Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Balinov válasza schawo (#11500) üzenetére


Balinov
félisten

nelegyémáilyengonosz ;] jo kis cucc, csak idom nem volt probalgatni, 2 NEF-et exportaltam volna ki jpeg-be, akkor fosta le a bokajat

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11502) agent_k válasza copass (#11497) üzenetére


agent_k
őstag

Gondold újra. Ez csak 70k nettónál kérdés.

(#11503) copass válasza agent_k (#11502) üzenetére


copass
veterán

ugyanúgy megbüntetnek akkor is, ha 70k alatt warezolsz vmit az adobe-tól, ráadásúl bsa partner szóval nem csak egy ejnyebejnye a vége.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11504) agent_k válasza copass (#11503) üzenetére


agent_k
őstag

valószínű félreértettük egymást. Az én fizum 70k. Nem a warez értéke.
Azt azért lehet látni, hogy anyagilag el vagytok eresztve, csak úgy röpködnek a 30-40-100k összegek. Csak lássátok be, hogy valakinek pedig nincs ennyije. Mármint összesen.

Szóval még mielőtt lefejeznétek és rituálisan meggyaláznátok egy kicsit gondolkozzatok ti is.
Mindamellett nekem nincs adobetól warezolt cuccom.

(#11505) tbs válasza copass (#11503) üzenetére


tbs
addikt

Szvszt: ha nem adsz számlát a programmal elvégzett munkáról, akkor magánemberként nem büzhetnek idehaza. Csak ha üzletszerűen kéjelegsz vele. ;)

(#11506) schawo válasza agent_k (#11504) üzenetére


schawo
titán

Mindamellett nekem nincs adobetól warezolt
cuccom.

Akkor hol a gond? Az hogy nekem eredeti van? :F
Volt ajánlva ingyenes, olcsó, drága RAW konverter.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11507) agent_k válasza schawo (#11506) üzenetére


agent_k
őstag

Nincs gond. Miért gondoltad, hogy gond volt?
Én a warez masszív elutasítását helytelenítettem, mint hozzáállási formát. Illetve azt aki warezol ne nézzük le.

(#11508) tbs válasza agent_k (#11504) üzenetére


tbs
addikt

Sztem nyugodtan RT-zz. Azzal produkciózom mióta Gábor elkezdte fejleszteni - saját forgatású példánnyal linuxon - nem szokott dögleni. A kiadott stable-k bugosabbak, mint a devel verziók. (Persze ott is vannak durvulások... ;] )

(#11509) agent_k válasza tbs (#11508) üzenetére


agent_k
őstag

így lesz! :K

[ Szerkesztve ]

(#11510) copass válasza agent_k (#11504) üzenetére


copass
veterán

100k nem sok egy programért amivel sokkal nagyobb összegű bevételeket termelsz ki.
ha hobbi és nincs lé erre, akkor marad az ingyen irány: rawtherapy, gimp,scribus,stbstb.
de az tegyük hozzá hogy azért komplikáltabb is dolgozni velük(spec nekem a scribus,indesign helyett), amíg az adobe cuccok szépen kivannak hegyezve a tempóra.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11511) copass válasza tbs (#11505) üzenetére


copass
veterán

persze, de ha vki felnyom vmiért akkor hamár ottvannak belenéznek a gépedbe is, hidd el.
volt egy hír nemrégiben hogy egy figura feljelentett vkit vagy tanú volt vagy ilyesmi, szerv kiment, a figura a gépén mutatott vmi képeket vagy oldalt már nem emlékszem, a szerv megköszönte a segítséget és szépen átnézték a gépét mert illegális szoftverhasználat gyanúja merült fel és felnyomták a bsa-nál, szép.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11512) schawo válasza copass (#11511) üzenetére


schawo
titán

BSA egy egyszerű szövetség, náluk nem lehet felnyomni. Nyilván rendőrségi feljelentés lett belőle.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11513) Novics válasza schawo (#11495) üzenetére


Novics
senior tag

Én próbáltam az LR-t is, de nekem valahogyan nagyon nem begyere. Persze lehet, hogy túl hamar adtam fel. :) A Ps tényleg elég profi cucc, azzal élmény volt dolgozni, de sajna lejárt a trialom. Kicsit kiábrándító ingyenes progit használni utána, de ez van. Felhagytam ifjúkorom warezolós korszakával. :D Erre a waerolj vs ne warezolj dologban meg úgysem lehet igazságot tenni. Nyilván pénzfüggő is, de ugyanakkor hozzáállás kérdése is.

(#11489) csakb első blikkre a Corel nekem nagyon bejön. És 60 dolcsit még be is vállalnék rá. Ez még pont határeset. De azért még az RT-t is alaposabban szemügyre veszem. Azzal elbíbelődtem egy kicsit, mert csak a 3.0 volt fent a repóban, a kézi telepítés meg nem ment, amíg rá nem jöttem, hogy csak másolni kell. :D

Kérdés, hogy egy ingyenes proginak lehet olyan jó az algoritmusa, mint mondjuk a PS-nek? Gondolom zajszűrésnél, meg igazából minden más komolyabb műveletnél fontos az, hogy milyen motor hajtja a verdát.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11514) tbs válasza Novics (#11513) üzenetére


tbs
addikt

A friss fejlesztések a PS-be jellemzően később kerülnek bele. Már ami belekerül. Adobe nem szokott innoválni, csak eszközt készít - jól.

Pl.: pfs (hdr tone mapping), hugin (hdr, kontrollpontos panoráma), seam-carving resize, dekonvolúciós élesítés stb.

A Corel megvette annó az Adobe legnagyobb ellenfelét a JASC-ot, annak a PantShopPrójából lett a fotós iránya.

(#11515) schawo válasza tbs (#11514) üzenetére


schawo
titán

Az új LR4 algoritmus azért rendesen odatette magát. Az elharapta a Corel régi-új szoftverének a torkát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11516) tbs válasza schawo (#11515) üzenetére


tbs
addikt

Jah, bocs, a demozaikot kihagytam (benne van a stb.-ben :DDD ). Az meg a dcraw-ból gyün... Nincs új a nap alatt. :B (Oké, az alapot mindenki fényezni szokta picit a szája íze szerint, de akkor is onnan való a cucli.)

(#11517) kemalboy01


kemalboy01
tag

Új cucc coming soon...650d
Vajon miféle ára lesz

Egy D7000 utódnak jobban örülnék :P

[ Szerkesztve ]

(#11518) schawo válasza kemalboy01 (#11517) üzenetére


schawo
titán

Kiskit 900 Eur, tehát nálunk 270k körül várható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11519) kemalboy01 válasza schawo (#11518) üzenetére


kemalboy01
tag

tyűűha

Nikon utódokról lehet tudni valamit?

(#11520) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!!

Nem tudja valaki hogy jelenleg a Liszt Ferenc reptéren honnan lehet fotózni? Nyitva van valamelyik terasz? Vagy mellőle valahol van valami jó állás esetleg?

Van ez az oldal, de sajnos nem tudom, hogy ezekből melyikekhez kell fotós engedély vagy bármi....
[link]

?? :)

(#11521) A Zéé válasza Gordiann (#11520) üzenetére


A Zéé
addikt

Pedig ennél részletesebbet nem fogsz találni sehol sem :)
Regisztrálj a fórumra, ott vannak részletesebb infók is. Elvileg nem kell engedély sehova se.
T2 kisterasz, Patakpart, és Cargodomb a népszerű fotóshely. Bár Cargodomb lehet már nem nyerő, nem tudom, hogy a 13R-re jönnek-e még gépek, de leszállókhoz ott van 31R-re a spotterdomb, T2 miatt inkább azt használják szerintem jobban.
T1 terasz meg zárva van amióta a T1 is zárva van :)
Kisterasz néha le van zárva, ha valami speciális vendég jön.
Elvileg ha nem dugsz át a kerítésen semmit, akkor nem szólnak sehol se, csak néha-néha van 1-1 túlbuzgó biztonsági :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#11522) Gordiann válasza A Zéé (#11521) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszi!!
Kerékpárral mennénk, de gondolom a terminálra nem lehet betekerni, de a Patak meg Cargo oda viszont jól jönne... ezt még jó lenne tudni, hogy hol hagyhatjuk a bringát :)

szerk: de most feldobtál, hogy azért van esély:))

[ Szerkesztve ]

(#11523) A Zéé válasza Gordiann (#11522) üzenetére


A Zéé
addikt

Hajrá-Hajrá! :)
Csak a Cargodombnak tényleg utána kell jobban járni, esélyes, hogy azt a pályát csak ritkán használják amióta a T1 bezárt.

Just a simple Lineman...

(#11524) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Hello!Mondana nekem valaki valami egyszerűprogit panoráma képek összeillesztésére,hogy panorámakép legyen!Photoshop-ot kivéve,mert az nagyon komplikált!Köszi! :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11525) spanyoll válasza Szabikaa20 (#11524) üzenetére


spanyoll
addikt

Kolor autopano giga. Egyszerű, nagyszerű, ha a ps nem szimpatikus, akkor talán ez az lesz :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11526) Novics válasza spanyoll (#11525) üzenetére


Novics
senior tag

Én is használtam, nagyon jó program. Ha nem akarod megvenni/warezolni, akkor a trialból exportálod a kontrollpontokat, és Huginnal összepasszintod.

(#11514) tbs Ezt értsem úgy, hogy a nyílt forráskódú, ingyenes progik is lehetnek olyan profik, mint a pénzesek? Nekem mondjuk akadt bajom a huginnal. Persze 2x sem mondom, hogy nem én voltam a béna. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11527) flash-


flash-
veterán

sziasztok

nekem olyan kérdésem lenne hogy a fotós táskába akkor is érdemes szilika gél tasakot rakni ha az objektíven objektiívsapka rajta van?mert hát ilyenkor elvileg mindegy lenne nem?

még egy kérdés:
van lenspenem,ennek ellenére érdemes objektív tisztitó folyadékot is beszerezni és néha azzal is áttörölni a lencsét??

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11528) Zozzant válasza flash- (#11527) üzenetére


Zozzant
addikt

Szilika tasaknak nem sok értelme van fotóstáskában, az akkor jó ha pl- egy dobozban tárolod az obikat amit nem sűrűn nyitogatsz, de ha nem a pincében tárolod hanem normál páratartalmú lakásban akkor ott sincs értelme. Objektívsapkának meg mi köze a szilika tasakhoz? Sapka hasznos.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#11529) flash- válasza Zozzant (#11528) üzenetére


flash-
veterán

hát csak az hogy több helyen írják hogy érdemes a fotós táskába tenni szilikon tasakot a gombásodás megelőzése miatt.de ha az obin rajta van az objektív sapka akkor gondolom nem tud úgy gombásodni eleve...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11530) csakb válasza flash- (#11529) üzenetére


csakb
őstag

Ez már kuruzslás kategória. :) A táska nincs hermetikusan zárva, meg nyitogatod is, mindig megy bele pára, a páraszívó vacak ezért igen hamar telítésig szívja magát, és semmi értelme nem lesz. Ennyi erővel egy marék barna kavicsot is rakhatsz a táskába, ugyanannyit fog érni.

A gombát úgy lehet megelőzni, hogy nem tárolod huzamosabb ideig nagyon párás helyen az optikákat. Pl. ha megázik a táska, akkor kipakolsz belőle mindent száraz helyre, a táskát meg jól kiszárítod.

Az objektívsapka önmagában nem akadály a gombaspóráknak.

[ Szerkesztve ]

(#11531) tbs válasza Novics (#11526) üzenetére


tbs
addikt

Technikailag szinte mindig a kereskedelmi termékek előtt járnak - de ez a rákfenéjük is: Vér Istike zseniális ötletét beledolgozza, de rendes kezelőfelületet azt már nem tud gyártani... :DDD

A pfs, a hugin és a dcraw tipikusan olyan cuccok, hogy adnak egy felületet bizonyos problémák megoldására, így Vér Istvánnak csak az aládolgozót kell leprogramoznia. Egyetemi kutatócsoportok, privát figurák hasznos/haszontalan cuccai kerülnek bele. Rájuk kell érezni, és a jó részeket használni. Pl. (szvsz) a pfs tartalmazza a világ legjobb tonemapping elképzelését, amit még az adobe is csak ugat... David Coffin meg előbb jut hozzá a legújabb érzékelők technikai paramétereihez, mint sok szoftvergyártó. :DDD

(#11532) flash- válasza csakb (#11530) üzenetére


flash-
veterán

oké köszi.
még annyit hogy olvastam hogy az erős napfény és az uv sugárzás megöli a gombát.
érdemes tehát néha az obit kitenni közvetlen az erős napra?vagy lesz tőle baja?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11533) csakb válasza flash- (#11532) üzenetére


csakb
őstag

Nem kell ennyire túlizgulni. :) Vagy begombásodott egy objektíved?
Hidd el, nagyon-nagyon ritka baleset a gombásodás. Aggódj kevesebbet, és inkább fotózz! :)

Nem kell kirakni a napra, elég ha nem párás a helyiség, amiben tárolod. Ha nem penészesedik a lakásod (vagyis tartósan nem nagy a páratartalom), akkor nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy az optikáid benője a goneba.

(#11534) flash- válasza csakb (#11533) üzenetére


flash-
veterán

jolvan ha már egy gomba mondja ezt nekem tuti így is van :DD

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11535) csakb válasza flash- (#11534) üzenetére


csakb
őstag

Naugye. :DDD

Én 25 év alatt két gombás optikával találkoztam. Az egyik egy dohos lyukban tárolt távcső volt, a másik egy öreg obi, amit használtam vettem, és valószínűleg már az előző tulajnál elkezdte enni a gomba, csak megvételkor nem vettem észre. A többi, 10 obimnak (az átlagéletkoruk 20 év) és 5 távcsövemnek kutyabajuk, pedig nem vitrinben tároltam őket.

(#11536) flash- válasza csakb (#11535) üzenetére


flash-
veterán

internetes cikkek szerint akár pár óra alatt is képződhet gomba,én azt hittem hogy tényleg nem nehéz elérni hogy begombásodjon az obi.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11537) kiskornel válasza flash- (#11536) üzenetére


kiskornel
addikt

Silica zacsi télen a te jóbarátod. Akkor ahova csak lehet, tenni kell. Meleg-hideg átmeneteknél páralecsapódás van -> ahogy csak lehet, csökkenteni kell a nedvességtartalmat. Na meg akkor be kell zacskózni az obikat légmentesen.
Télen már attól a hőmérséklet különbségtől ki szokta verni a frontlencsét a pára, hogy be-/kiteszem a táskából a minusz fokokra.

Gomba szempontjából meg sztem is túllihegik. Pár hetente nedves, alkoholos törlőkendővel érdemes fertőtleníteni a frontlencsét, de semmi különös.

Hehe... most h eszembe jutott, megnéztem a táskámat. Van egy maroknyi szilika zacsi benne. :)) Elfér az ott.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11538) csakb válasza kiskornel (#11537) üzenetére


csakb
őstag

Az alkohollal csak óvatosan, mert ha véletlenül befolyik az objektívbe, tönkreteheti a ragasztott lencséket. Inkább izopropil-alkohol (gyógyszertárban vehető), de azt is csak csínján, és ha tényleg nagyon kell, pl. egy zsíros ujjlenyomatot leszedni.

Szerintem minél ritkábban érdemes suvickolni az optikákat, mert egy poros lencse még mindig jobb, mint egy karcos. :) A nagy porszemeket meg le lehet fújni körtepumpával, vagy le lehet hesegetni egy finom ecsettel.

(#11539) flash-


flash-
veterán

szokott lenni olyan valami az obin,(kosz vagy én nem tudom mi)amit nem visz le a lenspen.
ilyenkor az ujjammal szoktam ledörzsölni kínomban...
szemüvegtisztító gondolom mehet a lencsére ilyen esetben

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11540) SOAD19


SOAD19
addikt

Emberek! Nálatok se megy az eb meccs??! Özil képe van kint jó pár perce, vagy a digi kábeltv-vel van a gebasz?? :F :W

Mod: Legalább a neten megy! :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11541) Fandango válasza SOAD19 (#11540) üzenetére


Fandango
veterán

Legalabb offtopicba raktad volna ezt! :W

[ Szerkesztve ]

(#11542) fattyu válasza Fandango (#11541) üzenetére


fattyu
veterán

Mér lehet fotózni akarta a tvjét éppen de gomesra gyúrt.... :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11543) kiskornel válasza csakb (#11538) üzenetére


kiskornel
addikt

jaja. :K Én is ezt írtam: "nedves, alkoholos törlőkendővel" - tehát a kendőre megy az alkohol, és azzal suvickolni. Nem is "kendő", hanem eldobható, erre kitalálta papír.
Porrol most nem volt szó, de az alap, hogy mielőtt valamivel hozzányúlunk a lencséhez, portalanítjuk. Blower, és ha már mással nem megy, akkor nagyon óvatosan ecsettel, de csak épphogy odaérve. Aztán jöhet az alkoholos törlőkendő.

Háttérinfo: én rendszeresen nedves, mocsaras helyeken, erdőbe, erdei patak mentén használom a gépet. A fújkálás nem igazán elég.

(#11539) flash-: "szemüvegtisztító gondolom mehet a lencsére ilyen esetben" - az is faja, bár az illatosított. Olyat vegyél, amiben nincs párátlanító anyag (vagy mi a franc). Az homályossá teszi a lencsédet, és fény alatt látni, hogy nyomot hagy. Örültem neki, mikor végre elfogyott az a Lid*is cucc.
Kézzel viszont ne nyúlkálj hozzá. A zsír ártalmas!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11544) SOAD19 válasza Fandango (#11541) üzenetére


SOAD19
addikt

Bocs! Rákerestem az azonnali szóra (az azonnali kérdések óráját keresve), és a találatok között, úgy tűnik mellé kattintottam.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11545) csakb válasza kiskornel (#11543) üzenetére


csakb
őstag

Hát igen, terepen azért komoly behatások érik az optikákat. :)
Én éjszakai felvételek után szoktam megküzdeni a tisztítással. A lecsapódó párától egy idő után elég szépen rá tud cemetálódni a por a frontlencsére.

(#11546) SchumiBácsi válasza flash- (#11539) üzenetére

Hali. Nem tudom mi a pontos neve a kendőnek, de mindent visz ami nekem van. Teleszkóp binobenézője mellé adták william optics cucc... összes lencsémet vele törölgetem:
rálehellek, kencézek vele, utána új területével kifényesítem. Nagyon hatásos a cucc.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11547) SchumiBácsi

Viszont volna egy olyan kérdésem hogy bár fotóztam Sony DSC H2 masinával villámokat, Canon EOS 550D-vel lehet? Nem tesz kárt a gépben?

előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#11548) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok!

Van egy panasonic zx1 kompakt gépem. Sajnos nyitott optikával sikerült leejteni.
Azóta hibát ír ki ill. optika se ki, se be.

Ezt még lehet javítani,vagy ennyi volt?
Ha igen tud valaki megbízható szervízt XIV-XVII-XVII kerületben?

köszönöm

(#11549) flash-


flash-
veterán

tudtok akkor ajánlani konkrétan lencse tisztításhoz ajánlott folyadékot?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11550) csakb válasza flash- (#11549) üzenetére


csakb
őstag

Izopropil-alkohol. A normális szemüvegtisztítókban is ez van. A nem normálisokban még hozzáadnak mindenféle egyéb marhaságot, l. korábbi hsz-ek a témában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.