Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#551) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Hmm mókás dolgot találtam:

N551 teszt, igaz gtx 850m-es változaté.

"However, there are a few things to keep in mind. First of all, this is the DDR3 version of the Nvidia chip, and not the DDR5 model (which is reserved for the G551,"

Gondolom ehhez nem kell fordítás senkinek, a lényeg, hogy az N551 jelentősen gyengébb, mint a G-sek, vagyis csak a G szériát szabad venni ez alapján, kivéve ha a gtx 860m-esek már ddr5-ösek.

Ááá legyen már notebookchek teszt, lehetőleg tn panelesekről:D

[ Szerkesztve ]

(#552) Dapro


Dapro
senior tag

Hat en mar nem tudom, hogy egyaltalan van e piaca a g551nek. En is ilyet szerettem volna venni de vegul x550jk-t vettem gtx850m-el. az a baj hogy nem hiszem h ez a gep meger kb 80k pluszt csak a videokartya miatt. mert ha ips lenne akkor az mas. de pl ez az x550jk is szerintem jo panelt kapott. bar nem ertek hozza de egy 2,5eves acer aspire 5750g-t csereltem le es èg ès fold a betekintesi szogei es ez matt is. es ez nem throttlingol es nem melegszik szinte semmit gaming alatt.

(#553) Assyd válasza Dreadloord (#551) üzenetére


Assyd
csendes tag

jahát igen. én csak MSI-ben láttam DDR5-ös 850-et
N551-ből szerintem csak 860-as lesz itthon.
@Dapro - ugyan így vagyok jelenleg de még filózom

(#554) Dapro válasza Assyd (#553) üzenetére


Dapro
senior tag

Ha engem csak a kijelző érdekelne, akkor g550et keresnék, bár az is kicsit drága és ugyanúgy ddr2 vga.
Az acer nitro-nak amúgy sokkal jobb lett a tesztje notebookchecken mint a hasonlóknak a kategóriában.

(#555) NTonee válasza Dapro (#554) üzenetére


NTonee
veterán

milyen ddr2? az asus topikban is ezt írtad, de honnan veszed te ezeket? :F Egyébként sincs olyan, hogy ddr2 vga, mert maximum a vram lehetne az, de még az sem az. A g550-ben gtx850m van ddr3 memóriával!

[ Szerkesztve ]

(#556) Dapro válasza NTonee (#555) üzenetére


Dapro
senior tag

Sry elírtam. :)

(#557) olahmate1991 válasza jozsef83 (#550) üzenetére


olahmate1991
tag

Itt létezik az általad keresett gép!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#558) smallcurrant


smallcurrant
tag

Sziasztok!

Azt írtátok, hogy a G551JM DM057D hűtése nem a legjobb, az N550JK CN060D géppel mi a helyzet? Mennyivel lenne gyengébb a játékoknál? Illetve ha hűtővel együtt játszanék, szinte mindig, akkor már jó, jobb lenne, vagy az is csak tűrhető? High grafikán főleg, ultrat nem mindig erőltetném.

Valaki írt olyat is, hogy a gép jobban le tudná hűteni a hasonló GPU-t egy i5-el, ennél a notinál nem ez áll fenn?
ASUS N551JM XO023D , itt "csak" DDR3-as a kártya, ez mennyivel rontja a játékok élményét? Bocs, ha nagyon evidenseket kérdezek, de nem igazán értek hozzá.
A választ előre is köszönöm!

(#559) eroli23 válasza smallcurrant (#558) üzenetére


eroli23
csendes tag

Erre énis nagyon kiváncsi lennék, ugyanebbe a kategoriába gondolkodom.

(#560) Assyd válasza smallcurrant (#558) üzenetére


Assyd
csendes tag

Szia,
Itthon N551ből nem láttam GTX 850m-mel szereltet. Általában 860-al árulják, ami ddr5 és maxwell (ami tuti).
A 850 sem olyan gyenge egyébként. Ez az oldal LINK szépen leírja mire képes. Ha legörgetsz láthatod milyen konfiggal, milyen játékok, hogy mennek rajta.

Ez pedig LINK nagy vonalakban összehasonlítja a 850-et a 860-nal.

Az N551-nél légy óvatos a Wifivel.. Itt olvashatsz róla tesztet. A tesztben említett Wifi probléma nálam is jelentkezett, bár volt itt egy fórumozó aki arról számolt be, hogy nem tapasztalt gondot. (bár ő is említett 40%-os sebesség romlást azt hiszem, amit szintén nem tartok egészségesnek)

Hűtés fűtés ügyben sajnos nem tudok segíteni. Az i5 hűvösebb mint az i7HQ, és ha többnyire játékra kell a gép (és pl nem vágsz videót vagy ilyesmi) elég lehet az i5 is.

[ Szerkesztve ]

(#561) smallcurrant válasza Assyd (#560) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszi a választ!

N550-re írtam a 850-el szereltet, míg az N551-re a 860-at DDR3-al, ha nem így történt akkor sorry. Azt, hogy mire képes a 2 kártya, azt én is olvastam, de a konfignál, a 2 gigás és a 4 gigás kártya közti különbséget nem találtam. A 2 között mi a különbség, úgy tudom, hogy a KEPLER gyengébb teljesítményre képes, ezért nem értem, hogy a konfignál ezt hogyan is kéne értelmezni, mert ha jól látom, nincs külön választva az adott típustól.

(#562) Assyd válasza smallcurrant (#561) üzenetére


Assyd
csendes tag

Ezt most nem nagyon értem, 860-ból csak ddr5-ös maxwell van szerintem. És 850ből sincs talán Kepler... bár ebben nem vagyok biztos. VRAM tekintetében pedig +2 giga a "rosszul optimalizált játékoknál jelenthet segítséget, mint pl a watchdogs", de mondjuk többet is eszik.

Bocs ha félrecsúszott a válasz, kicsit elvesztettem a fonalat, de mindjárt jön egy veterán és rendberak minket szerintem :D

[ Szerkesztve ]

(#563) NTonee válasza Assyd (#562) üzenetére


NTonee
veterán

jól írtad. ;) mondjuk értelmét nem látom ennek a 2/4gb-nak. Miért kell két különböző kártyát gyártani vajon? Rakják bele mindbe a 4gb-ot, hagy főzze meg az is a gépet. ;]
Egyébként valahol olvastam én is olyat, hogy az N-be ddr3-as memória van a gpu mellett, de hülyeség, az asus oldal egyértelműen írja, hogy gddr5.

[ Szerkesztve ]

(#564) smallcurrant válasza Assyd (#562) üzenetére


smallcurrant
tag

Igazad van, VRAM mérete: 2GB GDDR5, elnéztem, bocsi. Akkor a 2 GB is tud közel azonos konfigot hozni, mint a 4 GB-os?

(#565) smallcurrant


smallcurrant
tag

NTonee:

G551JM DM057D hűtése nem a legjobb, az N550JK CN060D géppel mi a helyzet? Mennyivel lenne gyengébb a játékoknál? Illetve ha hűtővel együtt játszanék, szinte mindig, akkor már jó, jobb lenne, vagy az is csak tűrhető? High grafikán főleg, ultrat nem mindig erőltetném.

Valaki írt olyat is, hogy a gép jobban le tudná hűteni a hasonló GPU-t egy i5-el, ennél a notinál nem ez áll fenn?
ASUS N551JM XO023D (mint kiderült itt is ddr5 van benne "csak" 2 GB-os).

Erre valami okosat tudsz nekem mondani?

(#566) Sheld válasza Assyd (#562) üzenetére


Sheld
senior tag

GTX 850M Minden esetben GM107-es chip-el van szerelve, ami Maxwell-es. Amiben a változások vannak ezesetben az a memória. Az MSI GE60-ban GDDR5ös GTX850m van, míg az Asus N550/G550-ben csak DDR3-asok vannak.

A GTX860M-et csak GDDR5-ös változatban adták ki, viszont kétféle chip-el. Kepler (GK107) és Maxwell GM107.

A Lenovo y50-70-ben Maxwell-es VGA-k vannak. A Techkalauz cikkjét ha átbogarásszátok is tévedés van, mivel mindkét esetben GM107 szerepel, az órajelet pedig a CPU-Z rosszul írta ki. Az FPS eltérés a Crysis3-nl pedig az i7 vs i5 proci miatt van.

Kepleres GTX860M egyelőre csak a Schenker gépeiben vannak. Mivel normális teszt még nincs a G551/N551-ről, és senki nem rakott fel CPU-Z-s képet, így csak a találgatás megy.

Ezeket már leírtam egyszer, nagyjából 15 hozzászólással feljebb azt hiszem.

Szerk.: Tévedtem. Kb 20 hozzászólással feljebb volt belinkelve kép a GTX860M-ről, és egyértelműen látszik, hogy Maxwelles. (GM107)

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#567) NTonee válasza smallcurrant (#564) üzenetére


NTonee
veterán

ugyanarra a teljesítményre képes.

(#565) smallcurrant: az első hsz-t is olvastam, nem kell még1x :N
gtx 850m-el is szoktak játszani, de gamer masina 860m-el kezdődik. ;) A gddr5 memória is és az erősebb vga is az 551 mellett szól. A hűtővel kb semmit sem érsz, mert teljesen zárt az alja. Max 2-4 fokot nyerhetsz vele, annyiért meg nem éri meg a hűtőpad. Egyszerűen megemeled a hátulját egy picit valamivel és kész.
Az ultrát felesleges is lenne erőltetni, ez a gép nem arra való. Még a high beállításokat is sokallom egy picit, ha normális fps értékeket akarsz, bár ez nyilván a játéktól is függ.
Én is írtam olyat, hogy i5-el hűvösebb lenne a gép. Valahol írtak 4200H procival is, szerintem jobb választás lenne, mert az i7-el láthatóan throttling volt a tesztben.

Sheld: tehát szerinted is jól írta :DDD ennyit írni csak a megerősítés miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#568) Sheld válasza NTonee (#567) üzenetére


Sheld
senior tag

Azért írtam, hogy mindenkinek egyértelmű legyen miből mivan, és miben...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#569) smallcurrant válasza NTonee (#567) üzenetére


smallcurrant
tag

"az első hsz-t is olvastam, nem kell még1x" sorry :)

Tehát inkább az N551JM-et ajánlod, i5 4200H-val GeForce GTX 860M, 2 GB DDR5-el, az i7-es 4 GB-os 860-al szemben, jól értem? Nem sokkal gyengébb amiben 2 GB VRAM van, minden játékot elvisz, amit a 4 GB-os is? Melyek számítanak rosszul optimalizált játékoknak és ott miben nyilvánul meg a különbség?

(#570) Sheld válasza smallcurrant (#569) üzenetére


Sheld
senior tag

A Vram mennyiségének az igénye egyenes arányos a felbontás nagyságával.
Minél magasabbra rakod a felbontást, annál több VRAM kell. A jelenlegi átlag 2GB Bőven elegendő az 1080p-s felbontáshoz. A 4GB az UHD-hoz, azaz a 4K-hoz kellene, de oda meg már a mobil VGA-k nagyon karcsúak. A GTX860M FHD-ban kb a GTX880M UHD teljesítményével van paroban. (Hasraütés szerűen mondtam viszonyításképp.)

Lényegében, ahová kevés a 2GB VRAM, oda kevés a GTX860M is. A 4GB VRAM marketingfogás, semmi több.

A rosszul optimalizált játékok általában nem a VGA, hanem a CPU-ból merítenek plussz erőt. Jó példa erre az y50 techkalauzos tesztje. Ugyan az a gép, ugyan az a VGA (a 2vs4GB ram-tól tekintsünk el, mert nem használ a Crysis 3 2GB-ot sem FHD-ben.), csak más processzor. Az i5ös procinál kevesebb a minimum FPS, mint az i7-esnél.

Jó példa még a GTA3, aminek inkább processzor igénye volt, mint VGA, szintén az optimalizálatlanság miatt.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#571) NTonee válasza smallcurrant (#569) üzenetére


NTonee
veterán

nem mernék ajánlani. Te döntsd el, hogy mit vállalsz be.
A 4gb-os vga jó hatással lenne a nagy étvágyú játékokra, de jobban melegszik attól is. A tesztben prime95 után 96fokos volt a cpu és throttlingolt. Játék alatt is 92-93ig melegedett, ez nem túl egészséges. Persze mindez az adott játékon is múlik. Ha nagyon vigyázol rá, megemeled a hátulját játék közben, figyeled a hőmérsékleteket, 8-10 havonta ki van takarítva és újra van pasztázva a gép rendesen, akkor bírni fogja.
Az i5-el hűvösebb lenne, a 2gb is elég a normális játékokhoz.

Rosszul optimalizált pl a watchdogs, zabálja a ram-ot és vram-ot, nem használja ki rendesen a magokat. Jóval alacsonyabb grafikai beállításokon fut, mint az reális lenne.

(#570) Sheld: a fent említett WD és anno a GTA IV játékok esetében a határtalan vram zabálás volt a fő probléma. Mostanában is érkezik 1-2 ilyen fos játék.

[ Szerkesztve ]

(#572) Sheld válasza NTonee (#571) üzenetére


Sheld
senior tag

Akkor mondhatjuk, hogy álutri a rosszul optimalizált játékoknál, hogy mivel jár jól az ember...
Viszont ha valóban 90+-os hőfokokat kap az ember az Asus G551-től, akkor akinek nem kell e bővíthetőség "jobban" jár a Lenovo y50-70-el. Nekem nem igazán megy 80fok környékére a hőmérséklet. Prime95+Furmark-al hajtottam ki belőle 78fokot, mikor újonnan hazahoztam. Hűtőpad nélkül.

i7-4710HQ+GTX860M 4GB GDDR5, 12GB DDR3 Ram, 1TB HDD

Szerk.:Így utólag örülök, hogy nem vártam meg a G551-et.

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#573) NTonee válasza Sheld (#572) üzenetére


NTonee
veterán

itt lett linkelve a teszt és videós bemutató. Jól látszanak tesztek utáni hőfokok.
Arra amúgy vigyázz, hogy pár játék komolyabb hőt tud produkálni, mint a tesztek. A Furmark nekem 78fokot csinált az 560m gpu-nál, de még egy borderlands2 is 82-ig tudta felnyomni.

[ Szerkesztve ]

(#574) Sheld válasza NTonee (#573) üzenetére


Sheld
senior tag

Y50 esetében én még nem értem el a prime95+furmarkos maximumot semmivel sem.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#575) smallcurrant


smallcurrant
tag

NTonee: A throttling hány foknál kezdődik? High felbontásnál jelentkezik, vagy már alatta is?

Sheld: A Lenovo szervize miatt, nem rossz választás? Mennyi volt így 12 GB memóriával?

Akkor az N551JM-nél a kérdés, hogy kepler vagy maxwelles-e a GPU, előbbi nagyon sokat rontana? Wifivel kapcsolatban tudtok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#576) Sheld válasza smallcurrant (#575) üzenetére


Sheld
senior tag

A Lenovo szerviz felemás.
Az y510p-vel szenvedtek, meg még 1-2 példánnyal, de most kaptak nagyobb szállítmányt, így szórják vissza a gépeket a tulajoknak megjavítva. Apám Lenovoját pl 10 munkanap alatt javították, és alaplapcserés volt. Emellett lehet, hogy még van pár széria, ami akadozik, de már bőven nincs annyi gubanc, mint év elején volt.
Én Németországban vagyok most itt semmi rosszat nem olvasni a Lenovo-k szervizeléséről, eddig többféle boltban jártam, mindenhol ajánlották a lenovokat.

8GB RAM-al vettem 300eFT-ért (Spyduck, hardverapró), és volt 4GB RAM-om, amit belerakattam.

Szerintem az N551-ben is Maxwelles GPU lesz, mivel hülye lenne a gyártó többféle chipre beruházni. A G550 és az N550 között sem volt semmi különbség. Megkockáztatom, N551-ben 2GB-os GTX60m lesz, míg a G551-ben 4GB-os. És kb ennyi lesz a különbség a két gép között.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#577) smallcurrant válasza Sheld (#576) üzenetére


smallcurrant
tag

Ezt jó tudni, köszi. :)
A G-ben i7-es a proci és a HDD: 7200rpm és a kártyaolvasó 3 in 1, ezeket a különbségeket találtam, meg az általad említett GPU.

(#578) NTonee válasza smallcurrant (#575) üzenetére


NTonee
veterán

nem felbontás függő. Hőfoktól függ (fogalmam sincs, hol kezdődik, szerintem a proci magát védi), a throttling (is) védi a cpu-t a túlmelegedéstől. Ha nem lenne, akkor elfüstölne. Viszont mivel elkezdi visszavenni a frekvenciát, így elindul az akadozás is, ami mondjuk játéknál egy komolyabb helyzetben igencsak dühítő tud lenni. Ezért kellene komolyabb hűtést és a megfelelő hűtés kiépítéséhez elegendő vastagságot is hagyni a gépnek. Sajnos pont az ellenkező irányba tartunk. Épp most olvasgattam a HP Omen gépről, ami ugyanezzel a hardverrel fog érkezni, de 15mm vastagsággal vékonysággal. Ez már konkrétan elmebaj kategória szerintem, azonban legalább csupa lyuk a gép alja, lehet hűteni alulról, valamint állítólag rézbordák lesznek benne a dupla körös hűtés mellett. Én kíváncsi leszek rá, hogy mit sikerült alkotni.

szerk: Maxwell-es. Kétlem, hogy kepler lenne.

[ Szerkesztve ]

(#579) Assyd válasza smallcurrant (#575) üzenetére


Assyd
csendes tag

N551 Wifi
a korábbi hsz-emben linkeltem a tesztet. Nálam full ugyan az volt a gáz mint a tesztben. egy hétvégét volt nálam, és hétfőn ment vissza.

(#580) smallcurrant válasza NTonee (#578) üzenetére


smallcurrant
tag

A HP is gamer gép lesz és mikor jön? Viszont ha HP, akkor biztos, hogy 300k felett lesz, ha hasonló harvere lesz.

(#581) smallcurrant válasza Assyd (#579) üzenetére


smallcurrant
tag

Hogyan tesztelted a wifi problémát? Mennyiről esett le mennyire pontosan a sebesség?
Ilyen volt a noti?
ASUS N551JM XO023D : i5-4200H Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce GTX 860M

(#582) NTonee válasza smallcurrant (#580) üzenetére


NTonee
veterán

Igen, kifejezetten gamer notinak készül az Omen. A ph-n ma volt cikk róla. 1500 dollár lesz a legalja, ez már most egyértelműen 400e lesz, mire ideér (ha ideér egyáltalán).

(#583) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Így egy hét használat után azt kell, hogy mondjam, meg vagyok elégedve a G551-el. :)
Számomra eddig az egyetlen negatívum a hangszóró, egyébként minden tekintetben megfelel. Eddig csak GRID2-t toltam 1-2 órát, azalatt nagy melegedést nem tapasztaltam, de ez majd a nyári kánikulában dől el napi több órás játékkal. :D
Külön pozitívumnak kiemelném a minőségérzetet, elég masszívnak tűnik a gép, sehol nem lötyög vagy nyekereg semmi. A legnagyobb kellemes meglepetés pedig a HDD sebessége. Kb. fele annyi idő alatt indul 0-ról, mint a volt Lenovom 1 napos OS-el hibernálásból. Persze SSD-t tervezek 1 hét múlva rakni bele, de nem vagyok biztos benne, hogy feltétlen fontos. :C

Sajnos alaposan nyüstölésre így a szorgalmi időszakban nincs időm, de ha valaki mond valamit, hogy mit nézzek meg/mérjek meg ami segíthet dönteni, szívesen segítek. :))

(#584) Assyd válasza smallcurrant (#581) üzenetére


Assyd
csendes tag

Kb két fal van a Router és az íróasztalom között, és hasamra csapva mondok rá 7 méter távolságot.
30 megabites netünk van, a 3-4 éves Toshiba gond nélkül 30 közelit mér az asztalomon (a jelerősség 3-4 között ugrál)
Az N551, 30ból legtöbbször 6Mbps körüli értéket sikerült kicsikarni. A jelerősség nála is 3-4 között mozgott. A router mellett semmi baj nem volt. Speedteszt-tel mértem, de használat közben is érzékelhető volt. (a két gép egymás mellett ült az asztalon, és nem, semmi nem ment ami a zabálta volna a sebességet)

Az az érdekes, hogy a jelerősségtől ez teljesen függetlennek tűnt. Fontos tényező a fizikai akadály is szerintem.

Win 8.1 volt rajta. Drivereket 2x-3x újraraktam (ASUS dvd-ről és Asus honlapról is). Még egy uniblue driver scanner is futott rajta a végén. Az irodában hasonlót produkált, bár nem volt ennyire drasztikus az esés, de az sokkal egylégterűbb környezet.

Digiprimenál vettem, konkrétan ezt. Ami érdekesség még, hogy én ezzel a teszter gyerekkel felvettem a kapcsolatot. Először megkérdeztem a Digit, milyen wifi modul van az általuk árultban, erre küldtek egy képet, amit továbbküldtem a független teszternek. Ő azt mondta, a Digisben ez van , és ez nem az a Mediatek amit ő tesztelt. Ugyh "go for it".

Logikusnak tűnt, nem ugyanaz a modul, adjunk neki. De mégis bajos volt. És azért ez elég ijesztő volt egy 300 ezres tételnél, hogy még más modullal is bajok vannak. Nem tudom, nekem továbbra is ez a gép a favorit, mert erős és konszolidált kinézete van. Tök jó lenne melózni és játszani is rajta. Szóval ha jutsz valamire a Wifi kapcsán, vagy veszel egyet és mégis jó, akkor kérlek jelezd! :)

(#585) Tibi09 válasza Sidorovich (#583) üzenetére


Tibi09
tag

Szia!

Én személy szerint csak fifáznék rajta, esetleg ha te is szeretsz fifázni és az időd is úgy alakul, akkor örömmel fogadnék egy véleményt és hőmérsékletet, hogy mit produkált a masina. :)

persze Fifa 15 :)

(#586) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok! Én is gamer laptop vásárlás előtt vagyok! Ahogy olvasgattam n551,g551 lenovo y50 tartozik úgymond a belépő kategóriába 860m miatt értem!

Szerintetek ez a gép mennyire éri meg a fent említett gépekhez képest?

msi gx60

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#587) Assyd válasza olahmate1991 (#586) üzenetére


Assyd
csendes tag

félelmetes az a processzor! :D

(#588) Mikulásbá válasza olahmate1991 (#586) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:(

(csak vicceltél,ugye?)

[ Szerkesztve ]

(#589) olahmate1991 válasza Mikulásbá (#588) üzenetére


olahmate1991
tag

szóval akkor fos x2, köszi csak erre voltam kíváncsi!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#590) smallcurrant válasza Assyd (#584) üzenetére


smallcurrant
tag

Igaz én a 250 k-s verziót néztem i5-ös procival, de utána fogok járni, hogy mi is a helyzet ennél a típusnál. Az általad írtak, nem valami bizalomgerjesztő dolgok, még akkor sem, ha valószínűleg lakásban/házban közel lennék a routerhez, de lehet máshol is kellene használnom.
Miután felraktad az op.rendszert és kipróbáltad a gépet feltűnt a hiba, a boltban mit mondtak? Visszafizetik vagy levásárolhatod, estleg tudják orvosolni a problémát?
Nekem is ez jobban tetszik igazából, mint a G551, főleg, hogy lényeges különbséget a procinál véltem csak felfedezni, meg a GPU 2 GB-os. Egy teszt jó lenne, ha kijönne végre mind2 gépről. :F

(#591) Assyd válasza smallcurrant (#590) üzenetére


Assyd
csendes tag

Elég határozottan és morcosan mentem vissza, mert nem voltak partnerek abban, hogy ezt előre ki tudjam vagy ki tudják próbálni. Szóval visszamentem a hibával, azt mondták elküldik szervízbe, mondtam, hogy annak nem látom értelmét, mert nem rossz, hanem "ilyen" és akkor max beleraknak egy tök ugyanolyat és megint ott tartok.
Kérdeztem, hogy ha ráfizetek egy jobb modulra az megoldhatja-e, tudok itt beszélni valami hozzáértővel, milyen modul opciók vannak, lehet e ennek valami integrált hardveres háttere is, hogy érinti ez a garanciát stb. Nem nagyon tudtak tuti választ adni, mert hogy ők csak értékesítenek.. Én pedig még annyira sem értek hozzá, ugyh gondoltam nem kezdek el sakkozni a modulokkal meg a garikkal és visszakértem a pénzt az internetes vásárlástól való elállásra hivatkozva.
Nem tiltakoztak, normálisan kezelték összességében a helyzetet.

ui: Amúgy az a 24 gb SSD cache határozottan érezhető volt. És az IPS is meggyőző volt (Az említett i5-ösből ezek is hiányoznak)

(#592) Galaxystar válasza Assyd (#591) üzenetére


Galaxystar
csendes tag

Szia,
Én is vásároltam egy N551-et. Nekem a gondom a kijelzővel volt, a hirdetés szerint IPS, de Everest szerint egy borzalmas TN panel (B156HTN03.6) van benne. Visszavittem a dp-be, és végre már nem IPS-ént hirdetik.
A kérdésem az, hogy neked milyen készüléket adtak, mert ez még TN panelek között is katasztrófa, a betekintési szögektől kezdve a színhűségig.
Azt írtad, a kijelző szuper volt (IPS), akkor nem ugyanazt kaptuk? Ezt kétlem,mert a dp is beismerte, hogy csak TN panellel jött. Most ismét hirdetnek 1TB HDD-el, IPS panelest, de felhívtam őket és kétlik, hogy IPS lesz.

A gép a kijelzőt leszámítva nagyon jó. 1 órás Sniper Elite 3 játszás után is max. 83 fok CPU és max. 76 fok GPU hőmérsékleteket mértem (24 fok szobahőmérséklet). a ventilátor nagyon halk, van egy Dell 7537 a családban, és az rettenetesen hangos terhelés alatt (persze annak egy álom a kijelzője).
A 24GB SSD tényleg jó benne, de egyszerűen nem értem egy multimédiás 300eHUF+ gépet, aminek az elődje ráadásul egy normális kijelzővel van ellátva, miért csesznek el.

[ Szerkesztve ]

(#593) Assyd válasza Galaxystar (#592) üzenetére


Assyd
csendes tag

:D hát lehet, hogy most nagyon csúnyán beégtem akkor!
én nagyon gagyi kijelzőkhöz vagyok szokva, nekem sokkal jobban bejött az a kijelző mint amin nap mint nap dolgozom, vagy látok. Ugyhogy ha az a "borzalmas TN" akkor ez megerősített abban, hogy nekem az is elég,
és egy úttal elnézést a félreinformálásért.
ejj ejj..

Rosszabbnak tartod mint az Y50 kijelzőjét?

[ Szerkesztve ]

(#594) olahmate1991


olahmate1991
tag

Srácok erről mi a vélemény?
Én erről az oldalról még csak nem is hallottam!

asus g551

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#595) Assyd válasza olahmate1991 (#594) üzenetére


Assyd
csendes tag

B2B áruház, ha tudsz magánszemélyként is vásárolni szerintem nyugodtan.
Tőlük még nem, de hasonlótól vásárol néha a cégunk, CHS, Ramiris, HRP

(#596) Galaxystar válasza Assyd (#593) üzenetére


Galaxystar
csendes tag

Szerintem hasonló a Lenovo kijelzője. Ezen az oldalon van egy teszt a Full HD-ról:
http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/lenovo-y50

Az a helyzet, hogy nem lehet egy normális kijelzővel ellátott vasat találni (az UHD meg hasonló megoldások nem érdekelnek, amíg egy pl. Photoshop nem használható, a skálázás miatt)

[ Szerkesztve ]

(#597) Assyd válasza Galaxystar (#596) üzenetére


Assyd
csendes tag

nem tudom a korábbi hsz-eimből valahogy törölni a hülyeségemet?
(én is megfáradtam a laptop nézegetésben egyébként..)

(#598) olahmate1991 válasza Assyd (#595) üzenetére


olahmate1991
tag

Basszus magánszemélyként nem lehet! Pedig azonnal rendeltem volna!

Lenovo y50 mint újabban kiderült széria hibás, Reped a zsanérja! Így már normális árban elfogytak (i5-el). Számomra i7 meg felesleges, viszont alapból széria hibásak...

Ha bárki tud valahonnan Asus g551-et i5-el szóljon!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#599) Sheld válasza olahmate1991 (#598) üzenetére


Sheld
senior tag

Több téves információ egymás után.

1: Nem a zsanér reped, hanem a műanyag, a zsanér mellett. És az is csak akkor, ha túlhúzzák a nyomorékok a csavart. Oda kell figyelni és nincs annak semmi baja.

2: Szériahiba: Ha összesen 2-3 három embernél fordult elő, az nem szériahiba.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#600) smallcurrant válasza Assyd (#591) üzenetére


smallcurrant
tag

Akkor viszonylag korrektek voltak. Én a G551-hez viszonyítva írtam, hogy miben más. Viszont akkor a te általad vásárolthoz még feljegyezhetjük a 24 GB SSD-t is, a többin kívül.

Galaxystar: Milyen felbontáson sikerült ezeket a hőmérsékleteket elérned? Wifi gondok nálad nem jelentkeztek?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.