Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#651) Dreadloord válasza smallcurrant (#650) üzenetére


Dreadloord
senior tag

A hulladék kijelző téged sem zavar? Tényleg nem bántásból, de láttad már a képét az y50-nek, akár csak tesztekben?

(#652) NTonee válasza Tikakukac (#649) üzenetére


NTonee
veterán

Elég gáz, hogy manapság ilyen minőséget engednek meg a gyártók maguknak.
Az asus esetében vajon számítana egy házibarkács jellegű át/újrakábelezés a fedlapban? Nem mintha engem érintene, csak kíváncsiság. Anno a HTC Desire S telefonnál voltak például durva moddolások, mert gyenge volt a wifi és a gps antenna. :) Buhera után viszont rendben tette a dolgát.
A Lenovo esetében meg ilyenkor nem szólnak az importőrnek, hogy "hahó, refurbished a gép", aztán ezt normálisan jelezni kéne a vásárlók felé?

(#653) Tikakukac válasza smallcurrant (#650) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát mit szeretnél, attól függ, ez kb. ugyanaz, mint az N550JK volt, pár dologban meg N551.

Vinyó 7,2k-s. Jó hangos is szerencsére, SSD legyen első dolgod. Ha nem ez lenne akkor is. HGST mindegyik.

GPU ott van N550-ben, tippre ugyanaz ez is, teszt van magyarul is. Vram ne érdekeljen, majd ha 3-szor ilyen erős konfigod lesz, akkor fogsz te 2 giga felett kihasználni bármit is, szóval mindegy.

Wifivel semmi helyzet nincs. Valaki szerint alu fedlapot jó rakni antennák elé. Szerintem nem és a legtöbb gyártó szerint sem. Hát ennyit a design oldalán. Az nem combos, régen sem volt, nekem most szóltak nézzem meg csak. Nulla supportos, törős gép ellen szól a nem túl combos wifi. Szerinted megéri ezek miatt? Szvsz nem, de lehet én vagyok sík.

NTonee: Mindegyik megengedi. Asus is megengedi. Nehogy azt hidd 1 darab N550 hullott szét egyedül 1 szétkapás után csak... és ott az X meg a K, na ott burjánzik a marhaság, lassan több K53 jár nálam, mint sör.

Kábelezheted. Ha teli alumínium a fedlap mindegy mit kábelezel, az árnyékolva lesz.

Ideapad ívesen van letojva. Olyan szinten magad sem hinnéd. Elárulom: a Thinkpadokra is tojuk magasról, gyári hibás TP-t sem vett vissza a disztri mert csak.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#654) NTonee válasza Tikakukac (#653) üzenetére


NTonee
veterán

azért írtam többes számban, tudom, hogy már mindenhol ez megy és sajnálatos, hogy már ebben az árkategóriában is ez megy. Olyan mennyiségű gagyit láttam mostanában én is, pedig már jó ideje nem foglalkozom noti eladással, hogy állandó kapcsolatban legyek a témával.

[ Szerkesztve ]

(#655) Tikakukac válasza NTonee (#654) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért sem akarok eladni én sem. Akkor lenne csak baj, nem adnék el kb. semmit :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#656) Assyd


Assyd
csendes tag

Egy MSI Apache-csal beljebb lehet az ember hosszútávon (mint mondjuk az y50 vagy a G/N551 ekkel) ? Visszahozza a minőség azt a felárat? :F

[ Szerkesztve ]

(#657) Tikakukac válasza Assyd (#656) üzenetére


Tikakukac
titán

Minőség :DDD

Hát hosszútávon az az MSI max hallókészüléket fog hozni. Hallottam már bivaly ventit, de le a kalappal előtte. A billzet pedig hmm, igazi ínyenceknek való, mai napig röhögőgörcs kap el a Steelseries név hallatán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#658) NTonee válasza Assyd (#656) üzenetére


NTonee
veterán

gondolom a GE60 apache-ra gondolsz.
minőség terén kb megegyezik az asusokkal, ez sem prémium, de legalább össze van rakva rendesen. A hűtés viszont itt is problémás lesz, ugyanolyan vékony, egy ventis megoldás. Itt is a cpu az, ami alaposan megizzad a gépben. Ez az i7-47x0HQ nem való ilyen gépekbe szerintem.
A nyakamat nem tenném rá ugyan, de úgy emlékszem, mintha ez is fémes fedlapú lenne.

szerk: billzet... nah igen, az gáz szokott lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#659) noco79 válasza NTonee (#658) üzenetére


noco79
tag

Nekem az MSI GT70 cpu meg gpu hőmérséklete alig megy 70 fok fölé,kb két óra játék után is......a ventillátornak tényleg van hangja főleg ha bekapcsolom a turbot de megszokható.......sokáig szemeztem én is a g551 de egyenlőre nem bántam meg hogy MSI-t vettem :)

(#660) NTonee válasza noco79 (#659) üzenetére


NTonee
veterán

ácsi, a GT70 3x olyan vastag, mint a GE60 és 17,3" méretű, szemben a 15,6-al. A GT70-ben akkora venti van, ami simán elmegy önvédelmi fegyverként is. A GT70 korrekt gép lett a korábbi gamer MSI-khez képest. Sőt, nézz rá a GT72 2QE Dominator Pro-ra. Ha nem gurult volna el a gyógyszer az árak kitalálásakor, akkor lehet, hogy már azon pötyögném ezt a hsz-t most.

[ Szerkesztve ]

(#661) Tikakukac válasza noco79 (#659) üzenetére


Tikakukac
titán

Megszokhatót definiálom: apám konkrétan 1 szobával arrébb felkelt és átjött (téglafal, nem gipszkarton és kicsit süket az öreg, mert flexel és minden mást is füles nélkül csinál 30 éve), mert azt hitte esik az eső és veri kint az aszfaltot, aztán megnézte és hát nem, majd benyitott és megkérdezte mi a francért van olyan hangja ennek a szarnak :DDD Kollegák mai napig röhögnek rajta, én is mindig megpaskolom mikor berobogok a boltba a kis MSI sort, egyszerűen ezt a kinézetet és ezeket a megoldásokat nem lehet komolyan venni. Meg is látszik a vásárlókörön hol hódítanak- nem személyes célzás, ne vedd magadra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#662) NTonee válasza Tikakukac (#661) üzenetére


NTonee
veterán

a kinézet ízlés kérdése. Szerintem sem szép amúgy, egy G750/751 lényegesen értelmesebben néz ki, na de az msi-nél ilyen gamer ruha. :) Nem feltétlenül a külleme miatt veszi az ember.
A GT72 esetében olvastam egy külföldi tesztet, ahol a korábbi gépekhez képest lényegesen halkabbnak írták. Persze az extra hűtés ott is maxra csapja a két ventit és brutális hangja lesz ettől, de nincs arra szükség állandóan. Egyébként a G750 is bántóan hangos ebben az esetben, volt már "szerencsém" hallani párszor.

[ Szerkesztve ]

(#663) Tikakukac válasza NTonee (#662) üzenetére


Tikakukac
titán

Van az ízlés meg a vizuális környezetszennyezés. Az a gép, ami 3 másik részleteit lopja össze és akar valamit, ízléstelenül odavágott lakkokkal meg krómokkal és formákkal, az minden csak nem vita tárgya. Ez az első igénytelen pont, amikor formaterv sincs.

Hang:biztos halkabb meg minden, azt tudom amit én használtam. És az alapján marha nagy gondok vannak akkor emberek fülkagylójában ha ez szokható és elmegy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#664) noco79 válasza Tikakukac (#661) üzenetére


noco79
tag

Úgy tudom ázsiában elég népszerü ez a márka és maga a cég elég sok alkatrészt gyárt.......a kinézet egyrészt szubjektiv másrészt nálam másodlagos szempont volt,az ár/érték dominált........ma már úgyse birják évekig a müszaki cikkek.....

(#665) Tikakukac válasza noco79 (#664) üzenetére


Tikakukac
titán

Népszerű: ennyi légy nem tévedhet alapon ettől még nem jó. Laptopokban itthon eddig is feketebárány volt, olvass a topikban vissza 1-2 archívot, olyan sötét korszakok vannak ihaj-csuhaj. Grátisz pont az alkatrészelllátással volt baj régen is :DDD

Szubjektív, igen. Le is írtam mi a szubjektív feltétele. A szemrákot okozó dolgok nem szubjektívan rondák hanem azok.

Bírják azok évekig, csak tudni kell átlátni a piacot. Okés, aláírom, olyan helyzetben vagyok amiben rohadt kevés ember, szerintem 10-20 fő max az országban, így könnyen szórom az igét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#666) baalika


baalika
tag

Szóval akkor most mire is jutottatok? Végigolvastam az elejétől a topicot.
-IPS-ről lemondtatok, nincs, itthon... de talán nem is baj mert olcsóbb a gép és a full hd tn is tud gyönyörű lenni. (most adtam el az AW17-em kb hóttökmindegy volt benne az IPS panel)
-Melegedni 15-ös laptopokhoz illően melegszik, se nem jobban sem se nem rosszabbul, nem vészes kibirható.
-Panasz nem volt a minőségre, össze van rakva.
-Wifi az alu felső boritás miatt gyengécske, én hiányolom az AC-s wifit, vajon később megoldható bele a csere?
-860m csak ddr5, ezt már az elején tisztáztátok

Néhány kérdésem lenne. Látott valaki itthon olyan 551-et amiben használták ezt a kamu msata csatlakozót? Tényleg csak cache-nek lehet használni?
Sata 3 csatlakozó akkor csak egy van rajta, amit az egy szál vinyóhely használ. Az ODD milyen csatlakozót használ? Helyére rakni a vinyót és SSD-t a sata3-ra az irány? A lemezes vinyó mennyire lassulna ettől?

Létezik i7 5710 és gtx 860m 4 gigás változatban ennél olcsóbb? Én nem láttam. Sőt ha jól számolom 30-40k-val olcsóbb , mint bármely más hasonló kategóriás laptop. Ennek ellenére nem fos szétesős minőségű.

....Y50 keggggyetlenül tetszik a dizájn, de csak egy vinyóhely van benne, sokkal drágább, nem bővithető, repedős, és a kijelzője miatt nem merem látatlanban megvenni. Szinte nem hallottam még senkit aki ne panaszkodott volna rá, 300-ért meg menjen már a fenébe a lenovo. Gariról nem is szólva.....

Beszéljetek le róla, vagy inkább rá. Miért nem lelkendezik mindenki, hogy micsoda királyság ez a gép? :)

(#667) Sheld válasza baalika (#666) üzenetére


Sheld
senior tag

Szépen sorba.

Az m.Sata helyére teljes értékű SSD-t szerelhetsz, melynek kialakítása valóban emlékeztet ilyen-olyan bővítőkártyáéra, de ez nem csak cache, erre lehet op rendszert telepíteni.

Olcsóbb létezik, ami ugyan az, mint a G551, csak szürke és N551-nek hívják. Valamivel olcsóbban hozzá lehet jutni.

Y50:
Itt az első, aki nem fog panaszkodni. Voltam egy laptop szaküzletben (Freiburg, Németország), ahol ki van állítva a G551 IPS panellel és TN panellel is. A TN panel pont olyan nem jó, mint az Y50-ben. Megkockáztatom, hogy ugyan az. Ezt most épp egy Y50ről írom, és a környezetemben még van szám szám szerint 3 darrab y50-es noti, ráadásul az egyik érintőképernyős FHD, a másik pedig matt 4k-s kijelzővel. Jelentem egyik sem reped. Az én notim a legfiatalabb ezek közül, és nem repedt meg, míg a másik kettő is atom stabil. Ha kell, küldök róla képet is.

Itt megint az embereknek a hozzáállását láthatjuk. Két-három noti reped, egyből rávágjuk, hogy szériahibás, ne vegyél ilyet mert szar. Az, hogy mellette több ezer notebook kifogástalanul működik, az nem érdekes, mert ők ugye nem írtak róla se jót, se rosszat, így az infó meg sincs, még az se, hogy olyan gépe van. Akinek rossz, ő persze ír, hogy mit lehet tenni, és akkor beindul még két Géza, hogy az övék is rossz, és egyből szériahibáról beszélünk. Ezt tessék átgondolni, mindenkinek. És ez nem csak az y50-re vetítető.

Szerk.: Én azt javaslom, olvass róluk a neten teszteket, kérdezd meg pár barátod véleményét is. Nézz unboxing videókat. Ha teheted akkor külföldi fórumokon is olvass teszt-et, mert egy-egy teszt félrevezető lehet, és ha van a városodban olyan bolt, vagy a környékeden, akkor menj be és tapizd meg mind a kettőt, és vedd azt, amelyik meggyőzött...

Az én véleményem a gépekről:
G551
- csúnya (nekem nem tetszik)
- rossz wifi
- TN kijelző
+ bővítőhelyek
+ CPU-ban működik a turbo magas hőmérsékleten is

Y50
- Kijelző
- billentyűzet (oda kell figyelni gépeléskor, hajlamos vagyok nem rendesen lenyomni a gombokat, az y510p-ben sokkal jobb bill.zet volt.)
- Processzor 75fok felett kikapcsolja a turbo boost-ot, és "csak" 2.4GHz-en ketyeg. (Így is GPU limites minden játék, ahol kevés lenne ez a proci teljesítmény, ott már a VGA is elvérezne.)
- Bővíthetőség
+ Hangzás
+ Vékony
+ Jó hűtés

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#668) baalika válasza Sheld (#667) üzenetére


baalika
tag

http://rog.asus.com/376092014/g-series-gaming-laptops/g551-upgrade-guide/

Fenti link alapján biztos vagy az msata SSD-ben? Volt már, aki kipróbálta?

A kijelző tehát bőven elviselhető mindkettő gépen, ha jól értem?
(((Az fhd nem tapis Y50 nem matt?! )))

Pontosan, msot állok tapizás előtt :) Nem tudom pesten hol van kiállitva amúgy, de néhány helyen megnézem. Attól tartok, hogy csak sima tapizás bekapcsolás nélkül bele fogok esni az Y50-be, az meg 500-as SSD nélkül mehhhh és egy minusszal odairhatod, hogy drágább a G551-nél.

edit2 : Jah, és nem nagyon találok videót vagy fórumot review-t a gépről már amit ne nyálaztam volna végig :D

[ Szerkesztve ]

(#669) Sheld válasza baalika (#668) üzenetére


Sheld
senior tag

De igen, matt. És elviselhető.

Külföldi fórumon néztem a következőt:
G551's in a heart beat, even if it seems to lack mSATA or M.2 slots.
Tehát valóban csak cache rakható bele (elviekben).
Ezek után még jobban örülök az y50emnek. :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#670) Tikakukac válasza Sheld (#667) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt megint az embereknek a hozzáállását láthatjuk.

Király, van 3 ép gépetek. Csak nálam volt eddig 3 rossz. Akkor most feltételezzük, hogy én is légből kapok egy számot, mint te a több ezerrel, és azt mondom akkor 50%-ban van belőlük jó. Ugyanaz az elv ez is ugyanúgy hibás a következtetés is.

Az viszont biztos, hogy 300k-ért ne rulettezzünk már ki mit kap, mert ez rohadt vicces.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#671) szabyka95


szabyka95
őstag

Az y50 nek miota jo a huese?

(#672) Dreadloord válasza Sheld (#669) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Elviselhető? A piacon kapható leghulladékabb kijelző, és nem a 300K-s gépek között, hanem a piacon, vagyis beleértve a 80E Ft-os Acereket, stb...
A GL551-ről (TN panel) olvastam tesztben, hogy szintén nem olyan jó a panel, mint az IPS-esek, de pont az Y50-hez viszonyítva írták, hogy korrekt XD

[lérdemes megnézni a betekintési szöges képet]

Ezek után aki megveszi, meg ne nézzen mellette egy normális kijelzős laptopot, mert összesírja magát.

(#673) Sárpac


Sárpac
nagyúr

MSI érdemes megnézni, mert a mostani gt72 az valami nagyon brutál jó lett! Csupa pozitív jön a tesztelők felől!
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#674) matteo_szg válasza Sárpac (#673) üzenetére


matteo_szg
őstag

Totál más árkategória, mint a G551.

Brutál masina, de az árcédula is magas.

jupiiii

(#675) Sárpac válasza matteo_szg (#674) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Németben 1500 euroért már meg lehet venni. Az cirka itthon 460K és erre már nem jön vám se. Remélem hamar elterjed euban is, mert akkor inkább ez mint az asus, azt most nagyon szidják mindenhol. Nem volt véletlen, hogy hónapokat csúszott, el lett baxva sajnos.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#676) Dreadloord válasza Sárpac (#675) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Itthon fél misi alatt biztos nem lesz, a g551 meg elvihető 290-ért, ráadásul ez batár nagy, teljesen más árkategória és termékkategória amit írsz, köze nincs a 2 szegmensnek egymáshoz, összehasonlítottál egy motort egy kamionnal, mindkettővel lehet utazni, ezért közölted, hogy motort ne vegyen senki, mikor ott a kamion, igaz másra való, és más az ára, de sebaj...

(#677) matteo_szg válasza Sárpac (#675) üzenetére


matteo_szg
őstag

Melyik ASUS gépről beszélsz?

jupiiii

(#678) Sheld válasza szabyka95 (#671) üzenetére


Sheld
senior tag

MSI GE60 i7-el és GTX860m-el.
Max hő: CPU 98fok, GPU 92fok (CPU throttlingolt, 800MHz-ig is leesett)
Asus G551
Max hő: CPU 95fok, GPU 80+ (CPU throttlingolt, akár 800MHz-ig is leesett)
Lenovo y50-70
Max hő: CPU 98fok, GPU 82fok (CPU throttlingolt, 800MHz-ig is leesett)

A hűtése nem egy Alienware, vagy egy felső kategóriás Asus Rog, de a árkategóriában szereplőkkel teljesen pariba van. Ezek közül a legjobb kijelzője az MSI-nek van, a legjobb bővíthetősége is, sajnos Magyaroszágon csak GTX850-el kapható, viszont jobb a bővíthetősége.

Ebben az árkategóriában sosem lesz tökéletes laptop. Ha jó a kijelző, és a bővíthetőség, esetleg a teljesítmény is rendben van, akkor ott mással lesz gond. Lásd y510p.
Ha közel minden jó, akkor valamiben picivel gyengébb (VGA). Lásd MSI. Ő még egy picit drágább is, meg fura a billentyűzetkiosztása.
Volt amire sokat vártak az emberek, és mégsem lett tökéletes: G551. Wifi problémák, bővíthetőség sem az igazi.
Van aminek nem jó a kijelzője, "szériahibás", nem bővíthető.

Mindenki keresse meg, neki mi fontos, és válasszon az alapján.
Hibás darabokat minden szériából ki lehet fogni.

Tikakukac: Nem feltétlen kell levetíteni a mondandóm az y50-re. Én ezt áltlánosságban értettem. Ha valakinek rossz valami, akkor rinyál, ha jó, akkor meg hallgat. Fórumokban közel sosem, vagy csak nagyon-nagyon ritkán lesz olvasható az, hogy: "Jujjdejó mit vettem, minden tökéletes rajta!" Illetve de, egyszer van rá esély, a vásárlást követően. Utána nem fog többet írni, hogy 100. napon még tökéletes és szuper. Utána már csak a bajok lesznek olvashatóak.

Remélem minden belefért, amit mondani szerettem volna.

Szerk.: Betekintési szögek. Bele lehet kötni. Nyílván az ember a noti előtt ül, ha használja, és játszik. Én speciel filmezés közben rádugom a kivetítőre. Ha a kijelzőbe kötök bele, akkor az a színhűség. De komolyabb PS-hez vagy bármihez meg kicsi a 15"-os kijelző. De ez megin a sz*r pofozgatása szerintem. Mindenbe bele lehet kötni. :)

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#679) Sárpac válasza Sheld (#678) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Engem konkrétan még eddig minden szaki akivel beszéltem és van asusos tapasztalata lebeszélt még a g751jt-ről is, pedig ár teljesítményben nagyon ott van. Egyszerűen szarok, meg benne vannak ebben az eco akármiben így az ón ólom stb. anyagok nélkülözése miatt elektronikai bajok százai jönnek elő.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#680) Mikulásbá válasza Sheld (#678) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szép lista és sajna igaz is nagy részben-látni a mellékelt adatokból,amik biztos nem hasra ütve íródtak.

Vagy választani kell,vagy kategóriát ugrani-G750 és G751.Igaz,ez árban is komolyabb,de aki megteheti TEGYE MEG!
(ami most igen komoly gép és a kategóriája szerintem egyik legjobbja a G751JY!Nem csak a hardverei miatt,hanem végre megtette az ASUS,amit már meg kellett volna rég,ez pedig az IPS kijelző!Aki már látta,tudja miről van szó)

(#681) Sárpac válasza Mikulásbá (#680) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Vagy g751jt +70-80K 551hez képest, de garantáltan IPS kijelző, tuti hűtés, bővíthetőség+hdd vagy ssd, közel 3x gyorsabb vga és win 8.1!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#682) Tikakukac válasza Sheld (#678) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez igaz amit msot írsz. De az előzőhöz semmi köze. Hadd tudja jobban egy szerviz és egy kereskedő, hogy miből mennyi rossz, mint a user. Szerintem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#683) Mikulásbá válasza Sárpac (#681) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért azt tudni kell,hogy JT hivatalos magyar lokalizációval nincs,nem is lesz!
Ami van az vagy angol billentyűzetes vagy átmatricázott szürke cucc!
Csak a JY van-lesz- hivatalos magyar kiadásban.

[ Szerkesztve ]

(#684) Dapro válasza Sheld (#678) üzenetére


Dapro
senior tag

Ez igaz, hogy akinek sikerül jó lapost venni az meg nem igazán ír már, hogy még mindig jó. Én is így vagyok az X550JK-val. G551 helyett vettem majdnem 100k val olcsóbban és i7 hq-val és gtx850m-el. Semmi bajom vele. Egyedül a hdd helyett kéne ssd és fasza minden. (wifi most szarakodik, de a routerem is, lehet az a gond mert ez nem fém házas az nem lehet a baja.) Játékokat bírja, billentyűzet is tetszik, touchpad szokatlan de egeret használok, kijelző tetszik (3éves acer aspire után :) ) gép ház tetszik, igényes kialakítás amennyire lehet ebben a kategóriába, vékony ház, nem nyekereg.. De hát ugye nem is merek megszólalni, hogy jó ez a gép mert itt a fórumban nagyon lehúzta mindenki, hogy egy "hulladék". Ehhez képest tökéletesen kiszolgál. Nyílván nem tudom egy machez hasonlítani de nem is hiszem, hogy mindenki ahhoz akarja :) És ezt mondom úgy, hogy eléggé igényes vagyok ilyen téren, hogy min melózom/játszom.
GPU 75fok max, CPU 80-82. bill hűvös szó szerint gamek alatt, sose throttlingolt.

és akkor ehhez képest lehet venni 100k val drágábban "hibás" gépet és még melegszik/throttlingol is.. azért a 15-20% gpu teljesítményért...

[ Szerkesztve ]

(#685) Sárpac válasza Mikulásbá (#683) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Vakon gépelek így majdnem tök8 milyen a bil! :)
Am igen hivatalosan nincs még, de akár lehet is később, viszont gari ugyan úgy van rá.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#686) Dreadloord válasza Sárpac (#681) üzenetére


Dreadloord
senior tag

"3x gyorsabb vga" Nettó hülyeséget ne írjunk már....

gtx 860m vs gtx 970m -nek nézz előbb utána, rendkívül félrevezető dolgokat írsz, amiknek köze nincs a valósághoz...

(#687) Mikulásbá válasza Sárpac (#685) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem hiszem,hogy lesz,annak már híre ment volna-de erről matteo_szg tudna konkrétan nyilatkozni.
Elvileg lehetne,mert szerintem abból a szempontból simán bele lehetne tenni.(ehhez nem értek,csak tippelem)
Ha csak javításról van szó,egy szlovák,átmatricázott gépnél biztos nincs különbség-de ha cserélni kell a gépet,akkor kicsit bonyolultabb a dolog.

(#688) Mikulásbá válasza Dreadloord (#686) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még 980M-nél is sok lenne ez a difi.....

[ Szerkesztve ]

(#689) Sárpac válasza Dreadloord (#686) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Azt írtam közel valahol csak 2x valahol meg több mint 3x.
980M meg szinte mindenben 3x.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#690) szabyka95 válasza Sheld (#678) üzenetére


szabyka95
őstag

ha mind3nak ebben a kategoriaban szar a hutese, attol meg nem lesz jo

(#691) Sheld válasza szabyka95 (#690) üzenetére


Sheld
senior tag

Ezek maximum értéke stress teszt alatt. Játék alatt még nem hevült 82 fok fölé semmi az y50-emben.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#692) szabyka95 válasza Sheld (#691) üzenetére


szabyka95
őstag

alapbol ki van kapcsolva az y50-ben a turbo, nem ?

(#693) Sheld válasza szabyka95 (#692) üzenetére


Sheld
senior tag

Dehogyis! Működik az. Annyi különbséggel, hogy 75foknál veszi vissza alapjelre, míg a g551 80fok-nál. De könyörgöm... ahova ez a proci kevés, oda már a videókártya is. Tehát rohadtul mind1, hogy megy-e a turbo vagy sem. Ezt már kötekedésnek és szőrszálhasogatásnak érzem... De javíts ki, ha tévedek...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#694) Tikakukac válasza Sheld (#693) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát a régi és mostani Asusok is telj. centrikusba berakva 96 foknál veszik el a Turbot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#695) Sárpac válasza Tikakukac (#694) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ezért is mennek tönkre gari után 2 nappal! :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#696) szabyka95 válasza Sheld (#693) üzenetére


szabyka95
őstag

Igazad van, ha ki van lyukadva a BMW kereke, nem gond, hisz lyukas kerekkel is elerunk A bol B be.

(#697) Sheld válasza szabyka95 (#696) üzenetére


Sheld
senior tag

Szóval a helyzet sokkal jobb, a topik témáját képező G551 esetében. Csak nem tulajdonos vagy? Vagy Asus fan? Mindegy is. Nem flame-elni jöttem ide.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#698) baalika


baalika
tag

Budapesten látott valaki kiállitva g551-et, esetleg Y50-et tapizásra?

(#699) Assyd válasza baalika (#698) üzenetére


Assyd
csendes tag

Y50 van az Arena Media Marktban, legalábbis eddig volt

(#700) Tikakukac válasza Sheld (#697) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor tulajdonossággal meg fansággal megyünk neki a másoknak, nézzünk be a saját portánkra.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.