Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#701) Dreadloord válasza Sárpac (#689) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Nem, könyörgöm nézz màr utàna, mert hatalmas baromsàgot àllítasz, és még ki is tartasz mellette, pedig többen jeleztük màr, hogy tévedsz. Ez így màr nekem tudatos félrevezetésnek tünik, ami nem illendö... Nem baj, ha fogalmad nincs a témàról, csak akkor ne okoskodj bele....

(#702) Sárpac válasza Dreadloord (#701) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ki te? Láttál már ilyen gépet? [link] A gtx860m sli-nél is bő 10-20%-al gyorsabb béta driverrel, és bizony már a gtx970 is ezekkel a noti i7 4 magosokkal is proci limites, mert ha kibontogatod a diagrammokat akkor láthatod, hogy jópár helyen egálra jön ki a gtx980m gtx970m miközben tetemes különbség van köztük is.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#703) Dreadloord válasza Sárpac (#702) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Mivel harmadjára is leírtad ugyanazt a hazugságot, mostmár vettem a fáradságot, és utána kerestem a linkeknek:

görgesd le a játékokhoz, azt mutatja, hány százalékkal lassabb a 860m a 970m-hez képest.

Szép sorban: (FHD ultra)

Ryse 47%
Alien:Isolation 47%
Middle Earth: SoM 48%
Fifa 15 45%
Rysen 3: 39%

stb.

Te meg 3. napja magyarázod, hogy 3 szoros a különbség, ami százalékban 200%, miközben a valóság 40-50% között mozog, de másik irányból nézve is kb 90% +-t tud hozni FPS-ben a 970M a 860M-hez képest.
Szóval a nettó hülyeség terjesztését mostmár befejezhetnéd....

(#704) Sárpac válasza Dreadloord (#703) üzenetére


Sárpac
nagyúr

980M(még béta driverrel!!!):
Rise: 48+32=80%
Alien:Isolation: 47+25=72%
Middle Earth: SoM 48+27=75%
Fifa 15: 45+0 cpu limit
Risen 3: 39% ez meg konkrétan bugos még mert 40%-al lassabb gtx980m-el mint 970m-el! :)

Ennyivel LASSABB a gtx860m mint a gtx980m tehát a gtx980m bőven 3x-el veri a gtx860m-et.
A gtx970m az ami szinte mindenben dupla vagy 90+% és jópár esetben meg 3x BÉTA driverrel!
Mind 2 gpuval sok esetben van cpu limit ahol nem a vga vérzik el hanem a proci!!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#705) Dreadloord válasza Sárpac (#704) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Ne keverd ide a 980m-et, mert 970m-es gépet mondtál eredetileg, és mutass már pár esetet, ahol a: "jópár esetben meg 3x "-os különbség van a 970m és a 860m között?

Egyébként a 980m vs 860m :

Cod:AW 58%
Civ:BE 56%
F1 14: 27%
Evil within 54%

stb.
Szóval A 980M KB 2-szer gyorsabb, mint a 860m, de látom a tények nem nagyon zavarnak meg...

(#706) Sárpac válasza Dreadloord (#705) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Te sem, hogy olvasni sem tudsz. Pl cpu limit tudod mit jelent?
Amúgy meg ugyan azokra reagáltam amit te írtál!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#707) smallcurrant


smallcurrant
tag

DDR3-as és DDR5-ös kártyák között mennyire érezhető játékoknál a különbség?

(#708) Tikakukac válasza smallcurrant (#707) üzenetére


Tikakukac
titán

Semennyire, mert DDR5 nincs. GDDR5 van. Teszteket megnézed, ott lesz. Fejből ne kérd be tőlem, már egyszer én is leírtam, volt is vele munka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#709) smallcurrant válasza Tikakukac (#708) üzenetére


smallcurrant
tag

Igazad van, pontatlan volt sorry. Az írásodat merre találom? Gondolom linket nem tudnál adni, de visszakeresem, csak azt mondd meg melyik topkiban találom.

(#710) PiE137


PiE137
senior tag

Sziasztok!

Lapos vásárlása előtt vagyok, és nagy valószínűség szerint ASUS lesz.
Olyan vasat keresek, amivel net, filmek stb sima liba, meg azért játékokat is tudok zúzni. :DDD
200k alatt sztem nincs normális gép, de sokkal többet se akarok rá áldozni. :B
Jelöltjeim:
- G551: ezt a viszonylag legolcsóbb verziót bevállalnám még anyagilag, csak nem tudom a ROG márkanév ér-e annyi pluszt?
- X550JK: Itt találkoztam hsz-ban ezzel a típussal, hogy valaki dicsérte. Az 1366-os kijelző mellé combosnak hat ez a konfig, jó vételnek tűnik.
- X751LK: egy csomagajánlat tulajdonképpen, ami egész jó vételnek tűnik szintén elsőre. Kérdés, hogy ez a gyengébbik i5 képes-e rendesen kihajtani a 850M-et HD+ felbontásban?

Esetleg ha más hasonló konfig eszetekbe jut ebben az árba, azt szívesen fogadom!

Szerintetek melyik a legjobb vétel?

[ Szerkesztve ]

(#711) Sheld válasza PiE137 (#710) üzenetére


Sheld
senior tag

[link]
Ha az ár fontos, akkor én ezt választanám. Ugyan az, mint a g551, csak más színben. Teljesítményre azonos. Az i5-ös pedig simán kihajtja szerintem a gtx860m-et, a legtöbb esetben GPU limited lesz így is.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#712) PiE137 válasza Sheld (#711) üzenetére


PiE137
senior tag

Jah igen, ezen is gondolkodom...
Egyedül a kijelző felbontása gyatrább sokkal, bár ha lehet hinni a leírásnak, akkor IPS panel, szemben a ROG-al, ami csak TN, ha jól tudom. Plusz a full hd-t én nem tartom annyira előnyösnek, a nagy ppi miatt túl kicsi rajta minden, és gondolom a kártyát is jobban "eszi" játékok alatt a nagyobb natív felbontás.

Kezdem azt hinni, hogy a ROG csak egy szép dizájn (hívogató piros-fekete festés) és logo felárért, semmi több! :DDD

(#713) smallcurrant válasza Sheld (#711) üzenetére


smallcurrant
tag

Az 1366x768-as kijelző nem "gyenge"? Kezdvez ez a játékoknak 1920x1080-as High grafikán, nem lesz a kép homályosabb, vagy életlenebb? Csak mert én is néztem ezt a noteszt, de a kijelző eléggé eltántorított tőle, de az N551 JK-ban ahol esetleg IPS és 1920x1080-as a felbontás, ott meg elvileg a VGA DD3-as 850M. A DDR3 nagyon sokat rontana a játékok minőségén?

(#714) PiE137 válasza smallcurrant (#713) üzenetére


PiE137
senior tag

Én abból indulok ki, hogy a full hd-s 24-es monitoromhoz képest a 15-ön az 1366 majdnem ugyanaz.
Úgy tudom az mind elírás, ahol GDDR3 szerepel:
A GTX a felső kategória, abba csak GDDR5-ös van.
Viszont az a gép alapból 4GB RAM-os, ami semmi a mai világban. Ha jól tudom, az új COD 6GB alatt már el sem indul... 8GB-os verzióba meg már drágább, mint a ROG, bár az IPS panel miatt akkor is jobb vétel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#715) Assyd


Assyd
csendes tag

n551 vagy x550, amiben gtx 850m van az DDR3
MSI-ben van DDR5-ös 850m (és tetemes különbség van a kettő között)

(1366x768 felbontás 15,6-os kijelzőn szerintem teljesen jó,
de ez szubjektív)

[ Szerkesztve ]

(#716) smallcurrant válasza PiE137 (#714) üzenetére


smallcurrant
tag

Tehát akkor 1366-as notik sem vészesek, azt állítod, ugye? Én azt hallottam, hogy az ASUS DDR3-as VGAkat is rak ezekbe a gépekbe. A 850M az N550 JK-ban például DDR3-as Lsz. szerint, bár a techkal. is azt mondta, hogy ők sem tudják, hogy a N551 JK-ban milyen a VGA, tehát lehet DDR3-as is. :\

Asus N551JK-CN067D (ezüst - fém) • Intel Core i5 • 4200H • 8GB • 1TB • 15.6 • 1920 x 1080 • FULL HD LED (IPS) / matt • GeForce GTX 850M • DOS • 2 + 2 év garancia

Ez nem drágább a ROG-nál, igaz, a 850M lehet, hogy nem DDR5-ös, ezt kéne kideríteni.

(#717) Assyd válasza smallcurrant (#716) üzenetére


Assyd
csendes tag

én egész nagy zsozsót tennék rá hogy DDR3,
túl olcsó az DDR5-nek és IPS-nek egyszerre, semmi oka
az Asusnak ilyet konfigot kínálni, ilyen piaci helyzetben. Az x550-ben is DDR3 van.

(#718) smallcurrant válasza Assyd (#715) üzenetére


smallcurrant
tag

Én is így gondolom, hogy a 860M-es gépekben van csak DDR5, különben túl szép, hogy igaz legyen kategória. :)

A játékoknál 1920x1080-as High grafika, a 1366x768 kijelzőknél nem hat rosszul? Nem lesz a kép homályosabb, vagy életlenebb? Nagyon észrevehetó, nem szerencsés erőltetni azt?

(#719) Assyd válasza smallcurrant (#718) üzenetére


Assyd
csendes tag

ezt hogy érted? olyan felbontásra rakod a játékot, amit hardveresen bír a géped (pontosabban a kijelző amin megjeleníted, mer pl külső monitoron FHD-ban játszom, laptopon HD-ban) windowst sem tudom FHD-ra rakni a HD laptopomon:)

[ Szerkesztve ]

(#720) NTonee válasza PiE137 (#712) üzenetére


NTonee
veterán

,,Kezdem azt hinni, hogy a ROG csak egy szép dizájn (hívogató piros-fekete festés) és logo felárért, semmi több!"
Jól hiszed sajnos, de ez csak ebben az árkategóriában igaz. Kicsit még fentebb kell nézelődni, hogy valós ROG minőségről és teljesítményről, tökéleteses működő hűtésről beszéljünk. pl G750/751, vagy az időben visszatekintve 15,6" méretben G55, G53, 14" méretben G46.

[ Szerkesztve ]

(#721) smallcurrant válasza Assyd (#719) üzenetére


smallcurrant
tag

Jogos, hatalmas butaság volt a kérdés. :B Főleg, hogy most találtam meg az N551JM tesztjét, így már minden világos: "Összegezve: a kijelzőnek "hála" amíg nem kötjük külső monitorra a notit, nem lesz probléma a grafikai beállításokkal., ha igen, 1080p-ig nagyjából garantálható a futás közepesen magas beállításokkal, de erről bővebben a G551 tesztjében." Akkor az a fránya wifi az akadálya a notinak, de sajnos igazából jobbat sem nagyon tudok, főleg ilyen áron. A kijelzővel, akkor megbékélek, ha erre esne a választás. Az IPS vonzó, viszont ha a VGA csak DDR3-as, akkor tárgytalan. Mondjuk így egy SSD és egy RAM bővítés is lehet belefére előbb utóbb.

(#722) PiE137 válasza NTonee (#720) üzenetére


PiE137
senior tag

Értem. De azt még kevesebben tehetik meg főleg MOn, hogy 4-500k-t adjanak egy laposért.
Azon kivül abban a szegmensben már inkább a szimpátia dönt, mint a logikus érvek.
Szinte minden márkának van pöpec gépe annyi pénzért!
Én akkor se értem az Asus-t! Ha van egy jól csengő almárka, az mögé teljesítményt és minőséget várnak az emberek, nem átb@{&zást! :DDD
Bár biztos úgy gondolkodik a mélyen tisztelt menedzsment, hogy így is megveszik sokan, akik nem tudnak kifizetni egy drágábbat, csak hogy elmondhassák: nekik is ROG-juk van! Ez érthető számomra, főleg úgy, hogy lehet én is úgy járok! :DD Fizuig még van időm agyalni rajta!

@smallcurrant
Sztem a GDDR3 tényleg felejtős, akár mennyit spórolsz vele.Sávszélességbe az nagyon gyengus, megbánnád hamar, mikor akadna rajt minden gamma! :B

(#723) NTonee válasza PiE137 (#722) üzenetére


NTonee
veterán

,,abban a szegmensben már inkább a szimpátia dönt, mint a logikus érvek."
Nem igaz. Olyan teljesítménybeli különbség van, ami minden forintot megér, hidd el. Ráadásul a hűtés nagyon nem mindegy ezeknél a gépeknél, ami be is bizonyosodott az utóbbi időben. Pl az összes jelenlegi 15,6-os gépben 90 fok fölött működik a haswell i7. A valódi rog gépekben ez inkább 75-80.

,,Ha van egy jól csengő almárka, az mögé teljesítményt és minőséget várnak az emberek, nem átb@{&zást!"
Ez nem is volt mindig így. Sajnos a G56-al elkezdődött a butítás. Nézz meg egy G55-öt, már ránézésre is látszik, hogy a régieket még komolyan gondolták. Nekem egy G53 van itthon, de le nem cserélném egy most kapható 15,6-os masinára.

,,Sztem a GDDR3 tényleg felejtős, akár mennyit spórolsz vele.Sávszélességbe az nagyon gyengus, megbánnád hamar, mikor akadna rajt minden gamma!"
Ezt ne egyszerűsítsd le ennyire, mert így már nem igaz. A gtx850m ddr3 (nem gddr3) memóriával is nagyon jó tud lenni, ha tisztában vagy vele, hogy mit vettél. FHD felbontásban természetesen kevés, de HD-ban elegendő teljesítménye van.

[ Szerkesztve ]

(#724) Sheld válasza smallcurrant (#713) üzenetére


Sheld
senior tag

Életlen/homályos akkor lesz a kép, ha nem natív felbontásban használod. Pl: FHD kijelző esetén leveszed a felbontást HD-ra, vagy 1600*900-ra, akkor homályosabb lesz a kép. Ha 1366*768-as kijelződ van, és ezen a felbontáson játszol/használod ugyan úgy éles lesz a dolog. Én speciel fizetnék jelenleg, ha lecserélhetném a FHD kijelzőmet sima HD-ra. Akár fényesre is.

Persze képszerkesztéshez, meg videóvágáshoz és ezen kívül sok mindenben előnyt jelent, meg a matt kijelző is természetesen. Játékoknál viszont ez hátrány, mivel sokkal jobban terheli a VGA-t. Ezért nem értem pl a Lenovo hülyeségét, hogy y50-be 4K kijelzőt. 3éves játékok lowon nem futnak rajta natívban. Persze videót nézni jó lehet... Játékos notiba én max 1600*900as kijelzőt raknék. Komolyabbat nem. Vagy csak SIMA HD-t, de azt IPS panellel. De sajna nem vagyok noti gyártó.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#725) smallcurrant válasza Sheld (#724) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszönöm a választ, így már teljesen világos. :) Tegnap hasonló következtetésre jutottam, de így már biztos, hogy nem fogom hiányolni a FHD-t, ha olyan notit vennék. Rákötni TV-re vagy egy monitorra is bőven elegendő lesz nekem és elvileg még azt is jól bírná a masina. Az utolsó előtti mondatod félig megválaszolta a kérdésemet, amit most akartam megkérdezni. :)) Ha jól gondolom, akkor nincs IPS panell sima HD-vel, mert bennem is az merült fel, hogy az egy járható út lenne, de gondolom ilyen, akkor nincs.

(#726) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Na ennyit a g551-ről...

pff...

(#727) NTonee válasza Dreadloord (#726) üzenetére


NTonee
veterán

Meglepett valami? Ezeket eddig is lehetett tudni, csak végre valaki a kezébe vette a gépet, alaposan átnézte és összeszedte egy cikkbe az egészet.
Azt kell megérteni a géppel kapcsolatban, hogy bármennyire is rajta van a ROG logó, ez a gép nem az. Az utolsó 15,6-os ROG gép a G55 volt. Ami azóta jött, az csak átfestett N széria.

(#728) baalika válasza NTonee (#727) üzenetére


baalika
tag

Nem értem. Az a baj, hogy a kettő gép ugyanaz? Az áruk is ugyanannyi, a szinük nevük nem.

(#729) Sárpac válasza baalika (#728) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Gondolom elsősorban a butított kijelző zavarja sokak szemét a másik meg a 100fokos proci vga páros. Nem véletlen késett ez ennyit sajnos.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#730) Dreadloord válasza Sárpac (#729) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Meg a fika wifi...

(#731) baalika válasza Dreadloord (#730) üzenetére


baalika
tag

helyette? :)

(#732) NTonee válasza baalika (#728) üzenetére


NTonee
veterán

Az a baj, hogy igen. Mindkettőben szar a wifi, a G-nek gagyi a kijelzője is. Ráadásul mivel a hűtés is megegyezik, így az i7nek az kevés. És le lett írva az is a cikkben, amit már említettem valamelyik topikban korábban, hogy nem feltétlenül a hűtési megoldás rossz, hanem az, hogy túlságosan rámentek a halk működésre. Egyszerűen alacsony a ventik fordulatszáma és semmilyen piszkálást nem engedélyez a rendszer. 90fok fölötti hőmérséklettel pedig hosszútávon nem lennél túl boldog.
Eljutottunk odáig, hogy ebben az árkategóriában és méretben nincs vállalható gép.

[ Szerkesztve ]

(#733) Mikulásbá válasza NTonee (#732) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

1 venti van,ahogy látom.CPU és GPU is közös hőcsövön-van még aki csodálkozik,hogy nem bír rendesen hűteni?
Min. 2 körös kellett volna-ezért lett volna G,azaz gamer.......

(#734) NTonee válasza Mikulásbá (#733) üzenetére


NTonee
veterán

Jahh, igen. Ventiket írtam venti helyett. :) Persze, a két körös megoldás lenne az igazán jó, de ha legalább magasabb lenne a fordulatszám egy kis hangosodásért cserébe, akkor még talán valami értelmes is kisülhetett volna belőle, ha a többi problémát nem vesszük figyelembe. Mondjuk nem 9x fok, hanem csak 88. ;]

[ Szerkesztve ]

(#735) Mikulásbá válasza NTonee (#734) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

90 alatt jó,ha ott is marad hosszabb távom is.

(#736) NTonee válasza Mikulásbá (#735) üzenetére


NTonee
veterán

max egy év, kevéske por, kiszáradó paszta és máris újra 90 fölé menne az.

(#737) Mikulásbá válasza NTonee (#736) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ja,de ez minden laposra vonatkozik.

(#738) Tikakukac válasza Mikulásbá (#733) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi gond az 1 csővel, sem az 1 ventivel. Azzal van a baj, hogy még 5 fokozat van a ventiben és throttling alatt sem vált fentebb, nem kell túlkomplikálni, ennyi a titok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#739) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Kicsit off, de nem tom nézte valaki az acer gépeket? Az új széria gtx860m 2 ventis, Minőségi IPS kijelző és 36 hónap garival.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#740) baalika válasza Sárpac (#739) üzenetére


baalika
tag

Sokkal drágább :(

(#741) Sárpac válasza baalika (#740) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Átlag +20k de mindben ott van a win8.1!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#742) Tikakukac válasza Sárpac (#741) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg az a kircsi szerviz is Brnoba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#743) baalika válasza Sárpac (#741) üzenetére


baalika
tag

Én sajnos nem bizok az acer-ben. Irják több helyen is, hogy nem a legjobb a minősége, ahogy irtam az előbb nyilván új laptopokat tesztelnek ott nem fog nyekegni repedni a zsanér vagy akárhol máshol. Alig láttam még acert, ami ne adta volna meg magát hónapokon belül, egyszerűen nem birnám rászánni magam. Tapizásra bárhol kerül elém mindig ugyanaz a gyenge minőség jut eszembe. Persze jó áron jó hardvert raktak bele, csak kérdés meddig maradna egyben.

Cáfoljatok meg, nem is tudom van -e saját topicja...

(#744) Sárpac válasza baalika (#743) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]

4.15-től nézd! Érdekes elgondolás minden esetre így masszívabb lehet a gép szemben a lenovo és asus hátsó ajtós megoldástól! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#745) Dreadloord válasza baalika (#743) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Hány db 300e-res vagy afeletti Acert néztél élőben? Gondolom egyet sem, hanem a tesco gazdaságos 90e Ft-osat fogdostad...
Illetve melyik típusra írják, hogy nem a legjobb a minősége?

Nem védeni akarom a márkát, de amit mondasz kb olyan, minthogy széthullott ismerősöm haverja faterjának 2 év után az asus laptopja (E1 hulladék típus), szóval ne vegyetek G751-et, mert az is asus és szét fog hullani. Baromság? Igen.

Mindesetre én valszeg dec 1-én meg is veszem, szóval másodikára csinálok róla videót, teszteket, akármit:) Z500-ról váltok, minőségben szerintem az elég korrekt, szóval lesz elvárás a nitroval szemben (minimum ugyanazt a minőséget várom el, kijelzőben pedig sokkal többet is).

[ Szerkesztve ]

(#746) baalika válasza Dreadloord (#745) üzenetére


baalika
tag

Nem jól gondolod :)

Hol veszed és melyik változatot pontosan? Black edition is kapható nálunk itthon?

(#747) baalika válasza Sárpac (#744) üzenetére


baalika
tag

masszivan pattogtathatod a műanyag pineket róla akármikor bele akarsz nyúlni, ahogy ő is :P

(#749) baalika válasza Dreadloord (#748) üzenetére


baalika
tag

De miééééért ilyen drága, ha 280 akkor oké, a notebookcheckes review-ban is irnak róla meg ez az előző német videóban is, annyira egyértelmű, hogy gyenge műanyag az egész. Legyen igazad, legfeljebb összemérjük később :)
Én nem merem bevállalni.

(#750) Dreadloord válasza baalika (#749) üzenetére


Dreadloord
senior tag

300-ért a legjobb gamer gép jelenleg a piacon, semmi baj az anyagminőségével, nincs kamu 1 mikronos fémbevonata, mint már gépnek, de ettől még semmi baja az anyagminőségnek.

307-ért drága? gtx 860m+IPS panel minden más gépből 350-nél indul. 250 ért kaphatsz gtx 860m-et TN HD panellal, szar wifivel, 290-ért FHD fos TN panellal/közepes TN panellal+ fos wifivel.

Pont, hogy olcsó.
Notebookcheck szerint is: "This great package is cheaper than competitors with more drawbacks."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.