Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) WestCoast92 válasza Picturemaker (#37300) üzenetére


WestCoast92
tag

Hát csak azt furcsáltam, hogy az asus lapban meg megy, de jah akkor csak balf@sz voltam, mert az enyém egy Asus P8Z68-V LX.
Köszönöm szépen a válaszod.

(#37302) #65675776 válasza kenyocsaba23 (#37299) üzenetére


#65675776
törölt tag

" DDR2 1066/800/667"

(#37303) cynric


cynric
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS P7P55-LX lapom és az USB-k érdekesen működnek. Ha rádugok valamit, az működik rendesen, de ha épphogy hozzá érintem az ujjamat, rögtön hallom, hogy a rendszer dobja majd újra érzékeli. A billentyűzeten pl. elmegy a világítás és rögtön vissza is jön. Ez akkor ciki, ha az egerem kábelét egy kicsit meghúzom és megmozdul a csatlakozónál, eldobja egy pillanatra. Játékoknál idegesítő.

Mi lehet a baj? Találkoztatok hasonlóval? Lehet csak Windows 8 nem tetszik neki, vagy rossz a driver? Rosszul van bekötve kicsit? Szutykos a csatlakozó?

Bármi ötletet szívesen fogadok. Teszteljem le valami szoftverrel? Tudtok olyat?

Válaszotokat előre is köszönöm!! :R

7lövetű konyhakés

(#37304) kenyocsaba23 válasza #65675776 (#37302) üzenetére


kenyocsaba23
tag

akkor ezek szerint esélytelen mindenesetre köszönöm :R

(#37305) WestCoast92 válasza cynric (#37303) üzenetére


WestCoast92
tag

Hát érdekes hiba jelenség, én előszőr kontakt sprét próbálnék, hátha az segít.

(#37306) #65675776 válasza kenyocsaba23 (#37304) üzenetére


#65675776
törölt tag

A P43 támogatná is, de ahhoz az alaplapot is úgy kell kialakítani. Asus esetén a P5QC támogatta mind a kettőt ezzel a chipsettel.

(#37307) Repsol600 válasza kenyocsaba23 (#37292) üzenetére


Repsol600
addikt

A lapodon csak DDR 2 foglalat van, a DDR 3 ramot nem tudod belerakni, mert máshol van a bevágás a ramon, meg ugye ezt a lapot DDR 2 ramra tervezték. Van több lap is amin DDR 2 és DDR 3 foglalat is van. Egyébként a chipset támogatná a DDR 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#37308) poirot


poirot
senior tag

Két hetes a gépem.

Asus H97-Pro alaplapom azt csinálja pár napja, ha leállítom, és legközelebb újra indítom akkor a logonál csak áll és áll. Ilyenkor a BIOS-ba sem tudok bemenni. Resetelem, akkor be tudok menni, és valamikor el is indul rendesen.

Próbálnám ismét húzni a win 8.1-et, de csak az előlapi 2 db USB 2.0-án érzékeli azt a pen drive-ot, amiről telepítettem. Mikor arra rákattintva bootolnék, akkor a windows\system32\winload.exe-t hiányolja illetve azt írja ki, hogy hibás. :(

A BIOS frissítésű progi nem müködik, hiba üzenettel kilép. Kompatibilítást is állítottam, nem lett jobb.

Valaki tud rá megoldást ?

Köszi előre is.

(#37309) R̲e̲m̲ válasza poirot (#37308) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Szia!
alapórajelen, alapidőzítésen van minden?
nekem a húzott ramok miatt viselkedett hasonlóan.
visszaállítottam alapra, és megint elindult.

(#37310) poirot


poirot
senior tag

Alapra már rég visszaállítottam.

Memóriát 1333-ra, pedig 1600-as van, mindegyik esetben ezt csinálja

(#37311) cynric


cynric
tag

[Erre] tudnátok mondani bármit? Hétvégén esedékes lenne az eladás, úgyhogy sürgős.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R :R

7lövetű konyhakés

(#37312) szallasi007 válasza cynric (#37303) üzenetére


szallasi007
őstag

Ez most biztos fura lesz de olyan mintha zárlatos lenne az usb-d (mármint számomra), az alaplaphoz kapott fém keretet nem buzeráltad?

(#37313) cynric válasza szallasi007 (#37312) üzenetére


cynric
tag

4 éves a cucc, anno iPon rakta össze, azóta nem volt szétszedve. Lehet össze kéne raknom újra? Ezt nem olyan rég teszi kb 1 éve lehet windows 8 a ludas, de a franc se tudja.

7lövetű konyhakés

(#37314) szallasi007 válasza cynric (#37313) üzenetére


szallasi007
őstag

Hát fene tudja, minden usb-s eszközzel ezt csinálja?

(#37315) cynric válasza szallasi007 (#37314) üzenetére


cynric
tag

Jah, nem az eszközökkel van baj, az tuti.

7lövetű konyhakés

(#37316) IstvánLászló válasza cynric (#37313) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia cynric

Elnézést hogy beleszólók a témába de segítenék ha nem probléma.

Találkoztam régebben ezzel a hiba jelenséggel egy jó ismerősömnek sikerült megfeszíteni és ugyanez a hiba lépet fel.

USB-ket ne mérte valami,például pendrájvnál és más eszközzel is elő fordul hogy siet az ember és ki-be húzásnál véletlenül feszítés éri fizikailag,mert ha igen akkor az alaplapi-USB ajzat sérülését okozza biztosan.

Én ha eladnám az alaplapot korrektül tájékoztatnám a vevőt a hibáról de a döntés csakis a tied lehet mit teszel.

Remélem tudtam érdemben segíteni.

Üdv:István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37317) cynric válasza IstvánLászló (#37316) üzenetére


cynric
tag

Nagyon szépen köszönöm az infót, remélem nincs igazad. Holnap megnézek minden eshetőséget. Addig nem hirdetem meg, míg nem tudom van-e és ha van akkor mi a baja pontosan. Van aki ráharapott a procira, neki említettem, hogy van hozzá lap is, csak még nem garantált, hogy hibátlan. Szavaidból úgy vettem ki, hogy javíthatatlan a hiba, ez így van?

Köszönöm, hogy hozzászóltál, várom válaszod. :R

7lövetű konyhakés

(#37318) IstvánLászló válasza cynric (#37317) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Valamit félre érthettél ezért korrigálóm magamat.

A hiba nem javíthatatlan ha rendelkezel forrasztási ismeretekkel,de én eszt nem tudhatom.

Én megtudom csinálni ha gondolod de csakis a saját felelősségedre mert garanciát nem tudok vállal ni.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37319) cynric válasza IstvánLászló (#37318) üzenetére


cynric
tag

Értem, akkor ez nekem bukta. Ha végére érek, jelentkezem. Köszi!

7lövetű konyhakés

(#37320) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!

Egy hete vettem új alaplapot, procit, memóriát a gépembe. Ma alvó mód után dobott egy kék halált.
Mit érdemes ilyenkor tesztelni?
Többek között azért kérdezem, mert egy Dell laptopnál volt ugyanilyen gond, amin többször is teszteltem a memóriát, hdd-t, stressz tesztet futtattam másfél órán órán keresztül, de semmi hiba nem jött elő, csak alvó mód utáni ébredésből 10-ből 6 alkalommal. Most már szervizben van, mert teljesen behalt, valószínűleg alaplapos, én is arra gyanakodtam, a szervizben is ezt mondták.
Van erre valamiféle teszt, amivel az alaplapot komolyabban le lehet tesztelni ill. lehet-e egyéb, nem hardveres hiba az oka?
A laptopnál nekem az is eszembe jutott, hogy talán a dupla VGA miatt lehet ez, most az asztalimban letiltottam az intelt, hátha...
Az új cuccok: Intel Core i5 4690k, 2x 4GB Kingston HyperX Savage, Gigabyte Z97X-UD5H

(#37321) IstvánLászló válasza cynric (#37319) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szívesen máskor is.
Remélem segítettem és minden rendben lesz.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37322) IstvánLászló válasza CarrGomm (#37320) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia CarrGomm

Nem vagyok szakértő de saját tapasztalataimat leírnám.

Az alvó módot még a w95-ös korban sem használtam,saját tapasztalatom véleményem szerint mert többet árt mint használ.

A lényeg hardveres hibák léphetnek fel váratlanul.

A teljesség igénye nélkül konkrétan nekem akkoriban hazavágott egy hdd-t és hetekig nemvolt gépem.

Az újabb rendszereket sajnos még hallomásból ismerem de a fenti soraim a lényeg.

Csak érdeklődnék mire jó az alvó mód mire és miért használód.

Megköszönöm ha válaszolsz.

Üdv:István László :R :)

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37323) poirot válasza R̲e̲m̲ (#37309) üzenetére


poirot
senior tag

Van egy külső 1 Terrás USB-s vinyóm, és az 2 napja "elszállt", Full tele volt, és kicseréltem a vinyót benne, ezt meg ma, másolás közben a gép "elejtette", vagyis nem látta. Lekapcsoltam, majd vissza, hál'istennek meg vannak még az adatok ezen a vinyón.

Lehúztam az USB-ről, a tápról is, és most újraindításkor, leállás-indításkor szépen feláll a rendszer, az USB-s CD/DVD íróm is meg van a BIOS-ban.

Lehetséges, hogy tönkrement a külső USB elektronikája, illetve az kavar be a bootolásnál ?

(#37324) CarrGomm válasza IstvánLászló (#37322) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Annyira nem szoktam használni, csak mivel most újra kellett telepítenem a gépem, alapból bennmaradt ez a beállítás, hogy 20 perc(?) után lemegy alvóba és így vettem észre, hogy kék halált dobott.
Igaz, az előző gépem is le szoktam tenni direktbe is néha, mert hamarabb "észhez tér", de végülis ssd-m van, ki lehet bírni nélküle is, főleg hogy ezen az alaplapon már sata3 van.
Lehet ki kéne kapcsolni.

(#37325) IstvánLászló válasza CarrGomm (#37324) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szerintem kérdésedre a válaszom.

Ki kel nem kéne bekapcsolni nincsen rá szükség.

A döntésjóga csakis a tiéd mit teszel.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#37326) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Új procihűtőt szereltem fel, ezért szétkaptam az egész gépem, hogy be tudjam rendesen csavarozni, meg minden. Kiszedtem az alaplapot ahogy van, összeszereltem mindent, visszakötögettem a dolgokat, bekapcsoltam a gépet. BIOS-ba dobott, mert gondolom nem úgy dugtam vissza a Sata-kat, mint voltak, de megmutattam neki az SSD-t, azóta tud bootolni is. Bekapcsoltam a gépet, de azóta nem látja még az eszközkezelő sem az alaplapi ethernet adaptert. Nyilván így csak wifi adapterrel van netem, ami azért para egy új alaplapnál (pár napos). Nincs net, és a hardvert sem látja a rendszer. A hátsó lámpák nem reagálnak a kábel bedugására, pedig a router több csatijában is próbáltam már. BIOS-ban ellenőriztem, be van kapcsolva az opció.

Konfig:

Alaplap: Asus M5A97 EVO R2.0
Proci: AMD FX-8320 3.5 GHz
Vga: Gigabyte R9 270 OC 2GB
Ram: 2x4 GB G.SKILL TridentX 2400 MHz CL10
Táp: FSP Raider 550W
SSD (OS): Kingston V300 120GB
Winchester: SAMSUNG HD204UI 2TB
Gépház: Thermaltake swing ezüst
Monitor: Samsung Syncmaster P2250 LCD 21,5" Widescreen

Nagyon sürgős segítségre lenne szükségem! Köszi!

https://rendeljkinait.hu/

(#37327) Teaway válasza mrgergoke (#37326) üzenetére


Teaway
veterán

"A hátsó lámpák nem reagálnak a kábel bedugására, pedig a router több csatijában is próbáltam már."

Másik kábel? Tudom, hogy nem segít, de hátha mégis.

Nincs itthon csokid??

(#37328) mrgergoke válasza Teaway (#37327) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Semmi :(

https://rendeljkinait.hu/

(#37329) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Az előző problémám mellett észrevettem még valamit. Aida meg cpu-z is azt mutatja, hogy túl van hajtva a procim 11%-al, én viszont nem nyúltam hozzá. Az hogy lehet?
Korábban ajánlotta valaki, hogy állítsam be az xmp profil-t, hogy a memóriák a hivatott késleltetésben legyenek. Ennek lehet köze hozzá?
Gigabyte Z97X-UD5H

(#37330) Balathruin válasza CarrGomm (#37329) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha a BCLK nőtt, akkor szerintem az XMP volt. K-s proci, Z-s lap, alapból tuningolnám ha van hűtve rendesen. :)

(#37331) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

Windows 8.1 alatt miért szűnik meg az internet kapcsolat
kb. 1 perc után ? A 7-n megy simán.
Ezen a lapon. : [link]

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#37332) varmi2 válasza tagagaba53 (#37331) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet, hogy azért mert nem támogatott a win8.1. Nincs is erre az oprendszerre drivet. Persze általában a win7-ed driverrel elmegy a 8.1 is. De ebben az esetben úgy néz ki, hogy nem. Vagy váls vissza7-re, vagy nézz valami pci-e, vagy usb-s hálókártyát.
Vagy a vírusirtó zavar be, ha van.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37333) tagagaba53 válasza varmi2 (#37332) üzenetére


tagagaba53
tag

Volt - van ettől kicsit régebbi lap: [link]
Azon simán ment - megy. Marad a kártya vétel.

Rögtön windows telepítés után produkálja. Vírusirtó, csak a gyári defeneder van rajta.

Köszi

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#37334) varmi2 válasza tagagaba53 (#37333) üzenetére


varmi2
nagyúr

találtam egy 8.1 drivert, próbáld ki, hátha jó. Íme

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37335) tagagaba53 válasza varmi2 (#37334) üzenetére


tagagaba53
tag

Próbáltam már tegnap és ugyan az ! :F

Volt egy pár lapom, de ilyen gondom még nem volt.
De az érdekes, hogy felkapcsolódik és utána eltűnik.

Lehet hogy az okfejtés nem jó, de ha rossz a driver
akkor hogy kapcsolódik még is fel elsőre ?

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#37336) CarrGomm válasza Balathruin (#37330) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

A hűtéssel nem lesz gond, Be Quiet Dark Rock 3, 100%-os terhelés alatt max 55 fokig jutott.
Nem zavar a húzás sem, csak meglepődtem. 3500 MHz-ről 3900-ra amúgy sem hiszem, hogy túl nagy húzásnak minősülne.
Ezt az alvó mód utáni kék halált biztos nem ez okozza.

(#37337) Picturemaker válasza tagagaba53 (#37335) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az energiagazdálkodásnál próbáld meg letiltani a LAN kikapcsolást.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#37338) tagagaba53 válasza Picturemaker (#37337) üzenetére


tagagaba53
tag

Köszi, kipróbálom ! :)

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#37339) 04ahgy válasza cynric (#37319) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nézd meg azt a lapot win7-tel, nekem ez gyanús. Minden USB nem lehet kontaktos... :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37340) sNyPeX


sNyPeX
csendes tag

Sziasztok !
Szoval, MSI G45 A88X-es alaplapra elfer 2db Radeon R7 250x (2gb) videokartya?
Illetve a teljesitmenyuk osszeadodik egy A10 7850K-s Proci beepitet kartyajaval?
Koszi a valaszt elore is ! :)

(#37341) vacs válasza Sasos (#37288) üzenetére


vacs
veterán

Biztos én vagyok béna, de összesen 1 db csak belső csatlakozós usb3-as pci-t találtam, de nem is kell, mert közben rájöttem, hogy legyen elöl és hátul is csatlakozója.

Linkelnétek usb3-as külső+belső csatolós pci-t??
Szeretném már megvenni és utána az új házat is.

Eredeti kérdésem, itt minden adat megvan a gépemről!

(^)(>.<)(^)

(#37342) Balathruin válasza sNyPeX (#37340) üzenetére


Balathruin
veterán

Ilyen kártyákkal minek CF?

(#37343) #65675776 válasza Balathruin (#37342) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugyan azért, mint nagyobbakkal.

(#37344) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Ha lecsavaroztam az alaplapról a proci foglalat körüli két darab műanyagot, hogy feltehessem az új procihűtőt a helyére, az garanciavesztésnek számít?

https://rendeljkinait.hu/

(#37345) kicsi89


kicsi89
csendes tag

Hali

Van egy Asrock 870-es lapom ma kicseréltük benne a memóriát de a gép bekapcsol de nem add képet mi lehet a baj? A régi memóval se működik meg az újjal se.

(#37346) 04ahgy válasza mrgergoke (#37344) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, mert vissza tudod csavarozni, mintha le sem lett volna véve. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37347) tagagaba53 válasza Picturemaker (#37337) üzenetére


tagagaba53
tag

Inkább veszek egy háló kártyát.
Nem szarozok vele :)
Ha alapjáraton nem működik, akkor ott baj van.

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#37348) mrgergoke válasza 04ahgy (#37346) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ez igaz, de telefonoknál is szoktak csinálni olyat, hogy speckó festékkel megfestik a csavarmeneteket, és ha levegőt kap, akkor elszíneződik, így tudják majd a szervizben, hogy buherálva volt. Ezért gondoltam csak, hogy megkérdem. Tehát ha gariztatnom kell az új alaplapot a hálókártya kisülése miatt, akkor csak visszacsavarozom és kész?

https://rendeljkinait.hu/

(#37349) #65675776 válasza mrgergoke (#37348) üzenetére


#65675776
törölt tag

Alaplapoknál ilyesmi nem szokás. Asus esetén meg kb érdekes is lenne, mert ugye ők forgalmazznak coolereket is, amelyek nem a gyári rögzítőrendszert használják.

(#37350) 04ahgy válasza mrgergoke (#37348) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahogy daa-raa is mondja: nem kell emiatt aggódnod, eddig nem volt így. Max. a VGA-kon van a csavaro(ko)n garanciamatrica.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.