Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) tbs válasza Dr V (#10048) üzenetére


tbs
addikt

Alkohol. ;)

szerk.: Mikika: :B bocs. :B

[ Szerkesztve ]

(#10052) zetecR válasza Mikika (#10049) üzenetére


zetecR
addikt

Rá kell lehelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10053) Mikika válasza zetecR (#10052) üzenetére


Mikika
aktív tag

Nem emberi fogyasztásra alkalmas alkoholra gondoltam hanem tiszta etanolra vagy metanolra esetleg izo-propil alkoholra :((

Forever Apple

(#10054) zetecR válasza Mikika (#10053) üzenetére


zetecR
addikt

Ott a smiley, nem izgulj.
Egyébként én is gyógyszertárban szoktam venni az alkoholt, marha jó, hogy most megint nem adnak.

(#10055) Mikika válasza zetecR (#10054) üzenetére


Mikika
aktív tag

Miért nem adnak?
Én a munkahelyemről szoktam hozni kis üvegben

Forever Apple

(#10056) traders


traders
tag

Ilyen makacs "cuccokra" jó még a benzin is. (természetesen én sem a 100 oktános V-powerre gondoltam :D gyógyszertárban lehet kapni és jóval olcsóbb mint az alkohol, de én is az alkoholra szavazok mert ha akarod lehet belőle házi likőrt is csinálni és fertőtlenítésre is kiváló :D fontos még hogy acetont SOHA ne használjunk műanyag felületre mert megmarja)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#10057) akos3 válasza traders (#10056) üzenetére


akos3
addikt

Sőt benzin egyes ragacsos dolgokat még jobban el is távolít mint az alkohol :K

(#10058) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, van valami kicsi, gyors, lehetőleg ingyenes raw-konverter, ami kezeli a Panasonic G3 .RW2 file-jait?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10059) tbs válasza Mercutio_ (#10058) üzenetére


tbs
addikt

Aktuális dcraw -> [link], illetve sztem a RawTherapee devel verziója is elbánik vele. ;)

(#10060) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Kaptam egy Exakta 70-210mm 1:4.5-5.6 MC Macro objektívet!
Szerintetek érdemes venni hozzá egy M42-es adaptert!?
Canon 500D-n szeretném használni!
Persze ha érdemes!
Jelenleg egy Praktica LTL-en van!

Üdv!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#10061) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Normális az, ha egy Olympus E-PL1-nek nem elég HD videózáshoz egy olyan 16Gb Class6 Micro SDHC kártya (SD adapterrel), amit a laptopom kártyaolvasója 6.0 / 15.2 Mb/s-es tud írni/olvasni?
Kb. egy perc után megáll és még másodpercekig írja kifelé a cache-ből a kártyára, addig nem is enged mást csinálni.

Egy másik Micro SDHC, amit a telefonomból kölcsönöztem, és a laptop 9.9 / 15.2 Mb/s-re mér, azzal vidáman megy a videózás egészen a filerendszer méretlimitéig.
(Érdekes, hogy az olvasás pöccre azonos a két kártyán, mikor az írás ennyire eltér, de videózáskor az írás a lényeg...)

Tudom, hogy a legtöbb kártya inkább többet tud, mint a Class besorolás szerinti minimum (szerintem a telómé is C6 papíron, és csak grátisz a többi...), de hát így sikerült, hogy ilyen kicentizettet vettem... De mindenhol csak annyit olvastam, hogy C6 kártya kell a géphez, ha azt mondják, hogy C10 kell, akkor természetesen olyat rendelek (csak feleslegesen minek vettem volna drágábbat...? Illetve akkor már inkább 16Gb-os C6, mint 8Gb-os C10, ha mindenre elég a C6 is, akkor nem kell félni hogy betelik, nyugodtan mehet a RAW+JPEG mód és a videózástól sem kell félni még ha nem is erre való a fényképezőgép...).

Mondjuk erre szerintem most megoldás nincs, csak hogy a 8Gb-os marad a gépben, vagy esetleg megpróbálom elcserélni a 16-ost egy C10-esre, inkább csak felhívom rá a figyelmet, hogy ha valaki kártya felől gondolkodik, az inkább túlozzon rá a Class besorolásra ahhoz képest amit ajánlanak...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10062) Dr V válasza Ruszki (#10060) üzenetére


Dr V
őstag

Nem ismerem a lencse rajzát, se azt, h kell e neked ez a gyújtótáv de ingyen volt úgyhogy hajrá ;) Max az adapter árát bukod, ami meg kb 3-4e ft. Olyat vegyél, amiben van fókuszvisszajelzés. Ha az adapter nem kell el tudod adni kb beszerzési áron vagy ha megtetszik a manuális lencsék használata, akkor egy másikra is jó lesz.

(#10063) janos666 válasza janos666 (#10061) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megnéztem a videó bitrátát egy 6 perces videón: 6.5 Mb/s
Végül is tényleg közel van a 6-hoz, és biztos hogy sok Class6 kártya tud ennyit, de azért én erre inkább kapásból Class10-et javasolnék, hogy ne legyen :O (mint most).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10064) Ruszki válasza Dr V (#10062) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Jó lenne az a gyújtó táv mert természet ill. táj fotózásra szeretném használni és azért ha a madarak jönnek szóba az nem rossz dolog!
Hát igen max. az adaptert árát bukom!
Köszönöm!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#10065) Mercutio_ válasza tbs (#10059) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, Win7 64bitre? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10066) tbs válasza Mercutio_ (#10065) üzenetére


tbs
addikt

:K

(#10067) csakb válasza traders (#10056) üzenetére


csakb
őstag

"fontos még hogy acetont SOHA ne használjunk műanyag felületre mert megmarja)"

Az etil-alkohol meg a ragasztott optikai elemek ragasztóját tudja kioldani, az is kellemetlen lehet. Az izopropil-alkohol viszont nem teszi ezt.

(#10068) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, régi obik vásárlását tervezem milyennek kell lenniük, hogy tudjam a nikon D5100-hez használni?
Mi jelzi pontosan az obiban lévő fókuszmotort?
köszönöm
pl. ezek közül:
Nikon AF 18-55 3.5-5.6 G II ED 15e.
Nikon AF 28-100 3.5-5.6 G ezüst 14e.
Nikon AF 75-240 4.5-5.6 D 25e.
Nikon AF 70-300 4-5.6 G 27e.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#10069) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak,
Miskolc magasságában tudtok ajánlani szenzor tisztításra szervízt? Tükrös APS-C-re.
Kösz

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#10070) Dr V válasza Segnior_Barthez (#10069) üzenetére


Dr V
őstag

Körtepumpával már próbáltad? Nekem az segített már.

(#10071) Segnior_Barthez válasza Dr V (#10070) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

igen. de ugy latom hogy ez keves, es folyadekos tisztito kell.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#10072) sphe válasza janos666 (#10061) üzenetére


sphe
senior tag

Nálam E-PL1 simán visz több perces videókat Class 4-es, Canon A560-on formázott memóriakarival, igaz az csak 4gigás és nem használok művészi szűrőket az SCN mdokból.

Ha másik fajtával próbáltad, és azt szereti, akkor arról lehet szó amit a használati útmutatók elején leírnak, hogy nem vállalnak felelősséget, hogy minden memóriakártyával teljesen kompatibilis a készülék, blabla. Ergo, lehet hogy az a kártya nagyon jó, csak nem E-Pl1-hez találták ki.

Szerk: esetleg a formázás számítógépen?

[ Szerkesztve ]

(#10073) sphe


sphe
senior tag

Tudtok olyan ingyenes hotpixel kivonó programról, ami az olympus raw fájljait is kezeli, vagy ha nem, akkor jpeget, de viszonylag egyszerűen működik (nem úgy, mint a gimp módszer)?

(#10074) janos666 válasza sphe (#10072) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Meg vannak már a számok a hsz-ben, amire válaszolsz:

A laptop beépített kártyaolvasójával ezt produkálják (írás/olvasás):

8Gb-os régi kártya: 9.9 / 15.2 Mb/s
16Gb-os új kártya: 6.0 / 15.2 Mb/s

A 8Gb-osra rögzített videók teljes átlagos bitrátája pedig ~6.5 Mb/s, így nem csoda, ha egy idő után elfogy a gyorsítótár a ~0.5Mb/s hiányból.

A C6 kártya pedig annyit tesz, hogy minimum 6Mb/s-re legyen képes (senki sem szabja meg hogy egy C4 kártya nem tudhat akár 10-et is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10075) Gyurek


Gyurek
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.
Öreg FZ20-as masinámmal szerettem volna készíteni tiff formátumú képet.
Ez lett az eredmény:

[link]

Egyidőben készít jpg képet is, ami viszont tőkéletes:

[link]

A gép már több mint hat éves, és évek óta nem készítettünk vele tiff képet, csak még a legelején, de akkor nem csinált ilyet.

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#10076) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok tudnátok abban segítséget nyújtani, hogy lenne 1 lány akit lekéne fotóznom bikiniben. de nagyon fehérbőrű. Olyan képek kellenének mintha már jó ideje szolizna. van erre valami trükk a fénnyel?

vagy barnitó krém? eh hülye vagyok ezekhez a kulimájszokhoz :(

Köszi előre is

(#10077) Throme válasza padi68 (#10068) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem az AF-S amiben van motor is.

(#10078) Throme válasza sphe (#10073) üzenetére


Throme
veterán

Kimondottan ingyenest én nem tudok, de a lightroom 4 bétával márcus végéig ingyen is próbálkozhatsz.

(#10079) peetpro


peetpro
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi. canon sx 230 hs compactom. Video felvétel közben szaggat. Oldal irányú mozgásnál század másodpercenként követi csak le a mozgást (darabos nem tudom szebben megfogalmazni...). Bármilyen kártyával class 4-10-ig, és bármilyen felbontásban is csinálja! Új korában nem csinálta.

(#10080) Songo


Songo
senior tag

Vakuba szeretnék akkumulátort venni. Mit javasoltok?

4db(8db?) erős akkumulátort kellene vennem egy jóféle töltővel. nem feltétlenül szettben

Köszönöm

(#10081) fattyu válasza Songo (#10080) üzenetére


fattyu
veterán

eneloop sirályság.
Meg valami voltcraft pc1et szoktak javasolni azt hiszem. Nekem per pill még az eneloopok gyárija megy. Múkodik.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10082) Dr V válasza Songo (#10080) üzenetére


Dr V
őstag

Olyan töltőt vegyél ami cellánként figyeli az akksikat és aszerint tölti. Az eneloophoz van ilyen töltő, de az említett voltcraft is tökéletes.

(#10083) Songo válasza Dr V (#10082) üzenetére


Songo
senior tag

köszönöm a tippeket

akkor EZ megfelelő választás lenne?
Nagyteljesítményű vakuba megy mint az 580EXII vagy az SB910-es.

(#10084) Peetry válasza Songo (#10083) üzenetére


Peetry
senior tag

Jónak jó, de én nem venném. Egyrészt 10 óra töltési idő, másrészt 2 csatorna csak.

(#10085) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

FullHD videókamerába szeretnék memóriakártyát venni. Most néztem, és a olcsóbban kijönne a MicroSD Class 10 átalakítóval, mint a sima SD Class 10. Származik bármi hátrányom abból, ha átalakítóval használom?

(#10086) copass válasza TazLeacher (#10085) üzenetére


copass
veterán

elvileg semmit.
sebességet mit tud? mert az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10087) TazLeacher válasza copass (#10086) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ugyan annyi mindkettő, mindkettő Class 10-es és mindkettő 13/24.

(#10088) qnadam válasza Songo (#10076) üzenetére


qnadam
veterán

a kencéről kérdezd meg a leánkát :) de van barnító krém, kérdés hogy hajlandó-e magára applikálni.

meg utólag lehet színezni, de ha nincs rutinod, nem lesz egyszerű.

különbenis, a fehér bőr szép :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10089) janos666 válasza qnadam (#10088) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyetértek. Nem minden bőr szép, ami fehér, de ami egyébként is szép, az fehéren a legszebb.
Ha ő is barna bőrt akar, és van még rá idő, akkor feküdjön be a szoliba, vagy kenegesse magát. Ha csak a képhez kell grillcsirke, akkor vagy keress másik modellt, aki eleve olyan, vagy színezd inkább újra software-esen.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10090) Songo válasza qnadam (#10088) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm
Szolizás megkezdve. másik modellt macerás mivel ő szeretne fotókat :D

(#10091) Songo válasza Peetry (#10084) üzenetére


Songo
senior tag

esetleg tudnál konkrét ajánlott típust?

(#10092) Peetry válasza Songo (#10091) üzenetére


Peetry
senior tag

IPC-1L amit eddig is emlegettek

(#10093) Dr V válasza Peetry (#10084) üzenetére


Dr V
őstag

"Az eneloop MQN09-es töltő nyomon követi ezeket a változásokat minden cellában, így a visszajelzések alapján egyes cellákat leállítja, másokat tovább tölti, amíg teljesen fel nem töltődik mind, azonos szintre, azaz 100%-ra." Tehát nem párban tölti és figyeli és a lassú töltés ártani nem árt az akksinak. Az akksi teljesítményének a tizede lehet a max töltőáram. Pl 10Ah akksit 1 A lehet tölteni.

(#10094) Peetry válasza Dr V (#10093) üzenetére


Peetry
senior tag

Nem kell bedőlni a marketingszövegnek. Szépen meg van fogalmazva de ettől ez még 2 csatornás, és párosával tölti, párosával szabályozza is. A akkus topicban is szó volt róla.
Azt meg hogy tizede lehet eléggé kétlek, bár ehhez annyira nem értek. Akkor mégis miért vannak gyorstöltők, amik akár 700mAh-val is tolják az akksit? ugye ez egy 2000mAh-s akksinál ~35%. Nem parasztvakításnak. Az lehet hogy az akku élettartamának nem tesz jót, ha erős árammal van töltve és mondjuk 5 év helyett lehet csak 3at bír. Nekem megérné, hogy 10 helyett 4 óra alatt feltölt max.

[ Szerkesztve ]

(#10095) kiskornel válasza Dr V (#10093) üzenetére


kiskornel
addikt

Akkor te csak nyugodtan használd az álatalad linkkelt töltőt. Elvégre is az való hozzá, azt ajánlja a gyártó.

"Az akksi teljesítményének a tizede lehet a max töltőáram. Pl 10Ah akksit 1 A lehet tölteni." - ez még az ólomakksikra volt szabály... ma már gyorstölthető, ólommentes, alacsony kisülésű metálhibrid akksik vannak, amiket ugyan lehet tetü lassan is tölteni, csak nem érdemes. Ceruzaakksiknak nem olyan horror az ára, hogy 100-150 töltés után ne lehetne őket kidobni a kukába, újat venni.
Pár ezer forintért helyettesítesz velük 80-100e Ft-nyi szárazelemet.

Szóval én is a gyorstöltőre szavazok...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#10096) Songo


Songo
senior tag

Akkor az új fejlemények tekintetében ez a verzió jobb választás lenne?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10097) Peetry válasza Songo (#10096) üzenetére


Peetry
senior tag

ha mindenáron eneloop töltőt akarsz akkor jobb választás mint az előző. De amúgy 3an írtuk le ugyanazt a töltőt ajánlatképpen...

[ Szerkesztve ]

(#10098) Dr V válasza kiskornel (#10095) üzenetére


Dr V
őstag

Még jó, hogy az iskolába naprakész dolgokat tanítanak...

(#10099) Songo válasza Peetry (#10097) üzenetére


Songo
senior tag

Értem én hogy csoda jó de bevallom őszintén nem tetszik a kinézete :D
(Szép az eneloop töltője, pedig nemvagyok Apple fan)

Na megbarátkozom vele valahogy.
És akkunak akkor a 2000mAh vagy a 2500mAh eneloopot ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#10100) Peetry válasza Songo (#10099) üzenetére


Peetry
senior tag

hát ha neked egy töltőnél a kinézete a fontos, akkor vedd az eneloopot :)
nem vagy te jány véletlenül? :)
2500-as értelemszerűen tovább bírja, tovább is kell tölteni annyival, szerintem elég a 2000-es is amúgy, úgyis 2 szett illik, akkor meg nem azon a plusz 500mAh-n múlik a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.