Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#801) NTonee válasza smallcurrant (#800) üzenetére


NTonee
veterán

,,Úgy hallottam, hogy az ASUS gépek eléggé zártak és van, hogy nem is érdemes hűtőpadot használni alatta, mert maximum 2-4 fokot tud csak hűteni."
Ez így van, lényegében hűtöd a burkolatát kívülről a gépnek, aminek elég kevés értelme van. Megjegyzem, nincs ilyen gépem, de attól még helyzet ugyanaz. Pár fok, de ennyi.

(#802) Gracza


Gracza
újonc

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, most vettem egy Asus G551et, és a billentyűzet háttérvilágítást semilyen módon nem tudom bekapcsolni, csak akkor villan fel 2-3 pillanatra, amikor bekapcsolom a gépet. Ha tudna valaki segíteni nekem h h tudnám megoldani azt a problémát nagyon megköszönném :D

(#803) NTonee válasza Gracza (#802) üzenetére


NTonee
veterán

ATKACPI a gép support oldaláról.

(#804) smallcurrant válasza NTonee (#801) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszönöm. Egy komolyabb, 1 ventillátoros hűtőpad sem használ neki? Esetleg passzívban van értelme, hogy legalább ne az asztalon legyen, vagy az ágyon és akkor egy olcsóbb hűtőpaddal?

(#805) Laox válasza smallcurrant (#804) üzenetére


Laox
aktív tag

De, biztosan több, mint a semmi, hiszen az alját "hidegen" tartja, nem szorul be a levegő, mintha csak az asztalon lenne. Pluszban az, hogy fújja-e a műanyagot egy ventilátor vagy sem, szerintem semmit sem számít, max. 1-2 fokot. Az alján az elején van egy kis légbeömlő nyílás, oda úgysem tudsz friss levegőt juttatni hűtőpaddal.

(#806) Screamer84 válasza Laox (#805) üzenetére


Screamer84
tag

Hát azért van olyan hűtőpad amivel tudsz, csak a megfelelőt kell választani, ráadásul ha kiveszed az aksit ott is van lehetősége beáramlani a levegőnek, Én is azért választottam olyat ami alul és felül is ventilátoros. Gamelni simán jobb ha padon van, még úgy is ha ölben van a gép. Máskülönben nem is lehetne mert szétolvasztaná az ember tökét.

(#807) NTonee válasza smallcurrant (#804) üzenetére


NTonee
veterán

minimális értelme természetesen van. Ahogy Laox írta, legalább nem ragad meg alatta a forró levegő (ezért jelent ez pár fok különbséget), viszont én ez ellen csak annyit szoktam tenni, hogy a gép hátulját megemelem, alá rakok valamit. Kényelmesebb is, ha egy picit meg van döntve. Nekem nem ért annyit, ezért hűtőpadot vegyek.

Screamer84: Az egy dolog, hogy abba a mini kis lyukba esetleg tudsz bejuttatni levegőt, de mit érsz vele? Ott egy közel teljesen elzárt területen a hdd van, a memóriákkal és kész. Körbe el van szigetelve az alaplaptól és egyéb alkatrészektől.

[ Szerkesztve ]

(#808) smallcurrant válasza Screamer84 (#806) üzenetére


smallcurrant
tag

Neked milyen a notid és a hűtőpadod hozzá?

(#809) smallcurrant válasza NTonee (#807) üzenetére


smallcurrant
tag

Értem, te mit szoktál alá rakni? Abban biztos vagyok, hogy kényelmesebb. :)

Laox: köszönöm! :)

(#810) NTonee válasza smallcurrant (#809) üzenetére


NTonee
veterán

melóban 2db doboz tűzőgépkapocs a két oldalra, otthon bedobom alá az órás csavarhúzókészlet dobozát. :D A gamer notis topicban 2db pet palack kupakot szoktak erre ajánlani, de az csúszik. :)
Most amúgy gyorsan beletúrtam kicsit az egyik bolt kínálatába, hátha látok valami jót és olcsót. Találtam egy érdekes darabot, ami nem közvetlenül az alsó burkolatot hűti, hanem mozgatja a levegőt a gép alatt (kép). Vagy mondjuk ezt még talán én is megvenném ennyiért.

(#811) smallcurrant válasza NTonee (#810) üzenetére


smallcurrant
tag

Értem, nagyon maszek. :D
A Logitech számomra, nem valami bizalomgerjesztő, de lehet tévedek. A 2. az jobbnak tűnik. Ha ahogy a képen mutatja odateszed a Logitechet, annyi elég neki, hatásos? Nem alulra kéne rakni, vagy alulra is?

(#812) Laox válasza NTonee (#810) üzenetére


Laox
aktív tag

Nekem van egy olyan belinkelt Cooler Master hűtőm, recseg-ropog és hangos a ventije. Az a baj, hogy a hűtőknél is a 10e forintos kategória az, ami már normális minőségű és nem nyeklik-nyaklik. Ezen a CM-en amúgy a mesh is könnyen berezonál, nem ajánlom. De ha ez kell valakinek, 2500-ért odaadom. :)

(#813) smallcurrant válasza Laox (#812) üzenetére


smallcurrant
tag

Na ezt jó tudni, 4 k-ért ilyen "jó" minőséget adnak...Nevetséges.

(#814) Laox válasza smallcurrant (#813) üzenetére


Laox
aktív tag

Igen, és az a baj, hogy utána vettem egy ilyet, ami szintén rezonál, de legalább már halk a ventilátora. Ezért bátorkodtam a 10ezres kategóriát megemlíteni, ahol valószínűleg már minden stimmel. Ha ezt tudtam volna, ennek a kettőnek az árán vettem volna egy normálisat. :)

(#815) NTonee válasza Laox (#812) üzenetére


NTonee
veterán

ebben az esetben ez a cm nálam is kilőve. Mondjuk nekem úgyis nagyobb kell hamarosan, épp készülök megvenni egy 18,4-es monstrumot. :) De öcsémhez kerül a mostani, így lehet, hogy neki kelleni fog valami alá.

(#814) Laox: viszont ennyit adni pár fok miatt meg már nekem nem éri meg. Akkor már inkább egy jobb fajta pasztával újrakenni az egészet + gap-pad, ahova lehet. Ezek tudnak igazán segíteni a melegen, de persze akkor meg a garancia necces, ha észreveszik, hogy szét volt szedve.

[ Szerkesztve ]

(#816) smallcurrant válasza Laox (#814) üzenetére


smallcurrant
tag

G551-ed van? Mennyit segített ez a hűtő? Passzív módban is használod?

(#817) Laox válasza smallcurrant (#816) üzenetére


Laox
aktív tag

4 órát használtam azt a laptopot és visszaküldtem a minősége miatt, pár hozzászólással ezelőtt káromkodtam róla pár sort. Most csak a hűtőkérdés miatt szóltam hozzá.

(#818) smallcurrant válasza NTonee (#815) üzenetére


smallcurrant
tag

"...+ gap-pad, ahova lehet. " Az mi is? :B

(#819) smallcurrant válasza Laox (#817) üzenetére


smallcurrant
tag

Tényleg, sorry. :B A hűtős tapasztalat milyen gép alatt volt?

(#820) NTonee válasza smallcurrant (#818) üzenetére


NTonee
veterán

thermal pad, hővezető párna (kép)

(#821) smallcurrant válasza NTonee (#820) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszönöm, és ez annyival hatásosabb? :)

(#822) NTonee válasza smallcurrant (#821) üzenetére


NTonee
veterán

egy igazán jó minőségű paszta és (pl a vga-n lévő memóriákra rakott) gap pad akár 10fokot is jelenthet. A gyári paszta a legolcsóbb, 10forintos vacak, ami éppen elvégzi a dolgát, de nem túl hatékony. Például nekem egy G53SX-em van. A vga erősen meghajtva simán 90 fokra mászott fel. Mióta meg lett csinálva, azóta 82-nél többet nem láttam.
Ennek kivitelezése viszont többnyire csak a gép komplett szétszedésével végezhető el, amihez viszont a márkaszerviznek is lenne egy-két keresetlen szava, szóval nálad ez nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#823) Laox válasza smallcurrant (#819) üzenetére


Laox
aktív tag

MSI GX60 és GX70 alatt volt.

(#824) smallcurrant válasza NTonee (#822) üzenetére


smallcurrant
tag

Értem, köszönöm. Gondoltam, hogy nekem ezt nem "szabad", de jó tudni, hogy ilyet is lehet és érdekelt is. :)

Laox: köszi, de akkor a burkolt ASUS-hoz még mindig nehéz viszonyítani. :F

[ Szerkesztve ]

(#825) Laox válasza smallcurrant (#824) üzenetére


Laox
aktív tag

Nem igazán értem akkor a kérdés, hogy GX-eket nagyon jól hűtőtte, mert azok alulról szívták a levegőt. Mivel a G551 zárt, ezért írtam, hogy szinte semmit sem fog számítani,hogy van-e a hűtőben ventilátor.

(#826) smallcurrant válasza Laox (#825) üzenetére


smallcurrant
tag

Értem, szomorú. :U

(#827) lajti01


lajti01
újonc

Hali mindenkinek.

2 hete van nálam egy asus g551 laptop. Idáig teljesen megvagyok vele elégedve.A kijelzője szerintem nem olyan vészes mit ahogy sokan állítják. Hűtőpadot megéri alá venni, nekem egy deepcool multicore x6 van alatta és kb 10 fokot hűt rajta.

(#828) Tikakukac válasza lajti01 (#827) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézd meg a JK-s gépeket. Ha utána sem vészes, akkor látásjavító eszköz kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#829) smallcurrant válasza lajti01 (#827) üzenetére


smallcurrant
tag

Hűtőpadot akksival vagy nélküle szoktad használni?

(#830) smallcurrant


smallcurrant
tag

Milyen pogrammal lehet mérni a notinak a CPU-GPU-HDD hőmérsékletét?

(#831) NTonee válasza smallcurrant (#830) üzenetére


NTonee
veterán

HWinfo, AIDA például

[ Szerkesztve ]

(#832) Laox


Laox
aktív tag

Pl. http://openhardwaremonitor.org/

(#833) NTonee válasza Laox (#832) üzenetére


NTonee
veterán

hmm... ez nekem is tetszik. Letöltve :):R

[ Szerkesztve ]

(#834) smallcurrant válasza NTonee (#831) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszönöm szépen! :R

Laox: Neked is. :))

[ Szerkesztve ]

(#835) lajti01 válasza smallcurrant (#829) üzenetére


lajti01
újonc

akksival

(#836) smallcurrant válasza lajti01 (#835) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszi, ez biztató. :))

[ Szerkesztve ]

(#837) Laox


Laox
aktív tag

Múltkor kérték, hogy írjak majd rövid véleményt az Acer VN7-ről. Végül a 791-et, nem az 591-et rendeltem, csak 9e forinttal volt drágább és a 17 col mégiscsak jobb, mint a 15.
Ég és föld az Asus és az Acer között a különbség. Az Acer vékonyabb, mégis jobban össze van rakva. Az Acer IPS kijelzője gyönyörű, már csak ezért is megérné a felárat. Nagy előnye a két ventilátor és az, hogy mindkettő hátra fújja a levegőt, nem oldalra. A billentyűzete ugyanolyan jó, mint az Asus-é. Az utolsó nagy előnye az Acer-nek, hogy bővíthető m.2 sata ssd-vel, így akár 3 meghajtó is lehet egyszerre a gépben, ha a dvd-t is kikapjuk.
Egyértelmű, hogy az Acer sokkal jobb, mindenkinek azt javaslom, hogy vásárlás előtt nézzék meg ezt is.

(#838) Tikakukac válasza Laox (#837) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a DVD-t kikapod az Asusba is belemegy a 3 meghajtó. Nem árt néha megnézni miről beszélünk, kevésbé tűnik hiteltelennek az ember.

Ja és a 2 ventilátor előnye az, hogy egyszerre 2 fogyaszt és 2 kopik, semmi más. A több nem jobb. Példákat tessék nézni a piacról.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#839) Laox válasza Tikakukac (#838) üzenetére


Laox
aktív tag

Az Asus-ba csak half-sized msata megy bele, ami csak gyorsítótárnak használható, tehát abba 2 teljes értékű meghajtó fér bele. A 2 ventilátor előnye az, hogy halkabb. Az, hogy mennyit fogyaszt, meg nem érdekel senkit.

(#840) Tikakukac válasza Laox (#839) üzenetére


Tikakukac
titán

Half-sized: és akkor mi van, tudtommal semmi. A fusion drive is gyorsítótárnak használja az SSD-met mégis gyorsabb, mint külön az SSD. Aki azt hiszi okosabb a használati szoftvernél az butuska.

Halkabb a fenét. Az megvan hogyan adódik össze 2 venti hangja, 2 külön fordulaton-minőségben-rezonanciában? Én tudom, mert volt nálam N550-N551-G511 is. Nálad is voltak?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#841) Laox válasza Tikakukac (#840) üzenetére


Laox
aktív tag

A fusion drive sosem lesz olyan gyors, mint egy ssd. Nézz utána, kevésbé fogsz hiteltelennek tűnni.

Volt a kezemben G551 és van a kezemben VN7-es. Halkabb. De nem kezdek el veled vitázni, észrevettem már az előző hozzászólásaidból is ezt a lekezelő, bunkó stílust, ezt nem fogom felvenni. Én normálisan leírtam a véleményem, te meg kötözködhetsz mással, én azt tanácsolom, hogy vásárlás előtt mindkét típust nézzék meg élőben.

(#842) Tikakukac válasza Laox (#841) üzenetére


Tikakukac
titán

Utána van nézve-fuh ez a magyar mire képes. Sőt, ha nagyon parancsolod, megnézhetjük, várlak szeretettel, nózid előtt fogom azt megcsinálni amit mások is megtettek már, úgyis most átköltözés van megint :K

Bunkó vagy nem bunkó az itt a kérdés...meg az a kérdés, ki az a profi aki boltban egymás mellett talál ilyen gépeket működőképesen, totál kussban kényelemben, hogy összenézhesse. Sehol, soha és senki. 1 boltot tudok, ott sincsenek belőve, főleg nem fogod tesztelgetni az ágyban. Ezt megtettem én, lám, mennyi időt spóroltam nektek. De hülye vagyok ismét. Holnap felmondok. Akkor így rendben leszünk?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#843) Dreadloord válasza Tikakukac (#842) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Notebookcheck még nem tesztelte a g551-et, de a nitro vn7-es típust nagyon dícsérték a kategóriájában, nekem ők abszolút hitelesek. Most látatlanba biztos én is azt venném, ha 300-am lenne laptopra, de amint tesztelték a g551-et kiderül melyik a jobb, addig is kár itt veszekedni, y50-nél mindegyik jobb, az biztos:D

(#844) Tikakukac válasza Dreadloord (#843) üzenetére


Tikakukac
titán

Magamnak szavazok elég hitelt most úgy döntöttem, mivel én benne vagyok abban a 0,000001%-os részben akik képesek túllendülni azon, hogy csillogjon a szeme a gépéért. Olyan ívesen szarozom le a sajátjaimat is a megfelelő topikban, hogy csak úgy füstöl. Na ez az ami sajnos nagyon keveseknek adatik meg. Az önigazolás az egyik legnagyobb problémája a népnek, ezért fogyaszt mindenkinek az autója 2 litert meg csinál csakis tökéleteset mindig és fut a bármilyen gépén a bármi bárhogyan. Mert biztosan fut ugye és úgy, ő is összemérte egymás mellett őket, véletlenül sem 3 driverrel 5 helyről szedte az infókat. Természetesen.

Ilyenkor szoktam 1-2 perces nyugit tartani. Miért csinálom ezt? Van értelme gépekkel foglalkozni? Ha megvan úgyis fizetett leszel itt és mindenhol, meg a bezzeg ez meg a bezzeg amaz stb stb mindig ez megy. Abba nem gondol bele a sügér, hogy én tényleg azért csinálom, mert érdekel és fordítok arra a szutyos G551-N511-re is heteket, hogy kiszűrjem mi miért szar benne. Ha meg megmondom, nem hiszi el. Öngyilok.

Egyébként a notebookcheck és hitel egy ideje lerombolni látszik, mióta megtudtam a kis insider infókat. Van ott vaj.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#845) Laox válasza Tikakukac (#844) üzenetére


Laox
aktív tag

Te szegény csendes hős, leírom még egyszer: volt G551-em. Tulajdonoltam. Az enyém volt. Használtam. Szar volt, vissza is küldtem. Vettem helyette VN7-791G-t, fényévekkel jobb. Arról leírtam, hogy szar, erről leírom, hogy sokkal jobb. Látom, hogy neked nagyon fáj, hogy az Asus egy ipari hulladék, de persze nem csillog a szemed érte. Mivel nekem tapasztalatom van mindkettő géppel kapcsolatban, simán tudok véleményt mondani róluk és rangsorolni is tudom őket. Az Asus előtt volt MSI GX60 és 70-em is, azok is jobbak nála. Hozzáteszem, az Asus G751-ről meg egy olyan ismerősöm beszélt le, aki már 1 éve használ egy G750-et, de már kezd szétesni a gép, annyira rossz az anyagminősége, pedig újonnan vette. Tehát úgy néz ki, hogy az Asus az utóbbi 1-2 évben eléggé leadta a szintet. Akármennyire is fáj ez neked. Nekem aztán hóttmindegy, hogy milyen márkájú a laptopom, a lényeg, hogy jó legyen és ez az Acer nagyon jó.

(#846) Tikakukac válasza Laox (#845) üzenetére


Tikakukac
titán

Látom, hogy neked nagyon fáj, hogy az Asus egy ipari hulladék, de persze nem csillog a szemed érte.

:DDD :DDD :DDD Hát, gratulálok. Te vagy szerintem évek óta az első aki szerint nekem gémer gépért csillog a szemem, főleg Asusért. Gyorsan felégetem ezt a 12 kilónyi Thinkpadot ami a sajátom, mert nekem gémer gép kell.

Köszönöm a lehetőséget :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#847) Laox válasza Tikakukac (#846) üzenetére


Laox
aktív tag

Na ebben végre egyetértünk, hogy a Thinkpad tényleg nagyon jó.

(#848) Tikakukac válasza Laox (#847) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem értünk egyet. 30-astól hulladék. Meg még mennyi baromságot műveltek a régebbiekben is, nem keveset.

Most Dell arc vagyok talán. Vagy ki minek gondol éppen, topikonként változik van, hogy azokon belül is. Ízlés szerint szoktak lehordani.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#849) matteo_szg válasza Laox (#845) üzenetére


matteo_szg
őstag

Csak egy apró tanács: lehetőleg a saját preferenciáid, tapasztalataid alapján dönts notebook mellett vagy ellen. A cégnél 2 db G750-et használunk mióta megjelent, semmi bajuk, nem esnek szét, ugyanolyan masszívak, mint újonnan. Nem ülsz ott az ismerősöd mellett minden nap, nem látod, épp miképp használja a gépet, figyel-e rá vagy sem. És ez márkafüggetlen, senki nem vallja be a másiknak, hogy egyébként tojik a gép állapotára, stb. Egy ember véleménye max. kiindulópont, és óvatosan ezekkel.
Szóval személyes próba, független tesztek olvasása, és Tikakukac. :)))) És már mehetsz is vásárolni.
Az ismerősöket jobbára érdemes elfelejteni IT-termékekkel kapcsolatos tanácsadások esetében.

jupiiii

(#850) Laox válasza matteo_szg (#849) üzenetére


Laox
aktív tag

Az, hogy az egyes emberek számára ki és mi a hiteles, változó. Olvastam teszteket is, az ismerősöm véleménye amúgy fórumokban is megerősítésre talált, ahol jópár hozzászóló panaszkodott arra a gépre. Biztosan nem mindegyik Asus gép rossz minőségű, de az is látszik, hogy erősen ingadozó ez a tulajdonságuk. Ha G751-et akartam volna venni, úgyis kipróbáltam volna, mert abban az árkategóriában elég jó ajánlatnak számít.
Számomra egy olyan ember nem lesz hiteles, aki, miután leírtam a saját bőrömön tapasztalt dolgokat, az első arrogáns hozzászólása az, hogy hiteltelen vagyok. Mindig is utáltam ezt a személyeskedést, hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye az övével, egyből leszólja és felsőbbrendűnek érzi magát, de ez már megírtam neki is.
Lényeg a lényeg, amit leírtam, azt saját magam tapasztaltam, nem fórumokon olvastam. Az ismerősöm gépe pedig az ő tapasztalata, ezt külön kiemelve írtam. Én jószándékból, segítő jelleggel írtam le a tapasztalataimat, van, aki majd ennek függvényében tényleg össze fogja vetni élőben a G551-et és a VN7-et, és lesz, aki majd lehiteltelenezve a másikat tesztek alapján okoskodik. A döntés az egyén kezében van.

Annyit még hozzátennék, szintén segítség végett a VN7-et nézegetőknek, hogy 10 perces Furmark stresstest után a videókártya 74 fokos volt, úgy, hogy csak egy kupakot raktam alá, hogy megemelje, szóval nem hűtő volt alatta. Szerintem ez elég hatékony, még asztali gépeknél is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.