Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#901) KaiotEch válasza NTonee (#884) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

ASUS Wireless Radio Control elszáll hibával. Hiba leírása ezt: ASUS Wireless Radio Control :F

USB3-ra nem találok megbízható telepítőt.

Nvidia vezérlőpult is ennyire szegényes, hogy csak 3 menüpont van a 3D beállításokon belül? nVidia Experience is "hibába ütközött, és le kell állnia."

Ennyi hiba még egyik laptopon sem jött össze, pedig nem 1 járt a kezeim alatt.

[ Szerkesztve ]

(#902) NTonee válasza KaiotEch (#901) üzenetére


NTonee
veterán

Erősen kétlem, hogy a noti lenne itt a gond. Valami nagyon félrement a telepítések közben. A driverek helyes sorrendben kerültek fel? Windows nem valami buhera edition?

(#903) KaiotEch válasza NTonee (#902) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lecseréltem 8.1-re, itt működnek a dolgok, egyetlen bajom van. A windows nagyrésze éles, de pl eszközkezelő, lemezkezelés, vagy telepítésnél a panelen belüli rész életlen. Másnál ilyen nem volt? Eredeti a win.

(#904) KaiotEch válasza KaiotEch (#903) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha más is ilyenbe ütközne, megoldás.

(#905) Hunner válasza KaiotEch (#904) üzenetére


Hunner
senior tag

Hála és köszönet, bár együtt tudtam volna élni vele, ahogy teszem azt lassan két hete, de így azért jobb :DDD

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#906) GeGexx válasza KaiotEch (#904) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Ez nekem is nagyon jól jött. :R

(#907) Feketesas


Feketesas
csendes tag

Hi!

Egy olyan kérdésem lenne nálam tapasztaltabb G551-es tulajok felé, hogy normális-e az, ha a 4 gigás Geforce 860 csak szaggatva játssza le a youtube-videót 4K-felbontásban? Mert szerintem vinnie kéne, és az nVidia control panelben is társítottam a chrome böngészőt a 860-hoz. Mi lehet a probléma?

A kevesebb néha több !

(#908) NTonee válasza Feketesas (#907) üzenetére


NTonee
veterán

4K yt videó? Én nem csodálkoznék rajta egy pillanatig sem. Még ha a gép el is bírja, az internetcsatlakozásod is keményen beleszól.

(#909) Feketesas válasza NTonee (#908) üzenetére


Feketesas
csendes tag

Köszi, én is gondoltam a netre, de sztem egy 10 megás net - bár kevésnek is tűnik - el kéne bírja...Abban meg csak reménykedem, hogy nem az Optimus rendszer szórakozik azzal, hogy beállítja a másfél megás integrált vga-t.

A kevesebb néha több !

(#910) Tikakukac válasza Feketesas (#909) üzenetére


Tikakukac
titán

Elkeserítelek: az integráltnak is vinnie kell zokszó nélkül. Ott más gond van. Ha nem megy a hardveres gyorsítás egyik GPU-val sem akkor egy romra húzott 4670k is 70%-os CPU használatot csinál ami notis i5-ben már el is fogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#911) Feketesas válasza Tikakukac (#910) üzenetére


Feketesas
csendes tag

Köszi a választ, akkor nem hiába gyanakodtam... Pláne, hogy az én laposomban Core i7 4710 HQ csücsül. Pedig fent vannak a legújabb driverek, a gépkábel a konnektorban, tehát nem veheti vissza a teljesítményt ez sem. Esetleg olyat nem hogy leszedem az integrált vga-drivert, hogy így tegyem működésképtelenné?

[ Szerkesztve ]

A kevesebb néha több !

(#912) Tikakukac válasza Feketesas (#911) üzenetére


Tikakukac
titán

Megteheted és le is tilthatod. De azzal előrébb nem leszel, csak lenullázod az akksi idődet és ugyanúgy meghal a flash. Ha nem megy akkor nem megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#913) GeGexx válasza Feketesas (#907) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Kipróbáltam YT-n és nekem is szaggat, szereztem egy 4K videót mp4 formátumban, VLC-vel próbáltam játszani és ott is szaggatott bár kicsit kevésbé de ugyanúgy élvezhetetlen. Úgyhogy ez a gép nem 4K ready. :)

(#914) Tikakukac válasza GeGexx (#913) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne írjunk már le marhaságot. Integrálttal egy i7U explorerben 15%-os procihasználattal viszi a random 4k videókat.

Chrome alatt lehet szívás, azt ismerjük szeretjük, hát meg kell oldani. De olyat, hogy nem 4k ready ne írjunk már le. Sokkal régebbi gépeknek sem okoz gondot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#915) GeGexx válasza Tikakukac (#914) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Én is csodálkozok mert ezelőtti gépem amibe HD4000 volt csak vitte de ez nem pedig beállítottam, hogy a VLC a GTX860-at használja. Akkor mi lehet a gond szerinted?

(#916) szabonagyur válasza GeGexx (#913) üzenetére


szabonagyur
félisten

i5 4200U és HD4400 vígan viszi a 4k-s videót minden zokszó nélkül. Chrome alatt vannak hülyeségek, de az egy hulladék úgyis.
4k videó IE alatt 9%-os CPU használat jelenleg, FF-nél Flash alatt kb 50%-on fut.
A hiba nálatok lehet...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#917) Tikakukac válasza GeGexx (#915) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármi, windowsról van szó szóval bármi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#918) GeGexx válasza szabonagyur (#916) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Hulladék, nem hulladék, a chrome miatt lehet megúszni a flash telepítését szóval rá vagyok kényszerülve. Egyébként kicsit bosszant a dolog de mivel bőven elég a FHD számomra most nem fogok kutatni, hogy mi lehet a gond.

(#919) szabonagyur válasza GeGexx (#918) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit is úszol meg a Chrome alatt? Attól, hogy nem adobe flash attól még van ott is csak más fajta flash...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#920) GeGexx válasza szabonagyur (#919) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Igen, de tudtommal kisebb a kockázat afp nélkül.

(#921) szabonagyur válasza GeGexx (#920) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem, személyes véleményem szerint sokszor még rosszabb a Pepper flash vagy mi. Amúgy meg fejlesztői módban tudod kapcsolgatni a két flasht, lehet vele szórakozni.
Ja és a vicces, hogy a Chrome alapból ront is a videók minőségén, bár nem csak azon hanem kb. mindenen. Szerintem nagyon csúnyán jelenít meg minden weboldalt...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#922) Feketesas


Feketesas
csendes tag

Na, azóta én is lerántottam a videót youtuberól és vlc-n játszottam le. Szaggatott úgy is :( De ahogy itt leírtátok, mástól is hallottam már, hogy gyengébb gépeken is simán megy a 4K. Sőt, tesómnak N551 JM laposa van (ugyanaz a konfig) és minden gond nélkül viszi...Ami érdekes még, hogy feladatkezelővel megnéztem közben a proci munkáját és 75% körül dolgozott... Holnap majd dumálok laptopszalonosokkal is, aztán remélem, hogy ők tudnak megoldást a problémára, mert ez így nagyon idegesítő...

A kevesebb néha több !

(#923) szabonagyur válasza Feketesas (#922) üzenetére


szabonagyur
félisten

IE alatt ahogy írtuk megnézted? VLC helyett MPC-HC mondjuk?

A VLC olyan nálam mint a CHrome lassú gépen előny, erős gépnél túl butít már....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#924) Feketesas válasza szabonagyur (#923) üzenetére


Feketesas
csendes tag

Jó, hogy emlékeztettél rá! Megnéztem és tényleg!!! :D Explorer alatt semmi gond. Úgy viszi, ahogy az ember el is várná egy ilyen konfigtól :) És a proci kihasználtság lecsökkent 45% körüli értékre, bár a fentebb írtak alapján ez sem a legoptimálisabb. Arra nincs ötleted, hogy akkor Chrome esetében mi lenne a teendő? Vagy a VLC esetében?

[ Szerkesztve ]

A kevesebb néha több !

(#925) szabonagyur válasza Feketesas (#924) üzenetére


szabonagyur
félisten

Chrome esetében lehet szórakozni a Adobe Flash-Pepper Flash-HTML5 kombókkal, bár szerintem még így sem kerek nálad valami.

Driverek Asus oldalról vannak vagy összekaparva a netről? Melyik OS-t használod?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#926) Feketesas válasza szabonagyur (#925) üzenetére


Feketesas
csendes tag

ASUS honlapról szedtem le őket. Vga-k esetében a legfrissebb van fent. OS: Win 8.1 Pro. Nézegettem Explorerben más 4K videókat is, a proci 15% körül dolgozott, ez már majdnem elégedettséggel töltött el, de ahogy mondtad is, valami nem stimmel.

A kevesebb néha több !

(#927) szabonagyur válasza Feketesas (#926) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet a VGA drivernél van probléma... vagy sorrend vagy nem a legfrissebb kéne... Megpróbálnám azt is, hogy új telepítés és először a gyártóiról felrakni azokat is, de normális sorrendben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#928) Feketesas válasza szabonagyur (#927) üzenetére


Feketesas
csendes tag

A sorrend szerintem stimmelt, gondolom az integrált megy először, utána jön a dedikált vga. Az a baj a gyártói driverrel, hogy az Intel vga esetében nem is engedi telepíteni, és feldobja az üzenetet, hogy a laptop-gyártó honlapjáról kell leszedni a drivert. A Geforce esetében nem volt ilyen gond, az Asus honlapon majdnem a legfrissebb verzió van fent, erre ajánlott még egy frissítést a Geforce Experience segédprogram, amit telepítettem is.

Az meg nem lehet megoldás, hogy Chromeban és VLC-ben nem fut a 4K, mert az ASUS N551 (ua. konfig) simán ment mindkét helyen....De szerintem majd felhívom az ASUS képviseletet is, hogy ők mit szólnak ehhez?

A kevesebb néha több !

(#929) GeGexx válasza szabonagyur (#927) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Nálam a videórendereléstől kezdve a játékokig bezárólag mindenben működik normálisan a VGA csak a 4K videóknál van ez a hiba. Nem hinném, hogy driver gond.

(#930) szabonagyur válasza GeGexx (#929) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig más nehezen lesz, de okés, nekem mindegy mi. De az biztos, hogy mennie kell rajta, szóval innentől valami mégis hibás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#931) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Gtx960m-el szerelt verziókról már van hír? Acerben már megjelent ebben a kategóriában! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#932) Selynelar válasza Sárpac (#931) üzenetére


Selynelar
aktív tag

[link]

Már nemhogy gtx960-nal hanem gtx980-nal :)

[ Szerkesztve ]

(#933) NTonee válasza Selynelar (#932) üzenetére


NTonee
veterán

Notiban nehezen lesz gtx 980/960, legfeljebb 980m/960m.
A 960m még most kezd bekerülni a gépekbe, a 980m meg már október óta jelen van.
A G551 (vagy a következő, 960m-el szerelt verziója) és a G751 között mintha lenne egy kis különbség. :P Ez az áránál is erősen látszik. Nem is értem, hogy jön ide 751. Enyhén szólva nem egy kategória.

(#934) Tikakukac válasza Selynelar (#932) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a klasszikus ROG. A magyarnak a spúr ROG kell ami max 300k de inkább alatta. Na ott azért nehezen fognak ezek repkedni főleg, hogy még az N550 sem lett kifuttatva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#935) geri43


geri43
csendes tag

Iponon most raktak fel egy i5-ös n551jk-t, na de miben más mint az n550-es?

http://ipon.hu/webshop/product/asus_n550jk_cn482d/876841
http://ipon.hu/webshop/product/asus_n551jk_cn192d/936257

[ Szerkesztve ]

(#936) Tikakukac válasza geri43 (#935) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek teszt van magyarul is mindkettőről, képekkel és egyebekkel. Ott meg tudod nézni :K

Egyébként burkolat és hűtés más.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#937) geri43 válasza Tikakukac (#936) üzenetére


geri43
csendes tag

Aha, szóval az n551jk-n már bal oldalt van a hűtő kimenete, mint pl. g551jm-nél. Akkor inkább veszem a g-t, +8ezerért azért csak többet tud, köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#938) Tikakukac válasza geri43 (#937) üzenetére


Tikakukac
titán

N551 és G551 ugyanaz. Egyik fekete másik szürke de kívülről és belülről tizedmm pontosan ugyanaz mindenük. Chipekben van még difi meg esetleg kijelzőben, de nem írom le sokadjára minden ott van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#939) Feketesas


Feketesas
csendes tag

Azért annyit pontosítanék, hogy ami detto ugyanaz, az a G551 JM és az N551 JM, nem pedig a JK. A JK modellekben csak Geforce 850 vga van ami még az előző generációs Kepler architektúrára épül valamint kb. 8-10% különbség van a kártyák közötti teljesítményben - mondanom sem kell, hogy melyik javára...

A kevesebb néha több !

(#940) Tikakukac válasza Feketesas (#939) üzenetére


Tikakukac
titán

És azt sem felejtjük el, hogy abban IPS van a másikban pedig szemét.

Meg sok apróság is, ott vannak a tesztek bele lett ölve nem 1-2 óra használjuk tehát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#941) GeGexx válasza Tikakukac (#940) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Jó, leírom huszadjára, hogy G551-ben is van IPS és leírom azt is, hogy a 860-ból meg van kepler és maxwell is.

(#942) Tikakukac válasza GeGexx (#941) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, kétezredjére leírom én is: nincs magyar nagykerben és nem is volt IPS-es G551, az, hogy ungacbungucban mi van a miben nem érdekel senkit, mert nem itt van. Hacsak nem külföldi az illető amit nem jelzett, ha igen, bocsi. Ezzel a hozzáállással nyugodtan ámíthattunk volna mindenkit 128 bites 740M-ekkel is de mivel tudtuk, hogy csak egy rövid ideig volt K56CB-ben minden más termékben amit lehetett kapni itthon csak 64 bites került, felesleges körök és reménykeltés a userben.

860M-ből pedig van Kepler és Maxwell is, megnyugtatlak, csak Maxwell volt minden eddigi gépben, mivel nem fog az Asus felesbe venni ebből és abból, mert annak nincs értelme.

Bármi egyéb irreleváns infó még?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#943) NTonee válasza GeGexx (#941) üzenetére


NTonee
veterán

ez most tök felesleges kötekedés volt. Itthoni hivatalos forgalomban lévő G551-ben nincs IPS és pont. A gépben pedig maxwell-es 860m van és pont.

(#944) GeGexx válasza Tikakukac (#942) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Tudtommal a 2 és 4gb-os 860M egyben kepler és maxwell chipes és mindkettő fellelhető a hazai piacon. Mégsem volt annyira felesleges ez a kötekedés. Sőt már IPS G551-et is láttam itthon, igaz szürkeimportos szóval nem számít.

(#945) Tikakukac válasza GeGexx (#944) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan fellelhető ha te mondod. Mi nem tudtunk belőle fellelni egy darabot sem pedig nem 1-2 szaladt már ki ezekből.

Amúgy valóban vannak nem ilyen karik. Csak ne G551-ben hanem MSI-ben meg Lenovoban meg amit így kapásból nem tudok.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#946) GeGexx válasza Tikakukac (#945) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Volt egy kis gubanc gariztatás ügyben egyik ismerősömnek rádiummal és akkor néztem meg az ajánlatot,kiírás szerint ott van IPS.
Meg még visszatérve erre az Asus nem fog bevásárolni ebből-abból dologra; akkor a wifi modulokkal is gondolkodhattak volna így mert abból meg persze vagy ilyen vagy olyan van a gépekben és még csak fel sem tüntetik a dobozán. :U

[ Szerkesztve ]

(#947) szabonagyur válasza GeGexx (#946) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ugye nem a radium ajánlatról beszélsz? Ők nem egy olyat árulnak amit itthon nem lehet kapni... A weboldal meg csak egy fordítás, nem foglalkoznak azzal mi érhető el konkrétan az adott nyelvű országban.

A Wifi adapter kicsivel másabb dolog azért ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#948) GeGexx válasza szabonagyur (#947) üzenetére


GeGexx
aktív tag

De, azért is írtam, hogy szürkeimportos szóval nem számottevő de jó, akkor tekintsük úgy, hogy nem létezik IPS G551.

Ja más, ha mondjuk csak a hatótávolság különbözne de simán előfordul, hogy egyik G551 ismeri az a szabványt a másik nem. Ez pedig teljesen lutri.

[ Szerkesztve ]

(#949) Tikakukac válasza GeGexx (#946) üzenetére


Tikakukac
titán

Legyen jó sok gubanc vagy csukják is be a többi hasonló bolttal együtt. Talán megtanulja végre mindenki, miért nem veszünk mosott dolgokat.

Senki sem tünteti fel pontosan milyen kari van bennük, ez nem Asus dolog. Jobb gépeken megoldható a kikeresése is, de az nem konzumer lesz leginkább.

Egyébként újra: tök mindegy milyen kari van bennük nem ez a bajuk. Specifikációikra nézve pedig a legalja legalapabb gép is N-es teliszabványos, nincs ok aggódni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#950) uccso23


uccso23
csendes tag

Sziasztok. Ezt szerintetek bele tudom rakni a G551JM-be?

http://www.aliexpress.com/item/KingFast-SSD-128GB-2-5-SATA-III-3-Solid-State-Drive-6Gb-s-7mm-Internal-SSD/2020969584.html

A laptopszalon szerintetek belerakja nekem hogy ne veszítsem el a garit?:D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.