Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) pszili8 válasza Rivendin (#10150) üzenetére


pszili8
aktív tag

Sziasztok!Van egy Fuji S5700-am,azt írja bekapcsolás után,hogy zoom hiba.Ezzel lehet valamit kezdeni? Megszorulhatott az obi?

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#10152) Sakab válasza pszili8 (#10151) üzenetére


Sakab
senior tag

Gondolom pofára lett ejtve kinyitott állapotba. ÉS nem tudja normálisan állitani az optikát. nagyvalószíüséggel kuka...szervíz horror árat mond rá az tuti. Esetleg megpróbálhatod finoman megmozgatni hátha visszaugrik vmi...de nem sok reményt látok

(#10153) pszili8 válasza Sakab (#10152) üzenetére


pszili8
aktív tag

Köszi a választ! Ez becsukott állapotban van alapból,nem jön ki.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#10154) Balinov válasza flash- (#10132) üzenetére


Balinov
félisten

Lowepro AW160-am van, D5000, 18-55 siman belefer, kenyelmes, van hely a szuroknek tokostol. Az 55-200VR is belefer, de az mar szukos. Toltot minek akarod magaddal cipelni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10155) flash- válasza Balinov (#10154) üzenetére


flash-
veterán

hát gondoltam hogy ha megyek nyaralni ne külön legyen már a töltő...

az Az 55-200VR is belefer -t úgy értetted hogy a 18-55 mellett még az 55-200 is belefér?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10156) Balinov válasza flash- (#10155) üzenetére


Balinov
félisten

igen, gyk. a vazra rateve, szukosen, meg a kistele napellenzoje is belefer. Irjal ram holnap delelott pm-et, csinalok neked rola kepet telefonnal, hogy hogy is nez ki megpakolva.

toltot minek? nekem pl. hidegben a D5000 akksija hetvegen Londonban siman kibirta volna a 3 napot is egyhuzamba (masodik nap este csak az ovatossag kedveert toltottem ra, gondoltam majd a British Museumban eszi majd az eseti vakuzas, de utolag felesleges volt) kb 500-600 expohoz. Ha nyaralni mesz, tedd a toltot nyugodtan a borondbe, poggyaszba, ugyis este toltod, oszt csokolom. Feleslegesen fogja a helyet foglalni a kameratatyoba. Lesz ott hely masnak, hidd el (pl. szurok, Lenspen, tisztitokendo, + memkartyak,satobbi)

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10157) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

mi lehet a gond?

van két kártyám/SanDisk SDHC kártya Extreme HD Video Class10/

a 16Gb-nél 1-2 kép után kiírja, hogy nincs kártya.....

a 8Gb simán bírta 3 órán keresztül a mínusz 10 fok alatt, a 16-os meg -1 fokban már nem dolgozott.

10 év garit adtak rá, visszavigyem cserére?

16GB

8Gb

kösz :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#10158) Balinov válasza flash- (#10155) üzenetére


Balinov
félisten

Szia flash- flash-, ahogy igertem, itt van 4 db kep az AW160-rol, benne a vaz, kitobi racsavarva, meg mellette az 55-200VR.

[link]
[link]
[link]
[link]

udv
Balinov

szerk: kepeket inkabb linkesitettem

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10159) #34577664 válasza Balinov (#10156) üzenetére


#34577664
törölt tag

Haha, milyen jól is jön egy kis "szurok" a fotózáshoz, gondolom ha túl sok a fény és nem akarsz rekeszelni, rá lehet kenni a lencsére. :D
(Jó, tudom, nincs ékezeted, csak amikor olvastam, megtorpantam egy kicsit.)

(#10160) Balinov válasza #34577664 (#10159) üzenetére


Balinov
félisten

haha, ez jo, fel se tunt :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10161) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Srácok, hol tudom feltenni a kérdésem, h. melyik kompakt fényképezőt vegyem, melyik ajánlanátok?

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#10162) Real_Necro válasza Joe bácsi (#10161) üzenetére


Real_Necro
veterán

Esetleg itt? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#10163) Joe bácsi válasza Real_Necro (#10162) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#10164) qnadam válasza Rivendin (#10150) üzenetére


qnadam
veterán

most vágjam rá, hogy f1.2, osztakkor maradhatsz iso 100-on, csak aztán legyen aki élességet húz vele? :DDD

dürer kertben nem voltam, szóval nem ismerem az ottani fényt, millenárison ezt 50/1.8-cal és nemnagyfényerős telezoommal lőttem, ha jól emlékszem, ott a zoomot sokszor kevésnek éreztem fényerőben, kérdés viszont, hogy meddig vagy hajlandó érzékenységben felmenni :) meg persze függ attól is, hogy az illető zenekar milyen fényt kér/kap, a38-on is volt már, hogy alig volt fény, pedig ott tudnak szépeket világítani.

irányelv lehet még, ha fotóztál már a helyen, hogy a videó záridejét 1/25s-nek veszed, a többit meg már ki lehet számolni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10165) flash-


flash-
veterán

sziasztok

az obijektívemen van egy pötyi,lenspennel nem jön le...
olyan pici,fényes csillogó pötyi de biztos hogy nem ütöttem neki semminek....
mivel próbálkozzak leszedni?

és amúgy lehet venni ultrahangos tisztítót szemüveghez...
ezzel objektivet is lehet tisztitani?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10166) csakb válasza flash- (#10165) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Minél kevesebbet suvickold az objektívjeid. A poros optika még mindig jobb, mint a karcos. :) Szóval ha rám hallgatsz, nem próbálod leszedni azt a pöttyöt.

(#10167) Zozzant válasza flash- (#10165) üzenetére


Zozzant
addikt

Nyugodtan nyomj és kicsit húzz egy ujjlenyomatot a kisujjaddal a pöttyre, utána a "maszatot" lenspennel leszedheted.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10168) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Nem tudom hogy ide való e a kérdésem,de megpróbálom hátha ti tudjátok a választ esetleg topicot.
Na szóval a rendszerem a következő:
HP620 notebook-Win7 64bit-sony cyber shot DSC-S500 fényképező.
Egyszerűen bármit csinálok állítgatok nem látja a képeket így másolni sem tudok( a sonyt felismeri a win7 és csatlakoztatáskor fel is dobja az ablakot hogy mit is csináljon-importálás vagy win intézőben turkáljon,de ha kiválasztom valamelyik lehetőséget akkor vagy nem jelenik meg a mappa tartalma az intézőben vagy kiírja hogy nincs új kép,videó és ennyi).XP-n simán ment az adatok átmásolása ez meg meg se nyikkan.Mit tanácsoltok?

Win7 alá ennyit találtam a kompatibilitási infók között:
Drivers:
The drivers needed to connect your Sony camera to a computer and transfer files are already included in the operating system.
Not Supported:
The USB PTP transfer mode is not supported. Please transfer your images using the Mass Storage transfer mode.
The Windows 7 Starter edition is not supported.

(#10169) flash- válasza Zozzant (#10167) üzenetére


flash-
veterán

okés lejött...

lehet kapni ilyen előre nedvesített törlőkendőket szemüveg törlésére...
azzal törölhetem az obit?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10170) killerjohn


killerjohn
addikt

feltúrtam a fél internetet, de egyszerűen nem tudok rájönni... Lightroom:
1) copy: eddig OK, megy a vágólapra
2) paste: ez is OK, a vágólapról beilleszti a beállításokat az aktuális képre
3) sync: na, ezt nem értem. van az aktuális kép, és azt átmásolja a többi kijelöltre. DE utána ha valamelyiket csinálok valamit, akkor a többi nem követi. Nekem ez tűnne logikusnak, hiszen az a neve hogy sync... ha viszont nem követi, akkor mi a fene különbség van a sima copy-paste és a sync között?
4) auto sync: na ez az ami úgy tűnik, hogy az, aminek (szerintem) a sync-nek kellene lennie: ha be van kapcsolva, akkor minden képre alkalmazza az aktuálison elvégzett módosítást.

más: van valami elfogadott képarány, amit csak úgy a hétköznapokban érdemes tartani, vagy arra vágni (a 3:2 alapon kívül)? Ha szélesre vágom, akkor inkább 16:9 ? vagy 16:10 ? Most nem célspecifikus (nyomtatvány, plakát, stb) dologra, hanem sokkal inkább hétköznapi felhasználásra gondolok. A TV-k ugyebár 16:9, de a monitorok 16:10 arányúak...

(#10171) Peetry válasza killerjohn (#10170) üzenetére


Peetry
senior tag

hát a copy paste gyanítom 1 képre illeszti a beállításokat. a sync meg a kijelölteket szinkronizálja gombnyomásra egyszer, az autosync meg mindig szinkronizál. nekem ez így eléggé logikusnak tűnik. ha telot felteszem a gépre és syncet nyomok, attól a következő csatlakozáskor nem fog automatikusan megint szinkronizálni.
btw, mi a kérdés ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#10172) killerjohn válasza Peetry (#10171) üzenetére


killerjohn
addikt

mindegy, hagyjuk :) a sync szó nálam többet jelentett volna, mint a "copy this to others", miközben van arra copy-paste :)

a vágás dologra van valami okosság, vagy úgy vág az ember ahogy jól esik neki?

na tessék, így legyek okos:
Wikipedia: "ISO paper sizes are all based on a single aspect ratio of square root of 2, or approximately 1:1.4142." az meg épphogy csak nem 3:2. Tehááááát, tudni kellene, hogy mi lesz a "cél", még a kép utómunkája előtt... nice... mivel szinte soha sem nyomtatok, csak a dédiknek (nekik tök mindegy az aspect ratio), és a 16:10 szerintem jóval ritkább, mint a 16:9, ráadásul a 16:9 még egy kis csíkkal szépen mutathat a 16:10-es monitorokon, míg fordítva ez nem igaz, ezért szerintem maradok annál, hogy a wide képeimet 16:9-re vágom.

Na ezt jól megbeszéltem magammal :)

[ Szerkesztve ]

(#10173) Dr V válasza killerjohn (#10172) üzenetére


Dr V
őstag

Milyen formátumba fotóz a géped? Azt a legegyszerűbb használni. Ha meg vágás miatt más képarányt kapsz az is jól nézhet ki nyomtatásban, ha fekete csíkot hagysz alul-felül.

(#10174) killerjohn válasza Dr V (#10173) üzenetére


killerjohn
addikt

gyanítom, hogy 3:2-ben fényképez, legalábbis ez van a 7D adatlapján...
ez a fekete csíkos ötlet jóóóó! kérdés, hogy a sima kis tintasugarasom tud-e értelmes minőségben nyomtatni. mindjárt ki is próbálom :)

(#10175) Epiph


Epiph
tag

Canon 1100d hez milyen objektívet ajánlotok? Van egy kit (is-es) obim hozzá, de majd nemsokára szeretnék egy másikat hozzá, amivel azért nagyobb zoom om lenne, és amit szeretnék fényképezni: Természet (erdő, tavak, folyók), Állatok (madárfotók elsősorba) , de szeretnék azért makrózni is. Tudom nincs olyan ami mindenre jó, és nincs semmi tapasztalatom objektív téren, csak eddíg egy s2950 Fuji, bridge géppel fotoztam és ott azért a 18x optikai zoom+ a 2cm ről használható makró mód jóljött. Van valami esetleg ami (tudom a kompakt -ezért kompakt) használhatóbb erre a célra mint a kit obi? És persze az se lenne hátrány ha valmi olcsóbb kategória lenne. Bár nemértem a Fujinál hogy hozták össze a 5mm-90mm es optikánál a 18x (max 504mm) es értéket. Köszi a válaszokat!

(#10176) tbs válasza Epiph (#10175) üzenetére


tbs
addikt

A Canon nagy kitobija meglepően jóképű cucc. :K

(#10177) copass válasza Epiph (#10175) üzenetére


copass
veterán

canon 55-250mm
nekem ezt ajánlották, 65k
vagy m42 adapterrel veszem vmilyel MF üveget.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10178) Epiph válasza tbs (#10176) üzenetére


Epiph
tag

18 -55mm es van hozzá egyébként nemrossz tényleg!

(#10179) Epiph válasza copass (#10177) üzenetére


Epiph
tag

(#10180) tbs válasza Epiph (#10179) üzenetére


tbs
addikt

Felejtős... :( A kis kitobi != nagy kitobi. A nagy az 55-250-es. ;)

Ha ultrazoomra vágysz, akkor már a vázzal is rossz irányba indultál... Túl nagy az érzékelő.

(#10181) Epiph válasza tbs (#10180) üzenetére


Epiph
tag

Azért a kis kitobi se rosz szerintem... annál az obinál az a baj, hogy a minimum gy.táv nagy tájfotónál sokszor jól jön a kicsi gy.táv. Igen közbe pont most olvastam a szorzótényezőkről és láttam az ultrazoom (marketinges) lényegét hogy csinálnak 90mm ből 504 et. Hát a nagy érzékelő javára inkább lemondok a nagy zoomról :)

(#10182) Peetry válasza Epiph (#10181) üzenetére


Peetry
senior tag

canon 55-250 ami viszonylag olcsó. ha kicsit többet rá tudsz szánni, és madarászni akarsz, akkor a tamron 70-300 VC jobb választás lehet.

(#10183) Epiph


Epiph
tag

(Canon 1100d) Észrevettem, hogy van egy szösz mikor belenézek, de nem a felcsapható tükrön van hanem a másikon(ami fent van), hogy lehet eltávolítani? 2 apró pont (szerintem szennyezőséd) is van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#10184) qnadam válasza Epiph (#10183) üzenetére


qnadam
veterán

a saját lelki békéd megőrzése érdekében inkább tanuld meg ignorálni :) elég az érzékelő tisztántartása is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10185) Epiph válasza qnadam (#10184) üzenetére


Epiph
tag

nagy gebaszt lehet csinálni a tisztítással?

(#10186) tbs válasza Epiph (#10185) üzenetére


tbs
addikt

Igen.

(#10187) Epiph válasza tbs (#10186) üzenetére


Epiph
tag

akkor így marad. Ezzel lehet amugy valamit csinálni? Szervíz tudja tisztítani, vagy tükörcsere? Persze nem most csak, ha már nagyon retyós lesz. Szenzor tisztításra amúgy valami jó, bevállt módszer van? (Ilyen házilag tisztítható praktikák vannak-e, vagy csak speckó szerek/szerszámokkal)

(#10188) qnadam válasza Epiph (#10187) üzenetére


qnadam
veterán

szerviz tud tisztítani.

érzékelőre első körben a körtepumpás fújás szokott megoldás lenni, a folytatás már inkább speciális eszközökkel megy, ha kell, de enélkül elég sokáig el lehet lenni.

a keresőben látható koszokkal meg már csak azért is érdemes megbarátkozni, mert hacsak nem egy chipgyártó tisztatereiben fotózol, előbb-utóbb mindenképpen koszolódni fog, sajnos ez egy ilyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10189) jtaggerX


jtaggerX
tag

Sziasztok.

tudja valaki hogy fujifilm finepix s5700 felismeri a micro sdhc kártyát átalakítóval?
És mekkora méretig?

A csúcson csak egy hely van! :)

(#10190) Epiph válasza jtaggerX (#10189) üzenetére


Epiph
tag

Valaki a forumon ezt írta anno "SDHC kártyát csak akkor kezeli ha 1.01 vagy magasabb firmware verzió van rajta." Amúgy szerintem az átalakítóval nem lesz problémád egy micro sd nél.

(#10191) Epiph válasza qnadam (#10188) üzenetére


Epiph
tag

Hát nekem van a képeken 3 folt ami f11 felett már látható... ezért gondoltam a szenzor tisztításra. Pumpával próbáltam nem jött le.

(#10192) jtaggerX válasza Epiph (#10190) üzenetére


jtaggerX
tag

Köszönöm elvégzem a frissítést. :)

A csúcson csak egy hely van! :)

(#10193) jtaggerX válasza Epiph (#10190) üzenetére


jtaggerX
tag

sajnos csak 9 voltos ac adapterem van itthon.

elvileg 5-ös kéne neki. Azt akkor nyilván ne használjam ugye? tehet benne kárt?

A csúcson csak egy hely van! :)

(#10194) fattyu válasza Epiph (#10191) üzenetére


fattyu
veterán

És mennyit lősz f11 fölött?
ez az egész szenzor koszolódás hacsak nem szanaszét rekeszelt tájképek vagy makró a fő csapásirány akkor el kell felejteni mert elenyésző sűrűséggel találkozol vele és szoftveresen ki lehet dolgozni. Akkor válik terhessé ha a képeid többsége így készül.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10195) qnadam válasza jtaggerX (#10193) üzenetére


qnadam
veterán

a 9 voltos adaptert felejtsd el, inkább fuss neki a kérdésnek feltöltött akksival

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10196) qnadam válasza fattyu (#10194) üzenetére


qnadam
veterán

ha néha fordul elő, akkor jó (bár nagy blendével is látszik pl a kék égen), de azért nem árt, ha az ember legalább nagyjából tisztán tartja az érzékelőt, óvatosan cserél objektívet stb, különben úgy járhat, mint én pár napja. két stúdióvaku ernyőkkel, fél teljesítmény alá letekerve, aztán még így is f18 adódott, az összes kétatomnyi kosz ott volt minden képen :B

az meg a másik, hogy keresőbe belenézve folyton megláttam hogy a rekeszérték 1,8. qnadam nyilván megörül, aztán orrbaveri a felismerés, hogy persze, jó volna egy ilyen fényerejű teleobjektív :Đ

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10197) Epiph válasza fattyu (#10194) üzenetére


Epiph
tag

Igen a közeli képek miatt kell a nagy érték.... megkérdeztem és visszavittem garba kipucolják, a keresővel együtt.

(#10198) G3kko


G3kko
tag

Sziaszok!

Az én gépemben is poros az AF segédtükör, tehát a keresőben néhány témánál jobban, már zavaróan látszódnak a szemcsék.

Tudom ez a tükör nehezen hozzáférhető, valamint rizikós beavatkozni, de valamilyen módszerrel, házilag orvosolható ez valahogy?

Előre is köszönöm!

(#10199) sbazsi


sbazsi
veterán

Lightroom kérdés:
Adott egy D meghajtó, sok sok képpel (raw), ami meg van zászlózva, meg sok egyéb módosítások. Ezeket nem szeretném elveszíteni.
Namost ezt áttenném egy másik meghajtóra.
Kérdés: hogyan.
Lehetőleg nem egyesével, hanem valami más megoldás, mert sok könyvtár van.

(#10200) Peetry válasza sbazsi (#10199) üzenetére


Peetry
senior tag

lehet exportálni a katalógust úgy hogy magukat a fájlokat is másolja. Csak legyen ugyen plusz annyi helyed mint amennyit a képek foglalnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.