Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) spanyoll válasza Freddy76 (#11600) üzenetére


spanyoll
addikt

Ezzel én is így vagyok, a Nikonos strap el is tűnt a masinámról. Már csak a nagy NIKON feliratot kéne letakarni troll módon és ráírni valami saját brandet :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11602) Novics válasza Balinov (#10256) üzenetére


Novics
senior tag

Félig meddig ide kapcsolódik a kérdésem, miszerint Lexar vagy Transcend?
Egy Nikon D60-hoz kéne most. Aztán majd meglátjuk. Egy olyan infót találtam, miszerint 9,5 MB/s az írási sebessége a váznak, de hiába tud a class 4-es kártyám is 10MB/s-t, ha csak a 4-et garantálják. (Nem is megy gyorsabban. Legalábbis erre következtetek, hogy kb 2s kell mire kiír egy 8MB körüli RAW-ot.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11603) j.bravo válasza Freddy76 (#11600) üzenetére


j.bravo
addikt

Részint ezért, részint (nagyrészt) kényelmi okokból (jóval puhább, nem vág) cseréltem én is és t_a_m_a_s is arra a szép egyszerű piros/fekete neoprén nyakpántra :)

Oké, valahol ez is reklámnak nevezhető, de mégse gyártóé: ismeritek ezt a blogot? Elég vicces képregényecskék, a főhős egy fotós kacsa. Most a pólóról jutott eszembe, mert összeállt egy céggel aki csinál pólót meg egyebeket a képregényekből. Egy példa.

Whatever.

(#11604) qnadam válasza j.bravo (#11603) üzenetére


qnadam
veterán

nekem van is shoot like helles, legjobbabb :K

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11605) Balinov válasza Novics (#11602) üzenetére


Balinov
félisten

szia, ha minketto eredeti es nem hamisitvany, akkor szereny velemenyem szerint (ami ugye nem szentiras) mindegyikkel jol jarsz. Talan, ha belefer a keretbe a Lexar-t valasztanam en megis a 2 kozul.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11606) Szabikaa20 válasza Novics (#11602) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én innen vettem egy Sandisk Ultra 16Gb-osat....Szerintem ennyi pénzért ingyen adják!!! :C

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11607) Novics válasza Balinov (#11605) üzenetére


Novics
senior tag

A húgom d40-ben is Transcend van - azt hiszem - de amúgy egyáltalán nem ismerem. Mondjuk a Lexart sem, de a kézikönyvben a támogatott márkák közt volt, szóval csak nem gagyi. :)

Szabikaa20 Nem rossz, de nem tudom, hogy ezt az UHS-t támogatja e a gépem. Ha jól sejtem, akkor ez egy újabb technológia. Meg, ami túl szép ahhoz... az rendszerint nem is az.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11608) Freddy76 válasza j.bravo (#11603) üzenetére


Freddy76
addikt

Úgy van, és avatarokat is lehet pólóra nyomtatni, a lányom pl. múltkor ebben ment sétálni (egyszer már "mutattam" neked, de szerintem átsiklottál felette):

Bocs a rossz minőségért, de csak ennyire leméretezve tudtam beszúrni, eredetiben azért jobb...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11609) j.bravo válasza Freddy76 (#11608) üzenetére


j.bravo
addikt

Igen, a képre emlékszem, kislányod tündéri! Annyira hogy észre se vettem hogy a ruháján az avatarom van :) )
Jut eszembe, rég fotóztam már unokaöcsémet (most 2,6 éves, a linkelt képeken ugye kevesebb). Mondjuk amikor kisebb volt, könnyebb volt, azóta annyira felgyorsult hogy vagy a d50-et kell valami hipiszupi villámgyors követőfókuszos csodára cserélnem, vagy számító módon megrendezni a történéseket amikor exponálni kell...

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#11610) Balinov válasza Novics (#11607) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, D40 nef fajlmerete 5mbyte, D60-ad kb 9mbyte-os kepet produkal ugyanugy NEF-be, szoval ezert is irtam, hogy mindkettovel jol jarsz, ha tudjak, ami ra van irva es nem hamis.

Lexar-om (nem leszarom :DDD ) nem volt, en szemelyszerint a SanDisk-et preferalom, bar most nyaralasra lehet + 2db kartyanak lehet veszek a Sandisk melle egy Samsungot is, azt is nagyon dicserik mostanaban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11611) Freddy76 válasza j.bravo (#11609) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig az avatar miatt linkeltem :) . A másik topikban már írtam, hogy nekem is sebességbeli problémáim vannak, ugyanis a kiscsaj négykézláb brutálgyors. Egy lövésem van, ugyanis ahogy meghallja a zár kattanását, már rohan a gépért... Vagyis alaposan meg kell gondolni minden képet, mert egy kép után kb. húsz percig max. olyan képet tudnék készíteni, hogy néz a lencsébe, és nyúl a gépért. Úgyhogy most megnéz, kigondol, lő, gépet gyorsan szekrényre feltesz üzemmódban vagyunk.

Gondolkodtam is, hogy veszek egy filmeset (mint pl. a te Praktica-d), ugyanott vagyok...

Barni vagány :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11612) copass válasza Freddy76 (#11611) üzenetére


copass
veterán

majd megszokja a zár hangját meg a gépet is, az én lányomat már totál hidegen hagyja, sőt pózol!:) ma 2 éves, 1 évesen megfogdosta 2-3 alkalommal, de akkor se tartott sokáig az érdeklődés.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11613) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok. Most vettem az MM-ben egy Olympus VG-150-es gépet meg egy Samsung 4 gigás memóriakártyát, és az a probélma,hogyha készítek egy képet,és visszaakarom nézni,akkor azt írja ki,hogy "képhiba", sőt el sem menti a képeket.Kb két tucatot csináltam eddig, és jó ha megmaradt belőle öt. Mi lehet a baja?

(#11614) S-eye válasza S-eye (#11613) üzenetére


S-eye
senior tag

Annyit kiderítettem, hogy az SD kártya nélkül megmaradnak a képek.Már többször formáztam a kártyát, a gépen is, és a fénykepezővel is, de ugyanazt a hibát produkálja.

(#11615) Balinov válasza S-eye (#11614) üzenetére


Balinov
félisten

ilyenkor a belso memoriaba menti, nem SD-re. Ha tudsz, kerj kolcson egy masik SD-t, ha azzal is ugyanez a tunet, akkor vissza az MM-be, mert a kamera rossz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11616) S-eye válasza Balinov (#11615) üzenetére


S-eye
senior tag

úgy értem, hogy a belső memóriával nincs gond.Oda elmenti a képeket, és vissza is lehet nézni. Viszont,ha beteszem az SD-t, oda már nem mindig menti el. De megpróbálok szerezni egy másik SD-t, lehet azzal már jó lesz.

(#11617) Novics válasza Balinov (#11610) üzenetére


Novics
senior tag

Laza vagyok, lexarom
Ezért lesz egy Lexarom.

Na jó, inkább mennék aludni. Mindenki jobban járna. :))
Nem olyan a difi a két kártya között árban, ezért inkább a jobbat - elvileg - rendeltem meg. Aztán majd meglássuk! A vak is aszonta.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11618) S-eye válasza S-eye (#11616) üzenetére


S-eye
senior tag

Leteszteltem egy 2 gigás Kingstonnal a gépet, és minden remekül működik. Ez a Samsung akkor miért bénázik? :F

(#11619) csakb válasza S-eye (#11618) üzenetére


csakb
őstag

Mert rossz, és vissza akar menni a MM-ba. :]
Vagy legalábbis a géped nem szereti. Olyan is előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#11620) S-eye válasza csakb (#11619) üzenetére


S-eye
senior tag

Ha akar, ha nem, vissza fog :P

(#11621) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Lehetséges hogy fényképezés közben megörökítettem egy ufot??? :Y :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11622) Balinov válasza Szabikaa20 (#11621) üzenetére


Balinov
félisten

kepet!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11623) Szabikaa20 válasza Balinov (#11622) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Pillanat,mert HDR képet csináltam(kézből) 3x volt elsültve a gép egymás után...1-2mp alatt csináltam a 3 képet..Kicsit lekicsinyítem,mert 4600x3000 a felbontas...É bejelölöm az "objektumot",mert először én se vettem észre!!!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11624) schawo válasza Szabikaa20 (#11621) üzenetére


schawo
titán

Bármi előfordulhat.

Na jó, bármi nem :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11625) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Töltsétek le a képet és úgy nézzétek meg hogy közben görgetitek az egéren a görgőt!!!A képen a hídra mutató piros nyíl az a gépkocsit jelenti,ahogy megy át a hídon ezzel azt bizonyítva,hogy tényleg másodperc tört része alatt lettek a képek csinálva!!!
Kép1
Kép2
Kép3
És ez a kép rá 1-2 percre lett csinálva itt már semmit nem látni!!!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11626) qnadam válasza Szabikaa20 (#11625) üzenetére


qnadam
veterán

lens flare, fehér madár, szálló kosz, akármimás? :)

mondjuk ha a madárról nem tudod, hogy az, akkor már azonosítatlan repülő ojjektumnak lehet minősíteni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11627) Szabikaa20 válasza qnadam (#11626) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hátha madár lenne akkor ha kibukna a felhők mögül nem látnám,mert messze van ez nagyobb volt....A másik meg hogy nem repül a madár ilyen gyorsasággal!!! :DDD Lens flare se lehet,mert a Nap pont mögöttem volt!!!

Akit komolyabban érdekel eltudom küldeni a nagy felbontású 14mpx-es képet is!Azon lehet jobban ki lehet venni!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11628) Szabikaa20 válasza qnadam (#11626) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerinted ez madár???

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11629) schawo válasza Szabikaa20 (#11628) üzenetére


schawo
titán

Fókuszon kívül bármi lehet bármi ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11630) qnadam válasza Szabikaa20 (#11628) üzenetére


qnadam
veterán

ne akadj ki, a kis képen az két fehér pixel volt. az pedig akár madár is lehet :P

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11631) Szabikaa20 válasza qnadam (#11630) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem akadok ki.... :DDD De a pixelek nem mozognak...és nem csinálnak olyat,hogy egy bizonyos irányba vándorolnak! :K Ha kíváncsi vagy elküldöm a 4300x3000-es képet és azon nézd meg!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11632) qnadam válasza Szabikaa20 (#11631) üzenetére


qnadam
veterán

ne küldd el, elhiszem hogy nem madár :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11633) Attix82


Attix82
őstag

Hali!
Tapasztaltatok már olyat egy Fuji Finepix HS10 gépnél, hogy gyári beállításoknál homályos képet mutat a kijelző, és a kép is az. Zoomolásnál meg kiélesedik.

Ötlet?

(#11634) Attix82 válasza Attix82 (#11633) üzenetére


Attix82
őstag

Pontosítok, csak 10x zoomnál éles a kép. A felett és alatt homályos.

(#11635) kiskornel válasza Attix82 (#11634) üzenetére


kiskornel
addikt

Sajnos a Fujifilm gépek már nem a régiek. Sok-sok panasz van rájuk. Senki nem ajánlja a vásárlásukat.
Régebben egy S9600 vagy 9800-at vettem, az még mindig jól megy, szép képe van. Minap a cégnél, ahol sokat kell könyörögni érte, vettünk egy 12MPx-es csodát, és azt már nem rajzolta ki alapból az optikája.
A kereskedő megállapította, hogy szerinte jó. Most valahol a Fuji országos nagymitudjaménmiél van, hogy ott is bevizsgálják, és azt mondják rá: ha kinyomtatod, és karnyújtásnyi távolságra helyezed az A4-es képet, akkor szép a képe. Merthogy még mindig azok az alapelvek vannak, mint ami a filmes korszakban felállítottak.

Amúgy választ nem tudok adni, de mégis mennyire homályos? Egy minta jöhetne.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11636) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...a mai világban mit érhet egy ilyen gép, illetve meddig lehet kb bővíteni a memória kártyát-mekkora karit kezel max? :B ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#11637) flash- válasza Szabikaa20 (#11606) üzenetére


flash-
veterán

sztem kamu az kizárt hogy ilyen olcsó legyen...vagy hamisitvány vagy valami még rájön az árra?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11638) Szabikaa20 válasza flash- (#11637) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem kamu!Én itt vettem,már használom is!Tökéletesen megvagyok vele elégedve!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11639) Attix82 válasza kiskornel (#11635) üzenetére


Attix82
őstag

Sajnos azt nem tudok, mert nincs itt a kábel.

De totál homályos, mintha nem élesítené , hanem be van állva és csak 10x zoomnál élesedik ki. Amúgy ennél nem lehet levenni az objektívet? Hátha ott mögötte van valami probléma.

(#11640) schawo válasza Attix82 (#11639) üzenetére


schawo
titán

A fókuszmotor bedöglött, vagy a mechanika beszorult.

Egy 2 kilós kalapáccsal mindent szét lehet szerelni. ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11641) glockadam válasza kemalboy01 (#11580) üzenetére


glockadam
csendes tag

Kicsit megkésve ugyan, és nemtudom, hogy kaptál e már választ a kérdésedre: www.artwork.hu Itt vannak Nikon reklámcuccok.

(#11642) glockadam válasza Szabikaa20 (#11628) üzenetére


glockadam
csendes tag

Ekkora nagyításban tényleg bármi lehet. Akár valami piszok a frontlencsén, vagy karc. Főleg, hogy a 18-55-nek nem valami etalon a rajza.

(#11643) glockadam válasza SchumiBácsi (#11586) üzenetére


glockadam
csendes tag

Részemről inkább Pelicase, vagy Lowepro. Biztonságosabb, meg masszivabb. Na meg ugye drágább. Mondjuk ennyi cuccot nem tudom miért viszel magaddal. Vagy veszel egy nagy Lowepro Flipside-ot. Mondjuk ezt: [link]
Vagy Loweprobol még a gurulósak: [link]
Esetleg: [link]
:)

(#11644) Szabikaa20 válasza glockadam (#11642) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Piszok nem mozog a 3 majdnem egyforma képen!A gép csak annyit volt megmozditva amennyit a kezem rezeg... :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#11645) schawo válasza Szabikaa20 (#11644) üzenetére


schawo
titán

Fókuszsíkon kívül bármi lehet bármi, néhány pöttyön kár leragadni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11646) glockadam válasza Szabikaa20 (#11644) üzenetére


glockadam
csendes tag

Épp annyit mozoghat (főleg ha porszem) amennyit remegett a kezed, vagy amekkora mozgás volt abban a kevés időben, mert ha nem állványról fotózol akkor úgy sem lesz a három kép teljesen ugyanolyan. Meg ugye egy képet láttam ami szintén 4-5-600x zoomolásnál van LR ben, és már eléggé kivehetetlen hogy mit látni. Épp ezért a lencse minősége is számít, rajzolatnál.
Ez tényleg lehet bármi.
Részemről aztán lehet UFO, meg madár is meg ufomadár is. :))

(#11647) Novics válasza Novics (#11493) üzenetére


Novics
senior tag

No, már egy hete próbálom eldönteni, hogy RawTherapee vagy Corel AfterShot Pro. A Corel volt olyan szíves, és eldöntötte helyettem. Pedig már majdnem megvettem, már majdnem. Erre megváltozott a zakcijóóóó. Most nem féláron adják a progit, hanem kapunk mellé 25GB online tárhelyet. Hát köszi! :(((

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11648) glockadam válasza Novics (#11647) üzenetére


glockadam
csendes tag

Lightroom 4 39.000 forint.[link] Szerintem annyira nem sok érte, főleg amennyit tud. :K
Vagy LR3 diák/tanár verzió 29.000 [link]

(#11649) csakb válasza glockadam (#11648) üzenetére


csakb
őstag

Kár, hogy linugzon nem megy. Ha jól emlékszem, ez is szempont volt.

(#11650) Novics válasza glockadam (#11648) üzenetére


Novics
senior tag

Sajnos az a 40 még mindig sok nekem. De még a 30 is. Nincsen túl sok időm a fotózással foglalkozni - tudom, hogy arra van az embernek ideje, amire akar, de sajnos munka és suli mellett nem olyan egyszerű a dolog - ezért nem is akarnék ennyit költeni egy programra. (És az LR még csak nem is volt szimpatikus, mikor kipróbáltam.)

csakb Igaz, de azt még megoldanám. Fut egy vista virtualboxban. De tényleg jobb lenne egy alapból linuxon szaladó progi. Vagyis ez az RawTherapee nem rossz. Csak meg kell szokni. :) Az ACR-ből igazából csak a clarity csúszka hiányzik. De ha valakinek tippje, hogy mivel lehet elérni hasonló hatást - akár csúszka vagy görbe kombinációval - akkor már nem is hiányozna. :N

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.