Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#301) ToMmY_hun válasza NTonee (#300) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Igen, de N551-nél ott van hogy IPS, míg ennél nincs. Egy másik boltnak írtam, hogy náluk mi lesz, ha kapok választ beírom ide. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#302) NTonee válasza ToMmY_hun (#301) üzenetére


NTonee
veterán

Hanyagság is lehet, de elképzehető, hogy egyszerűen ők sem tudják.

(#303) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Nem arról volt szó hogy a GL551 a TN és a G551 az IPS?

(#304) ToMmY_hun válasza Tufa_ (#303) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Digiprime nem tudja még, hogy milyen lesz a gép mert az Asus nem közölte. Vagy TN, vagy IPS. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#305) Sárpac válasza ToMmY_hun (#304) üzenetére


Sárpac
nagyúr

N-es hőfokok gpuval(stress test):

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#306) NTonee


NTonee
veterán

Kár, hogy a gpu hőmérséklet nem látszik, az lentebb lett volna. Mindenesetre fájdalmasan befűtött az i7-es. :(

(#307) Dapro


Dapro
senior tag

Nem jó ez az n551, videókari is ddr3.

(#308) Sárpac válasza NTonee (#306) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Sima cinbench után 93fokos a cpu legmelegebb magja háát ez nem egy jó, és ráadásul ilyen hőmérséklet mellett garantált a throottling is...

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#309) NTonee válasza Dapro (#307) üzenetére


NTonee
veterán

,,videókari is ddr3"
Ezt már megint honnan? :DDD

Sárpac: sajnos így van. Ezt a gépet i5-el kell megvenni, ha lesz, mert így nagyon egészségtelen. A játékok ráadásul többre is képesek, mint a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#310) Dapro válasza NTonee (#309) üzenetére


Dapro
senior tag

ott mondta a videóban... :F

(#311) NTonee válasza Dapro (#310) üzenetére


NTonee
veterán

Ahha, már látom, de ebben gtx850m van. Itt szerintem mindenki a gtx860m-es verzióra fog ugrani, az pedig gddr5-ös lesz.

[ Szerkesztve ]

(#312) Sárpac válasza NTonee (#311) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Azzal még melegebb lesz, sejtettem, hoyg valami oka vana folyamatos csúszásnak, eléggé pengeélen táncol ilyen hőfokokkal.. Lenovo keresztbe lenyeli a 65fokával..

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#313) NTonee válasza Sárpac (#312) üzenetére


NTonee
veterán

Közel 30fok különbség viszont semmiképp sem lehet, vagy itt van valami gubanc, vagy a lenovos mérés nem valós.

(#314) Sárpac válasza NTonee (#313) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Lenovonak nagyon faszántosan kidolgozott hűtése van, nem véletlen a -20C átlagos előrelépés az elődhöz képest. Asusnál hagyományos hűtés van nem csoda, hogy ennyi a cpu, gondoloma gpu sem sokkal kevesebb inkább több picit..

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#315) latger válasza Sárpac (#314) üzenetére


latger
tag

Hat en nem ugy neztem, hogy jobbak lennenek stressz teszt alatt a Lenovo csodahutesenek ertekei, vagy igen? :S

[link]

[ Szerkesztve ]

(#316) NTonee válasza latger (#315) üzenetére


NTonee
veterán

Na ja, mindjárt más. Lehetetlen 65fokon tartani azt a procit egy ilyen gépben.

(#317) Sárpac válasza latger (#315) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ilyen tesztek alatt az Asus tuti megsül! :DDD
Nem m1, hogy cinebench vagy egyszerre egy processzorfőző+furmark! :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#318) NTonee válasza Sárpac (#317) üzenetére


NTonee
veterán

Abból a szempontból mindegy, hogy azt az i7est nem lehet 65fokon tartani abban a gépben. Nem benchmark progikkal kell tesztelni, hanem játék alatt, élesben.

(#319) rezadam81 válasza NTonee (#318) üzenetére


rezadam81
csendes tag

Az a 65 valójában 75 max, de az is elég jó érték és reális. Jól dolgozik a 2 hűtőventi.

(#320) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Titeket nem zavar, hogy a vinyó olyan undorító módon van elhelyezve a gépen? Adhattak volna külső optikait mellé és akkor elfért volna normálisan. :W

C programmers never die, they are just cast into void.

(#321) latger válasza ToMmY_hun (#320) üzenetére


latger
tag

Igen az egy kicsit engem is zavar, de ha belegondolsz azt nem fogod latni soha mivel nem abbol a sikbol nezed a laptopot hanem felulrol :D

(#322) Because


Because
őstag

nos akkor megvette valaki a gépet?

(#323) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

A G550 és a G551 között a specifikációk közötti apró eltéréseket leszámítva van különbség? Nem nagyon találok részletes tesztet a G550-ről, pedig érdekelne hogy a hűtésre hogy szerepel játék közben. Én inkább választanám a G550-et, mert tényleg mocskosul ronda az a vinyó hely az 551-ben :Y :W :DD

C programmers never die, they are just cast into void.

(#324) Because válasza ToMmY_hun (#323) üzenetére


Because
őstag

mi ronda? hol? na csináljátok már hogy a gép alján lévő megtört vonalvezetés miatt kell a gyengébbet választani... jó világ van ha ez a legnagyobb gond kérem szépen :D

tényleg baromi ronda, főleg, hogy használatában semmit se látsz belőle amint a képen is látszik... de a strandon valóban vérciki lesz a laposod alján a mugli :D

[ Szerkesztve ]

(#325) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Mindenki azt csinál amit akar, világért nem szólnék bele, de notebookcheck-es teszt előtt 300 ezres gépet megvenni elég bátor, még ha a széria elődjei jók is.

Szerintem 1-2 hét és kint lesz a teszt, papíron pl. az y50 is bestbuy, a tesztből meg kiderült, hogy akkora hulladék tn panel van a FHD verzióban, hogy még az y510p-s TN panel is látványosan jobb mellette. Le is írják, hogy UHD-sat kell venni, max utána átállítani a felbotást FHD-ra, csak akkor meg már az ára nem a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#326) ToMmY_hun válasza Because (#324) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Én nem vagyok teljesen egészséges ilyen téren. :D Iszonyatosan tudnak idegesíteni a "nem tökéletes megoldások". Tudom, hogy ezzel a legtöbb embernek semmi gondja nincs, de nekem mindig az jutna eszembe ha ránézek, hogy miért nem voltak képesek egy kicsit többet dolgozni rajta és elrejteni a hülye winchestert... :B
Bár ahogy néztem pont az a műanyagidom cserélhető, szóval lehet hogy később lehet rá valami kínai utángyártott izét venni, amitől egy síkban lesz az eleje.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#327) Dapro válasza ToMmY_hun (#326) üzenetére


Dapro
senior tag

nekem az oldalsó hullám nem tetszik de majd megszokom, csak legyen már normális boltban kapható :)

(#328) ToMmY_hun válasza Dapro (#327) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Laptopszalonban lesz, október 27-re ígérték. Az jó bolt. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#329) Dapro válasza ToMmY_hun (#328) üzenetére


Dapro
senior tag

Ja velük én is beszéltem. Na ennyit már csak kibírunk :)

(#330) Because válasza Dapro (#329) üzenetére


Because
őstag

akkor már várnék a helyedben egy 9xx-esre :D

(#331) Sidorovich válasza ToMmY_hun (#328) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Október 27-? :W Augusztus vége óta várok erre a gépre, akkor ígérték szeptember közepére a megjelenést Asusék. Én is afelé hajlok, hogy veszek inkább egy G550-et most, elvileg annak a hűtése patent lett. Az abban levő GTX 850 mennyivel gyengébb? Bár ha más szemszögből nézem, a mostani Lenovom GTX 660-ához képest bármelyik nagy előrelépés. :((

(#332) nmy1212 válasza Sidorovich (#331) üzenetére


nmy1212
tag

Én most voltam gépvásárlás előtt és néztem a G551-et is. A laptopszalonos srác mondta nekem is egy hete kb. hogy abszolút nem garantált hogy októberben megkapják a gépeket, tekintve hogy mennyit csúsztak eddig is. Az okt. 2x.-es dátum volt nekik is az utolsó megadott dátum. Ezért inkább vettem egy Lenovo-t.

(#333) ToMmY_hun válasza Sidorovich (#331) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

850m általában DDR3 memóriás, 860m pedig tuti DDR5. 850m-ből is van DDR5, de nem nagyon láttam olyan gépet amiben az van. G550-et hol találtál? Én már nem látok olyat sehol.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#334) Sidorovich válasza nmy1212 (#332) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Laptopszalonban van G550-es. Az egyetlen hátránya szerintem az 551-hez képest a GTX 850. Elvileg jobb a hűtése, és jár hozzá külső mélynyomó. Most elbizonytalanodtam, hogy megéri-e tovább várnom. Főleg, hogy a mostani gépem értéke ( Lenovo Y580) meg folyamatosan csökken, miközben az ára kellene az új gépébe. :(

(#335) Dapro válasza Sidorovich (#334) üzenetére


Dapro
senior tag

[link] 860m vs 850m

The average advantage is ~38%, which is significant..... Én csak ezért nem vettem még g550-et... pedig jó cucc lenne.

[ Szerkesztve ]

(#336) whited válasza Dapro (#335) üzenetére


whited
addikt

Lehet én tájékozódtam félre de a GDDR5-el szerelt 850m alig lassabb mint a 860m

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#337) Dapro válasza whited (#336) üzenetére


Dapro
senior tag

De ez ddr3-as...

(#338) whited válasza Dapro (#337) üzenetére


whited
addikt

viszont ami a ge60-ban van, az nem az :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#339) Dapro válasza whited (#338) üzenetére


Dapro
senior tag

Ja az nem hiszem, hogy sokkal gyengébb lenne, de g550 sajna az.

(#340) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Akinek esetleg nem felelne meg a G551, annak itt az alternatíva: [link]
Persze csak viccelek. Szerintetek mennyibe kerülhet majd egy ilyen gép?

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#341) NTonee válasza ToMmY_hun (#340) üzenetére


NTonee
veterán

csodás alternatíva lesz. ;] 2cm (0.7in thin) vastagságon i7+860m. Hova teszik az ehhez szükséges hűtést szerinted? :D Ha még az n551 is throttlingol, akkor ezzel mi lesz? Parasztvakítás, semmi több. A tulajok meg majd csak pislognak nagyokat. UHD... És ezt mi fogja kihajtani játék alatt? Már most bukta ez a gép. :(
Amúgy 350-360 körül kéne megállnia.

[ Szerkesztve ]

(#342) ToMmY_hun válasza NTonee (#341) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Tesztet várnék vele én is, de annyira csak nem hülyék hogy kiadjanak egy olyan konfigurációt, ami alapból halálra van ítélve. Játszani biztosan úgy kellene rajta, hogy alulról meg legyen oldva a szellőztetés, esetlegesen külső rásegítéssel kicsit még több levegőt belepumpálni.
UHD szerintem is baromság, ha lenne/lesz FHD verzió, akkor biztos hogy annak lenne nagyobb sikere.
Bízom benne hogy igazad lesz és tényleg annyi lesz a végső ára. Álmodozás, de kicsit olcsóbban egy FHD panellel szerelt verzióra én szívesen beneveznék. :B

C programmers never die, they are just cast into void.

(#343) NTonee válasza ToMmY_hun (#342) üzenetére


NTonee
veterán

(#344) ToMmY_hun válasza NTonee (#343) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Elegáns. :D Én azért bízok benne, hogy valamennyire féken tudja tartani az a két venti ezt a gépet.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#345) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#344) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Egyébként jóval drágább lesz a gx500,mint 350k. Az nx500, ami az n-es tesója 600k körül rajtol. Természetesen a hűtése is szar, szóval ennyit erről a gépről. :D

C programmers never die, they are just cast into void.

(#346) NTonee válasza ToMmY_hun (#345) üzenetére


NTonee
veterán

és abban csak egy 850m van. Tehát ahogy írtam, látatlanban is bukta a dolog.
Az árát amúgy csak a hardverek alapján tippeltem. Ha az NX tényleg ott fog indítani (olvastam én is), akkor az is bukó lesz. Nagyon nem okés valami mostanában az asusnál. A mostani G53 gépem 15,6-os, ez nekem kényelmes, ilyen méretű gépet akartam az utódjának is. A mostani felhozat alapján viszont köszönöm, nem. Inkább marad még egy kicsit a régi és hízlalom a pénztárcát egy G751-re.

(#347) ToMmY_hun válasza NTonee (#346) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Teljesen jogos amit írsz. A G751 viszont már egészen más kategória, árban és felhasználás tekintetében is. A G551-nek sokkal nagyobb piaca lehet - szerintem lesz is - , mert viszonylag olcsón kapsz egy erős hardvert és jó kijelzőt egy közepesen nagy, ráadásul ronda házban - persze ez szubjektív. A 751 nagyon frankó gép lesz, de napi hordásra alkalmatlan a tömege és a kialakítása miatt is. Nyilván nem is ez volt a fő szempont a tervezésénél, ez eléggé egyértelmű.

Van viszont egy számomra ismeretlen szélesságű felhasználói réteg, akinek az igénye nincs kielégítve.
Ők képviselik azt a kategóriát, aki munkára és játékra is szeretné használni a gépét, de emiatt nem akar két különböző laptopot vásárolni. Ezt a hordozható számítógép kategóriát képviselné, vagyis képviselhetné az NX500 / GX500 páros, ha a kijelzőből FHD-t, háttértárból pedig opcionális SSD-t raknak bele és nem próbálják meg lehűteni egy ultrabook-notebook öszvérben az i7-es szörnyet, legalábbis nem így.

Szerintem ennyi lenne a titok. Persze a unibody házért tejelni kell rendesen, de ha 350-400-ból ki tudnák hozni ezt a konfigot, akkor nehezen tudom elképzelni hogy ne lenne piaca. Hasonló kategóriájú gépe egyedül a Dellnek van, a 7537-es modell amiben egy 750m VGA van és már nem is IPS monitorral árulják, ami miatt nálam kiesett a versenyből.

Na és mit csináljon az, akinek nincs 5-600 ezre egy szép és erős gépre? Kössön kompromisszumot. Én is ezért választom a G551-et. A dizájn nem tetszik, a specifikáció igen. Jó lenne a 2cm-es alu ház, de úgy néz ki erre még várni kell pár évet. :(

C programmers never die, they are just cast into void.

(#348) NTonee válasza ToMmY_hun (#347) üzenetére


NTonee
veterán

Ha a design nem tetszik, akkor majd az N551-et kell nézned. Ugyanaz a gép lesz, csak más ruhában.

(#349) ToMmY_hun válasza NTonee (#348) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Igen, az is ugyanaz csak más színben. Feketében jobban tetszik. Majd baltával nx500ra lehet moddolni. ;]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#350) Sárpac válasza ToMmY_hun (#349) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én nem tom, de ez így labdába se rugós a lenovóhoz képest..
275-ért i7-el lehet már venni.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.