Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) no01ricsi válasza Songo (#10300) üzenetére


no01ricsi
tag

ÓÓÓ, miért nem ezzel kezdted :)
Akkor már nem csak az online shoppal kapcsolatban kérem ki a véleményed :)
A mostani rossz tapasztalatod ellenére van esetleg még valami más amiről jobb ha tudok

PSN ID: PRicsi83

(#10302) Songo válasza no01ricsi (#10301) üzenetére


Songo
senior tag

ezért örülök az élettartam garnak remélem erre is él mert morocs leszek.

amúgy nagyon fasza táska csak macerás keresztpántosra alakítani :D

(#10303) Epiph


Epiph
tag

Szenzor és tükörakna tisztításhoz melyik fajta körtepumpát javasoljátok? Gondolom nemmind1 melyiket veszi meg az ember, a légnyomás miatt vagy valami ilyesmi miatt... Valamint nemrég kérdeztem, hogy a Helios obi m42 es e vagy m39 es. Namost azvan, hogy böngészgettem még ezügyben és mind a 2 féleképpen gyártották ha jól vettem ki, mert találtam képekkel illusztrálva ilyet is meg olyat is. Hogy lehet megtudni melyik az enyém? Köszi a válaszokat!

(#10304) fattyu válasza Epiph (#10303) üzenetére


fattyu
veterán

több mint valószínű hogy 42es lesz az. A 39 az távmérős vázak menete volt. Ha tükrös gépen volt akkor tuti m42.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10305) Epiph válasza fattyu (#10304) üzenetére


Epiph
tag

értem köszi. amugy ehez is lehet kapni forditót? (makrózáshoz) esetleg a pumpás kérdésre tudsz valami tapasztalatból írni?

(#10306) fattyu válasza Epiph (#10305) üzenetére


fattyu
veterán

fordító nem obihoz van hanem mivel abba csatlakozik szűrőmenethez.
Legkönnyebben a bajonettről 52es szűrőre átalakítót lehet kapni Azt hiszem talán 55ös is van de arra nem esküszöm meg. Utána lehet játszani különféle szűkítő és növelő menetátalakítókkal. Nekem is így van per pill. Canon EF- 52mm szűrúmenet, és az obimon aminek 55mm a szűrőmenete van egy 55-52 step down ring. így házasodtak össze.

Körtepumpát nem tudom. Nekem a körtepumpa az adtál a szarnak egy sallert kategória. Kompresszor sem segített. Sajna nálam kontaktos tisztítás van soron.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10307) qnadam válasza Epiph (#10305) üzenetére


qnadam
veterán

bár nem engem szólítottál :)
fontosleánynak beütött a többvakus fotózás, jöttek a 20asnál is szűkebb blendék néha, aztán kiderült, milyen ordenáré módon retkes is a cmos a sony a55-jében. hirtelen kellett a megoldás, a szerviz nem oldja meg helyben, ott kell hagyni. gyors kutatás után vettünk egy ilyet, az első tisztítás után kb 95%-os eredményt ért el, szóval szerintem jónak mondható :)

holnap kipróbálom a pentaxomon, bár az közel nem olyan koszos, mint az övé volt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10308) TechData


TechData
tag

Sziasztok.
Éngem az érdekelne hogy ezzel az objektivvel (Canon 50mm f1.4 USM) tudok -e városban fotózni.Menyünk Prágába egy hétvégére és csak ezt az objektivet szeretném magammal vinni.Szerintetek elboldugolok vele ott? Csak a baráti társaságomat szeretném fotozni illetve egy pár képet Prágáról.... jó lenne egy pár vélemény illetve tapasztalatok esetleg.

[ Szerkesztve ]

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#10309) Epiph válasza fattyu (#10306) üzenetére


Epiph
tag

Köszönöm a gyors választ, bár kezdőként annyira nem értem ezeket a menetátalakítókat.... ezt lehet kapni kittbe esetleg? Sokan írták itt-ott, hogy van amikor a körtepumpa is elég csak nemmind1 milyen, van aki meg a körtefecskendőre (orvosi) ra esküszik.

(#10307) qnadam Köszönök minden információt! Mivel nics 1 hónapja, hogy megvettem első dslr met minden jó tanács érdekel. :)

Láttam már, hogy a szenzortisztításos kérdés itt a forumon már lerágott csont, de folyamatosan vannak új tisztító eszközök és ezért sok kezdő kérdezi meg újra és újra szerintem. pl.: olvstam az eclips ről hogy nagyon jó... csak nem lehet a közelben kapni... mivel a gépem még garos ezért gondoltama kötefecsire addig nem szeretnék belenyúlni.

(#10310) spanyoll válasza TechData (#10308) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez eléggé képlékeny kérdés. Ha azt kérdezed, hogy városfotózáshoz milyen obi ajánlatos akkor az egy válasz, ha azt, hogy ezzel boldogulsz akkor az megint egy válasz.
A másodikra válaszolnék, mivel az volt a kérdés...
50mm-en kicsit macera az élet, mert se nem annyira nagylátó telének meg egyáltalán nem tele, de cserébe nem zoomos. A templomokat, és a barátaidat jól fogod fotózni (a templomban még jól is jön a fényerő majd), az épületeket és hasonló dolgokat távolról szintén, de mivel nem egy nagylátó, ezért azokat max panorámaként összefűzöd több képből, csak úgy ahogy egy teljes templombelsőt.
Ergo megoldható, de lesz ahol kicsit kényelmetlenebbül talán mint egy alapabb kitobival, de lesz ahol kényelmesebben.

Más: Máshol is írták, és most eszembe jutott, hogy itt sem lenne rossz ötlet szerintem: Nem kéne szerkeszteni az első hszt pár alap kérdésre a válasszal? Megkönnyítenénk a kérdezők dolgát is, nameg a válaszadókét és több még-meg-nem-kérdezett postra "maradna hely".

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10311) tbs válasza Epiph (#10303) üzenetére


tbs
addikt

A csavarmenet átmérője. M8-as csavar mintájára M39 és M42. Ha fordítógyűrűhöz kell, akkor pedig a szűrőméret a fontosabb... :DDD

(#10312) TechData válasza fattyu (#10306) üzenetére


TechData
tag

Szervusz.
Milyen DSLR-t vettél? Csak kiváncsiságból kérdem....

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#10313) fattyu válasza TechData (#10312) üzenetére


fattyu
veterán

lassan beteszem aláírásba
5DII

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10314) TechData válasza fattyu (#10313) üzenetére


TechData
tag

Idelye lenne már :D
Ám f@sza gépet vettél!!! Nekem is fáj rá a fogam....Újjonta vagy másodkézből?

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#10315) qnadam


qnadam
veterán

én is kérdezek :)

-20 fokon tárolt filmet lehet valamennyire használni, vagy teljesen esélytelen?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10316) tbs válasza qnadam (#10315) üzenetére


tbs
addikt

Ha a hordozó kibírta (nem törik), akkor az emulziónak kifejezetten jót tett. :K "Rendszeresen" fotózom extrém hőmérsékleten tárolt filmekkel, -10-70°-ig van tapasztalat -> működnek. Melegebben tároltak viccesebben. Pont ez a lényeg. :DDD

(#10317) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Ez az obi nem tudjátok rámegy Canon gépre? :R

Vagy így kép alapján nem lehet megmondani?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#10318) qnadam válasza tbs (#10316) üzenetére


qnadam
veterán

szuperjó. felajánlottak néhány guriga ilyen filmet, akkor elviszem őket :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10319) qnadam válasza werszomjas (#10317) üzenetére


qnadam
veterán

ránézésre ef bajonettnek tűnik, de inkább várj meg egy canonokkal rutinosabb embert :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10320) malagutif122


malagutif122
tag

sziasztok
van egy 2csatornas DJ keverőm és egy 5.1 usb hangkartyam
hogy lehetne megoldani a számitógépel öszekötést ugy hogy a gépen is 5.1 legyen a hangzás?
ugy akarom hogy mind a kettő rá legyen kötve a gép és a keverő is ja meg van egy erősitőm is mind a hangkartyara legyen kötve hogy ha ki van kapcsolva a keverő akkor is 5.1hangkartyarol menjen a hang.
Trust Sc5500p a hangkartya tipusa
a keverő Reloop rmx 20bf igy ki tudjatok keresni milyen bemenetek vannak rajtuk

(#10321) fattyu válasza malagutif122 (#10320) üzenetére


fattyu
veterán

FOTÓS kérdések

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10322) malagutif122


malagutif122
tag

sziasztok
van egy 2csatornas DJ keverőm és egy 5.1 usb hangkartyam
hogy lehetne megoldani a számitógépel öszekötést ugy hogy a gépen is 5.1 legyen a hangzás?
ugy akarom hogy mind a kettő rá legyen kötve a gép és a keverő is ja meg van egy erősitőm is mind a hangkartyara legyen kötve hogy ha ki van kapcsolva a keverő akkor is 5.1hangkartyarol menjen a hang.
Trust Sc5500p a hangkartya tipusa
a keverő Reloop rmx 20bf igy ki tudjatok keresni milyen bemenetek vannak rajtuk

(#10323) fattyu válasza malagutif122 (#10322) üzenetére


fattyu
veterán

Nemérted nemolvasol???

Ez itt FOTÓS kérdések topikja. :W :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10324) malagutif122


malagutif122
tag

bocsi nem akartam kétszer beirni

(#10325) spanyoll válasza werszomjas (#10317) üzenetére


spanyoll
addikt

Ahogy előttem írták szerintem is "rámegy", de tényleg jobb lenne megvárni egy canonost :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10326) werszomjas válasza spanyoll (#10325) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, neked is qnadam, közben találtam objektíves topicot is itt a PH-n, megkrédezem akkor ott :R

üdv

(#10327) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Van egy sony dsc-h10 -es gépem, aminek meghalt a vaku része, tud valaki ajánlani olcsó szervizt? A sony majdnem 20k-ért javitaná, a photo paradicsomosok meg 8ezres óradijjal + alkatrész, a gép meg ér kb. 12k-t müködőképesen, tehát ennyibe gazdaságtalan a javitás.
Mielőtt szóvá tenné bárki nem 2ft-ért akarom javittatni, de nem is 10 ezrekért.
Köszi előre is :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10328) Epiph válasza tbs (#10311) üzenetére


Epiph
tag

Üdv lemértem m42 lesz az :R

(#10329) Mikisys válasza werszomjas (#10317) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem.
A hirdetési képek egykén látszik, hogy SAF, vagyis, Sigma AF bajonettes az objektív, értelemszerűen Sigma gépre való, Canonra nem.

Üdv!

(#10330) tbs válasza Epiph (#10328) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#10331) werszomjas válasza Mikisys (#10329) üzenetére


werszomjas
őstag

Értem, köszi

üdv

(#10332) Epiph


Epiph
tag

na még egy hüle kérdés. Gondolom normális, hogy 1100d n nappal erős napfényben nem látom az af pontok felvillanását vagy van erre valami gyógymód? esetleg jobban járok ha kiválasztom a középső pontot hgoy arra fókuszáljon?

(#10333) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Teljesen amatőr vagyok (épp csak az alapfogalmakkal vagyok tisztában, pici paint shop pro tapasztalatom van a hétköznapi eljárásokban, és egy kompakt gépet szoktam használni családi eseményeken - szóval laikus :) ) és az érdekelne, hogyan tudok készíteni magamról olyan felvételt, ahol többször szerepelek? Ugyanabban a jelenetben mondjuk egy padon fekszem középtávolságban, egy közeli porté a kép sarkában, kicsit messzebb egy fán csimpaszkodok, ilyesmi.
Van vmi algoritmus, ami kivonja egymásból a képeket, vagy kézzel kell kivágni és beilleszteni az emberi alakokat egy képbe?
szerk: bonyolítja a helyzetet gondolom, hogy nem tudok majd ugyanolyan beállításokat használni minden képnél: pl szeretnék majd egy akrobatikus mozdulatot is elkapni jó gyors záridővel.

Kell ehhez vmi felszerelés? Vagy egy egyszerű kompakt géppel is kivitelezhető? (olympus sp 510 uz) Legalább egy állvány gondolom pont kéne hozzá...

Megoldható, h a háttér egy természetbeli kép legyen? Vagy az túl nagy falat, ha nem teljesen statikus a háttér? (levelek mozgása, fény/árnyék változások, stb)

[ Szerkesztve ]

(#10334) Teasüti válasza Teasüti (#10333) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van esetleg vmi laikusoknak szóló how-to cikk erről a technikáról?
Még arról sincs fogalmam, mit keressek a neten. :B

(#10335) spanyoll válasza Teasüti (#10334) üzenetére


spanyoll
addikt

Itt van pár példa rá.
Amire te gondolsz az a bizonyos multiple exposure. A dslr gépek nagy részén van ilyen, és be van építve mint lehetőség. Ott csak fogod, benyomod, hogy hány képből rakja össze és kész.
Mivel kompaktod van ezért utólag kell összefésülni. TALÁN van rá program is, nem ismerem, mert sose foglalkoztam vele. Keress rá, hogy multiple exposure program, vagy ilyesmi :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10336) Teasüti válasza spanyoll (#10335) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! :))
Majd még lehet javítom a topic színvonalát, ha elakadok a projectel... :B :R

[ Szerkesztve ]

(#10337) spanyoll


spanyoll
addikt

Most viszont nekem is kéne help mert szétrobbanok a stressztől.
Nem találtam se flick topicot se yahoo topicot, ezért ide írom.
A flick nevem megváltoztattam. Be akartam jelentkezni telóról, legalábbis az ottani programról, de nem engedte. Mondom no problem, elfelejtettem a jelszavam ( mivel természetesen van vagy 20 ... ). Kértem jelszóemlékeztetőt, ami EGY SZ@R. Kéri a yahoo id-met. Okés, megadom. Kérek emlékeztetőt erre nem képes kiküldeni, mondja, hogy várjak eddig meg addig, megadom mindenféle adatom, nem jó neki, semmi se jó. Nem tudom elhinni, hogy az id alapján miért nem képes teljesen egyszerűen a megadott mailre kiküldeni a jelszóemlékeztetőt...
Mit csináljak? Csak mert kezdek szétrobbanni a stressztől :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10338) spanyoll


spanyoll
addikt

Amúgy most elvileg kiírta, hogy túlléptem a belépési próbálkozásoknak megadott maximális mennyiséget (12) és kérhetek új jelszót. Kiírta, hogy küldi az ID-mhoz tartozó mailre, de amire eddig kaptam a flickr maileket arra most nem kaptam semmit. :W

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10339) Peetry válasza spanyoll (#10338) üzenetére


Peetry
senior tag

nem rakta a spambe?

(#10340) spanyoll válasza Peetry (#10339) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem. Ott sincs és a rendes mailek között sem. Lehetséges, hogy olyan buta és elküldte a yahoos mailre aminek pont, hogy nem tudom a jelszavát és azt kérném? :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10341) Teasüti válasza spanyoll (#10335) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Őőő nézegettem ezt a többszörös exponálás dolgot, de amire én gondolok ott nincs áttűnés, áttetszés.
Én ilyet szeretnék készíteni. :)

(#10342) Balinov válasza Teasüti (#10341) üzenetére


Balinov
félisten

szia, nem csinaltam meg ilyet az eletbe se (azaz de, 20eve a Cmena-val a Hansagban, de az fatalis veletlen volt), de en ugy csinalnam, hogy tobb kepet PS-ben osszefuznek. Bleding lesz valszeg a kulcsszo, nezd meg pl. ezt a tutorial videot a YT-n.

Vegiggondolva, arra valszeg figyelni kell, hogy lehetoleg a tobb kep ugyanolyan ISO-n, blendevel keszuljon, ezert allvany javallott lehet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10343) tbs válasza Teasüti (#10341) üzenetére


tbs
addikt

Fotosop. Megcsinálod a képeket állványról (mondjuk), és összevágod a kívánt részeket. Nem varázslat, menni fog. :K (Pl. minden képet egy-egy layerre, oszt radír a nemkívántrészeknek. ;) )

(#10344) Teasüti válasza tbs (#10343) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Féltem, h kézzel kell vagdosnom. :) Ez megsokszorozza a munkaidejét, ha igényesen szeretném... Nincs program, ami tűréshatárokon kívül csak kivon egy képet egy másikból? Mint CAD programokban a boolean műveletek, csak fényképpel. Arra gondolok, h veszi a két képet, megkeresi a különgségeket, majd ezt ráhúzza az egyikre. :F

És ha különböző záridőket használok és eltérő blende értéket, akkor máris zsákutcába kerülök?
Mert akrobatikát maximum 5 ms záridővel próbálnám felvenni, de statikus pózokhoz ennél hosszabb is jó, sőt kell.

(#10345) spanyoll válasza Teasüti (#10344) üzenetére


spanyoll
addikt

Azért fontos a záridő és a rekeszelés, mert mondjuk egy nagyobb rekesznél teljesen más a mélységélességi tartomány mint egy kisebb rekesznél, ergo az egész kép máshogy néz ki, plusz teljesen már lesz a két kép ha más záridővel de ugyanazon beállításokkal lövöd, több fé-nyi eltérés is lehet.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10346) tbs válasza Teasüti (#10344) üzenetére


tbs
addikt

Akrobatikára az 1/200-ad határeset lesz 35mm fölött. ;)

Ez meg nem egy reaktor, hanem egy fénykép. Nincs CAD. Kézimunka van meg művészet. :K

10 képnél kb. 2 perc, amiből 1.5 a képek layerekbe töltése... Mondom hogy nem varázslat. Ha óckodsz a fotosoptól, nézd meg a gimp-et, ugyanúgy jó a dologra. Nem fog károdra válni egyik sem.

CAD... Eszem faszom megáll... ( ;] )

(#10347) spanyoll


spanyoll
addikt

ÁÁÁ nem tudom elhinni, hogy ennyire buta a flickr. Azóta sincs semmi mail meg semmi értesítési lehetőség. Ha nem oldódik meg a 12 óra várás után sem akkor komolyan hagyom a búsba az egészet ...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#10348) Teasüti válasza tbs (#10346) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A CAD csak egy példa volt ahhoz a művelethez, amihez hasonlítottam a problémát.

Milyen javaslatot tudnátok akkor adni a beállításokhoz? A psp-hez konyítok annyira, h pár réteg ne okozzon problémát, a kérdés arra irányult, h nincs-e erre vmi algoritmus, szűrő, program, ami helyettem összeollózza. Viszont a gép beállítása már nem egyértelmű.
Fényerőt vagy mit, utólag nem tudom szinkronizálni képszerkesztőben? Mert amúgy hogy máshogy tudom megoldani egy gyors jelenet rögzítését a statikusak mellett? Kétlem, h azonos iso és blende mellett maradna elég fényem egy rövid záridőhöz. :F Főleg, h nagy mélységélességhez még kicsi rekesznyílás is kell, ha jól tévedek.

A 35 mm-ert megmagyaráznád? :B

[ Szerkesztve ]

(#10349) qnadam válasza Teasüti (#10348) üzenetére


qnadam
veterán

ha azonos beállításokkal lövöd a képeket, és nem takarod saját magad, akkor nem nehéz legfelelően lemaszkolni a rétegeket, mert a háttér ugyanolyan marad.

az élesség miatt sem aggódnék annyira, ha van elég fény, nagyobb látószögnél egyrészt nem akkora probléma a mélységélesség, másrészt fontos, hogy az összes alak tűéles legyen? szerintem simán beleférne, hogy hátrébb egy kicsit már kevésbé van fókuszban, talán még természetesebb is lesz a végeredmény.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10350) Teasüti válasza qnadam (#10349) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez jó ötlet, szinte adja magát, h a távolabbi önmagam már ne legyen éles. Az megoldható viszont, hogy a kamera előtti egy méter és kb 10 méterig minden éles legyen? Hogy tudom megállapítani ezt a képességet a gépemen?

A kézikönyvében az olvasható, h 6.3-63 mm olympus ed lens f2.8-3.7, ami 35 mm-es kamerán megfelel 38-380 mm-nek. Ha jól tudom ezek az értékek mérvadóak, bár már nem tudom miről van szó. Illetve még apperture F2.8 és F8 között.

Vagy csak élesben derül majd ki, h mekkora mélységélesség tartományt tudok kicsikarni?

szerk: gondolom csak az egyik képet kell használnom teljes egészében, hátterestül, aztán a többi képből csak az embert illesztem be és helyezem el a képen. Vagyis apró eltérések beleférnek a képekbe, ugye? Hoppá, várjunk csak, ez így egy napos kültéri képnél nem fog menni. Árnyékot nem tudok kivágni, és készíteni sem, annyira nem ismerem a programot. :F
Vagy ezt ki kell trükközni a jelenetben, h ne legyenek árnyékok? Van vkinek tapasztalata amúgy ebben?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.