Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#851) smallcurrant


smallcurrant
tag

Mennyinek kéne lennie az ideális hőmérsékletnek a CPU-GPU-HDD esetén általános használatnál? Játék esetében? Vagy esetleg tudna nekem küldeni, valamilyen linket ahol mindez kiderül? Előre is köszönöm. Melyek azok a programok, amelyek játék közben is mérik a hőmérsékletet(látom játék közben)? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#852) NTonee válasza smallcurrant (#851) üzenetére


NTonee
veterán

terhelésen semminek sem lenne szabad elérnie a 90fokot.
Játék közben például az MSI Afterburnerrel fogod látni az értékeket. Ilyet tudsz kirakni valahova a képernyőn:

Ezt teljesen testre tudod szabni, cpu-gpu hőmérsékletet, cpu-gpu terhelés, memória, fps, stb.

[ Szerkesztve ]

(#853) smallcurrant válasza NTonee (#852) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#854) woteska


woteska
csendes tag

Üdv! :DD Lehet, hogy nagyon noob kérdés lesz, de elhoztam tegnap az N551-et, 750GB+24GB. A kérdésem, hogy ugye nem "kell" a 24GB SSD partícióra telepíteni a Winfost?! :) Vicces lesz, de oda raktam fel, ráadásul Enterprise-t, és még maradt is 7 giga helyem majdnem.. de frissítésekkel meg driverral kifogytam szinte. Szóval, ha jól értem így másodjára ezt a történetet, akkor az van, hogy a gép ezt a 24GB-ot csak gyorsítótárazásra használja abban az esetben, ha a gyökér felhasználó nem telepíti tele. :D És! Nem kell oda semmit telepíteni, semmit se rakni, a gép automatice tudja, hogy az az ő jégkoripályája, amit haszálni is fog, ha nem kérem meg őt még akkor is tudja...

A válaszokat előre is köszönöm! Remélem nem szenvedtetek fejsérülést.. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#855) gabriel26 válasza Gracza (#802) üzenetére


gabriel26
tag

FN+F4

(#856) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Sziasztok, jövő héten tervezem egy G551JM vásárlását, van itt valaki akinek ilyen van? Érdekelne vélemény a hűtésről és a kijelzőről (TN panel) mert IPS-t nem találni itthon sehol.

(#857) GeGexx válasza woteska (#854) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Elméletileg azt a partíciót nem is kellett volna hogy lásd, kérdésedre a válasz, azt bizony üresen kellett volna hagyni. :)

(#858) DarkKarol


DarkKarol
tag

Hahó!
Rengeteget filózok rajta, hogy milyen gépet vegyek. Nagy nehezen kiválasztottam az Asus N551JK-t, és ezáltal utána néztem/olvastam. Itt is írtátok és a TechKalauz-on is, hogy nem épp a legjobb a wifije és a kijelzője.
A kijelzővel csak-csak kibékülnék, de kollégiumban élek és a router a folyosó végén van (én meg a másik felében lakom) szóval mobilon is ilyen 1 jellel szokott lenni, ha van, a jelenlegi laptopommal (MSI cx600, most lesz február után 6 éves ^^) 2-3 jel szokott lenni, de akkor gondolom ez a N551JK-val annyi se lenne.
És a többi Asus laptopnak is aluminíum fedlapja van, nem?
Játékra, filmezésre, netezésre, Unity3D-re ilyesmikre használnám.
Február 1-2-a lenne az esedékes időpont mikor megvenném.
Mit ajánlanátok e helyett 300 000 Ft körül? Vagy érjem be vele és vegyek hozzá egy adaptert?

[ Szerkesztve ]

(#859) GeGexx válasza DarkKarol (#858) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Az N551 és a G551 szériát két fajta wifi adapterrel szerelik, ha pont belenyúlsz és a jobbikból veszel egyet akkor nem lesz bajod, ha nem akkor sem lesz sokkal rosszabb mint a mostani gépeddel szerintem. Nekem egy hete van meg kb. a G551 és semmi bajom a wifivel egyenlőre bár az időm 80%-ában kábelen vagyok.

(#860) DarkKarol válasza GeGexx (#859) üzenetére


DarkKarol
tag

Hát nem tudom, 300ért nem bíznám a véletlenre :D
Ki lehet valahogy deríteni, hogy melyik van benne?

(#861) DarkKarol válasza DarkKarol (#860) üzenetére


DarkKarol
tag

Ja meg neten a N551JM-et IPS kijelzővel írják, de akkor mindegyikbe TN van?
Lehet valahol IPS-el kapni?

[ Szerkesztve ]

(#862) GeGexx válasza DarkKarol (#860) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Hát nem tudom hogy lehetne megnézni őszintén szólva. A tuti módszer az lenne, hogy egy a szabványú wifi routerre megpróbálsz rácsatlakozni és ha megy akkor a jobbik van benne, mert ez a fő különbség a kettő között. De biztos van egyszerűbb módszer is, lehet a sorozatszámból is ki lehet szűrni valahogyan.

TN/IPS: N551 van IPS és TN panellal is szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#863) Tikakukac válasza DarkKarol (#860) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem lehet, a kártya nem sorozatszámban elrejtett infó, mi is próbáltuk már.

JM-ben nincs IPS, JK-ban van,

Továbbá leírom tízezredjére is: az elviekben "szar" wifikártya másik fedlappal érdekes módon remekül működik. Tehát nem a kártya a rossz, hanem a kivezetés rossz. Ahhoz meg dughattok atomerőművet is a végére ugyanolyan lesz. Lassan 100 gépről van szó ami kiszaladt és jött visszajelzés, mind ilyen. Nincs csoda driver és nincs csoda kártya. Max valakinek picit jobban fekszik a router, jobban tetszik neki a gép stb stb stb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#864) DarkKarol válasza DarkKarol (#858) üzenetére


DarkKarol
tag

Hahó!
Megint én :DD
Szóval olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyik?
[1.] ez vagy ez
[2.]
A különbség nem sok, az egyikben 7200rpm-es 1TB-os HDD van + win8 (ami nekem nem túl fontos hozzá), a 2.-es meg 750GB HDD (5400rpm) + 24GB SSD. Operációs rendszer nélkül.
Nos, én úgy tudom, hogy a 2.-esnél az SSD fizikailag külön van a gépben, ez így van?
Szándékozom beszerezni mindenképp a gépemhez egy 120GB-os SSD-t, szóval lehet ezért jobb lenne az 1.-es. De nem biztos, hogy hamar sikerülne... És ezen a kettőn vacillálok.

(#865) GeGexx válasza DarkKarol (#864) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Szia, az a 24GB SSD a HDD gyorsítótára, látod partícióként de nem érdemes arra telepíteni a rendszert ha ez a terved mert elveszti az értelmét. Egyébként ez a bolt nem ajánlott kategória.

(#866) DarkKarol válasza GeGexx (#865) üzenetére


DarkKarol
tag

Fizikailag a (a 24GB SSD) gépben az ssd helyén helyezkedik el, nem? Mert azt tudom, hogy van benne hely ssd-nek.
Nem szándékozom a 24GB-ra telepíteni, mert mint mondtam szeretnék hozzá venni 120GB-os SSD-t idővel, addig is elvan a HDD-n. Csak sok ismerősöm annak ellenére, hogy szeretnék bele venni SSD-t mégis szerintük az SSHD-s lenne jobb.
És miért nem ajánlott? :O

(#867) GeGexx válasza DarkKarol (#866) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Nem, nincs benne hely külön SSD-nek, azt a HDD helyére vagy az optikai meghajtó helyére rakják. Ez egyébként gondolom SSHD azért írják 750GB + 24GB-nak a honlapon. Sebességben picit az SSD-nek áll a zászló összességében de ugye az kisebb is. Ha SSD-t rakatsz bele érdemes a gyári HDD-t, esetedben SSHD-t átrakatni egy külső házba és ott lesz a hely ha kell (én is így csináltam). A boltról bővebben ebben a topicban olvashatsz vagy tájékozódhatsz.

(#863) Tikakukac: nem tudom miért írjátok mindenhol hogy nincs JM-ből IPS. Van csak nem itthon, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#868) DarkKarol válasza GeGexx (#867) üzenetére


DarkKarol
tag

Így néz ki belül:

És azt írják róla, hogy "van mSATA folglalat is az alaplapon, ami ugyan felezett méretű, tehát kicsit nehezebb beszerezni[...]"
szóval van hely mSATA-s SSD-nek

(#869) GeGexx válasza DarkKarol (#868) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Igen, a feles sata-ban van az optikai meghajtó. Ha kiveszed nyílván lehet benne SSD és SSHD egyszerre.

(#870) Tikakukac válasza GeGexx (#867) üzenetére


Tikakukac
titán

2 forintos benzin is van, csak nem itthon. Éppen ezért ha itthon vagyunk az itthoni dolgokról beszélünk. Ha bevonnám a kintieket is (amikor adott gép kapható jobb karival, GDDR5-el itthoni DDR3-al ellentétben) akkor akkora kavar lenne a userekben, hogy a mostanihoz képest is jobban el lennénk ásva.
Aki kint van érdeklődjön ott, sajnos (ó dehogy sajnos) kinti nagykerekben nem vagyok otthon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#871) NTonee válasza GeGexx (#869) üzenetére


NTonee
veterán

képen jobb oldalt, ram modul mellett jobbra közvetlenül. :U

(#872) DarkKarol: egyébként abba aztán kereshetsz ssd-t. Nem lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#872) DarkKarol válasza GeGexx (#869) üzenetére


DarkKarol
tag

Ja de én arra pallérozok, hogy van a hdd. Mondjuk az 1TB-os 7200rpm-es. Akkor az meg van a maga helyén és az mSATA-hoz meg egy 120GB-os SSD-t tennék. És így lenne kettő :D Az optikai meghajtó meg maradna :D
Csak szerintem a 24GB-os SSD, ha külön van akkor az mSATA helyén.
Sajnos az a baj, hogy én már csak jófogáson találok ilyen gépet, meg a digiprime-nál :/ A többi helyen elfogyott, pl laptopszalon =(

(#873) GeGexx válasza NTonee (#871) üzenetére


GeGexx
aktív tag

lol tényleg, bocsi
szerk.: de akkor azt amúgy micélbó' rakták oda? :F

[ Szerkesztve ]

(#874) DarkKarol válasza DarkKarol (#872) üzenetére


DarkKarol
tag

Ajjj de miért nem? :D Én úgy emlékszem, mintha láttam volna iPon-on de lehet nem megfelelőt néztem....

(#875) senshy690


senshy690
csendes tag

Sziasztok!

November elejétől figyelem a topicot, mert laptopot szeretnék venni. Az igények vele szemben, hogy a Wot fusson (tudom nem annyira teljesítmény igényes a játék, csak hát az optimalizáltsága az.......) a másik a leendő GTA V élvezhető futtatása.
Eddig nem volt laptopom, nem igazán találtam szükségesnek, valamint mindig úgy voltam vele, hogy asztali gépen olcsóbb nagy teljesítményt elérni mint egy laptopon, mivel ott a hordozást nem kell megfizetni mint extrát.
Így sokáig az Asus (g551) vagy Lenovo (y50-70) tűnt esélyesnek, csak ha jól tudom a Lenovo-t nem túl könnyű bővíteni (hdd+ssd), a szervízre is olvastam panaszokat, ha hülyeséget írok akkor javítsatok ki, amatőr szinten értek hozzá, csak olvasmányokból, tesztekből tudok tájékozódni.

Azonban itt olvastam először az Acer lapjáról (számomra az Acer mint márka háát... Ha laptop akkor Asus (van is egy a családban, de szegény már 12 éves, igaz semmi baja, azonban már csak netezésre való :) )
Nálatok olvastam jót és rosszat az G551-re, de idáig még mindig jobban tetszik mint a Lenovo, de az Acerről nem nagyon olvastam (tudom Asus topic, de mint vetélytársként lehetne itt is hallani róla mint összehasonlításként)

Amiért írok az két kérdés miatt van, először is van-e valakinek az Acer ASPIRE VN7-591G Black Edition tapasztalata, tudom szubjektív, de jobb-e mint az Asus, vagy ne is gondolkozzak rajta?
A második kérdés, hogy a GTX 950m mit tud teljesítményben összehasonlítva a 860m-hez képest? Egy webáruházban láttam egy Acerhez ezt a vga-t, de lehet elírás (digiprime) Előre is köszönöm a válaszokat.

(#876) GeGexx válasza senshy690 (#875) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Szia,
először is a digiprime-ot felejtsd el mert szükeimportos gépeket árulnak. Másodszor: ilyen laptop videókártyát nem is találok sehol, hogy gtx 950m. Linkelnél róla valamit légyszíves?
szerk.: egyébként tudtommal jelenleg a 860m a legerősebb amit 16" alatti laptopokba raknak.

[ Szerkesztve ]

(#877) senshy690 válasza GeGexx (#876) üzenetére


senshy690
csendes tag

Remek akkor radium2...

A link : http://www.digiprime.hu/laptop/acer-laptop-akcio/acer-aspire-vn7-791-ar/acer-aspire-vn7-791g-black-edition-18685-elado

Ha minden igaz a processzor is fejlettebb (típus szám alapján ahogy nézem) De akkor eleve felejtős matricázott gép nem kell, ha véletlen szervíz kell akkor nincs kedvem ezért rohangálni.

[ Szerkesztve ]

(#878) GeGexx válasza senshy690 (#877) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Ja igen ez 17"-os gép akkor már lehetséges a 9-es család de 950m akkor sem létezik sem a hivatalos oldalon sem pedig máshol szóval ez valami bullsh*t szerintem. Egyre jobb boltokat találsz. :U
Szerintem kérdezz rá a notebook vásárlós topicban erre a gépre de van egy tippem, hogy nem fogják ajánlani. Kicsit sem.

[ Szerkesztve ]

(#879) senshy690


senshy690
csendes tag

A Radiumról tudtam ezt, így felejtős volt alapból, akkor laptopszalon marad :)
Igen ez 17-es képernyő, csak az ára miatt lettem figyelmes erre, mert a keretem nagyjából ennyi. De maradok nagy valószínűséggel a G551-nél.

(#880) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák látom nincsenek már W7-es driverek hozzá, csak W8.1-es. Esetlegesen próbálta már vki mégis felrakni ezeket W7-re? Ha igen sikerrel járt? :R

(#881) Selynelar válasza KaiotEch (#880) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Üdv,

Működik a Win8-as driverekkel.

(#882) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Valaki tudná a választ a következő kérdésemre? A win 8.1-et telepítsem uefi vagy legacy módban erre a masinára? Előre is köszönöm a választ.

(#883) KaiotEch válasza Selynelar (#881) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A LAN nem akart, így megoldottam az Intel oldaláról, de van még 2 másik problémám: Eszközkezelőben USB 3.0 host driver-t keres, ami nincs külön az asus oldalán, és a chipset-be sem volt. A másik a wifi kikapcsolása gyorsbillentyűről. Hiába kapcsolom ki valójában nem történik meg, pedig a driver jó volt amit felraktam.

(#884) NTonee válasza KaiotEch (#883) üzenetére


NTonee
veterán

A wifi kikapcsoláshoz kell a keyboard filter utility/driver (kbfilter) és a wireless radio control alkalmazás is.
Az usb3-ra a hardverazonosítóval keress rá googleban.

(#885) uccso23


uccso23
csendes tag

ASegitsetek nekem, kérlek. Napokban vettem egy asus g551jm típusú laptopot. A specifikációk írják hogy jól lehet használni az audió wizard nevű "programot. Semmit nem tudok róla. Semmi leírást nem lehet találni. Segítenétek ebben hogy hogy tudom használni, hangzásmódokat változtatni. Így alapállásban elég recsegős a hang....

(#886) Selynelar válasza NTonee (#884) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Így van. Ha ezeket feltelepíted,akkor működni fog. Bár nekem már az ATKpackage telepítés után is megoldódott a probléma. Lehet,hogy nem sokat segít,de leírom a driverek telepítésének sorrendjét. Mindig így telepítem őket és mindig beválik.

-Chipset
-Rapid
-InterfaceManagement
-CardReader
-Usb controller
-Audio
-Intel Vga
-Lan
-Bluetooth
-Wireless
-Segédprogramok
---feltelepítem a windows frissítéseket
-Dedikált Vga(Nvidia,Ati stb.)
-majd csatlakoztatom az usb-s perifériákat(egér,hangszórók stb)
(a live szolgáltatást nem telepítem soha,mert zavar,hogy a háttérben "matat",s nem mindig telepíti a legújabb frissítéseket - Tapasztalat :) )

Lehet,hogy nem számít a sorrend.Bár néhány fórumban utánaolvasván azt írták,hogy igen.

Üdv

(#887) Selynelar válasza uccso23 (#885) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Nekem egyáltalán nem recseg. Az AudioWizard előre beállított "eq"-t tartalmaz. Hangkártya problémád lesz viszont. Próbáld meg másik driverrel. Bár,amit az asus honlapjáról szedtem le,az tökéletesen működik nekem. Ha a helyzet továbbra sem változik,akkor a helyedben visszavinném. Azért nem egy olcsó gépről van szó :S

A kérdésem még annyi,hogy akkor recseg,ha csatlakoztatsz külső hangszórót,vagy alapból a noti hangszórója?

Üdv

(#888) uccso23 válasza Selynelar (#887) üzenetére


uccso23
csendes tag

Akkor recseg ha hangosra állítom, halkan viszont tiszta...de az nem mérvadó. A beépített equalézert hogy tudom elővarázsolni illetve milyen drivert javasolsz?

(#889) Selynelar válasza uccso23 (#888) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Nos ez az Audio Wizard. Én a "multimedia"-n használom és nagyon szépen szól.
A "drivert" az asus honlapjáról ajánlom feltelepíteni. Úgy semmi problémám nincs. Annyi,hogy ha csatlakoztatom a hangszórókat,akkor manuálisan kell megnyitnom néha a "realtek" kezelő felületét,mivel nem mindig ugrik elő a párbeszéd ablak,hogy mit csatlakoztattam. Nézz meg ott is pár beállítást. Lehet,hogy valami nem tetszik neki. Ha viszont a problémád továbbra is fent áll javaslom,hogy vidd vissza.

Még,amit tudok tanácsolni:

http://www.asus.com/hu/support

-itt online chat egy ügyintézővel. Hátha tudd bővebb felvilágosítást adni.

Üdv

(#890) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Egyébként itt van egy teljes leírás az AudioWizard-ról. Némi angol kell hozzá :)

[link]

(#891) uccso23 válasza Selynelar (#890) üzenetére


uccso23
csendes tag

oké,köszönöm a segítséget. tehát csak akkor jön elő ha külső hangszórót csatlakoztatok?

(#892) Selynelar válasza uccso23 (#891) üzenetére


Selynelar
aktív tag

:N Az AudioWizard-nak is van egy kezelőfelülete. Azt bármikor megnyithatod. Akár a realtek kezelőfelületén belül,akár külső parancsikonnal. Amikor telepíted a hangkártyát,akkor az audiowizard parancsikonja elvileg az asztalon kell,hogy legyen.

Töltsd le a drivereket innen. Itt megtalálod a hangkártyáét is. Én innen telepítettem mindent.

[link]

Remélem,hogy tudtam valamit segíteni.

(#893) uccso23 válasza Selynelar (#892) üzenetére


uccso23
csendes tag

Köszönöm a sok-sok segítséget,este jelentkezem mi újság vele.Remélem jó lesz!

(#894) ZeroZero


ZeroZero
csendes tag

Sziasztok. Laptop/számítógép ismereteim eléggé hiányosak :D Ezért kérnék tőletek egy kis segítséget. Jövőhéten vennék egy ilyen Asus laptopot. Visztont olvastam már minden féle fajta dolgot róla.
Ezt a gépet néztem ki. Viszont mindenki az IPS kijelzőt ajánlotta, hogy az mennyire jó, és a többi. Ebben a gépben ugye az van?
És mi a véleményetek a gépről, Nektek mi tetszik, mi nem tetszik benne?

(#895) KaiotEch válasza ZeroZero (#894) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem IPS-es.

(#884) NTonee: Köszönöm megpróbálom. :R

(#896) uccso23 válasza Selynelar (#892) üzenetére


uccso23
csendes tag

Sikerült feltennem a programot, de sajnos még mindig ugyan olyan silány a minősége a hangnak:(

(#897) Selynelar válasza uccso23 (#896) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Akkor csere. Vidd vissza. Előfordulhat,hogy rosszul forrasztott hangkártyás vagy széria hibás gépet kaptál. A helyedben nem halogatnám,akkor a dolgot. "Jobb a békesség " :) Mint említettem: Nekem ugyanez a gépem van,s semmi problémám nincs vele. Sőt az inspiron 5521-es gépem után kellemes csalódás és fejlődés ez a gép a számomra.

Üdv

(#898) Selynelar válasza ZeroZero (#894) üzenetére


Selynelar
aktív tag

IPS-sel csak külföldön kapod meg. Itthon nem. Pozitívum,hogy gyors,megbízható,hang ügyileg is rendben van. Videokártyára sem panaszkodom. Mint a fórumokon írták,melegedés annyira nem szörnyű. Csak ha komolyabbra használod az nvidia kártyát(normális,hogy felmelegszik-asus-nál írták). Negatívum,hogy a wifi kicsit gyenge,de nem gyengébb más notiknál. Fixen kapom az adatátvitelt. Ajánlani tudom ezt a gépet,mint multimédiás,mint pedig üzleti és otthoni használatra. Nem sorolnám egy "A" osztályos gamer gépnek,de 15,6-os kijelzővel a "B" kategória felső osztályának a csúcsán áll.

Összefoglalva: Ennyi pénzért,azt kaptam,amit elvárok. Ha magasabb osztályú gépet szeretnék,akkor 450e alatt nem szabad venni. :DD

Üdv
:C

(#899) uccso23 válasza Selynelar (#897) üzenetére


uccso23
csendes tag

Értem, az a baj nincs összehasonlítási alapom, de attól hogy halk és ug yszol mint egy telefon, attól ki fogják vajon cserélni?

(#900) Selynelar válasza uccso23 (#899) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Ha tényleg recseg,akkor vidd vissza. Ha viszont csak annyi a problémád,hogy nem bömböl belőle a "music" :),akkor nem érdemes. Ezen méretű laptopokba nem tudnak beleépíteni egy mélynyomós hangrendszert. A hordozhatóságra,s a kényelemre tákolják össze. Nagyobb laptopokban nem tudom,hogy milyen. Ha ki akarod használni a hangkártyáját,akkor ajánlok figyelmedbe pc-s vagy mélynyomós hangszórókat. Akkor érezni fogod a különbséget. :R

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.