Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#1201) Tikakukac válasza wark92 (#1200) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha abban a panel verte a szemed ez is fogja csak natívon még apróbb is lesz minden.

PWM mentes kijelzőt nézz és rendeset. Igaz ez laptopban mese szint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1202) wark92 válasza Tikakukac (#1201) üzenetére


wark92
tag

Köszönöm!

Tudsz vagy tudtok ajánlani valami más laptopot ami ilyen árban van ilyen teljesítménnyel, de jobb benne a panel? Akár IPS?

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1203) Tikakukac válasza wark92 (#1202) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs, nem is volt nem is lesz. Csak úgy nem fognak betenni neked egy sokkal drágább panelt ugyanolyan gépbe. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1204) cstom válasza wark92 (#1202) üzenetére


cstom
aktív tag

Ha nem nagyon hurcolászod a lapost, kössél rá egy monitort. -tudom, csak félmegoldás- :) egyébként mi a bajod a képével, mert én meg n551-et akarok venni

[ Szerkesztve ]

(#1205) wark92 válasza cstom (#1204) üzenetére


wark92
tag

Kolis vagyok szóval elég sokat hurcolászom a gépet. Nekem ami most van fakók a színek meg olyan élettelen a kép és valami miatt bántja a szemem. Lehet a szememmel van baj. :D

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1206) wark92 válasza Tikakukac (#1203) üzenetére


wark92
tag

Értem köszi a válaszod!

Még annyi, hogy közeljövőben fog jönni valami frissités vagy új széria amire érdemes lenne várni vagy G551-et érdemes megvenni?

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1207) Tikakukac válasza wark92 (#1206) üzenetére


Tikakukac
titán

Jön a csere persze. Hogy jobb lesz-e fogalmam sincs, ide az országba főleg nem jut el minden aminek kéne.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1208) wark92 válasza Tikakukac (#1207) üzenetére


wark92
tag

Kb mikor jön update lehet erről tudni valamit?

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1209) cstom válasza wark92 (#1208) üzenetére


cstom
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1210) Tikakukac válasza wark92 (#1208) üzenetére


Tikakukac
titán

Huhuhú, na az a remek kérdés. Cifra nyomorban vagyunk, nagyker is mikor küldi nem küldi, mit hoznak be és mit nem. Vicces. Ha lesz előtte 1-2 nappal már tuti.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1211) wark92 válasza Tikakukac (#1210) üzenetére


wark92
tag

Szóval akkor ne kapkodjam el a vásárlást most :D

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1212) wark92 válasza wark92 (#1211) üzenetére


wark92
tag

Ha jól sejtem ez a JW lesz?
Vagy ez már van? Nagyon elvagyok tévedve :D

[ Szerkesztve ]

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1213) Tikakukac válasza wark92 (#1211) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt olyan aki nem kapkodott. Na ő pölö 20k-val vett drágábban rosszabb gépet. Régi kifutott forint felment és kész is az önszopóka.

Ha kell gép vegyed ha nem várj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1214) wark92 válasza Tikakukac (#1213) üzenetére


wark92
tag

Köszönöm a tanácsodat! :)

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1215) amoartus válasza wark92 (#1214) üzenetére


amoartus
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek nézzétek el nekem, nem néztem át az összes hozzászólást, így bocsánat, ha már megoldott témát feszegetek.
A közeljövőben szeretnék laptopot vásárolni, amit mai játékokhoz is tudok használni, viszont nincs pénzem űber-vasakra. Nagyjából olyan 230-240k környékén gondolkodtam, és két gép jött velem szembe:
1, ASUS X550JK:
- i7-4710HQ
- 8GB RAM
- Nvidia GeForce GTX 850M, 2GB
- 1TB HDD
2, ASUS N551JM:
- i5-4200H
- 8GB RAM
- Nvidia GeForce GTX 860M, 2GB
- 1TB HDD.
Az lenne a kérdésem első sorban, hogy a kettő közül melyik érné meg jobban? (Olvastam egy korábbi hozzászóló véleményét, aki szerint a két processzor és videokártya közt sincs túl nagy különbség, mégis melyik lenne a fontosabb?) Vagy ilyen áron tudtok jobb alternatívát?
+1 bónusz kérdés: Van-e esély rá, hogy ilyesmi gépeken eldöcögjön a Wicher 3?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#1216) GeGexx válasza amoartus (#1215) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Játékhoz nem kell i7 az biztos így hát mivel a második gépben van az erősebb grafikus kártya egyértelmű a választás szerintem.

Ja, és ezt a kérdést inkább ide

[ Szerkesztve ]

(#1217) amoartus válasza GeGexx (#1216) üzenetére


amoartus
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod!
Teljesen igazad van, átrakom a hozzászólásomat.

(#1218) wark92


wark92
tag

http://www.banggood.com/2ND-SATA-2_5-Inch-HDD-Hard-Drive-Caddy-Bay-For-MacBook-Pro-SuperDrive-p-918214.html

Ilyen keret megfelelne g551 hez ssd behelyezése céljából?

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1219) Halkow. válasza wark92 (#1200) üzenetére


Halkow.
senior tag

üdv!

Sok-sok nézelődés, tesztek ár/érték után én ezt ajánlanám

ASUS N551JK-CN067H

i5 4200H (2x)2,8-3,2 GHz core
8GB ram
15,6" Fullhd ips
gtx850 2GB
1TB 5400rpm

www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/n551jk-cn067h-p253667103/?gclid=CPSj4_Do4MQCFVTLtAod61gA7w

szinte nincs sok különbség a kicsit erősebb de gyengébb kijelzőjü g551-el szemben, mert itt ips van méghozzá Fulhd-ba, a külső meg szubjektív nekem ez jobban bejön.

a korábbi komentekkel egyetértek i7 meg felesleges nem sok játék használja ki teljesen és a 4GB-s Videó karik is szintén ... gtx850-860között sincs akkora különbség

(#1220) wark92 válasza Halkow. (#1219) üzenetére


wark92
tag

Köszönöm az alternatívát :)

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1221) cstom válasza Halkow. (#1219) üzenetére


cstom
aktív tag

Azért a 850 és 860 közt lévő átlag 20-25% különbség jelentős szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#1222) Halkow. válasza cstom (#1221) üzenetére


Halkow.
senior tag

jogos :) a notebookcheck game tesztjei alapján Inkább fullhd-be van 6-8fps különbség, HD alatt 2-3fps... , kár hogy nem találni asus ips-el szerelt gtx 860-ast mo. - n persze :DDD

(#1223) cstom válasza Halkow. (#1222) üzenetére


cstom
aktív tag

Alapvetően a két gpu közti teljesítménykülönbségről írtam.
link
link
A notebookcheck oldalán (nem lehet linkelni összehasonlítást) a két gpu hozza az általam leírtakat. enikveszcsön? :)

[ Szerkesztve ]

(#1224) GeGexx válasza cstom (#1223) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Nekem van kveszcsönöm, bár már 3 hónapja meg van a gépem (860M 2GB) most akkor a 2GB-os erősebb mint a 4GB-is kivitel, rájt?

(#1225) Tikakukac válasza GeGexx (#1224) üzenetére


Tikakukac
titán

Azonos órajeleken tök egyforma mindegyik. Nem azonosokon meg amelyik nagyobb az. A ram semmit sem módosít mivel a 2 gigát sem éri egyik sem a mesében sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1226) GeGexx válasza Tikakukac (#1225) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Még amikor nézegettem a gépeket valahol olvastam, hogy a kétgigás magasabb órajelen van.

(#1227) Tikakukac válasza GeGexx (#1226) üzenetére


Tikakukac
titán

Refen volt mindegyik, kétlem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1228) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy ASUS N551JM CN196H. Szeretném SSD-vel használni, van optibay-em is a HDD-nek. A fizikai csere nem gond, a szoftveres annál inkább. Ugye járt a laposhoz Win8.1, viszont ennek a telepítője a winyón van. Hogy tudnám megoldani azt, hogy az SSD-re fel tudjam telepíteni a géphez járó windowst?

(#1229) pappgaba válasza cstom (#1228) üzenetére


pappgaba
tag

A legtöbb SSD-hez van olyan program ami átmásolja (klónozza) a HDD tartalmát az SSD-re, hogy mennyire működik ez a gyakorlatban azt nem tudom.

(#1230) cstom válasza pappgaba (#1229) üzenetére


cstom
aktív tag

Rápróbálok a Macrium Reflect-re.

(#1231) wark92 válasza cstom (#1230) üzenetére


wark92
tag

Tapasztalatodat majd oszd már meg légy oly szíves :D
Mivel én is ilyen probléma előtt állok. :)

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1232) cstom válasza wark92 (#1231) üzenetére


cstom
aktív tag

Felhívtam ma Asusékat, azt mondta a telefonos ügyintéző, hogy ssd csere miatt nem ugrik a gari. Holnap megy is bele.

(#1233) zakoss válasza cstom (#1232) üzenetére


zakoss
tag

Nekem is SSD-vel volt bővítve a lapos. Garanciális javítás során visszaküldés előtt vissza raktam bele az eredeti meghajtót és kész. Nem panaszkodtak érte. :)

(#1234) GeGexx válasza cstom (#1232) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Szerintem már nincs is olyan gép a piacon amiben a HDD cseréje garivesztést okozna.

(#1235) kupo10 válasza GeGexx (#1234) üzenetére


kupo10
csendes tag

srácok valaki nem tudna segíteni mi lehet a baj dying light akad minden hogy milyen beállítással használjam vagy nem birja el ? :D

(#1236) Dreadloord válasza GeGexx (#1234) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Macbook

Troll off Xd

(#1237) cstom válasza GeGexx (#1234) üzenetére


cstom
aktív tag

Magyarország, itt bármi megtörténhet. :)

(#1238) frzsombor


frzsombor
csendes tag

Sziasztok!

Annyit szeretnék kérdezni, hogy a G551JM/G551JK (vagy bármelyik 551 a sok közül) alkalmas-e OSX Yosemite hackintosh futtatására? Lenovo Y50 és az ASUS 551-esek között vacillálok, de itt a fórumon és ismerősök is lebeszéltek az Y50ről. Viszont ahhoz komplett leírásokat, cikkeket találtam külföldi oldalakon hackintosh témakörben, az 551-ekhez viszont alig láttam valamit. Bocsi ha volt már hasonló.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1239) Tikakukac válasza frzsombor (#1238) üzenetére


Tikakukac
titán

Lesz vele szenvedés azt borítékolhatod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#1240) frzsombor válasza Tikakukac (#1239) üzenetére


frzsombor
csendes tag

Igen, az mindig volt, ez lenne a 3 laptopom amit így (Win+OSX dual boot) használnék :D

(#1241) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Van itt valaki aki a GTA 5-öt tolja ezzel a géppel? :)
Nyárig nem fogom megvenni a játékot, de kíváncsi lennék mire számíthatok majd. Van esély az 1080p maximális beállításoknál 30 FPS-re? :)

(#1242) Hunner válasza Sidorovich (#1241) üzenetére


Hunner
senior tag

Maximális beállítások :C :C :C Megeszik a játék 2db asztali GTX980-at SLi-be kötve egy combosabb i7-el megspékelve (advanced grapics...)

Na de hogy válaszoljak is, (i7-es verzió 4GB-os 860M) high-very highon elszüttyög 50fps fölött, de atom durván melegszik. VGA annyira nem hálistennek, de az i7 az háromszámjegyet karcolja. Bár nem célgépem GTA5-re a noti, szóval egyhuzamban 45percnél többet nem toltam rajta, azt is inkább kiváncsiságból, és ottragadtam :))

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1243) Sidorovich válasza Hunner (#1242) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm a választ! Nem tudtam, hogy ennyire durva, azt gondoltam előzetes hírek (és ajánlott gépigény) alapján, hogy egy asztali GTX 970 már elég neki.
A cél nekem az 1080p 30 FPS, ezen belül amit lehet kihozni.
A very high az a legnagyobb az adott tulajdonság választásánál, vagy van "ultra" is? :)
A melegedés meglep, ez hosszútávon nem lesz gáz a gépnek? :F

(#1244) Hunner válasza Sidorovich (#1243) üzenetére


Hunner
senior tag

Van Ultra beállítás néhány opciónál, és nyilván AF-ből is a 16x, valamint MSAA-ból 8xx és Nvidita TXAA is jelen van. Ezen kívül, van egy speicális advanced grapics menüpont, ahol elég durva gépzabáló dolgokat lehet bekapcsolni. :) Ha azokkal nem foglalkozik az ember (mert az sli, és titan X-re tervezett) akkor el lehet érni 970-el is az ultra 30fps-t nyilván AF is max 8, és MSAA-t is maximum 2x-en használva.

A melegedés nyilvánvalóan gáz, a noti hűtése nem bírja rendesen kihűteni az i7-et, szóval (a többi topiklátogató is elmondja majd) i5-ös típust válassz, elhanyagolható különbség, és nem melegszik annyira. Viszont gta5-höz nagyon kell a VRAM. Konkrétan annyit zabál amennyi van a gépben egy Mb-nyival se kevesebbet :DDD

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1245) Sidorovich válasza Hunner (#1244) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Sajnos választani már választottam. Tavaly a magyarországi megjelenéskor megvettem az i7-es változatot. :D
Az egyetem miatt játékra azóta se nagyon tudtam használni, ezért meglep ez a melegedés. Nyáron lenne időm kockulni, de a 30 fokban ez hogy fogja így bírni? :F

(#1246) Hunner válasza Sidorovich (#1245) üzenetére


Hunner
senior tag

Jah, hogy a gép már megvan, csak a játék lesz később... Értő olvasás 1. :U

Nem tudom, hogy fogja bírni, szerencsére nekem nem elsődleges platform a WoW-ot meg elviszi nyáron is remélem. Maximum beülsz a hűtőbe :K

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1247) Hawaii2249 válasza Hunner (#1246) üzenetére


Hawaii2249
tag

Nálam ezzel a beállításokkal FHD-ban 40-50 fps-el fut, i5-el szerelt verzió van nekem, 72-83 fok között ingadozott a proci, videókártya meg 75 fokos volt . :) (Eredeti példány)

Ui.: Bocsi Hunner, bencze94-nek akart menni a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#1248) Xelo válasza Hawaii2249 (#1247) üzenetére


Xelo
addikt

nekem i7-essel 40-60, de high textúrákkal játszok grass medium particles postfx high, dof szerintem ronda. mellesleg felraktam rá egy Win 7 Pro-t, tökéletesen működik pedig mindenhol azt olvastam hogy nem ajánlják mivel nincs rá támogatás, de nekem megoldotta a wifi gondjaimat (sleep után sokszor le és vissza kellett csatlakozni a routerhez hogy legyen net). driverekből se azokat használom ami a g551jm support oldalán vannak, összevadásztam a legfrissebbeket. a gagyi panel nem igazán zavar, netezni teljesen jó, ha filmezek vagy játszok akkor pedig tv-re van csatlakoztatva. egyszer sikeresen elbasztam a lapost mert Prema-val dolgoztunk a G551JM moddolt biosán de sajnos sikertelenül. jól jött az internacionális gari így Norvégiában ahol jelenleg élek is gond nélkül javították (kicserélték az alaplapot).

(#1249) wark92


wark92
tag

http://www.radium.hu/legjobb-ajanlatok/asus-g551jw-cn120h.html

Ehez mit szóltok? Megéri az árát? :) Valóban IPS panel van benne ?

Ugyanakkora hatalmam van, mint a pápának. Csak nem hisznek benne annyian.

(#1250) Tikakukac válasza wark92 (#1249) üzenetére


Tikakukac
titán

Ehez mit szóltok?

+1h

Továbbá ez a gép itthon sohasem létezett. Ha szereted szopatni magad, vegyed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.