Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) kiskornel válasza Novics (#11650) üzenetére


kiskornel
addikt

"Az ACR-ből igazából csak a clarity csúszka hiányzik." - nézd meg kérlek jobban... már a CS3-hoz is csak olyan ACR-t lehetett felrakni, amiben ott volt a "tisztaság".

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11652) tbs válasza Novics (#11647) üzenetére


tbs
addikt

"A gondolkodás a tett halála." :K

(#11653) Novics válasza kiskornel (#11651) üzenetére


Novics
senior tag

Félreérthető voltam. :D Az ACR-ben lévő csúszka hiányzik másik progikból. :)

tbs Akkor inkább el sem gondolkozok azon, hogy ezt miért - vagyis inkább mire - írtad. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11654) flash-


flash-
veterán

melyik progival lehet a legjobb minőségben végezni zajszűrést,modositást akkor ha az ember Nikon géppel készítette a képeit?

Camera raw,lightroom vagy Nikonnak a szoftvere?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11655) glockadam válasza flash- (#11654) üzenetére


glockadam
csendes tag

Részemről Lightroom, elég szépen szűri a zajt. Főleg a 3 és a 4. :)

(#11656) glockadam válasza Novics (#11650) üzenetére


glockadam
csendes tag

Hát ha cél a natív linuxos futtatás akkor nem marad más mint a Corel. Nem rossz az csak én a Lightroomhoz vagyok szokva. A Corel nekem kicsit meg olyan inkább mint a Capture One, és annak se jön be annyira a felülete. De hát ízlések és pofonok, meg megszokások. :))

(#11657) copass válasza flash- (#11654) üzenetére


copass
veterán

RawTherapee
ingyér van és linux alá is, nekem speciel meglepően jól szűri a zajtat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11658) flash- válasza copass (#11657) üzenetére


flash-
veterán

köszi szépen.

lenne egy kérdésem lehet baromság de a fényképezőgépáltal mért eredményeket nem lehet luxba valahogy visszaváltani?

pl beállitom a gépem iso 100 nál 5ös blendével egy fix pontra 50 miliméteren,és erre 1/3at mér a gép hogy akkor ezek az adatok alapján ki lehet e számolni hogy akkor milyen lehet a szobában a fény?(tehát milyen luxos a fény)
vagy van erre valami kalkulátor?
A gép nyilván tudja csak nem közli velünk..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11659) tbs válasza flash- (#11658) üzenetére


tbs
addikt

(#11660) flash- válasza tbs (#11659) üzenetére


flash-
veterán

köszi

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11661) Balinov válasza flash- (#11658) üzenetére


Balinov
félisten

szerk privat akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11662) spanyoll


spanyoll
addikt

LR4 ugye csinál valahova egy backupot időnként? Csak mert ügyesen letöröltem a catalogom és nem lenne a legszerencsésebb ha nem lenne meg. Túlélhető persze, de na ... :O

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11663) spanyoll


spanyoll
addikt

Kicsúsztam a szerkesztési időből: látom, hogy hova menti a backupot, és látom, hogy azzal sem lettem beljebb. Akkor a törölt catalog visszahozása reménytelen gondolom már, nem ? (data recovery felejtő, azóta már volt használva a disk)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11664) SoNoo


SoNoo
csendes tag

Hali! Tudtok egy pár tippet adni? Fotó szerkesztésre, eddig a Photoshop Elements programot használtam, de az műkődésképtelenné vált és az újratelepítés után. Valami ehhez hasonló programot tudtok ajánlani? Hasonló szerkesztési beállításokkal....

(#11665) qnadam válasza flash- (#11654) üzenetére


qnadam
veterán

nálam most a photowiz noisecontrol a jóság, mondjuk én zsebkompakt zajszűrésére használom. jól be kell konfigolni, és utána elég jól használható

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11666) glockadam


glockadam
csendes tag

Miért, mi baj van a backuppal?

(#11667) spanyoll válasza glockadam (#11666) üzenetére


spanyoll
addikt

Semmi. Velem van baj. Véletlenül töröltem a catalogomat és visszaállítani sem tudom, a backup pedig az "új" üres catalogról van meg, régi backupokat nem találtam.
Yaaaay :) ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11668) schawo válasza Novics (#11650) üzenetére


schawo
titán

A diák változat csak 25 pénz körül van. Hátha. Persze megértem, hogy úgy szűkös a keret.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11669) Morgal


Morgal
tag

Tudnátok egy egyszerűen kezelhető téma szerinti template-es fotókönyv szerkesztőt ajánlani?

(#11670) eeXaa


eeXaa
addikt

...kaphatnék valakitől némi támpontot hogyan gyúrjak több képből egyet lightroomban
a stacking megy de az átalakítás nem, ha jól látom ehhez vmi fizetős plug-in kell

(#11671) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Üdv az ISO értékmegadásával mit lehet állítani ? egy canon sx 130is gépem van , és eddig még jóformán csak automatán használtam , full amatőr vagyok nézzétek el.

(#11672) schawo válasza GrG1210 (#11671) üzenetére


schawo
titán

Az ISO az érzékelő fényérzékenységét mutatja. Minél nagyobb ez a szám, annál nagyobb a fényérzékenység. Kevés fényben az ISO növelésével lehet rövidebb záridővel készíteni a fényképet, hogy ne mozduljon be a kép. Hátránya, hogy az ISO növelésével nő a képzaj, és csökken a részletesség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11673) GrG1210 válasza schawo (#11672) üzenetére


GrG1210
aktív tag

Tehát ha jól értelmezem akkor napfényben kevesebb értéket , épületekben pedig nagyobb ISO értéket kell adni ? am. kösz a választ

[ Szerkesztve ]

(#11674) schawo válasza GrG1210 (#11673) üzenetére


schawo
titán

Ez nagyjából jó ökölszabály.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11675) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Az ilyen képeket hogyan csinálják?
Annyit tudok róla, hogy több képből, meg hosszabb záridőkkel. De pontosabb részleteket nem igazán tudok. Sajnos azt sem tudom, hogy hívják az ilyen fajta képeket.
Kb. mennyi időt vesz igénybe egy éjszaka alatt? Milyen hosszú záridőkkel készülnek nagyjából a képek?
Szívesen fogadok hasznos ötleteket, tanácsokat, mert meg szeretnék egy ilyen képpel próbálkozni :) Ja és aki csinált már ilyet, megnézném a képeit :)

(#11676) darvak


darvak
senior tag

SzeVasztok!

Nem teljesen témába vágó, de nem is tudnám pontosan hová való, megpróbálnám ide bedobni:

polár

Ilyen polarizált lemezeket hol lehetne venni? Pontosan milyen név alatt futnak?

üdv

(#11677) csakb válasza acsati (#11675) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

"Sajnos azt sem tudom, hogy hívják az ilyen fajta képeket."

Csillagívek, csillagjárás, angolul star trails.

"hogyan csinálják?"

[link]

"Kb. mennyi időt vesz igénybe egy éjszaka alatt?"

A belinkelt kép legalább 2 órányi expó.

"Milyen hosszú záridőkkel készülnek nagyjából a képek?"

Tipikusan N x 30 sec. N >= 100.

"Ja és aki csinált már ilyet, megnézném a képeit :)"

Két saját, bénább.

28 mm, f/4, 42 x 30 sec, ISO1600: [link]

18 mm, f/3.5, 241 x 30 sec, ISO1600: [link]

Ami nagyon el tudja cseszni az összhatást, ha fényszennyezett helyen csinálod (l. második kép). A nátriumgőz utcai lámpák szóródó fénye sajnos ilyen sárgás, rusnya hátteret eredményez. Az első kép telihold mellett készült, akkor szép kékre ki lehet hozni a hátteret, csak nyilván kevesebb lesz a csillag.

(#11678) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

ha macro fényképezést akarok művelni, akkor milyen gépet érdemes választani?
200.000-m van gépre (= gép+objektív)
kösz:

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#11679) schawo válasza piadex2 (#11678) üzenetére


schawo
titán

Ez elsősorban nem vázkérdés, hanem objektív kérdése. Ebbe büdzsébe egy dslr, egy manuális fix objektív és egy kihuzat (vagy esetleg közgyűrűsor) fér bele.

Én egy kihuzatos Carl Zeiss Tessar 50-nek oldottam meg a kérdést.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11680) andrade válasza piadex2 (#11678) üzenetére


andrade
senior tag

Újonnan nem tudsz venni egy vázat meg 60-90mm körüli 1.1-es makróoptikát.

(#11681) DemonDani


DemonDani
addikt

Nekem nem kérdésem van, inkább csak kiértékeltetni szeretném valami hozzáértőbbel a Nokia 808 gyenge fények mellett készített tesztjét, amiben véleményem szerint az ISO kivételével mindenhol jobb a Nokia mint a Canon 550D Persze a Nokia 38 megapixeles, arányosan visszakicsinyített képeihez mérten, mert valahogy a 8 megapixeles esetében azért még a fények sem ugyan olyanok néha
[link]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11682) csakb válasza DemonDani (#11681) üzenetére


csakb
őstag

Ez tesztnek igen sovány (szobában fotóztak posztereket).

(#11683) schawo válasza DemonDani (#11681) üzenetére


schawo
titán

Légyszi, légyszi, ne gyere már te is ilyen bullshitekkel.

Ki volt az az elmebajos, aki felcsavarta a nagyobb gépeken a zajszűrést maxra?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11684) total90


total90
veterán

Hi!

500px.com-on, hogy lehet valakinek privát üzenetet küldeni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11685) fattyu válasza DemonDani (#11681) üzenetére


fattyu
veterán

Nem is mondok semmit. Igen, mindenki rohanjon adja el a cserélhető obis rendszerét mert innentől semmi értelme. :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11686) kiskornel válasza fattyu (#11685) üzenetére


kiskornel
addikt

Most erősen elgondolkodtam, hogy lecserélem a 7D-t egy ilyenre. Tényleg, az ekv. 640mm-t, meg a 960mm gyútávot helyettesítem egy távirányításos csónakkal, vagy egy bottal (ami 20-40m-ig állítható, teleszkópos). :)

(#11681) DemonDani: Jók a Schneider optikák, de a fizikát becsapni nem lehet! Az embereket sajnos igen.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11687) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Én rögtön 3-at veszek!!! :DDD :C Ha úgy dobálnának vele se kéne! :Y És vannak akik ez beveszik! :O Az ISO kicsit megvan rajta emelve és már is szemetes!Egy DSLR-n ISO1600-nál is jó kép van!Nevetséges!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11688) DemonDani


DemonDani
addikt

:DDD just have a joke

De azért őszintén szólva én azt is viccesnek tartom, hogy ezt lenézik... Persze nem kell dSLRhez mérni, mert hát nem is az a célja, mintha utcait néznék pályaautóhoz... A Ferrári is gyors, de egy WTCC-s 300 lovas jobb volna pedig hát fele annyi lova sincs :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11689) csakb válasza DemonDani (#11688) üzenetére


csakb
őstag

Ez a teszt olyan volt - ha már az autós hasonlatnál tartunk -, mintha egy Smartot, egy Cinquecentot, egy Fiestát, és egy Land Rover Defendert úgy próbáltak volna összehasonlítani, hogy melyikkel jobb elgurulni a tibortelepi garzonból a szecsői nagymamához. Alapvetően mind a négy jármű a helyváltoztatás célját szolgálja, ahogy mind a négy tesztelt eszköz alkalmas fényképek készítésére. A teszt végén egyébként jelzik is, hogy messzemenő következtetéséket badarság levonni abból, amit csináltak. :)

(#11690) DemonDani válasza csakb (#11689) üzenetére


DemonDani
addikt

igazság szerint egyik "autót" sem lehet kihozni győztesnek szvsz...

Hiszen ha elmész bicajozni erdőbe nem viszel/vihetsz magaddal dSLR-t például, és akkor egyből jól jön a Nokia 808. Mert ott meg aztán sok érdekes dologba futhatsz bele. Ha igazi fotós lennék, egészen biztos, hogy szeretném, ha mindig lenne kéznél egy 808, hiszen sose lehet tudni, hol jön az ihlet/téma és drámaian rossznak biztosan nem merném beállítani, mindenhova meg nem tudok menni 5 szűrővel 3 obival meg félkilos dSLR-rel. És ez egyértelműen jó, attól hogy nem Cinquecento, minimum egy Fiesta RS :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11691) spanyoll válasza DemonDani (#11690) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem kell mindig 3 obi és 20 szűrő, egy obi és a gép is elég, nem nagy súly. De ha már itt tartunk, akkor veszel szépen egy milcet, az kicsi is, könnyű is, és minőségi képeket csinál :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11692) SchumiBácsi válasza DemonDani (#11690) üzenetére

Simán elviszek egy kompaktot, és DSLR-t (550D) felszerelt obival (55-250), +1obi (18-55), +2db akku, +1körtepumpa, és törlőkendő +napellenzők. Egy hátizsákban.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11693) Szabikaa20 válasza DemonDani (#11690) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én nekem csak vállraakaszthatós táska van,de benne a gép (D3100),objektiv 18-55,CPL,2x UV,macro 10x,töltő,napellenző,2x törlőkendő,USB kábel,memóriakártyák....és még 1 obi beleférne!Akinek meg hátizsák van ami pl biciklizésnél nem zavaró az akár még állványt és + obikat is bepakol és nem lesz nehéz a hátizsák.... :N :U Szerintem ez a telefon csak nagyzásimániában szenvedőknek szükséges!Tisztelet a kivételnek! :R :Y

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11694) hege01


hege01
tag

Ilyennel találkozott már valaki?
[link]
A minőségére lennék kíváncsi.

köszi

(#11695) DemonDani


DemonDani
addikt

Megoldás mindig van, de ezektől sehogy se vagy előrébb, telefon mindig nálad van, hátizsákot meg nem viszed mindenhova Persze az igazi extrém állat fotósok lehet hogy igen :DDD

Szerintem meg butaság, hogy egy N808 a nagyzási mánia része lenne... Tényleg semmi köze az eddig ismert fotós telefonokhoz, az N8 köszönőviszonyban sincs vele azért.
Nagyzásimánia lenne ha bárhol hasznavehető képet akarok készíteni? Azért nehogy ott lyukadjunk már ki, hogy 100k alatt nincs fényképezésre, vagy ritka pillanatokat faszán megörökítésre képes eszköz :U

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11696) spanyoll válasza DemonDani (#11695) üzenetére


spanyoll
addikt

Mondtam. Milc. Max használtan. De egy tré szenzorú iso 400on is már mákos gép nem a legjobb. Akkor fotózz régi sony ericssonnal. Az is megörökíti a pillanatot :DDD

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11697) kiskornel válasza DemonDani (#11695) üzenetére


kiskornel
addikt

Föld Hívja DemonDanit! DemonDani jelentkezz! Kapitány a hajónaplónak! DemonDanit elvesztettük... :))

Hagyd abba! Ez hülyeség, és a cikk is, amiből az egész kiindult. Valakinek sikerült a fényképezőt úgy beállítani, hogy szarabb képet adjon, mint egy telefon... ja! Mert a fénykéepzőgépet BE LEHET ÁLLÍTANI! (és be is KELL).

Anno volt egy mondás (nem szó szerint), hogy az a legjobb fényképező, ami éppen nálad van ott helyben... ha tehetné, szerintem a kitalálója visszaszívná. Tele van a Facebook meg a többi megosztó szarabbnál szarabb képekkel.

Tehát van a fotózás, és a kattintgatás / képkészítés. A fotózásnál a fotós megálmodik valamit, és a fényképezőgép / előhívási folyamattal olyanra alakítja, amit megálmodott. És van a kattintgatás, aminél megnyomod a gombot full autómata üzemmódba, megnyomsz még1 gombot, és már fent is van a képed a Facebookon.
Na a telefon az utóbbi kategória. Gyanítom a három alapértéket se lehet beállítani. Magyarul mindig úgy fényképezel vele, ahogy azt a Nokia cég megálmodta. Nem néztem utána, de szerintem nincs is rekeszrendszere... lehet, hogy fókuszrendszere sincs. Kis DOF? Nagy gyújtótáv? stb...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11698) schawo válasza kiskornel (#11697) üzenetére


schawo
titán

:DD

Nincs blendéje, úgyhogy rekeszállításról természetesen még álmodni sem lehet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11699) csakb válasza DemonDani (#11695) üzenetére


csakb
őstag

"Tényleg semmi köze az eddig ismert fotós telefonokhoz,"

Miért nincs? Ugyanaz a koncepció. Mikromütyür optika egy mikromütyür szenzor előtt. A lényeg, hogy beleférjen egy telefonba. Nincs ebben semmi forradalmi, csak a bevált koncepció jobb kidolgozása. Az tény, hogy jobb képminőséget ad, mint egy átlagtelefon, de kábé ennyi.

"Nagyzásimánia lenne ha bárhol hasznavehető képet akarok készíteni?"

Nem nagyzási mánia, és meg is fogalmaztad a célját, amit a marketing is sugall. Mindig nálad van, és mindig tudsz vele kattintani. A digitális szemét termelésére kiváló eszköz, de ha komolyabban érdekel a fotózás, akkor igen hamar kinövöd a szűk kereteit. Az átlagembernek, point-and-shoot célra kiváló, sőt, sokkal értelmesebb, mint egy bármilyen kategóriájú fényképezőgép (kompakttól a DSLR-ig), de ennél többet nem kell mögé képzelni.

(#11700) andrade válasza DemonDani (#11695) üzenetére


andrade
senior tag

A probléma nálad az ismerethiányban van! Nem tudod mi a különbség egy telefonba épített érzékelő meg legalább az APSC között.Nem tudsz az optika különbségéről, hogy egy telefonnal mit nem lehet egyáltalán normálian megcsinálni ami az általános fényképezéshez tartozik, pld portré makró meg még sok más.Láttad Máté Bence madárvadász felszerelését? És egy olyant ami a nagylátószögű tájképre van kihegyezve? Egy makro vagy épp mikroszkópikus felvételre felkészített képet?Hol van a telefonon 600mm equi. gyújtótávolság? Márpedig a Vénusz átvonuláshoz az is kevés volt!Én a Jupitert 1800mm-el fényképeztem ahol a foltossága észlelhető és a négy legfényesebb holdja legalább.Kiegészítő felszereltség nélkül egy komoly gép se sok mindenre jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.