Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#1001) NTonee válasza Tikakukac (#1000) üzenetére


NTonee
veterán

Én is furcsának érzem ezt a dolgot. Nehogy a fixdirect meg megköszönje a részvételt a caddy okozta pch megsülés miatt.

(#1002) Flight válasza NTonee (#999) üzenetére


Flight
csendes tag

Semmi baj :)

Persze, logikusan ha a third party cucc csesz szét valamit (amit te raktál bele), akkor biztos nem örülnek és fizethetsz. De majd felhívom őket, kíváncsi vagyok mit mondanak.

Az SSD-vel amúgy még várok. Csak legyen meg a gép végre :D

[ Szerkesztve ]

(#1003) kupo10 válasza Flight (#1002) üzenetére


kupo10
csendes tag

Heloo fn es f3-f4 lenyomásával a bilenytyűvilágitás nem reagál mit kell beálitani?

(#1004) NTonee válasza kupo10 (#1003) üzenetére


NTonee
veterán

semmit, a drivereket kellene feltelepíteni rendesen. ATKACPI driver és a Keyboard Device Filter Utility legfőképp ebben az esetben.

(#1005) Flight


Flight
csendes tag

A Euronics eladta a lefoglalt gépet. Felháborító, enyhén szólva. És hát én nem magyarországon vagyok legtöbbet, szal nem is tudok akármikor venni. Enyhén szólva ideges vagyok.

(#1006) kupo10 válasza Flight (#1005) üzenetére


kupo10
csendes tag

Hat a lefoglalás néha kevés szerencsére eladták ;)

(#1007) Flight válasza kupo10 (#1006) üzenetére


Flight
csendes tag

Ez aztán szép mondhatom. Remélem örülsz magadnak.

(#1008) geri43 válasza Flight (#1007) üzenetére


geri43
csendes tag

Úgy látszik ez náluk bevett gyakorlat, ha már kifizetted, az se akadály, hogy újra eladják :DDD

(#1009) Flight válasza geri43 (#1008) üzenetére


Flight
csendes tag

Nem fizettem ki, de félre lett rakatva, leokézták. Előleget se kértek. Normálisabb helyeken ha azt mondják h elrakjak akkor úgyis van és nem adják el másnak. Szóval rohadtul kiverem a balhét ha haza megyek :D Az itteni kollégát meg inkább nem minősítén.

[ Szerkesztve ]

(#1010) kupo10 válasza Flight (#1009) üzenetére


kupo10
csendes tag

Nem nem en vetted meg mondtad hogy lefoglaltad ezért elmentem szekesfehervárra edigitalba ott volt még raktáron :)

(#1011) Flight válasza kupo10 (#1010) üzenetére


Flight
csendes tag

Akkor visszavonom, bocs:) De a Euronics attól még elmehet a....

(#1012) geri43 válasza Flight (#1011) üzenetére


geri43
csendes tag

Tudom, hogy nem fizetted ki, de volt már aki igen, és még úgyis eladta az euronics :)

(#1013) kupo10 válasza geri43 (#1012) üzenetére


kupo10
csendes tag

Egy fájdalom volt telepíteni a drivereket .....

(#1014) pappgaba


pappgaba
tag

Most állok laptop vásárlás előtt, ahogy végig olvastam a kommenteket az jött le, hogy lényegében a N551 és a G551 között annyi a különbség, hogy az utóbbi piros fekete színű. Javítson ki valaki ha van valami más is.

(#1015) geri43 válasza pappgaba (#1014) üzenetére


geri43
csendes tag

N551-be ips panel van és gtx 850m kártya, g551-be tn panel és gtx 860m kártya.

[ Szerkesztve ]

(#1016) Tikakukac válasza geri43 (#1015) üzenetére


Tikakukac
titán

És ha bemegy akkor most jól rá is kefélteted, ha segíteni akarunk ne szopassuk szegényt.

A JK végű N551-ben van IPS amiben 850M van a 860M-es karis gépek TN panelesek itthon.

Egyébként ide és a milyen notis topikba is tételesen kódra lebontva kiírtam miben mi van és miért más. Kereső ftw.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1017) pappgaba válasza Tikakukac (#1016) üzenetére


pappgaba
tag

Tehát a hasonló konfigurációban, csak a laptop borítása a különbség. Van olyan aki használ benne msata csatlakozós SSD-t? Mert van egy ilyen konfiguráció és érdekelne mennyi értelme van.
[link]

Eddig egy ASUS K53TA laptopot használtam SSD-vel és ezért érdekelne, hogy sebességben mit tud hozni.

(#1018) Tikakukac válasza pappgaba (#1017) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg a G-ben 7200rpm-es a vinyó, de ez annyira mindegy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1019) kupo10 válasza Tikakukac (#1018) üzenetére


kupo10
csendes tag

srácok annyi bajom van a géppel hogy a bilenytyűvilágitás a hangot meg mindent tudok vezérelni kivéve a kijelző fényerejét nem :D hogy kell mit kéne beállítani ?

(#1020) kupo10 válasza kupo10 (#1019) üzenetére


kupo10
csendes tag

Minden driver lett telepítve de valamiért a cod 2 cod 4 laggol
Mit kell letölteni vagy mi lehet a hiba ?

(#1021) NTonee válasza kupo10 (#1020) üzenetére


NTonee
veterán

ha nem jó sorrendben telepítetted a drivereket, akkor nem működik az optimus és az intel vga-n játszol.
Driver sorrend: intel chipset, atkacpi, intel egyéb dolgok, intel vga, nvidia vga, a többi nagyjából mindegy.
Az nvidia vezérlőpultban be tudod állítani, hogy melyik program melyik vga-t használja. Állítsd be a játékaidat. Persze ennek automatikusan kellett volna működnie, de ehhez be kell tartani a sorrendet.

(#1022) NTonee válasza kupo10 (#1020) üzenetére


NTonee
veterán

szerk: dupla lett

[ Szerkesztve ]

(#1023) Flight


Flight
csendes tag

Szerintem azoknak az Intel kártyával is simán menniük kéne.

Amúgy miért számít a sorrend? Erről még sosem hallottam.

(#1024) Tikakukac válasza Flight (#1023) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha szervizben dolgoznál első nap hallottál volna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1025) NTonee válasza Flight (#1023) üzenetére


NTonee
veterán

számomra az a megdöbbentő, hogy még van aki nem hallott róla.

kupo10: van még1 ilyesmi asusnál, bár ez nem fontos, ha nem használod. Van egy Wireless Radio Control nevű alkalmazás, amivel a BT és a wifi ki/be kapcsolható (airplane mód). Ez is csak akkor működik rendesen, ha a wifi és a BT driver is felkerül mielőtt a Wireless Radio Controlt feltelepíted.

[ Szerkesztve ]

(#1026) Flight


Flight
csendes tag

Fejtsétek már ki egy kicsit bővebben és nézzétek el a tudatlanságom, légyszi :D

(#1027) pidzse4


pidzse4
aktív tag

sziasztok a minap vettem egy asus G551JM 860m 4gb vram. aztán 8 gb ram, i 7 proci a turbó orajele 3.5 ghz . felraktam a win 8.1 et tökéletes rendszert raktam minden szuper kivéve annyi hogy baromira melegszik játék közben felmegy 95 fokra is és akkor kikapcsol a laptop aztán késöbb ujra bekapcsolom és ujra játszok és kikapcsol ezt játsza ujra és ujra . Aztán felraktam a intel tuning progit ott vissza vettem a turbó orajelet 2.7 ghz re igy nem fagy ki nem melegszik fel csak 87 fokra nem lép ki szuper jó de szerintem nem jó.

Arra gondoltam ez igy nem mehet még sem hiszen ez hiba vagy nem? nem birja kihüteni a laptop a gyári értékeket és a cpu felmelegszik és kikapcsol magától. Mit gondoltok másnál is van ilyen probléma küldjem szervizbe vagy nem? :R :R

(#1028) NTonee válasza pidzse4 (#1027) üzenetére


NTonee
veterán

Természetesen ez hiba, azonban van jó pár teszt a neten, amiből egyértelműen látszik, hogy nem egyedi a problémád. A teszteken is ugyanígy 95-96fokig melegedett a proci, bár kikapcsolásról még nem olvastam. Egészen egyszerűen a gép hűtése nem elégséges az i7 procihoz, de erről szerintem már ebben a topicban is írtunk korábban.
Vidd vissza!

(#1029) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Jövő7ttől indul a gtx960m-el szerelt sorozat is! :)
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1030) Tikakukac válasza Sárpac (#1029) üzenetére


Tikakukac
titán

Óóó az a 16GB ram, na az hiányzott már éreztem én :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1031) pidzse4 válasza Sárpac (#1029) üzenetére


pidzse4
aktív tag

Gondolom jo sokba fog kerülni kb 350 ezerbe szerintem az uj 960m. :R

(#1032) NTonee válasza Sárpac (#1029) üzenetére


NTonee
veterán

És mivel csak frissítés és a hűtésen nyilvánvalóan semmit sem változtattak, így továbbra sem tudom értékelni a produkciót.

(#1033) Sárpac válasza NTonee (#1032) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen, de 960m hűvösebb meg ips lesz tehát mindenképpen jobb alternatíva a jelenleginél! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1034) Tikakukac válasza Sárpac (#1033) üzenetére


Tikakukac
titán

És az úgy nagyon állati biztos, hogy IPS is lesz? Csak kérdezem ha lesz úgyis megtudom mert kérek egyet megint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1035) NTonee válasza Sárpac (#1033) üzenetére


NTonee
veterán

Eddig sem a vga-nál volt a baj.

(#1036) pappgaba válasza Sárpac (#1029) üzenetére


pappgaba
tag

Én nem látom nyomát az IPS-nek a leírásban, de akkor várok még a gép vásárlással annyira nem sürgős. Kíváncsi vagyok mekkora késéssel fog Magyarországon is megjelenni a boltokban.

(#1037) pidzse4


pidzse4
aktív tag

Volna egy kérdésem ha lecsukom a laptopot akkor tulmelegszik vagy semmi köze hozzá? Játszani csak felnyitott notival lehet vagy baromság? vagy erre nincs szabály? lezárt notival is ugyan ugy kéne mennie fagyás nélkül ? lehet hülye kérdés nézzétek el nekem de érdekelne? :R amugy az msi 860m szerelt laptopok jobbak mint a asus g551jm? Melyik a jobb melyik a hüvösebb? :R

(#1038) geri43 válasza pidzse4 (#1037) üzenetére


geri43
csendes tag

Miért módosítaná a teljesítményt akárhogy is, ha lecsukod a laptopod fedelét? :DD Felmelegedésről annyit, hogy ha túlterheled, és nagyon felmelegszik a billentyűzeti rész, lehet nem tesz jót csukott állapotban a kijelzőnek. Egyébként Power options-be beállítod "What to do when I close the lid"-t "None"-ra, és nem fog alvó állapotba menni.

[ Szerkesztve ]

(#1039) pidzse4 válasza geri43 (#1038) üzenetére


pidzse4
aktív tag

köszi :R

(#1040) Tikakukac válasza geri43 (#1038) üzenetére


Tikakukac
titán

Érinti mert lecsukott fedlappal jobban melegszik a gép és hamarabb lesz meg a 100 fokos csúcshő onnantól indul a telj. visszavétel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1041) kupo10 válasza Tikakukac (#1040) üzenetére


kupo10
csendes tag

Hello meg tudná nekem valaki mondani hogy ez mi PCI
EGYSZERŰ KOMUNIKÁCÓS ESZKÖZ
MEG PCI ESZKÖZ
Valaki aki esetleg tudna bodbni egy linket meg köszöném

(#1042) kupo10 válasza kupo10 (#1041) üzenetére


kupo10
csendes tag

Ez lenne az

(#1043) NTonee válasza kupo10 (#1042) üzenetére


NTonee
veterán

Kaptál driver lemezt? Telepítsd fel róla az összes drivert, azért van. De ha nem kaptál, akkor is van a gépnek support oldala, ahonnan le lehet tölteni mindent.

(#1044) kupo10 válasza NTonee (#1043) üzenetére


kupo10
csendes tag

Nem kaptam lemezt meg mi ez a pci valaki esteleg tudja mert nem talalom sehol se a drivert az osszes többi meg van csak eznincs

(#1045) NTonee válasza kupo10 (#1044) üzenetére


NTonee
veterán

Az egyik az intel management engine interface, a másiknak meg másold ki a hardverazonosítóját és keress rá googleban. Ha nagyon nem sikerül, akkor egy driver kereső progi (pl iobit driver booster) tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1046) kupo10 válasza NTonee (#1045) üzenetére


kupo10
csendes tag

srácok nem tudom mivel gameltek hogy nektek annyira melegszik ? nekem játék közben ilyen 65foks kb (cod4 ,grid autosport..stb )

(#1047) Tikakukac válasza kupo10 (#1046) üzenetére


Tikakukac
titán

Neked akkor valami nagyon spéci különleges ultrahűtős változatod van. Vagy a szobád fagyponton van vagy szenzorok rosszak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1048) kupo10 válasza Tikakukac (#1047) üzenetére


kupo10
csendes tag

én sppedfan programot használok laptop belső fok mérésére ti milyen programot ?

(#1049) kupo10 válasza kupo10 (#1048) üzenetére


kupo10
csendes tag

de a külsején sem érzem annyira hogy melege lenne :D

(#1050) NTonee válasza Tikakukac (#1047) üzenetére


NTonee
veterán

szerintem meg a cod4 egy 8éves játék, a grid autosport meg egyike a legjobban megírt játékoknak, ami ráadásul intel hd graphics-ra lett optimalizálva. Rendkívül alacsony a hardverigénye. Igaz, hogy nekem egy Aw M18x-em van, de a ventik jóformán meg se nyikkannak közben. Ennyi a trükk.

kupo10: Próbálj ki egy FarCry4-et például és a gépedet fel kell mosni utána, mert leolvad. Egyébként osd jellegű infót láthatsz folyamatosan játék közben az MSI Afterburner nevű progival (ha jól beállítod). Azzal szerintem jobban látni fogod a hőfokokat. Magasabb lesz az menet közben szerintem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.