Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#101) Sidorovich válasza szabyka95 (#81) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Az miért van, hogy a Lenovo Y50-esben GDDR5-ös memória jön a 860M-hez ([link]), míg ebben GDDR3? :F A DigiPrimen viszont GDDR5-öt írnak az ASUShoz is, az valószínűleg csak elírás? Vagy több változat is várható ezen belül? :U

[ Szerkesztve ]

(#102) NTonee válasza Sidorovich (#101) üzenetére


NTonee
veterán

szokott lenni több változat is, de sajnos még mindig nincsenek egyértelmű specifikációk az asus oldalán. Szerintem ezeket a találgatásokat hagyjuk inkább, minden ki fog derülni előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#103) whited


whited
addikt

(amúgy Cris99 vett egy igaz "csak" G550JK-t, és most kérdezgetem mi a véleménye a cégről mm DP mert ugye itt menő, ha alázzuk azt a céget, kíváncsi leszek)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#104) NTonee válasza Because (#93) üzenetére


NTonee
veterán

bakker, most esik le, hogy én már láttam egy bemutató videót a gépről, amit linkelt is itt valahol, valaki korábban (lehet, hogy a másik a topikban). :W
Itt is van, valamelyik kiállításon csinálta az egyik konkurens online weboldal. A videóban mutatni fogja a muksó az adattábláját a gépnek. Rajta van, hogy FHD IPS. :K

whited: egyáltalán nem menő alázni őket, csak tudni kell helyén kezelni azt a boltot és tisztában kell lenni vele, hogy itthoni és külföldi gépet is árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#105) whited válasza NTonee (#104) üzenetére


whited
addikt

Megmondom neked az igazat most beszélek épp west kollégával tőle mar nem egy gépet vettem es valószínű tudd ra jobb ajánlatot mint a dp :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#106) NTonee válasza whited (#105) üzenetére


NTonee
veterán

vele érdemes jól elbeszélgetni, igen. :K Hajrá!

(#107) latger válasza whited (#105) üzenetére


latger
tag

Ez engem is erdekelne majd, ha tenyleg :D mar ha publikus :P

(#108) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Nem tudjátok, hogy a g551-be rendelhető 860m 2gb és 860m 4gb maxwell vagy kepler magos vga?
Mert van mind a 2 ből és kb. 10% al erősebb a maxwell vga! Csak azért mert ha csak a 2gb os maxwell akkor inkább azt rendelném hiába csak 2gb!

(#109) NTonee válasza Szatesz. (#108) üzenetére


NTonee
veterán

maxwell lesz, de nem a chiptől függ, hogy mennyi memória lesz hozzá. Példaként... vagy 2gb ddr3, vagy 4gb ddr5. Legalábbis más gépeknél eddig így volt. Viszont a g551 esetében az eddigi infók alapján 2gb-ra tippelek, de ez még mindig csak találgatás, semmi egyéb.
A dp oldalán két fajta gép van jelenleg (előrendelhető státuszban). Az egyik 2, a másik 4gb-al. De még mindig nincs semmi hivatalos forrás, így én nem tudom készpénznek venni az ott leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#110) Szatesz. válasza NTonee (#109) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

A dp-ben lehet rendelni 2gb val és 4gb ost is!

(#111) NTonee válasza Szatesz. (#110) üzenetére


NTonee
veterán

szerkesztettem az előző hsz-t.
Igen, láttam, de mindkettőhöz ddr5 van írva, amit viszont erősen kétlek.

(#112) Szatesz. válasza NTonee (#111) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Nekem is érdekes! És ha valaki előrendel de mégsem olyan konfig lesz akkor mi van ? :)

(#113) Because válasza Szatesz. (#112) üzenetére


Because
őstag

személyes átvét szerintem mindenképpen javasolt! (ne kelljen a pénzedre várni a 14 napon belüli visszaküldéskor)
megnézed a zárt seal-t, a doboz oldalán lévő konfigot, hogy magyar területre szánt-e és ennyi, ha nem az akkor otthagyod

szerencsére keletinél van a boltjuk, 1-2 óra zötykölődéssel megközelíthető az ország bármely pontjáról és megkímél pár kellemetlenségtől

[ Szerkesztve ]

(#114) NTonee válasza Szatesz. (#112) üzenetére


NTonee
veterán

előrendelés esetén nem tudom, hogyan működik pontosan, de az biztos, hogy mivel internetes rendelés az előrendelés is, így a fejükhöz lehet csapkodni a gépet átvételtől számított 14 napon belül.

Because: most épp nem arról volt szó, hanem hogy milyen és mennyi memória lesz a vga mellett, mert furcsa a dp oldalon lévő adat.
Amúgy láttad a videót, amit tegnap este még linkeltem? Megnyugodtál? :)

[ Szerkesztve ]

(#115) Because válasza NTonee (#114) üzenetére


Because
őstag

megnéztem, annak kell benne lennie, nem lehet más :D

asus is annyira titkolózik semmi konkrét infó :S

(#116) szabyka95


szabyka95
őstag

Amazonon preordernel azt irja h szept 29.n jelenik meg ..

(#117) EczkE válasza szabyka95 (#116) üzenetére


EczkE
addikt

Link? Nekem nem adja ki.

Asszem mindenféleképpen!

(#118) Because válasza EczkE (#117) üzenetére


Because
őstag

ha még nincs meg pl.: [link]
én már megint az IPS jellemzőt hiányolom :DD

[ Szerkesztve ]

(#119) szabyka95 válasza Because (#118) üzenetére


szabyka95
őstag

ha belegondolunk, TN jobb jatekra, a valaszido miatt ! (tekintsunk el most a fos horizontalis betekintesi szogtol)
de amugy azt se irja, h TN lenne.. szoval .. :D

[ Szerkesztve ]

(#120) NTonee válasza Because (#118) üzenetére


NTonee
veterán

ne kezdd megint :N
a bemutatóról szóló videóban látható adattáblát nem a szomszéd Pistike tette oda, hanem a gyáriak. Milyen bizonyíték kéne még? :P

(#121) EczkE válasza Because (#118) üzenetére


EczkE
addikt

Koszi! :R

Erdekes. Ha most rakeresek se dob nekem talalot.

Asszem mindenféleképpen!

(#122) Battis85


Battis85
csendes tag

Sziasztok.

Olvasgattam a fórumot is, mivel laptop vásárlása előtt állok én is. Két potenciális áldozat jött szóba. A Lenovo Y50-es meg az Asus G551.

Amiért írok, hogy láttam sokan 100%-ra veszik, hogy IPS-es lesz, azonban számomra ez abszolút nem magától értetődő, mivel nem hinném, hogy ekkora árkülönbséggel dobná piacra az Asus a gépét mint a konkurencia. Egyszerűen logikátlan.
Gondoljatok bele. 306k HUF a gép a DG-n. Ez megegyezik a Lenovo 305k-s gépével (Y50)

Na már most ha ez az Asus IPS paneles és még Windows is jár hozzá, akkor az azt jelenti, hogy kb. egy 360-370k-s laptopot adna az Asus ennyiért. Ezt meg nem nagyon hiszem, mert valljuk be nem jellemző az ilyen:)

Sokkal elképzelhetőbbnek tartom, azt a variációt, hogy a Lenovohoz hasonlóan több konfig lesz és ez a kijelző paneleket is érinteni fogja. Ezt támasztja szerintem alá a kikerült kép is a specifikáció táblázatról, amely azt írja, hogy a kijelző 15,6" HD/ IPS FHD.(A kiállításokra a Lenovo is a 4K-s touch kijelzős modelt hordta:)). valamint ennek tartom betudhatónak, hogy sok helyen nincs feltüntetve olyan, hogy IPS kijelző.

Lenovo Ideapad Y50 (i74710HQ, GTX860M, UHD IPS, 8GB Ram, 256SSD,)

(#123) Because válasza NTonee (#120) üzenetére


Because
őstag

csak legyen belőle egy HD IPS I5 gtx 860 win8 edition, már azzal is megelégszem ha 300k :DD

[ Szerkesztve ]

(#124) szabyka95 válasza Battis85 (#122) üzenetére


szabyka95
őstag

Valahol mindenkepp sporolniuk kellett.. Tul szep

(#125) NTonee válasza Battis85 (#122) üzenetére


NTonee
veterán

Ne már! Az előd gép ips, a g56 ips, az n szériás gép ips, az ősszel érkező gx500 ips. Tehát, az összes hasonló árú és hardverű gép ips az asusnál. Most akkor csak a poén kedvéért a g551 nem lesz ips. :DDD A lenovo meg olyan szemetet dob a piacra, amilyet akar. Még a tn panelesek közül is a legalja, erre nyugodtan rá is lehet guglizni. Az uhd panelest meg itthon úgysem kapni, szóval kár szóba is hozni.
Abban amúgy igazad van, hogy legalább 2 féle panel lesz. Az egyik hd fényes tn, a másik fhd ips. Hogy melyik mennyibe fog kerülni, az még kérdéses. Azok az árak, amiket lehet látni egy-két weboldalon, azok még messze nem fix árak.

[ Szerkesztve ]

(#126) Because válasza NTonee (#125) üzenetére


Because
őstag

300k akkor a TN fényes HD, I5, gtx850m, win8 szerintem

[ Szerkesztve ]

(#127) latger válasza Because (#126) üzenetére


latger
tag

Ez kizart... 280 ert lehet i7 full hd ips m760 al kapni a G56JR t

(#128) Because


Because
őstag

asus forumán is kérdezik az IPS-t :U

[ Szerkesztve ]

(#129) NTonee válasza Because (#128) üzenetére


NTonee
veterán

na most erre mit lehet mondani? :DDD Inkább hagyjuk. Majd megjelenik és ki fog derülni, azok számára is, akik nem látják át a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#130) Because válasza NTonee (#129) üzenetére


Because
őstag

csak a szokásos :D

szereztem +4 giga ramot a kis acerbe és ssd-t is kapott így kihúzom még a megjelenésig :)

(#131) whited


whited
addikt

látom már mindenki tűkön ül a kicsike miatt :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#132) latger válasza whited (#131) üzenetére


latger
tag

Az biztos... :D

Because: Ha megnezed a videokat a masinarol ahol forgatjak mukodes kozben, eleg jo betekintesi szogek vannak :D ami IPS re utal :)

(#133) Because válasza latger (#132) üzenetére


Because
őstag

gondolom a jobbikból visznek bemutatóra :)

az én kívánságom már leírtam: sima HD IPS elég lesz egy I5 és gtx860m társaságában ~270 környékén win8 rendszerrel mint most a g56jr-t

(#134) NTonee válasza Because (#133) üzenetére


NTonee
veterán

asusnál nincs hd ips. Vagy fhd matt ips, vagy fényes hd tn, de ezt már leírtam.

(#135) Because válasza NTonee (#134) üzenetére


Because
őstag

g56jr? speci szerint HD IPS

vagy most konkrétan a g551-ből nem fog készülni?

[ Szerkesztve ]

(#136) NTonee válasza Because (#135) üzenetére


NTonee
veterán

hol látsz te olyat? Itt biztosan nem (de még ips megjegyzést sem), itt is csak fhd ips-t ír. De ez leellenőrizhető a külföldi asus oldalakon is.

konkrétan semmilyen hasonló információ nincs a g551-ről. A videóban megjelent asus által készített és odarakott adattábla szerint lesz egy hd panel és egy fhd ips. Nem véletlenül csak az fhd után írtak ips-t.

De mivel már nagyon unom ezt a témát, így befejeztem. Csak légyszi, ne riogasd az ide betévedő embereket pletyka szintű, találgatós infókkal. Van egy adattábla, annyit tudunk róla, egyelőre azt kezeld hivatalos infóként.

[ Szerkesztve ]

(#137) Because válasza NTonee (#136) üzenetére


Because
őstag

na jó inkább tényleg várok amikor valaki kézbe veszi, mert még a g56jr-nél is adott típusra keresve egyik boltban FHD másikban HD :U

mind1 akkor adják a HD-t úgy ahogy tudják 270-ért winnel. már nincs semmi igényem :DD

[ Szerkesztve ]

(#138) NTonee válasza Because (#137) üzenetére


NTonee
veterán

soha ne a boltok leírása alapján tájékozódj! Azért van a hivatalos asus weboldal, hogy ott megnézd. Különböző konfigok léteznek persze, de ezek a lehetőségek is fel vannak sorolva asuséknál.

(#139) NTonee


NTonee
veterán

nagyon off:
hmm... az acernek is sikerült beelőznie a g551-et. :U
Acer Aspire VN7-591G-52WA: i5-4200H, 8gb, 1tb SSHD, 15.6" FHD matt IPS, gtx860m 2gb gddr5, win8.1 (!) 309.900 Ft
i7-4710HQ-val 339.899 Ft
Ugyanez a gép 17,3" FHD matt IPS (!) kijelzővel - 329.900 Ft-tól (konfigurációtól függően)
nagyon off vége :B

Because: látod, mi minden belefér 310-be? :)

[ Szerkesztve ]

(#140) whited válasza NTonee (#139) üzenetére


whited
addikt

Szia
Ez már nem lesz off :)
Ezek csak száraz tények, és nem sokat tudni még a mi általunk úgy várt masináról sem, az árképzés meg eléggé mókásra sikeredett azok alapján amit írtál :)
Nem mellesleg rákerestem a gépre, és túl sok mindent a specifikációkat leszámítva nem találtam róla, se anyagminőség, se hűtés, se egyéb más tekintetben.
Magam részéről megvárom, még kijön végre a G551 és akkor aztán meglátjuk, kinek lett igaza :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#141) Dapro válasza whited (#140) üzenetére


Dapro
senior tag

Már most van akinek throttlingol. Amúgy 55 fok körülire melegszik....

(#142) NTonee válasza whited (#140) üzenetére


NTonee
veterán

Csak annyit akartam ezzel, hogy már az acer gépe is itt van (a lenovo y50 után), megvehető az acershopban is. Az asus meg még mindig nincs sehol, csak a dp árulja töretlenül a 0db-os készletet. ;]
Specifikáció szempontjából jó az acer is, de az anyaghasználat biztos nincs olyan, mint a g551 lesz. A hűtés meg... hát az acer túl vékonynak tűnik nekem, de majd lesz arról is valami teszt előbb-utóbb. Egyébként persze, hogy nem találtál szinte semmit róla, új gép még.
Viszont, ha te megvárod a g551 teszteket és az első tapasztalatokat is, mielőtt megveszed, akkor neked még egy ideig nem lesz géped. :N

[ Szerkesztve ]

(#143) Dapro válasza NTonee (#142) üzenetére


Dapro
senior tag

Ő már megrendelte :)

(#144) NTonee válasza Dapro (#143) üzenetére


NTonee
veterán

Sikerült neki west-el megegyezni ezek szerint? Mert utoljára vele tárgyalt, ha jól emlékszem.

(#145) whited: no, akkor remélem hamarosan kapsz egy szép csomagot. :)

[ Szerkesztve ]

(#145) whited válasza NTonee (#142) üzenetére


whited
addikt

Én már berendeltem, ahogy Dapro kolléga is írta, ha a DP nem hoz nekem, akkor hoz west, nekem mindegy, csak legyen már meg, jó ideje várok rá :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#146) Because válasza NTonee (#139) üzenetére


Because
őstag

látom látom, szépen le van maradva az asus :DD

(#147) whited válasza Because (#146) üzenetére


whited
addikt

Miért is ? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#148) NTonee válasza whited (#147) üzenetére


NTonee
veterán

Időben. Gondolom arra reagált, ami én írtam.

(#149) Because válasza NTonee (#148) üzenetére


Because
őstag

aham

(#147) whited: lassan a aldiban is lesznek már ilyen hardverrel notik mire asus előrukkol valamivel :)

jópáran szerettek volna iskolakezdés előtt ilyet.... ez már elúszott a asusnak (persze vannak akik várnak), de majd karácsonyra jó lesz, akkor fog nagyot ütni :)

[ Szerkesztve ]

(#150) NTonee válasza Because (#149) üzenetére


NTonee
veterán

Túlzásba nem kell esni, szeptember vége fele ígérték elvileg.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.