Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78401) Lenry válasza Mexildos (#78399) üzenetére


Lenry
félisten

nem kell semmit venni, a CPU-ba van integrálva.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78402) Top cat válasza tomic (#78394) üzenetére


Top cat
őstag

Jutottál vele valamire?

Az még eszembe jutott, hogy csak legfeljebb 32GB méretű FAT32-es pendrive-al fog menni.

(#78403) tomic válasza Top cat (#78402) üzenetére


tomic
addikt

Szia!
Köszi, hogy gondoltàl még a problémámra.
Próbàltam minden féle pendrive-al. Még egy szàmtecheshez is elvittem. Ő is azt mondta a lappal van valami grbasz. Sajna neki nem volt olyan procija amit a bios alapból felismerne így vissza küldtem a lapot.
Màr ùton van az ùj, elvileg ma hozza a postàs.
Estére megírom,hogy ez a lappal megy-e vagy nem.

(#78404) Top cat válasza tomic (#78403) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy nem ártott volna BIOS frissítéssel kérni a lapot. Már ha van ilyen lehetőség ott, ahol vetted.

Persze magadnak csinálni olcsóbb, ha nincs szívás vele. :)

(#78405) tomic válasza Top cat (#78404) üzenetére


tomic
addikt

Sajna nem volt ilyen opció. Mikor van mindig kérem

(#78406) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sziasztok! Az alaplapon hátul nem működik a mikrofon/fejhallgató portja, viszont a ház elején meg igen. Nem tudom működésre bírni, segítséget kérnék szépen. :R
Alaplap:B660M DS3H AX DDR
Biosban kell valamit állítani?

[ Szerkesztve ]

(#78407) tomic válasza Top cat (#78404) üzenetére


tomic
addikt

Sikeresen lefrissítettem a biost-t. Az ùj lappal ez egyből ment.
Viszont eddig Giga lapjaim voltak így kicsit el is vagyok veszve a bios-ban.
Oly annyira, hogy nem is tölt be a Windows.
Mi lehet? Kis boot led is vilàgit a lapon.

[ Szerkesztve ]

(#78408) tomic válasza tomic (#78407) üzenetére


tomic
addikt

Megoldva. Elindult végre...

(#78409) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Melyik foglalat az Intelnél amibe most lehetne új gépet fejleszteni?
Gamer, erős irodai géphez, tuning nélkül, új 40-200k procikategórába.
Processzor foglalat: Intel Socket?

Továbbá tudnátok ajánlani egy ilyen lapnál olyat, amin az Ethernet csatlakozó 2.5Gbps-es?

Live poor, die ritch.

(#78410) _DiEGO_ válasza gyáliSanyi (#78409) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Jó reggelt, csak egy tipp:
[link]
[link]

(#78411) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek! Vásároltam egy ASUS P7H55-M V alaplap + i3 530 processzor kombinációt olyan leírással, hogy korábban a processzor foglalatban elhajlottak lábak, ezek visszaigazítása után az említett processzorral ment szépen a lap. A konfigurációhoz került egy HD5770-es kártya, működött is szépen, Furmark teszt is lefutott.

Gondoltam szerencsét próbálok, szereztem egy i5-760-as processzort, hátha nem lesz baj a foglalattal. Eleve berakás után 4 memória foglalatból, csak 2 ment. Induláskor Windows betöltés után újabb érdekesség, a VGA driver nem ment, újraindítás után jött helyre. Ezután jött a probléma, 20-30 másodperc játék, vagy Furmark teszt után szétesik a kép, kifagy a gép és újraindul.

Visszaraktam az előző processzort, sajnos ezzel is ez történik. Drivert újratelepítettem. Elképzelhető, hogy az alaplap lesz immáron már használhatatlan, vagy a kártya is megunhatta a szolgálatot? Sajnos egyelőre nem tudom tesztelni külön a kártyát.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#78412) jeni válasza alexride (#78411) üzenetére


jeni
félisten

A két proci full azonos tokozású?
BIOS?

(#78413) Pörp válasza alexride (#78411) üzenetére


Pörp
senior tag

Az a baj ezekkel az elhajlott, de visszahajlított lábakkal, hogy nem lehet megállapítani hogy biztosan érintkeznek-e a CPU-t belerakva...
Esetleg nézd meg alaposan a foglalatot, hogy nem hajlottak-e újra el.

[ Szerkesztve ]

(#78414) alexride válasza Pörp (#78413) üzenetére


alexride
csendes tag

Első ránézésre nem tűntek úgy, mint amik össze vissza állnak. Sajnos BIOS frissítés nem történt, de eleve az zavar leginkább, hogy a kisebbik processzorral sem megy már. Egyébként azonos tokozásúak. Olvastam még, hogy ezek a régebbi AMD driverek sem túl stabilak, de nem tudom mégis hogy jött össze ez a probléma egy processzor cserével. Lehet, hogy tényleg nem érintkezik minden megfelelően már, megpróbálom majd ismét megvizsgálni. Bízok benne, hogy a kártya nem lett időközben problémás.

(#78415) jeni válasza alexride (#78414) üzenetére


jeni
félisten

Cink Elek mestert kérd fel erre.
Lehet már késő is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#78416) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Dual-Channel alaplapoknál ha 2x4 és 2x2Gb ram kerül bele (össz 12Gb), az mennyire életképes?

(#78417) jeni válasza Czmorek (#78416) üzenetére


jeni
félisten

Müxik a 12Gb-al.
A Win min 4 GB a kötelező hiszen innentől 64bit is feltehető

(#78418) Czmorek válasza jeni (#78417) üzenetére


Czmorek
aktív tag

A Dual-Channel megmarad, nem dobja át Single-be őket?
Valamint több manualban is olvastam, hogy le 'felezi' a nagyobb modulokat a kisebbek méretére.

(#78419) jeni válasza Czmorek (#78418) üzenetére


jeni
félisten

Korlátozásról hallottam, hogy, a frekiket vissza veszi.
Az viszont nem igaz, hogy a GB méretéből is elvesz.
Párban a1-b1 és A2 B2 berakod a két két egyformát.
Nálam a 1155 HP gépben vegyes saláta van.
4 felé modul négy felé kiszerelésben.
Még 1x sem fagyott le.
CL és a MHz az biztosan a max nem tudja így de legalább müxik a gép.

(#78420) Czmorek válasza jeni (#78419) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Mert van egy 2x4Gb kit, s ugyanolyanból 2x2Gb jönne hozzá.
Mivel ritka, régi ramról van szó ezért próbálnám ki ezt.
Az alaplap hivatalosan nem támogatja a 4Gb-os modulokat, de régi gyártású ramokat mégis elfogad, de én még ugyanolyan ramot nem találtam soha mint amivel most elvan, de 8Gb meg már kevéske. Ezért bővíteném 2x2Gb-al.

(#78421) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Van egy régebbi Asus P9X79-E WS típusú alaplapom mely X79-es chipsettel rendelkezik. A leírásban láttam, hogy XEON CPU-kat is támogat. Egy E5-2687W V2 típusú processzort szeretnék az alaplapba behelyezni. Viszont maga a CPU 256GB ram-ig támogatja a bővítést.

Ebben az esetben a chipset lesz a szűk keresztmetszet? Ha jól tudom, akkor a chipset 64GB-ig engedi a bővítést.
Ha én 128gb-nyi ramot teszek az alaplapba akkor az gondolom nem fog látszódni, vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#78422) abdulka1 válasza Mexildos (#78421) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az alaplap által támogatott mennyiségenél többet feleslegesen teszel bele, nem fogja látni/kezelni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#78423) Lenry válasza abdulka1 (#78422) üzenetére


Lenry
félisten

nem biztos.
nekem is van olyan lapom, ami 8GB-t kezel papíron és most is 16GB van benne, hibátlanul üzemel.
szóval ha van lehetőség ingyen kipróbálni a 64GB-nál több RAM-ot, akkor nincs vesztenivaló

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78424) Czmorek válasza abdulka1 (#78422) üzenetére


Czmorek
aktív tag

X38 DDR3 alaplapom 8Gb-ra van tervezve, simán látja a 16Gb-ot.
X58 alaplapok amik elvileg 24gb-ra lettek tervezve, azok is simán látják és kezelik a 48Gb-ot.

(#78425) g@bo


g@bo
nagyúr

Urak,

gigabyte b660m ds3h vagy asus b660m-k d4. (lga1700 ddr4)
(esetleg asus h610m… az 35e)

egy árban fenti a kettő 660 as lap. 41e.

[link] Asus. [link] Giga.

:R

[ Szerkesztve ]

(#78426) abdulka1 válasza Lenry (#78423) üzenetére


abdulka1
őstag

Lenry, Czmorek!
Legyen. Megint tanultam valamit.
Eddig, csak olyannal találkoztam ahol látta ugyan a mennyiséget, de kezelni nem tudta a többletet.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#78427) Lenry válasza abdulka1 (#78426) üzenetére


Lenry
félisten

persze ellenpéldát is tudok mondani, az aktuális alaplapom a kézikönyv szerint 32GB RAM-ot tud kezelni, gyakorlatilag meg amikor ki akartam cserélni a 4x4GB-t 4x8-ra azzal nem tudott mit kezdeni. most 2x4+2x8GB van benne, azzal jó.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78428) abdulka1 válasza Lenry (#78427) üzenetére


abdulka1
őstag

Sokszor az mindegy, hogy egy, vagy kétoldalas a modul.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#78429) alexride válasza Pörp (#78413) üzenetére


alexride
csendes tag

Sikerült többet foglalkoznom vele, a négy memória foglalatból az utolsó nem megy, sajnos első nekifutásra mindig abban maradt memória. Ezen kívül minden probléma nélkül üzemel. Köszönöm a válaszokat!

(#78430) applause


applause
aktív tag

Alaplapot váltottam egy GIGABYTE B560M AORUS PRO alaplapra. Érdekes dolgot tapasztalok. A napi első indításnál, mikor bekapcsolom az áramellátást a lap kb 20-30mp után éled fel. Alapon lévő 4 db teszt led össze-vissza sorrendben villog. Ha napközben kikapcsolom, de a táp áram alatt marad elindul 4-5mp alatt újraindításkor. Ez természetes? Károsítja-e a berendezést, ha éjszakára nem áramtalanítom.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#78431) Lenry válasza applause (#78430) üzenetére


Lenry
félisten

igen, természetes.

Károsítja-e a berendezést, ha éjszakára nem áramtalanítom.
erre semmilyen eszköznek nincs szüksége, hogy áramtalanítva legyen.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78432) varmi2 válasza applause (#78430) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az károsítja, ha éjszakára áramtalanítod.
Ezek úgy vannak tervezve, hogy folyamatosan áram alatt legyenek. Kikapcsolt állapotban is. Persze, ekkor csak az 5V-os készenléti áramkör megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#78433) AtHoS válasza varmi2 (#78432) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Az károsítja, ha éjszakára áramtalanítod." :DDD :))

read-only mode on the forum

(#78434) applause válasza AtHoS (#78433) üzenetére


applause
aktív tag

Köszönöm mindegyikőtök válaszát.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#78435) kapitanj


kapitanj
csendes tag

Sziasztok, amatőr kérdések következnek :D
Egy Asus TUF Gaming X570-Plus lapba rakok egy 5600x procit, akkor:

Melyik foglalatba tegyem a videókártyát?
Valamint van 2db m.2 ssd-m, melyik foglalatba menjen az amelyiken a rendszer lesz?

(#78436) Lenry válasza kapitanj (#78435) üzenetére


Lenry
félisten

Melyik foglalatba tegyem a videókártyát?
a felsőbe

melyik foglalatba menjen az amelyiken a rendszer lesz?
elvileg mindegy. 3.gen (vagy afölötti) Ryzen proci esetén a felső is PCIe 4.0 x4 módban működik (1. és 2. gen esetén PCIe 3.0).
az alsó mindenképp 4.0, az a déli hídhoz kapcsolódik

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78437) kapitanj válasza Lenry (#78436) üzenetére


kapitanj
csendes tag

Köszönöm!

Akkor szerintem az alsóba rakom a rendszer ssd-t, mert csak ahhoz van hűtőborda (a lapon van gyárilag)

(#78438) abdulka1 válasza varmi2 (#78432) üzenetére


abdulka1
őstag

Miért is károsítja?
Az elműlt 25 évben, az összes aktuális gépemet áramtalanítottam éjszakára, de soha semmilyen gond nem volt miatta.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#78439) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Asus z97 pro gamer lap, m.2 problémám van. Samsung PM981 512GB M.2 PCI-E Gen3 x4 NVME, egy ilyet vettem és nem ismeri fel a lap, a bios-ba! Esetleg, valami beállítás kell a bios-ba, vagy a foglalat(m.2) lehet a hibás?

(#78440) Nimda válasza betyar1974 (#78439) üzenetére


Nimda
addikt

Indítsd el a windows telepítőt, ha az látja akkor nincs gond.

Nálam is csak az advanced drive information alatt látja a bios.

[ Szerkesztve ]

(#78441) imotrepus válasza abdulka1 (#78438) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék!!
Mindig leáramtalanítok mindent, csak a szünetmentesek maradnak!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#78442) betyar1974 válasza Nimda (#78440) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi a választ :R

(#78443) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

ASUS PRIME B560M-K
i3 10105
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT

Win 11 van elég frissen telepítve a gépre. Ezzel (is) kapcsolatban lenne két kérdésem:

1. Az Intel Virtualization-t (VMX) érdemes bekapcsolni a BIOS-ban? Már ugye Windows 11 telepítés után vagyok, nem tudom okoz e gondot, ha így "utólag" kapcsolom be? (Már ha van értelme bekapcsolni). Alapból ki volt kapcsolva, ezért nem piszkáltam.
Alaplap manual:

2. Intel UHD 630 IGP van ugye a prociban, amivel (mivel nincs dVGA) azért játszogatni is szeretnék néha. A BIOS-ban alapból 128MB van kiosztva az IGP-nek és a Windows meg ezt írja a kiosztásra:

Szóval a kérdés, hogy érdemes e esetleg a játékok miatt magasabbra állítani a BIOS-ban az IGP-nek kiosztott memóriát? Vagy ez a Windows-nak mindegy?

Egyelőre ennyi, köszi!

(#78444) varmi2 válasza SunMount3r (#78443) üzenetére


varmi2
nagyúr

1. Ha akarsz futtatni virtuális gépeket, akkor igen, egyébként semmi haszna.
2. Én úgy tudom, hogy a memória használat az már automatikus. Ha kell neki több, mert játékot indítasz, akkor meg fogja növelni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#78445) Lenry válasza SunMount3r (#78443) üzenetére


Lenry
félisten

szia

1. ha akarsz virtuális gépeket futtatni, akkor kapcsold be, egyébként nincs jelentősége. a natívan telepített op.rendszerre ez nincs hatással.

2. 128MB elég karcsú, bár az Intel UHD se egy vadállat, én 512-t azért adnék legalább

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78446) SunMount3r válasza varmi2 (#78444) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. a Blue Stack Android OS emulátor, amire esetleg később szükségem lehet. Ennek állítólag "jót tesz", ha be van kapcsolva a Virtualization (vagyis, hogy "ki tudja használni"). De mostanság a net-en rákeresve már nem egyértelmű, hogy feltétlen kellene e hozzá egy ilyen konfig alatt.

Magában a Virtualization-ről meg elég vegyes infókat találtam, van pl. ahol azt írják, hogy ha nincs speciálisan szükség rá, akkor jobb kikapcsolva, mert "némileg" lassíthat a proci általános teljesítményén.

#78445 Lenry: Kérdés, hogy van e értelme többet adni neki? varmi2 véleménye ezzel szemben áll. Mert ha tényleg nincs és ezt a Windows automatikusan elintézi, akkor feleslegesen én sem csípnék le neki többet direktben.

[ Szerkesztve ]

(#78447) #72688384 válasza SunMount3r (#78446) üzenetére


#72688384
törölt tag

akkor újrainditod a gépet, belépsz a biosba és bekapcsolod. nincs köze a telepitéshez nyugi.

a hd630-nak meg teljesen mindegy mennyi ramot adsz, a sávszélesség a keresztmetszet.

(#78448) jokeph válasza SunMount3r (#78443) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Sima HD630-as esetében sosem bántottam a foglalt memória méretét, hagytam hogy intézte magának, amiből viszont profitál, az a min. 3200MHZ-en járatott ram dual-channelben, de 3600 MHZ is hoz még rajta. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78449) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

egy B450-es lapra építek egy használt gépet és belefutottam egy hibába, ami meghaladja a tudásom, ebben kérnék segítséget, hátha láttatok ilyet:
B450 Aorus Pro
2x4 HyperX Predator 3200CL16
Hexa 400+
Intel 860 120GB
egy 3400G a terv bele, de most egy teszt erejéig átraktam egy Ryzen 3600-ot és 1070Ti-t.

OS nincs, korábban Win 11 volt rajta. ez fontos lehet, mert FastBoot-tal használta az előző tulaj, elvielg R2600 vagy R3600 procival.

bekapcsolás után volt táp, RGB, ventik mentek, post rendben, adott képet. viszont az fogadott, hogy új CPU és "fTPM/PSP NV corrupted", majd két lehetőség volt adott, vagy betölti a korábbi beállítást, vagy reset. én utóbbi választottam.

ezután beállt a gép, mint a cövek, a power led világított, de a gép leállt teljesen. ki kellett húzzam, mert nem reagált semmire. ezután már nem volt hajlandó bekapcsolni, a power gomb egyszerűen nem csinál semmit. próbáltam a pin-en direktben, ellenőriztem a csatlakozókat, nem ez a gond. áramtalanítás után semmi. cmos clear eredménytelen. elem kivétel szintén.

én ilyet még nem láttam, a Windows 11-es fastbootos securebootos firmware baromságra gondolok, hogy valamit okozhatott, de ötletem nincs merre tovább. a CPU-t visszatéve a gépembe kukázta teljesen a fejét, állíthattam be BIOS-ból újra mindent, fesz, freki, xmp, stb., tehát valamit belenyúlt az Aorus lap egyértelműen.

ha valakinek bármi ötlete akad, megköszönöm.
ezt a procit biztosan nem teszem vissza bele :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#78450) #72688384 válasza hoffman_ (#78449) üzenetére


#72688384
törölt tag

hibás lapot adtak el neked talán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.