Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#151) whited válasza Because (#149) üzenetére


whited
addikt

Ha meg valaki ennyire türelmetlen akkor akar a g56 is jo alternatíva
Tudom, nem olyan erős mint az acer viszont minden másban jobb :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#152) Because válasza whited (#151) üzenetére


Because
őstag

a végén annyira leszokok a játékokról, hogy be se szerzem a notit :D
most találtam Magyarországon egy melót igaz 12 órát elvesz utazással együtt a napomból így nem sok mindenre marad idő....

(#153) whited


whited
addikt

Valami remény? :U :D

eská sopp

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#154) latger


latger
tag

En egy ilyen mini reviewt talaltam ma: link

(#155) whited


whited
addikt

ha jól olvastam, IPS utolsó komment :K

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#156) whited


whited
addikt

Uraim, ez van...

"Tisztelt Cím!

Az Asus a mai nap folyamán tájékoztatta Cégünket, hogy a beígért Asus G550JK/G551JM szériás készülékek várhatóan késnek és csak a hónap legvégén lesz elérhető.
Hasonló kiépítésben a következő típust ajánlanám figyelmébe:
http://www.digiprime.hu/laptop/acer-aspire-vn7-591g-black-edition-17376-elado
Ez a típus raktárról elérhető és azonnal átvehető / szállítható. Amennyiben ez a típus is megfelelne, úgy az előzetes megrendelésre való tekintettel tudunk az árból engedni.
Amennyiben módosítani szeretné a megrendelését vagy maradna az eredeti megrendelésnél, kérem, hogy jelezzen vissza.
Elnézést kérünk a kellemetlenségekért, sajnos a csúszás rajtunk kívülálló okokból adódik.
További kérdéseit örömmel várjuk!"

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#157) Because válasza whited (#156) üzenetére


Because
őstag

nekem az is jó lesz ha az acerről mondasz véleményt majd :D

(#158) Dapro válasza whited (#156) üzenetére


Dapro
senior tag

100% ig biztos voltam benne, hogy késik :K Az acer nem lenne jó vétel, ha csak nem télre kell fűtésnek.
Az sk shop is csak csúsztat már hetek óta írják át a raktár időpontot...

[ Szerkesztve ]

(#159) latger válasza Dapro (#158) üzenetére


latger
tag

Acert nem vennek... :D Ocsemnek is az volt, azota van egy egesnyom a combjan :D

(#160) WcatHendrix


WcatHendrix
újonc

Én rákérdeztem a DP-nél, és ők azt mondták, hogy ez lesz az ára, ami ott van. Ami önmagában persze nem szentírás, de felhívták a figyelmemet arra, hogy elő lehet rendelni, szóval ennek fényében már biztosnak tűnik.

(#161) Because


Because
őstag

jöjjön csak! mert 2,5 év után leejtettem az acert és megrepedt a burkolat.... szegényke, pedig már a szívemhez nőt :(

(#159) latger: gondolom a tiétek erősebb, ebben egy a4-3305m van, rendesen pasztázva semmi hangja és épphogy csak melegszik

[ Szerkesztve ]

(#162) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Esetleg tud valaki friss infót a beérkezésről..?

(#163) Cargo válasza Tufa_ (#162) üzenetére


Cargo
tag

Még Whited fórumtársnak írta augusztusban az Asus Magyarország hogy 39 héttől várható, gondolom ez irányadó (tehát jövő héttől) azonban valahol olvastam már 29.-ei dátumot is. Amikor még 1-2 hete a laptopszalont kérdeztem, ők október közepét mondták. Tehát továbbra is áll a mondás, hogy csak a halál és az adó forevör...

nothing

(#164) whited válasza Tufa_ (#162) üzenetére


whited
addikt

minimum október eleje

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#165) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Addig talán kibirom.. :-)
Egyébként spyduck-nal jobb áron lesz ha minden igaz.. Én nála veszem :-)

(#166) Dapro válasza Tufa_ (#165) üzenetére


Dapro
senior tag

Mondta? Vagy bármilyen árat tud?

(#167) Tufa_ válasza Dapro (#166) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Igen, beszéltem vele. Jeleztem neki hogy szóba került itt, szerintem hamarosan megmondja ő hogy mennyi lesz majd :-)

(#168) szabyka95


szabyka95
őstag

http://www.ultrabookreview.com/5255-asus-g771-review/

Ha ez throttlingol, akkor mi lesz a kisebb testverevel?

(#169) Tufa_


Tufa_
aktív tag

90NB06R2-M00290
B99Q345
RG G551JM-DM024D CI5-4200H 8GB
1000GB 15.6 D DVD NOOS 2Y
GTX 860 2GB
Black
26
br.: 259900 Ft

90NB06R2-M00870
B99Q026
RG G551JM-DM031D CI7-4710HQ 8GB
1000GB 15.6 D DVD NOOS 2Y
GTX 860 2GB
Black
26
br.: 289900Ft

Spyduck árak :-)

[ Szerkesztve ]

(#170) whited


whited
addikt

Én a magam részéről beruháztam egy ilyenre mert nem akartam várni tovább, és eddig nem bántam meg [link]
Igaz, eddig csak a WoT és a Far cry 3 ment rajta de azok nagyon szépen futnak :K

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#171) szabyka95 válasza whited (#170) üzenetére


szabyka95
őstag

mennyi volt ha szabad tudni ?
csak kepen tunik ilyen vekonynak ?

(#172) whited válasza szabyka95 (#171) üzenetére


whited
addikt

most akciós volt, így került 320k-ba.
nem túl vastag, és nem is nehéz + adtak hozzá táskát is :)
hamarosan többet is mondok, mert írok róla 1 bemutatót a jövő héten körülbelül

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#173) latger válasza szabyka95 (#168) üzenetére


latger
tag

En ugy olvastam, hogy mindegyik ilyen arkategorias amiben nincs brutal nagy hutes az visszaveszi a CPU frekvenciat...

Mas: ha jol latom van benne meg egy hely az SSD nek is? :D

[ Szerkesztve ]

(#174) szabyka95 válasza latger (#173) üzenetére


szabyka95
őstag

van

(#175) NTonee válasza szabyka95 (#168) üzenetére


NTonee
veterán

van asusnak egy gputweak for laptops nevű alkalmazása. Abban van egy kapcsoló, ami maxra nyomja a ventiket, játék közben így hasznos lehet a throttling ellen. Persze cserébe hangos lesz a gép. Normál felhasználás mellett nem lesz baj vele. +ha az asusnál is tisztában vannak vele, akkor hátha lesz valami módosítás.

latger: a 17es G asusokban mindig van. Régebben a 15ösökben is volt (az enyémben még van ;) ), de sajnos már kikopott belőlük. Van lehetőség helyette msata/m.2 foglalatra, remélhetőleg ez nem fog kimaradni, mint a g550-ben.

(#176) szabyka95 válasza NTonee (#175) üzenetére


szabyka95
őstag

gondolom ha x foknal throttlingol akkor x-10 nel mar fullon megy a venti, nem ?

(#177) NTonee válasza szabyka95 (#176) üzenetére


NTonee
veterán

sajnos az eddigi tapasztalataim alapján nem. :(

(#178) bandita9


bandita9
csendes tag

Ma írta nekem az Asus Magyarország a következőt a G551-ről:

A készülék hamarosan fel fog kerülni az oldalunkra.

A megjelenés ideje október második fele november eleje.

Tisztelettel,

ASUS Magyarország Ügyfélszolgálat

(#179) latger válasza bandita9 (#178) üzenetére


latger
tag

Hat ez eleg rosszul hangzik... :(

(#180) whited válasza bandita9 (#178) üzenetére


whited
addikt

egyre jobb, a legelső dátum csak úgy megjegyzem szeptember 13 volt :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#181) Tufa_ válasza bandita9 (#178) üzenetére


Tufa_
aktív tag

:(

(#182) Dapro válasza Tufa_ (#169) üzenetére


Dapro
senior tag

Az árak jók, csak ez most fhd ips? lesz msata/m.2 ? megéri azt a 30k-t az i7? meg ha throttlingol az gáz..

(#183) Because válasza whited (#180) üzenetére


Because
őstag

mondtam, hogy lesz ez a karácsonyfa alá majd :D

(#184) whited válasza Because (#183) üzenetére


whited
addikt

én már letudtam a " problémát" :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#185) Because válasza whited (#184) üzenetére


Because
őstag

laptopéknál én is kinéztem egyet. r9 m290x csak az az 5750-es proci...
viszont nagyon tetszik a gx60-ben hogy a dvd mellett ha jól néztem fotókat 2db 2,5-es hely van

(#186) szabyka95 válasza Because (#185) üzenetére


szabyka95
őstag

nos, ha jol hallottam, akkor amd oldalon driver supportal bajok vannak

(#187) NTonee válasza szabyka95 (#186) üzenetére


NTonee
veterán

azzal is. ;]
Because: amd-s notit nem veszünk, pláne nem gémert.

(#188) Because válasza NTonee (#187) üzenetére


Because
őstag

hát ez lehet, nincs sok tapasztalatom... 2,5 éve használok hiba nélkül egy acer 5560-at a4-3305m procival ezért gondoltam :U

[ Szerkesztve ]

(#189) Tufa_ válasza Because (#188) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Egyébként van most olyan gép ami a g551 alternatívája lehet? Esetleg jobb(persze drágább is)

[ Szerkesztve ]

(#190) Because válasza Tufa_ (#189) üzenetére


Because
őstag

van acernek, lenovonak is ugyan ilyen konfigban kapható modellje

(#191) Tufa_ válasza Because (#190) üzenetére


Tufa_
aktív tag

És az Asus van annyival jobb ezeknél hogy megerje várni?
Nekem első laptopom lesz..
Y50et néztem ki eddig amúgy korábban de lebeszeltek arról a hutese miatt.. Msirol meg az acerrol meg az anyaghasznalat miatt. Bár az msire meg volt aki rabeszelt volna..
:DDD

(#192) Cargo válasza Because (#185) üzenetére


Cargo
tag

MSI GX-ről mindenhol azt írják, hogy gyenge a CPU a GPU-hoz. Felesleges mert nem tudja kihasználni a teljesítményét. (ráadásul szerintem nem véletlenül zuhant meg az ára az elmúlt 1 hónapban mindenhol)

Én az acer vn7-el barátkoztam Itt egy német nyelvű teszt a 17" verzióról, és nem tűnik rossznak. (google fordítás nekem segített a megértésben). i7, GTX860, állítólag bírja a hűtése (gondolom ha rendesen takarítod), IPS, Win8 és 10%-al drágább "csak".

Én a gtx 900-as széria kivárása mellett döntöttem. Addig jó lesz 20Eft-ért egy netezős laptop.

nothing

(#193) whited válasza Cargo (#192) üzenetére


whited
addikt

és a GE60? én azt használom, igaz még csak hétfő óta, de nem bántam meg, hogy nem vártam a G-re

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#194) Cargo válasza whited (#193) üzenetére


Cargo
tag

A GE szériát nem nagyon nézegettem. A cél az volt, hogy gtx860 vagy erősebb kártyával szerelt gép legyen, de az y50 gondolom érthető okokból kiesett. G551 mint tudjuk nem jelent még meg, Acer jónak tűnik bár a hűtés miatt azért aggodalmaim vannak, meg sokallom azt a +10%-ot. Még a g750jz-t néztem, de nem éri meg nekem a +100Eft-ot bár a gtx880 eléggé csábító.

A gtx 850-es kártyával szerelt gépeket azért nem nézegettem, mert ár-érték arányban nem voltak olyan jók mint a 860-assal szerelt gépek.

nothing

(#195) NTonee válasza Cargo (#194) üzenetére


NTonee
veterán

nem véletlenül írják az amd procikra, hogy gyengék. A jelenlegi csúcs notis amd éppen, hogy elkapja az i3-as intelt. Jó, hogy az msi gx-ekben viszonylag jó vga van (ezek is elmaradnak sajnos az nvidiatól), de cpu nincs alattuk.

A g750-nél akkor is sokallod a 400-as árat, ha a gtx860m-hez képest +70%-ot hoz? ;)

whited: jó lesz az az msi, bár abból is van már valami 860m-es tudtommal. Azt nem nézted? A lenovo gépen is gondolkodtál, ha jól emlékszem, jól döntöttél, hogy nem azt vetted, annál az acer is sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#196) Cargo válasza NTonee (#195) üzenetére


Cargo
tag

Én azért megtudnék barátkozni azzal a radeonnal (MSI GX-el) ha lenne belőle 3.-4. generációs i7-es processzorral g551-es árban. :) Az szerintem csúcs lenne ebben a kategóriában.

A 70%-os plusz teljesítmény természetesen csábító 880-asnál de 100Eft-ot kvázi "csak ezért" sokallom. Mivel október közepére ígérik az asztali gtx900-asokat gondolom, hamar ki fognak jönni a mobil verziók is, Ott pedig még mindig választhatom majd a g750jz-t max olcsóbban, ha nem tetszene a 960-970 teljesítménye.

Fukar vagyok na... :)

nothing

(#197) NTonee válasza Cargo (#196) üzenetére


NTonee
veterán

az a gond, hogy a g750jz lassan kiesik a piacról, olcsóbb nem nagyon lesz már. Mire az első komolyabb 9xxm-el szerelt gépek jönnek, addigra szerintem nem lesz egy darab sem belőle.

(#198) Cargo válasza NTonee (#197) üzenetére


Cargo
tag

Azért én remélem, hogy 1 éven belül nem fut ki. Áprilisban jelent meg...

Ha abból indulok ki, hogy a 860-as és 880-as között árban kb. 100 max 200 dollár lehet a különbség, és lényegesen nem térhet el előállítási költségekben a két laptop (g551 és g750jz) szerintem lesz még benne tartalék.

De persze ez csak az én feltételezésem.

nothing

(#199) whited válasza NTonee (#195) üzenetére


whited
addikt

lenovo az elég hamar kiesett a látókörömből, úgy gondolom ezzel nem bántam meg, a proci a legutolsó generációs i7 azt hiszem :D, a gtx850 pedig a gyakorlatban azokban a játékokban amiben eddig próbáltam még nem hagyott cserben :C

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#200) bandita9


bandita9
csendes tag

Bocsi, de új vagyok. Spyduck kicsoda? Van egy boltja vagy online store-ja, vagy csak kb. apródon(OLiksz) hirdet?

Hogy találom meg az ajánlatait?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.