Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) Peetry válasza Epiph (#10545) üzenetére


Peetry
senior tag

felejtsd el a konvertert. Döntsd el mi kell. képminőség, nagy átfogás, elérhető ár? A háromból majdnem minden párosra van megoldás, de mind3ra egyszerre nincs. (első kettő párosítása kicsit necces)
Különben nem lenne miről beszélni mivel mindenki azt az obit venné.

(#10552) Epiph


Epiph
tag

köszi mindenkinek a választ!

(#10553) spanyoll válasza schawo (#10550) üzenetére


spanyoll
addikt

Jelentem tényleg igazatok volt, és a böngésző a hibás. Tűzróka alatt tökéletesen megy :) Köszi a segítséget :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10554) schawo válasza spanyoll (#10553) üzenetére


schawo
titán

Általános probléma, csak sokan észre sem veszik. :)

Ha szükséges, hogy weben is mindenhol jó legyen a kép, akkor konvertáld le ICC nélküli sRGB-re a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10555) Teasüti válasza schawo (#10554) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezzel én is találkoztam raw konvertálásnál. Nem az lenne a biztosíték a „szabványos” megjelenítésre, ha a jpeg-hez mellékeljük az icc-t? Vagy nem értem, h mitől kéne minden gépen ugyanúgy kinéznie, ha nincs mellette a színprofil. :F

(#10556) Epiph


Epiph
tag

lenspen sensorklear sk-1 -t használt már valaki? Tényleg olyan jó mint ahogy hírdetik?

(#10557) copass válasza Epiph (#10556) üzenetére


copass
veterán

nekem original van, alapfelszerelés, fotósboltba ahová járok, 2-3 mindíg van kéznél nekik amit ők használnak.
vki mondta hogy ha pici pötty van az üvegen, újjal szétkell kenni picit és lenspennel letisztítani, bevoltamtojva de csak megcsináltam és szépen leszedte!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10558) schawo válasza Teasüti (#10555) üzenetére


schawo
titán

De így volna, ha az összes böngésző támogatná az ICC profilozást. De ez sajna nem így van, lásd feljebb :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10559) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Meg akarok próbálni egy naplementét fotózni, majd belőle time lapse videót készíteni. Milyen tanácsokat tudnátok adni hozzá?
Ha forgatni is szeretném a gépet, akkor minden kép előtt forgassam kicsit az állványon, hogy ne akadjon?
Köszi szépen! :)

(#10560) Teasüti válasza schawo (#10558) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha szükséges, hogy weben is mindenhol jó legyen a kép, akkor konvertáld le ICC nélküli sRGB-re a végeredményt.

És akkor attól lesz jó, h nem is mellékeljük mellé a színprofilt? :F

(#10561) schawo válasza Teasüti (#10560) üzenetére


schawo
titán

persze

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10562) spanyoll válasza acsati (#10559) üzenetére


spanyoll
addikt

Hali!

Első és legfontosabb tanácsom az a beállításokkal kapcsolatos. Igaz változnak a fényviszonyok egy naplemente közben, de ha csak nem akarod a "becsillagosodást" is megörökíteni, és csak arra mész, hogy a nap lemenjen, akkor fix beállításokkal kell lőnöd a képeket.
Helyben majd látod a beállításokat, hogy mit mennyire érdemes, de egy szűkebb rekeszt mindenképp javasolok és egy olyan záridőt, aminél még nem "mozdul be" a nap. Bár videón összevágva lehet nem zavaró.
Ami még nagyon és nagyon fontos az a manuál fókusz. Ha forgatod a gépet, akkor lehet, hogy a kis pajkos máshol talál fókuszt egyik-másik képnél, és akkor HA kisebb rekesszel dolgozol akkor elronthat 1-2 képet.
A lényeg a változatlanság. Minden képed ugyanúgy nézzen ki, azt egyetlen változó a nap legyen. ISO fix, rekesz, záridő, minden fix. Ha naplemente után is megy tovább a felvétel akkor persze nem.
A kamera mozgatása pedig fölösleges minden képnél szerintem, persze attól függ hány képet csinálsz. Ha pl mp-enként akkor fölösleges, bár olyan sokat önmagában sem kell.
Ha pl 10-20-30mpenként, akkor mondjuk vagy minden képnél vagy bizonyos mennyiségű képek után. A biztos az a minden képes lenne, de mozgató motor nélkül nehéz lesz pont annyit mozogni kézzel, hogy egyenletes legyen...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10563) schawo válasza spanyoll (#10562) üzenetére


schawo
titán

Grádiens filter?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10564) Balinov


Balinov
félisten

Kinek mi a bevalt munkamenete LR-ban a kepek importalasara, katalogizalasara?

Direkt olvasobol hozzaadni a katalogusba? Import mappaba athuzni eloszor a kepeket, majd onnet beimportalni (tageles,stb.) utan a katalogusba?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10565) spanyoll válasza Balinov (#10564) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem eléggé n00b a munkamenetem, de legalább biztos.
Gép összedugva géppel, fotós mappámban egy új mappát csinálok dátum_téma elnevezéssel, bemásolok mindent.
Amint ez done, akkor onnan importálom a dolgokat, rápakoltatom szépen a saját import presetem, és rendereltetem az 1:1 nézeteket.
Amint ez megvan átnézem a képeket és pontozom. Rendszerint első körben 3 csillagra azt amit tartanék. Utána mégegyszer végignézem a képeket, és ami nem az igazi azt visszaminősítem 2-re vagy 1-re, attól függően, hogy mennyire használható, vagy sajnálom kidobni még ha használhatatlan is a kép.
Utána az 1 vagy 0 csillagosokat törlöm.
Ezután következik az utómunka :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10566) qnadam válasza Teasüti (#10555) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem ez nem probléma, mellékelt színprofil nélkül srgb-nek tekintenek mindent. az átlagjúzer megjelenítői annál többet úgysem tudnak mutatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10567) qnadam válasza Teasüti (#10560) üzenetére


qnadam
veterán

melléteheted az srgb profilt, de nem kell, srgb az alap.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10568) Balinov válasza spanyoll (#10565) üzenetére


Balinov
félisten

:R koszi szepen. valami ilyesmi nalam se jonne rosszul.

import preset: gyari presetet vagy sajat custom presetet hasznalsz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10569) spanyoll válasza Balinov (#10568) üzenetére


spanyoll
addikt

Custom presetet, a gyárival nem vagyok kibékülve, legalábbis 3-as alatt nem voltam. Fölöslegesen ráb@szta a +5 blacket meg ilyeneket. Nem kell az nekem mindig :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10570) Epiph


Epiph
tag

Üdv!

canon - M42 adapterből melyik a jobb a chipes vagy az az nélküli?

(#10571) Epiph válasza Peetry (#10538) üzenetére


Epiph
tag

a fordító gyűrű milyen néven fut ebay en?

(#10572) fattyu válasza Epiph (#10571) üzenetére


fattyu
veterán

itthon nem jó?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10573) Peetry válasza Epiph (#10571) üzenetére


Peetry
senior tag

(#10574) Epiph válasza fattyu (#10572) üzenetére


Epiph
tag

köszi a válaszokat!

(#10575) fattyu válasza Epiph (#10574) üzenetére


fattyu
veterán

azt még érdemes tudni hogy ezek többnyire 52mmes szűrőmenetet csinálnak. Na most ez vagy jó az obira amit feltekernél vagy nem.
Ekkor jön az hogy ha pl egy 55öst akarsz rátenni akkor kereselegy 55-52 szűkítőt. 1stmarketre guglizzál rá. Elég sokminden van raktáron nekik.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10576) Peetry válasza fattyu (#10575) üzenetére


Peetry
senior tag

van egy csomó méretben fordító nem kell szűkítővel baszakodni.
az előbb általam linkelt találati oldalon 11-12-oldalon pl 52-55-58-62 4$-ért postával.
de van még egy halom. amúgy se szerencsés még növelni a kihuzatot.

[ Szerkesztve ]

(#10577) fattyu válasza Peetry (#10576) üzenetére


fattyu
veterán

? mér ne lenne szerencsés :D Makró a cél nem? Nekem a fordító előtt még közgyűrű is van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10578) Peetry válasza fattyu (#10577) üzenetére


Peetry
senior tag

én nem használtam fordított obit, de amennyire tudom az alapból elég nagy leképezést produkál minimális dof-fal, amit nem egyszerű kezelni kezdésnek. Épp elég azzal megbarátkozni, nemhogy tetézze az ember. De persze ha valaki hozzászokott akkor tény hogy lehet növelni a kihuzatot a nagyobb nagyításhoz.

(#10579) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Naplementés képen hogy kell beállítani a WB-t, h ne narancssárga legyen az ember bőre?
Vagy ez inkább kuka? Telefonos jpg és elég ocsmány lett. :(
Köszi!

(#10580) acsati válasza spanyoll (#10562) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszi szépen a hosszú és hasznos válaszodat, megfogadom őket! :) Megvárom míg egy kicsit felhős lesz majd az ég, remélem valamelyik nap akadnak majd, aztán megyek is kifele :)

(#10581) fattyu válasza Peetry (#10578) üzenetére


fattyu
veterán

relatív. Attól függ mit fordítasz. Egy 50es fordítva nagyjából 1:1. Minél szélesebb üveget fordítasz annál nagyobb a leképzés. Én spec 4:1nél járok most és ez kb az ami nekem jó. Használni persze nem könnyű, de a fő gond a kézzel nyomkodod a blendebeugrasztó pöcköt. Amivel nyilván mozdítod a gépet és a kevés dofnál ezek a hibák nagyon összeadódnak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10582) qnadam válasza Teasüti (#10579) üzenetére


qnadam
veterán

fehér lapra. de narancssárga fényben ne csodálkozz a narancssárga bőrön :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10583) schawo válasza Teasüti (#10579) üzenetére


schawo
titán

Így van, fehér lapos, kézi fehéregyensúly-méréssel, ha nagyon muszáj, de csak a sorozat elején.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10584) Epiph válasza Peetry (#10573) üzenetére


Epiph
tag

jól láttam az oldalon, hogy amit linkeltél azzal objektív után lehet rakni a fordítot obit? Nem jobb ha csak a vázra van rakva simán a fordított?

(#10585) fattyu válasza Epiph (#10584) üzenetére


fattyu
veterán

de igen. az objektív elé műsikra egy objektív az egy másik műfaj. Kegyetlen brutál nagyítás elég ergya képminőség és kezelhetetlenség a jellemzői.
Ha pl egy 200as obi elé teszel egy 50est akkor 4szeres nagyítást kapsz. Ha egy 50es elé egy 24est akkor kétszerest. Ami a vázon van obi gyútávja elosztva az elé tett üveg gyútávjával adja ki a nagyítást.
Én a 200 50 kombót kipróbáltam élesben. Az hogy nagy, nehéz, 2 centi volt a tárgytáv még egy dolog. De a sok plusz üvegtől szétesett a kép. Én azt nem javaslom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10586) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Canon 30D+70-200 F4 L+50 F1.8+17-40 F4 L -t használok. Nemrég elkezdtem gyűjtögetni és néztem gépeket, hogy mire kellene váltani (kb 180k körül) és kicsit ki vagyok ábrándulva. A 40-50D szinte semmi számomra érdemleges dolgot nem kínál pluszba a 60D vagy a 7D meg már túl drága nekem még használtan is :( Viszont tegnap nézegettem a Pentax K7-et és valami elképesztő, komolyan elgondolkoztam hogy rendszert váltok, mert ár érték arányba a két nagy gyártó elkezdett elmenni nagyon a marketing irányba, ahelyett hogy hasznos dolgokat fejlesztenének. Ebben a gépben meg csupa hasznos dolgot láttam.

Körülbelül hasonló minőséget szeretnék elérni, mint a jelenlegi rendszeremnek van. Megvannak a Pentaxban ezek az obi alternatívák? Milyen minőségűek ár-érték arányban az obik? Csak úgy szeretnék váltani, ha a minőséget megtarthatnám.

Felhasználási szempontjából, pedig munka és hobbi célra egyaránt kellene.

[ Szerkesztve ]

(#10587) Epiph válasza fattyu (#10585) üzenetére


Epiph
tag

értem, és mi a véleményed egy váz és egy helios 44-2 fix obi forditva lenne használva? Azért erre gondoltam mert manuális blende állító gyűrű van rajta és nincs annyi lencse benne és állítólag legendásan szép rajza van...

(#10588) fattyu válasza Epiph (#10587) üzenetére


fattyu
veterán

Érdemes kipróbálni. Ne keseredj el az első órák után amikor rájössz hogy vaójában ha 10ből egy kép lett ott éles ahol gondoltad még jó napod is volt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10589) Peetry válasza Epiph (#10584) üzenetére


Peetry
senior tag

nem. az egy keresés találati oldala ár szerint rendezve. az elején nyilván az apa-apa fordítók vannak, mert azok olcsóbbak, de a 10. oldaltól kezdve találsz bajonettes fordítót is pár $-ért.
picit erőltesd meg magad :)

(#10590) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszi! :)
Meglepően jól meg lehetett menteni, bár igazából azt se tudom, h mit érdemes meghagyni és kijavítani. Elvégre egy naplementés kép, nem egy sima szikrázó napsütéses fehér fényű.
Szaturáció csökkentése nagyon hatékony volt, legalább már tudom mire lehet használni ezt. :))
Fehér lapos dologról meg: egy eszközzel mintát vettem a fehérből és feketéből, az is sokat segített.
Végeredmény mégis kétes. Ha a cél az, hogy természetes semleges fehér fényű megjelenést hozzak létre, akkor ahhoz túl sok kék (lila), vagy sárga (narancs) maradt a képen, vhogy nem találtam meg a tökéletes fehér egyensúlyt. :/
Ha viszont nem ez a cél, akkor nem tudom mit érdemes kiemelni egy ilyen képen. :F

(#10591) schawo válasza Teasüti (#10590) üzenetére


schawo
titán

Na muti ide azokat a képeket :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10592) kiskornel válasza Epiph (#10587) üzenetére


kiskornel
addikt

"mert manuális blende állító gyűrű van rajta" - ez az, ami nem számít. Megfigyeléseim szerint ha a fordított objektíven van rekeszelve, az csak vignettát okoz, a mélységélesség nem változik. Ezért olyat kell választani, aminek nyitottan is nagyon jó rajza van.
A heliost én inkább csak olcsónak mondanám ebből a szempontból. Nyitottan elég lágy. Én is ezt használom itt a munkahelyemen, a munkahelyi kompakt gépem elé kötve, és tűrhető képed ad. 2k-ért vettem a vásárban.
Amire még vigyázni kell, hogy a látszögek találkozzanak. Ha túl széles a látószöge az fényképezőgép oldali obinak, akkor a fordított obi kitakar, egy kör lesz csupán a kép közepén a látómező.
És igaz az is, hogy minél inkább növeled a kihuzat méretét mindenféle gyűrűkkel, annál szűkebb lesz a vetitett köre az elülső lencsének.
Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#10593) zolka78


zolka78
senior tag

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy nagyjából milyen színhőmérséklete van az energiatakarékos izzóknak kelvinben?

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10594) -Shadow- válasza zolka78 (#10593) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Ha jól tudom, 4-5000 K között, de eléggé izzófüggő. Újabban rá szokták írni a dobozára, hogy mennyi is. Ha teheted fotózz RAW-ban, ott úgy korrigálod, ahogy szeretnéd.

(#10595) zolka78 válasza -Shadow- (#10594) üzenetére


zolka78
senior tag

Sajnos nem mindegyikre írják rá a színhőmérsékletet, csak a drágább komolyabb típusokra. 90%-ban RAW-t lövök, de ami nálunk van izzó ebből olyan szar vissza hozni a rendes szint, hogy ki ver a víz. Vakus derítésnél nem gond, mert ott beáll helyesre az auto WB-nél. Viszont ha jön a gyerek nem akarom vakuzni mert újszülöttnél ez nem a legjobb. Egy ideje fent van az ML a gépemen és itt tudok kelvinben WB-t állítani ami már jó lenne a szoba világításnál.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10596) -Shadow- válasza zolka78 (#10595) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Akkor kéne szerezned egy semleges (18%-os) szürke kártyát. RAW feldolgozásnál az lenne a referencia, egy kattintással beállítható utána a helyes színhőmérséklet. Az első képen odateszed a gyerek mellé, a többi képen meg ahhoz viszonyítva tudsz állítani.

(#10597) zolka78 válasza -Shadow- (#10596) üzenetére


zolka78
senior tag

Ez is volt eszemben csak fehér lappal, megközelítőleg használható. Viszont gondoltam egyszerűbb a gépen belül kelvinben megadni az értéket.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#10598) -Shadow- válasza zolka78 (#10597) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Az a baj, hogy nagy a szórás az izzók között is. Gépben sokkal egyszerűbb lenne beállítani, csak tudni kéne, hogy pontosan mire. Akkor színhőmérséklet mérő, csak az meg egy kisebb vagyon. :D

(#10599) schawo válasza -Shadow- (#10598) üzenetére


schawo
titán

Annál olcsóbb a jó izzó :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10600) kiskornel válasza zolka78 (#10595) üzenetére


kiskornel
addikt

Egyszer rálövöd a Custom WB-t a vázon, és minden szép és jó lesz. Ha túl nagy az eltérés a többi WB progitól, akkor mindenképp érdemes így eljárni.

Nem megfelelő WB esetén elő szokott fordulni, hogy mind a fénymérő, mind a visszanézett hisztogramm nem jelez kiégést. Mikor utólag megnyitom és kezdem visszaállítani a fehéregyensúlyt, kezd minden kiégni, mert csak bizonyos színcsatornák dominálnak az izzó fényében.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.