Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#351) NTonee válasza ToMmY_hun (#349) üzenetére


NTonee
veterán

amúgy a napi hordásra nem alkalmas (G751 méret) résszel nem értek egyet. Egy ideig én is így voltam vele, ezért vettem G53-at a G74 helyett anno. Azonban rájöttem, hogy csak egy nagyon jól kitalált és jó minőségű táska kell. Kollégám G750-et vett + a ROG Nomad táskát. Jó minőségű, hatalmas hátizsák, annyira jól megtervezték, hogy alig érzed a tartalmát. Egy komolyabb turazsákhoz is tudnám hasonlítani. BKV-val (vagy bkk, vagy tudom is én) jár, hozza ő is melóba a gépet, mint én.

Sárpac: jah, ha egy normális monitort is veszel mellé, akkor az is jó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#352) ToMmY_hun válasza NTonee (#351) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem tudom, nekem ez már nagy, persze lehet vinni hátizsákban. Én hetente többször vagyok laborban, ahol nagyon kevés a hely az asztalon a sok műszer miatt, így egy 15-ös gépet is komoly hadművelet lerakni. :D
Egyébként most is egy 17-es gépem van, ráadásul egy könnyebb darab, de piszok rossz hordani, éppen ezért lesz lecserélve.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#353) Sárpac válasza NTonee (#351) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egyelőre ami kijött g551 alapján erre nem nagyon támaszkodnék. Full szar kijelzője van annak is így írtak róla!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#354) ToMmY_hun válasza Sárpac (#353) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ezt hol olvastad? Lesz TN és IPS változat is és nem nagyon tudom elhinni, hogy annyira rossz lenne az az IPS.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#355) Dapro válasza Sárpac (#350) üzenetére


Dapro
senior tag

Ha az y50-re gondolsz akkor azt vedd figyelembe, hogy az 52-60 fokos terhelés alatt a wasd résznél. Oké, hogy tél jön, de arra ott a radiátor...

(#356) Dreadloord válasza Sárpac (#353) üzenetére


Dreadloord
senior tag

forràs?
fogadok az gl551 volt, csak a topikban visszaolvasàs màr luxus😕

(#357) Sárpac válasza Dapro (#355) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]

117 fahrenheit volt a max ahol a meleglevegő távozik, billnél 95-105 között touchpadnál meg 85-90 ez, úgy, hogy le van téve simán asztalra nincs semmi hűtőpad alatta.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#358) latger


latger
tag

(#359) ToMmY_hun válasza latger (#358) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Tehát a G551JM IPS kijelzős a gyártó szerint is. :K

C programmers never die, they are just cast into void.

(#360) szabyka95 válasza ToMmY_hun (#359) üzenetére


szabyka95
őstag

* letezik belole IPS is

(#361) ToMmY_hun válasza szabyka95 (#360) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Jogos.

- HD with EWV (1366 x 768)
- FHD EWV LED Backlight
- IPS FHD (1920x1080)

Ezek közül lehet válogatni. Érdekes üzletpolitika, hogy oda merik írni az általános leíráshoz az IPS panelt, mikor az nem minden altípusba van beépítve. :/

C programmers never die, they are just cast into void.

(#362) szabyka95 válasza ToMmY_hun (#361) üzenetére


szabyka95
őstag

Marketing. Normalis h a leheto legjobbat rakjak ki

(#363) ToMmY_hun válasza szabyka95 (#362) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Az rendben van, de végig FHD IPS panelről beszélnek és egy szóval sincs megemlítve, hogy ez csak opcionális. Na ez a nem korrekt, nem a max specs hirdetése.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#364) Assyd


Assyd
csendes tag

Szia mindenki!

Új gyerek vagyok, úgyh kérlek nézzétek el amit el kell nézni..
Kérdeznék és mesélnék.

Sokat filóztam milyen gépet vegyek.. legyen benne morcos hardver, de nézzen ki konszolidáltan (melo + játék)
Hosszas kutakodás után kinéztem az Asus N551-et.

A gond az volt, hogy egyetlen épkézláb tesztet találtam róla:
http://www.tlbhd.com/asus-n551jk-review-19227/

Ebben írnak egy komoly wifi problémáról (kb a szomszéd szobában felére esik a net sebesség), de hozzáteszik, lehet h a végső ker. forgalomba kerülőknél ezt javítják. Ezért írtam a Digiprime-nak, hogy segítsenek ebben, milyen modul került a gépbe. Képet küldtek, amit aztán elküldtem a teszter srácnak, aki azt mondta a teszt gépben más modul volt. Amit vettem abban pedig szerinte ez: https://wikidevi.com/wiki/AzureWave_AW-NB126H, ezért probáljam meg nyugodtan.

Megvettem, a wifi pedig így is használhatatlan volt. Namost mivel más modul volt "elvileg", és így is megmaradt a wifi probléma, nem mertem megjátszani, hogy cseréltetek egy panelt és csókolom. Inkább elálltam a vásárlástól, a Digi pedig visszafizette a vételárat, korrektek voltak, innen is köszi, és bocsi!

Na most pedig jön a G551. És nem tudom, meg merjem e futni ugyan ezt a kört.
Szeretném megkérdezni, hogy hülyeség volt e a vásárlástól való elállás, és egy sima modul csere mindenképp megoldotta volna a gondod? Vagy lehet e valami integrált komolyabb probléma a háttérben?
Honnan lehet majd tudni, hogy a G551-nél nem lesz hasonló probléma? (Tesztek nem tudom mikor jönnek..)

Köszönöm!

ui: Az N551 minden más szempontból bejött. Szépen igényesen volt összerakva, a hangja a külső "mélynyomó" nélkül is kellemes volt (pláne a mélynyomoval). A 24 GB SSD gyorsítót pedig határozottan lehetett érezni bootolásnál. Az IPS paneles kijelző is kellemes volt.

(#365) latger válasza Assyd (#364) üzenetére


latger
tag

Szia a G771 rol van teszt mar, ami a G551 17" -os nagytestvere. Ebben ezt irtak:

"The Intel Dual Band 7260AC Wi-Fi solution was reliable and after using the laptop constantly on wireless for the last week, there’s really nothing to complain about: the speed matches my Internet connection and the signal is strong and consistent even a bit further away from the router."

Valoszinuleg az N szeriaba egy olcsobb tipus volt. A csereje elkepzelheto, hogy megoldotta volna a problemat mivel elvileg a haz ugyan az.

(#366) latger


latger
tag

Asus MO Fb oldalan kerdeztem:

- Udv! Erdeklodnek, hogy az ASUS ROG G551JM laptop mikor lesz elerheto MO-n a viszonteladoknal ?
- Várhatóan november közepére érkeznek meg a G551-es gépek.

:O

(#367) Dapro válasza latger (#366) üzenetére


Dapro
senior tag

Már szerintem az is letett róla akinek a középső neve a türelem.

(#368) nmy1212 válasza latger (#366) üzenetére


nmy1212
tag

...És még mindig ott van a "Várhatóan" szócska a válaszban. :S

(#369) latger válasza Dapro (#367) üzenetére


latger
tag

Nem tettem meg le rola mivel jobb opcio jelenleg nincs szerintem :) Y50 szar kijelzo, Acer V nitro... az acer meg az se jott meg ki raadasul muanyag dragabban.

Ha valakinek van jobb opcioja szivesen hallgatom :D

[ Szerkesztve ]

(#370) Tufa_ válasza Dapro (#367) üzenetére


Tufa_
aktív tag

:DD

(#371) NTonee válasza latger (#369) üzenetére


NTonee
veterán

lassan már a G751JM is hamarabb itt lesz, ha alternatíva érdekel. :) bár az 17,3".

[ Szerkesztve ]

(#372) latger válasza NTonee (#371) üzenetére


latger
tag

Meg 400+ gondolom, nehez es nagydarab. Egyebkent nagyon tetszik maga a gep de az mar nem LAPtop... :D en olben szeretnek jatszani vele :P

Most egy Asus K70IO m van. Az is 17 col es 3.3KG de ez meg az eppen elmegy kategoria olben jatekhoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#373) NTonee válasza latger (#372) üzenetére


NTonee
veterán

A JM nem lesz annyi. 300 fölött lesz biztosan, de abban "csak" gtx860m lesz, így az ára is alacsonyabb lesz sokkal, mint a JY, vagy JT.
Amúgy én is a 15,6-os gépeket kedvelem jobban. Sőt, ha lenne valami izmos 14" méretben, akkor azt vennék. Viszont 17,3" alatt nincs elég izom. Ahol mégis jó a vga, ott meg a hűtés gáz.

[ Szerkesztve ]

(#374) latger válasza NTonee (#373) üzenetére


latger
tag

Most nezem K70io :

42.0 x 27.9 x 3.61~4.58 cm (W x D x H) 3.30 kg (with 6 cell battery)

G751JM:

416 x 318 x 20 ~43 mm (WxDxH) 4.3 kg (with 8 cell battery)

1kiloval nehzebb de vekonyabb lenne? nehez elhinni :P

Viszont ha 350 ben megall a 860M el... akkor meg lehet rola szo :)

(#375) Assyd


Assyd
csendes tag

A G751 gtx 860m-mel, 343k a radiumnal http://www.radium.hu/asus-g751jm-asnb-g751jm-t7052-1.html

(#376) latger válasza Assyd (#375) üzenetére


latger
tag

Sot 330k 8Giga rammal, ezen most meglepodtem. :) Akkor lehet inkabb ez lesz, ennek legalabb tuti jo a hutese... eloben kene mar csak latni :D

(#377) NTonee válasza latger (#376) üzenetére


NTonee
veterán

,,ennek legalabb tuti jo a hutese" Nana, a JM és a JY hűtése nem ugyanaz, de még a gépház is más! A JM lényegesen vékonyabb házat kap!
Amúgy kéretik nem figyelembe venni a külföldi szürkeimportos gépek árát. :N Radium nem játszik, viszont kb 350-360 körül már elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#378) Assyd válasza NTonee (#377) üzenetére


Assyd
csendes tag

A szurke importot mire erted? Amugy a 4 gb helyett 2 gb vram szamit valami gyakorlati hatranyt?

(#379) latger válasza NTonee (#377) üzenetére


latger
tag

Igazad van de azert a hutes szerintem kozel ugyan az, max vekonyabb kicsit, kevesebb anyaggal, de nem hiszem, hogy ez ne tudna lehuteni ezt a configot raadasul tuti jobb mint a G551e ugyan azzal a configgal.

G751JT:
416 x 318 x 20 ~53 mm (WxDxH) Weight 4.8 kg (with 8 cell battery)

(#380) NTonee válasza Assyd (#378) üzenetére


NTonee
veterán

a radiumra. Felejtős bolt, külföldről behozott gépeket árulnak. Nem magyar kiosztású billzet és lassabb/problémásabb garanciális ügyintézés.
Bizonyos esetekben számít a dupla vram. Az olyan borzasztó portolt játékoknál, mint a WatchDogs például, észrevehetően kevés a 2gb. Viszont amit normálisan megcsinálnak, ott nem gond.

latger: +1cm a hűtésnek igencsak hasznos dolog és nem kevés, hidd el. ;) Viszont kétségtelenül jobb lesz a G551 hűtésénél.

[ Szerkesztve ]

(#381) NTonee válasza latger (#379) üzenetére


NTonee
veterán

amúgy még szemmel is bőven látható a különbség a kettő között.
JM - JY / JY közelebbről

[ Szerkesztve ]

(#382) latger válasza NTonee (#381) üzenetére


latger
tag

Az elso kepen csak a legfolso a JM az also ketto mar nem ahogy nezem, mert azoknak mar piros a kivezeto nyilasa a felsonek meg szurke es nincsenek olyan talpai se. ez meg az elviselhetoen vastag kategoria :D

(#383) NTonee válasza latger (#382) üzenetére


NTonee
veterán

igen, az első kép egy kicsit össze van ollózva, de mindegy. A felső része, a hátulja a lényeg. :)
Egyébként én hihetetlen módon örülök azoknak a nagy talpaknak a JY gépen. Talán végre nem kell majd emelgetnem a gép hátulját. :D

[ Szerkesztve ]

(#384) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Sziasztok na vettem egy asus N551jm et . Semmi bajom sincs a wifivel. Tökéletesen működik.
Mi volt vele a gond? Szerintem nagyon jól összerakott kis gép és nagyon szép! Csak ajánlani tudom!

(#385) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Huhh lehet hogy az egyik particiot nem formataltam vagy nemtom mi van de nem latja csak a kisebbik particiot a gép. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#386) NTonee válasza Szatesz. (#385) üzenetére


NTonee
veterán

sajátgép (ez a gép, my computer, stb) ikonra jobb klikk, kezelés, lemezkezelés. Jobb klikk a formázatlan partícióra és formázod.

[ Szerkesztve ]

(#387) Szatesz. válasza NTonee (#386) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#388) Sárpac válasza Szatesz. (#384) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kíváncsian várjuk a tapasztalataidat. pl. kijelző milyen? Hőfokok terhelve, primeal stb. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#389) NTonee válasza Sárpac (#388) üzenetére


NTonee
veterán

nem benchmarkokkal nézünk hőfokot, hanem valós körülmények között, játékkal. Tesztek nálam (is) többnyire megállnak 78 fok körül (gpu). Játék simán csinál 84-et is.

[ Szerkesztve ]

(#390) Assyd válasza Szatesz. (#384) üzenetére


Assyd
csendes tag

Vidd el egy masik szobaba a gepet es merd le a net sebesseget. Nekem durvan a felere esett, pont ugy ahogy a tesztben irtak. Egy szobaban a wifivel nekem sem volt gond, de azert az nem jarhato ut egy laptopnal h mindig a wifi melle uljek le. Merd le arrebb speedtest-tel. Ha messzebb is franko, akkor ez az en formam.. (Particionalni utolag is tudod, en is vlmit elrontottam elsore)

Ui: amugy szerintem is szepen egyben van, a kijelzo is jo stb

[ Szerkesztve ]

(#391) Assyd válasza Assyd (#390) üzenetére


Assyd
csendes tag

"What’s annoying is how fast the Wi-FI speed drops when you get even a bit farther away from the router. For instance, in this picture I’m only 20 feet away with two walls in between and the speed is half of what I get with my desktop." Pontosabban ez volt a gond :( de legyen jobb szerencsed!

(#392) telefonfulke válasza Szatesz. (#384) üzenetére


telefonfulke
tag

Kérünk egy gyors tesztet, sok hőmérsékleti adattal. :)
Digiprime?

(#393) Szatesz. válasza telefonfulke (#392) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Gyorsan megcsináltam a net teszteket. A többire csak hétvégén vagy este lesz időm sajnos de azokat is megcsinalom hátha segítek vele nektek.Igen a digiprim.
Tehát 5 méterre egy légtérben a net sebessége 39mb le 4,5 fel.
10 méterre egy szobában bezárt ajtóval 27.25mb le 4.7 fel
és a lakás legmesszebbi pontján bezárt ajtóval vagy 2-3 fallal odébb is van még 4 es térereje ott 20mb le 5mb fel. Ez nem tudom milyennek számít de a wifim nem egy csúcsragadozó :D

[ Szerkesztve ]

(#394) Assyd válasza Szatesz. (#393) üzenetére


Assyd
csendes tag

Hat ennyivel en sem pampogtam volna :) de most mar nagyon erdekel mi lehetett nalam a gaz. Durvan 10 meterre 2 zart ajto, 2 fal = 4eves toshibam 30at mért a 30bol, az n551 6-15 kozott. Komolyan nem ertem :( A térerővel nem volt gond, csak a lag volt nagy. Drivereket 2x ujrahuztam biztos ami biztos.. Mi okozhatta ezt?

[ Szerkesztve ]

(#395) NTonee válasza Assyd (#394) üzenetére


NTonee
veterán

helytelen, vagy hiányzó wifi driver, nem megfelelő wifi lefedettség (gyenge router), falak vastagsága/anyaga, más wifi hálózatok azonos csatornán. Sok komolyan befolyásoló tényező van wifi esetén, lehet válogatni.

,,csak a lag volt nagy" Milyen lag?

(#396) Assyd válasza NTonee (#395) üzenetére


Assyd
csendes tag

1. Gyenge routert talan kilohetjuk a referencia toshibaval
2. Driverrel sem volt baj. Eloszor CD-rol ment, aztan az asus honlapjarol, aztan a uniblue driver scanner is futott egyet
3. Lag: internetes jatek felugralt 500ms-ig, de a bongeszo is baromi lassu volt, speedtest leginkabb 5mbt/sec et mert a 30bol
4. Az irodaban is hasonlo problemak voltak

Ui: amugy koszonom, h foglalkoztok a temaval :)

(#397) NTonee válasza Assyd (#396) üzenetére


NTonee
veterán

jah, olyan lag. Ezt mondjuk ki is lehet venni a képből, ez nem csak a wifi probléma lehet. Itthon kiváló az internetem és a hálózat is, mégis az online játék olyanokat tud akadni kapcsolati probléma miatt, hogy csak pislogok néha. Szerveroldali hiba.
Amúgy érthető, hogy visszavitted a gépet, viszont lehet, hogy így tényleg csak kifogtál egy rosszat.
Bakker, toshi felzabálta cisco/linksyst? :Y

(#398) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Érdekel ugyan ott van a gép mint reggel és néha az 5 ös térerő leesik 3-4 re is. ÉS olyankor tényleg 60% a sebessége a teljesnek. Most rakosgattam fel pár programot illetve aktiváltam win 8.1 et lehet hogy valami befolyásolja?

(#399) Assyd válasza Szatesz. (#398) üzenetére


Assyd
csendes tag

Lehet, hogy totális hülyeség,
de olvastam valahol valami problémát (Intel), hogy a wifi tovább scannel új hálózatok után, akkor is ha már csatlakozott.

"After doing a bit of research, the ping spikes are caused when the wireless card scans for networks. I was actually able to reproduce the issue and can confirm this. You can do so yourself."

Itt írnak róla, a "Aug 13, 2014" a dátum a megoldás hozzászólására.

Nem értek hozzá sajnos, ha hülyeség sorry.. A tesztelt n551-ben elvileg Mediatek modul volt, az enyémben pedig elvileg ez volt

Ui: máris elkezdtem keverni két szót.. Wifi Chip és modul között mi a különbség? mi felel miért?

[ Szerkesztve ]

(#400) telefonfulke válasza Szatesz. (#398) üzenetére


telefonfulke
tag

És a digiprime garanciája rendes, itthon érvényesíthető Asus-garancia? Nagyon várjuk a hőtesztet. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.