Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#601) Galaxystar válasza smallcurrant (#600) üzenetére


Galaxystar
csendes tag

Szia,
Sniper Elite 3 HIGH beállításon simán futott (min. 36 fps, max 60 fps, a max szoftverből maximalizálva volt, a jobb akkumulátoros üzemidő miatt, ez egy alapbeállítás, de nem állítottam át). A Dell 7537 (750vga ddr5
) min. 18 fps, max. 42) HIGH beállításon.
Wifi problémám nem volt, de nem is próbáltam max. 1 fal és kb. 5-6 méter.

(#602) smallcurrant válasza Galaxystar (#601) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszi a választ. Ha majd ráérsz egy kicsit, tesztelnéd a wifit?
Köszönöm előre is.

(#603) nmy1212 válasza olahmate1991 (#598) üzenetére


nmy1212
tag

Nálam i7-es lenovo van és nem széria hibás... :U

Még jó hogy nem vártam a G551-re :D Pedig IPS kijelzővel érdekelt volna.

(#604) Sheld válasza nmy1212 (#603) üzenetére


Sheld
senior tag

Csatlakozom. I7-es lenovo y50-70, és nem szériahibás. De mint írtam pár HSZ-el feljebb nem szériahibáról, hanem egyéni balfaszságról van szó.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#605) Fittike92


Fittike92
csendes tag

Sziasztok!
Jövőhét hétfőn én is készüléket fogok vásárolni. Legelső jelöltem az n551 lenne. Ez a wifi probléma 100% jelen van minden n551-es készüléknél? Mert ha igen akkor lehet, hogy inkább ráköltenék egy kis plusszt g551-re (n551-ből i5-set néztem ki, de nekem bőven elég lenne, ráadásul jobban is tetszik, nem beszélve az áráról...de ez a wifi így nem pálya.)
További N551-el rendelkező személyek tudják erősíteni vagy cáfolni a fent említett problémát?

(#606) Assyd válasza Fittike92 (#605) üzenetére


Assyd
csendes tag

Engem is erdekelne mas n551esek mit tapasztalnak.

(#607) aK-roy válasza Fittike92 (#605) üzenetére


aK-roy
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is volt N551JM-em gy hétig a WIFI tényleg nem jó.A DIGIPRIME-ban vettem de kicseréltettem mert nem IPS-es volt a kijelző most N550Jk van teljesen jó. Játékkal még nem próbáltam de AIDA64-el nem throttlingol mint az N551.

(#608) smallcurrant válasza aK-roy (#607) üzenetére


smallcurrant
tag

Szia!
A te wifi problémád miben merült ki, milyen messze volt a routertől?
Az n551-edben milyen proci volt i5 vagy i7?

(#609) Assyd válasza smallcurrant (#608) üzenetére


Assyd
csendes tag

gondolod hogy lehet különbség wifi ügyben?

(#610) smallcurrant válasza Assyd (#609) üzenetére


smallcurrant
tag

Ha olyan gépe volt, mint amilyet te is vettél, akkor gyanítom, hogy nem. Viszont lehet, hogy kipróbálta messzebbről is és úgy tűnt fel neki. Én csak érdeklődöm, főleg ha akadt még valaki akinek n551 notija volt.

(#611) aK-roy válasza smallcurrant (#608) üzenetére


aK-roy
csendes tag

Szia
Kb 8-9 méterre lehetett a routertől és nagyon ingadozott a letöltési sebesség gyakran lement nullára a térerő jel 3-4 között volt. Próbáltam 3 féle drivert eggyikkel se változott.Ha futtam a WIN8 hibakeresőlyét akkor alapra állitotta a wlan kártyát így rövid ideig jó volt. Mellete volt egy régi ACER teljesen jó volt. i7-es volt.

(#612) Assyd


Assyd
csendes tag

elképzelhető, hogy ennek a Wifi problémának valami javítható ritka szoftveres oka van?

(#613) NTonee válasza Assyd (#612) üzenetére


NTonee
veterán

A windows által a telepítéskor automatikusan felrakott, vagy hardverazonosító alapján a wlan kártya gyártójától letöltött driverrel próbáltátok?

(#614) Assyd válasza NTonee (#613) üzenetére


Assyd
csendes tag

Volt a kapott CD-vel egy köröm
Letöltöttem a honlapról
és a Uniblue Driver Scanner is ment egy kört.

Lehet, hogy rossz volt a sorrend (mármint az összes driverre nézve)? DELL-eknél szokott lenni ilyesmi, hogy nem jó sorrendben pakolod fel az egyes drivereket és meghülyül~
Vagy felment az elején egy rossz és nem sikerült jól újrarakni?

Nem emlékszem pontosan hogy próbálkoztam. Egyébként az Acer Nitró-ról is sok hasonló wifi problémát olvasok, mert az is megfordult a fejemben mint opció.

[ Szerkesztve ]

(#615) aK-roy válasza NTonee (#613) üzenetére


aK-roy
csendes tag

Az ASUS gyári lemezről majd a honlapról letöltött és utoljára a kártya gyártója szerinti legfrisseb. Emlékeim szerint WLAN_QualcommAtheros_Win81_64_VER1000288-whql volt az utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#616) NTonee válasza Assyd (#614) üzenetére


NTonee
veterán

Tehát egyiket sem próbáltad.
Ha sorrend miatt lett volna, akkor nem is működne egyáltalán. Hogy a rosszat nem sikerült a másikra cserélni, azt éppen el tudom képzelni.

aK-roy: akkor oké. Azért kérdeztem amúgy, mert az asszony netbookja esetében pont ez történt. Valami fel lett telepítve anno, és ugyan működött, de gyakran belassult, meg szakítgatta is a kapcsolatot. Aztán egyszer felidegesített, letöröltem az aktuális drivert hardver eltávolítása opcióval eszközkezelőben, aztán manuálisan telepítettem (nem telepítővel) a drivert. Azóta megtáltosodott.

[ Szerkesztve ]

(#617) aK-roy válasza NTonee (#616) üzenetére


aK-roy
csendes tag

Volt nálam is illesztő progi majd hardver eltávolítás is de nem oldotta meg.

(#618) Fittike92 válasza aK-roy (#611) üzenetére


Fittike92
csendes tag

"Ha futtam a WIN8 hibakeresőlyét akkor alapra állitotta a wlan kártyát így rövid ideig jó volt"
Érdekes jelenség. Lehet, hogy csak tényleg szoftveres probléma? Jobban hajlanék e készülék felé, mint a G551-felé (kedvezőbb ár, nincs throttling).

G551(aki játszani is szokott) vagy N551 tulaj, aki szívesen válaszolna egy két kérdésre, vagy mesélne röviden tapasztalatairól, kérem írjon privátban. Nagyon hálás lennék, notebookot fogok vásárolni hétfőn és ezen két gép közül szeretnék választani. (Aki még ide nem írt :D)

(#619) NTonee válasza Fittike92 (#618) üzenetére


NTonee
veterán

,,nincs throttling"
Az N551-re gondolsz? Akkor nézd csak meg ezt a videót. A hwinfo nem hazudik. :(

(#620) Fittike92


Fittike92
csendes tag

Nagyon tetszik ez a notebook (N551) ezért bátorkodtam érdeklődni hivatalos kapcsolattal. A válasz sajnos homályos, szerintem az N551 tulajok legelső driver próbálkozása a weblapon feltüntetett volt.

"Tisztelt Ügyfelünk!

A legtöbb esetben az ilyen jellegű probléma szoftveres eredetű és azért jelentkezik, mert nem a megfelelő driver van feltelepítve a WiFi kártyához vagy nem telepítenek és a Windows update rossz drivert telepít. A honlapunkon elérhető megfelelő driver vagy előtelepített gép esetén nem vagy csak ritkán találkozunk ilyen problémával.

Tisztelettel,

ASUS szerviz-ügyfélszolgálat
ASUS Magyarország Kft. (ACHU)"

(#619) NTonee: á látom. ezek szerint semmivel nem lennék előrébb hűtés szempontjából i7-hez képest? :S (mert elég lenne az i5 is. persze ha jó lenne a wifi :D)

(#621) NTonee válasza Fittike92 (#620) üzenetére


NTonee
veterán

Nem írtad eddig, hogy i5, vagy i7 verziót vennél. Az i5-el valószínűleg hűvösebb lenne a gép és nem throttlingolna.

(#622) Fittike92 válasza NTonee (#621) üzenetére


Fittike92
csendes tag

Fentebb írtam :D Elég lenne számomra az i5, és olcsóbb is :D Ha tudnám, hogy orvosolható a wifi probléma már rendelném is. :S

[ Szerkesztve ]

(#623) revolver


revolver
aktív tag

Akkor ez az N551,vagy a G551 topic??? (már jó ideje a wifi a téma)

Nekem az lenne a kérdésem,hogy a G551 mikor lesz elérhető szélesebb körben?

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#624) NTonee válasza revolver (#623) üzenetére


NTonee
veterán

mivel az N551JM és G551JM ugyanaz a gép, csak át lett festve, így ezt a topikot nyugodtan lehet N/G551 topiknak tekinteni.
Mennyire legyen szélesebb körben elérhető? :) Itt pl elérhető, bármikor vehetsz, itt is van, tovább nem keresgélek. :)

[ Szerkesztve ]

(#625) gyulu89


gyulu89
csendes tag

Vki akinek van G551 notija, írna tapasztalatot a wifi-vel kapcsolatban? Azt hallottam ugyanaz a problémája van mint az N551-nél.

[ Szerkesztve ]

(#626) Assyd válasza gyulu89 (#625) üzenetére


Assyd
csendes tag

ezt hol hallottad? nem kötözködésből kérdezem, tényleg érdekel. Fittike most vett,
és azt írta nekem, hogy semmi gond nincs a g551 wifijével. Tesztben sem láttam ilyet. Kifejted kérlek?

(#627) olahmate1991


olahmate1991
tag

skacok én is úgy döntöttem notebookot vásárolok, és a g551 valamint n551 közt vacillálok! G551 jobban tetszik, spyduck kollégától be is szerzem valószínű!

esetleg valaki g551 vagy n551-el játszik GuildWars2 vagy World of Warcraft nevezetű játékkal, erre lenne használva leginkább? Tapasztalat?

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#628) gyulu89 válasza Assyd (#626) üzenetére


gyulu89
csendes tag

Ma voltam a laptopszalon budai üzletébe és ott mondták.

(#629) Sidorovich válasza gyulu89 (#625) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Én a budai laptopszalonban vettem 2 hete a gépet, azóta semmi gondom nem volt vele.

A wifi kimondottan jó, az albérletemben 6-7 méterre a routertől 30-ból 30 mbitet áthoz, pedig ez panel, nem egy gépnek volt már vele gondja, eddig a szoba Faraday kalitkának tűnt.
Otthon a 120-ból kb. 70-et hoz a router melletti szobában. Nagyjából 5 méter van köztük 1 fallal, annak mindkét oldalán szekrénysorral. A sebességek stabilak voltak, nemcsak speedtest hanem bő fél órás Steam letöltés is tartotta. :)

(#630) Assyd válasza Sidorovich (#629) üzenetére


Assyd
csendes tag

hát az azért 40%-os esés, pedig a szomszéd szobában van.
köszi feedbacket mindenesetre!

[ Szerkesztve ]

(#631) NTonee válasza Assyd (#630) üzenetére


NTonee
veterán

nem láttam, hogy írta volna, hogy otthon milyen routere van, ráadásul tippre nem ac-s a gépben lévő wifi kártya sem. Annyi mindentől függ ez, felesleges ennyit lovagolni a témán. Nem kell a betonbunkerben lévő routertől a ház mögötti kert végébe menni és nincs gond. Két falon, meg 15méter távolságban semmilyen wifi nem fog tökéletesen működni.
Simán meg merem kockáztatni, hogy ha az otthoni router mellé teszi a gépet, akkor sem kap 80mbit/s-nél jobb eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#632) Headless válasza Assyd (#630) üzenetére


Headless
őstag

Ez azért eléggé függ a routertől is... ha 150 mbps elméleti sebességgel kapcsolódik a router a laptophoz akkor ennél több szinte biztos hogy nem lesz... azt sajnos nem találtam meg hogy milyen wifi hálózati kártya van a G551-ben esetleg akinek van leírhatná a pontos típusát... és abból ki lehet deríteni, hogy a gép milyen elméleti sebességre képes ha 300mbps-re akkor egy megfelelő routerrel is csak 100-130 mbps-re lesz képes tehát ne várjunk el sokkal többet tőle.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#633) Assyd válasza NTonee (#631) üzenetére


Assyd
csendes tag

én már elengedtem ezt az egészet, de szeretem az új híreket felmérni.
az 1 fal 6 méter nem 15 méter és betonbunker. világos hogy sok mindentől függ. ezt már végigzongoráztuk az n551-nél. a nemtökéletes és a 40-50-60% os esés között ég és föld a különbség. nekem egy 300 ezer forintos gép ne teljesítsen így (ha már a 4. gépről hallom ezt és egy teszt is visszaigazolja, akkor én kizárom betonbunker-rosszrouter-senkinemtuddriverttelepíteni stb. eshetőségeket), pláne hogy fontos része a wifi, mert sok épületben sok féle routert használok. és bizony van hogy az ember nem tud beülni a router mellé, vagy az gyenge. akkor erre jöhet a "vegyél business laptopot és ne gamert" nem veszek. utoljára firtattam a témát, köszi mindenkinek még egyszer!

kár ezen lovagolni tényleg. mert ezek egyéni szubjektív elvárások és döntési preferenciák.

[ Szerkesztve ]

(#634) Tikakukac


Tikakukac
titán

Olvasom, hogy vannak gondok. Nálam van egy G551 és egy N551 is. Mindegyik szenved a wifivel, a routerünk egy elég drága Cisco router, lakótárs rendszergazda és ő is nézte, nem annak van baja. Még 1-1 esélyt adnak, de egyébként ez ilyen paff.

Egyébként ez nem ritka, alu fedlapos gépek és bizonyos wifikarik ezt tudják sajnos, Dell és Lenovo gépekből is van pár ami gyengus fix megoldást nem tudunk rá. Még.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#635) Sidorovich válasza NTonee (#631) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Update: TP-Link WR1043 v2.1 routerem van, most itthon vagyok, megint megmértem speedtesttel: 98 mbps a 120-ból. Olvasom, hogy többek szerint gond van a wifijével. Én nem tudom, nekem nincs bajom vele, elégedett vagyok. Bár lehet, hogy az összehasonlítási alap más, az előző laptopomhoz képest nézem, annál pedig mindenképp többet hoz. :)) (Bő 5 méterre mértem a routertől, 1 téglafalon át, családi ház.)
Amit még nem volt időm alaposan tesztelni (és karácsonyig nem is lesz sajnos), hogy több órányi folyamatos játék alatt hogy melegszik, arra még kíváncsi leszek. Egyébként eddig nekem nagyon bejön a masina, különösen a HDD gyors szerintem az átlaghoz képest, karácsonyig ki is húzom vele SSD nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#636) Dapro válasza Tikakukac (#634) üzenetére


Dapro
senior tag

g551, n551 be milyen adapter van? Nekem x550jk van és bcm43142 adapter és eldobálja a wifit, 1 napja kezdte...

(#637) Sidorovich válasza Dapro (#636) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter van a G551JM-DM057D gépemben. Wifi dobást eddig nem tapasztaltam, a sebesség esés mértékét fentebb írtam (számomra bőven elfogadható). :)

(#638) Tikakukac válasza Dapro (#636) üzenetére


Tikakukac
titán

Atheros wifis mindegyik, a két gép színében és pici vidkariban meg kijelző opcióban ugyanaz amúgy.

Amúgy este is teszteltem, 5 laptoppal azt hiszem merhetem azt mondani, hogy a gépeknek van bajuk nem a házunknak és a routernek :B Ahol az x220 tud 50 megát, ott az Asusok 30-at. Ahol az enyém tud 20-at stabilan, ott 5-öt szakadozva max a két másik. Ugyanezt mértem core2-s gépekkel is meg egy Fujival. Ez így már talán elég jó mérés. Ma fedlap drótozás lesz. Az ziher, hogy drivert mindegy mit rak fel a jónép, gyári vagy külsős, ugyanúgy rossz.

bencze94: Melegszik i7-el rendesen, i5-el 87 fok volt a teteje játék alatt proc és vga-nak is kb. i7 lehet elkapja a 100-at.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#639) Dapro válasza Tikakukac (#638) üzenetére


Dapro
senior tag

Akkor nem értem az enyém miért dobálja el most így hirtelen.. Nem is tudom mit tudnék csinálni, lehet modult cserélni benne házilag vagy nagyon macerás?
Amúgy az enyém X550jk gtx850m-el multis bf3 alatt max 81-85 cpu és 75 vga hőfokok volt. Billentyűzet meg egyáltalán nem meleg.

[ Szerkesztve ]

(#640) Tikakukac válasza Dapro (#639) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem a modul a hibás, cserélheted miután kiütött bios elérhető, de nem ajánlanám. Meg nem is az a baja.

Billzet itt sem meleg, Ekkora ventifordulathoz ekkora hőfök van és kész. i7 és 860M mesze nem netezős gép, ez van.

Na akkor mindenki másnak, hoax gyártóknak, meg csodadrivereseknek: fogtam és kidrótoztam a wifit egy x200 fedlapra, rögzítettem pont ott, ugyanúgy és olyan szögben, mint a gyári állapotút. Aki nem járatos a dolgokban: ez is egy alu-magnézium-valami keverék fedlap üzleti gépből, csak a felső 1 centije nem, ami műanyag, és ide is van kidrótozva a wifi antenna, mert így logikus és így is kéne, nem fémlapot mögéverni.

Eredmény: gyári állapot: 23 megabit, x200 fedlappal: 43 megabit. Házban nem hurcolom végig, nyilván látszik ugyanaz, mint amit mértem másik laptopokkal is. Egyszerűen ez ilyen.

Tehát aki wifi karit akarna cserélni, drivert akar cserélni vagy bármi egyebet, nyugodjon meg, a teli alumínium fedlap fogja meg úgy a wifit mint az állat. Mindkét esetben. Tehát amíg valaki azt le nem szereli nem lesz változás. Problem solved :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#641) Sárpac válasza Tikakukac (#640) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szóval újabb mérnöki bravúr! :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#642) Tikakukac válasza Sárpac (#641) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha lesz kedvem még talán leveszek egy fedlapot és megnézem, de nincs hozzá sok akaródzásom.

Ez van, ez ilyen. Egyébként mindkettő noti ugyanaz, hűtés, GPU (jó okés 2 giga vs 4 giga, valóságban a 2-t sem bírod elérni, amúgy órajelere is stimmelnek), panelben N-ből van/lesz IPS, G-ből nem (elviekben) stb stb. majd az okosok megoldják, az én dolgom ezt volt megfejteni, kész is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#643) Molk válasza Tikakukac (#642) üzenetére


Molk
tag

Szia.
Én egy G551-et (i7,860m) néztem magamnak karácsonyra.
Aztán kiderült nem is lesz IPS-sel; kicsit magas hőfokot tud elérni (95c); és most még a WiFije sincs kitalálva...
Szóval esetleg a Lenovo Y50 jobb választás lehet? (Tudom, hogy a kijelzőjét nem dícsérték...)

[ Szerkesztve ]

(#644) Tikakukac válasza Molk (#643) üzenetére


Tikakukac
titán

Y50-ről röviden: szériahibásak és törik a zsanérnál szinte mindegyik. A garancia pedig gyakorlatilag nem működik.

N551-et vegyél majd, JK végződéssel, azokban lesz IPS, GPU ugyanaz, i5 pedig untig elég szingliben, GPU limitem volt mindenben amit toltam. És hűvösebb is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#645) Dreadloord válasza Tikakukac (#644) üzenetére


Dreadloord
senior tag

A JK végződés gtx 850m-et takar, ha jól tudom... 300-ért ez már elég soványka...

[ Szerkesztve ]

(#646) Tikakukac válasza Dreadloord (#645) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy lista van a panelekről és gépekről eddig nálam, vidkari még nincs benne csak a gyári oldalon általánosságban, ha lesz gép megtudjuk. Sajnos ezek a miben mi van lutrik, hadd ne soroljam mennyi elírás meg hülyeség jön ki nagykerekből is. Ha meg 850M akkor az, akkor meg N550-et kell venni, olcsón, FHD IPS-el és kész. Nem váltja meg a világot a 860M sem, nem kell aggódni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#647) Sheld válasza Tikakukac (#644) üzenetére


Sheld
senior tag

Akkor nekem mákom van az Y50-el. Nálam tökéletes az állapota. Még a Zsanérnál is.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#648) NTonee válasza Sheld (#647) üzenetére


NTonee
veterán

Még ;] :D Viccet félretéve, óvatosan bánj vele!

[ Szerkesztve ]

(#649) Tikakukac válasza Sheld (#647) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég baj. Mármint nem az, hogy neked jó. Hanem, hogy 300k-nál annak kell örülni, hogy nem törik instant és, hogy ha szervizbe megy nem 1 évig fogsz körmöt rágni.

NTonee: Nem óvatosság kérdése. 0 perces gépek is tudják. Nálam UHD-s volt olyan, ami belül nem votl garimtaricázva a kijelző meg telikuka volt. Ergo ez is egy felújított gép volt, csak slendriánul. És nem ez az egyetlen, az fix, és nem is tudsz róla, hogy megtagadnak egyszer garit, mert csesztek matricát ragacsolni vissza.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#650) smallcurrant válasza Tikakukac (#644) üzenetére


smallcurrant
tag

Engem is ez a 2(Lenovo Y50-70, Asus) gép érdekel, bár nálam a G helyett inkább az N551.

Asus N551JK-CN067D (ezüst - fém) • Intel Core i5 • 4200H • 8GB • 1TB • 15.6 • 1920 x 1080 • FULL HD LED (IPS) / matt • GeForce GTX 850M • DOS

Erről nem tudsz véletlenül többet mondani nekem? A vinyó 5400 rpm-es? A GPU Maxwell és DDR5-ös? A VRAM mérete mekkora? A wifivel mi is pontosan a helyzet? Az Asusban gyengébb, ennek ellenére nem éri meg a Lenovo?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.