Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#201) latger válasza bandita9 (#200) üzenetére


latger
tag

Ez engem is erdekelne! :D

(#202) Tufa_ válasza latger (#201) üzenetére


Tufa_
aktív tag

spyduck
Ő csinálja a Budai laptopszalon-t

(#203) NTonee válasza Tufa_ (#202) üzenetére


NTonee
veterán

szegény vásárlók

(#204) szabyka95: hát, amolyan "baromi kedves ember" ;]

[ Szerkesztve ]

(#204) szabyka95 válasza NTonee (#203) üzenetére


szabyka95
őstag

Mert?

(#205) Deltahardver


Deltahardver
újonc

sd

[ Szerkesztve ]

(#206) Deltahardver válasza whited (#170) üzenetére


Deltahardver
újonc

Hol vetted meg a laptopot ilyen akcióval?

(#207) whited válasza Deltahardver (#206) üzenetére


whited
addikt

Itt ni: [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#208) Deltahardver


Deltahardver
újonc

http://www.digiprime.hu/gamer-laptop/lenovo-ideapad-y50-70-16938-elado Ha már az Asus ennyit késik akkor erről véleményetek?

(#209) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Asusnak milyen a garija egyébként?
Nemzetközi? Milyen pl a britt szervize?

(#210) Cargo válasza Deltahardver (#208) üzenetére


Cargo
tag

Én inkább ezt javasolnám. Jobban néz ki, elméletben a hűtése is jobb és win8 is jár hozzá.

nothing

(#211) NTonee válasza Tufa_ (#209) üzenetére


NTonee
veterán

hivatalosan 2év nemzetközi szervizgaranciát ad az asus. [link]
,,Az ASUS notebook, PDA, PDA-telefon, PND,Eee Family, AIO, Padfone és Desktop termékekre a Magyar Köztársaság területén az ASUS a végfelhasználói vásárlástól számított 12/24 hónap jótállást vállal. Az ASUS notebookok ezen felül a végfelhasználói vásárlástól számított 24 hónapnyi nemzetközi szervizgaranciát is élveznek."

[ Szerkesztve ]

(#212) Tufa_ válasza NTonee (#211) üzenetére


Tufa_
aktív tag

:R

(#213) Because


Because
őstag

asus forumán kiderült az is hogy az ips-t el lehet felejteni

(#214) NTonee válasza Because (#213) üzenetére


NTonee
veterán

merthogy? eddig mindenhol azt írják, hogy ips, ők honnan vették, hogy nem az?

[ Szerkesztve ]

(#216) NTonee válasza Dapro (#215) üzenetére


NTonee
veterán

jól látod, in stock. Sept. 22-re írja a kiszállításokat az első vásárlóknak.

(#217) latger válasza Because (#213) üzenetére


latger
tag

Igaz hogy ez a 17" os valtozat de ebben is nagy betekintesi szogu IPS van... nem tudom honnan veszik, hogy nem.

Link

(#218) Dapro


Dapro
senior tag

(#219) whited válasza Tufa_ (#209) üzenetére


whited
addikt

az itthoni asus garanciáztatást szerintem inkább hagyjuk :( :)
no de persze mindenki azt vesz amit akar,(tudom kicsit magam ellen beszélek mert én akartam a G551t minden áron egy ideig)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#220) NTonee válasza whited (#219) üzenetére


NTonee
veterán

Csak egy jobbat mondj (dellen kívül). Az asus legalább nem telemaxos.

(#221) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Nem tudom mennyire megbízható, de ebben a 4 napos cikkben nagyon ajnározzák. :))
[link]

(#222) NTonee válasza Sidorovich (#221) üzenetére


NTonee
veterán

Fizetett hirdetésünket olvashatták. ;]
A notebookcheck tesztjét érdemes lesz azért megvárni. Remélhetőleg kapnak majd egyet, az ő írásaik kicsit komolyabbak.

(#223) Deltahardver


Deltahardver
újonc

http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_notebook_netbook/asus/asus_g/asus_g551jm_i7_4710hq_15_5full_hd_750_gb_8_gb_1967297435.html Én ezt nem értem... :(

(#224) NTonee válasza Deltahardver (#223) üzenetére


NTonee
veterán

nincs is mit érteni rajta. Azt hitték, hogy kapnak, de aztán mégsem jött, ezért le is zárták.

(#225) Deltahardver


Deltahardver
újonc

Viszont ha jobban szétnézel vaterán, akkor elvileg már meg tudsz venni olyan laptopot amire azt mondják még nem elérhető közbe meg ott árulják...

(#226) NTonee válasza Deltahardver (#225) üzenetére


NTonee
veterán

ebben az esetben az a lényeg, hogy a g551 elvileg még mindig nem elérhető itthon hivatalos forrásból. A kérdéses aukció dátumával meg pláne nem is lehetett. Sok helyen amúgy azzal trükköznek, hogy külföldről behozott gépet árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#227) Dapro válasza Deltahardver (#223) üzenetére


Dapro
senior tag

Ez a digiprime hirdetése volt vaterán. Ők szlovákiából hozzák.

(#228) NTonee válasza Dapro (#227) üzenetére


NTonee
veterán

aztán végül náluk sem volt és azóta sincs. Ők maguk lőtték le az aukciót.

(#229) Footballer


Footballer
tag

Sziasztok!

Nem találtam külön topic-ot az ASUS G550JK laptopjának, ezért írok ide. A G551-et is néztem, de annak sajnos nem IPS a kijelzője, az pedig fontos lenne.
Mi a különbség a két gép között? Mármint nem a hardveres különbségekre gondolok, mert azt látom én is, hanem arra, hogy szinte ugyan azt tudják a tudásukat nézve, apró különbségek vannak, miért dobtak piacra gyors egymás utánban két, szinte ugyan olyan laptopot? A külsejük is ugyan az, gondolom a hűtésük is hasonló. Nemigazán értem a dolgot. Vagy ezek az apró hardveres eltérések már egy új sorozat piacra dobását jelentik?
Még a G550-et sem elérhető sajnos, de én azt szeretném megvenni. Bár egy-két tesztet azért szívesen olvasnék róla, leginkább a hűtése érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#230) Dreadloord válasza Footballer (#229) üzenetére


Dreadloord
senior tag

A GL551-nek nem IPS, a G551-nek IPS panele lesz.

(#231) Sidorovich válasza Dreadloord (#230) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Wut? Külön lesz G551 és GL551? Azt hittem a kettő ugyanaz, csak meggondolták magukat az elnevezésekkel. :F

(#232) NTonee válasza Sidorovich (#231) üzenetére


NTonee
veterán

elvileg két gépről van szó, igen. Valamelyik külföldi fórumon azt olvastam, hogy valahova a gl megy, valahova meg a g. A gl-t megkapták az amcsik, ugyanis ott már árulja is az amazon. Itthon biztosan a g lesz.
Viszont az ips témát lezárhatjuk. FHD TN és FHD IPS is lesz (meg egyébként ismét ott figyel a HD panel is). A sok kép alatt van egy "Show Press Release" gomb, nyomjátok meg és ott van az infó.

[ Szerkesztve ]

(#233) latger


latger
tag

Core i5-4200H vajon kihajtja a 860m et vagy erdemes i7 et venni?

(#234) Dreadloord válasza latger (#233) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Ez engem is érdekelne, igyekeztem utána járni, HD felbontásban biztos nem hajtja ki, FHD-ban pedig a nagyon jól optimalizált játékok terén hozhat pluszt az I7, amik ki tudják használni a 4 magot ( pl. BF 4), és főleg a multiplayer játékmód terheli jobban a procit.

Ráadásul a jövőben egyre inkább tolódik minden a 4 mag felé, illetve munkához is jól jöhet, ha majd dolgoznál is rajta. Szóval megéri a +30-at, de ha nincs rá keret, inkább vennék i5-öt gtx 860m-el, mint pl gtx 850m-et i7-el.

A másik, hogy a gtx 860m-ből a Maxwelles változatból is lesz 4 gigás is, nem csak 2, és megéri azzal venni, mert sajnos sok játék nem eléggé optimalizált és felzabál 2,5-3 giga memóriát, már ha van elég neki.

(#235) latger válasza Dreadloord (#234) üzenetére


latger
tag

Keret van. Itt inkabb a megeri e volt a kerdes :) De akkor inkabb i7, hogy future proof legyen.

(#236) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

[link]

Na most már csak lesz valami! :DD 1 hónapja csúsztatom a gépvásárlást erre várva. :)

[ Szerkesztve ]

(#237) NTonee válasza Sidorovich (#236) üzenetére


NTonee
veterán

pff... jól sikerült a cikk. :U
,,Az újdonságok a sorozatra jellemző formajegyeket viselik magukon..."
,,csiszolt alumíniumfelület"

Ahha, a g550 ilyen volt, az összes előd pedig kiemelkedő minőségű műanyag.
,,a feltűnően megjelölt WASD gombokkal"
Eddig egyiknél sem volt megjelölve, kiemelve.
,,vörös fénnyel megvilágított billentyűkkel van felvértezve"
Egyedül a g56 és g550 volt eddig ilyen, a többin fehér színű háttérvilágítás volt.

ezt már csak úgy mellékesen...
,,maximum 16 GB DDR3"
Jó lesz az DDR3L-nek is.

Kiváló cikket sikerült összerántani. ;]

[ Szerkesztve ]

(#238) Dapro


Dapro
senior tag

Amúgy a videókártya ddr3-as. kepler úgy tudom.

(#239) NTonee válasza Dapro (#238) üzenetére


NTonee
veterán

tegnap linkeltem, ott a full spec. gddr5-ös a vga.

(#240) Deltahardver


Deltahardver
újonc

Világi sajtóból tudni, hogy a hét elején elindult ez az új széria bár Amerikàba GL551 néven fut amit az amazonon lehet kapni. Amit nem értek, hogy magyar és szlovák lapokon mi ez a sok elírás a 15.5" képernyővel kapcsolatba, mert nehezen tudom elképzelni, hogy 15.5" laptopot adtak ki, viszont a többi adat stimmel bár lehetne már valami hazai lapon is valami hivatalos, mert az, hogy lefordítottak pár cikket az nem jelent semmit, mert azokra a paraméterekre/konfogurációkr(én legalábbis) nem találtam hazai kereskedőt és kezd zavarni, mert szeretnék màr laptopot venni, de a sok cikk, elírás és keresgélés összezavar, főleg, hogy a DP honlapon 15.5" a kijelző és nincs feltűntetve, hogy IPS...

(#241) Dreadloord válasza Deltahardver (#240) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Csak 8 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod a válaszért...

(#242) NTonee válasza Deltahardver (#240) üzenetére


NTonee
veterán

már a prohardveren is kint van a cikk róla, és ha csak 1 hsz-al visszaolvasnál, akkor látnád, hogy már linkeltem a hivatalos infókat a gépről. A Magyaroszágra érkező konkrét verziókat még nem ismerjük, mivel (ahogy a cikk is írja a ph-n) októberben kezdődik az itthoni érékesítés.

(#243) latger válasza Dapro (#238) üzenetére


latger
tag

:W ezt a hülyeseget nem tudom honnan szedted :D

(#244) Deltahardver


Deltahardver
újonc

Igen kiadták a cikket meg a kezdeti irányár is megvan, de mivel Október az jövőhét az azt jelenti hogy jövőhéten megjelenik, de senki sem tudja előre (kereskedők), hogy milyen konfigurációkat fognak forgalmazni pontosan.

(#245) noco79


noco79
tag

Ma voltam benn a Digiprimeban - kb arra jártam - egyenlőre nem tudtak konkrétat mondani a megjelenésről.......de azt mondták hogy sokan érdeklődnek felőle és hogy remélik több darabot is kapnak majd raktárra....

(#246) Dapro válasza Deltahardver (#244) üzenetére


Dapro
senior tag

októbert közepét mondott a laptopszalon.

(#247) Dreadloord válasza Dapro (#246) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Remélem ugyanaz a kijelző is kerül bele, mint a gl550jk-ba, annak van az egyik legjobb kijelzője a piacon. Még az UHD-s y50-70 is elbújhat amellett:) Ja meg i7-el, gtx 860m-el férjen bele 300k-ba és már veszem is a g551-et:)

(#248) Dapro válasza Dreadloord (#247) üzenetére


Dapro
senior tag

290-et mondott a laptopszalon jelenleg az i7 verzióra. 260 meg i5, én még egy addig gondolkozom, hogy mi legyen, kell-e az i7 vagy sem a gtx860m mellé.... de lehet csak jobban fűtené.

(#249) latger válasza Dapro (#248) üzenetére


latger
tag

Egy i7 turbo boostal kikapcsolva 70 fokot mert a srac, es meg igy is nagyon valoszinu hogy elviszi a jatekok tobbseget highon nativban: [link]

Szerintem ez eleg jo, foleg 290 ert, legalabbis nagyon jo lesz mar lecserelni az Asus k70io mat :D 5 ev utan...

(#250) Sidorovich válasza Dreadloord (#247) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Engem is ez a változat érdekel. :))

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.