Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#951) Tikakukac válasza uccso23 (#950) üzenetére


Tikakukac
titán

Behozatnád a kétes fost 15k-ért mikor aprón is kapsz helyben 3 év garival samut vagy ennyiért kingstont boltból.

Ez miért is lenne neked jó?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#952) uccso23 válasza Tikakukac (#951) üzenetére


uccso23
csendes tag

15k-ért samsung ssd-t??:) Ezek szerint nagyon el vagyok tájolva, legutóbb mikor nézegettem 20 felett voltak bőven....
Köszönöm az útbaigazítást:D

(#953) Tikakukac válasza uccso23 (#952) üzenetére


Tikakukac
titán

1,5 éve vettem 19k-ért nulla naposat. Kingstont most is kapsz 16k-ért boltból. És messze nem Kingfast minőség meg nulla garis szint.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#954) uccso23 válasza Tikakukac (#953) üzenetére


uccso23
csendes tag

JOGOS, KÖSZI A SEGÍTSÉGET:)

(#955) cgeri


cgeri
újonc

Sziasztok!

Én is notebook vásárlásra adom a fejem. Nem vagyok túl járatos a hardware világában, csak gép vásárlás előtt próbálok némi ismeretet begyűjteni. Szóval bocs, ha néhány hülyeséget is fogok kérdezni...

Az Asus G551JM-et néztem ki magamnak i7 procival, 8 GB memóriával GT. Végigolvastam a topicot (jó sokáig tartott :D). Van valakinek friss tapasztalata a gépről? Főleg a játék közbeni melegedés, illetve a wifi probléma érdekelne.

Mivel olvastam itt a wifi problémáról, megkértem a bolti eladókat, hogy a kiállított N551 darabbal mászkáljunk az üzletben (illetve az üzlet elé is) és mérjünk sebességet (speedtest.net).
Az üzleten belül egy vékony gipszkarton falnyira a routertől mindenhol hozta a 10Mbit-es netből a 10 környékét, illetve az üzleten kívül , de az üzlet kirakatával (üveggel) szemben is 2-3 szobányi távolságig.
Az üzlet mellett kb. 2-4 szobányi távolságig de még a plázán belül, egy darab boltokat elválasztó falat beiktatva a sebesség esni kezdett (6, majd 3, majd 1.5 ahogy távolodtunk). Ez kicsit elbizonytalanított, és megbeszéltük, hogy pár nap múlva egy G551-el is megnézzük.
Ez meg is történt, az eredmények hasonlóak. Ekkor rábeszéltem az eladókat, hogy a B tervnek tűnő Lenovo Y50-70-essel is játsszuk el ugyanezeket a méréseket. Az hasonló értékeket produkált. Lehet, hogy nem (csak) a gép, hanem a router miatt voltak ezek az eredmények, de azt meg nem tudom kizárni, mert nem tudunk más internet hozzáféréssel mérést végezni.

Ez alapján nem tudom, hogy mit gondoljak a wifi-ről :(, jó lenne minél több tapasztalat másoktól. Előfordulhat, hogy a gyártóhoz idő közben visszajutott a wifi-s probléma és valami változás történt ezen a területen?

Két helyen tervezem leginkább használni a gépet. Az első helyen a routerrel egy szobában, itt nem számítok problémára. A másik helyen 40 Mbit-es előfizetés van a routertől 2 szobányi a távolság, tehát két fal (társasház, belső tégla fallal), mindkét oldalán szekrénysorral . Ez utóbbi helytől tartok wifi ügyben. Valakinek van ehhez hasonló helyen tapasztalata a géppel?

Ha a gépen lévő fém fedlap árnyékol és tényleg gond van a wifi-vel milyen megoldások jöhetnek szóba, amivel a garancia sem veszik el és ami nem kábelt jelent?
Tud-e a szerviz jobb (hosszabb / erősebb / érzékenyebb) antennát tenni a gépbe?
Ki tudja-e a szerviz vezetni az antennát a fém burkolat szélére, vagy azon túlra?
Le lehet-e cseréltetni a szervizzel a fém burkolatot / fedlapot?
Végső esetben külső wifi adapter mennyire lehet megoldás a problémára?

Köszi előre is a segítséget!

(#956) Tikakukac válasza cgeri (#955) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez alapján nem tudom, hogy mit gondoljak a wifi-ről :(, jó lenne minél több tapasztalat másoktól.

Most ha megkérdezel még 200 embert ugyanúgy nem változik meg a fedlap anyaga. Mert olyan nincs. Ugyanaz a gép mióta az elsőt elvittem meg mióta ma egyet megnéztem.

Előfordulhat, hogy a gyártóhoz idő közben visszajutott a wifi-s probléma és valami változás történt ezen a területen?

Előfordulhat. Végülis a villám is belecsap emberekbe, na hasonló mennyiségben van olyan, hogy bármit áttervez egy típusban egy gyártó ciklus alatt. Na és ezek nem komplett fedlapok, hanem revíziók kicsi chipekben meg szoftver. Ha valami változik az új típus is általában.

Két helyen tervezem leginkább használni a gépet. Az első helyen a routerrel egy szobában, itt nem számítok problémára. A másik helyen 40 Mbit-es előfizetés van a routertől 2 szobányi a távolság, tehát két fal (társasház, belső tégla fallal), mindkét oldalán szekrénysorral . Ez utóbbi helytől tartok wifi ügyben. Valakinek van ehhez hasonló helyen tapasztalata a géppel?

Igen, van. Szobán belül egy drága routerrel is sikerült már 3 méterre háttal majdnem kinullázni szerencsétleneket. 1 megoldás már volt, AC-s retek drága routerrel már megvan az a sebesség amit más gép tud defaultban. Szívás.

Ha a gépen lévő fém fedlap árnyékol és tényleg gond van a wifi-vel milyen megoldások jöhetnek szóba, amivel a garancia sem veszik el és ami nem kábelt jelent?

USB wifi dongle az első tippem és az utolsó is. Ja és gépcsere.

Tud-e a szerviz jobb (hosszabb / erősebb / érzékenyebb) antennát tenni a gépbe?

Ööö, nem. Ha megnézel egy noti fedlapot rá is jössz miért, ez nem olyan, mint a router, hgoy feltekerünk rá egy dupla akkora antennát és cső.

Ki tudja-e a szerviz vezetni az antennát a fém burkolat szélére, vagy azon túlra?

Igen, a fedlapon kívülre biztosan, már ha találsz valakit aki szétfúrja a gépedet meg kigányolja őket. Már csak akkor le kell gyártani egy új borítást a fedlapra meg az egészet sorozatban gyártani majd ezt beadni a szervizbe. Minden megoldható. Szerintem 2-300millárt elgondolkodnak rajta.

Le lehet-e cseréltetni a szervizzel a fém burkolatot / fedlapot?

Igen, ha viszel nekik egy új fedlapot amibe beépíthető a kijelző 10k-ért beletolják szerintem.

Végső esetben külső wifi adapter mennyire lehet megoldás a problémára?

Ez az egyetlen megoldás.

Köszi előre is a segítséget!

Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#957) cgeri


cgeri
újonc

Köszönöm a válaszokat. Mint kiderült tényleg kérdeztem pár hülyeséget, utólag is sorry :U

Engem őszintén meglep, hogy gyártásra / forgalmazásra kerülhet úgy gép, hogy a wifije használhatatlan a fém burkolat miatt (és ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem hiszem el, hogy ez az oka, hanem meg vagyok döbbenve, hogy egy gyártó ilyet megengedhet magának :F) .

Egy USB wifi adapter és a beépített wifi között milyen különbségek vannak (pl:. sebesség, fogyasztás, bármi egyéb releváns dolog)?

USB-s wifi adapterrel jó választás ez a gép? Valaki használja így?

Tudtok-e hasonló árkategóriában gépet ajánlani? 4 magos proci és 8 GB mem mindenképp kell munka miatt; illetve kellene egy jobb videó kártya, hogy munka után a játékokat is vigye a gép néhány évig :D.
A Lenovo Y50-70-ről azt olvastam ebben a topicban, hogy nem túl stabil (törik) a zsanérja, illetve melegedést is mintha említette valaki (elkezdtem olvasni azt a topicot is, de még elég sok van hátra :) ).

Gondoltam arra is, hogy igazán megbízható gamer géphez fentebb kell menni az árral. Bele is olvastam a g750 / g751 topic-ba, és nem mondanám, hogy meggyőzött, amit ott láttam :(.

Elszomorít, hogy az Asus gamer gépekkel ennyi probléma van, nekem egy 4,5 éves Asus Vg61-es gépem van, ami a maga idejében jó kis gép volt, nagyon szerettem, nem volt vele problémám, csak már eljárt felette az idő :(.

(#958) Tikakukac válasza cgeri (#957) üzenetére


Tikakukac
titán

1 USB kuka, meg hát na, ez nonszensz és vicces. Sebesség és egyebek passz. Idáig nem süllyedek már, mindig annyira elvannak magukkal Asusék, oldják meg.

1 gond van: te csodát akarsz. Meg mindenki más is. Évek óta minden ilyen gép küszködik valamivel, szívás van velük ez kényszertermék. Minden márkában, Dell, Lenovo és Asus is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#959) cgeri válasza Tikakukac (#958) üzenetére


cgeri
újonc

Csoda alatt amúgy mit értesz? Gamer notebook mint kategória csoda szerinted, vagy ezen az áron csoda?

Szerintem is necces a helyzet, hogy azt kell kérdezzem, hogy egy 300e-es gép használható lesz-e, ha beáldozok egy USB-t, hogy legyen rendes wifim. De jelenleg nem látok jobb megoldás ezen az árszinten :(.
Ebből is látszik, hogy nem csodát várok, kész vagyok kompromisszumot kötni, csak meg akarom tudni, hogy mi is az a kompromisszum, amit kötnöm kell...

Nekem nem tűnik túlzott elvárásnak, hogy ha egy wifit tesznek a gépbe, az hozzon egy normális minőséget. Én meglettem volna fém borítás nélkül is a mostani gépemen jó minőségű műanyag van, még valami design minta is van benne és semmi bajom vele... Vagy ahogy szerintem az sem túlzó elvárás, hogy egy zsanér masszív és stabil legyen, ne törjön.

Én kezdtem elfogadni, hogy ebben az árkategóriában túlzott elvárásnak tűnik a keresett teljesítmény és a probléma mentesség / minőség egyszerre... Pont azért néztem meg, hogy másfélszer annyi pénzért kapok-e a keresett teljesítményű gépet jobb minőséggel és kevesebb problémával (g751, bár nekem nem kellene a 17"), de nem úgy tűnt...

Szóval akkor módosítanék a kérdésen: 500e Ft-ig 4 magos, 8 GB mem + játékokat néhány évig elbíró videokártyás gépből mit lehet ajánlani, ami minőségre jó, nincs vele sok probléma.
A videokártyának MMO RPG-ket, stratégiai játékokat kellene elbírjon 1-2 évig jobb (de nem feltétlenül max) grafikus beállításokkal, utána még nagyjából ugyanennyi ideig már csak szerényebb beállításokkal.

A régi Asus gépem a maga idejében tudta hozni ezt a szintet: kifejezetten jó számítási teljesítménye és memóriája volt, illetve bírta a játékokat is a fenti módon.

(#960) Tikakukac válasza cgeri (#959) üzenetére


Tikakukac
titán

Csoda=300k-ért legyen hardver és minden egyéb rendben. A 400k-s i3-as üzletiekben tényleg nem a hardvert fizeted meg és ott is tele hibákkal a legtöbb, na hát akkor nem kell elvárni.

Szerintem is necces a helyzet

Pontosan. User volt háborodva most G551 volt foltos és hozta vissza, hogy ennyiért ez nevetséges. Nekem csak a monitorom került 200k+-ba és a harmadikra várok cserére. A sok pénz és prémiumság sem tesz semmit hibátlanná, a szerintem meg hát nem segít senkin, én csak röhögök ezen mindig :B

Őszintén nem tudom mit vegyél, mikor ilyen kérdés jön elmondom, hogy mindnek van baja, válassza azt amelyiket jobban elviseli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#961) geri43 válasza Tikakukac (#960) üzenetére


geri43
csendes tag

Itt router és laptop között két fal van:
Kábellel:
15.42 le, (0.81 fel)
G551JM wifi:
10-12 le, (ua. fel)
Tehát kb. 30% veszteség

Hogy nálad mennyire működik, csak akkor derül ki ha kipróbálod.
Hőt játék közben megérzed, főleg WASD gombok felett, hűtése nem túl hangos.
Neten keress leírásokat, 15.6-os laptopok között nem lesz sok választásod van, mivel itthon nincs nagy igény a félmilliós gamer laptopokra.

[ Szerkesztve ]

(#962) Tikakukac válasza geri43 (#961) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha számkat írunk írjunk mértékegységet is, megabit vagy megabájt mondjuk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#963) geri43 válasza Tikakukac (#962) üzenetére


geri43
csendes tag

megabiiiiiittt :( ha nagyobb sávszéleségem lenne, pl. 50, akkor gondolom jóval több mint 30%-al lenne lassabb

[ Szerkesztve ]

(#964) Tikakukac válasza geri43 (#963) üzenetére


Tikakukac
titán

ftp-t is zúzhatsz, lakáson belül és ott is kiderülne akár ha bírná a router. Nekem a 60-as netet sem bírják a gépek kiütni, 50 a legtöbb teteje de üzleti gépek és rendes wifivel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#965) cgeri válasza geri43 (#961) üzenetére


cgeri
újonc

Köszönöm az infókat!

A melegedéstől eltekintve mennyire vagy megelégedve a géppel?
Illetve azt még meg tudnád nézni, hogy milyen WiFi adapter van a gépedben?
A gép, amit én a boltban néztem Qualcomm Atheros ar9485wb-eg típusú WiFi adapterrel van ellátva.

[ Szerkesztve ]

(#966) geri43 válasza cgeri (#965) üzenetére


geri43
csendes tag

Azt megjegyezném, hogy az enyém i5-ös verzió, az i7-es valószínűleg jobban melegszik. És ebbe qualcomm atheros ar946x wifi adapter van.
Kb. csak azt tudnám elmondani amik itt vannak: asus-g551jm-teszt-250 Ami nálam még negatívum az a touchpad (gombok nehezen nyomhatók), a billentyűk festése (feketén a piros kb. kivehetetlen), + 1-2 óra használat után tele van ujjlenyomatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#967) Feketesas


Feketesas
csendes tag

Geri, a G551 egy jó kis gép, 300k árkategóriában nemigen találsz jobb teljesítményt. A melegedés csak természetes, mit vársz egy 15,6 colos háznál? Ha ez neked probléma, akkor ott van a G751 :)

Wifi problémára pedig van egy egyszerű, 9-10 ezer ft-os megoldás: bemész bármelyik MMarktba, veszel egy TP Link Range Extendert, bedugod a konnektorba ott, ahol még van 2-3 csík jel és tadamm, problem solved. Nem kell itt szétszedni a gépet, én is vettem egy ilyen kütyüt. Nem is beszélve arról, hogy azt is viheted magaddal lakásból albérletbe/koleszba, szóval nem rossz, ha van egy ilyened.

A kevesebb néha több !

(#968) geri43 válasza Feketesas (#967) üzenetére


geri43
csendes tag

Ha nekem szólt a válaszod, nem mondtam én, hogy természetellenes lenne a melegedés, vagy azt, hogy rossz lenne a g551, csupán válaszoltam cgeri kérdésre.
"Van valakinek friss tapasztalata a gépről? Főleg a játék közbeni melegedés, illetve a wifi probléma érdekelne."

[ Szerkesztve ]

(#969) Feketesas válasza geri43 (#968) üzenetére


Feketesas
csendes tag

Hoppá, nem figyeltem, hogy két Geri is van :) A válasz cgerinek ment, ő bizonytalankodott a géppel kapcsolatban.

A kevesebb néha több !

(#970) cgeri


cgeri
újonc

Sziasztok!

Köszönöm a tippeket / hozzászólásokat!

Végül jó sok rágódás után neten rendeltem személyes átvétellel egy gépet. Így 14 napom van megnézni, hogy mit tud. Tegnap este 9-től 2-ig a következők a tapasztalatok.

Egy szobában a wifi routerrel (kb 3 m-re), semmi nincs köztünk) minden alkalommal 10-10 mérés mindkét gépen.

Régi gép (4,5 éves Asus Vg61) le 58-62 Mbit / sec, fel 6 Mbit / sec.

Asus g551:
Jelerősség végig 5, vagyis maximum.
Wifi - gyári alap driverrel letöltés: 16 Mbit / sec, feltöltés 6 Mbit / sec.
Driver patch-elés után 34-36 Mbit / sec, feltöltés ugyanaz.
Win 8.1 (vásárolt, original) minden frissítés után + wireless driver újratelepítés után 38-42 Mbit / sec.

Másik probléma még az Nvidia driver frissítés után: az NVidia GeForce Experience elszáll, amint megnyitom, vagy frissítést keresek, de az NVidia vezérlőpult működik. Fentebb írta valaki a problémát az Experience-el. Esetleg valami tipp, hogy ez hogyan jött helyre? (Drivert az Asus oldaláról szedtem le ehhez a géphez célzottan, Nvidia oldalán még nem jártam),

Minden más nagyon jó. A gép gyors (valszeg az SSD is dob valamennyi, amit bekerült a HDD helyére).
1,5 óra játék alatt nem melegedett (ok, nem friss játék, de maxra húzott unreal engine-es grafikás játék).
A következő két napban majd meghajtom jobban a dolgokat :).

Ma a wifinek lesz még egy kemény próbája szüleimnél, ahol 3 szobányira vagyok a routertől...
De készülök kölcsönbe kért wifi repeater-el és wifi usb adapterrel is.

Kíváncsi leszek, hogy mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#971) cgeri válasza cgeri (#970) üzenetére


cgeri
újonc

NVidia GeForce Experience elszállás megoldódott. Az Nvidia oldalán frissebb verzió van, azt kell telepíteni (NVidia GeForce Experience 2.2.2; ezután a teljes NVidia driver frissült 347.52-es verzióra)

[ Szerkesztve ]

(#972) Flight


Flight
csendes tag

A topikot olvasva őszintén elbizonytalanodtam :D Pedig 1 hét research után arra jutottam, hogy ebben az árkategóriában nincs jobb gép számomra. De az is igaz, hogy már-már beletörődtem abba, hogy még kibaxott 300k-ért sincs tökéletes gép. Szóval szerintem én is G551JM tulajdonos leszek hamarosan. Az i7 - 8 GB RAM - 860M 4GB - 1 TB HDD verziót fogom venni, mivel a kis fos olcsó i3-as HP laptopom után akarok végre egy normálisat. Kell is az erő, mert leginkább játszok meg Photoshop-ot használok és programozok is. Remélem nem bánom meg.

Amúgy hurcolászni mennyire macera? Mert gondoltam néha beviszem az egyetemre (ezt a kis HPt nem merem, mert kb zakatol a hűtője :D ), meg ezen kívül havonta repülök Londonból Budapestre.

(#973) geri43 válasza Flight (#972) üzenetére


geri43
csendes tag

A töltő még nyom kb. fél kilót, szóval olyan 3.2 kilóval számolj. Egyetemen nekem eddig bevált, akksival kb. 2 óra után merült le 45%-ra kis wifivel és 30% fényerővel.

[ Szerkesztve ]

(#974) kupo10 válasza geri43 (#973) üzenetére


kupo10
csendes tag

Helló új vagyok lehet hülye kérdés nem tudom de azért megkérdezem!

Asus g551JM-DM057D-t
Szertnék venni !
Valahol fel van tüntetve hogy 1tb +8 gb ssd gyorsitó
Ebben a tipusban mindegyikben van gyorsitó tár vagy ahol nincs irva abban nincs .?

(#975) GeGexx válasza kupo10 (#974) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Nincs mindegyikben, de le merem fogadni, hogy a radium.hu-n találtál egy ilyen konfigurációt, nemde?

(#976) Feketesas válasza kupo10 (#974) üzenetére


Feketesas
csendes tag

Hello!

Ezt a konfigot hol találtad? Radium, Digiprime? Ezek szürkeimportos cégek, nem árt velük az óvatosság. Hivatalosan forgalomban lévő konfigoknál eddig nem láttam ilyet, hogy van 8 GB gyorsítótár, de pl. digiprime gépeknél van, ezt tudom. Ha sajnálod a pénzt ssd-re, de kell a gyorsítótáras megoldás, akkor inkább ezt nézd meg: Asus N551 JM, de megbízható üzletben, pl. laptopszalon.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb néha több !

(#977) kupo10 válasza Feketesas (#976) üzenetére


kupo10
csendes tag

ma voltam euronics győri boltjában mivel ott volt egyedül 100 km es körzetben legközelebb
ez volt rajta a dobozán: HDD1TB 2,5' 7200R SATA
AKKOR EZ NEM SZÜRKE IMPORTOS DE NINCS IS BENNE +8gb ssd :(

(#978) kupo10 válasza Feketesas (#976) üzenetére


kupo10
csendes tag

még annyit hogy egyenlőre meg veném így de a közeljövőben van lehetőségem ssd t is belerakni a hdd melett vagy valami mert fogalmam sincs köszi

(#979) Flight válasza kupo10 (#978) üzenetére


Flight
csendes tag

Csak a hdd helyére tudod tenni, hacsak nem veszed ki az optikai meghajtót.

(#980) kupo10 válasza Flight (#979) üzenetére


kupo10
csendes tag

Mennyit számít az a 8gb ssd a gyorsaságban?

(#981) Flight válasza kupo10 (#980) üzenetére


Flight
csendes tag

Valahol a HDD és az SSD között van. Tehát előbbinél azért jóval gyorsabb, utóbbinál viszont sokkal lassabb.

(#982) Feketesas válasza Flight (#981) üzenetére


Feketesas
csendes tag

Mindennapi felhasználáshoz azért bőven elég a gyorsítótár, 8 gb mSSD is. A rendszer ugyanúgy készen fog állni a bekapcsolástól számított 15 másodpercen belül. A filmeket, játékokat meg úgyis a merevlemezen kell pakolgatni és tárolni. Lehet, hogy pár játék gyorsabban futna SSD-n, de egy ilyen konfignál mindegy, hogy SSD-ről vagy merevlemezről megy...

Még annyi, hogy ehhez a megoldáshoz egy speciális RAID driver kell, de ezt megtalálod az ASUS honlapján. Azt mondanom sem kell, hogy csakis a Windows 8, 8.1-el kompatibilis. A telepítés után el fogja rejteni az SSD-t, és ne is keresd mert nem érdemes buherálni. Tehát lesz egy rejtett 8 gigás partíciód rajta pár száz megával a többi meg marad üresen, cserébe viszont gyorsabb lesz a rendszer.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb néha több !

(#983) kupo10 válasza Feketesas (#982) üzenetére


kupo10
csendes tag

Még annyit srácok lehet hülye kérrdés de nem tudom ezért meglérdezem! Ha erre a gepre a fre dos van telepitve ha erre hamisba felrakom a win 8 at akkor a garancia elveszik?

(#984) Tikakukac válasza kupo10 (#983) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a gari nem is, de az accod mindenképpen, mert úgy kivágnak a modik ilyen kérdésekkel, mint a huzat.

Szokásos: gémer csodagépre van pénz, szoftverre és játékra nincs. Cifra nyomor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#985) kupo10 válasza Tikakukac (#984) üzenetére


kupo10
csendes tag

Nem azért csak kérdeztem a szar win 8 sajnálok kiadni 30 rugót
De csak egy kérdés volt a játékot meg megveszem ;)

(#986) Tikakukac válasza kupo10 (#985) üzenetére


Tikakukac
titán

Használd szar Win8 nélkül Linuxon akkor :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#987) Flight


Flight
csendes tag

Na, csütörtökön megvesszük a gépet :) Alig várom már, hogy itt legyen.

kupo10: Bocs, azt az egy darabot én foglaltam le :D

[ Szerkesztve ]

(#988) GeGexx válasza Flight (#981) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Közelebb van az SSD-hez jóval.

(#989) geri43


geri43
csendes tag

Valaki nem tudja, hogy lehet kikapcsolni a fedlapon lévő logó háttérvilágítását? Tudom, hogy gamer meg minden, de feleslegesen fogyasztja az akkut.

Szerk: Mindegy, gondolom a rendes képernyővilágítás része, mert vele együtt változik a fényereje, tehát fogyasztani nem fog többet.

[ Szerkesztve ]

(#990) Tikakukac válasza geri43 (#989) üzenetére


Tikakukac
titán

Szeretnéd lekapcsolni a kijelződ háttérvilágítását? Mert onnan kapod a fényt. Ha nem onnan kapnád akkor sem lenne az akksidra nagy hatással, arra ott a procid az zabál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#991) geri43 válasza Tikakukac (#990) üzenetére


geri43
csendes tag

Akkor már csak a procit kell kikapcsolni ;)

(#992) Flight


Flight
csendes tag

HDD caddyt rakott mar valaki az ODD helyere? Mennyival lassabb es mennyira csufitja el a gepet? Gondolkodok egy SSD beszerzesen.

(Bocs az ekezet hianya miatt, angol gepen vagyok)

(#993) NTonee válasza Flight (#992) üzenetére


NTonee
veterán

az optikai meghajtó szinte biztosan sata2 porton van, így esetleg a gépből kivett hdd-t lehet odarakni, az ssd-t mindenképp a gyári hdd helyére tedd. Az hdd caddy-től nem fog másképp kinézni a géped, mivel az odd előlapját át tudod tenni rá.
Azonban meg kell jegyezni, hogy az Asus nem csipázza az odd eltávolítását/egyéb eszközre cserélését, tehát ha valami garanciális ügyintézésre kerül sor, akkor nehogy caddyvel küldd vissza a gépet és természetesen lehetőleg ne is legyen látható nyoma korábbi piszkálásnak.

[ Szerkesztve ]

(#994) Flight válasza NTonee (#993) üzenetére


Flight
csendes tag

Az SSD a HDD helyére menne. Csak nem tudom, hogy HDD caddy v külső winyó legyen helyette. A sebesség nem mindegy, mert hát arról menne minden játék meg a legtöbb program.

Az ASUS hivatalos honlapján van útmutató a géphez, hogy hogyan upgradelj ramot, HDDt meg mindent, szóval ez kicsit furcsa :D

(#995) NTonee válasza Flight (#994) üzenetére


NTonee
veterán

,,Az ASUS hivatalos honlapján van útmutató a géphez, hogy hogyan upgradelj ramot, HDDt meg mindent, szóval ez kicsit furcsa"
Nagyon erősen kétlem, hogy az odd kiszedésére és gyártóidegen alkatrész beszerelésére is útmutatást/engedélyt adna az a leírás. :U A gyári helyen cserélhetsz, de máshol nem.

(#996) Flight válasza NTonee (#995) üzenetére


Flight
csendes tag

http://rog.asus.com/376092014/g-series-gaming-laptops/g551-upgrade-guide/

Hát jó. Azért majd utána járok ennek.

(#997) NTonee válasza Flight (#996) üzenetére


NTonee
veterán

Most pont azt bizonyítottad, amit én írtam. Nem értelek, pedig ma még nem is ittam.
Akkor még1x, a gyári hdd-t úgy cserélgeted, ahogy akarod és amire akarod. De ha az odd-t kiveszed, caddyt raksz a helyére és egy esetleges hiba miatt azzal együtt küldöd be az asus márkaszervizbe, akkor csúnyán fognak rád nézni.

[ Szerkesztve ]

(#998) Headless válasza NTonee (#997) üzenetére


Headless
őstag

Eleinte én is azt hittem hogy téged bizonyít vele, de a szövegben látszik.

"Upgrading the Optical Drive
If you are in favour of using a Bluray ROM/Burner, or using the optical drive bay as a second HDD bay via a 3rd party caddy/adapter, then you can simply unscrew the single screw (yellow) securing the optical drive and slide it out.  The connector is standard mobile SATA."

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#999) NTonee válasza Headless (#998) üzenetére


NTonee
veterán

Na bakker, ezen most jól meglepődtem. Gyorsan átfutottam amúgy, de ez kimaradt. Nem raktak be képet róla. :D Csak a kivett hdd-t odarakták a gép aljára az odd fölé.

Flight: ez esetben elnézést kérek. Ez korábban nem így volt, de ezek szerint az asus is fejlődőképes. Már csak abban kell reménykedi, hogy ezzel mifelénk is tisztában vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1000) Tikakukac válasza Headless (#998) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen ez működik a globális Asus írásokban. Csörgesd fel őket telefonon aztán majd jól megmondják. Anno Lenovo is mehetett ki lengyelbe régen SSD-vel, na most küldenéd vissza ;) ha kisüti a vezérlőt a caddy, mint tette N550-ben a drága rendes bolti 3rd caddy is, akkor megmondja majd Asus, hogy akkor fáradj a pénztárhoz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.