Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#401) Assyd válasza telefonfulke (#400) üzenetére


Assyd
csendes tag

Igen rendes itthoni gari, ennyit még én is tapasztaltam :) esett erről szó

(#402) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Na 3dmark11 alatt GPU maximum 76 fok cpu max 87 fok. Szobában 24 fok.

(#403) NTonee válasza Assyd (#401) üzenetére


NTonee
veterán

azért csak óvatosan, ugyanis ez nem minden esetben igaz. Árulnak hivatalos importból származó gépet is és külföldit is.

[ Szerkesztve ]

(#404) Assyd válasza NTonee (#403) üzenetére


Assyd
csendes tag

azt mondták vihetjük Óbudára a szervizbe, ott kicserélik amit ki kell ha szeretném. illetve hívhatom a számot ha szeretném és viszik hozzák. ez nem azt jelenti? (+magyar billentyűzet)

[ Szerkesztve ]

(#405) NTonee válasza Assyd (#404) üzenetére


NTonee
veterán

Érthetően fogalmaztam. Nem minden esetben igaz, amit írtál. Azok a gépek, melyek hivatalosan eljutnak kis hazánkba, azok többnyire rendben vannak. De árulnak olyan gépeket is, amelyek itthon nem kaphatóak hivatalosan/az importőr nem hozza.
Az asusok esetében annyiból jobb a helyzet, hogy 2év nemzetközi garancia is jár rájuk, így még ha külföldi is lenne, lehet garanciáztatni, csak lassabban megy az ügyintézés. Valamint vannak országok, ahol csak 1év garit adnak, ebben az esetben a nemzetközi is csak 1év.

(#406) telefonfulke


telefonfulke
tag

Amúgy ennél a gépnél megoldható az optikai meghajtó cserélése háttértárra? Egyrészt fizikailag értem, másrészt úgy, hogy a gari is megmaradjon, de azért egy ssd is bekerüljön. :D

(#407) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Játék alatt a vga max 76 fokos volt. Egyenlőre ennyit tudok mondani róla.
Mi befolyásolhatja ,hogy a gép egyhelyben van és van amikor fullon van a jel és van amikor csak 3-4 esen?

[ Szerkesztve ]

(#408) Assyd válasza NTonee (#405) üzenetére


Assyd
csendes tag

Konkrétan erre a gépre érkezett a kérdés. Én pedig konkrétan erre a gépre válaszoltam.

(#409) telefonfulke válasza Szatesz. (#407) üzenetére


telefonfulke
tag

Mondjuk még az lehet érdekes, hogy amikor a proci és a vga maxon fűt, mennyire emeli a hdd hőmérsékletét.

(#410) NTonee válasza telefonfulke (#406) üzenetére


NTonee
veterán

Ki lehet cserélni, de ha emiatt valami gondja lesz a gépnek, az már nem garanciális. Az optikai meghajtó eltávolítását tudtommal nem díjazzák.

Assyd: digiprimenál kapott asus garancia volt a kérdés. :P

(#411) Assyd válasza NTonee (#410) üzenetére


Assyd
csendes tag

Akkor sorry. Erre magyar, többire nem tudom.

(#412) NTonee válasza Assyd (#411) üzenetére


NTonee
veterán

mind1, nem kötekedés volt, csak azért jó tisztában lenni a dp-s ügyekkel. :R

(#413) telefonfulke válasza NTonee (#410) üzenetére


telefonfulke
tag

De az optikai-háttértár csere mennyire oldható meg egyszerűen és adott esetben visszaállíthatóan ennél a gépnél?

(#414) NTonee válasza telefonfulke (#413) üzenetére


NTonee
veterán

A legtöbb gép esetében az alsó burkolat alatt egyetlen csavar tartja. A konkrét gépet nem láthattam még, de általában így szokott lenni. Ha az alsó panelt le lehet szedni észrevehető rongálás nélkül, akkor vissza is állítható.

[ Szerkesztve ]

(#415) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

A laptopszalontól érdeklődtem, hogy mikorra várható a gép. Ott október végét mondtak. Itt viszont a 366-os kommentben már november közepe szerepel.
Tud valaki valami újabbat? Lassan 2 hónapja várok, de sajnos 1 hétnél tovább már én se nagyon tudok tovább, akkor valami alternatíva (Y50, Asus G550) után kell néznem. :(

(#416) ToMmY_hun válasza Sidorovich (#415) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ha jól tudom már nyár óta, de ősz eleje óta biztosan tologatják az időpontot. 2 éve ugyanezen okból válaszottam más márkát és most is így jártak. Persze lényegesen kevesebb a tudatos vásárló, szóval nekik így is oké de elég béna rendszerben dolgoznak. :U

C programmers never die, they are just cast into void.

(#417) Sárpac válasza ToMmY_hun (#416) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem a g551 nem versenyképes ennek tudható be a tolódás, lehet sok alaplapot visszatartanak a 960M miatt és már azzal fogják szerelni.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#418) whited válasza Sidorovich (#415) üzenetére


whited
addikt

nem reklámozni akarom, félreértés ne essék, de az MSI GE60 amit jómagam vett az asus helyett is jó alternatíva lehet :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#419) telefonfulke válasza Sárpac (#417) üzenetére


telefonfulke
tag

Miért nem versenyképes? Illetve, ha a digiprime garija jó itthon, akkor miért kell várni a hazai nagykerre?

(#420) Assyd válasza telefonfulke (#419) üzenetére


Assyd
csendes tag

Én azt a garis dolgot az N551-re mondtam (az a magyar asus honlapon is fent van), a G551-gyel nem tudom mi a helyzet. De még az is csak előrendelhető a diginél nem? vagy már kapható?
Garis dolgokban inkább NTonee-ra hallgass :D

(#421) NTonee válasza telefonfulke (#419) üzenetére


NTonee
veterán

Azért kell várni a nagykerre, mert a dp-nak sincs egy darab sem belőle. 2hónapja hirdetik a nullás készletet.

(#422) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Nekem már ugyan nem aktuális, de a digiprimeból most hívtak, holnap délutántól átvehető a G551

(#423) latger válasza Tufa_ (#422) üzenetére


latger
tag

Na erre kivancsi leszek! :D :C

(#424) Because válasza Tufa_ (#422) üzenetére


Because
őstag

ha ennyit vártam már inkább 960-at akarok :)

(#425) latger válasza Because (#424) üzenetére


latger
tag

Arra meg varhatsz :D

Kulfoldi forumrol:

i've asked around a bit with suppliers (asus & CJscope) about when the 860M models might get replaced with the 900M counterparts respectively. They both basically told me that Nvidia lacks the production capacity to launch them this year. They estimate march next year for the remainder of the 900M series

(#426) Assyd válasza latger (#425) üzenetére


Assyd
csendes tag

Digi - G551

Miért nem látok egyiknél sem IPS feliratot? Nem úgy volt hogy IPS panellel érkezik?
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/G551JM/specifications/

(#427) ToMmY_hun válasza Assyd (#426) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ők sem tudják mivel jön és amíg nem biztos, addig nem írják ki. Erre direkt rákérdeztem emailben. Ha megérkezettt a gép, akkor ki fogják írni a pontos specifikációt.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#428) NTonee válasza Assyd (#426) üzenetére


NTonee
veterán

Semmi más sincs odaírva. Meg kell kérdezni.

(#429) Assyd válasza ToMmY_hun (#427) üzenetére


Assyd
csendes tag

Ja, világos, köszi!
Hamarosan elvileg meg kéne jelennie máshol is nem? Laptopszalon stb
Kiváncsi vagyok, hozza e majd vlki gyári SSD-vel

(#430) Because válasza latger (#425) üzenetére


Because
őstag

erről már letettem... vettem xbox-ot :) nagyon elpuskázta az asus, összes konkurens már rég kijött ezzel a konfiggal...

(#431) NTonee válasza Assyd (#426) üzenetére


NTonee
veterán

egyébként pont ott a specifikációknál írja is, hogy tn panellel is szerelik az ips mellett. Kiderül, hogy mi érkezik ide, ha végre készleten lesz. Nagyon kíváncsi leszek a tesztekre, hogy vajon a hűtés hogy fog viselkedni az N-hez képest.

(#432) ToMmY_hun válasza Because (#430) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nekem is elegem lett és vettem egy asztalit... :/

C programmers never die, they are just cast into void.

(#433) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Ez viszont nagyon tuti árban is teljesítményben is. 970M+win 8.1 8gb :)
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#434) NTonee válasza Sárpac (#433) üzenetére


NTonee
veterán

igen, jó gép lenne. Kár, hogy itthon nem lesz hivatalosan elérhető (legalábbis az eddigi infók szerint). :(

[ Szerkesztve ]

(#435) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Valaki fog ma venni egyébként G551et?

(#436) Sárpac válasza NTonee (#434) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]

Elég durva.. :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#437) latger válasza Sárpac (#436) üzenetére


latger
tag

kar hogy 5 kilo a gep :( vajon ezzel meg lehet normalisan olben jatszani? :D

(#438) Mikulásbá válasza latger (#437) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A JY lesz kb. 5 kg,a kisebb verzió kicsit könnyebb-ettől függetlenül nem ölbe tervezték.

(#439) Sárpac válasza Mikulásbá (#438) üzenetére


Sárpac
nagyúr

3.9kg átszámolva, annyira nem is vészes. Hátizsákban még épp kényelmesen cipelhető.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#440) latger válasza Sárpac (#439) üzenetére


latger
tag

Jol esz az 4.8 nak is :D ( 4.8 kg (with 8 cell battery) JT/JY )

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_ROG_G751JT/specifications/

[ Szerkesztve ]

(#441) Mikulásbá válasza Sárpac (#439) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én a 750JH-t vittem hátizsákban biciklivel a 12 km-re lévő melóhelyemre és onnan vissza.A egész olyan 7 kg körül volt,a gép mellett külső HDD-t,szerszámok,kábelek,kacatok etc.

(#442) BearZak


BearZak
csendes tag

Megkérdeztem ma a Digiprime-ot és nem IPS-es a kijelző, ellenőrizték.

(#443) Assyd válasza BearZak (#442) üzenetére


Assyd
csendes tag

Csodás..:(
És köszi az infót!

(#444) latger válasza BearZak (#442) üzenetére


latger
tag

Ez tuti? mert akkor nekem is y50 lesz ebbol... :(

(#445) NTonee válasza latger (#444) üzenetére


NTonee
veterán

Ott is csak az uhd az ips, annak meg semmi értelme. Ráadásul botrány a szervize.

[ Szerkesztve ]

(#446) latger válasza NTonee (#445) üzenetére


latger
tag

Hat ha nem lesz G751JM es ennek is meg az Y50-nek is TN panelje van akkor inkabb a 3 ev gari aztan 1 ev mulva elpasszolom :D

(#447) latger válasza NTonee (#445) üzenetére


latger
tag

Leszaladtam Laptopszalonba. Ott azt mondtak mar rendelheto (az odlalon meg nincs kint) de TN paneles ott is :(

[ Szerkesztve ]

(#448) NTonee válasza latger (#447) üzenetére


NTonee
veterán

az gáz. Kíváncsi leszek, hogy később lesz e. Azonban még ha tn paneles is a most elérhető gép, a tesztekre azért kíváncsi vagyok, hogy jobb lett e legalább a hűtése, mint az N-nek, vagy a többi gyártó hasonló gépének. Az is előny lehetne.

(#449) latger válasza NTonee (#448) üzenetére


latger
tag

Egy azsiai srac mar rakott fel rola videot allatta kerdeztek kommentben ezt.

Valasz:

"... apart from that temperatures are always under control going max to 86 to 87"

(#450) Because


Because
őstag

jobb lett volna ha az Asus inkább egy cancelled cimkét akaszt ez a modell mellé... így versenyképtelen szerintem :U

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.