Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) DemonDani válasza andrade (#11700) üzenetére


DemonDani
addikt

De ez mind olyan példa, ahol én is dSLR-t használnék de most itt el se lett olvasva ezek szerint amiket írtam, vagy nem értem a tömeges felháborodást...

Mintha megkérdőjeleztem volna a dSLR hasznát vagy nemtom de semmi ilyen nem történt legjobb tudomásom szerint viszont itt mindneki vérszemet kapott :DDD no nembaj hajrá jókat nevetek :B

na de egy élő példa:
Máté Bence leszalad a közértbe mert elfogyott a madáreledle, közben pedig meglát egy harcoló szarvasbogarat a fűben, ami egy sün ellen próbálja megvédeni magát, nah akkor aztán felkerekedik hazaszalad vissza 1,5km-t utána megint vissza, ahelyett, hogy előkapná azt a kibaszott 808-at és csinálna egy hasznavehető képet képet.

Amúgy meg nem a gépe teszi a fotóst, (de az tény, hogy itt ez nem így van :U )

Ezeket a MILC-eket meg hagyjuk már :DDD akkor most vagy kompromisszumentes a dolog és dSLR vagy akkor meg minden amiben van lehetőség bármire, és akkor 808 is meg jobb kompakt/ultrazoom is.

(#11697) kiskornel

Igazság szerint ennek sehol nem mondtam ellen szerintem és én is így gondolom :P de attól amúgy meg lehet egy kép jó, hogy nem olyan mint amilyennek én megálmodtam, hiszen te úgy gondolod, hogy minden fotós olyan képet csinál amit elképzelt? ugyan már... És ez nem is baj, hiszen a véletlen szülheti a legérdekesebb dolgokat, a másik 1millió internetező aki nézi a képeim az xy díj nyerése után, meg sose tudja majd hogy én nem ilyenre akartam a képet

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11702) Freddy76 válasza DemonDani (#11701) üzenetére


Freddy76
addikt

Teljes mértékben igazad van. Vegyél egy ilyen Nokia telót, más nem is kell a fényképezéshez.

A Milc-ekről pedig a/ olvass egy kicsit; b/ menj át a micro4/3 topicba, és nézd meg pl. Madgie, eeaa, vagy Marseille199 fotóit. Látni fogod, hogy azért igencsak alternatívája a dslr-nek, szemben egy telefonnal. És Máté Bence szerintem hasonló szituációba nem kerülne, mert eszébe sem jutna egy telefonnal fényképezni, mert tudná, hogy azzal soha nem fogja azt a minőséget megütni, amire ráírná, hogy "Máté Bence", és elküldené egy magazinnak.

A Nokia küzd, mint malac a jégen, érdemi válasza a konkurencia termékeire nincs, ezért kezd ilyen parasztvakításokba, miközben ők is tudják, hogy itt a kevesebb jóval több lett volna. Mert ez a telefon egy dolgot tud: elmondhatja magáról, hogy a legtöbb hangyafasznyi megapixelt zsúfolták a macskakörömnyi érzékelőjére. Legtöbb megapixel egy telefonon, húha, és ez - amint látjuk - sokaknak elég is...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11703) DemonDani válasza Freddy76 (#11702) üzenetére


DemonDani
addikt

úgy gondolod hogy egy fotós akkor kattint, ha az a kép biztosan címlapfotó? És hogy Máté Bence képe mind díjnyertes műremek? Hidd el hogy van neki kurvasok olyan képe amin 1000szer ritkább dolgot örökített meg, mint bármelyik címlapképén látunk. Csak hát nem lett az a minőség/beállítás vagy valami ;)

Ez a MILC-es dolog akkor sem mentség, ja hogy lehet jó képet lőni vele? :U Attól nem lesz soha olyan mint egy dSLR.

Legtöbb megapixel egy telefonon, húha, és ez - amint látjuk - sokaknak elég is...

Szóba kerül itt a 41 megapixel? Kétlem, ismét... :U És a Nokia sem a 41 megapixelt emelte ki hanem az 5 és 8 megapixelre visszaskálázás elvét.

Vicces azért leírni a telefonokat, persze ilyen formán profiknak nyilván címlapfotóra nem érett dolog, de azért az N808-ban már 1/1,2"-os szenzor van ami nem igazán macskakörömnyi

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11704) schawo válasza DemonDani (#11703) üzenetére


schawo
titán

Az 1/1,2" önmagában nem rossz, a m4/3-tól 1 1/3 fé, az APS-től 2 fé választja el (tehát ugyanaz a különbség van APS-C és a Nokia, mint a fullframe és a m4/3 között), de csak addig, amíg nem használod a beépített zoom utánzatot. Az annyit tesz, hogy faragja szenzor felhasznált méretét. Tehát 2x "zoomoláskor" már csak 1/2,4", 3x-nál meg 1/3,6" a méret, ami a legvacakabb kompaktot is vastagon alulmúlja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11705) DemonDani válasza schawo (#11704) üzenetére


DemonDani
addikt

Persze, onnantól, hogy nem simán képetlősz és kész meg van lőve az egész, de ez egyetlen percig sem kétséges és amíg nem lesz egy valamirevaló cserélhető obis rendszer, addig egyébre biztosan nem is lehet jó. Viszont abban is biztos vagyok, hogy lesz ilyen.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11706) glockadam


glockadam
csendes tag

Azért tudjuk már helyén kezelni a dolgokat.
Nyilván lesz olyan ember akinél a Nokia 808 helyettesíteni tud majd egy gépet, mert a családi nyaralást stbt azzal is szépen le tudja fotózni. Viszont az hogy ez profi minőségű képet csinál, ami vetekedne egy (félprofi/profi)dslr által csinált képnél na az baromság. Ahogyan előttem elmondták magasabb ISO nál rögtön bajban lenne, rekeszrendszer nincs benne, illetve nem tudok róla, hogy RAW-ot csinál e. Viszont az még így is biztos hogy a dslr által készített jpeg sokkal jobban utómunkázható, nemhogy a raw, főleg 14bit uncompressed-ben. Azért hasonlítsuk már össze mondjuk egy Nikon D800 36 megapixelével a Nokia 808-ét. Vagy jobbat mondok, mondjuk egy Phase Oneval.
Nem mondom, hogy nem lesz jó, csak ahogy előttem is elmondták, inkább kattintgatásra. Csak hogy kiskornélt idézzem mert ő már szépen megfogalmazta: "Tehát van a fotózás, és a kattintgatás / képkészítés. A fotózásnál a fotós megálmodik valamit, és a fényképezőgép / előhívási folyamattal olyanra alakítja, amit megálmodott." . Ehhez még hozzátennék annyit, hogy még a világitási technikával is.
)U.I.: műtermi körülményekről ugye még nem is beszéltünk.)

(#11707) spanyoll


spanyoll
addikt

Gyerekek, szerintem hagyjuk ezt a vitát. Kicsit ilyen filozoli vs. haladó fotós kép topic feeling.
Számomra onnantól komolytalan ez az egész, amikor ezt a mondatot olvastam:
"Ezeket a MILC-eket meg hagyjuk már ".

No offense, de ez végképp hiteltelenné teszi a véleményedet számomra fotográfia terén, még ha esetlegesen fényévekkel jobb képeket is csinálsz nálam :)

Részemről (még ha el sem kezdtem) be is fejezem az offot, ennél értelmesebb dolgokra van ez a fórum. Szerintem :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11708) schawo válasza DemonDani (#11701) üzenetére


schawo
titán

Kolléga pár napja váltott Nikon D800-ról Olympus EM-5-re: [link] [link] [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11709) DemonDani válasza spanyoll (#11707) üzenetére


DemonDani
addikt

nem tudom feltűnt e de itt már beszélt mindenki mindent :DDD végén már olyan is van aki engem idéz ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11710) total90


total90
veterán

LR4-ben a kromatikus aberrációt, hogyan lehet eltüntetni? LR2/3-ban volt a Details fülnél erre opció, de 4-ben nem találom... Valaki tudna segíteni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11711) schawo válasza total90 (#11710) üzenetére


schawo
titán

Lens corrections / Profile fül / Remove Chromatic Aberration pipa (alul)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11712) fattyu válasza schawo (#11711) üzenetére


fattyu
veterán

és iszonyatosan sírom vissza a csúszkákat a 3ból, mert ez a pipa vagy működik vagy nem ...vagy nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11713) total90 válasza schawo (#11711) üzenetére


total90
veterán

Color fül, de okés, ott már megtaláltam. Köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11714) bobooo


bobooo
addikt

Udv,

nemtudom jo helyen jarok-e, de lehet ti is tudtok erre valaszolni, szoval az lenne a kerdesem h egy ilyennel mennyivel lehet szebb kepeket csinalni mint e nelkul (persze nem szamitok profi minosegu kepre..:D)

valaszaitokat elore is koszonom :R

(#11715) total90 válasza bobooo (#11714) üzenetére


total90
veterán

Jobb nem lesz a kép minősége, az már biztos... az, hogy szebb lesz-e a kép, az meg az alkotón múlik ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11716) spanyoll válasza bobooo (#11714) üzenetére


spanyoll
addikt

Volt szerencsém egy ilyen kis masinériához volt munkatársam 4G-je segítségével.
Hát nézd. Ne várj tőle dslr minőséget (mivel ettől nem lesz jobb semmi :D ) , de kapsz a fotóidra egy jó kis halszem megoldást, aminek emlékeim szerint ilyen 10-20cm a közelpontja, az egyenesek közel sem maradnak azok ha jól emlékszem (de, majd pont egy 15K-s "objektívben" oldják meg ezt :DDD ) , de ha van erre a kicsit drága játékra pénzed akkor go on :)

szerk.: Ja most jutott eszembe, hogy ez nem csak halszem. A tele része az annyira nem fogott meg, aki szIfonnal fog ilyet fotózni az ne várjon minőséget. De eljátszani jó vele mondom :D

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11717) qnadam válasza spanyoll (#11716) üzenetére


qnadam
veterán

csapnám is földhöz a halszemet, ha nem görbülnének vele a vonalak :)
egyébként telefonhoz való halszemet ötödennyiért is lehet venni, de ahhoz nem jár elegáns tartómegoldás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11718) DemonDani válasza spanyoll (#11716) üzenetére


DemonDani
addikt

inkább csak ront a minőségen az ilyesmi, legalábbis amit én láttam az nem változatlan minőséget produkált

(#11717) qnadam
:DDD 1 mp

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11719) spanyoll válasza qnadam (#11717) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó, utólag nekem is leesett, hogy első kávé előtt nem bölcs tartalmasabb hszt írni :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11720) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Hogy lehet photoshopban több képet összeilleszteni? Gondolok arra, hogy mivel nem volt eléggé nagy látószögem sorozatban csináltam a képeket, miközben a gépet forgattam. Az így keletkezett rawokat szeretném összeilleszteni. Erre marad az egy nagy hátérkép és arra egyesévelösszeilleszteni vagy van e valami sokkal könnyebb, egyszerűbb megoldás?

(#11721) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, Praktica markaju screw in filterekrol hallott valaki? Akarok venni az uj uveghez 67mm-esbol valami UV es CPL szurot, olcso ebay-esben nem bizok, viszont nem adnek ki egy kisebb vagyont B+W-ert, Hoya-ert. Ebbol a markabol van a ketto kozotti aron eleg jo valasztek, csak nem sok mindent (konkretan semmit) hallottam eddig errol a markarol

koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11722) Balinov válasza Balinov (#11721) üzenetére


Balinov
félisten

fenebe, kiszaladtam az idobol.

Szoval amit talaltam az az, hogy a Praktica markat a B+W tevezte es a Schneider Kreuznach gyartja. B+W-rol hallottam, hogy jo, de mi a helyzet a SK-val?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11723) tbs válasza Dr V (#11720) üzenetére


tbs
addikt

Szophatol fotosoppal is, de inkább Hugin.

(#11724) szg88 válasza Dr V (#11720) üzenetére


szg88
őstag

Esetleg próbáld meg a photomerge-t (fájl-automatizálás-photomerge) én azt szoktam használni. Van többféle választási lehetőséged is benne, csak lenni kell a képeken átfedésnek.

(#11725) cOxeR


cOxeR
Ármester

Többek örömére szeretnénk újraéleszteni a "Kreatívkodjunk egy témára!" PH!otóstopikot.
Örömmel venném, ha a rendszeres olvasók részt vennének ebben a remek játékban!
A játékról az alábbi oldalon tájékozódhattok: Játék

(#11726) Domxc


Domxc
senior tag

Sziasztok, én keresnék egy fotós üzletet ha jól tudom használt és új árukat is ad a Vámház körúttal szemben, a Korona szálló mellett, egy üvegablakos üzlet ahol mindenféle gép van kirakva.
Egy ismerős elmondásából tudom, hogy létezik ez, esetleg meg tudnátok mondani a bolt nevét, vagy be tudnátok linkelni az oldalát?

Köszönöm! :R

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11727) spanyoll válasza Domxc (#11726) üzenetére


spanyoll
addikt

Ilyet tudok mondani, de pont azt amit te keresel, olyat nem sajna.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11728) Domxc válasza spanyoll (#11727) üzenetére


Domxc
senior tag

Igaz, ezt nem mondtam, de más is jöhet. Igazából minél olcsóbban, akár használtan is szeretnék szerezni D3100-hez külső vakut, vagy 50 mm-s obit.

fattyu: Nem bízom az emberekben. Akkor már inkább veszek egyet újonnan.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11729) fattyu válasza Domxc (#11728) üzenetére


fattyu
veterán

vaterával mijabaj? Olcsóbb bolt nem igen lesz... Tudod rezsi személyzet bérleti díj...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11730) spanyoll válasza Domxc (#11728) üzenetére


spanyoll
addikt

A vatera / hw apro elég jó pedig, ha személyesen teszteled a cuccokat akkor nem lehet nagy baj. Amúgy meg a bazilika mögött van egy szinte közvetlenül, ugyanilyen bolt, esetleg a Soósfotó, ott is van pár érdekesség :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11731) j.bravo válasza spanyoll (#11730) üzenetére


j.bravo
addikt

A Soósnál tapasztalataim szerint segítőkészek, lehet hogy nem a legolcsóbb, de nincs vele baj szerintem. A Bazilika melletti helyen még nem vásároltam, a Kálvint téri nekem sok évvel ezelőttről drágácskának rémlik de emlékezhetek rosszul.

Íbéjről simán rendelhetsz egy Yongnuo vakut, pozitív tapasztalatok vannak a paypal+ebay kombóval. Gari nehézkes ill. a posta miatt nem olcsó, de egy fórumtárs bevállalta és segítettek neki.
Persze ha nem kell TTL, akkor egy saját fénymérős ún. automata vakuval jól el lehet lenni, 10k körül vettem anno a Soósnál egy korrekt Metz-et, dönthető, forgatható, zoomolható fejjel, 5féle beállítható blendével.

Whatever.

(#11732) Domxc válasza j.bravo (#11731) üzenetére


Domxc
senior tag

Ez mennyire jó Metz?
Igazából, egy tök alap vaku kéne, mert családtag esküvője lesz és én is fotóznék, csak ugyebár este. Külső vakuval még nem nagyon volt dolgom.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11733) j.bravo válasza Domxc (#11732) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha jól látom ezzel nem lennél sokkal beljebb. Erősebb vsz a beépítettnél, de nem mozgatható a feje, azaz ugyanúgy csak szembevillantani tudnál vele.

Whatever.

(#11734) A Zéé válasza Domxc (#11732) üzenetére


A Zéé
addikt

Ha a Kálvin téri boltra gondolsz, az tényleg eléggé drága, Soós fotónál jobb árak vannak, bár ott AF-S-es obit szinte biztos nem fogsz találni, ők inkább a régebbi analóg cuccokkal foglalkoznak.
Külső vakuból olyant érdemes venni, aminek dönthető, forgatható a feje. A linkelt nem tudja ezt, illetve ahogy nézem ez egy teljesen manuális vaku, nem tudom mennyire akarnál szórakozni vele.
Ha kb ennyit szánnál rá, akkor érdemes tényleg az ebayról a Yongnuo YN-467. Az tud TTL-t is dönthető forgatható. 75 dollár környéke egy olyan, ingyen postával, csak 2-3 hét míg ideér. A ttl-je nem a legpontosabb állítólag, sokszor nem a legjobb értéken villan, de ilyen amatőr helyzetekben talán még megbocsájtható neki.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#11735) j.bravo válasza A Zéé (#11734) üzenetére


j.bravo
addikt

Olyanom van, a pontatlanság legtöbbször a kelleténél gyengébb villanást jelent, legalábbis ahogy emlékszem. Szerintem az egésznek a teljesítménye nem túl nagy.
Gondolkodom is hogy egy 560-ast vagy más, erősebbet vegyek, és ezt eltegyem tartalékba vagy elpasszoljam.

Whatever.

(#11736) total90 válasza Domxc (#11732) üzenetére


total90
veterán

Miért nem keresel még is olyan személyt pl. a HW aprón aki megbízható a vásárlók véleménye alapján?
Én pl. merem ajánlani VidaZolit, tőle vettem vakut és semmi gond vele :K Hirdetése....

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11737) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Létrejött egy fotós témájú FaceBook csoport, ha gondoljátok, csatlakozzatok: [link]

(#11738) tbs válasza sellerbuyer (#11737) üzenetére


tbs
addikt

Pontosabban: még1. :DDD

(#11739) spanyoll válasza sellerbuyer (#11737) üzenetére


spanyoll
addikt

És szerencsére az összes létező fotós csoportba le kellett írnod, hogy mindenhol láthassam. Így már garantáltan nem csatlakozom :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11740) sellerbuyer válasza spanyoll (#11739) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Így jártál. :D

(#11741) szg88 válasza spanyoll (#11739) üzenetére


szg88
őstag

Bannt neki :DD :DD :DD

(#11742) sellerbuyer válasza szg88 (#11741) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jesszusom...nőjj már fel! :U

(#11743) Zozzant válasza sellerbuyer (#11737) üzenetére


Zozzant
addikt

Szuper kis hiánypótló:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11744) Trabby


Trabby
aktív tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az állványoknál a fluidhatás mit jelent?

(#11745) flash-


flash-
veterán

Na teszteltem az ips monitoromon az adobe és az alapértelmezett színtért

a különbség hogy az adobe színtérrel készült képekben több a sárga,még az alapértelmezettben több a kékez valóban igy van?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11746) Epiph


Epiph
tag

Üdv! A sensor klear II és a lenspen (mármint az objektivre való) ugyanolyan csak a forma más? Gondolok arra, hogy ugyanugy van benne egy fekete porral teli szivacsa vagy a sensorklear-be nincs ilyen por? Csak mert beszereztem egy ilyet és furcsálom, hogy csak egy sima szivacsa virít benne míg az objektívre való testvére meg szenes...

Valamint azt akarom kérdezni, hogy ha karcolódik a szenzor azt hogy veszem észre lesz egy hosszúkás porfolt szerű sötét csík a képeken, vagy valami fénytörés vagy milyen csak mert még sose láttam ilyet igaz nem is szeretném a saját képeimen látni :)

válaszokat előre is köszi!

(#11747) tbs válasza flash- (#11745) üzenetére


tbs
addikt

A customer monitorok 99.76%-ánál túllövik a kéket, hogy az ember kontrasztérzete jobban működjön. A kalibrált profilok szinte mindig enyhe sárgás érzetet adnak a gyárihoz képest.

Ha a monitorod nem (kujvadrága)pro, vagy dinamikus kontrasztú, akkor az AdobeRGB-t el is felejtheted. sRGB a barátod. Jobban jársz ezzel, minthogy kiveszik a dinamika az AdobeRGB megmutathatatlansága miatt a képekből, te meg túllövöd a kontrasztot/szaturációt/élességet... ;)

(#11748) kutymorg válasza tbs (#11747) üzenetére


kutymorg
tag

Sziasztok!

Mivel és hogyan lehet kitölteni az exif adatoknál a Artist és a Copyrigth szekciót?

Köszi!

Nem választ akartam írni, hanem új kérdést. Bocsi! :(

[ Szerkesztve ]

(#11749) Fandango válasza kutymorg (#11748) üzenetére


Fandango
veterán

Keress ra pl. exif info editor es hasznald valamelyiket, szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

(#11750) qnadam válasza Trabby (#11744) üzenetére


qnadam
veterán

a feje lehet folyadékcsillapítású, arra jó, hogy finoman tudd mozgatni. videónál fontos, fotónál nagyjából mindegy :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.