Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#1651) DLIVEKING999 válasza szabessz (#1648) üzenetére


DLIVEKING999
csendes tag

Olvass utána,hogy nem trottlingol e.
Ha jól tudom akkor a 960m változatnál 75c -ra levitték a küszöböt.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#1652) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Valaki játszik GTA 5-tel ezen a laptopon? Kinek hogy fut? Nekem egy G551JM-DM024D-m van, és nem teljesen vagyok elégedett. Más játékok jól működnek, ez az egy, ami rossz. Eleinte egész jól fut, de kb fél óra játék után mindig előjönnek a lagspikeok (bár van, hogy ennyi időnek sem kell eltelnie), és 5-10 másodpercenként leesik az FPS egy pillanatra. Próbáltam lejjebb venni a grafikából, még full lowra is lenyomtam, de ott is ugyan ez van. Előző gépemnél (Dell Inspiron N5110) csak akkor találkoztam ilyennel, amikor május végén-július elején azok a nagyon fülledt idők voltak. Ennél meg még a viszonylag kellemes 25°C-ban is előjön.

Ilyen hamar elkezdene throttlingolni a gép? Azt olvastam, hogy egész jól meg lett oldva a gép hűtése. Mondjuk amikor bejönnek a nagy melegek, nem csodálkozok, hogy ez a gép is forró 2 helyen. A Notepal E1 hűtő nem sokat ér alatta. Esetleg érdemes lenne kikapcsolni a Turbo Boost-ot? Vagy mi segítene szerintetek?
- - - - - - - - - - -
Másik kérdés, hogy frissítette valaki közületek az ASUS ROG laptopját Win10-re? Most azon vacillálok, hogy updateeljek-e. Mellette szól, hogy ingyenes, meg hogy a DX12 akár 30%-os teljesítményjavulást is eredményezhet játék közben. Viszont jól megvagyok a 8.1-gyel is, és olyanról is olvastam, hogy több Alienware noti kijelzőjét megölte. Mit gondoltok?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1653) Sárpac válasza Patrick76496 (#1652) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha 4 magos a proci benne akkor ki kell kapcsolni a turbót mert szétfőzi a gépet. Totál felesleges turbó, olyankor kell mikor konvertálsz pl.. Gtx860m-et turbó nélkül is bőven kihajtja a 4magos cpu.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1654) Patrick76496 válasza Sárpac (#1653) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszönöm a válaszod! Nekem az i5-4200H-s változat van meg, ezzel mi a helyzet? Ennél is segít ha leveszem a TB-t?

Más: Közben visszaolvastam, és a korábbi hsz-ek között találtam egy Asus GPU Tweak nevű progit, ami a gép ventilátorait hivatott maximum sebességre kapcsolni. Felraktam, de semmit sem tudok állítani, pedig rendszergazdai joggal futtatom. Van valami más, amit előtte meg kell csinálni? Nem zavar, hogy hangos lesz a gép, csak tudjak játszani.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1655) Hawaii2249 válasza Patrick76496 (#1654) üzenetére


Hawaii2249
tag

Sajnos jelenleg nincs fent nekem a GTA V. Nekem eredetiben van meg, és volt olyan, hogy az egyik patch baszta el és lettek FPS csökkenések játék közben. Haverom gépén is (asztali i7, GTX 970, 8gb ram) volt ugyan ilyen bug. Később javították, de szerintem újra vissza jött. Nekem egyébként stabil High beállításokkal fut gond nélkül. Ha minden más játék jó, akkor nem kell aggódni várni kell az új patch-re.

Nekem már a Windows 10 van fent. Minden driver jó, kivéve a Touchpad. Asus Smart Gesture működik rendesen, csak a Windows Update letölt valami ELAN Driver-t és elbassza, egyszerűen nem tudom letiltani, de most fog vissza hívni a Microsoft. Összességében elvagyok vele, de a DX12 csak akkor fog számítani, ha már támogatja a játék.

Egyébként nekem is az a config van mint neked.

(#1656) edari válasza Patrick76496 (#1652) üzenetére


edari
őstag

Nekem N551-em van, I7 4710HQ-val és 860m-el, és kb tök ugyanaz mint a tiéd csak nem csicsás :DDD

Nekem teljesen jól ment 8.1 alatt, semmi fps droppom nem volt.

Én updateltem 10-re, nekem (komolyan mondom) egy problémám sincs vele. összes eszközt felismerte, nincsenek driveres problémák. Kijelzőt se bántalmazza.

(#1657) blue_23


blue_23
senior tag

Sziasztok,

G551 alá szeretnék egy padot, amivel kényelmesen vehetném ölbe. Van esetleg valami javaslat?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#1658) blue_23 válasza Patrick76496 (#1652) üzenetére


blue_23
senior tag

Nem max grafikán, de hibátlanul fut. Proci 81-82 fok vga 65-67, azt hiszem ugyanolyan a gépünk.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#1659) DLIVEKING999


DLIVEKING999
csendes tag

Üdv újra mindenkinek!

Van egy kis gondom.
A gép nem akarja felismerni ha külső mikrofont dugok be,pedig nekem fontos lenne,hogy jó minőségű hangot halljon akivel beszélek.

Driver fent van,alapjáraton működik a belső mikrofonja is,de az egy fos.

Lenovo Legion 5i Pro 2022, I7-12700H, 16 GB DDR5, RTX 3070TI 8GB, 1TB M2:Samsung PM9A1, 2TB WD BLACK SN850.

(#1660) kurtzyx


kurtzyx
tag

Üdv!

Az asus G és N széria között van valami lényegi különbség?
Esetleg akinek SSDvel szeret példánya van megtudná mondani, hogy gyárilag mit rakott bele az asus?
Egy I5 + 960M kombó lenne a cél. Esetleg valami alternatíva?

Pl: Lenovo Y50-70? A tavalyi verzió egész jónak tűnt. Ugyanakkor általam preferált boltokban nem találom a 960Mel szerelt idei verziót. [A tavalyi se lenne rossz, 35kval olcsóbb pl Edigitalnál mint a G551 960Mel szerelt verziója. Javítsatok ki ha tévedek de gondolom noti vgaknál sincs 10-15%-nál nagyobb ugrás / generáció. Ár-érték arányba reálisnak tűnik a különbség.

Konkrétan amit találtam a frissített verzióból és érdekelne is:
Lenovo IdeaPad Y50-70 59-442814 és a Lenovo IdeaPad Y50-70 59-442819 [ez utóbbi elvben annyiban különbözik, hogy win 8.1 jár hozzá. Legalábbis én más különbséget nem fedeztem fel.]
Elvben 4gb vramal szerelt 960M + i5 + FHD matt ips kijelző és 8gb ramos kombóról van szó mindkettőnél.
[Ha minimálisan is követi a számozás az asztali gépeket akkor gondolom ezt továbbra is ki hajtja egy I5.]

A problematika az, hogy ezekre Radium és Digiprime oldalán találtam rá és kb életemben nem hallottam róluk. :D [Na jó a Radium nevébe Face Book spam kapcsán már belefutottam "gamer pcnek" titulált hulladékok kapcsán. De ezzel minden bolt hülyít úgyhogy nem ítélkezek ez alapján.] Megbízható boltok? Esetleg Hardver aprón valami megbízható eladó foglalkozik ezekkel a típusokkal?

Fuh ez már inkább Lenovo topic lett de ahogy elnézem működtök Gamer Topicban is úgyhogy talán még belefér. :D

Előre is köszönöm.

(#1661) blue_23 válasza kurtzyx (#1660) üzenetére


blue_23
senior tag

Digiprimeról tudok nyilatkozni, hátha segítek.
Az ügyintézés eléggé döcögős, de ha képes vagy "zaklatni" őket, akkor gyorsan hozzájuthatsz a laptophoz (2-3 szor kellett keresnem őket, gyakran nem veszik fel a telefont, elfelejtenek rendelés után egyeztetni). Régebben volt náluk garanciával kapcsolatos probléma (külföldről szerezték be a gépeket, amelyeket itthon ínem lehetett szervízelni), de az Asus szerint ez a probléma jó ideje megszűnt, és megbízható bolt (bár hozzátette, hogy vásárlás előtt azért kérdezzek rá, hogy valóban magyar termék e a laptop.. :D).

N és G között elvileg csak a dizájn a különbség, na meg az N ezért 10-20k-val drágább szokott lenni, mint az ugyanolyan G. :)

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#1662) kurtzyx válasza blue_23 (#1661) üzenetére


kurtzyx
tag

Akkor asszem én ráírok a Lenovora, gondolom a magyarországi rész is bőven tud erre választ adni. Mert igazából amíg nem matricázzák szénné [küldjék ki szépen angol billel, úgyis azt használok már mióta] és tudom itthon gariztatni addig engem annyira nem érdekel, hogy melyik kelet-indiai sufniból kaparták elő, hogy nagyon. :D

(#1663) Sárpac válasza blue_23 (#1661) üzenetére


Sárpac
nagyúr

"bár hozzátette, hogy vásárlás előtt azért kérdezzek rá, hogy valóban magyar termék e a laptop.."

Ehhe erre a válasz tuti nem mivel magyar asus termék nem létezik mind eus! :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1664) blue_23 válasza Sárpac (#1663) üzenetére


blue_23
senior tag

"Ők is Magyarországról szerzik be a készülékeiket. (Ezt többé kevésbé mi is vissza tudjuk igazolni Önnek.)

Azért biztonság kedvéért mindenképpen kérdezzen rá a forgalmazónál ennek tényére. "

Mielőtt kiforgatnád. :)

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#1665) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Asus G551 15,6-s Notebookhoz szeretnék egy hátizsákot vásárolni.
Eddig Samsonite-bol nézegettem, tudtok esetleg ajánlani olyat amit érdemes lenne megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#1666) NTonee válasza Xeon7 (#1665) üzenetére


NTonee
veterán

Asus Argo - bár az olcsóság hordozhat némi veszélyt.
Asus Shuttle 2 és Midas - Nem olcsók ugyan, de az első generációs Shuttle baromi jó minőségű táska volt. Van is itthon belőle egy.

(#1667) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Vásároltam egy ASUS G551JW-CN065D Notebookot, amibe az 1TB HDD mellett van egy 24 GB MSSD.
Tudom ezt valamire használni, vagy jó egyáltalán valamire?
A HDD-t kivettem egy külső USB-s rack-be és a helyére beraktam egy Samsung 128GB-s SSD-t

(#1668) Patrick76496 válasza Hawaii2249 (#1655) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszi a választ! Nekem most valami 350.x-es verzió van fent, ebben még nincs benne a 2 Ill Gotten patch. A GTA 4-nél is emlékszem, hogy volt egy javítás, ami javított a teljesítményen, talán az 1.0.7.0. Viszont a trainer nagyon visszafogta a teljesítményét az előző gépemen. Az a baj, hogy sajnos nekem nem eredeti a GTA 5, így le vagyok maradva a frissítésekkel. Pedig nagyon kéne az a Coil Brawler. :DDD Most viszont Win10 alatt szinte gondtalanul fut. Csak néha kifagy a modok miatt gondolom, plusz még ez is kiakad, ha tapadóbombákat vagy aknavetőt használok.

A touchpaddel nekem nem volt gondom, egyből talált rá egy másik drivert. Talán nekem is az ELAN volt az alternatív driver, de nálam nem volt vele baj. Mostanára meg a régit is megtalálta szerencsére.

Én viszont nem teljesen vagyok megelégedve a W10-zel. Most már konkrétan WiFi-ről jobban jön a net, mint kábelről. Ha a vezetékes netet haszálom, állandóan ledobál TS-ről, meg WoT-ból is. Amin pedig végképp kiakadtam az az volt, hogy egyszer le szerettem volna tálcára tenni a WoT-ot és teljesen kiakadt a gép. Csak az újraindítás segített. Kb 10-15 Chrome weblap lehetett megnyitva a háttérben, meg egy VLC, de ilyen körülmények között semmi gond nem volt 8.1 alatt...

A másik meg, hogy rosszabban futnak a YouTube videók, pedig direkt beállítottam, hogy a nagy VGA-ról menjenek. Ha elkezd megtelni a RAM (már csak 1-1,5 GB van szabadon) nem folyamatosak, pár másodpercekét kiakadnak egy hajszálnyi pillanatra. Ilyen sem volt 8.1 alatt.
És a Realtek Audio Driver sem megy, meg a hangszínszabályzós ASUS progi, külön W10-re pedig még nem találtam.

De legalább most már a GTA jó, 2 óra játék után sem kezd el szaggatni (ennél többet meg úgy sem játszok egyszerre vele). A grafikát is felvettem, az FPS is oké. Nagyjából egyedül ezért érte meg feltenni..

(#1656) Tesla93: Ismerem, nekem is tervben volt, hogy azt veszem, ha ilyet nem kapok, de végül ezt kaptam. :)

Ilyenkor milyen hőmérséklet van nálatok kb? Tudom hülye kérdés, csak azért, mert amíg nem volt ilyen meleg az idő, addig 8.1 alatt Turbo Boost-tal is jól futott. De amúgy érdekes, mert az i7-es CPU még jobban melegszik, így elméletben a tiednek még hamarabb kéne throttlingolnia. :F

Azóta viszont kikapcsoltam a TurboBoost-ot és most teljesen jó (mióta a W10 is fel lett rakva). Azok a dolgok is jól működnek, amiket az előző fórumtársnak írtam? Igazából eget verő problémák itt sincsenek, csak egy cseppet zavar ez a néhány visszalépés a 8.1-hez képest. Összességében mondjuk elmondhatom, hogy megérte frissíteni. Neked is köszönöm a választ!

(#1658) blue_23: Kösz a választ! Neked milyen oprendszered van? Be van kapcsolva a TurboBoost? A fenti módosításokkal most már nekem is jó, a VGA hőmérséklete hasonló, mint nálad.

(#1660) kurtzyx: Én a Digiprimenál vettem, egyik informatikus ismerősöm ajánlotta őket. Itt fórumon viszont sok rosszat hallottam róluk. Végül magyar billentyűzetű gépet kaptam, szóval a gariztatással sem lesz gond elvileg. Viszont 2 hibája van a gépnek. Egyik az, hogy a touchpad picit döntve van elhelyezve, bár ennek ellenére tökéletesen működik. Az már az ASUS hibája, hogy ilyen hülyén egybe alakították ki... A Dell N5110-esem tp-jét sokkal jobban szerettem. Erre van hogy rányomok véletlen, mert túl nagy a nyomáspontok felülete.
Másik probléma az, hogy a kijelzőnek egy nagyon kicsit sárgás az árnyalata. Ezt külsősként lehetetlen észrevenni (teljesen hidegre vettem a színek hőmérsékletét). Csak akkor van gond, ha visszavált normálisra, ami GTA 5 közben jön elő mindig. Amúgy legtöbbször a "rossz" színekkel működik, de együtt lehet vele élni.
- - - - - - - - - - - -
Még néhány kérdés:
- GTA 4-gyel játszik/játszott valaki ezen a laptopon?
- Az normális, ha hibernált üzemmódban a bal külső USB csatlakozó áramot ad az egérnek (vagy akárminek, amit rádugok)?
- Tud valaki valami tippet/segítséget a fent leírt Windows 10-es problémákra?

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1669) Hawaii2249 válasza Patrick76496 (#1668) üzenetére


Hawaii2249
tag

- GTA 4-gyel játszik/játszott valaki ezen a laptopon? Igen, miért?

- Az normális, ha hibernált üzemmódban a bal külső USB csatlakozó áramot ad az egérnek (vagy akárminek, amit rádugok)? Azért mert az az USB port kikapcsolt állapotban is tud áramot szolgáltatni.

Egyébként a Realtekes cuccra én feltettem a Win8.1-s Audio Drivert. A touchpad már nekem is működik, csak volt, hogy az ELAN indult el és nem lehetett a görgetést meg egyéb dolgokat állítani, mert nem a Smart Gesture-t nyitotta meg.

A Win10-s hibákra nem tudok mit mondani :/

[ Szerkesztve ]

(#1670) etejedu


etejedu
őstag

Elmondaná valaki hogy a turbo boost kikapcsolását hogy kell elvégezni?
Bios-ban én nem találtam rá opciót. (BF3 alatt kissé leolvadtam a billről)
Most már én is megtapasztaltam a negatív hatását a gyenge hűtésnek.

(#1671) Patrick76496 válasza Hawaii2249 (#1669) üzenetére


Patrick76496
őstag

5-10 percnyi játék után mindig összeomlik. És ez már 8.1 alatt is így volt.

Értem, köszi. Csak csodálkoztam, mert az előző laptopomnál nem volt ilyen. Vagy az az USB port pont üres volt, ami áramot adott.

Na majd akkor egyszer kipróbálom, ma már nincs sok kedvem foglalkozni vele, holnap pedig elutazok. Akkor azért nem vettem észre, mert én csak letiltottam és ennyi. Meg aznap mikor felraktam a 10-et, csak kis ideig használtam, utána csak 3-4 nappal később kerültem a közelébe. Addigra meg lehet megjött az ASUS driver. Te amúgy tiszta telepítést végeztél, vagy te is csak frissítettél?
- - - - - - - - - - - -
Tegnap megint elővettem a WoT-ot és 2db kékhalállal lettem gazdagabb. :DDD Mindig, amikor tenném le tálcára félek, hogy megint kiakad. Olyan, mint egy időzített bomba. Teljesen random az egész, bár lehet függ attól is, hogy hogy teszem le a tálcára. A Windows + D és az Alt + Tab-tól kiakadhat, most a Windows + Tab-ot próbálgatom (hál istennek visszahozták).

Szerintem ha kapok még egy kékhalált, akkor letiltom az Intel VGA-t. Elvileg az okozza a bajt, pedig azóta már frissítettem drivert. Az előtt meg így nézett ki a játék.

(#1670) etejedu: Be kell állítani a CPU max teljesítményét 99%-osra az energiagazdálkodási menüben az általad használt sémánál. Ennyi, ezek után 2,77 GHz lesz a legnagyobb órajel amíg vissza nem állítod 100%-ra.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1672) adriano18


adriano18
tag

Sziasztok.
Mi a neve annak drivernek/programnak ami kijelzi nekem a laptopom hömérséklete(i)t? illetve mennyi az ideális hömérséklet és mennyi a már kritikus? A kritikusnál lekapcsol automatán vagy nekem kell lépni ez ügyben? Csak mert nagyon forrónak érzem az alját.
(I5-ös proci, gtx860m-el)
előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1673) etejedu válasza Patrick76496 (#1671) üzenetére


etejedu
őstag

Ok értem tehát 99% és jó lesz!
DE!
Ezt hol tudom beállítani?
Mert a win 8.1 ben ilyen lehetőséget én nem találtam. Biosban szintúgy, vagy elkerülte valami a figyelmem? Lehet hogy hülye vagyok de tényleg nem tudom hol lehet ezt beállítani. A neten is csak olyat találtam hogy mi van akkor ha kikapcsolom vagy bekapcsolom meg olyan biosok ahol van lehetőség a boost ki/be kapcsolására, de ennél nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1674) Patrick76496 válasza etejedu (#1673) üzenetére


Patrick76496
őstag

Bocs, csak egy videót linkelek, mert már így sem kéne a gép előtt lennem ilyenkor. :D Meg azért sem leírást csináltam mert nálam már Win 10 van és picivel másabb az energiagazdálkodási menü elérése. Amúgy Win 7 és 8.1 alatt ugyan az. Ne tévesszen meg a sok dislike a videónál, nekem működött ez a módszer. Bár ezek szerint nem mindenkinél jó.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1675) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

GL552JX beszámoló (i7, 8gb, +256 m2 SSD), G74SX-ről váltottam.

Külső:
A gép fedlapja nagyon szép. Bár műanyag, és érintésre a kis recék gyűjtik az ujjlenyomatot, elég impozáns, a közepén található ROG jel pedig működés közben világít. Nem semmi jelenség, az tény. A G74-hez képest szerintem szebb, és várhatóan kevésbé lesz sérülékeny, mint a annak a gumi borítása. Ez egy felsőkategóriás gép fedlapja, nehéz elmenni mellette szó nélkül. +

Belső:
A billentyűzet elég jónak mondható, semmi probléma vele, a megvilágítás elég, a gombok nyomáspontja jó, ebben kb. egyenértékű a G74-el. Kicsit összenyomták a gombokat, a nyilaknál elég könnyű mellényomni. A Numlock, Capslock...stb. visszajelző ledeket nem találtam egyelőre, de ez lehet csak az én figyelmetlenségem. A bekapcsológomb elhelyezése a klaviatúrán elsőre furcsa volt, de teljesen rendben van. +

A tapipad szörnyű igénytelen, a G74 után főleg, de még egy átlagos noti után is. Egybe vannak a gombok a paddal, e miatt olyan billenős fajta, nem tudom, hogy ki találta ki, de folyamatosan olyan érzést kölcsönöz, mintha lötyögne, és nem rakták volna össze rendesen. Az anyag műanyag, ami rásegít a "billegés effektre", gyűjti az ujjlenyomatot rendesen, de azt el kell ismerni, hogy a működés pontos, és elég érzékeny is. Összességében jól működik, de elég olcsó hatású. 0

A belső burkolat viszont rohadt gáz. Ez kb. egy 80.000 Ft-os gép burkolata. A billentyűzet fölött a mintás rész nem rossz, sok funkciója nincs, de ahol nincs ez a minta ott nagyon műanyag. Mind ránézésre, mind tapintásra, megkopogtatva olyan érzést ad, mint egy alsó kategóriás gép, annak is az olcsóbbik fajtája. a minőség legkisebb látszatát sem érezteti tapintásra viszont a legkisebb érintés után is ujjlenyomat marad, szép fényes, mintha már kikopott volna a műanyag. Egyszerűen nem tudom, hogy ezt hogy lehetett egy ilyen gépbe belerakni, egyszerűen szégyen. Besétáltam a TESCO-ba megnéztem 3 különböző márkájú 100.000 Ft-os gépnek a ezt a részét, és mindhárom köröket vert erre ránézésre, tapintásra és egyik sem gyűjtötte az ujjlenyomatokat. Egy szó, mint száz: ez nagyon olcsó hatást kelt, főleg ha kombináljuk a billegő műanyag tapipaddal. +

Kijelző:
Sok dolgot nem tudok róla mondani, fHD IPS kijelző elvileg, én nagyon laikus vagyok a témában, szép, matt, korrekt, ez a fényes G74 után viszont nagyon pöpec. +

Teljesítmény:
Különösebben nem tudnám értékelni, mert nem játszottam rajta egy percet sem, még egy szintetikus tesztet sem futtattam le, de normál körülmények között, föleg az SSD-vel, pattog, ahogy kell.

És a végére hagytam a fekete levest...
A hűtés. Na, ezt nem tudták rendesen megoldani. A bal oldalán van a nyílás, ez konkrétan okádja a meleget még normál használat közeben is. Nem túlzok, okádja. Jó, elismerem, 40 fok van, de ugyanakkor nem játszottam még egy percet sem. A nyílástól 15-20 cm-re rakott energiaitalos doboz, és benne lévő 2 korty energiaital forró lett. Nem langyos, forró. De istenem ez a dolga, hogy ömöljön a meleg, és ne maradjon bent. De bent marad. A tapipad melegszik. Nem forró, de használat közben kimondottan érezni, hogy sokszor kellemetlenül meleg. A billentyűk és a tapipad melletti burkolat pedig langyosak, vagy inkább melegnek mondanám, de ez még nem a kellemetlen fajta. - -

Összegezve mégsem bántam meg. A hűtés majd normál időben, normál használat mellett (visszaveszünk majd kicsit a teljesítményből akár) kiderül, hogy mit tud, a tapipadot pedig én szívből gyűlölöm, 99,99%-ban külső egeret használok, úgyhogy azt is lesz@rom, hogy meleg, meg, hogy ótvar is. A G74 a maga idejében egy felső kategóriás gép volt, ez meg most jó esetben egy közép kategóriás, ami egyértelműen érződik is rajta. Az áráért sok variációm nem volt, új, számlás gép kellett, ami 15,6-os, és elbír néha egy kis játékot, az m.2 SSD foglalat pedig egyszerűen remekül jött. Kétlem, hogy megváltaná a világot, de nekem jó lesz. Aki ilyet szeretne, a fentieken azért elég erősen gondolkozzon el, hogy hajlandó-e megbarátkozni ezekkel.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1676) blue_23


blue_23
senior tag

Sziasztok,

Akinek már problémája volt a wifivel, milyen usb wifit pakolt a laptophoz? Elég szomorú, hogy a router 8 méterre van, és vacakol a net, miközben mobilon maximális a jelerősség és hibátlanul működik...

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#1677) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok.

Melyik drivert kell telepíteni, hogy a billentyűzet világiasítás működjön ( Win 10) ?
Illetve tapasztaltatok e olyat szintén Win 10, hogy UTP kábel bedugva minden tökéletesen megy egyszer csak kiírja, hogy nincs hálózat :(

(#1678) TazLeacher válasza Xeon7 (#1677) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Asus ATK. A másik passz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1679) Ricsi5000


Ricsi5000
csendes tag

Sziasztok
melyik a jobb hűtésben az asus g551 vagy a lenovo y50-70

(#1680) NTonee válasza Ricsi5000 (#1679) üzenetére


NTonee
veterán

mindkettő rossz, de a lenovo talán egy hajszállal jobb és nincs lezárva alulról a gép. Azonban a lenovo garanciát az ablakon dobhatod ki helyből, mert semmit sem ér. Ráadásul a pch nincs hűtve és törik zsanérnál, mint a ropi.

(#1681) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
G551jw géppel, 8.1 x64 rendszerrel próbáltam külső eszközre képet vinni. Adott egy régebbi LG HD ready LCD tv. Összekötöttem HDMI kábellel. Amikor bedugtam a kábelt, jött az új eszköz csatlakoztatva hang, a tv-ről eltűnt a nincs jel felirat, és világosabb lett a kép. A noti felbontása visszaállt a tv felbontására, és az eszközkezelőben megjelent a második display, de a kép fekete maradt. Bárhogy próbáltam átlőni a jelet, nem történt semmi. Sem kettőzés, sem kiterjesztés, sem csak második kijelző nem hozott eredményt. A hang onnan szólt, de kép semmi.
Az a driver van a fenn, amit a lemezen adtak, most töltöm a frisset.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gebasz?
Próbáltam akku, és hálózati táplálásról is...
Előre is köszi!

(#1682) etejedu


etejedu
őstag

Skacok!
Jól tudom hogy az usb3 csatik kékek ugye?
De nekem mind fekete! Pedig usb 3 csatlakozós a leírás szerint.
Hol tudom tesztelni a sebességet? Ott kiderülne mi a stájsz!

(#1683) TazLeacher válasza etejedu (#1682) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Manuálban benne van, hogy melyik 3-as, melyik 2-es. (Az enyémen is fekete mind3)

G551 tulajoktól kérdezném, mert ez nekem új (GL552):

Amikor kikapcsolom a gépet (Windows leállítás gombbal) percekig égve marad a billentyű világítás és a ledek is, a gépen. Olyan, mintha be lenne kapcsolva, kép nincs, nem reagál semmire, de csak percek múlva áll le. Ez valami feature vagy a a win cseszekszik valamivel. Azért nem tudom hova tenni, mert új gép, új win (10).

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1684) Hawaii2249 válasza etejedu (#1682) üzenetére


Hawaii2249
tag

Hivatalosan kék színezésű az USB 3.0 port, de ettől a gyártok eltérhetnek (Lásd Lenovo Y50-70 ahol pirosak). A G551JM szérián mind a 3 USB port 3.0. Ez tapasztalat, és a leírásban is így szerepel.

(#1685) blue_23 válasza TazLeacher (#1683) üzenetére


blue_23
senior tag

Szerintem ez win 10 feature. Régebbi toshiba gépemen ugyanez volt, képernyőt kikapcsolta, de valójában még nem állt le az op. rendszer.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#1686) TazLeacher válasza blue_23 (#1685) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Érdekes...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1687) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Szerintetek hogy tudom bekapcsolni ezt a funkciót?

Holnap elutazok kollégiumba laptopostul, de egyelőre nem szeretném magammal vinni a hűtőt a laptop alá. Nem baj, ha hangos lesz tőle a gép. Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1688) NTonee válasza Patrick76496 (#1687) üzenetére


NTonee
veterán

vagy támogatja a gép ezt a funkciót, vagy nem. Az én korábbi gépemmel sem működött és semmit sem tudtam tenni.

(#1689) Patrick76496 válasza NTonee (#1688) üzenetére


Patrick76496
őstag

Lehet, bár valahogy biztos feljebb lehetne vinni a ventik sebességét még egy kicsit. Talán itt olvastam, hogy azért vannak lejjebb húzva, hogy ne legyen olyan hangos a gép. Köszi a választ!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1690) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Lehet hogy butaságot fogok kérdezni, szóval előre is bocs. Egy Gamer notebook vásárlása előtt állok és kiszemelt a G551jw. A kérdésem az lenne hogy mivel msata port nincs a gépen az m2 portra átalakítóval nem lehet msata ssd-t csatlakoztatni?

(#1691) vandor01 válasza WaterWawe (#1690) üzenetére


vandor01
őstag

vegyel gl552-öt....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#1692) WaterWawe válasza vandor01 (#1691) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszönöm a tippet, gondolkodtam rajta, de ott is M2 portot írnak. Abba fel tudom használni msata ssd-met?

(#1693) NTonee válasza WaterWawe (#1692) üzenetére


NTonee
veterán

ha találsz ngff->msata átalakítót (én csak msata->ngff adaptert találtam), akkor szerintem nincs akadálya. Amúgy msata->sata adapter is létezik, az biztosan menni fog, a hdd meg az optikai meghajtó helyére mehetne egy caddybe.
Egyébként úgy gondolod, hogy ez a gép elég lesz? Az aláírásodban lévő yt linket megnézve, én úgy sejtem, hogy a gamerkedést kicsit komolyabban gondolod, mint az átlag. Ezek a 15,6" ROG gépek nem épp problémamentesek (melegedés, throttling) és multihoz kevés is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1694) WaterWawe válasza NTonee (#1693) üzenetére


WaterWawe
őstag

Az a baj hogy az msata>>ngff-nél egy kisebb dolog megy egy nagyobb helyre viszont a másiknál fordítva, nem tudom ez így hogy kivitelezhető. :(
Inkább az msata-sata és a másik módszer.

Ezt hogy érted? Most adtam el a Lenovo Y580-am az is egy kazán volt BF4 alatt de 1366x768 medium-high beállításokon vitte a BF4-et, ha a ROG tudja FullHD-ban a High-ot az már teljesen jó, max 1-2 dolgot leveszek Med-re. Ott a PS4, szóval a komolyabb gémek azon mennek majd. És csak i5-ös procival akarok venni, az kevésbé melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#1695) NTonee válasza WaterWawe (#1694) üzenetére


NTonee
veterán

,,Az a baj hogy az msata>>ngff-nél egy kisebb dolog megy egy nagyobb helyre"
igen, pont ez a baj. Ezért írtam, hogy az msata->sata a járható út, ilyen adapterek vannak, ezzel elvileg nem lehet gond. A hdd meg megy ki odd helyére és akkor minden rendben.
Ez a gép sem lesz kevésbé kazános jellegű. Egy ventivel (ami a minél halkabb működéshez van belőve), egy hűtőkörön a cpu és a gpu, sajnos nem túl okos húzás volt ez az asustól. Viszont, ha nem ez az elsődleges játék eszköz, és i5 procival veszed, akkor igen, használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1696) WaterWawe válasza NTonee (#1695) üzenetére


WaterWawe
őstag

Van esetleg jobb alternatíva?

(#1697) NTonee válasza WaterWawe (#1696) üzenetére


NTonee
veterán

ebben az árban nincs. :( Bár a lenovo y50-70 hűtése egy hajszállal jobb, a garancia problémák és könnyen törő zsanérok miatt az asust én jobbnak ítélem.

[ Szerkesztve ]

(#1698) WaterWawe válasza NTonee (#1697) üzenetére


WaterWawe
őstag

Várható hogy idén jönnek Skylake i5-ös procival és DDR4-el szerelt Asus gépek? Mert akkor azt érdemes lenne megvárni.

(#1699) NTonee válasza WaterWawe (#1698) üzenetére


NTonee
veterán

jó kérdés. Az IFA kiállításon lesz elvileg jövőhéten bemutatva az első DDR4-es Asus noti, a G752. Szóval nem lehetetlen. Szeptemberre és a második félév további részére van kiírva a legtöbb skylake proci, de az nem biztos, hogy azonnal gépek is fognak érkezni.
Mondjuk egy kicsivel drágább ugyan és nagyobb is, de a G751JL lényegesen jobb hűtés terén és eleve 2sata hely van benne, nem kell caddy sem, csak az msata->sata adapter.

[ Szerkesztve ]

(#1700) WaterWawe válasza NTonee (#1699) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ez már túl sok nekem, árban is és nem is fogom kihasználni. Néha a egy kis BF4, CS vagy COD-ra teljesen jó lesz ez a gép is.

Mindenesetre köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.