Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#251) Dapro válasza Sidorovich (#250) üzenetére


Dapro
senior tag

Lassan jöhetne már egy notebookcheck teszt.

(#252) Footballer válasza noco79 (#245) üzenetére


Footballer
tag

"de azt mondták hogy sokan érdeklődnek felőle és hogy remélik több darabot is kapnak majd raktárra...."

Ez most komoly?? Remelik kapnak eleget? Ne csinaljak mar, az elozo laptopot is, amit kineztem azert nem tudtam megvenni, mert mar elfogyott. Nem is hittem, hogy ez ma meg elofordulhat. Nem ok mondjak meg, hogy mennyit rendelnek?? Az Asus szabja meg, hogy ki mennyit kap? Ez eleggge hihetetlenul hangzik.

(#253) Sidorovich válasza Footballer (#252) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Reméljük más jó hírű boltban is kapható lesz. :)
Egyébként a készlethiány engem is aggaszt picit. Úgy terveztem, hogy a mostani notim eladom, és mikor elkelt utána mennék a boltba. Remélem lesz készleten, nem akarok hetekre gép nélkül maradni. :DD

(#254) NTonee válasza Footballer (#252) üzenetére


NTonee
veterán

rendelhetnek amennyit akarnak, de csak annyit kapnak, amennyi jön. Az importőr nyilván kap egy szállítmányt, amit el kell osztani a szerződött boltok között, amik adtak le rá rendelést.

(#255) Footballer


Footballer
tag

Pedig azt hittem vegre lezarul a laptopvasarlasos hercehurcam, de igy megint kereshetek uj opciot :)

(#256) NTonee válasza Footballer (#255) üzenetére


NTonee
veterán

Miért? Nem lesz jó a G551? Több boltból is lehet majd válogatni, de még akár itt a hardveraprón is érdemes rákérdezni pl west fórumtársnál.

(#257) Footballer válasza NTonee (#256) üzenetére


Footballer
tag

550-t szeretnék, mert az biztos IPS, míg az 551 továbbra is kérdéses, hogy nálunk melyik verziója lesz elérhető. A digiprime-nál többféle konfigurációban is elérhető, máshol nem tapasztaltam ekkora választékot.
Nekem ezzel a felszereltséggel kellene:
http://www.digiprime.hu/laptop/asus-laptop/asus-g550-ar/asus-g550jk-16619-elado
+SSD

Ilyet pedig aligha találok máshol, vagy bővíthetem a memóriát is, de az már jóval drágább is.
Sebaj, még várunk, remélem nem kell már sokáig. :)

(#258) NTonee válasza Footballer (#257) üzenetére


NTonee
veterán

A legtöbb bolt még fel sem vette a listára, majd akkor fogják, ha elérhető lesz. Tudják a kereskedők, hogy ezt a gépet vinni fogja a nép. Türelem. ;)
Szerk: mondjuk 16gb-os verzió az 551ből valóban kétséges, hogy lesz e a boltokban. Viszont bővítéssel lehet, hogy olcsóbban jössz ki.

[ Szerkesztve ]

(#259) Footballer válasza NTonee (#258) üzenetére


Footballer
tag

Remélem úgy lesz, ahogy mondod. Régóta húzom már ezt a laptop vásárlást, most már pontot akarok tenni a dolog végére. Bár egy részletesebb tesztet azért szívesen elolvasnék róla mielőtt megvenném. :)

(#260) Sárpac válasza latger (#249) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kőkeményen megy alatta a hűtőpad azért vedd számításba! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#261) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Hívtak a digiprimebol hogy október 1-2. hetében jön a gép :-)

(#262) latger válasza Sárpac (#260) üzenetére


latger
tag

Kokemenyen semmit nem er a hutopad, azt vedd szamitasba, mivel egy darab legbeomlo nincs az aljan ezert max a burkolatot huti. :)

Tufa_: Eddig ugy nez ki hogy a tobbi uzletbe is oktober kozepen jon szoval ha minden igaz lesz eleg :D

[ Szerkesztve ]

(#263) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Féloff:

Az N-es szériából mikor érkezik új széria, nem tudja valaki?
Esetleg hogy mit fog tudni?

(#264) latger válasza Tufa_ (#263) üzenetére


latger
tag

az N551 re oktober 3. at olvastam egyik forumon MO. -n ez lehet elter de szerintem oktober az is. A kulonbseg elmeletben nem sok (N kap kulso melynyomot a G nem), gyakorlatban viszont az elozo szerianal is volt es nem volt olyan jo mint a G.

(#265) Tufa_ válasza latger (#264) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Én is azt láttam hogy az asus-shopnál 2 nap és elérhető.
Itthon még nem tudnak róla a digiprimenál pl, ami fura (vagy nem akarnak vele foglalkozni)

miben gyengébb amúgy az N-es széria? Nekem designra jobban tetszik, "átlagosabb", nem annyira gémer :)

(#266) latger válasza Tufa_ (#265) üzenetére


latger
tag

Remelhetoleg a mostaniban nem lesz kulonbseg. Az elozo szeriaban elvileg az N annyibol volt gyengebb a G hez kepest, hogy rosszabb volt a VRAM GDDR3 volt az 5hoz kepes, gyengebb kijelzo + annak ellenere hogy ugyan az a felepites volt panaszkodtak egy csomot az N hutesere. Persze ezeket csak olvastam forumokon. :D aztan kitudja most milyen lesz :) Erdemes varni 1-2 tesztet, hogy ne erjen meglepetes! :)

Mas: notebookreview.com -on olvastam, hogy egy Ausztral joember erdeklodott a G551 utan, naluk joval kesobb erkezik viszont mar 9xxM szeriaval (persze megint csak nem 100%).

[ Szerkesztve ]

(#267) Tufa_ válasza latger (#266) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Hát, jó lenne megvárni.. Csak az N551 2 nap múlva elérhető lesz már szlovákiában, vele együtt talán itthon is.. Nekem meg már egy hónapja nincs gépem, csak a melóhelyen... :)

(#268) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Az n551 már elérhető az Asus-shop.sk -ban :-S

[ Szerkesztve ]

(#269) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Nekem egyébként fura ez az időhúzás, am egy negatív tényező is jött állítólag rendkívül zajos.. :(

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#270) NTonee válasza Sárpac (#269) üzenetére


NTonee
veterán

hangos legyen, vagy throttling legyen? :)

(#271) Tufa_ válasza Sárpac (#269) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Az audio részét is lehúzták nagyon..

Én feladtam és nem vártam tovább, vettem egy Y50-et inkább...

(#272) whited válasza Tufa_ (#271) üzenetére


whited
addikt

Msi Ge60 :K

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#273) Tufa_ válasza whited (#272) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Néztem élőben de nekem valahogy nagyon nem tetszett a külseje... és a 850... (tudom hogy volt róla egy teszt hogy gyorsabb mint a 860as y50, de az akkori teszt volt amikor utóbbira elméletileg csak beta cuccok voltak még)
Elgondolkoztam a GT70-en is, laptopszalonos ár nagyon jó vagy jó volt, és azért GTX880... de az meg még mellé brutálisan robosztus.

(#274) latger


latger
tag

Y50 nek van a legrosszabb kijelzoje amit mindenhol lehuznak :( GL551 rol mindenki azt irja hogy nagyon jo csak a kijelzo TN de egyebkent csendes, jo a build quality, teljesitmeny... raadasul hozzank IPS panellel fog jonni :) En mar szinte biztos, hogy ezt fogom venni. A tobbi ilyen arban levo laptop mind elmarad tole... :(

(#275) Tufa_ válasza latger (#274) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nekem ez volt az első laptopom, így nekem fura volt a kijelzője 24"-es monitor után, de összehasonlítva pl egy GE60-nal vagy egy G56-al nem vettem észre különbséget, pedig ezeké elvileg jobb. Egy dolog volt fura, a színek, de azt bekalibrálva, egyedül a betekintési szöggel kell még barátkoznom (vagyis inkább hogy mennyire kell döntenem a monitort ahhoz hogy olyan legyen mint aminek kéne)

(#276) Dapro


Dapro
senior tag

Na látom mindenki feladta a várakozást, de sajnos nem sok jó alternatívája van g551 nek ebben az árban. Én még várok egy keveset, mondjuk n551 is érdekel, de tesztet tuti várok hőfokok miatt. :R

(#277) Sárpac válasza Tufa_ (#275) üzenetére


Sárpac
nagyúr

We disliked

Sadly, my biggest (and only) hangup with the Asus GL551 is it's downright awful display.

:DDD nesze neked a várakozóknak!

(#274) latger neked szólt volna! :)

Egyébként a lenovo buildban desingban sokkal jobb szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#278) Tufa_ válasza Dapro (#276) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Az N551jm elméletileg szintén október közepén érkezik majd hozzánk, az Asus szerint.
Azt még megvártam volna, de úgyis elcsúszik... Plusz az előző N szériára tényleg sokan panaszkodtak, megijesztett.. Pedig a design és a bang&olufsen nekem csábító lett volna.. :)

(#279) latger válasza Sárpac (#277) üzenetére


latger
tag

:C GL551... kicsit olvass mar :D ... Hozzank a G551fog jonni amiben IPS lesz. De ez mar vagy 20x le lett irva.

[ Szerkesztve ]

(#280) latger


latger
tag

Vacak TN az Amerikaba szant GL551 es tipusban.
IPS panel az N/G 551 ben:

"The panel is made by Samsung and is crisp, sharp and bright. It displays punchy colors, covers a wide gamut and shows absolutely no signs of light bleeding, not even on black backgrounds and maximum brightness. The numbers below also speak of the panel’s high quality:

Panel HardwareID: Samsung SDC324C;
Coverage: 100% SRGB, 73% NTSC, 79% AdobeRGB;
measured gamma: 2.3;
max brightness in the middle of the screen: 311 cd/m2 on power;
contrast at max brightness: 650:1;
white point: 7800 K;
black on max brightness: 0.48 cd/m2;
average DeltaE: 4.78 uncalibrated, 2.08 calibrated ."

[ Szerkesztve ]

(#281) Sárpac válasza latger (#279) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És azt te hol olvastad, hogy euba ips paneles jön???
2 féle lesz olcsóbb TN és drágább IPS!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#282) latger válasza Sárpac (#281) üzenetére


latger
tag

Az is de hat nyilvan az IPS az erdekes nem a TN.

(#283) NTonee válasza Sárpac (#281) üzenetére


NTonee
veterán

Konkrétumot lehet, hogy sehol, azonban az is le lett már írva párszor, hogy a G750 után megjelent összes g és n sorozatú gépben, ami itthon forgalomba került, ips volt. És több olyan gépet is tudok, amik mostanában fognak érkezni és szintén mind ips. Kis logikával ki lehet következtetni szerintem.
Nem valószínű, hogy a hazai importőr mindkét verzióból fog rendelni. Ráadásul szerintem is az az esélyesebb, hogy csak a gl lesz tn-es, de nyilván majd csak akkor fog minden eldőlni, ha hajlandó lesz az asus kiadni végre.

[ Szerkesztve ]

(#284) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Holnaptól elvileg kapgató a g551jm. :)
És TN panales mind egyelőre! :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#285) Tufa_ válasza Sárpac (#284) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Digiprimeban pedig az n551jm

(#286) NTonee válasza Sárpac (#284) üzenetére


NTonee
veterán

holnapután meg már G552 is lesz, gtx960m-el. :DDD Én is tudok ilyeneket írni, csak épp nem tudom bizonyítani, ahogy te sem adtál meg forrást.
Nem lehetne pihentetni a témát, amíg nincs hivatalos információ?

[ Szerkesztve ]

(#287) ToMmY_hun válasza Tufa_ (#285) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Mikortól lesz kapható? :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#288) Sárpac válasza Tufa_ (#285) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Most látom tényleg és az mind IPS lesz! Érdekes! :)

Rendelési idő átváltotzott érkezikről 1 napra innen lehet tudni, hogy holnaptól kapható! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#289) NTonee válasza Sárpac (#288) üzenetére


NTonee
veterán

főképp a kijelzőre gondoltam, amit írtál. Nincs infó róla, hogy milyen lesz ott, ahol te nézted. Amiről még mindig nem tettél be legalább egy linket, hogy más is láthassa az érkezési dátumot/specifikációt. Jó lenne tudni, hogy melyik boltról van szó legalább.

[ Szerkesztve ]

(#290) Sárpac válasza Tufa_ (#285) üzenetére


Sárpac
nagyúr

N-es lehet a premium? Mert a 750-es hdd már 24gb ssdvel jön és csak is kizárólag ips panellal szerelt laposok lesznek.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#291) NTonee válasza Sárpac (#290) üzenetére


NTonee
veterán

az N a multimédia kategóriás gépet jelenti az asusnál, a G pedig a gamer sorozat. Ami egyébként kicsit vicces, mióta összemosták a kettőt, a G550/551 csak morcosított verziói az N550/551-nek

[ Szerkesztve ]

(#292) Tufa_ válasza ToMmY_hun (#287) üzenetére


Tufa_
aktív tag

délután lesz nekik már. ma hívtak

(egy kicsit bosszant.. lehet az y50 helyett azt vettem volna, vagy legalább megnéztem volna... ezzel sincs gond mondjuk, de a kijelzőt megnéztem volna)

[ Szerkesztve ]

(#293) latger válasza Tufa_ (#292) üzenetére


latger
tag

:D csereld ki a kijelzojet, 80$ bol meguszod :P
[link]

(#294) szabyka95 válasza latger (#293) üzenetére


szabyka95
őstag

ja, s huzhatja a f,,ra a garanciat

(#295) NTonee válasza szabyka95 (#294) üzenetére


NTonee
veterán

a lenovonál nem mindegy? ;] ha nincs is semmi baja, a telemax majd csinál. :D

[ Szerkesztve ]

(#296) Tufa_ válasza latger (#293) üzenetére


Tufa_
aktív tag

vettem volna UHD-t, nem zavart volna ha annyival több, de a felbontás miatt lebeszéltek róla

(#297) ToMmY_hun válasza Tufa_ (#292) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Köszi az infót! Én lehet, hogy inkább a G551-re szavazok. Teljesen ugyanaz a két gép (vinyót leszámítva), de szvsz a "rog" szebb. Azért tettem idézőjelek közé, mert ez azért nem igazán gamer gép, de multimédiások között egész jó.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#298) noco79 válasza NTonee (#291) üzenetére


noco79
tag

na akkor melyiket érdemes megvenni ha a CPU meg a GPU ugyanaz,HDD nem szempont,hütés elvileg ugyanaz lesz,kijelzőben viszont lehet eltérés ( IPS vagy TN )......mert nekem bejön a G dizánja de ha abban nem lesz IPS csak az N ben ?!

(#299) ToMmY_hun válasza noco79 (#298) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Dizájnra szerintem a G551. Sajna van belőle TN és IPS paneles változat is. Digiprime-nál úgy néz ki a TN paneles lesz - egyelőre legalábbis.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#300) NTonee válasza noco79 (#298) üzenetére


NTonee
veterán

Ízlés kérdése, mivel gondolom, az áruk is ugyanott lesz. A kijelző majd úgyis ki fog derülni. Ha valamelyik nem ips lesz, akkor a másikat kell venni. Én szeretem a rog stílust, most is rog gépem van, ezután is az lesz (csak nem g551).

más,
Mielőtt még valaki telesikoltozza az egész fórumot a megjelenés napján... Ha nincs odaírva egy boltban a pontos kijelző típus, attól még nem lesz automatikusan tn paneles! Ráadásul sok esetben elírások is szoktak lenni, így érdemes telefonon is utánakérdezni rendelés előtt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.