Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#1901) Vigneau válasza Vigneau (#1900) üzenetére


Vigneau
félisten

Már összeállt a kép, rendben működik minden. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1902) pappgaba válasza Phoeniҳ (#1899) üzenetére


pappgaba
tag

Nagyon szépen köszönöm. Végre jó a lett :)

(#1903) Phoeniҳ


Phoeniҳ
tag

Asus G551JM notebook-hoz tudna valaki ajánlani egy olyan notebook hűtőt ami ténylegesen is hűt valamit a gépen?
i7,gtx 860m 4gb verzió :)

(#1904) JHonnny válasza Phoeniҳ (#1903) üzenetére


JHonnny
csendes tag

Nincs ilyen :( viszont én ezt használom és nagyon jól szabályozható a cucc :) Használd egészséggel te is!

Ps: én kemány média munkára használom a gépet! Így tudom hűteni 100% os hatásfokkal, teljes proci kihasználtsággal :)

[ Szerkesztve ]

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#1905) Phoeniҳ válasza JHonnny (#1904) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Nem található benne ennek a gépnek a profilja :D

(#1906) JHonnny válasza Phoeniҳ (#1905) üzenetére


JHonnny
csendes tag

Asus ROG G751JY ezt használd :) gondoltam rájössz magadtól :) Kollégák is használják, illetve magadnak is tudsz profilt csinálni :)

Ps: a mi gépünk nem igazán gamer gép mint tudjuk, ezért nincs. Pont a hűtése miatt!

[ Szerkesztve ]

dslr cinematographer, pro photographer, Asus G 551- I7 4710HQ, 16GB RAM, GTX860M,246GB SSD, 1T HDD 7200rpm

(#1907) Vigneau


Vigneau
félisten

Itt létezik valamiféle Energy Management progi, mint a Lenovo-nál? Az aksitöltés kordában tartása végett kérdezem csupán...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1908) NTonee válasza Vigneau (#1907) üzenetére


NTonee
veterán

nem, nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1909) Vigneau válasza NTonee (#1908) üzenetére


Vigneau
félisten

Hej, de kár érte... Köszönöm szépen a választ! :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1910) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Sziasztok, megjött a 128GB MSATA SSD kínából. Innen rendeltem nekem 15 000 Ft ból jött ki.
Mint ígértem, így jelzem tökéletesen működik. A Laptop szétszedését egy barátom végezte én csak néztem. Neki egyszerű volt én nem tudom, hogy megcsináltam volna e. Nagyon szét kell szedni ...
Az aljából az összes csavart ki kell szedni, aku, hdd, odd ki. Lehúzni a wifi antenna és az audió csatikat.
Utána egy plasztik kártyával szét pattintani óvatosan és a vga kábel gyors csatiját is szét kell húzni. Ezek után már beszerelhető az ssd.
Én már rögtön úgy telepítettem a rendszerem, hogy készültem erre (C particiót 120GB-ra álítottam) így AOMEI backupperel (USB boot ESC bill re elő hívható a boot menu) átraktam a rendszert az ssd-re utána beállítottam a biosba (F2) a boot -ot hogy az ssd-ről bootoljon . Még a MiniTool Partition Wizard Free -vel letöröltem a felesleges partíciókat a 1TB -os hdd-ről és kész is.
Csináltam pár képet:

(#1911) Phoeniҳ válasza gyugyo79 (#1910) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Szép munka :) Azt nem értem viszont, hogy miért van ennyire eldugva az msata csatlakozó....garanciális gépnél így esélytelen beszerelni illetve ha nem vagy nagy gépszerelő szaki akkor okozhat tényleg kellemetlen meglepetéseket a rosszul szétpattintott műanyag.....

(#1912) gyugyo79 válasza Phoeniҳ (#1911) üzenetére


gyugyo79
addikt

Matricázva nincs így a garancia ha kiszerelem (és akkor sem törik le egy pöcök sem) akkor nem veszett el. De ez minden egyes ilyen szereléssel kockáztatva van ! Mondjuk ahogy néztem a szervizbe is így szedik szét szóval hogy kinél tört le kérdés érdekes lehet akkor is ... De én sem biztatok senkit, hogy ezt megcsinálja csak saját felelősségre és ha nem "nagy gépszerelő szaki" valaki akkor érdemes keresni olyat aki ért az ilyenhez nem először csinálja érzi hol nem törik még az a műanyag ....
Igen az lett volna a korrekt ha ez is cserélhető lenne simán is ...

(#1913) Phoeniҳ válasza gyugyo79 (#1912) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Mivel nagyon érdekel ez a dolog illetve garanciás még a gépem inkább utánajártam a dolgoknak. Asus Magyarországgal beszéltem, közölték ha ilyet csinálok akkor bukom a garit. Msata csatlakozóhoz csak úgy lehet hozzáférni ha azt hivatalos asus szervizbe csinálják pl Fixdirect.
Őket is felhívtam és ugyanezt mondták. Ha nem ők csinálják hanem én magam akkor bukom a garit.
Szóval mindenképp tőlük kell kérni a beszerelést, számlát adnak stb...stb...

[ Szerkesztve ]

(#1914) gyugyo79 válasza Phoeniҳ (#1913) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez így van. Azt írtam,hogy ha ki van véve mielőtt garanciás ügyre kerülne sor sose tudnák megmondani hogy volt benne egy msata ssd mivel nincs levédve pld. egy matricával ami elszakad ha szét van szedve az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#1915) blue_23


blue_23
senior tag

Sziasztok!

Asus G551-em van, amely újraindításkor időközönként lefagy a Republic of Gamers logonál. Kizárólag restart esetén (kb 50%), shutdown utáni bekapcsoláskor sose fordul elő. Microsoft szerint nem op. rendszer hibája, Asus szerint vagy op. rendszer vagy szervízes a dolog (alaplapot tippeltek).

Van ötletetek mitől lehet? Bios frissítés, optimális konfig használat megtörtént, windows 8.1-em van.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#1916) Phoeniҳ válasza blue_23 (#1915) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Mivel a RoG logónál még sehol nincs a windows ezért én kizárnám a windows hibát.
Ha általad történt bios frissítés és leginkább azóta tapasztalható a hiba akkor én arra tippelnék, hogy vagy a biossal van valami probléma vagy simán valami történt a frissítése alatt.

Próbáltad esetleg a biost resetelni és gyári beállításokkal indítani?

(#1917) blue_23 válasza Phoeniҳ (#1916) üzenetére


blue_23
senior tag

BIOS frissítése a hiba felmerülése után történt.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#1918) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Van már valakinek megoldása arra, hogy ha HDMI kábelt csatlakoztatok, miért nem viszi át a hangot?
Hiába indítom újra, hiába teszek fel másik Nvidia drivert, nem oldja meg a problémát.

Köszi előre is!

(#1919) Dareiosss válasza intensa_man (#1918) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Írj rám privátban és segítek. Meg tudnom kéne mivel kötöd össze.

(#1920) norti válasza intensa_man (#1918) üzenetére


norti
addikt

A HDMI hang az Intel VGA driverhez tartozik, annál keresd a hibát (esetleg rakd újra a drivert).

(#1921) intensa_man válasza norti (#1920) üzenetére


intensa_man
tag

Így is lett. Újra pakoltam, azóta megy. Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

(#1922) Cyrus


Cyrus
tag

Sziasztok!

Asus ROG G551 VGA-jával nem vagyok teljesen elégedett, a napokban lett vásárolva...
- Lefuttattam a 3DMark2011 programot, és elég érdekes eredmény született egy G551 laptoppal: csak 898 pontot kapott. A pontszáma mellé pedig a VGA típusára ezt írta ki: Generic VGA(0x) and Unknown
- Minecraft eléggé szaggat...

Nem tudom, hogy valamit be kellene állítani, hogy dolgozzon a VGA? Nem hiszem, hogy csak ennyit tud a 960M-es videokártya... segítsetek ebben légyszi, mert eléggé tanácstalan vagyok...

Üdv

(#1923) NTonee válasza Cyrus (#1922) üzenetére


NTonee
veterán

valószínűleg nem/rosszul lett telepítve a vga driver.
driverek telepítése: chipset, mindenféle intel-es driver, intel vga, újraindítás, nvidia vga, többi driver.
Ha már valamilyen vga drivert telepítettél, akkor jobb, ha elölről kezded az egészet, vagy minimum a Display Driver Uninstaller (DDU) progival eltávolítod a drivert.

[ Szerkesztve ]

(#1924) Cyrus válasza NTonee (#1923) üzenetére


Cyrus
tag

Köszi, már alakul, egy kicsit már jobb... Csak simán telepítettem az nvidia.com-ról a drivert, és most már 2065 pontot ír ki, és felismeri a VGA-t, azaz a 960M(1x) szöveget írja ki.

Azonban az alábbi link szerint több, mint 10x ennyit is kellene tudnia, azaz 23.000 körüli értéket 3DMARK 2011 alatt. A link, amit írtam:
http://gpuboss.com/graphics-card/GeForce-GTX-960M

Most akkor kezdjek aggódni?

(#1925) NTonee válasza Cyrus (#1924) üzenetére


NTonee
veterán

Még most se aggódj, hanem tegyél fel minden drivert normálisan, mert ezek szerint nem volt fent ez sem. A helyedben tényleg elölről kezdeném nulláról. Szedj le minden drivert a support oldalról, aztán mehetnek fel az említett sorrendben.
Nem amúgy, soha nem fog tudni olyan pontszámot a 960m a 3Dmark 11 free verzióval, mint amit a linkelt oldalon írnak. A 3dmark 11 (nem 2011, simán 11, a dx11-re utal) oldalán találsz eredményeket, amikkel össze tudod hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#1926) Cyrus válasza NTonee (#1925) üzenetére


Cyrus
tag

Úgy csináltam, ahogy írtad, de csak a VGA drivert töröltem le, a többit újra telepítettem, törlés nélkül. Most már 4849 a pontom! Növekszik, hurrá! Ez már reális pontszám akkor, vagy még feljebb lehetne tornázni valahogy az értéket?

A hardver: Intel i5-4200 és 960M VGA. Ettől milyen eredményt lehetne várni, ami reális?

(#1927) NTonee válasza Cyrus (#1926) üzenetére


NTonee
veterán

Nah, ez így már jobban néz ki. Pontosan nem tudom, hogy mennyinek kéne lennie, de ez már nagyjából az a szint, amire képes. Majd jön pár tulaj és nyilatkoznak, nekem nem ilyen gépem van.

[ Szerkesztve ]

(#1928) Cyrus válasza NTonee (#1927) üzenetére


Cyrus
tag

Köszi szépen.

Két kérésem is lenne még:
- ha valakinek van otthon Asus ROG G551J-es gépe, megtenné, hogy a 3dmark11 programot lefuttatja, és megírja annak eredményét?
- Minecraft: eléggé alacsony az fps-e, kb 12 fps, ha Shader Pack-ot töltök fel rá. Mi lehet ennek az oka? Azért is érdekes ez, mert pl a Call of Duty nem szaggat, sem a Tomb Raider, pedig azok komolyabb grafikával rendelkeznek.

Egyébként a játékok szempontjából számít-e, hogy i5-ös, vagy i7-es a proci? Esetleg az lehet a Minecraft esetében a szűk keresztmetszet?

[ Szerkesztve ]

(#1929) Hawaii2249 válasza Cyrus (#1928) üzenetére


Hawaii2249
tag

Minecraft az nvidia kártyával indítja el magát, vagy az intel-el? Ezt érdemes lenne megnézni, mert nekem is volt már 2 régebbi kisebb hardver igényű játék ami az intel-el indult és szaggatott.

(#1930) Vigneau válasza Hawaii2249 (#1929) üzenetére


Vigneau
félisten

Jogos a pont. nVidia vezérlőpanelt javaslom én is átnézésre a Kollégának. Nálam pl. a VTM - Bloodlines-t kellett manuálisan nVidia VGA-ra állítani. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1931) Cyrus válasza Hawaii2249 (#1929) üzenetére


Cyrus
tag

Jó ötlet, de hol is kell átállítani ezt? Kis segítséget kérnék az ügyben :-)

(#1932) Vigneau válasza Cyrus (#1931) üzenetére


Vigneau
félisten

Egy példa kiindulásnak, hogy mit keress. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1933) intensa_man válasza Cyrus (#1931) üzenetére


intensa_man
tag

Parancsikon jobb gomb. Ott kiírja, hogy melyik az aktuálisan hozzárendelt VGA. Ha nem az, ami neked kellene, alatta van az alapértelmezett választás. Ott forced átállítod, és örö, és bódottá...

(#1934) Cyrus válasza Vigneau (#1932) üzenetére


Cyrus
tag

Vigneau: Köszönöm, megtaláltam a Control Panelt, be is állítottam. Így már jó a dolog - az az érdekes, hogy a Windows alapértelmezettként is az nVidia VGA-t rendelte hozzá, de akkor kevés volt az fps. Ha meg mindig az nVidia van hozzárendelve minden programhoz, akkor már jó az fps... miért lehet ez?

intensa_man: ha jobb gombbal kattintok a parancsikonra, ott hol látom, melyik VGA van hozzárendelve? Kicsit le tudod írni részletesebben légy szíves?

(#1935) Hawaii2249 válasza Cyrus (#1934) üzenetére


Hawaii2249
tag

Ha nem steam-es a paracsikon akkor kiírja.

(#1936) Cyrus válasza Hawaii2249 (#1935) üzenetére


Cyrus
tag

A Minecraft nem írja ki, pedig nem steam-es. Win10-em van, ha ez számít valamit...

(#1937) Hawaii2249 válasza Cyrus (#1936) üzenetére


Hawaii2249
tag

Win10 alatt is ki kéne írnia. Esetleg ne az asztalon lévő paracsikonnál nézd, hanem a telepített főmappában lévőt. Nem játszok vele így nem tudom, de ha nincs meg akkor az nvidia vezérlőpultban a legkönnyebb beállítgatni. Vagy esetleg még tedd át a gépet kiegyensúlyozottra vagy teljesítmény centrikusra a gépet. Egyébként szerintem ne minden programot nvidiával használj, pl. Chrome, meg társainak elég a integrál és nem lesz annyira éhes a gép.

(#1938) intensa_man válasza Cyrus (#1936) üzenetére


intensa_man
tag

Igazából nem értem.Biztos, hogy fel van téve mindkét VGA drivere? Mert nekem minden játék parancsikonjánál kidobja ezt:

Bocsánat, hogy így vágtam, a hátterem nem publikus... :B :P :C

Konkrétan az Asus oldaláról le kell tölteni mindkét drivert, akkor is, ha szépen felismeri a Windows. Nekem is bekavart, hogy nem volt külön telepítve az Intel VGA driver. Pedig látszólag fenn volt minden. Szpen felismerte a hardvert, ott volt a külön vezérlője a vezérlőpulton, és mégis. HDMI kábellel nem vitt át hangot, csak miután külön feltettem a cumót...

[ Szerkesztve ]

(#1939) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy Asus G551JW notebookot- Intel Core i5-4200H proci, 960M Nvidia VGA+ Intel HD 4600 integrált- és az lenne a gondom, hogy Skype alatt, néha Chrome alatt meg pár program alatt még leáll a képernyő illesztő az Intelnek és ezt úgy írja ki, hogy WIN 8.1 képernyőillesztő leállt, újraindult. Nekem WIN 10 oprendszer van fent de win10- es drivert nem tudok feltenni az Intel VGAhoz, az Asus honlapján meg csak WIN 8.1.- es driver van fent. Valaki tudna segíteni nekem?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#1940) Hawaii2249 válasza pengegyerek (#1939) üzenetére


Hawaii2249
tag

Itt megtalálod: [link]

(#1941) toyta3


toyta3
csendes tag

Sziasztok!

Van egy G551JW CN065D laptopom, ami az utóbbi időben elég furcsa dolgokat produkál.

Konkrétan elmentek a színek. Kezdetben (pár nappal ezelőtt) csak néha-néha villódzott a kijelző, aztán visszaállt normál állapotba. Tegnap óta viszont fixen minden kék-zöld, egy kicsit olyan mintha invertálódtak volna a színek. Ehhez társul még egy érdekes jelenség: minden ablak mögött látszanak a korábbi dolgok, olyan mintha átlátszóak lennének a dolgok azzal a különbséggel, hogy olyasmik is megjelennek így a "háttérben" amik már rég be lettek zárva. Olyan mintha valami memória effektus lenne. (restart során is látszik az asztal pl).

Próbáltam letörölni/újra telepíteni mind az intel, mind az NVIDIA drivereket (korábbi verziókat is próbáltam), de minden változatlan. És ami a legérdekesebb, hogy a jelenség a BIOS-ban is megfigyelhető, sőt live ubuntu alatt is, úgyhogy én arra következtetek, hogy nem szoftveres a probléma.

Esetleg valakinek valami ötlet, hogy mi állhat a háttérben? Talán a kijelző, vagy a GPU adhatta meg magát?

1
2

(#1942) Phoeniҳ válasza toyta3 (#1941) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Én a szalagkábelre tippelnék vagy annak a csatlakozójára. Találkoztam már ilyennel és volt, hogy a zsanérok környékén a burkolatra kicsit jobban feküdtem és ezzel nyomást gyakoroltam már helyre is állt a dolog 1-2 napra aztán újra el kellett játszani. Átmeneti megoldásnak jó volt, de persze hosszútávon cserélni kell.

Ha lefuttatsz egy GPU tesztet és az nem ad hibát akkor szerencsére annak a hibáját kihúzhatod a listáról és akkor valószínű az előbbi lesz.

(#1943) toyta3 válasza Phoeniҳ (#1942) üzenetére


toyta3
csendes tag

GPU hibát igazából azzal sikerült kizárni, hogy rákötöttem TV-re HDMI-n és ott normális volt a kép. Úgyhogy marad a szalagkábel, vagy maga a kijelző...

(#1944) toyta3


toyta3
csendes tag

Valakinek van tapasztalata ezzel az Asus bizalom programmal?

Ilyen kijelző problémával elvileg vissza kéne kapnom a gép árát, nem?

(#1945) Vigneau válasza toyta3 (#1944) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha benne vagy a 365 napban, akkor szvsz igen. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1946) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Ma este érdekes dolgot tapasztaltam a gépnél. Zároltam a gépet, miután visszajöttem és bejelentkeztem, a gép fülesen keresztül elkezdett zúgni. Először a jack dugóra és a fülesre gyanakodtam, de más fülessel ugyan úgy zúg, és ha csak akksiról használom, megszűnik a zúgás. Átdugtam más konnektorba (ezt a konnektort már egyébként ~5 hónapja használom gond nélkül [kollégiumi tanuló]) és ott is ugyan ez, bár még a szobámban kipróbálom. A töltő kábelének mozgatására nincs reakció, a csatlakozó körül sem különb.
Egyedül az szünteti még meg a zúgást, ha enyhe nyomást fejtek ki a gépre csak azzal, hogy ráteszem a kezem (normál gépelés/játék közben pl). Szerintetek mi lehet a probléma?

Egyébként a kijelző nálam sem tökéletes, nagyon enyhén sárgás árnyalata van, ami ritkán visszavált normálisra. Színhőséggel kiküszöbölhető, de ha változik, picit kék árnyalata lesz. Nem mozgatásnál változik, teljesen random. GTA 5 közben szokott előjönni pl a jelenség, ott nagyrészt "normális színű", bár mivel én átállítottam a színhőséget, ezért számomra a nem normális sárga árnyalat tűnik normálisnak.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1947) Phoeniҳ válasza toyta3 (#1944) üzenetére


Phoeniҳ
tag

Ha született valami megoldás engem privátban érdekelne mit sikerült intézni, hátha netán így járok :D

(#1948) toyta3 válasza Phoeniҳ (#1947) üzenetére


toyta3
csendes tag

Írok, ha van valami fejlemény.

(#1949) pengegyerek válasza Hawaii2249 (#1940) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Az onnan letöltött driverre ezt írja ki:

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#1950) Buvana válasza pengegyerek (#1949) üzenetére


Buvana
aktív tag

Nekem is. Maradj a win10 által automatán felrakott 10.18.15.4256 - nál. Nálam csak akkor van baj, ha nézelődök az intel vga menüjében. olyankor gép összeomlás. Ezt leszámitva nincs baj.

na meg ahogy nálad, leáll, és helyreáll az illesztőprogram. de nem sűrűn, firefox esetén van csak.

[ Szerkesztve ]

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.