Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#501) Screamer84


Screamer84
tag

Most látom az Asus honlapján ,hogy driver ügyileg csak win 8 támogatott?

(#502) NTonee válasza Screamer84 (#501) üzenetére


NTonee
veterán

Mit kéne még támogatni 8/8.1-en kívül?

(#503) Screamer84 válasza NTonee (#502) üzenetére


Screamer84
tag

Pl win7 , nem tudom driverei jók lehetnek e ahhoz is, meg eddig win 8-at messziről elkerültem, valahogy nagyon nem jött be.

(#504) NTonee válasza Screamer84 (#503) üzenetére


NTonee
veterán

Miért kéne támogatni egy 7éves (!) operációs rendszert egy új gépen? :F :Y Ezt a kérdést már sokszor feltettem ugyan, de értelmes válaszra senki nem volt képes, mindössze azt hajtogatja mindenki, hogy nem tetszik. Csókolom, ez senkit sem érdekel!
Semmi baj nincs a win8.1-el, pontosan ugyanolyan jól használható, mint a 7. Nem kell kínlódni a csempékkel sem senkinek, van asztal, lehet csinálni normális start menüt is.
De van ám itthon win3.1 telepítőm, ha gondolod, átküldhetem. ;]

(#505) Screamer84 válasza NTonee (#504) üzenetére


Screamer84
tag

Á nem fontos nekem is van, bár egy kicsit már karcos a lemez, de ha nem olvassa a gép akkor szólok :D Na de viccet félretéve, akkor marad a win 8, lehet pont most kedvelem majd meg, vagy nem.

(#506) NTonee válasza Screamer84 (#503) üzenetére


NTonee
veterán

az én gépemhez pl nincs win8/8.1 driver, mégis azt használok és semmi gondom vele. Tökéletesen működik, használat közben fel sem tűnik, hogy nem win7. Illetve de, bootoláskor nem színes ablak jelenik meg, hanem a win8 kékje. :D
De amúgy ha kínlódni akarsz a win7 telepítésével, akkor az is lehetséges, mert a win8 driverek többsége kompatibilis. Viszont ebben az esetben nem kell meglepődni, ha valami nem úgy fog működni, ahogy kéne.

(#507) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Ma megvettem Spyducktól Laptopszalonban, holnap összefoglalom a tapasztalataimat. :)

[ Szerkesztve ]

(#508) Dreadloord válasza Sidorovich (#507) üzenetére


Dreadloord
senior tag

LIKE!

(#509) Euron válasza Sidorovich (#507) üzenetére


Euron
csendes tag

Képeket is, ha lehet. :))

[ Szerkesztve ]

(#510) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Kicsit off, de ha valaki kicsit többet áldoz íme az ász noti 15,6-ban!
[link]

I7, 8GB, 1TB 7200rpm+2bővíthető hdd/sdd hely raidben, IPS kijelző, win 8.1 éééés GTX970M!!
Kb. 375K lesz.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#511) NTonee válasza Sárpac (#510) üzenetére


NTonee
veterán

végre egy olyan gép, aminél nem felejtették el, hogy ilyen hardverű géphez vastagság is kell a megfelelő hűtés kiépítéséhez. Viszont még így is kétségeim vannak. Az átlagnál ugyan vastagabb, de 1db venti és 1db cpu-n körbefutó, vga-t is érintő közös hőcső, +1 hőcső csak a vga-nak. Hát őőő... :(
Az ára viszont kétséget kizáróan csábító.

[ Szerkesztve ]

(#512) Sárpac válasza NTonee (#511) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az lehet de közel 4cm átmérőjű duál hűtőborda biztos lehetsz benne, hogy van olyan hatékony mint a duálventis, de jóval vékonyabb hűtőbordás társai.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#513) NTonee válasza Sárpac (#512) üzenetére


NTonee
veterán

,,the CPU and GPU detected from HW monitor is around 90 degree C"
Ugyanez a hűtés (ami a linkelt weboldalon látható videóban van) nem produkált túl jól a tesztek alatt. :(
Egészen pontosan erről van szó.

(#514) Sidorovich válasza Euron (#509) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Lehet csúszik a projekt egy fél napot. Nem sikerül felismernie a pendriveomat telepítésre. Mindhárom USB 3.0-ás, ez lehet gond? Most Googlezok 1000-el, hogy mit állítsak a BIOS-ban, mert alapból ott nem látom. :(

(#515) Sidorovich válasza Sidorovich (#514) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Megoldottam. Érdekes egy elrendezés-e van a BIOS lehetőségeknek. Hova el nem dugták a pendriveot... :D

(#516) Sárpac válasza NTonee (#513) üzenetére


Sárpac
nagyúr

80C körül megáll több tesztben is olvastam már játékok alatt, 90C a max hőmérséklet és ez ugye gtx880M 970 egészen más sokkal hűvösebb. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#517) NTonee válasza Sárpac (#516) üzenetére


NTonee
veterán

kinek mi a jó, de én 90fokkal nem tudok elnéző lenni. A 780m-es msi-ről láttam ezt a tesztet, ami még hűvösebben üzemelt, mert nem volt húzva, mint a 880m.

[ Szerkesztve ]

(#518) Sárpac válasza NTonee (#517) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ugyan már csúcsvgakról beszélünk, g551-re kíváncsi vagyok, de hogy 80C+ lesz stress tesztek alatt az már most borítékolható. Y50 ami elég hűvösre sikerült, csak mint kiderült papír az egész kacni. MSI gt60 dominator-ban meg ott a vas keményen.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#519) NTonee válasza Sárpac (#518) üzenetére


NTonee
veterán

Én 90fokot akkor sem tolerálok. Akkor ne rakjanak ilyen vga-t a gépbe, mert évente mehet vga cserére a gép. A proci még elviseli ezt a hőt, de a vga-k nem. Elég, ha csak a saját gépemre gondolok, 90 fokon járt állandóan és mi lett a vége? Levált a chip, mehettem bga-ztatni, vagy cseréltethettem volna 120ért.
A g551 más téma, ott még a normális vastagság sincs meg, hogy értelmes hűtést lehessen kialakítani. Biztosan 80 fölött lesz, de inkább a 90hez közelebb.

(#520) Sárpac válasza NTonee (#519) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Játék alatt 80 körül megáll ezt írták. Szal nem lesz gond ezzel szerintem!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#521) whited válasza Sárpac (#520) üzenetére


whited
addikt

Tudom, nem az a VGA de a GE60 is nagyon jól megoldotta a hűtés problémát

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#522) Screamer84


Screamer84
tag

Nah egy gyors értékelés, hozzáteszem, semmi spéci mérőműszerem, sem nagy tapasztalatom, csak egy két meglátás néhány órás használat után.
A gép gyönyörű, szerencsére ujjlenyomat mentes burkolattal ellátva,billentyűzet világítás nekem nagyon bejön, szerencsére nem túl erős. Képernyője sajna nem IPS, de elviselhető, majd a szakik letesztelik mennyire is jó. Billentyűzet halkan jár, touchpad oldaláról nekem egy kicsit hiányzik az oldal görgető.
Amit észrevettem 1-2 óra kemény másolás után,hogy a jobb kéznél a nyilak alatt enyhén melegszik ,gondolom a vinyó van éppen a kéz alatt.
Játék alatt CPU-nál 65-70 fokot mértem, GPU pedig 70-75 fok körül mozgott, hűtése még így is csendes volt,nem pörgette agyon a ventit. Ha valami még feltűnik azt is megírom. :D

(#523) Assyd válasza Screamer84 (#522) üzenetére


Assyd
csendes tag

Hali, köszi a tapasztalatokat! Wifi rendben van? net sebesség nem esik 2 fallal 8-10 méterrel arrébb sem? ha lesz időd, kérlek szépen mérd meg. köszi!

(#524) Assyd válasza Assyd (#523) üzenetére


Assyd
csendes tag

Közben kijött egy G551JM teszt, ezzel a belsővel:

It's a 15.6 inch machine with a nice looking design, it offers a good IPS FHD display, a comfortable keyboard and top hardware specs, with an Intel Core i7-4710HQ processor, 16 GB of RAM, Nvidia GTX 860M 4G graphics and a 256 GB SSD.

Link leírás
Link video

[ Szerkesztve ]

(#525) NTonee válasza Assyd (#524) üzenetére


NTonee
veterán

pfff... 94fokos proci játék közben, prime95 alatt meg 96. :Y Kár, hogy a videóban nem látszik, de biztosan van throttling. De, ott van az, izomból befigyel a throttling.
erről ennyit, kérem a következőt! ;]

[ Szerkesztve ]

(#526) Sárpac válasza NTonee (#525) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem tom mit vártál? :DDD Ám a gtx970-es msi-ben 0 a throttling nem tom azt láttad-e? :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#527) NTonee válasza Sárpac (#526) üzenetére


NTonee
veterán

épp ezt írtam a múltkor. Mi a fenének kell ilyen hardvert belegyömöszölni egy olyan gépbe, amibe képtelenek normális hűtést is csinálni? :F Ebben az esetben épp nem a vga-val van baj, hanem a procival. Szereljék mondjuk i5 4310M-el. Elég lenne a játékokhoz és lényegesen hűvösebb lenne a gép is.

Nem láttam még tesztet arról az új msi-ről, de ott is lehet, hogy épp a cpu lesz inkább a gond. Linket dobsz? Lusta vagyok, mert közben épp a telefont húzom újra. :)

[ Szerkesztve ]

(#528) Assyd válasza NTonee (#527) üzenetére


Assyd
csendes tag

szerintem gondolkodás nélkül ráharapnék egy hűvösebb és picit olcsóbb i5 ös változatra,

(#529) telefonfulke válasza Screamer84 (#522) üzenetére


telefonfulke
tag

Vmilyen max terheléses tesztet eresztenél rá, hogy hány fokon megy, ha minden maxra van futtatva? Ja, és ez i7-es illetve milyen videókártyás verzió?

N551-nél lehet segítség lenne, ha a 4Gb-os 75 wattos 860m helyett a 2 Gb-ossal szerelnék,ami csak 45 wattot eszik. Papíron ez meglehetősen nagy különbség.
G551-nél is a második verzióra lennék leginkább kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#530) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Valaki tud ajánlani valami programot, amivel a CPU/GPU hőmérsékleteket naplózhatom? GRID 2 beépített benchmarkjával tervezem tesztelni, csak nem tudom mit használjak erre. GPU-Z megfelel? :)) Összehasonlításként a 2 éves Lenovo Y580-amon is lefuttatom majd ugyanezt, és megnézem az ottani hőmérsékleti viszonyokat és FPS-eket, amíg nem adok tovább rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#531) NTonee válasza Sidorovich (#530) üzenetére


NTonee
veterán

én az msi afterburner-t használom erre. Tuning progi ugyan, de azt a részét nem használom. Tud hőmérsékleteket logolni és a rivatuner statistics server kiegészítővel akár játék közben is látom a cpu/gpu terheltséget, memóriafogyasztást, hőmérsékleteket. OSD módon működik, mindig ott vannak az adatok az egyik sarokban.

(#532) Dapro válasza Assyd (#528) üzenetére


Dapro
senior tag

Tessék: Asus N551JM • Intel Core i5 • 4200H • 8GB • 1TB • 15.6 • 1920 x 1080 • FULL HD LED (TN paneles) / matt • GeForce GTX 860M 2GB • DOS spyduck írta másik topikba, hogy nagykernél van...

(#533) Assyd válasza Dapro (#532) üzenetére


Assyd
csendes tag

köszi, de N551-em már volt egy hétvégére (i7- ből) de a wifi problémának nem sikerült a végére járni, úgyh azzal nem kockáztatok, mert a végén rajtam marad rossz wifivel. G-vel más a helyzet

(#534) Screamer84 válasza Assyd (#523) üzenetére


Screamer84
tag

Nekem nincs gond wifivel, routertől 10 m-el levő szobában is szépen ment a net persze azért lassabban ,de csak néhány megával, meg 2 másik laptop is ugyan azt a sebességet hozta, mint a g551, szóval esélyes,hogy a router miatt csökken a sebesség.

(#535) Screamer84 válasza telefonfulke (#529) üzenetére


Screamer84
tag

Na hát 2-3 órás huzamos BF4 után igen sajna eléggé magas a hőfok , CPU 89, GPU 82 maxot ( 4 Gb-os.) mértem (szobában 24-25 fok van). Bár sehol nem volt zavaró a kéznek, igaz a szellőző mellé nem tennék semmit (télen max jó lesz teát melegíteni). Nem hiszem ,hogy ezzel a konfiggal más gyártók sokkal hűvösebbre tudnák csinálni a hűtést.

(#536) Dapro válasza Screamer84 (#535) üzenetére


Dapro
senior tag

Ez eléggé átlagos hőmérséklet. Egyáltalán nem vészes.

(#537) Sheld válasza Screamer84 (#535) üzenetére


Sheld
senior tag

De igen, van. Lenovo y50-70. i7-4710HW, 12GB DDR3 Ram, GTX860m 4GB GDDR5 Maxwell. Egy szép délutánt végig Battlefieldezve, multiban, High beállításokon a proci nem ment 83 fok fölé, a VGA nem érte el a 75 fokot. Hűtőpad nélkül. FHD felbontásban. Csak itt a szerviz a necces ugye. :)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#538) Screamer84 válasza Sheld (#537) üzenetére


Screamer84
tag

Hát akkor akad, de még mindig úgy érzem megérte várni, én is filóztam a lenovon,meg is néztem, de nem bánom eddig hogy ezt választottam, a képe jobban bejön mint annak.

(#539) Dapro válasza Sheld (#537) üzenetére


Dapro
senior tag

És a felületi hőfokok? Csak mert notebookchecken 54 fok a wasd rész ! :Y

(#540) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

15 percen át futtattam a GRID2 beépített benchmarkjat (kb. 4x), GPU-Z-vel mértem a hőmérsékletet: [link]

1920x1080-as felbontás, minden beállítás a lehető legnagyobbra volt állítva, 4xmsaa mellett átlag 41, minimum 31 FPS. Van valaki aki szintén megvette és rakott bele már SSD-t is? Én 1-2 hét múlva tervezem, kérdeznék 1-2 dolgot, ha akadna valaki. :)

Egyébként szvsz elég jó gép, eddig úgy tűnik, hogy azt kaptam amit vártam, és Spyduck jóvoltából elég jó áron. A minőségérzet patent, jól össze van rakva, a kijelző egyáltalán nem lötyög. A vörös billentyűzet világítás és a fedlapon a világító logó nagyon bejön. :D

Legfeljebb a hangszórókat érzem egy enyhe visszalépésnek az előző Lenovomhoz képest, de az átlag laptopnál persze még ez is sokkal jobb. :))

Alaposabb méricskélésre és beszámolóra sajnos csak hétvégén lesz időm. :(

[ Szerkesztve ]

(#541) Sheld válasza Dapro (#539) üzenetére


Sheld
senior tag

Hát, az y510p-nek esélyes, hogy volt akkora hőfoka. Az y50-70nek 100%, hogy nem fogja elérni azt. Egyetlen negatívuma az y50-70-nek, hogy gyengébb a billentyűzet alátámasztása, meg valamivel rosszabb rajta gépelni, mint az y510p-n. De ezt leszámítva teljesen vállalható gép. Jah, még a kijelző betekintési szögei is átlagos, meg nem lehet normálisan bővíteni. Vagy SSD van benne vagy HDD, és ennyi....

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#542) lajti01


lajti01
újonc

A bencze94 által linkelt gpu-z-ben jól láttam (az órajelből következtetve), hogy a g551-ben maxwell-es gtx860m van?

[ Szerkesztve ]

(#543) Sidorovich válasza lajti01 (#542) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Szia!

Igen, Maxwelles. (GM107) :)
GPU-Z adatok:

[ Szerkesztve ]

(#544) lajti01 válasza Sidorovich (#543) üzenetére


lajti01
újonc

Köszi

Így most már csak a TN panellel kell megbarátkoznom és utána megrendelhetem.

(#545) Dreadloord válasza lajti01 (#544) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Nem feltétlen baj a TN panel, csak az a rohadt nem mindegy, hogy ebbe milyet raktak. Az Y50-be sajnos ugyanazt az ipari hulladékot, mint a belépő szintű lenovokba, vagyis ha nem pont tökéletesen középről nézed, máris torzul a kép alja, vagy teteje, a z500-asomnak is ez a baja, meg a fakó színek...

(#546) Sidorovich válasza lajti01 (#544) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Az előző gépemen is TN volt, ezen legalább matt és már 1080p-s, nekem mindenképp előrelépés volt. :)

Viszonylag sokat használom monitor+egér+bill kombóra kikötve, asztali gépként, úgyhogy számomra pl. nem annyira volt fontos a kijelző. Ahogy néztem a teszteket, elég kevés gépben van IPS. Néha még a 400.000-es notikból is kimarad. :(

A Lenovo gépekben volt egy ilyen opció, hogy ha sokat használjuk töltőn keresztül, akkor csak 60%-ra töltse fel az aksit, hogy ne használódjon el olyan hamar. Asuséknál nincs ilyen lehetőség? Nem találtam rá a gyári szoftverek között. :(

Valaki tud tippeket adni arra hogyan érjem el, hogy 2 év múlva azért 1 óránál többet bírjon majd? :D

[ Szerkesztve ]

(#547) ToMmY_hun válasza Sidorovich (#546) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Az se rossz megoldás, ha szimplán kiveszed az akksit amikor otthon használod. Havonta rátöltesz egyet (ne töltsd fel 100%-ig akkor sem, elég 80% köré) és fiókban tartod. Így eléggé ki lehet nyújtani az élettartamát.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#548) NTonee válasza lajti01 (#544) üzenetére


NTonee
veterán

,,már csak a TN panellel kell megbarátkoznom"
Mert eddig milyet használtál? Ugye tudod, hogy a notik 99,9%-ban TN panel van? Hogy most már elkezdett terjedni az ips, az egy pozitív dolog. A G551-be is bekerült, de sajnos hozzánk még nem ez a verzió érkezett. Lehet, hogy nem is fog soha ilyen jönni, de azért remény mindig van. TN és TN között is hatalmas különbség tud lenni. Az én G53 notimban is TN van, de össze sem lehet hasonlítani például a lenovo hulladékával.

bencze94: nincs sajnos ilyen akku töltésvezérlési lehetőség. :(

(#549) lajti01 válasza NTonee (#548) üzenetére


lajti01
újonc

Egy 6 éves acer aspire laptopot tervezek lecserélni(még csak nem is led háttérvilágításos a kijelző), ahhoz képest biztos, hogy szebb. Úgyhogy nem magával a TN panelel van gondom csak, ha már az elődökbe is IPS került ebbe is rögtön bele tehették volna (g56,g550).

(#550) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja-e véletlenül hogy mikor lesz i5-ös változat a G551JM-ből?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.