Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11401) schawo válasza fattyu (#11400) üzenetére


schawo
titán

És nem is olyan drága az LR, az Adobe nagyon "jóárasította". :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11402) csakb válasza fattyu (#11400) üzenetére


csakb
őstag

Kezdőként szerintem kevesen tudnak azonnal ráérezni a RAW-ban rejlő lehetőségekre, de elhiszem, hogy vannak zsenik is. :)

Igaz, rég láttam már a DPP-t, amióta ritkán használok Canont, de emlékeim szerint kissé egyszerűbb volt az interfésze, mint egy komolyabb proginak. Ezért bátorkodtam. :]

Szerk.: a korábbi hsz.-em valóban kicsit magas lóról előadottnak tűnik. Bocsánat az érintettől, nem ez volt a célom. Talán lehagytam pár szmájlit. :)

[ Szerkesztve ]

(#11403) csakb válasza schawo (#11401) üzenetére


csakb
őstag

Most néztem meg, tényleg komolyan lenyomták az árát. :)

(#11404) drnet válasza csakb (#11399) üzenetére


drnet
aktív tag

OK.

"A legegyszerűbben használható egyébként a Canon által a géphez adott Digital Photo Professional lesz."

Ezt olvastam is a használati útmutatóban, de nem tudtam, hogy mennyire lehet jó.
Valószínű ezzel fogom kezdeni.

"Előbb szerintem tanuld a gépet és fotózást is, és próbáld meg a JPG-ből a lehető legtöbbet kihozni."
Egyelőre úgy gondoltam, hogy a raw-os utómunkát csak az előhívásra kiválasztott képeken végezném. Tudom az a legjobb, ha már eleve a kép olyan, hogy kevés utómunkát igényel, és erre is törekszem majd. Kíváncsiságból mindenképpen próbálkozni fogok azért vele.

Köszi mindenkinek a választ.

(#11405) drnet válasza csakb (#11402) üzenetére


drnet
aktív tag

"a korábbi hsz.-em valóban kicsit magas lóról előadottnak tűnik."

Nekem nem tűnt úgy. Régi fórumozósként sokkal rosszabbhoz vagyok szokva. :)

Tehát még egyszer köszi neked is.

(#11406) csakb válasza drnet (#11404) üzenetére


csakb
őstag

A DPP szerintem jó a kezdeti ismerkedéshez. Ha pl. RAW+JPG-ben fotózol, akkor kipróbálhatod, hogy RAW utómunkával ki tudsz-e jobbat hozni, mint a váz JPG-motorja. Aztán ha kinövöd, új dimenziók nyílhatnak meg egy másik progival.

Nagyon jó dolog a RAW, de rá kell szánni az időt a tanulásra és a kísérletezésre.

(#11407) fattyu válasza csakb (#11406) üzenetére


fattyu
veterán

Lr kb 10 csúszka.

és amugy megemlíteném hogy a canon vázak jpg motorja híresen okádék... két óra lr próbálkozás után bármelyik fájlból többet jobbat csinál bárki mint a váz.

Második délután hogy meglett a váz lőttem egy tesztképet sötétek fényesek tükröződők. Jpg+raw.
Nem néztem meg a jpget, rawon szüttyögetm 3 percet export majd összehasonlít... Azóta nem látott jpget a memkarim...

Tényleg nem azért kell a raw mert profi vagy. Hanem épp azért mert amit elrontasz amikor készül a kép, sokkal többet tudsz kijavítani.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11408) szg88 válasza schawo (#11401) üzenetére


szg88
őstag

A photoshop-hoz képest szinte ingyen van :DDD

(#11409) schawo válasza szg88 (#11408) üzenetére


schawo
titán

Meg egy jobb vázhoz vagy obihoz képest is. Ha azt nézem, hogy egy vacak váz + LR kombóból jobb kép esik ki, mint egy jobb vázból az OOC jpeg, akkor kihagyhatatlan ajánlat :) Sőt, beruházás szempontjából olyan ez, mint az objektív, vázcsere után is használható marad. Csak épp olcsóbb, mint egy használható obi :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11410) szg88 válasza schawo (#11409) üzenetére


szg88
őstag

Hát jó kis progi, de azért megérted mér kerül 3kilóba a ps? (azzal lehet nagy cs@csöket csinálni :D )

[ Szerkesztve ]

(#11411) schawo válasza szg88 (#11410) üzenetére


schawo
titán

A PS nekem túl bonyolult és tuti sosem érne meg 300k-t, hiszen számomra nem munkaeszköz. Ha az volna, akkor a 300k rögtön jelentéktelen aprópénzzé válna. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11412) Merciless


Merciless
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jo topikba irok-e, de nem talaltam mast, es a gepemnek sincs sajat topikja.

Szoval: Panasonic DMC-TZ2 gepem van, es tegnapelott ota - minden elozmeny nelkul, nem ejtetteme le, nem gyujtottam fel stb, a szobamban hevert a gep par hete - a kijelzon csak elmosodott lila csikokat latok amikor fenykepezni probalok, es a kepek amiket keszit ugyanigy neznek ki. A korabban keszitett kepeket viszont meg tudom nezni normalisan. Talalkozott mar valaki ilyesmivel? Nyilvan az lesz holnap az elso hogy szervizt is megkerdezem, de addig is jo lenne okosabbnak lenni, mire szamithatok egyaltalan.

(#11413) BiriBum válasza Merciless (#11412) üzenetére


BiriBum
őstag

Szinte 100%, hogy szenzorhiba. Kérdés, hogy ki lehet-e cserélni (valószínűleg igen) és hogy megéri-e.

(#11414) ftc válasza schawo (#11401) üzenetére


ftc
nagyúr

Én corelt lesem most..80 juro mindenestül

(#11415) Merciless válasza BiriBum (#11413) üzenetére


Merciless
csendes tag

Koszi, a szervizben is ezt mondtak - 30000 Ft a csere :(
Most hirtelen nem tudom mit tegyek, mert egyreszt sok, masreszt egy hasonlo kaliberu uj gep meg nem jon ki ennyibol. En nagyon elegedett voltam ezzel a geppel, nagyon szep kepeket (szamomra, mint turistafotos) csinalt. Szerintetek erdemes meg erre a gepre kolteni, vagy vannak annyival jobbak az ujak (DMC-TZ20 volt egy javaslat), hogy inkabb abba fektessek?

(#11416) csakb válasza ftc (#11414) üzenetére


csakb
őstag

Az is drágább volt korábban. Ha az AfterShot-ra gondolsz.

(#11417) BiriBum válasza Merciless (#11415) üzenetére


BiriBum
őstag

[link]
[link]

Egy körtelefont megér.

(#11418) Merciless válasza BiriBum (#11417) üzenetére


Merciless
csendes tag

Koszi, az elsot probaltam mar, ok azt mondtak nem is lehet kapni mar ilyen szenzort. Lecsekkolom a tobbieknel is, de sok jot mar nem varok :\

(#11419) BiriBum válasza Merciless (#11418) üzenetére


BiriBum
őstag

Én vennék egy kis IXUSt helyette. Öt-hat ezernél nem szabad többet rákölteni, de azt is csak akkor, ha nagyon a szívedhez nőtt.

(#11420) Novics


Novics
senior tag

Bár sejtem a választ, de azért megkérdem, hogy mennyire kell komolyan venni a gyártó által megadott memóriakártya gyártókat? A kis d60-hoz a pana 8gb-s kártyáját ajánlják, mint legnagyobb méret, a SanDiskből csak a 4-est írják. Van is egy 8 gb-s panám, ami elég is idehaza, de ha megyek nyáron túrázni, akkor nem fog elférni rajta az összes kép. (Meg egy tartalék sem ártana.) Sebességből gondolom a minél nagyobb a cél. A pana class 4-es, és bizony néha eltart egy darabig, amíg meg tudom nézni a képet - és addig újat sem tudok lőni. Egészen pontosan egy ilyen kártyát néztem ki magamnak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11421) BiriBum válasza Novics (#11420) üzenetére


BiriBum
őstag

és bizony néha eltart egy darabig, amíg meg tudom nézni a képet

Ez még class4-nél sem normális jelenség, feltéve hogy nem sorozatnál csinálja.

(#11422) Balinov


Balinov
félisten

sracok, LR4.1-et aki hasznal es Nikkor 18-55VR kitobija van, az megnezne, hogy jpeg-nel ill. nef-nel develop modban benne van-e ez az uveg a Lens profile-nal a MOdell-ben es a Profile-ban?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11423) agent_k válasza Novics (#11420) üzenetére


agent_k
őstag

Ez nekem is felkeltette a figyelmemet, de nem nagyon kínai "mondjuk nagyot" hamisítvány kártya ez?

(#11424) glockadam válasza Balinov (#11422) üzenetére


glockadam
csendes tag

Hali, LR4-ben megnéztem egy régebbi 18-55-el készült képet, és benne van az obi(.nef nél). :R

(#11425) Balinov válasza glockadam (#11424) üzenetére


Balinov
félisten

szia, igen kozbe rajottem, hogy jpeg-et hasznalok. pont egy fasza kirandulasnal kellett nekem is kikapcsolnia NEF+ fine JPEG mentest... :W :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11426) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Tud valaki vmi jóféle exif adatokat törlő progit? Olyat nem találtam, ami egyszerre több képet képes feldolgozni.

(#11427) spanyoll


spanyoll
addikt

Nagyjából mennyi idő alatt pördülünk meg a drága földanyával annyira, hogy a csillagok fölöttünk egy fotón leírjanak egy kört?
Lenne egy star trailes ötletem, csak tudnom kéne, hogy mennyi a minimum idő, mialatt kirajzolódnának a körök :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11428) csakb válasza spanyoll (#11427) üzenetére


csakb
őstag

Egy teljes kör nyilvánvalóan egy nap alatt rajzolódna ki. A bökkenő csak ott van, hogy egy napig nincs éjszaka, legfeljebb a sarkkörökön túl. :)

Két óra alatt már elég hosszú ívet húznak ezért.

(#11429) A Zéé válasza spanyoll (#11427) üzenetére


A Zéé
addikt

Ugyan nem lőttem még startrail fotót, de a földrajzórákról úgy rémlik, hogy a föld forgási ideje 24 óra, és a forgástengely a Sarkcsillag felé mutat, ami mindig fix.
Számomra a logika ezért azt mondaná, hogy a sarkcsillag körül a teljes kört 24 óra alatt tenné meg a másik csillag "fénye".
[link] Ez a kép elvileg kb 75 perc, azaz a teljes nap 5%-a. az út kb meg is felel ennek.
Az már más kérdés, hogy mikor lesz akkora katyvasz az egészből, hogy nem feltétlenül tudod elsőre megkülönböztetni az íveket egymástól, mint pl ezen a képen., de ezen is inkább az ívek kicsit kisebbek, mint félkörök, nem teljes körök

Just a simple Lineman...

(#11430) spanyoll


spanyoll
addikt

Bahh, tényleg, mekkora hülye vagyok, egyértelmű a 24órás teljes fordulat, csak ugye valamiért az volt a fejemben, hogy egész körnek tűnnek a "körök".
Okés, akkor megvan szerintem, hogy milyen körülmények között oldom meg a képet. Köszi :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11431) schawo válasza spanyoll (#11427) üzenetére


schawo
titán

Egy teljes kört? 24 óra alatt. :) ( ;] )

Ó erről lemaradtam a hülye 503 szerverhiba miatt :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11432) spanyoll válasza schawo (#11431) üzenetére


spanyoll
addikt

Még szerencse, minél többen írtátok volna be annál hülyébbnek éreztem volna magam :DDD

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11433) A Zéé válasza spanyoll (#11432) üzenetére


A Zéé
addikt

:))
Hasonlót éreztem már én is, amikor itt pánikoltam a fórumon, hogy beszart masina, aztán kiderült, hogy eltekertem az expó korrekciót -3-ra, és úgy hagytam, azért lett minden képem sötét... :D

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#11434) Novics válasza BiriBum (#11421) üzenetére


Novics
senior tag

Ez az "eltart egy darabig" olyan 1-2 sec, de az ember gyereke már csak ilyen türelmetlen. :) Hosszabb expónál tart tovább, amikor dolgozik a zajcsökkentő is.

(#11423) kicsee : Csak példának hoztam fel. Tényleg elég jóárasítva van, több, mint gyanús. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11435) agent_k válasza Novics (#11434) üzenetére


agent_k
őstag

Én már majdnme a"buy now"-ra kattintottam, csak elkezdtem olvasni az értékeléseket... mit szólsz hozzá?

(#11436) fulton


fulton
addikt

mit gondoltok?

Szeretnék egy olcsóbb kivitelü fényforrást portrék készítéséhez.

Kinéztem egy fotó izzót ami 6000lux fényerőséget ad. Ezzel megvilágított tárgy közepén milyen záridő érhető el mondjuk Iso100 érzékenység, 4 rekesz érték mellett? Ki lehet ezt valahogy számolni? Továbbá vannak ilyen derítő ernyők amit lehet kapni, egy ilyennel mennyit csökken arányban a fényereje az izzónak?

Az ötletet ez adta: www.pixinfo.com/cikkek/mcgoat_fenycsovek

(#11437) Novics válasza agent_k (#11435) üzenetére


Novics
senior tag

Na igen, írtak pár csúnyát róla, de a fene tudja. Egyrészt miért írnának rosszat róla, másrészt meg ott van az elégedett többség. Persze elképzelhető, hogy azt mondja, hogy pár embernek nem küldi el, az neki már nyereség, a negatív vélemény meg elfér a többi között. :D Ez is egy üzletpolitika. :)
Ugyanakkor általában ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az nem is szokott az lenni. :(((

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11438) Novics


Novics
senior tag

A Kingston kártyák mennyire jók fényképezőkbe? Körbenéztem idehaza is, hogy mégis mennyire alacsonyak az ebay-es árak, mi az, ami már túlzás, és 6000-t még hajlandó lennék kiadni egy ilyen kártyára.
Mondjuk azt most nem találom, hogy mennyi a nikon d60 írási sebessége, mert nem érdemes annál gyorsabb kártyát venni bele. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11439) kemalboy01


kemalboy01
tag

Ez megfelelő memória kártya lesz D7000-be? Jónak mondható az írás/olvasási sebessége?Sandisk

Vagy ennyire magas sebességüt nem érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#11440) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Erre a gépre egy beárazást kérnék a hozzáértőktől :)
[link]
thx :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11441) Balinov válasza kemalboy01 (#11439) üzenetére


Balinov
félisten

Siman jo bele, hd videonal nem, de burst mode-ban elkel az ekkora R/W sebesseg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11442) agent_k válasza Novics (#11437) üzenetére


agent_k
őstag

Na ja. Én laptop aksit rendeltem toppos eladótól, ott is volt negatív egy pár (sok) de 80%-a hülyeség volt... egy csomóan panaszkodtak, hogy nem is eredeti LOL.

Mindegy lehet bekockáztatom fizetéskor, aztán majd beszámolok. A magyar árak minden tekintetben túlzóak. Minden elektronikai eszköz viszonylatában....

(#11443) Csicsikov


Csicsikov
csendes tag

Valaki tud arról valamit, hogy eredeti akkumulátor mennyivel jobb, mivel jobb egy utángyártottnál? (Konkrétan:EN-EL3e)

http://www.flickr.com/photos/mdavidphotos/

(#11444) agent_k válasza Csicsikov (#11443) üzenetére


agent_k
őstag

Semennyivel. Ha a laptop aksikból indulunk ki. Gyári 3 óra, utángyárott 1/8-ad annyiért 3 óra.

(#11445) qnadam válasza Csicsikov (#11443) üzenetére


qnadam
veterán

nekem általában a gyári kb kétharmadát-háromnegyedét szokták tudni, szóval ár-érték arányban sokkal jobbak :) persze a ráírt számokat nem szabad elhinni.

meg persze az utángyártottak se egyformák.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11446) BennyRay


BennyRay
tag

Hadd érdeklődjem, utazások alatt hogy szoktátok tárolni a fényképeket? (Hiába szép nagyok és olcsók mostanában a memória kártyák, vágynék napi biztonsági mentésre.) Van a netbookoknak alternatívája?

THX!

(#11447) fattyu válasza BennyRay (#11446) üzenetére


fattyu
veterán

felhő?

meg azért egy emberesebb kártya elég.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11448) flash-


flash-
veterán

sziasztok

én arra lennék kíváncsi hogy miért jó nekem a többpontos fókusz?mért van profibb gépeken is 39 fókuszpont(v több)

ezt valaki részletesen elmagyarázná hogy olyannak aki nem kezdő fotós mért kell több pontos fókusz.
mi a haszna?hisz ha portrét akar az ember fotózni akkor az alany szemére állítja és kész.
vagy ha csoportképet akkor az első sorban valakire..stb..
nem értem mégis mire lehet jó?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11449) BennyRay válasza fattyu (#11447) üzenetére


BennyRay
tag

A 32-es kártya elsődlegesnek megvan, csak klónoznám az adatokat. Melóhelyen is vagyok olyan barom, hogy hetente mentem a munkakönyvtáram, mert ismerem az informatikusainkat :-)

A felhő irányába is szükség lenne valamire, hogy feltöltsem az SD-kártya tartalmát.

ui.: Ma elmegyek a belvárosba fotózni, hogy letisztázzam magamban a 12 vs 20 kérdést :-)

[ Szerkesztve ]

(#11450) tbs válasza flash- (#11448) üzenetére


tbs
addikt

Követőfókusznál (máramelyik gépen van értelmes (canikon)) igen hasznos tud lenni, hogy akcióban nem találomra tippel, hanem "ráérez", hogy az alany merre megy. Stb.

Mármit a drágább cuccokban van ennek jól használható tudása.

Az olcsóbb holmiknál azt lehet kihasználni, hogy tudod merről jön a téma, és a fókuszponntal "elémész" jóval az érkezése előtt -> megspórolod a komponálási időt. Néha kellhet. ;)

Több hasznát én sem látom. :B

szerk.: Sugár Benny Bébi: én nem szaroznék, hanem vennék még 2 kártyát, és a nap végén cserélnék egy másikra. Ha körbeértél, akkor elölről az egészet. Nem a kártyák elvesztése a tipikus probléma, hanem a kártyán lévő adatok sérülése. Több kártyával nem buksz el minden képet, egy kártya + távoli backuppal meg addig vagy happy, amíg meg nem pusztul az az 1 kártya... Ha durva akarsz lenni, akkor 3g-s notebook a hátizsákba, ami folyamatosan szinkronizál mondjuk AmazonS3-ra, a gépedben meg egy EyeFi, ami a notira tolja a cuccot. De van egy sanda gyanúm, hogy nem vagy fotóriporter háborús helyzetben, azaz semmi értelme a durvulásnak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.