Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#751) Assyd


Assyd
csendes tag

ennek az acer-nek is szídják a wifijét, a notebookchecken is írják. de az én fejemben is megfordult, az anyaggal nekem sem lenne bajom

(#752) Dreadloord válasza Assyd (#751) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Hol írják, én nem találom, pedig rá is kerestem:)

(#753) Assyd válasza Dreadloord (#752) üzenetére


Assyd
csendes tag

ja igaz azt a 15,6-osnál írták bele.
Nevertheless, buyers should test the Wi-Fi reception in their home after purchase because some of our forum users have reported that the Aspire has a poor signal.

viszont több ilyen és ehhez hasonló feedback-et olvastam. Remélem a 17 colos gondtalan ;)

(#754) Sárpac válasza Assyd (#751) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Acer megoldása abban tér el, hogy felülről szerelhető, az alja pedig fém, sokkal stabilabb megoldás mint akár az asus akár a lenovo vékony műanyagosai. Cserébe kissé macerásabb a szerelése. Wifi szerintem minden vékonyított gtx860m-es notinak szar mivel a fémes merevítések fedlapok elég szépen árnyékolnak, de ezeket inkább mobilnettel érdemes használni utazás közben pl.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#755) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon nézegettem én is ezt a laptopot, aztán 7végén Pesten jártam, elmentem a laptopszalonba és megnéztem. A g551 és az n551 volt terítéken, végül az N551-et elhoztam i5-el Gt860 2gb-al.
Kicsit féltem tőle az itteni rossz kritikák miatt, de ezidáig nagyon jó véleményem van róla.
Egy N50VN-t váltott, van ami plussz, a kijelzője viszont hatalmas visszalépés!
Írtátok itt a TN panel nem az igazi, az N50-be IPS van, hát van különbség, aki azt mondja, hogy nem lehet észrevenni, az még nem látott IPS megjelenítőt.
A wifi viszont nálam tökéletes, sőt mivel n-es, ezért még gyorsabb is mint az N50 műanyagházasa volt. Pedig emeletes házban lakom öntartó, erősen vasalt betonfödémmel, de semmi gond. Egyszer sem szakadt. Igaz a gyári driverét nem mertem feltenni, az alap windowsos van fent.
Az első perctől egy Kingston V300 SSD van benne, elvileg ma jön a hdd caddy, sebességre nincs panasz.
A maghőfokok rendben vannak, kb 45 perc Far Cry 4 után ~60-65 fok a cpu, a gput nem tudtam megnézni, az everest nem monitorozza. Amúgy a játék szépen fut, high beállítások mellett natív felbontáson ~50 fps.
Egyelőre a kijelzőtől eltekintve igen nagy előrelépés, pláne teljesítményben. A fém ház és a bill. világítás nagyon szuper.
Remélem tudtam segíteni valakinek.
Üdv: frigoo

(#756) Mikulásbá válasza frigoo (#755) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

MSI Afterburnert tedd fel,az tud figyelni mindent,még játék közben is a bal felső sarokban láthatod,mennyire mennek a hardverek.(ezt a programban be kell kapcsolni)

(#757) baalika válasza frigoo (#755) üzenetére


baalika
tag

Milyen caddy-t lőttél bele?

Az ODD csatlakozója nem sata3 igaz? Ha oda rakod a HDD-t vajon mennyivel lassul....

[ Szerkesztve ]

(#758) frigoo válasza Mikulásbá (#756) üzenetére


frigoo
aktív tag

Köszi, ezt kerestem, csak nem jutott eszembe a neve.

(#759) frigoo válasza baalika (#757) üzenetére


frigoo
aktív tag

Itt a hardveraprón vettem valakitől, 9.5mm, 2800ft. Mivel a hdd 5400 rpmes, azerintem az a kisebbik baj, hogy csak sata2 az odd portja. (igen, én is úgy tudom, h sata2) Sajna még nem jött meg.
Bocs a dupláért, telóról írok.

[ Szerkesztve ]

(#760) Dreadloord válasza frigoo (#755) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Sima HD felbontású a gép igaz? amiatt is rossz a kijelzője, a FHD-sek általában kicsit jobbak, még ha TN-esek, akkor is. De legalább HD-n tuti mindent tudsz futtatni 50 FPS körül high-on ( kivéve 1-2 optimalizálatlan bughalmazt ami asztali 980-on is megreccsen...).

(#761) frigoo válasza Dreadloord (#760) üzenetére


frigoo
aktív tag

Ja, ez akár előny is lehet. Nekem nem is a felbontással van bajom, hanem a betekintéssel. Reklamálnak a kölkök, mert mikor az egyik látja, a másik nem. Mesenézés rulez.....

(#762) frigoo válasza baalika (#757) üzenetére


frigoo
aktív tag

Pontosan ezt a caddyt vettem bele..... Tegnap megjött, minden f@sza. :DD

(#763) baalika válasza frigoo (#762) üzenetére


baalika
tag

Ha esetleg ráérsz csinálsz egy irás tesztet az SSD-ről és a HDD-ről?
Nem néz ki hülyén az oldalán kivülről a caddy?

(#764) frigoo válasza baalika (#763) üzenetére


frigoo
aktív tag

Nem, mivel a dvdről le lehet szedni az előlapot és azt áttenni a cadyre, így tiszta gyári kinézete van.
Tesztet majd csinálok.

(#765) frigoo válasza baalika (#763) üzenetére


frigoo
aktív tag

Nyomtam 2 tesztet:

Az eredeti HDD

Kingstone

(#766) frigoo válasza frigoo (#765) üzenetére


frigoo
aktív tag

Ezek az értékek normálisak? Nekem az írási értékek harmatosnak tűnnek....

(#767) Footballer


Footballer
tag

Sziasztok!

Rég jártam itt, anno egy Asus-t szerettem volna, a Lenovo szóba sem jöhetett, de már meguntam, azóta sem tudtam normális laptopot találni így veszek egy Lenovo y50-70-es laptopot.
UHD kijelzővel, mert az IPS. Arra lennék kíváncsi, hogy az UHD kijelző milyen hátrányt jelent? Kompatibilis vele a windows? A játékok többsége még azt hiszem nem, de ilyen alap dolgokkal nem lesz vele gond, igaz? Tehát a windows, böngészés, filmezés,ezek rendben lesznek?
Tudom elég hülye kérdés, de sajnos nem vagyok tisztában ezzel, előre is köszönöm a segítséget! :)

(#768) Tikakukac válasza Footballer (#767) üzenetére


Tikakukac
titán

Sorban: Lenovo szerviz részedről, tehát Ideapad vonalon talán a leggányabb ami elérhető. Szóval ha gáz van, akkor készülj rá, hogy mélytorok lesz és vegyél második gépet.

UHD: akkora backlight bleeding volt abban ami hozzám került, hogy pislogtam. Elálló bezellel ofc, hogy tökéletes legyen az élmény. Nem semmi. Na itt már röhögtem.

Windows: tökéletesen kezeli. Mármint képet ad, ha ez a tökéletes. Skálázás nulla. Repülnek az ablakok mindenfelé, és ha megpróbálsz méretezett betűkkel indítani játékokat (mert csak így fogsz, natívon ez a felbontás asztaliban sem kispálya) olyan poénos dolgok, történnek, hogy a haverokat hívod majd röhögni. Tehát igen, játékra nem jó. Böngészés és film ízlés szerint. Mindenképpen betűemelés lesz FHD-ra vissza, hát egynek nem rossz. Csak sok értelme ennyi szívásnak szerintem nincs ezért, de veszik az emberek, számok nagyok többi mindegy.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#769) Footballer válasza Tikakukac (#768) üzenetére


Footballer
tag

Igen, a szervizrol tudok.
Koszonom a valaszod :)

[ Szerkesztve ]

(#770) Zsolt.sc


Zsolt.sc
újonc

Hatalmas csalódás ez az Asus G551JM... 3 hete használom de sírni tudnék minden egyes meghallgatott zene után, mint ha egy vödörből ciceregne egy tücsök...
Van egy 14" Samsung laptopom is 3 éves de kb fél hangerőn nagyobbat és tisztábbat szól mit az Asus bármilyen beállítás mellet (letöltöttem minden gyári szoftvert amit találtam hozzá de ugyan az az eredmény)... A másik, hogy nem lehet úgy hozzá érni, hogy ne maradjon ott az ujjlenyomatod akár melyik részéhez is próbálsz hozzá érni...ezt még eltudnám viselni bár nem értem egy 300e gépnél már miért nem lehet olyan anyagokat használni amin nem látszik meg azonnal minden..
A hardver szépen teljesít, játékok szépen futnak rajta szerintem a hűtésével semmi baj nincs, én játék alatt használok laptophűtőt, soha semmilyen belassulást vagy túlmelegedés nem jelentkezett.
A vas ami benne van azt eltalálták szerintem. A képernyő olyan amilyen (fos) de mivel monitorról vagy tv-ről használom ez érdektelen számomra.

Lehet nekem voltak túl nagy elvárásaim egy prémium kategóriás Samsung laptop után (sajna ezeket már nálunk Magyarországon nem is forgalmazza a Samsung), de az anyagmérnököt és a hangmérnököt az Asus helyében elküldeném kicsit havat lapátolni hátha ahhoz jobban értenek, mert ez TALPAS EGYES PISTIKE...

Esélyes, hogy eladó is lesz a laptop. Ez a konfig az.

(#771) saca19


saca19
újonc

Sziasztok!

Pénteken vettem az ipon.hu-ról egy Asus G551JM tipusú laptopot.

Az újlenyomat engem nem zavar, a kijelzővel sincsen problémám, egyúttal meglennék elégedve a laptoppal HA nem lennének a következőek:

1. Úgy érzem melegszik a laptop, 80 fokon megy játék közben. Aida64-el pedig CPU túlmelegedés is volt kb 10 másodperc után.

2. A gyártó oldalán win8.1-et ajánlanak. Így cselekedtem, felraktam a win8.1-et és az összes drivert a weboldalról. Ötször kaptam eddig kékhalált DRIVER_POWER_STATE_FAILURE üzenettel. Azt olvastam fórumokon, hogy a jobbik videókártya nem tud visszakapcsolni ha befejeztem a használatát. Pénteken dobálta a kékhalálokat, azóta egyszer sem pedig játszottam rajta, tesztelgettem. Éppen az előbb fogta magát és csak úgy kikapcsolt játék közben. Nem merült le, nem melegedett túl.

Nem ismerem az iPon-t de nem vagyok így megelégedve a laptoppal. Holnap felhívom őket, de ha azt mondják rakjak fel Win7-et mert azzal működik, nekem az nem jó válasz. Van náluk pénzvisszafizetés vagy csere?

Mit ajánlotok?

(#772) Tikakukac válasza saca19 (#771) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Leírtam, ez ilyen, játék alatt nem lesz baja. Ez magas. G56 volt az első noti amin tartósan játszhattam, az is ilyen volt.

2. 8.1-et fogsz használni mert ehhez van csak driverkiépítés.

Nekem 2 gépből 1 sem csinált ilyet, igaz, nem gyári nvidia drivert tettem fel frissítésként.

Döntsd el mit szeretnél. Az biztos, hogy választék nincs. Y50-et ha a kukimat sóval hintenék sem vennék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#773) saca19 válasza Tikakukac (#772) üzenetére


saca19
újonc

Ha tovább használom a laptopot és nem foglalkozok azzal ahonnan rendeltem, viszont tovább használva is ilyen hibákat tapasztalok, akkor a márkaszervízbe küldve cserélik javítják nekem? Szóval fölös lenne holnap felkocsikáznom Pestre meg vissza? Kedden már nem lesz aktuális a csere, nem leszek képes visszaküldeni csak nagyon macerásan amit nem szeretnék.

Köszi a gyors választ!

(#774) baalika válasza saca19 (#771) üzenetére


baalika
tag

ilyen kékhalál nekem is volt...

(#775) Tikakukac válasza saca19 (#773) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát csaphatsz egy cserét, de szvsz ez inkább szoftver lesz. Én adtam neki mint a barom, 1 kék halálom volt driverek felrakása előtt, utána patent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#776) Screamer84 válasza Zsolt.sc (#770) üzenetére


Screamer84
tag

Azért az ne felejtsük el, hogy ez még mindig nem prémium kategória,csak egy erős közepes! Felesleges azokhoz viszonyítani, ha prémium szegmensbe nézegetnénk, jó eséllyel rá lehetne dobni 100-150 e pluszba a g551 árára, ha meg egy belépőszintes alienware gépet nézünk plusz 250 e, amit joggal nevezhetünk prémiumnak.
Nálam is volt az elején újraindulás, de driver frissítés óta nincs gond, 1x sem állt meg azóta. Én azt kaptam amire számítottam, valószínű volt ,hogy nem lesz egy frizsider és nem is fog oltárit szólni,bár az tény,hogy én iscrendesen elfenekelném aki így elcseszte a hangszórókat, de arra amire készült tökéletesen megfelel. Akadás mentesen lehet vele órákat gamelni teljesen elfogatható felbontáson. Remélem így is marad még néhány évig, hogy rendesen kiszolgálja az árát. Ha meg esetleg behal akkor mehet szervizbe, melynek hatékonyságára még mindig nagyobb esély van, mint egy hasonló árban lévő Lenovonak

(#777) baalika válasza Screamer84 (#776) üzenetére


baalika
tag

Nálam kb teljesen űberfullmaxon fut amit eddig próbáltam, konkrétan jobban, mint az AW 17-en negyed áron. 85 fok körül áll meg miinden hőfok egy óra játék után.
A hangja meg mintha a realtek driver nélkül sokkal jobb lenne.

(#778) Screamer84 válasza baalika (#777) üzenetére


Screamer84
tag

Hát igen, nem hiszem,hogy ilyen árban túl sok jobb választás lenne, teljesítményben semmi képen, ha meg valaki jobbat szeretne rá kell áldozni azt a plusz pénzt, hogy megfelelő kijelző, hűtés és hanghatást kapjon. Mérlegelni kell mi az amire igazán használnánk a laptopot.

(#779) saca19


saca19
újonc

Üdvözletem megint!

A hűtés iránti aggodalmam megszünt a tegnapi full ultra far cry 4 után. A kékhalálozásnak az okát pedig megtaláltam egy másik fórumon és miután megtettem azóta nekem sem dobálja.

Akinek kékhalálokat dobott, véletlen nem nod32-t használ? Az Edevmon.sys akad össze valami driverrel. Toltam egy reinstallt azóta semmi baja. A 8as verzió volt fent, felhívtam őket azt mondták próbáljam meg a 7-est ami most települ. Ha továbbra is dobálja a vírusirtóval, akkor tudnátok ajánlani valami másik vírusirtót?

Összegezve nagyon megvagyok elégedve a laptoppal, nekem a hangal nincs problémám hisz fülhalgatót használok.

(#780) AdacaN


AdacaN
csendes tag

Az utóbbi hozzászólókhoz szólna a kérdésem, hogy náluk is fenn áll-e vagy jelentkezett-e a wifi probléma?

(#781) Tikakukac válasza AdacaN (#780) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolod az alumínium időközben átváltozott?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#782) Screamer84 válasza AdacaN (#780) üzenetére


Screamer84
tag

Eddig nem tapasztaltam eget rengető gondot vele, pedig elég sokat utazom és használom ahol csak lehet, az előző laptophoz képest talán egy picit gyengébb a jel érzékelése.

(#783) omikron23


omikron23
senior tag

Üdv mindenkinek!

A napokban szereztem be én is a kicsikét. Azaz már a másodikat nyúzom... :O
Annyi történt mindössze, hogy az első laptop akksija szerintem gyárilag hibás lehetett, mivel 100%-os töltöttségnél, (energiagazdálkodás alapon) mindössze 1,5 órát bírt ki (ami lehet, hogy nem is volt annyi, mert iszonyat sebességgel csökkent a töltöttsége). A laptop.hu-tól vásároltam, iszonyat korrektek voltak, mert ma cserélték az egész gépet, szóval nem csak egy csere akksit kaptam, hanem az egész gépet cserélték! Maximális tiszteletem feléjük. Nem kellett heteket várni, hanem a hiba jelzését követő 2. napon az üzletben helyben cserélték. :R :R :R

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#784) Sidorovich válasza saca19 (#779) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Mennyire melegedett FC4 alatt? Hány órát játszottal, nem mérted esetleg? :))
Nekem kb. 1 hónapja van meg a gépem, játékra még nem volt vele időm, csak fél órákat. (karácsonyig sajnos nem is lesz)
Egyébként minden téren elégedett vagyok vele, már ami a hétköznapi és a munkaügyi használatot illeti, csak a melegedéstől tartok majd, hogy mit bír több óra folyamatos kockulás alatt. (tesztekben 90 fok felé ment a CPU, bár az stress teszt volt, nem játék). :)

(#785) Screamer84 válasza Sidorovich (#784) üzenetére


Screamer84
tag

Én amit mértem max 85 fok volt, ezután beszereztem egy normális laptop hűtőt így 73 fok volt a max amit 3.5 óra játék után produkált.

(#786) Sidorovich válasza Screamer84 (#785) üzenetére


Sidorovich
senior tag

15,6-os méretű laptopoknál az nem olyan vészes SZVSZ. Az előző Lenovo Y580-asom is hasonlóan melegedett, 80-85 fok körül CPU/GPU játék alatt. Bő 2 évig nyüstöltem bármiféle laptop hűtő nélkül, semmi baja nem volt mikor eladtam (és azóta se, ismerem a vevőt). Pedig még portalanítás vagy újrapasztázás se volt szegénynek. :N

Laptophűtőt milyet használsz? USB-ről vagy külön konnektorról megy? Sose volt még ilyenem. :D

(#787) Screamer84 válasza Sidorovich (#786) üzenetére


Screamer84
tag

Usb-ről megy, DeepCool Multi Core X6 . Csendes, könnyű és igen jól teljesít a gép alatt.

(#788) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok! Én most rendeltem egy G551-est, holnap fog megérkezni, de nagyon félek ettől a TN paneltől. Az asztali gépemet IPS monitorral használom, nem lesz túl nagy visszalépés? Nem érné meg inkább visszaküldeni a gépet és rendelni helyette egy Acer VN7-591 vagy 791-et? Ugyanilyen specifikációval van, viszont IPS panellel (és amúgy külön hűtővel a procinak és a vga-nak, talán hatékonyabb, mint a G551).

(#789) Tikakukac válasza Laox (#788) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem kell félni megenni nem fog. De mi N550 mellé raktuk ki a G551-et meg N551JM-et és hát a vásárló is látja és megjegyzi, hogy van difi. Használd monitorral és cső.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#790) Laox


Laox
aktív tag

Na, megjött az Asus G551. Ez a TN panel egy hányadék, a hangszórója minősége még inkább, olyen, mintha egy 400 forintos kínai csipogót beledobnék egy vödörbe. Óva intek ettől a hulladéktól mindenkit, küldöm is vissza, választok valami minőségibbet.

(#791) Sárpac válasza Laox (#790) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Köszönjük az őszinte észrevételt! :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#792) Laox válasza Sárpac (#791) üzenetére


Laox
aktív tag

Mérges vagyok, rengeteg cifra szó elhagyta már a számat. :) Hihetetlen, hogy egy ilyen nagy gyártó hogy mer ennyire rossz terméket piacra dobni. A G751-ről tudom, hogy jó, azt hittem, hogy azért ez is az lesz, hát nem, 300e forint még nem az a kategória, ahol az Asus úgy gondolná, hogy normális minőséget kellene produkálni. Kipróbálom az Acer VN7-791-et, annak már a kijelzője is IPS, illetve több hangszóró is van benne, hátha az jobb.

(#793) NTonee válasza Laox (#792) üzenetére


NTonee
veterán

Igen, az biztosan jobb lesz. ;]

(#794) Laox válasza NTonee (#793) üzenetére


Laox
aktív tag

A kijelző és a hangszóró biztosan, abban külön hűtése van a cpu-nak és a vga-nak, talán abban is jobb, nem tudom. A billentyűzet az Asus-on elég jól sikerült, remélem az Acer-nek is lesz olyan.

(#795) Molk válasza NTonee (#793) üzenetére


Molk
tag

Én csak örülök, ha valaki végigpróbálja előttem a 300 as kategóriát. :P

Érdekel mi lesz az aminél megállapodik (tényleg).

(#796) Sárpac válasza Laox (#792) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kíváncsi leszek a tapasztalataidat oszd meg mindenképpen akár itt is, asus vs acer! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#797) Dreadloord válasza Sárpac (#796) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Notebookcheck már 3 hete megírta, hogy ebben a kategóriában az acer nitro a nyerő:)

(#798) Tikakukac válasza Dreadloord (#797) üzenetére


Tikakukac
titán

Már alig várom, hogy megnézhessem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#799) Sárpac válasza Dreadloord (#797) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jaja most olvasom, de hátul kifúvós kicsit furán oldja meg, így a hűtőpad játék alatt kötelező hozzá.
Hűtőpad nélkül 48C-re is felhevül a teteje a bilentyűnél, míg hűtőpaddal 40 alatt marad. Nem m1! :N

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#800) smallcurrant


smallcurrant
tag

G551 vagy N551 tulajok, az lenne a kérdésem hozzátok, hogy hasznáktok-e hűtőpadot, és ha igen, akkor milyet? Úgy hallottam, hogy az ASUS gépek eléggé zártak és van, hogy nem is érdemes hűtőpadot használni alatta, mert maximum 2-4 fokot tud csak hűteni. Nektek milyen tapasztalaitok vannak erről?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.