Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) schawo válasza Teszla_ (#10950) üzenetére


schawo
titán

Az utókor érdekében (meg a tiedben, ha azt akarod, hogy később is megnézzék a munkádat), kaszabolj össze egy kb 10-15 perces videót. Minél bővebb lére ereszted, annál valószínűbb, hogy soha senki mégegyszer nem nézi meg. ;) Egy vidám 10-15 perces összefoglalót örömmel néz meg mindenki, a félórás snittekből álló két-és-fél-órás sátántangótól mindenki pokolba fog kívánni. "Na jó, tekerjünk bele", ebből fog állni a videózás, és még az érdekes dolgok és a lényeg is lemarad.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10952) Peetry válasza schawo (#10951) üzenetére


Peetry
senior tag

ezt én is megerősítem, tapasztalat. 20 perc még emészthető. Akár ha meg is tartod egyben az eredeti vágatlan verziót, érdemes valami rövid vágást csinálni.

(#10953) Balinov válasza schawo (#10951) üzenetére


Balinov
félisten

sátántangó :Y jesszus, most teged kell, hogy hibaztassalak, mert mindenki hulyenek nez a kornyeken melohelyen, akkorat rohogtem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10954) Freddy76


Freddy76
addikt

Na, még egy hülye kérdés. Anno telepítettem a Lightroom-ot (3-ast), de mivel időm nulla, autodidakta módon pedig nem igazán értettem, ideges lettem, letöröltem. Most viszont kaptam egy Lightroom Gyorstalpaló dvd-t, amely nagyon-nagyon jól, érthetően magyarázza el a használatát. Ez viszont a Lightroom 2-höz készült.

Jön a kérdés: a Lightroom 2-höz készült oktatóanyag felhasználható a Lightroom 4-hez is? Vagy olyan nagy a különbség, hogy már nem?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10955) Peetry válasza Freddy76 (#10954) üzenetére


Peetry
senior tag

én LR3-at használok, és láttam azt a videót.
de szerintem elég egyértelmű hogy ha kipróbálod amit tanítanak és azt csinálja amit elvársz, akkor nem változtattak a funkción.

(#10956) Mikisys válasza Freddy76 (#10921) üzenetére


Mikisys
őstag

Középre-súlyozott üzemmód jobb választás lehet.
A fénymérés is a középső pontra.
A spot és a mátrix-fénymérés másra jó.
Igen, van fénymérés manuál-módban, manuális objektívvel is (Pentax gépeken legalábbis) és mutatja, hogy mennyi korrekciót igényel a felvétel, milyen irányban, de ne a korrekciót állítsd be ekkorára, hanem egyel nagyobb/kisebb blendenyílás, vagy hosszabb/rövidebb záridő. Ehhez képest pedig, még mindig megmarad a korrekció lehetősége.
Én midig egy kicsit alul-exponálok, mert azt jobban lehet korrigálni, de azt már számítógépen végzem, a gépen nem használok korrekciót.

Üdv!

(#10957) j.bravo válasza Freddy76 (#10954) üzenetére


j.bravo
addikt

4-est sajna még nem láttam, de a 3-as az nagyon nagy mértékben azonos a 2-essel, szóval ahhoz biztos segít.

Whatever.

(#10958) Freddy76 válasza Mikisys (#10956) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez általában igaz is - de. Most hétvégén (ragyogó napsütésben) a belvárosban fotóztam és pl. ha középen nagyobb fényes "rész" (pl. háttérben az ég) látszott, az épületek iszonyatosan bebuktak. Persze tudom, LR-ben egy mozdulat, de mennyivel jobb lenne kihasználni azt, hogy a d5100 alapból szép jpg-t dob, és nem kellene utómunkázni. Ilyenkor bejött az, hogy spotméréssel az épületre mértem, és ekkor szebben ki volt exponálva minden - ha pedig az épület a lényeg, az sem annyira zavaró, ha a háttérben az ég részben kiég.

De ez inkább csak elmékedés, nyilván a tapasztalat megmondja, hogy mi a legjobb/legkényelmesebb megoldás.

j.bravo: te ezt honnan tudod, nem is digivel nyomod :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#10959) qnadam válasza Freddy76 (#10958) üzenetére


qnadam
veterán

a gépek általában igyekeznek elkerülni a beégést a mért területen belül, a mátrix meg az egész képre még :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10960) j.bravo válasza Freddy76 (#10958) üzenetére


j.bravo
addikt

:)) büszkén lennék olyan hárdkór arc hogy csak celluloidra nyomjam, de gyenge/lusta vagyok én ahhoz :) Általában a d50 zárját koptatom, a Prakticában a talira befűzött FF film előtti utolsó tekercs első és utolsó kockájának expozíciója között jó háromnegyed év telt el :(

Whatever.

(#10961) whitezo88


whitezo88
nagyúr

srácok, az obiknál az L pontosan mit jelent? mint totál amatőr, kezdő kérdezem :)

(#10962) spanyoll válasza whitezo88 (#10961) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha jól tudom akkor Canonnál a Luxuskategóriát jelenti.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10963) cOxeR válasza spanyoll (#10962) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pontosan.

(#10964) copass válasza whitezo88 (#10961) üzenetére


copass
veterán

Lohadt drága! :DDD

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10965) Epiph


Epiph
tag

beszereztem egy fordító gyűrűt (váz-szűrő) elég könnyű anyagból van szerintem aluminium (feketére festve) mivel az eos-m42 átalakító ehez képest azért "anyagból" van ezért bizonytalanított el rendesen a kipróbálásban félek, hogy forgács vagy festékdarabok jutnak be a gépbe. Vagy nemkell ennyire ráparázni? Gondoltam mielőtt felteszem a vázra már előlre feltekerem az objektívet a szűrőre és ha úgy teszem fel akkor a bajonett már csak nemfog "morzsálodni" ... vélemények?

(#10966) copass válasza Epiph (#10965) üzenetére


copass
veterán

szereld össze obi,közgyűrű,adapter, mielőtt felrakod a vázra közgyűrűvel lefelé megárzod, majd a vázra úgy rakod fel hogy kicsit megvan döntve lefelé az egész.
de szerintem felesleges para, nem gány cuccok ezek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10967) j.bravo válasza Epiph (#10965) üzenetére


j.bravo
addikt

Biztos festett? Nem eloxált? A forgácsdarabok, amik beleeshetnének a vázba, szerintem lejönnek ha zsebkendővel vagy vattával megtörölgeted.
Ha eloxálva van akkor az nem fog lejönni. A festésnek is nagyon gagyinak kellene lennie hogy lejöjjön.

Whatever.

(#10968) citkar


citkar
addikt

üdv
van egy kb 4 éves fuji digitális fényképezőm
a vakuja nem nyílik rendesen, rá kell segíteni s ha kinyílt fityeg
elvinném szervizbe, mert gondolom ez orvosolható probléma, elviselhető áron (remélhetőleg)
viszont Budapesten nem ismerek szervizt, neten nézelődtem, markászérvíz, egyéb szerviz de szerintük olcsóbb s gyorsabb a markászérvizeknél stb, mindenféle.
Ebben kérek segítséget, ha tudtok jó áron szervizest kérlek osszátok meg velem.

(#10969) flash-


flash-
veterán

sziasztok
ha kicserélném a class 6 memóriamkártyám class 10es sdhc kartyara(30mb/s)akkor miben fogom erezni a gyorsulast?
kepek nezegetese valtasa is gyorsabb lesz?
esetleg a kepek mentése?
vagy csak annyi hogy gyorabban fogok tudni masolni a pcre a kepeket?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10970) Peetry válasza flash- (#10969) üzenetére


Peetry
senior tag

csak a pc-re másolás.

(#10971) Balinov válasza flash- (#10969) üzenetére


Balinov
félisten

burst mod gyorsul, sima modban a nef/jpeg kartyarairas gyorsul, kepek attoltese pc-re gyorsul. videonak kb mindegy, 1080p-hez a rendes Class6 is boven eleg.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10972) flash-


flash-
veterán

értem.

picit fotózgattam az emeleti ablakból 60mmen messzire,bekapcsolt vr-el,és meglepett hogy iso 200nál is kellett a 640 es záridő hogy éles képet készitsek(100%nagytásnál)még a 250 esnél homályosabb lett a kép..
azért azt gondoltam hogy elég a 100as záridő is de nem...
szóval 1/640 f6.3 iso 200 nál 62mmen éles lett a kép
1/250 f11 iso 200 nál 62mmen meg homályosabb...

ez egy kicsit csalódás.vagy csak én érzem így?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10973) tbs válasza flash- (#10972) üzenetére


tbs
addikt

Nem lehet, hogy a szél miatt mozdult be a vizsgált tárgy..? Ennyire nem remeghet a kezed. Ennyire nem tarthatod rosszul a vázat.

Amire koncentrálj - mint a mesterlövészek - NE tartsd az eszközt az elsütőbillentyűt kezelő kezeddel. Csak a másikkal. A levegő kifújásának a holtpontján csattints. Stb. 50mm-t APS-C-n ki szoktam tudni tartani 1/20-ig stabi és sör nélkül. 5-ből 4szer...

szerk.: Ja, kapcsold ki a stabit. Az is tud fura dolgokat művelni. Nem ultimate, van ahol jobb ha nincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10974) flash- válasza tbs (#10973) üzenetére


flash-
veterán

oké megyek gyakorolni:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10975) tbs válasza flash- (#10974) üzenetére


tbs
addikt

:C Hajrá!

Főszabály: vagy a jobb kezed ujjai hegyén LÓG a váz (expert mód :DDD), vagy a bal tenyereden fekszik és a jobb kezeddel csak az expógombot nyomod, mint egy pillangó. Kujva fizika! Használjad ki a vas tehetetlenségét! :K

(#10976) copass válasza tbs (#10973) üzenetére


copass
veterán

én sorozatot lövök, hakell hanem, ingergazdag a kapcsolatban élek, ha asszony felbaxik agyilag akkor a 1/500 is kevés néha!:D
nekem feszt a nyakamban lóg a vas, mert ha lányom indokolatlanúl irányt vált veszélyesen, EL KELL KAPNOM, tojok a gépre.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10977) tbs válasza copass (#10976) üzenetére


tbs
addikt

Jah, van ilyen barátom. Oszt megőrülök a válogatásban, ha együtt nyomunk vmi eseményt. Filmnek kevés, fotónak 50x annyi, mint kellene... :DDD

szerk.: Jah, ez is szempont. Mikor csajos program van, mindig megkérdezem, hogy fotózhatok-e. Mert akkor tudják, hogy csak félig vagyok velük... ;]

[ Szerkesztve ]

(#10978) copass válasza tbs (#10977) üzenetére


copass
veterán

lehet belőle válogatni...én legalábbis ezt csinálom.
6 hónapos a gépem, 5000 expo körül járok, mondjuk sok a kísérleti anyag.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10979) Balinov válasza copass (#10976) üzenetére


Balinov
félisten

tripodot neki :DDD

bocs, ez igen magas labda volt, nem birtam kihagyni

Francba, kiszerkesztetted az asszonyt a hsz-bol. Olvassa o is a PH!-t? :P

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10980) copass válasza Balinov (#10979) üzenetére


copass
veterán

:DDD olyanokba ne is menjünk bele, hogy a kompakt jobb képeket csinál asszony szerint, meg hogy jobb is és különben is minek kell még egy fgép amivel csak a kínlódás van! :U

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10981) Peetry válasza copass (#10978) üzenetére


Peetry
senior tag

nekem nyáron lett dslr, kissebb eurotrip nyaralás előtt. Direkt úgy voltam hogy arra már meglegyen, merthát akkor minél jobb képek. Tudás 0 volt hozzá még, válagotástól meg nem tartottam. 2 hét alatt 4000+ expot tettem bele :)
utána 2 hétig válogattam, és most kétszer meggondolom, hogy lenyomjam-e az expogombot.

(#10982) Epiph válasza j.bravo (#10967) üzenetére


Epiph
tag

hát hongkongbol jött :)

Amúgy kipróbáltam ... állat :) csak por került be amit a képen láttam belefujtam pumpával a fele lejött róla ... ez a szenzor tisztántartás nemkönnyű dolog pedíg marhára figyelek hogy és hol cserélek obit... kb 1mp re sem volt szabadon a tükörakna... mégis bekerül.. valaki egyébként mondta hogy mokusszőr ecsettel takaritja finoman ez szerintetek használható? Zsíros szennyeződéseket meg gondoltam majd beszerzek egy sensorclear-t (Lenspent)..
Jah egyébként jött a menetről le némi festék....

[ Szerkesztve ]

(#10983) schawo válasza Epiph (#10982) üzenetére


schawo
titán

Tuti nem festett, hanem eloxált. Az olcsóbb és tartósabb :D

A menetes részen teljesen normális, ha az eloxálás megkarcolódik kicsit. A festés az darabokban pereg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10984) Epiph válasza schawo (#10983) üzenetére


Epiph
tag

Oksa köszi az infokat :D

Ecsetes dolgot próbálta már valaki, vagy inkább ne erőltessem? Körtepumpa nemmindíg elég sajnos úgy vettem észre...

(#10985) fagylalt válasza schawo (#10949) üzenetére


fagylalt
senior tag

Ennek örülök, hogy ennyit megesz ez a gép.

A Zéé: Nézegettem az adatait és ha jól láttam akkor az SHDC is oda volt írva, csak éppen az volt kihagyva, hogy pontosan mennyit is olvas be maximum.

Zozzant: Kb. 7-8eFt-ot áldoznék rá. Ahogy nézegettem ennyiért már kapható egy jó kis 16GB-os Kingston. Pontosabban ez. (Az árakat ne itt nézzétek, mert láttam neten 7eFt-ért is.)

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

7-8K körül tudnátok ajánlani valami jó kis kártyát? Én arra a Kingstonra gondoltam. :B

(#10986) Balinov válasza fagylalt (#10985) üzenetére


Balinov
félisten

MEggondolnam ezt a Samsung C6-ost is,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10987) crus90


crus90
tag

Üdv mindenkinek.!

Szeretnék segítséget kérni egy Dell Optiplex 745 típusú pc-hez.!

A problémám ez a hiba üzenet minden indításnál.!
Már meguntam minden indításnál az F1 nyomkodását. :U :F

Előre is köszönöm, de kérlek ne linkelj megoldásról mert már napok óta azt teszem de sajnos nincs értelme. :( :O

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#10988) spanyoll válasza crus90 (#10987) üzenetére


spanyoll
addikt

Szia!

Ez nagyon nem az a topic, amibe írni akartál, úgyhogy szerintem próbálkozz ott, ahol erre szakosodott emberek tudnak segíteni :)

Addig is: húzd ki és be a vinyó kábelét, nézd meg, hogy nem halt-e le a vinyó, de a kiírás szerint simán csak a hűtéssel van gáz.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10989) Darko válasza crus90 (#10987) üzenetére


Darko
senior tag

Ezt tényleg fotós kérdés, csak más értelmezésben :D

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#10990) spanyoll válasza Darko (#10989) üzenetére


spanyoll
addikt

Igen, adatvesztés ha úgy van. De akkor sem ez a topic ami van rá :N

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10991) crus90 válasza spanyoll (#10988) üzenetére


crus90
tag

Elnézést de sajnos már kétségbe vagyok esve mert már nem tudok vele mit kezdeni.. :(
Tudom hogy valami a hátsó hűtés de megy benne minden és nem melekszik sem.
De mind1 azért köszönöm. !! :DDD :R :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#10992) crus90 válasza Darko (#10989) üzenetére


crus90
tag

:DDD igen sorry.! Azért mellékeltem képet. xDD :W :W :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#10993) Epiph válasza Darko (#10989) üzenetére


Epiph
tag

Nyomj f2 őt ott keresd meg a load default settings vagy valami ilyesmi szöveget(ami arra utal hogy gyári vagy ajánlott beállítás), menj rá és miután beállítottad f10 vagy save and exit, a hiba arra utal hogy nemlátja valamelyik meghajtót, illetve hibásnak látja ez lehet az optika is, vagy nemtudom mennyi vinyó van benne. Nembiztos, hogy valós hiba a ventilátoré, lehet csak arról van szó, hogy lassabban pörög mint ami az alaplap szerint normális elméletileg ezt is kilehet kapcsolni a biosban. Egyébként amikor f1 et nyomsz bejön minden rendesen működik az optika is meg minden ami satára van dugva?

(#10994) Epiph válasza Epiph (#10984) üzenetére


Epiph
tag

Karcolt már meg valaki szenzort, illetve az azelőtti szűrőre gondolok... akkor egy apró vonal lesz vagy olyasmi mint egy porfolt? Ettől a mókusszőr ecsettől tartok kicsit.. de megmondom őszintén a lenspen sensorclear tól is... De jó lenne tudnám takaritani, és nemkéne szervízbe rohangálni minden egyes nagyobb porzemnél....

(#10995) spanyoll válasza Epiph (#10994) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha ilyen gyakran "porosodik" (amit furcsállok egy picit) , akkor vegyél egy rendes szenzortisztító szettet és azzal lehet pucolni :) Mindenféle gyökérkefével ne menj neki, én legalábbis nem tenném :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10996) Balinov válasza spanyoll (#10995) üzenetére


Balinov
félisten

Ez ismet erdekes tema! Ki milyen szenzortisztito szettet hasznal es/vagy ajanl?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10997) spanyoll válasza Balinov (#10996) üzenetére


spanyoll
addikt

Én semmilyet és semmilyet, van egy jó barátom, aki vett egy komolyabb szettet és rábízom ha ilyesmi lenne. Ha más nem tud ajánlani egy jót, akkor megkérdezem őt :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10998) Balinov válasza spanyoll (#10997) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10999) tbs válasza Balinov (#10996) üzenetére


tbs
addikt

2008 éve eleje óta használt K20D (szél/homok/eső/hó/víz/sár) eszköz ~60e expóval, jópárszor cserélt obival sosem látott mást a körtepumpánál...

2006 nyarán beszerzett K100D-vel ui. használati esetek alapján ue. a helyzet...

(#11000) Balinov válasza tbs (#10999) üzenetére


Balinov
félisten

okeoke, tbs, eneg orulok, meg minden, de igazan, csak a kerdes ugye az volt, hogy aki hasznal szenzortisztito kitet, az milyet hasznal :U

no offense

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.