Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) copass válasza kutymorg (#11748) üzenetére


copass
veterán

coftver ingyér exifpilot
némelyik vázon is meglehet adni pár alap adatokat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11752) kutymorg válasza Fandango (#11749) üzenetére


kutymorg
tag

PS vagy LR ezt nem tudja?
D5100-ben még nem találtam meg ezt az opciót.

(#11753) kutymorg


kutymorg
tag

Sziasztok!

LR4-hez PS CS5/6-hoz melyik könyvet érdemes megvenni?

Köszi!

(#11754) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kédezni hogy rendelkezem egy Canon S3 IS kompakt géppel. Ez a gép alkalmas fényírás megvalósításához?

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#11755) Dr V válasza Carasc0 (#11754) üzenetére


Dr V
őstag

Ha tud B záridőt (vagyis amíg nyomva tartod az expó gombot) akkor igen, egy távirányító segítségével könnyen. Ha nincs akkor sötét szűrőt elé, hogy elég hosszú legyen a záridő az íráshoz.

(#11756) andrade válasza Dr V (#11755) üzenetére


andrade
senior tag

Nem tud B időt csak 15mp-es hosszú záridőt.D olyanról nem tudok hogy B időt távirányítóval percekig lehetne nyitva tartani. A Pentax gépem infra távirányítója is B időnél egy két mp-et exponál.

(#11757) mzso


mzso
veterán

Helló!
Én arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e olyan készülékek amelyek videófelvételre és fényképezésre is jól helyt állnak.
Az ideális az lenne ha a videókamera lenne jó állóképben is, mivel a fényképezőgépek igen kényelmetlenek huzamosabb ideig.

(#11758) tbs válasza mzso (#11757) üzenetére


tbs
addikt

Bármelyik RED kamera alkalmas az általad vázolt feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#11759) qnadam válasza tbs (#11758) üzenetére


qnadam
veterán

fényképezésre azért nem az igaziak.
sőt több 1st ac szerint videózásra sem :) mozgóképre ebben a kategóriában az arri alexát jobban szokták szeretni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11760) tbs válasza qnadam (#11759) üzenetére


tbs
addikt

Jah, kalapálni is lehet mindegyikkel, de azért kalapácsból is van célszerszám.

Arri - RED, sztem nem egy kategória. RED hobbista/dokumentrista irányvonal sztem, Arri meg a broadcast igényeket közelíti - felülről. De a videós dolgokat csak ugatom. RED egyszer volt a karmaim között: Pentax fíling - tudatlanként is tudtam használni ÉRTELMESEN riport szituációban - ami egy Pana broadcast kameráról már nem volt elmondható... :B Béna vagyok, na. :DDD

(#11761) mzso válasza tbs (#11758) üzenetére


mzso
veterán

És emberi halandók számára? :D

(#11762) spanyoll válasza mzso (#11761) üzenetére


spanyoll
addikt

a videóra is képes dslr-ek közül egy minőségibb. teszem azt canyon 5dm2 vagy m3 ha belefér. ha az is sok, akkor ajánlom figyelmedbe a kompaktokat :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11763) schawo válasza spanyoll (#11762) üzenetére


schawo
titán

Ha jól értettem, nem fényképezőgép alakú videókamerát keres, ami jó állóképeket is készít.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11764) spanyoll válasza schawo (#11763) üzenetére


spanyoll
addikt

Most visszaolvasva tény, így viszont inkább kussolok, majd más válaszol, mert kezd előbújni belőlem a flameördög, ami oltana azzal, hogy vagy kamera, vagy fényképező, vagy ha mindkettő jó legyen akkor ne csodálkozzunk, ha nem 500huf a sparban.
Node majd valaki válaszol :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11765) schawo válasza spanyoll (#11764) üzenetére


schawo
titán

Igen, nem véletlenül kapta a Red ajánlatot ;]

Ha kiegyezik annyival, hogy nem olyan batár, mint egy dSLR, de azért nem videókamera formájú, akkor Panasonic GH2.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11766) flash-


flash-
veterán

hú elképesztő mennyit javultak a fotók amiket készítek beltérben emberekről.
pedig csak annyit csináltam hogy a fénymérést mátrixról spotra állítottam.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11767) qnadam válasza tbs (#11760) üzenetére


qnadam
veterán

a kezelést passzolom, bár nem is igazán releváns, ezek jellemzően nem egyszemélyes játékok :) de egyik sem broadcast. mindkettő a filmeseket célozza, a red viszont inkább a függetlenfilmesek / kisebb költségvetés felé megy, és gyakorlatilag nulláról építkeznek, az arri meg a filmkameráival lett nagy, ők inkább onnan. bár az alexa pont válasz a red one-ra :)

reklámot pl reddel nem nagyon szeretnek csinálni, ott nagy pörgés van, nem nagyon fér bele, hogy most a kamerának rossz napja van és lefagyott, vagy épp nem bootol be az egyik memóriakártyával... mondjuk a megbízhatóság sokat javult az idők során az új firmware-ekkel, de azért még mindig nem 100%. az arri meg csak működik és kész :) cserébe kb dupla az ára.

amúgy a nagy varázslat ezeknél a kameráknál nem ott van, hogy vegyünk fel valamit, mert beállítasz egy érzékenységet, írisz-fókusz-zoom az optikán oszt leccgó, hanem amikor rawból kell alkotni valami jót :) meg előtte is knee-k, lutok és egyéb aljas állatfajok :DDD

hogy on is legyek: szerintem a problémára egy hdslr lehet a megoldás, kiegészítve mindenféle videózós bizbasszal, amitől meg lehet fogni kameraként, follow focus, lcd, öreganyámkínnnya. a dolog előnye, hogy le lehet ezeket le is lehet venni, és akkor fotógép, hátrány hogy csúnya pénzeket ott lehet hagyni a pénztárnál az ilyenekkel is :O

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11768) tbs válasza qnadam (#11767) üzenetére


tbs
addikt

Mondom, nem vagyok kamerafan/guru :B , köszi a fejtágítót. :K Akkor jól láttam, hogy a REDek többnyire kevésdodónál bukkannak fel... :DDD

Akkor inkább vegyen Arri-t a kolléga! :DDD

(#11769) flash-


flash-
veterán

azt kérdezném hogy a lightroom beleszól a képekbe?mert megnyitok egy raw képet lightroommal és azt látom hogy ha nem is csinálok módositást mégis más picit a szinezet már alapból mintha mondjuk camera rawwal látnám

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11770) spanyoll válasza flash- (#11769) üzenetére


spanyoll
addikt

Lehet, hogy nem vetted ki, és rátesz egy alap presetet, ami ha jól emlékszem némi feketét ad rá meg talán egy kis kontrasztot.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11771) flash- válasza spanyoll (#11770) üzenetére


flash-
veterán

aha hogy vegyem ki?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11772) spanyoll válasza flash- (#11771) üzenetére


spanyoll
addikt

Importnál kell kivenni a pipát, hogy ne rakjon rá presetet, ha jól emlékszem legalábbis.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11773) qnadam válasza tbs (#11768) üzenetére


qnadam
veterán

vegyen egy alexát, ha ügyes, még bérbe is tudja adni. néhány nagyobb produkciónál megesik, hogy külföldről is jönnek gépek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11774) flash- válasza spanyoll (#11772) üzenetére


flash-
veterán

ok köszi

észervettem egy furcsaságot amúgy:
ha a vaku ki van nyitva hiába állitom a záridőt hosszúra 1/5 vagy kisebb,ha pl a forgó ventilátort fotózom akkor az a képen kimerevedik.mi az oka?
mármint hogy akkor ha 1/5 akkor mért merevedik ki a mozgás?1/5nél el kellene mosódnia

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11775) fattyu válasza flash- (#11774) üzenetére


fattyu
veterán

mert a záridő hiába oltári lassú ha a vaku a főfény. Az akkor is csak 1/x00 ideig fény

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11776) flash- válasza fattyu (#11775) üzenetére


flash-
veterán

én úgy képzelem el hogy a vaku villanásán kívül is éri fény,mert a vaku kevesebb ideig villan mint ameddig a záridő be van állítva..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11777) schawo válasza flash- (#11776) üzenetére


schawo
titán

1. Ha az érzékenység magas, és az érzékelő képes lenne érzékelni a vaku nélkül bejövő fényt, akkor a vaku szépen kiégeti a képet.
2. Ha az érzékenység alacsony, akkor a vaku előtt és után nincs elég bejövő fény a képalkotáshoz, cserébe a vakuvillanás során az témáról visszaverődő fény létrehozza a képet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11778) andrade válasza flash- (#11776) üzenetére


andrade
senior tag

De az olyan kevés ha nincs elég fény hogy a vaku mellett észre se lehet venni.

(#11779) Fujisan


Fujisan
csendes tag

Üdv. mindenkinek!
Segitenétek választani egy canon 50d és 600d között?
A meglévö 450d met akartam lecserélni egy 50d-re, de mint közben kiderült a használt 50d árábol tudok venni egy újszerü 600d-t. Melyiket ajánlanátok? A videózás lehetösége nem igazán érdekel, mert van kamerám.
Segitségeteket elõre megköszönném!! :R

(#11780) cOxeR válasza Fujisan (#11779) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sorozatban, vakuszinkronban és záridő sebességben valamint építési minőségben egyértelműen az 50D a nyerő, ha ezeket annyira nem aknázod ki/nem folyamatos strapának van kitéve, akkor a korszerűbb technológiát választanám. Valamint hobbi szinten jól jöhet a kihajtható lcd is.
Még azért várj más véleményre is.

(#11781) mzso válasza spanyoll (#11764) üzenetére


mzso
veterán

Nem vásárlás előtt álok csak informálódom. (Aztán majd egyszer)

Amúgy szerintem nagy kihagyás. Jót szakíthatna egy gyártó, ha összegyógyítana dslr színtű optikákát (ami pl cserélhetó is) egy videókamera kialakítással. Legalább is amíg mások nem követik. :)

(A videókamerákban egyébként szokott lenni mechanikus blende/shutter?)

[ Szerkesztve ]

(#11782) Dr V válasza mzso (#11781) üzenetére


Dr V
őstag

AZ 5D II höz vannak ilyen kiegészítők. Azzal tudsz videózás közben is állóképet rögzíteni.

(#11783) cOxeR válasza Dr V (#11782) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meg is szakítja a videót arra az időtartamra, míg a kép elkészül.

(#11784) schawo válasza mzso (#11781) üzenetére


schawo
titán

Sony NEX VG10/20

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11785) wesaaa válasza schawo (#11784) üzenetére


wesaaa
aktív tag

Szevasztok!
mi kell azahoz h a minidv felvételt átjátszam és felnyomjam pc-re? :R :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#11786) schawo válasza wesaaa (#11785) üzenetére


schawo
titán

Azonnali fotós kérdések órája :)

[link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11787) spanyoll


spanyoll
addikt

Ha LR-ben egy mappán belül szerkesztett képeket átnevezek, és elkezdi "nem találni", majd utána rányomok, hogy megtalálja a mappát, betallózom, és utána sem jó, akkor mi a teendő?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11788) mzso válasza Dr V (#11782) üzenetére


mzso
veterán

Kicsit vicces, hogy egy ilyen drága modell is csak 30p-ben tudnak felvenni FullHD-t.

(#11784) schawo
Az már valami jó drágán. :D

egyéb:
Van egy olyan érzésem, hogy lesz valamilyen fellendülés vidófelvétel terén. 4k 120p hasonlók a nem túl távoli jövőben. (Főleg, ha a japánok nyomatják az UHDTV-t)

(#11789) glockadam


glockadam
csendes tag

A videókamerás témához még hozzátenném esetleg a Nikon D800-at, az is szép videót csinál :) De ha rendes kamera kell akkor lehet pl. a Sonynál is válogatni félprofi célra: [link] , de persze csak egy a sok közül (félprofinál). :)
Esetleg körülnézhetsz a B&H nál is, ott egy oldalon megvan minden: http://www.bhphotovideo.com/ .

De lehet bérelni Panavisiont is csak hogy az előzőekhez szóljak :DDD :DDD .

(#11790) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sajnos nem találtam videoszerkesztős/konvertálós topicot ezért itt kérdezem meg, hogy milyen programmal és milyen formátumba/beállításokkal lehetne MOV-ból olyan videót csinálni ami neten beágyazható (tehát nem túl nagy), megtartva a 720p felbontást, elejéből és a végéből levágva, a hang lecserélése (eddig ez mind ment Freemake Video converterrel), és végül megtartani az eredeti videó dinamika tartományát (eredetileg voltak teljesen fekete részek is, de konvertálás után már nem olyan mélyek a feketék és emitt nem olyan kontrasztos a videó, és nem olyan élmény)

(#11791) glockadam válasza SkyLaci (#11790) üzenetére


glockadam
csendes tag

Mondjuk Adobe Premiere Pro is képes erre. Youtubera pedig fel lehet tölteni 720p ben is akár.

(#11792) peti_s


peti_s
addikt

Üdv.
Van egy Panasonic LS80-s fényképezőm, mostanában csíkoz, és nem tudja beállítani magának a záridőt, és a rekeszértéket megfelelően. Kint a szabadban minden fotó hófehér, bent pedig látszanak a függőleges csíkok. Videó alatt hibátlan. Firmware-t honnan lehet letölteni hozzá?

(#11793) j.bravo válasza peti_s (#11792) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet egy próbát tenni a firmware-rel, de a csíkozás általában elég rosszat szokott jelenteni (ccd hiba). Ha garis még, vissza vele.

Whatever.

(#11794) peti_s válasza j.bravo (#11793) üzenetére


peti_s
addikt

3,5 éves, nincs már rá garancia. Én is olvastam a CCD hibáról, de nem értem, hogy a videófelvétel hogy lehetne akkor tökéletes. Honnan tudok letölteni hozzá firmware-t?

(#11795) A Zéé válasza peti_s (#11794) üzenetére


A Zéé
addikt

szinte kizártnak tartom, hogy lenne hozzá firmware, de ha mégis, akkor gyártó honlapján keresgélj.

Just a simple Lineman...

(#11796) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Szeretnek egy gepet venni, a tanacsotokat kerem.

Ami elvaras:

- 4 AA elem
- SD kartya
- 60e kornyeke

Kb ennyi :) Ket gepet neztem ki, a Nikon L810-et es a Fuji S4200-at. Arban kb egyforma, De nem nagyon talalok roluk semmi erdemi infot (tesztet). Egy helyen olvastam a Nikonrol, hogy lotyog az exponalo gombja, illetve parszor nem a jo helyre fokuszal.

Barmi mas tipus is erdekel.. :)

Eddig egy Canon SX130IS -em volt, csak elazott :(
Amit nem szerettem benne: relative gyorsan lemerult, illetve sokszor nem talalta el a fokuszt.
Elotte egy Konica Z2 na az valami csoda volt 5 evig voltunk joba :)

Koszi

Laci

(#11797) fattyu válasza vitezlejszlo (#11796) üzenetére


fattyu
veterán

kereső...
milyen kompakt gépet vegyek...

avagy: És az első találat.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11798) vitezlejszlo válasza fattyu (#11797) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hinnye bocs eltevedtem :(

Koszi a linket!

Laca

(#11799) andrade válasza vitezlejszlo (#11796) üzenetére


andrade
senior tag

A Konica Minolta Z egy átlagosnál jobban sikerült sorozat volt olyan stabil jó gépek most nemigen vannak.

(#11800) j.bravo válasza peti_s (#11794) üzenetére


j.bravo
addikt

Szorri, átsiklottam azon hogy a videó hibátlan.
Ha az itthoniak nem elérhetők vagy nem tudnak segíteni, akkor megpróbálnám az internésönel gyári supportot, hátha kitartó emailezésre írnak valami okosat.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.