Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) soldierboy válasza Balinov (#10700) üzenetére


soldierboy
tag

Köszönöm Balinov! Teljesen egyet értek!

Mint már mondtam, mindenki azt hiszi, hogy ez nekem valami fizetős munkához kell, pedig nem.

(#10702) fattyu válasza Balinov (#10700) üzenetére


fattyu
veterán

Még ha segítséget kért volna...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10703) A Zéé válasza Balinov (#10700) üzenetére


A Zéé
addikt

engem alapvetően az zavar az egészben, hogy nem úgy kérte, hogy:
"figyi srácok, az van, hogy ha valakinek van kedve, az legyen szíves segíteni nekem pár kép retusálásában, mert egyedül nem bírok vele"
hanem így:
"figyi srácok, vannak képeim fiatal lányokról, retusáljátok őket, mert nekem nincs időm, ti pedig máskülönben sosem foglalkozhattok ilyen képekkel"

És minden kísérő komment úgy hangzott el hozzá, hogy még ő tesz szívességet azzal, hogy átad ilyen képeket, mert ő is megcsinálhatná, de vannak akik rászorulnak az ő képeire, így inkább kiosztja őket a pórnépnek.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#10704) Balinov válasza fattyu (#10702) üzenetére


Balinov
félisten

messzemenokig egyetertek az alariasoddal.

A Zéé: igen, nos a megfogalmazas lehet nem a legjobb volt.

mind1,hagyjuk, ha segit soldierboy-nak valaki az az o dolga, ne offoljuk szet a topikot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10705) soldierboy


soldierboy
tag

Elnézést, ha nem megfelelően kértem, de azért Zéé, nem teljesen úgy kértem, ahogy mondtad. A fogalmazásban valóban voltak hibák, elismerem. Elnézést szeretnék ezért kérni még egyszer!

(#10706) ateszm


ateszm
senior tag

fiatal lánykákkal én is szívesen "retusálkodnék",csak az asszony meg ne tudja! (ápr.1.) :))

(#10707) copass válasza soldierboy (#10699) üzenetére


copass
veterán

ha szívességet kérsz, akkor azt illik egyértelműen megfogalmazni, megfelelő alázattal.
nem pedig úgy ahogy azt tetted.
sok ember van itt aki megfizette már a tanulópénzt "próbamunkákkal" ezért a van a letámadás.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10708) dropopi


dropopi
aktív tag

Ha valakinek van tippje, hogy milyen módon tudnék egy rakat telefonnal készült 3d-s képet átkonvertálni 2d-be lehetőleg ne egyesével megnyitogatva, kérem ne tartsa magában. PS sajnos nem szerepel a lehetőségek között most. A formátuma .mpo a 3d-s képeknek, és gyakorlatilag bármilyen kezelhető 2d formátum megfelelő lenne.

Köszi!

(#10709) kiskornel válasza Balinov (#10704) üzenetére


kiskornel
addikt

Azt hittem hülye vagyok, de itt rajtad kívűl mindenki úgy reagált soldierboy kérésére, mintha PRO állományú volna.
Nem is értem... nem ismerik az "iskolai projekt" szót? (teljesen ingyen megy, és a végén van egy doksi amit leadnak + év végén egy PowerPoint prezi az egészről). Én is vettem részt (nem fotózás) már, és segítettem ingyen PROGRAMOZNI, ami még xarabb agymunka, mint a retusálás.
Ez gondolom olyan TFCD fotózás lesz...

Most jó nagy negatív kritikát csináltatok a srácnak. Gratula. Sztem a fórumtársak 90%-a még amatőr (mint műkedvelő és nem ámátőr mint pancser). Szvsz, mint egy virtuális közösség tagjai, akár segíthetnénk is egymást.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#10710) Balinov válasza kiskornel (#10709) üzenetére


Balinov
félisten

akkor mar 2-en vagyunk, kiskornel. :R en is csak lestem, mint hal a szatyorba a hurrogasokat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10711) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

jó, nekem jöhetnek a bigék, dobd fel valami dropboxba, a linket kérem pm-be, és a retusálás irányvonalát is :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10712) cOxeR válasza kiskornel (#10709) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én továbbra sem értek egyet veletek. :)
Én ha valamit elvállalok, legyen az ingyen, iskolába, akkor megcsinálom magam, és nem megyek segítséget kérni olyanokhoz, akiknek az egészhez semmi köze... esetleg keresek ott a projektben szereplő embereket, akikkel közösen meg tudom valósítani a dolgot, és jól össze tudom hozni a feladatmegosztást.
Az iskolai projekt, meg nem került elő elsőre, de ezt halkan jelzem.
Viszont agyalni is kár ezen, ki lett vesézve és kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#10713) zolka78 válasza cOxeR (#10712) üzenetére


zolka78
senior tag

"Éves iskolai projektem keretében muteremben készítek lányokról képeket"

Pont ezzel kezdte. Teljesen egyet értek veled és Ropival amit írtatok, de a lényeg felett bizony most elsiklottatok. Ráadásul kezdőket keresett nem szakembereket. Kiskornélnak ebben igaza volt.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10714) VásRló


VásRló
tag

Sziasztok!

Az igaz, hogy a képminőség alapvetően a CCD méretétől függ?

Mekkora a mérete egy CCD-nek egy profi gépben (pl. Fuji S5700) meg egy átlagos kis kompaktban?

(#10715) Mr.Csizmás válasza VásRló (#10714) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fuji s5700 nem profi gép, csak bridge.

egy kompaktban kb. 5-10 mm átlós méretű. (pici zöld)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10716) VásRló válasza Mr.Csizmás (#10715) üzenetére


VásRló
tag

Hm elég durva különbségek!
ÉS persze ezt a boltban nem írják..

És milyen nagy különbség van közte és a profik közt?

(#10717) Mr.Csizmás válasza VásRló (#10716) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aszongya, a legkisebb profi szenzorméret a 2/3" - ez a pentax elcseszett milc-é, utána van a nikon CX, de nem egy olcsójános rendszer, aztán az elég népszerű 4/3 m4/3 család. fölötte meg a régebbi szabványokból öröklődött "nagyszenzorok".

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10718) VásRló válasza Mr.Csizmás (#10717) üzenetére


VásRló
tag

Az S5700 kézikönyvében azt írja, 1/2.5 inch CCD.

Akkor az hova tartozik? Mert olyan nincs a rajzon. De akk méretben olyasmi a CCD-je, mint a kompaktoknak, mégis sokkal szebb képet csinál.. nem értem

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10719) Mr.Csizmás válasza VásRló (#10718) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert normálisabb lencserendszer tartozik hozzá, meg sok múlik a feldolgozóképességen.

pl. ezt is egy fuji s8000-el csináltam anno: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10720) VásRló válasza Mr.Csizmás (#10719) üzenetére


VásRló
tag

szép. és hol lehetne utánaolvasni, miben fejlettebb egy lencserendszer a másiktól? már úgy részletesebben leírva.
gondolom pl. több fényt is tud átengedni..

[ Szerkesztve ]

(#10721) Teasüti válasza VásRló (#10720) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Optikai tulajdonságok közt van különbség. Egy lencse nem csak annyiból áll, hogy megtöri a fényt.
Rengeteg paramétere van egy lencsének, hát még egy egész lencserendszernek.
Pl ezek is.

És ez vonatkozik minden optikai eszközre. A vásártéri napszemüvegre és a 80k-s oakley-ra ugyanúgy. A fenti hibák okozhatnak pl fejfájást is egy olcsó szarban.

(#10722) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
3D-s képeket ki, hogyan szokott csinálni? Ki szeretném próbálni :)

(#10723) Teasüti válasza acsati (#10722) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én régen anaglif képet csináltam párat. A két kép közti szögeltérésre rá kell érezni, közeli témánál nem szabad még 5-10 centit se, kivéve ha nagyon nagy széthúzásokat is tud korrigálni az agyad (az enyém nem). Képszerkesztőben utána a két képet felbontod színcsatornákra, és az egyik képből azt hiszem a pirosat kicseréled a másik képben lévő pirossal. (nem biztos, h a vörös csatorna lesz a nyerő, nem emlékszem).

[ Szerkesztve ]

(#10724) VásRló válasza Teasüti (#10721) üzenetére


VásRló
tag

elolvastam. De miért kell használni lencséket? Mi lenne, ha nem lennének, hanem közvetlenül a CCD-be jutna a kép?

(#10725) acsati válasza Teasüti (#10723) üzenetére


acsati
aktív tag

Ja igen, az utómunkára már találtam többféle leírást is, csak ezt nem tudom, hogy a gépet mennyire mozdítsam el :)

(#10726) Teasüti válasza acsati (#10725) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kísérletezz! :K Elméletileg szemtengely távolság ideális. De semmi sem törvényszerű. Messzebbre szét lehet húzni jobban, közelre meg még ez is sok. Egy a fontos, hogy a célkereszt mindig ugyanott legyen lehetőleg (nem párhuzamosan mozdítjuk el a gépet, hanem körívesen a tárgyra).

[ Szerkesztve ]

(#10727) spanyoll


spanyoll
addikt

Keresgéltem a neten, de most valahogy nem találtam meg...
Mi is a képlet a csillagfotózásra? Mármint nem star trail-t szeretnék, azt csináltam már párat, hanem olyan csillagokat, amik pontok, és nem forog el a drága Földanya még.
Azt tudom, hogy valamennyivel osztani / szorozni kell a fókusztávot, de hogy mennyivel azt nem tudom.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10728) #51634688


#51634688
törölt tag

Srácook Segítsetek..
Végülis találtam egy jó gépet...
FujiFilm FinePix S4000 HD
ehhez szeretnék VILLANJ körtét.. de ugye az kilőve mert az elvillan a fénymérésre is hasonlót tudtok?:)
Előre is köszi.:)

(#10729) Mr.Csizmás válasza VásRló (#10724) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fényformálásra.

javaslom a wikipédia optika nevű szócikkét :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10730) qnadam válasza Mr.Csizmás (#10717) üzenetére


qnadam
veterán

a 2/3" a profi videókameráké (nem számítva persze a mostani nagyérzékelős őrületet) :)

(#10716) VásRló: ott van a gépek adatlapján pedig.

(#10724) VásRló: nem lesz rajta kép, csak egy egyszínű paca. ja meg kirajzolódik az érzékelőre rakódott kosz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10731) VásRló válasza qnadam (#10730) üzenetére


VásRló
tag

Én még nem láttam kirakati adatlapon olyat.

egyszínű paca:o akkor nyilván a szemnek is ezért van lencséje. olvastam a wikis cikket is, de ebből még nem világos, pontosan miért kell a lencse, hogy ne egyszínű paca legyen :o

Talán, ha nem lenne gyűjtőlencse a szemen, akkor sokkal kevesebb fény jutna a szembe, egyben sokkal kevesebb helyről.
na de az miért lehet, hogy ha a pupilla összemegy, akkor is ugyanazt látjuk, csak kevesebb fénnyel? :s

(#10732) spanyoll válasza VásRló (#10731) üzenetére


spanyoll
addikt

Rekeszelés biological version.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10733) qnadam válasza VásRló (#10731) üzenetére


qnadam
veterán

én neten a gyártók honlapján láttam, meg boltokéin is :)

simán az érzékelőre a környezeti fényből (közvetlen fény + különböző dolgokról visszavert) fog jutni.

ha egy sötét dobozban fúrsz egy lukat az egyik oldalra, a másik oldalon már megjelenik a külvilág képe - igaz fejjel lefelé - , ez a kamera obscura. ha érzékelőt, filmet, bármi fényérzékenyt teszel bele, ő lesz a lyukkamera. a baj ezzel az, hogy ha éles képet akarsz, nagyonnagyon pici luk kell, azon viszont kevés fény jön csak be, viszont minden pont ugyanolyan éles lesz.

ha neked több fény kell, nagyobb lyuk és mégis éles kép, akkor kell neked egy optika, ami összébb gyűjti a fényt, hogy éles képet alkosson. ez rengeteg kompromisszummal jár, torzul a kép, nem lesz minden éles - ki kell választani, mi legyen az, színhibák stbstb. így lesznek egyre nagyobb és bonyolultabb objektívek, ráadásul minél nagyobb képet akarsz vetíteni, annál nagyobb üveg kell, az drágább, stbstb...

de inkább kérdezz valakit, aki ért hozzá, vagy olvass utána :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10734) qnadam válasza spanyoll (#10732) üzenetére


qnadam
veterán

de a mélységélesség nagyobb lesz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10735) Peetry válasza VásRló (#10731) üzenetére


Peetry
senior tag

nézz bele egy nagyítóba vagy szemüvegbe és mozgasd magad előtt előre hátra.
valszín fel fog tűnni hogy egy pont van, amikor éles a képe, azon kívül homály. A lencse azért kell hogy az összevissza kolbászoló fénysugarakat a megfelelő pontba gyűjtse ezáltal éles képet rajzolva.

(#10736) wolfman


wolfman
veterán

Na most van elegem.

Aki tudja hogyan kell belépni Panasonic LX3 vagy LX5 fényképezőgépek szervíz menüjébe, az mondja már meg legyen oly szíves (ne linket adjon)!!!
Megvan a Service manual, de aszerint nem tudok belépni, meg nem is teljesen értem. Kaptam egy Leica D-LUX 4 szervíz leírást is ami szinte ugyan ezen menüt használja, de mivel a kezelőszervek eltérőek, így ez sem érthető.

Egyszerűen nem értem, lehet hogy én vagyok a hülye. Le van írva, de az hülyeség számomra! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10737) Epiph


Epiph
tag

tudna nekem valaki segíteni? Nézegettem íbéjen utángyártott akkut, igazándíból csak tartaléknak kellene merjek rendelni? Ha igen mire kell figyelni illetve melyiket nemszabad megvenni? KÖszi előlre is!

(#10738) fattyu válasza Epiph (#10737) üzenetére


fattyu
veterán

nyugodtan. én 5dmkII 350d s95 sorhoz mindegyikhez van utángyártott. igaz többnyire itthon vettem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10739) Epiph válasza fattyu (#10738) üzenetére


Epiph
tag

hát ez pont kínából lenne, csak az itteni ár harmada... mondjuk hihetetlennek hangzik a 1500mah meg a 2000mah... lpe 10 nek... esetleg vásárolt már valaki ilyet így? d..extreme n láttam még jó áron.. esetleg onnan?

(#10740) qnadam válasza Epiph (#10739) üzenetére


qnadam
veterán

a számoknak ne higyj, de azért a gyári teljesítményének legalább kétharmada-háromnegyede meg szokott lenni :) meg ne a legeslegolcsóbbat vedd, dx-en nézd meg a júzerek véleményeit, és hajrá :K

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10741) flash-


flash-
veterán

sziasztok

az obimhoz szeretnék szűrőt venni.
cél hogy ha szabadban kirándulok akkor szebb legyen az ég,a fű,stb...
mit tudtok ajánlani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10742) total90 válasza flash- (#10741) üzenetére


total90
veterán

Ööö, hogy érted, hogy szebb? Pl., hogy a fű szebb legyen én a fűnyírót ajánlanám...
Viccet félretéve, fejtsd már ki légy szíves, hogy a szebb alatt mit értesz. Színekre gondolsz? Mert akkor pl. nem szűrű kell neked. Van a gép szoftverén is olyan beállítás, ami kiemeli a színeket, vagy ott a Lightroom, Photoshop...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10743) Epiph válasza qnadam (#10740) üzenetére


Epiph
tag

oksa köszi!

Amúgy ilyen ijelzővédőként mit érdemes beszerezni fóliát vagy láttam ilyen nagyon vékony keretes üvegszerűt?

(#10744) Balinov válasza total90 (#10742) üzenetére


Balinov
félisten

esetleg CPL szurore gondolt (tukrozodesek kikuszobolesere) vagy ND szurore, szerintem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10745) spanyoll válasza Balinov (#10744) üzenetére


spanyoll
addikt

Szerintem sima ND-re.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10746) total90


total90
veterán

Balinov & spanyoll

Ok, ok... de a feltett kérdés, akkor is nem konkrétan erre utal. Na, de majd elárulj a fórumtárs és akkor megválaszoljuk neki.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10747) Balinov válasza total90 (#10746) üzenetére


Balinov
félisten

majdkiderul ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10748) G3kko


G3kko
tag

Sziasztok!
Magic Lantern-t használ/használt itt valaki?
Egy 50D 1.0.7-es firmware-je mellé tenném fel (szerk: következő dőlt sor), a "videó mód" miatt.
(olvastam, hogy előtte 1.0.8-ra kell frissítenem, ha fel szeretném telepíteni; ami nem jelent gondot)
Legfőképpen a véleményekre / tapasztalatokra lennék kíváncsi, mielőtt belevágnék, hogy megéri-e a rizikót...
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10749) j.bravo válasza Balinov (#10744) üzenetére


j.bravo
addikt

+1 zseton a (C)PL-re :D

Whatever.

(#10750) zolka78 válasza G3kko (#10748) üzenetére


zolka78
senior tag

500D-n használok. Videó nem érdekel, de a fotózáshoz is elég sok mindent hozzá tesz, főleg a fókuszáláshoz és az élőkép használatához. Kicsit kitágította a gép tudását és használati értékét. Akksi gyorsabban merül.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.