Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) cOxeR válasza JohnyBlue (#11299) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez egy remek kérdés, annak kell utánaolvasni a neten, hogy melyik használja ki a sok magot...

(#11300) fattyu
overkill? :D - ez milyen feka duma? :))

[ Szerkesztve ]

(#11302) fattyu válasza cOxeR (#11301) üzenetére


fattyu
veterán

az egy nagyon faca együttes csakmondom.

Nekem Lano 8 gig ram SSDvel bőven elég és teljesen pattogós sebesség. LR alá és LR miatt ilyen hardvert... tök fölösleges.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11303) szg88 válasza ftc (#11298) üzenetére


szg88
őstag

Ezek közül csak az Lr-t ismerem, az nem rossz.

(#11304) Dr V válasza JohnyBlue (#11299) üzenetére


Dr V
őstag

Nézd meg, h egy apple gépben mi van, sokan használják photoshopra, valszeg az a konfig elég lesz.

(#11305) copass válasza JohnyBlue (#11299) üzenetére


copass
veterán

halál felesleges ekkora vas, ha mondjuk mellette még renderelsz akkor ok, de sok.
8gb ram 4mag bőven elég.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11306) Watto1991 válasza copass (#11305) üzenetére


Watto1991
senior tag

Igazából bőven elég ezekre (lightroom + photoshop) egy erősebb 2 magos (pl.Core 2 Duo) meg 4 GB RAM ...

(#11307) Balinov válasza Watto1991 (#11306) üzenetére


Balinov
félisten

azert 4 mag, 4 v8 gb ram,meg egy ssd nem art.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11308) Novics válasza ftc (#11298) üzenetére


Novics
senior tag

Lájkolom a kérdést. :)) Pont ma olvastam először az Adobe Elementsről, a Zonerról pedig most hallok először. Eddig Gimppel szórakoztam, most pedig a Ps extended trialt próbálgatom. Az LR nekem nem tetszett, de ezt elég hamar eldöntöttem, lehet, hogy kap még esélyt. Ha lejár a Ps trial. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11309) fattyu válasza Watto1991 (#11306) üzenetére


fattyu
veterán

na ezt vétózom :D Core2Dou 2X2 Gig, + hddről cseréltem gépet mert idegroham kapott el amikor egy képen kicsit több volt az ecsetelés meg a spot removal.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11310) copass válasza Watto1991 (#11306) üzenetére


copass
veterán

én ilyen vasakat ölök meg hetente, 4gb ramból kapásból (az op.rendszer miatt ) marad ugye ~3gb azt megzabálja az LR egy fél nap alatt simán. 3dsmax+vray kombórol ne is beszéljünk, amikor így számoltam a géppel a memóriahasználatot hogy eeegggy-ketttőőő-hááárrrom-néééégggy?!! :Y
8 gb nem drága és az mindenre elég.
jó kivétel a nagyon videóvágást, meg a szimulációs számításokat, meg a nagyon renderelést.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11311) athomi


athomi
veterán

Üdv!

Van egy Samsung WB700-as digitális fényképezőgépem. Szeretnék hozzá egy pótakksit. A kérdésem az lenne h gyárit vásároljak (~10,-EFt) vagy megteszi az olcsó utángyártott is? :R

(#11312) Balinov válasza fattyu (#11309) üzenetére


Balinov
félisten

+1 veto, C2Q 8200@3,0Ghz, 2x2 DDR800-at bizony meg tudja fogni az LR CNX2/ViewNex-rol nem is beszelve. Elotte E2200@3.2Ghz volt, azt megjobban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11313) szg88 válasza athomi (#11311) üzenetére


szg88
őstag

Az slb-10a kell hozzá? Ugy-ba jó áron adják, sztem érdemes kipróbálni. Sokunknak van ugy akksija, én eddig nem csalódtam benne.

(#11314) JohnyBlue válasza JohnyBlue (#11299) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Hehe :B gondoltam, hogy ez lesz.

Igazából csak azt szerettem volna megtudni, hogy az Intel 4 magját vagy az AMD 8 magját válasszam. Nagyon sokan azt mondják, hogy az Adobe alkalmazások nagyon csipázzák, ha Intel szív pumpálja nekik a bitet. Viszont a 8 mag azért nahh... 8 mag :P

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#11315) j.bravo válasza Balinov (#11312) üzenetére


j.bravo
addikt

LR-ról valahol azt olvastam hogy a nyers erő mellett leginkább annyira fontos hogy ügyesen állítsa be az ember hogy mit hova irkáljon fájlba; elég sokat irkál, kb. 3 helyre, nagyjából egyidőben, és ha ezek fizikailag külön meghajtókon vannak, az többet számít, mint hogy a rendszermeghajtó vinyó vagy SSD. Hirtelen nem jut eszembe, kuglizni meg most lusta vagyok de LR guruk hátha megszánnak és megírják :)

Whatever.

(#11316) Balinov válasza j.bravo (#11315) üzenetére


Balinov
félisten

:R 3 fajl 3 kulon meghajtora nem gond.pont annyi van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11317) j.bravo válasza Balinov (#11316) üzenetére


j.bravo
addikt

Megtaláltam, *Ropi* fórumtárs küldte nekem anno (köszönet! :R), csak én persze nem fogadtam meg az itt leírtakat (mondjuk nem is sokat utómunkáztam).
Érdemes végigolvasni; most csak átfutottam de nem biztos hogy a fentebb leírt végkövetkeztetésre jól emlékeztem :)

Whatever.

(#11318) copass válasza JohnyBlue (#11314) üzenetére


copass
veterán

intelt jobban szereti, vagyis elvileg nem, de igen.
8 mag helyett jobb a 4 erősebb mag vagy 2 iszonyat erős mag.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11319) Balinov válasza j.bravo (#11317) üzenetére


Balinov
félisten

khm...ize, link? :R :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11320) j.bravo válasza Balinov (#11319) üzenetére


j.bravo
addikt

Aham, nem ért le még a kávé :D

Whatever.

(#11321) Balinov válasza j.bravo (#11320) üzenetére


Balinov
félisten

np, en is nemreg kuldtem le a marhapori melle a kv-t..kicsit meg most is kaba vagyok :DDD koszi a linket egyebkent!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11322) ftc válasza Novics (#11308) üzenetére


ftc
nagyúr

Az a baj, hogy valahol egyik valahol am ásik jön ki...zoner-t én is most találtam csak...

Lightroom nem rossz de szeretnék néha tüntetni is a képekről...

(#11323) szg88 válasza JohnyBlue (#11314) üzenetére


szg88
őstag

Én az intelt venném, sőt a legjobb ha mindkettőt megveszed, és az intelt nekem adod :C :DDD

(#11324) Epiph


Epiph
tag

viszont amd phenom II nél ott az l3 cache aminek akkor látni előnyét ha 2 magnál többet megdolgoztat... Igazándiból mind a 2 (amd vs intel) nek megvan az előnye és hátránya. És árban sem rosszak... persze ez is csak 1 vélemény.

(#11325) kiskornel válasza ftc (#11322) üzenetére


kiskornel
addikt

Én az Intelre szavazok. Én is most vettem i7 2700k-t, 16GB Ram. Ezzel a PS, az ACR (vagyis a foltozó progik) nagyon szaladnak.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11326) tbs válasza ftc (#11322) üzenetére


tbs
addikt

Olyat vegyél, amibe több ramot tudsz tenni. Illetve egy apróság: a legeslegbutább amd-s proci is teljesértékű virtualizációs lehetőségekkel rendelkezik, amit csak az intel csúcsprocijai kapnak meg. A jövőben akár még szívásoktól is menthet meg egy amd mag és ugyanolyanárú intellel szemben... ;)

És akárki akármit mond: ramból soha sem elég... Most olcsó, 16G alatt meg ne állj! :K

(#11327) Epiph válasza kiskornel (#11325) üzenetére


Epiph
tag

i7 az nem éppen core 2 duo.. :D, én inkább phenomII x4 et vettem mint a core2duo-t...

[ Szerkesztve ]

(#11328) szg88 válasza kiskornel (#11325) üzenetére


szg88
őstag

Egyetértek, nem hátrány a több ram. Én már akkor is 4gb-ot tettem bele amikor mindenki az 1-et fújta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11329) zool1 válasza kiskornel (#11325) üzenetére


zool1
őstag

Annak idején, szerverbe vettünk ennyi ramot. Van ami egyáltalán kihasználja...?!

(#11330) tbs válasza zool1 (#11329) üzenetére


tbs
addikt

Egy 20Mpx-es kép 32bitesen szétdobva a memóriában ~200M... ;) Egy win virtualizáció böngészésre a trójaiak ellen 4G. ;) Stb...

Szerk.: annak idején egy Imagine kép renderelése futott 1-2 napig - 768x576-os felbontásra. Egy kép. Nem egy anim... A világ "halad". ;]

[ Szerkesztve ]

(#11331) zool1 válasza tbs (#11330) üzenetére


zool1
őstag

Tudom, informatikus vagyok. De tény halad.... :K

(#11332) agent_k


agent_k
őstag

Jó lehet ez valamire?
macro közgyűrű

Pentax k100d super + Tamron AF 28-200mm f/3.8-5.6 LD Aspherical IF Super II for Pentax (Silver) type 471D

(#11333) csakb válasza agent_k (#11332) üzenetére


csakb
őstag

Valamire jó, de tovább romlik vele az amúgy sem fickós telezoomod fényereje, és csak manuálban és zöld gombbal megy majd minden (fókuszálás, fénymérés). Ennyiért nem drága kísérletezni vele. Ha meg mégsem jön be, akkor még mindig beújíthatsz elé olcsón egy príma, manuális 50-es fixet, amivel talán több sikerélményed lesz.

(#11334) Dr V válasza agent_k (#11332) üzenetére


Dr V
őstag

Az ebayról rendeli az eladó... onnét te is tudsz rendelni sztem.

(#11335) fulton


fulton
addikt

sziasztok

érdekelne kinek milyen "nem épp átlagos élménye volt már fotózás kapcsán". Itt arra gondolok föképp pl utcai fotózás, idegen emberek fotózása, lányok:) "ajánlatok":P netán negatív élmény pl valaki agresszíven reagált hogy "mi az hogy Őt fotózzzák csak így" és efélék...ha vannak jó storik:)

(#11336) JohnyBlue válasza fulton (#11335) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Engem egyszer majdnem elkaptak :)

Másik negatív élmény akkor ért miután ezeket a fotókat dolgoztam fel otthon és párom rákukkantott :D Elvileg csak autókat mentünk volna fotózni :)

Ilyen meg hogy "mi az hogy Őt fotózzzák csak így" még nem volt mert ha ilyen van akkor elő kell venni a telét és kész :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#11337) szg88 válasza agent_k (#11332) üzenetére


szg88
őstag

Sztem a raynox macro előtéttel jobban járnál, csak az drágább.

(#11338) agent_k válasza Dr V (#11334) üzenetére


agent_k
őstag

Jaja én is rendeltem onnan sok mindent. Csak most nem volt kedvem szétnézni... illetve volt, csak mondom megkérdezem, hogy lehet-e ezt használni valamire. Lehet átbogarászom most kínálatot. Ha ugyanaz az elv, mint mondjuk az akkuknál, hogy +50-100% haszon akkor ez sem lesz drágább 1500 forintnál postával együtt... :)
Ismerkedek még a DSLR kategóriával egyelőre, a macro a fő kedvencem.

Szerk: nem is kellett sokáig keresni:
macro közgyűrűk

[ Szerkesztve ]

(#11339) csakb válasza agent_k (#11338) üzenetére


csakb
őstag

Igen, az ilyen kicióccó cuccokat egyenesen a mesés Kínából érdemes rendelni, ha még spórolni akarsz, és van türelmed kivárni, hogy megérkezzen. Javaslom, hogy nézz utána a fordítógyűrűs témának is. :)

(#11340) agent_k válasza csakb (#11339) üzenetére


agent_k
őstag

Fordítógyűrű? Nézegettem, de nekem az valahogy hmm... szóval nem tudom kisiparinak vagy hogy is mondjam tűnik. Egyelőre beruházok ezekbe a közgyűrűkbe majd meglátjuk. Tudom a kínai ár hatalmát. Laptop aksik meg főleg autódiagnosztikás cuccokat rendeltem onnan eddig.

(#11341) csakb válasza agent_k (#11340) üzenetére


csakb
őstag

Kisipari? Mármint úgy érted, hogy barkács? :) Az, de az eredmény igazolja. Ha már Pentax és makró és barkács, akkor nézd meg ezt az összeállítást.

[link]

De aztán a koma fotóit is. :)

(#11342) agent_k válasza csakb (#11341) üzenetére


agent_k
őstag

Úgy értem hogy barkács :) Egyelőre. De tényleg lenyűgöző! Mondjuk azért az a készlet nem a fordítógyűrűn múlott :D

Szerk:
Na megrendeltem egy lcd védő fóliát és a macro közgyűrűket. 2500 Ft postával együtt... ennyit a vateráról. Tényleg már nem is érdemes felnézni rá, mert pusztulat drága minden.

Szerk2: Eddig barna zacsesz voltam... :K

[ Szerkesztve ]

(#11343) szg88


szg88
őstag

gomba hegyek :)

(#11344) ftc válasza kiskornel (#11325) üzenetére


ftc
nagyúr

Semmi CPU kérdés nem volt....

programokról kérdeztem...de visszaolvasni minek is...

(#11345) schawo válasza fulton (#11335) üzenetére


schawo
titán

Egyszer volt utcán "Mi a f@szt akarsz kisk0cs0g" reakció. Visszafordultam, mosolyogtam, és lőttem még egyet. Rögtön befogta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11346) fulton válasza schawo (#11345) üzenetére


fulton
addikt

Csajok hogy veszik ha fotózod őket az utcán? Majd kipróbálom kiváncsi vagyok a reakciókra:) rossz éjszakai élmény nekem is volt már, sajnos csak rám 10 en jöttek.:s

(#11347) schawo válasza fulton (#11346) üzenetére


schawo
titán

Gondom még nem volt vele. :)

Meg egyébként is, nem behemót vázzal közlekedek, nem vagyok olyan zavaró.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11348) copass válasza fulton (#11335) üzenetére


copass
veterán

debrecen, hortobágy utcai játszótéren fotóztam lányomat ahogy rendezkedik, erre oda jön egy egy ilyen talpig férfi (pinkpólóSesvietnámipapucsepilálltgyúrós) hogy nem kéne itt fotóznom :F , mondom neki: ne miattam aggódj és rámutattam a térfigyelő kamerára! :DDD

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11349) szg88 válasza fulton (#11335) üzenetére


szg88
őstag

Én tegnap láttam egy letépett madár fejet, csak nem volt nálam a gép, nem tom ez számít-e?

(#11350) fulton válasza copass (#11348) üzenetére


fulton
addikt

lol hát ez jó volt:D elképzeltem a szituációt...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.