Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) schawo válasza kiskornel (#11200) üzenetére


schawo
titán

Szerintem meg ez pont szembe megy a filmes hatással, amikor a fókuszban lévő téma kevésbé zajos/szemcsés, mint a fókuszon kívüli háttér.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11202) zool1


zool1
őstag

Üdv!
A Sigma 105mm f/2.8 objektívnek hogy lehet megállapítani hogy van e benne mozgató motor?! Úgy tudom a HSM jelölést használják, de ezt feltüntetik valahol az objektíven? Vennék egy ilyen objektívet, és az eladó nem tudja, hogy HSM veriós vagy nem! Én d5k-n használnám makrózáshoz is.

(#11203) spanyoll


spanyoll
addikt

Büdipesten tudtok valakit aki kalibrál monitort, lehetőleg olcsón?
Kéne egy színhelyes kijelző ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11204) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Debrecen környékén keresek nem működő vakut! lehetőleg állítható fejjel.
pm pls.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#11205) j.bravo válasza kiskornel (#11200) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!
Ha jól értem, akkor megint elbeszéltünk egymás mellett - a lent leírt módszer szerint amikre én gondoltam (ecsetes melók), azokat nagyban csinálod :) A zajszűrés és élesítés az adott méretben teljesen világos (más kérdés hogy mivel nem értek hozzá, zajszűrni nemigen szoktam). Továbbá az utómunkában való járatlanságomat példázza, hogy valamiért nem gondoltam rá hogy leméretezéskor a maszkok is méreteződnek. Ez a módszer így tényleg jól hangzik. :R

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#11206) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hisztogram két végén lévő tartomány mit jelent? Azok a részek még benne vannak a képben, ugye? Tehát nincs bebukva vagy kiégve, csak amit már nem mutat a hisztogram.

(#11207) Teasüti válasza Novics (#11194) üzenetére


Teasüti
nagyúr

és szeretném kb a/4-es méretben kinyomtatni

DPI nyomtatási felbontástól függ.
210 × 297 mm-es (8.27 × 11.69 inch) papírmérettel át tudod számolni a papír felbontását, ha keret nélkül nyomtatsz.
Például 600 dpi esetében rendre 4960 × 7015 pixel felbontást kapsz egy A4-es lapra, ami több, mint 34 MP. ;)

(#11208) Novics válasza Teasüti (#11207) üzenetére


Novics
senior tag

Persze, de nem tudom, hogy mi az az DPI mérték, ami még elfogadható képet ad. :D

(#11203) spanyoll: Ez engem is érdekelne. :K De persze ha tud valaki olyat, aki Keszthely környékén tud ilyet az még jobb lenne. :))

Jó fotós bolt a Boráros környékén? Az Optiformot találtam - teljesen véletlenül - de minél több, annál jobb. :) Holnap hajnalban megyek fel, és gondoltam benézek ide-oda. Kuken-kuken. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11209) schawo válasza Novics (#11208) üzenetére


schawo
titán

300 dpi szokásos A4 nyomat, azaz 8,5Mpixel. De a legtöbb képfeldolgozó program le tudja méretezni 300dpi-re, nem kell kézzel vesződni a pixelszámmal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11210) spanyoll válasza Novics (#11208) üzenetére


spanyoll
addikt

Azért kérdeztem itt, mert hátha tud valaki egy viszonylag korrekt embert, a neten én is találok mindenkit, csak nem biztos, hogy olyan is a szolgáltatás, amilyet gondolok...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11211) Teasüti válasza Novics (#11208) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát nem tudom, régen volt már tintás nyomtatóm, de ott nem volt ritka a több ezres dpi sem. Most hogy az valódi volt-e vagy csak vmi effektív érték, azt nem tudom.
600 dpi-on már elég jól néz ki a nyomtatott szöveg a lézeressel, ha ez számít. :C

De nem nagy befektetés elmenni egy gyors nyomdába és nyomtattatni pár tesztképet különböző beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#11212) total90


total90
veterán

Olá!

Kérdésem a következő... Regisztráltam az 500px.com-ra és feltöltöttem néhány képem. A probléma, hogy sem név, sem címke alapján nem tudnak rákeresni mások. Munkatársnak szerettem volna megmutatni, mondtam mi a kép neve, de nem találja.
Valamit kell csinálni a képekkel, hogy publikus legyen? Vagy várni kell moderációra esetleg? Alig egy órája mentek fel a képek...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11213) Schanyee


Schanyee
senior tag

Helo! Arra lennék kíváncsi, hogy egy kompakt géppel mennyire lehet játszani a mélység élességgel? Egy Pana FZ 150-et néztem ki és arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk 55-80mm között maximális rekesznyílással milyen a mélységélessége. Például portréfotózáshoz szeretnék elmosódottabb hátteret. Azt gondolom, hogy elmarad egy nagyobb szenzoros gépétől a kapott kép, de nem igazán találtam a tesztekben erről megfelelő fotót így nem tudok viszonyítani (általában csak jóval nagyobb 300mm körüli értékeknél mutatnak erről képet)

(#11214) spanyoll válasza Schanyee (#11213) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha nem hazudik a pixinfos adatlap, akkor f/2.8-as a nyitott rekesz, ami azt jelenti, hogy nyitott rekeszen már elérhetsz egy egész jó bokeht, ha arra vágy. Még rekeszelheted is egy kicsit lejjebb, még akkor is lesz egy kellemes háttérmosásod, ahogy te írtad.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11215) Zozzant válasza Schanyee (#11213) üzenetére


Zozzant
addikt

Szerintem már 55-ön sincs 2.8-as rekeszed, 80-on meg biztos nincs, nem végig 2.8-as az objektív rajta. Ehhez jön a "kicsi" érzékelő, legjobb lenne ha akinek van megtenné hogy megmutatja milyen portré jön ki ebből. Sokkal kevésbé játszhatsz a mélységélességgel mint egy tükrössel vagyis játszhatsz csak nem lesz olyan szintű a hatása. Legtöbb embernél egyenes út vezet a kezdeti próbálkozások után a dslr-be:) Ugord át:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11216) spanyoll válasza Zozzant (#11215) üzenetére


spanyoll
addikt

Whoops, azzal tényleg nem számoltam, hogy ez ugyi nem dslr, már alapból azt gondoltam, hogy azt a tartományt kérdezi, amin kezdődik. Akkor viszont egyet kell értenem Zozzanttal, mert ott már valószínűleg nem lesz se 2.8 se hasonló rekesz.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11217) Schanyee válasza Zozzant (#11215) üzenetére


Schanyee
senior tag

Átugornám én minden gond nélkül, ha ez az átfogás dslr-ben nem lenne bő 100 000Ft-tal drágább:) Használtam már tükrös gépet, tudom milyen hatalmas a különbség, pláne magas ISO-n. Ez a pana még pont elfogadható kompromisszum lenne, gyorsan beállítom manuálisan a dolgokat, kompaktokhoz képest 800-as ISO-ig sem rossz, plusz a jó stabilizátor is segít, egész gyorsan reagál ha fotózom és még normális szűrőket is vehetek hozzá. Tudom egy belépő tükrös kitben kb ugyanitt lennék árban, a családban van is egy olyan, viszont amikor használom hiányzik a nagyobb átfogás és egy stabilizátoros obi már újabb majdnem 100 ezres kiadás lenne, amire pár éven belül szükségem lenne, de annyit nem szeretnék rákölteni 4-5 évig, mert csak hobbiból fotózok és sok időm nincs is rá, viszont szeretek öncélúan fotózgatni is, ezért csorgatom a nyálam a jó fotókra:D

Azért remélem nem totál reménytelen elmosott hátteret (és mellé éles fő témát:D) elérni. Akkor marad az, hogy vásárlás előtt kipróbálom.

(#11218) Zozzant válasza Schanyee (#11217) üzenetére


Zozzant
addikt

Használtan kapsz Pentax K10D-t beépített stabival 50E-ért, hozzá 2db kitobi 18-55 és 50-200 úgy +30E körül, aztán elfelejted a kompaktokat:) Jó fotót viszont még egy zenittel is lehet készíteni, első a fotós aztán a technika:) De akár egy FZ30 (50) is jó lehet, abban 1/1.7 az érzékelő, sokáig kielégítheti az igényeket.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11219) Schanyee válasza Zozzant (#11218) üzenetére


Schanyee
senior tag

FZ30-al eleve nem megy 400 fölé az ISO, nem néztem meg részletesen, csak belefutottam a pixinfo-s tesztbe, és ott nem mentek feljebb, meg gyorsnak nem nevezhetném, szóval azt azért zárom ki.

Pentax K10D-t használtam már hosszabb ideig, tetszett is nagyon (pl a Canon 1100D helyett nemsokat gondolkodnék melyik legyen:)), és nézegettem is a használtakat itt meg vaterán, illetve nézegettem volna ha találok, mert nem nagyon volt, pláne nem 50-ért. :( K20D-volt eddig a legnormálisabb áron, 120-ért kit obival. Amúgy nekem az is a bajom, hogy jobban szeretnék 1 db nagy átfogású obit és ha kell a kritikus képminőség akkor meg veszek mellé egy fix-et, de nem szeretnék cserélgetni, mert az idő meg por meg akármi közbeszólhat és már el is ment a kedvem attól hogy átcseréljem. Persze elég lenne valami 18-135 vagy 105 is lehet (nem emlékszem pontosan milyenek vannak), de pentaxban pláne nem olcsóak ezek. Ha találnék 130 000-ig olyan csomagot pentaxban mint amit te írtál (esetleg olyan obival mint ami nekem kellene), lehet nem sokat gondolkodnék.

Szerk.: de az is szempont, ha veszek valamit ennyiért, akkor 5 évig úgyse lesz pénzem erre költeni:D szóval a bővíthetőség nem nagy szempont. Még a Pana GX1 ami nagyon tetszik, de ahhoz is nagyon drága még használtan is egy nagy átfogású obi.

[ Szerkesztve ]

(#11220) schawo válasza Schanyee (#11213) üzenetére


schawo
titán

Csak összehasonlításként:
1/2,3"-os szenzor esetén ugyanazon ekvivalens gyútávnál (60-80mm) akkora mélységélességet kapsz a minimális elérhető f4-en, mint
- m4/3-on f/16 mellett
- APS-C-n f/22 mellett
- filmes gépen f/32 mellett

Szóval sok mélységélesség-játékra ne számíts.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11221) Schanyee válasza schawo (#11220) üzenetére


Schanyee
senior tag

Köszi! Épp valami ilyesmi összehasonlításra voltam kíváncsi.

(#11222) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, lenne egy, lehet, hogy banalisan egyszeru, kerdesem:

Nikon D5000 vazhoz valo obijaimra (18-55VR + 55-200VR) van 52mm-es CP (screw in) szurom ill. nemreg vettem elektronikus kikotobol Cokin P koppintasu slot-in szuroket a hozzavalo adaptergyuruvel, tartoval stb (egy ND szett reszekent).

Amit nem tudok, hogy ha felcsavarom a CP szurot, akkor ra tudom-e tenni a Cokin P rendszeru koppintott szurotartot.

Ki fogom probalni a hetvegen, csak hatha valaki mar probalkozott ilyennel.

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11223) schawo válasza Schanyee (#11221) üzenetére


schawo
titán

Újraszámoltam, és rájöttem, hogy az egész sor pont egy egész fé-t eltévedt. A helyes ekvivalens mélységélesség sorozat így néz ki:
1/2.3" f/4
m4/3 f/11 (3 fé előny)
APS-C f/16 (4 fé előny)
filmes f/22 (5 fé előny)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11224) Schanyee válasza Zozzant (#11218) üzenetére


Schanyee
senior tag

Mondjuk köszi az ötletet, mert nagyon szerettem azt a pentax-ot és pont találtam egyet 50-ér, már csak annyi kellene, hogy megmaradjon vizsgaidőszak végéig, addig nem szabad ezzek foglalkozzak :D és találjak valami obit is hozzá.

A használt cuccokról mi a véleményetek, pl ez a Pentax kb hány expo-ig bírja tönkremenetel nélkül? Ha tönkremegy, akkor lehet szervizelni? Objektívek mennyire szoktak elromlani?

[ Szerkesztve ]

(#11225) schawo válasza Schanyee (#11224) üzenetére


schawo
titán

100k-ra van tervezve, 50k-t biztos kibír.

Obikkal szokott a legkisebb baj lenni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11226) lala42


lala42
őstag

Hali!
Nincs valakinek Olympus E-410 magyar nyelvü használati utasitáűsa,leírása?
Esetleg nincs valami link, hogy honnan lehet leszedni? A google nem barátom, mert nem talált. :N :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11227) Balinov válasza lala42 (#11226) üzenetére


Balinov
félisten

Angol nem jo? Magyart en se birok talalni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11228) szg88


szg88
őstag

Hja, vagy török, cseh, francia stb. :D

[ Szerkesztve ]

(#11229) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt áll az egyik barátom, és hozzá nem értő lévén kérdezném, hogy cca 100.000Ft ból milyen kompakt vagy Bridge gépet tudna vásárolni ami ár/értékben a legjobb most?
Abszolut kezdő a srác és teljesen általánosan használná a gépet, semmi extra dologra nem kell gondolni... eddig mindent auton fényképezett, de érdekelné fényképezés.

Nagyon megköszönném akár mindkét kategóriában a pro/kontra véleményeket tanácsokat.

:R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#11230) schawo válasza kulerr (#11229) üzenetére


schawo
titán

A bridge is egy fajta kompakt, csak más a formája, külalakra hasonlít egy dslr-re. Ebben az árkategóriában sokkal jobb csúcskompaktok vannak, mint bridge gépek, mivel a csúcskompaktokat elsősorban dslr mellé szokás venni, és a jobb hordozhatóság fontos.

Javaslatok:
Canon S95
Canon S100
Olympus XZ1

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11231) fattyu válasza schawo (#11230) üzenetére


fattyu
veterán

és ebből az oly a nyerő. mondom ezt s95 tulajként.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11232) schawo válasza fattyu (#11231) üzenetére


schawo
titán

Igen, egyetértünk. :K

De azért a Canonok se rosszak, mindenképpen megérdemlik az említést.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11233) lala42 válasza Balinov (#11227) üzenetére


lala42
őstag

Angol van. Adtak hozzá. Igazság szerint most jutottam hozzá, potpm áron. Marad a szótárazás, no meg a gyenge angol tudás. :DDD :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#11234) fattyu válasza fattyu (#11231) üzenetére


fattyu
veterán

rossznak nem rossz
de bejön hogy az oly jpgje egész használható. A canoné meg kuka ahogy van. Ez sajna mint tudjuk mindenre igaz nemcsak a kompaktokra. Az 5dII jpgjeitől hányok kicsit...

Plusz nagyobb a szenzor ( bár nem jelentős a különbség ) és gyorsabb az üveg rajta ( ámbár picivel nagyobb maga a gép ).

Mai szemmel simán az olyt venném az árkülönbség ellenére. Akkor még (ennyire sem) nem voltam képben.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11235) szg88 válasza fattyu (#11234) üzenetére


szg88
őstag

Ennyire nem vagy vele megelégedve? Hogy érted, hogy kuka a jpeg-je?

(#11236) copass válasza kulerr (#11229) üzenetére


copass
veterán

pixinfo-n utánaolvasnék csak hogy tisztább legyen a kép.
100k és nem akar dslr-t venni, akkor egyértelműen bridge-e vettnék, van auto és manuál módja, némelyiknek zoom és fókusz gyűrűje
mint ennek

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11237) fattyu válasza copass (#11236) üzenetére


fattyu
veterán

összefoglalnám a bridget: egy SLRnek látszó tárgy ami azoknál alig kissebb de legalább légypiszok méretű szenzor van valahol mélyen eldugva benne. Minderre rátesznek többnyire egy húdeszeres üveget ami nyilván mindnehol taknyol és fos. Emellé nem tud rawot márpedig az ilyen kis szenzorok mellé kifejezetten oltári hasznos lenne hogy te tudod egyesével szűrni a képeid.

A lent említettek mindegyike tud rawot. mértékletes obi van rajta ami a zoomtartományt illeti és az összes bridgenél nagyobb szenzor van benne, vagyis több esélyed van kis dofra, kevesebb zajra magasabb isora.

Emellé kissebbek könnyebben hordozhatók és az s95ön is tudsz manuálisan fókuszálni ( igaz focus by wire, valamint gyanítom a másik kettőn is csak ezt ismerem közelről )

Bridget az vesz aki nem akarja rászánni a pénzt cserélhető üveges rendszerre de lövése sincs a témáról. A bridge hasonlít külalakra az SLRekre és egyszeri user azt hiszi képre is ugyanazt kapja. holott a bridgek a belépő / alsóközép kompaktok képminőségét tudják.
Az meg hogy kell a hatalmas átfogás amit az üveg ad... elhiszem. de amit azok tudnak az mindenhol szar...

Szóval elhiszem hogy lehet olcsóbban komoly(abb) fényképépezőnek látszó tárgyat venni, de a lenti három kompakt SOKKAL jobb választás.

Mégpedig őszintén Oly, s95, s100 sorrendben.

szg88: nagyon nem. :D egyszer csináltam egy összehasonlítást ideális körülmények között. Értsd 100as isó, állványról mesterséges sok fénnyel. nem néztem meg a gép jpgjét, rawon elszüttyögtem kicsit. kontraszt clarity meg ugye kiégés bebukás visszahúzás.
Majd egymás mellé tettem a kettőt. Élettelen kontraszttalan retek a vázból jpg. Mintha lenne rajta egy szürke fátyol. Azóta jpget nem mentett a vázam. :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11238) Watto1991


Watto1991
senior tag

Ez elég komoly cuccnak tűnik a Bridge kategóriában. Valaki tudna mondani róla egy gyors véleményt?

Sony HX 200 V

[ Szerkesztve ]

(#11239) schawo válasza copass (#11236) üzenetére


schawo
titán

Érdekes módon dslr-nél a vásárlók 80%-nak elég a 3x-os zoom, 19% pedig beéri (több objektívvel összesen elérhető) 10x zoommal, a maradék 1% (vagy még kevesebb) tart igényt az összesen megagiga átfogást kínáló (600/800/1000mm-es) übertele objektívekre. Ha még azt is hozzávesszük, hogy a 20% teleobis amatőrfotós a képei 5-10%-t lövi a teleobival, akkor kiderül, hogy valójában a képek 99%-t meg lehet csinálni normál átfogású objektívvel.

Ehhez képest az idétlen bridgek mindegyike azon versenyez, hogy ki tud nagyobb számot írni a zoom rubrikába. Mindezt persze csak a képminőség borzasztó letombolásának terhére tudja megtenni, hiszen az optika fizikai törvényei minden gépre igazak.

Pont a héten felraktam a vázra egy 600mm-es ekvivalens objektívet, lőttem vele 10-20 képet, de nem bírtam ki röhögés nélkül egyik eredményt sem. Számomra teljesen használhatatlan egy olyan látószög.

Persze ha valaki meg tudja fogalmazni, hogy márpedig neki kell az übertele valamire, mondjuk rendszeresen madarakat akar fotózni (amit úgyse fog tudni megtenni, mert ahhoz némi szakértelem is kéne, ha mégis, akkor meg a képminőség lesz értékelheteken), akkor lehet ilyeneken filózni

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11240) Schanyee válasza schawo (#11239) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nem kötekedésképp, de teljesen más a dslr vásárlók elég nagy részének az igénye. Pl vegyünk le egy elég nagy réteget, aki munka miatt vesz dslr-t, szerintem a mai napig a többséget ők teszik ki. Aztán a maradék ott van aki tehetősebb, meg tudja venni a drága objektíveket, ez mondjuk az általad említett 19%-nak legalább fele, és az 1%-nak is egy nagy része. Aztán ott marad a többi vásárló, aki hobbi szinten használja a gépét, nincsen túl nagy jövedelme, így elég erősen be van korlátozva, hogy milyen vázat/objektívet vegyen, 300 000Ft egy hobbira az átlag magyar embernek sok, és ha el is költ rá, akkor sem fér még bele ebbe az összegbe a 600mm pluszos tele. Szóval az, hogy a vásárlók 80%-nak elég a kit objektív annak inkább anyagi vonzata van Magyarországon.
Persze ott van a másik oldal, hogy tulajdonképpen tényleg az emberek nagyon kis részének van szüksége ekkora átfogásra, az átlag kb 1000 évente egyszer használja ki, de akkor lehet hogy pont jól jön ha van. Aztán ott van a marketing is, hogy valamivel el kell adni a terméket, ha már nem valami fényes a képminőség:D
Igazad van, hogy a vevők valóságos igényeinek csak elhanyagolható része köthető a 600mm és afölötti tartományokban, de az indoklásod, hogy a dslr-esek meg vannak 3x zoom-mal szerintem nem igaz, nekem az összes kit objektíves ismerősöm szeretne egy tele obit venni, de nem engedheti meg magának.

(#11241) copass válasza fattyu (#11237) üzenetére


copass
veterán

kezdem azzal hogy minek hasonlítunk össze egy bridge-t dslr-el? semmi értelme.
a bridge-k tudnak raw-ot. eleve nagyobb az üveg méret, most nehogy már egy nyomorult kompakt negyedakkora üveggel jobb képet csináljon?ugyanmár.
nekem panasonic fz45-öm volt, előtte egy szintén panasonic dmc-ls80 kompaktom,
tudom mi a különbség, amit te minőségnek hívsz kompakton, az mind szoftveresen feljavított dolog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11242) copass válasza schawo (#11239) üzenetére


copass
veterán

senki sem gondolja komolyan hogy egy bridge-el fog madarakat lőni a fán.
a bridge-ek előnye az egyszerű használat,képstabi,stbstb. nem kell csodát várni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11243) schawo válasza copass (#11241) üzenetére


schawo
titán

Te egyáltalán ismereted a piacot? Tudod miről van szó? Még mielőtt továbbmegyünk légy szíves olvass utána az említett gépeknek: Olympus XZ1, Canon S95, S100. Utána folytathatjuk a témát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11244) fattyu válasza copass (#11241) üzenetére


fattyu
veterán

igen. az objektív befoglaló mérete az fontos és minél nagyobb annál jobb.

Nem kívánok ehhez sokat hozzátenni.

a bridgek NÉMELYIKE tud rawot. többsége nem. Lásd pl kolléga lentebb kérdezett sony hx200vje sem tud rawot.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11245) copass válasza schawo (#11243) üzenetére


copass
veterán

a zx1 az amire azt mondom hogy határeset,de csak a nagyméretű obi miatt.
de 130k egy kompaktért? hát izé.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11246) copass válasza fattyu (#11244) üzenetére


copass
veterán

a bridge is egy öszvér, kis érzékelő, aránylag jó lencsével és sok extrákkal. a fujinak van amelyik tud manuális zoom és fókuszt is. mondjuk ezen meglepődtem, csak hát fuji.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11247) schawo válasza copass (#11245) üzenetére


schawo
titán

Határeset, pf :U Légy szíves, alaposabban nézz utána a készülékeknek. Képminőségben (objektív rajza, fényerő, szenzor, mélységélesség) reggelire eszik az fz45-t (is). Bridgeben nem ismerek semmi hozzájuk mérhetőt.

A 130 nem is sok egy csúcskompaktért:
Canon G1 x
Fujifilm X100
Az X100 a dslrek nagytöbbségénél is messze jobb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11248) spanyoll


spanyoll
addikt

No offense, de egy olyan témából csináltok vitát, amiből szerintem értelmetlen. Ez amolyan Canon vs Nikon értékű téma számomra. Bridge vs DSRL. Kinek mi, mire akarja használni. A srác egy bridget kért fentebb / lentebb, hogy ajánljanak neki, ami meg is történt.
A vita meg szerintem végképp véget nem érő lehetne ilyen téren. Aki komolyan akar fotózni, akár munkaszerűen, akár komoly hobbiként, az úgyis vesz egy tükrös gépet, vagy egy m4/3-ot, és nem marad a bridge / kompakt kategóriánál.
Arra, hogy valaki tanuljon fotózni arra azok is jók, persze bizonyos hátrányokkal, és néhány előnnyel. Ilyenen szerintem fölösleges odalenni, de ha gondoljátok, nyugodtan, engem nem zavar, csak gondoltam szólok, hogy SZERINTEM ez így értelmetlen :)
peace

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11249) szg88 válasza schawo (#11247) üzenetére


szg88
őstag

117-ből megvan. De mi van akkor ha a holdkráterek mélyét akarom fényképezni? :U

(#11248) spanyoll: Igazad van, csak akkor gáz, ha valakit rábeszélnek egy rosszabb gépre. Csak mert rájuk hagyod. Mert meguntad, hogy folyton vitatkozz vele.

[ Szerkesztve ]

(#11250) schawo válasza szg88 (#11249) üzenetére


schawo
titán

Egy holdkompot elkötsz a NASA múzeumából, felcsempészed a következő Progressz járatra, és meg is van oldva a problémád. :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.