Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#2001) cut válasza Vigneau (#1986) üzenetére


cut
aktív tag

eredeti win8.1 el is ezt csinálja, tehát ez nem megoldás. (Vettem tegnap egyet.)
Valamelyik asustól leszedett driver csinálja. Láttam azt írtátok, hogy a vga, de én nem vagyok benne biztos.
Érdekes, és nem akarom elkiabálni, de win 10 el stabilnak tűnik. (1 drivert sem raktam fel, csak azt amiket ő letöltött, +az nvidát.) :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#2002) cut válasza cut (#2001) üzenetére


cut
aktív tag

Nem akarom elkiabálni, de nálam a régebbi nvidia driver jelentette a megoldást.
Erdeti win 8.1 em van, asus drivereket nem telepítettem, hagytam, hogy a win 8 telepítse maga, kivéve a billentyu aktiválót, és egy régebbi nvidia drivert raktam fel. Azóta nincs fagyás... :C

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#2003) Buvana válasza cut (#2002) üzenetére


Buvana
aktív tag

Ne csapd be magad! Tegyél fel legújabb nvidiát, azzal sem lesz baj. Hiszen bármikor visszateheted a jelenlegit. De örülök, hogy megszűnt a hiba.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2004) cut válasza Buvana (#2003) üzenetére


cut
aktív tag

Ez miért is becsapás? Tujduk, hogy a legfrissebb driverek nem mindig jók, max a játékokhoz.
Én pedig elsősorban nem erre használom a gépet. :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#2005) Buvana válasza cut (#2004) üzenetére


Buvana
aktív tag

OK, csak arra akartam rávilágítani, hogy visszatérhetsz régebbi driverre ha baj lenne. Nekünk PL a legújabbakkal is jó! (jobb) A lényeg hogy megszűnt a kék halálod!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2006) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Kedves fórumozók!

A segítségét kérném annak, aki szintén rendelkezik ilyen notebook-kal vagy csak szimplán lenne valamilyen megoldása a problémámra.

A problémám:

Az Asus G551JW (a gépem típusa) rendelkezik 3 db USB 3.0-as porttal. A probléma az volna, hogy a jobboldalon található USB port (a jack bemenet melletti) valamiért nem ismeri fel a külső merevlemezem, amikor rácsatlakoztatom. Minden egyéb eszköz (egér, pendrive stb.) megfelelően működik. A vicc az hogy az összes többi USB porton működik csak ezen nem. Egyszerűen nem értem mi lehet a baj.

A külső merevlemez ház típusa Sharkoon quickstore portable pro USB 3.0, benne pedig egy HGST 7K1000 1TB 2.5" merevlemez található.

Annyit hozzá tennék, hogy az összes létező driver-t telepítettem a gépre az Asus support oldalról, illetve Windows 10 pro-t futattok rajta.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#2007) lacko24 válasza RichiG23 (#2006) üzenetére


lacko24
csendes tag

Nekem is ezt csinàlja, de nekem a baloldali hàtsò usb port, minden más megy azon,sőt mikor bedugom a külső vinyót( 2TB-os western digital) még hallom is a jelzést mikor új eszközt csatlakoztatok,de semmi reakció... win 10-en van. De a màsik kettőn működik. Így csak hanyagolom azt az usb-t.....

[ Szerkesztve ]

(#2008) lacko24


lacko24
csendes tag

Sziasztok...
Nekem van egy Asus G551JM-em, de szeretném letámasztani. Ha valaki hozzáértő megkérdezhetem, hogy érdemes lenne lecserélnem erre?
https://www.amazon.com/GL552VW-DH74-15-Inch-Discrete-GeForce-Metallic/dp/B015ZG997I/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1453065041&sr=8-2&keywords=Asus+gl552vw

Szinte csak jó kommentet olvastam róla. Úgy látszik az Asus tanult a sok kis hibából. Amúgy semmi bajom a G551-el, csak nagyon melegszik....
Köszönöm...

(#2009) Phoeniҳ válasza lacko24 (#2008) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Sok helyen olvastam, hogy sokaknak problémát okoz a melegedés.
Nekem G551JM van és egy nagyon egyszerű beállítással ezt a problémát azonnal el tudtam hárítani.
Energiagazdálkodásnál 99%-ra állítom a max processzor teljesítményt.
R6 Siege(ultra), Cod: Bo3 (high), The Crew Wild Run (high), D3: RoS(max) stb.észre se lehet venni az fps különbséget viszont max 70 fok körüli lesz a proci. Gpu nekem még sose érte el a 70 fokot szóval nem értem a sok túlmelegedős problémát.
4+4x 2,5ghz amihez nem elég arra ugyanez 3.1ghz-vel sem lesz emiatt totál értelmetlennek tartom az overclockot. Persze egy 3dmark erejéig jó vele villogni, de más értelme nincs (szerintem!). :R

Persze tudom, hogy elsősorban nem mindenki játékra használja a notebookot bár egy "Gamer" notebookot mi másra kellene. Ha videót vágnék vagy valami inkább egy asztali i3 és kb az ugyanott van (kisebb túlzással) és sokkal olcsóbb és nem melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#2010) Buvana válasza Phoeniҳ (#2009) üzenetére


Buvana
aktív tag

Wááá! Hatalmas mondás volt! Köszi! Hogy mindig tanul az ember!
Én első körben 95% ra vettem vissza, és 60 fok fölé nem ment! FPS veszteség nélkül szinte!

:R :Y

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2011) Vigneau válasza lacko24 (#2008) üzenetére


Vigneau
félisten

Remélem, jobban összerakták, mint a GL552JX-et. Az Auchanban volt szerencsém megtapogatni a napokban és pl. a touchpad minőségétől nem voltam elragadtatva. Mintha be akarna esni. Igaz, írtam, hogy nem használom, na de akkor is...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2012) Hawaii2249 válasza Phoeniҳ (#2009) üzenetére


Hawaii2249
tag

Letudnád írni nekem, hogy pontosan hol érem el a processzor teljesítményének szabályozását?

(#2013) Vigneau válasza Hawaii2249 (#2012) üzenetére


Vigneau
félisten

Vezérlőpult --> Energiagazdálkodási lehetőségek --> Kiegyensúlyozott --> Séma beállításainak módosítása --> Speciális energiaellátási beállítások módosítása --> Processzor energiagazdálkodása --> Maximális processzorteljesítmény

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2014) Hawaii2249 válasza Vigneau (#2013) üzenetére


Hawaii2249
tag

Köszi, megvan!

(#2015) gyugyo79 válasza Phoeniҳ (#2009) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azért az asztali i3 az nem kis túlzás (messze jobb annál x264 tömörítésben ez az i7). Meg azt nem is rakom be egy hátizsákba és viszem magammal. Én pont azért vettem meg ezt a laptopot mert felszereltség / minőség terén is jó ára volt. Pont ha csak játékra kellet volna vettem volna meg a i5 verziót. Amúgy magában tömörítéshez NoteBook FanControl nekem elég, hogy jó legyen a hűtés mivel a vga nem fűt mellé.

Játékhoz teljesen igaz amit írsz. Nálam van alatta egy laptop hűtő még amikor játszok. Igaz hogy a kialakítása miatt nem sokat ér de elfér az asztalon és úgyis külön bill + egeret + TV -t használok játékhoz ezért elfér rajta ...

(#2016) Phoeniҳ válasza Buvana (#2010) üzenetére


Phoeniҳ
tag

i5-4200m/i5-4210h-hoz is volt szerencsém és ugyanennyire túlmelegedett Msi Gp60-ba és ugyanezt ezt a megoldást alkalmaztam, ott viszont GTX 850m volt szóval még annál is inkább GPU limites volt emiatt kezdtem tesztelgetni ezeket és az R6 siege gyári ultrán lepődtem meg, hogy 70%/ 100% proci teljesítmény között nem volt különbség (fps). GTX 860m szerintem rég bottleneck ahol az i7-4710hq alapórajelen ficánkol.
Nem vagyok sem teszter sem hivatásos Guru csak saját tapasztalataimat osztom meg :) :R

gyugyo79: Köszönöm szépen a megerősítést :C

[ Szerkesztve ]

(#2017) Vigneau válasza Phoeniҳ (#2009) üzenetére


Vigneau
félisten

A trükk előtt mekkora hőmérsékletet tapasztaltál? Valamint hűtőt használsz alatta, vagy csak megemelted a laptopot, hogy szabadabban tudjon levegőzni?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2018) Vigneau válasza Vigneau (#2017) üzenetére


Vigneau
félisten

Közben gyorsan indítottam egy OCCT tesztet 99%-os, majd 100%-os CPU processzorteljesítmény mellett az i5-4200H-mon - csupán bő 5 perc erejéig:

99%: 2800MHz (68°C)
100%: 3000MHz (74°C)

Azért van különbség hőfokban itt is valóban. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2019) Buvana


Buvana
aktív tag

Kicsit komolyabban leteszteltem open hardware monitorral, amit vissza tudok nézni.
Fontos, hogy GTAV alatt, és 2x egymás után, a benchmarkjával! Eredmények:

100% első 88 fok, második 87 fok.
98% első 75 fok, második 77 fok
95% első 70 fok, második 74 fok
90% első 72 fok, második 73 fok - de itt már érezhető fps visszaesés volt.

Nekem nincs alatta hűtőpad, de lesz. Más benchmarkoknál más eredmények vannak, ez GTA V volt.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2020) Phoeniҳ válasza Vigneau (#2017) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Hűtőpad nélkül használom.

R6 Siege alatt 94 fok is volt 100%-on ez volt a legdurvább. Nagy általánosságba azt tudom elmondani, hogy a játékok többségénél megáll 100% proci mellett 86 fok körül.
Én ezt nem tartottam hosszútávon egészségesnek és emiatt vettem le 99%-ra ilyenkor már 75-80 fokra simán visszaesik és nem is megy feljebb.

Van egy Zalman Ns2000 hűtőpadom amit ritkán használok nem hűtés hanem kényelemi szempontból, de azzal sem vettem észre számottevő különbséget a hőfokok között.

(#2021) Buvana


Buvana
aktív tag

5 perces OCCT teszt: i7-4750HQ CPU @ 2.00 GHz

100% - 2796 MHz - (79°C) (+39% overclock)
99% - 1998 MHz - (61°C)

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2022) Phoeniҳ válasza Buvana (#2021) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Nekem i7-4710hq van, de ahogy látom nálad is majdnem 20 fok a különbség 99-100% között :)
Gondolom teljesítményben nálad sem jelent annyi +fps-t mint amennyivel melegebb miatta a gép, bár a 79 fok teljesen normális sőt inkább nagyon is jónak tűnik 100% kihajtás mellett.

Mondjuk a 100% proci teljesítmény nem egyenlő azzal, hogy valami 100%-ban használja is azt.

[ Szerkesztve ]

(#2023) Buvana válasza Phoeniҳ (#2022) üzenetére


Buvana
aktív tag

Igen, de én annyira NOOB vagyok, hogy nem tudtam azt sem, hogy ez a CPU alapból túlhajtja magát!
Maradok a 99%-nál, azért 20 fok mínusz az jelentős! Játékoknál meg (csak) 10 fok mínusz a GPU miatt, gondolom.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2024) lacko24 válasza Vigneau (#2011) üzenetére


lacko24
csendes tag

Értem.... Olvastam az Amazon-on a kommenteket, páran írtak hasonlót,hogy nagyon gyenge a gomb, de volt aki azt írta nem igaz. Hát meglássuk. Remélem az Auchan-ba levő GL552 már lommá volt nyomkodva azért volt olyan :D

(#2025) lacko24 válasza Phoeniҳ (#2009) üzenetére


lacko24
csendes tag

Köszi a javaslatot, tényleg nem meleg már annyira....

(#2026) norti


norti
addikt

Aki rakott bele HDD caddy-t, ajánljatok légyszi egy normálisat (ali, ebay, akármi), mert amit fenvi-t rendeltem, méretre megegyezik az ODD-vel, de a két szélén mégsem fér bele, fél-fél mm-t kellene legyalulni, hogy belemenjen :( Ráadásul a végén nincs is fogató a csavarnak, mint az ODD-n.

(#2027) vandor01 válasza norti (#2026) üzenetére


vandor01
őstag

nezz ide be hatha?

http://hddcaddy.com/en/

en rendeltem toluk es tenyleg a tipushoz valot kaptam!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#2028) Phoeniҳ válasza vandor01 (#2027) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Engem is érdekelne egy caddy, de valahogy ha már itthon is ennyi akkor nem külföldről venném viszont nem ismerek se boltot se pontos típust.

(#2029) Dhampir válasza Phoeniҳ (#2028) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Ha jól emlékszem, Dell Inspironod van/volt? :)

(#2030) Phoeniҳ válasza Dhampir (#2029) üzenetére


Phoeniҳ
tag

sosem volt dell gépem :)

(#2031) Dhampir válasza Phoeniҳ (#2030) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez esetben elnézésedet kérem, az avatarod alapján összekevertelek egy másik "madárral". :B :D

(#2032) CWNXYO


CWNXYO
újonc

Sziasztok!

A régi Dell Inspiron 1525-ösömet tervezem lecserélni, idén már 8 éves lesz. Habár főleg netezésre és munkára használom, egy-egy szabad hétvégén még nagyon be tudok "kockulni", így mindenképp egy "izmosabb" gépben gondolkodom. Az egyik lehetséges befutó a G551JW lehet, a másik az N551JW. Mindkettőből az i5-ös verzió.

Kérdésem, hogy a design-t leszámítva a tapasztalatok alapján van-e érdemi különbség a két gép között? Pl. az N551-esnél is gyenge a wifi, ugyanúgy melegszik stb.?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#2033) NTonee válasza CWNXYO (#2032) üzenetére


NTonee
veterán

a két gép ugyanaz, csak más festék borult rá.

(#2034) Buvana


Buvana
aktív tag

Tudja valaki mit kell beállítani a biosban, hogy legyen LAN-ról bootolási opció, a választások között? Régi MSI-n gyárilag ott volt.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2035) Buvana válasza Buvana (#2034) üzenetére


Buvana
aktív tag

Közben meglett. Biosban Launch PXE oprom policy bekapcs után.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2036) etejedu válasza Phoeniҳ (#2009) üzenetére


etejedu
őstag

Én játékra használom elsősorban a gépet, nekem már alapból így van beállítva (azaz 99%) a processzor teljesítménye.
Nos ez nem ér ló.szt sem! A gép ugyanúgy forró a vga ugyanúgy visszavesz. Ha meg drasztikusan visszaveszem a proci teljesítményt, akkor meg elérem azt a szintet, hogy miért is van a gépemben i7-es proci és egy 960m es vga? Az i7 proci muszáj a 4 mag miatt; mert nem szirszar alig gépigényes játékokkal (böngészős) játszom. Legfőképp multi fps vagy nagy teljesítményt igénylő városépítős játékot. Nos ez a gép igen hamar elvérzik ezekben, illetve súlyos kompromisszumokat kell kössek. Ha legalább a hűtést rendben megcsinálták volna, akkor azt mondom bevállalható a gép ezzel a gpu-val ezen áron. Az az igazság hogy ebben az árszegmensben nincs normális gamer gép, illetve volna de akkor ki veszi meg a félmillás hardcore gépeket?

(#2037) Buvana válasza etejedu (#2036) üzenetére


Buvana
aktív tag

De többen lemértük, és 99%-on nem volt ugyanolyan forró, és teljesen törvényszerű, ha nincs túlhajtva, akkor nem melegszik annyira. Nem kellett lejjebb venni. 99%-on itt nem volt játékélményt befolyásoló romlás. Hozzászólásodból nekem az derül ki, hogy rosszul választottál. Ahogy mondtad: vagy félmillás gamer laptop kell neked, vagy marad az asztali! Ami "jobb" ennél az aránytalanul drágább! Peace!

[ Szerkesztve ]

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2038) NTonee válasza etejedu (#2036) üzenetére


NTonee
veterán

neked a dell inspiron 7559-et kellene kipróbálnod az új 4magos i5-el. Ez van hasonló árban és jobb a hűtése. A G551 egyértelműen nem neked való gép.

[ Szerkesztve ]

(#2039) Stony86 válasza NTonee (#2038) üzenetére


Stony86
csendes tag

Sziasztok!!

Segítséget szeretnék kérni, nemrég tértem át desktopról és vettem egy Asus ROG G551JW-t és az fn+f3 és f4 -re írja a billentyűzet világítást, de nem kapcsolt be!!! Valaki tud rá valami okosságot vagy gariztassam? (ASUS bizalom projekt hehe) :) Előre is köszönöm.

Stony

(#2040) cut válasza Stony86 (#2039) üzenetére


cut
aktív tag

szia!

Nincs fent a billentyu driver. Az asusnál megalálod.
Ha javasolhatom még 1-2 gyári drivert érdemes még felraknod.
Persze ha ez megtörtént, akkor más a gond. :R

134 piros pötty :)

(#2041) NTonee válasza Stony86 (#2039) üzenetére


NTonee
veterán

Keyboard device filter utility
Nézd át a support oldalon lévő drivereket és szoftvereket. Ami nincs fent, azt telepítsd fel.

(#2042) Stony86 válasza NTonee (#2041) üzenetére


Stony86
csendes tag

köszönöm, megpróbálom! :D

Stony

(#2043) Vigneau válasza NTonee (#2041) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez nem egyenlő az ATK Package szoftverrel?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2044) NTonee válasza Vigneau (#2043) üzenetére


NTonee
veterán

nem :N

(#2045) Vigneau válasza NTonee (#2044) üzenetére


Vigneau
félisten

Nocsak. Mert én meg azt tettem fel a Smart Gesture-rel együtt és tudtam kapcsolgatni a billentyűzet világítását. :)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2046) NTonee válasza Vigneau (#2045) üzenetére


NTonee
veterán

jajj... visszaolvastam a kérdő hsz-át. De, igazad van, ahhoz az ATK kell. Én leragadtam ott, hogy funkció billentyűk. :B Ahhoz, hogy minden funkció billentyű extra funkciója is működjön, ahhoz kell a keyboard device filter. Legalábbis régebben kellett és most is ott van a letöltések között. Gondolom nem véletlenül.

(#2047) Vigneau válasza NTonee (#2046) üzenetére


Vigneau
félisten

Én külön a filtert nem tettem fel, de a jelek szerint működik az összes FN gombom. Érdekes, lehet, hogy tartalmazná ezt a drivert a Win10 frissítés?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2048) NTonee válasza Vigneau (#2047) üzenetére


NTonee
veterán

nem lehetetlen, mert legutóbb, amikor egy asust piszkáltam, akkor a win10-hez mintha én sem raktam volna fel rögtön és működtek. Régebben még biztosan kellett, win8.1 alatt is.

(#2049) norti válasza Vigneau (#2047) üzenetére


norti
addikt

Elvileg telepíti az ATK drivert a W10 alapból (bár nem biztos, hogy a legfrissebbet).

(#2050) Vigneau válasza norti (#2049) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam külön kellett telepíteni, nem reagált a billentyűzet semmire. No meg az ATK és SG driver mizériám írtam is korábban. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.