Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) RVR400 válasza verycool (#55448) üzenetére


RVR400
veterán

Ment egy privi! Köszönöm a felajánlást, de informatikusként valószínűleg nem fogok élni a lehetőséggel. :DDD

(#55452) Carline válasza verycool (#55440) üzenetére


Carline
őstag

Ja meg az, hogy elküldik az elállásos emailt az: EBUY INETRNATIONAL Co. Ltd -nek
Na ezzel a cégnévvel csak pár gány magyar webshop féle oldal aszf-ében lehet találkozni és csak név más semmi.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#55453) Zeki


Zeki
nagyúr

Off:

A Wikitech írta meg, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) több bevásárlóközpontban is razziát tartott. Az Index úgy értesült, hogy az akció során iPhone-okat, Nokia Lumiákat és Akai márkájú telefonokat foglaltak le. A NAV arra hivatkozik, hogy a viszonteladók nem fizettek jogdíjat a készülékek után.

A jogi szabályozás szerint az üres adathordozók után jogdíjat kell fizetni, és ez a telefonok belső memóriájára is vonatkozik. A befizetést az ellenőrök a telefon IMEI száma alapján ellenőrzik; ha ez a szám nem szerepel az adatbázisban, a NAV munkatársai már le is foglalhatják a telefont.

Jó kérdés, hogy az üres adathordozók után fizetett jogdíjat a telefonok valóban meg kell-e fizetni a törvény értelmében. A telefonok memóriája ugyanis nem üres: azon található például az operációs rendszer is, illetve minden előre telepített alkalmazás. Ugyanakkor a NAV munkatársai nem követtek el szakmai hibát. Az ellentmondásos helyzetre az Artisjusnak kéne megoldást találnia, de ezt a problémát az elmúlt években nem rendezték. A NAV ellenőrei tehát a jogszabályokat követve jártak el.
-----------
Hihetetlen ami ebben az országban megy. Csodálom hogy a kínából rendelt telók után nem kell még ilyen artisjus jogot is megfizetni a vámon.

[ Szerkesztve ]

(#55454) fila válasza petya0426 (#55384) üzenetére


fila
senior tag

Hahó,

Kipróbáltam a Happy hourt, és úgy néz ki nem átverés.

83,99 dolcsiért sikerült megcsípnem a W450-t!!

Volt egy félóra míg végigment fizetésig, de a paypal visszaigazolás megvan, rendelések között ott van az oldalon.

Már csak az a kérdés mit kezdek vele:) Eladó ugyan a Lenovo P770-em, de nem erre terveztem lecserélni.

Mégiscsak rózsaszín :W Párom meg már kétszer is telefont kapott karácsonyra, nem hiszem, hogy örülne neki.

Egyébként most 94 dolcsi még a pandán.

Ja azért az meg kérdés, hogy kiszállítják-e.

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#55455) sodokan válasza fila (#55454) üzenetére


sodokan
tag

gratula :P :C

(#55456) kovigyuri


kovigyuri
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ezek a kérdések nem ide valók, de tapasztalat a fontos.

Csak két szót kérnék tőletek:

1. HOTMID-től vagy MINIDEAL -ről rendeljek? Az ár ugyanaz.

2. FedEX -el, DHL-el vagy EMS-el hozassam? Melyiknél kisebb az esély VÁM-ra?

Csak azt kérem, hogy a saját tapasztalatitokat írjátok le, nem kell indokolni.

Köszönöm szépen.

Üdv.
KGyuri

(#55457) berigazek


berigazek
őstag

Ez a legjobb ROOT progi az MTK procis telóknak,ezzel sikerült 1 perc alatt rootolnom és le is szedte a gyári SU progit és nem installált semmit helyette,de viszont 100% ROOT :C
Lehet ismeritek,lehet nem,így hát megosztom veletek :R

[link]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#55458) berigazek


berigazek
őstag

Bocs,kifutottam a szerkesztési időből...sikerült elkapnom ezt a kiírást,csináltam egy képernyőmentést nagyon gyorsan.30 sec-ként ezt írja ki,ha nem használok internetet GPS mellé.Soha nem is használtam,nagyon ritkán amikor EPO fáklt töltöttem le,de most ezt írja ki,soha nem írta ki,hol lehetne kikapcsolni ezt,hogy ne jelenjen meg?Az MTK Engineering-ben az YGPS-en belül valahol?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#55459) poffsoft


poffsoft
addikt

Sziasztok!

A drasztikus akkumerüléssel kapcsolatos "fél" megoldás van:
Megtaláltam a bűnöst (wakelock monitor segített): com.android.emmc (v1.0.0.1)
Sajnos semmit nem találok róla, hogy ez mi lehet. Eszközkezelőből letiltva.
Ő ébreszti fel alvásban is a telefont deep sleep-ből (folyamatosan, 6 órás ciklusban kb 1500 alkalommal, így 3,5 órát nem deep sleepben van a telefon), ezért tölti készenlétben is ébren az idejének 60%-át (és feleslegesen pörög a proci maximumon).
A másik segítség, a DS battery saver: Agresszív profillal gyakorlatilag azonnal mélyalvásba küldöm a telefont, ahogy kikapcsol a screen. így a GSam battery monitor szerint éjjel még volt olyan időszak, amikor töltődött a telefon :D :D , készenlétben, töltő nélkül.

A kérdéseim pedig:
- tudja valaki, hogy ez mégis mi lenne, ez a program?
- vajon rendszeralkalmazás, vagy valamelyik telepített program hozta magával? Hol lehetne kinyomozni?
- mi lenne a feladata, hogy folyton ébren tartja a telefont?
- külön segédprogram nélkül beállítható-e valahogy az androidban ez az agresszív alvási szabály?
- A proci terhelés monitorozására (frekvencia, terhelés, hőfok) tudtok valami progit ajánlani? Nem lenne baj, ha a státussorba írná az infóit. Jelenleg a nofrills cpu controll-t használom a freki szabályozására, de a saját statisztikái szerint gyanús, hogy nem igazán működik: gyakorlatilag állandóan maximumon pörög a proci.

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#55461) Hali1975 válasza west76 (#55422) üzenetére


Hali1975
tag

az jo volt, de akkor majd meg letesztelem.
Elvileg itt ket ugyanolyan ZTE v970rol van szo. Es mind a ketto ket kulonbozo kartyaval ezt csinalja.

Koszi

(#55462) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

Szerintetek dispute-ra okot adó helyzet az, ha
- nov 22-edikén rendelktem pandawilltől egy készüléket singpost-tal,
- nov 29-edikén küldtek értesítést, hogy feladták, és itt a tracking number, de várjak még 4 napot, mire láthatom a tracking oldalakon.
- dec 5-én írtam a pandawillnek, hogy még mindig semmilyen oldal nem látja, hogy feladták volna, erre az volt a válasz, hogy mert a hongkongi houseware-ből jön (bármi is legyen az), és ezért tovább tart a track id regisztráció, nyugodjak meg, úton van
- most dec 8 van, és még mindig semmi nem látszik a küldeményből.

Eddig, amikor rendeltem, és megvolt a tracking number 1-2 napon belül már látták a nyomkövető oldalak. Ti ilyenkor már fenyegetőztök dispute-tal? :)

(#55463) steve1977 válasza ZaXXoN (#55462) üzenetére


steve1977
tag

Én még nem :)

(#55464) poffsoft válasza ZaXXoN (#55462) üzenetére


poffsoft
addikt

Én 21 nap után nyomom be a disputot...

Mondjuk nem nagyon izgatja fel magát sem a pp sem a dx ezen...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#55465) GIJoe


GIJoe
addikt

Nagy telefonrazziát tartott a NAV
ajaj a végén kitalálják hogy az áfa vám mellé, lesz memória adó, + környezetvédelmi termékdíj az akkura.
vége lesz itt a mókának hamarosan...

(#55466) tihibaby válasza poffsoft (#55459) üzenetére


tihibaby
senior tag

Az emmc elvileg a flash memória,de hogy az alkalmazás mire szolgálhat,passz.
Viszont az biztos hogy egy régebbi egy magos telóm után,én is feltettem a Jiayu G3S-emre a NoFrills-t,és míg a régi telóval nagyon jól működött a program,addig a Jiayut teljesen megbolondította.
Belassult,furán viselkedett,és az Antutuban feleannyi pontot ért el,mint nélküle.

(#55467) vadkörte


vadkörte
addikt

Urak! Tegnap újra kellett telepítenem a G700-at. Nem volt nagy gáz, csak kicsit sokat bazirgálhattam és nem volt valami atomstabil.
Viszont. Most sehogy nem tudok belépni a mérnökmódba. Kóddal sem. :F Ötlet?

Üdv. V. Körte

(#55468) berigazek


berigazek
őstag

Én meg hajnali fél 3-kor ROOT-oltam nagy nehezen a telót,aztán 08-kor arra ébredek,hogy ,,visszaállt" rootolatlan állapotba?Hogy létezik ez?Aztán a Framaroot-al megint sikerült...Ötletek?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#55469) janaman01 válasza ZaXXoN (#55462) üzenetére


janaman01
addikt

hát azért ha 22-én rendelted és dec 8-án még semmi, én már kimentem volna és fejbelőttem volna az összes kis kinait.....én 22 én rendeltem , és már az országban van aliról sima SG post al....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#55470) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok már irtam régebben,hogy rendeltem egy jiake p6 ot!

sajnos sok oldalon nem irják le ! a készülék rendelkezik notileddel és OTG funkcióval is! nekem már elvileg német országban van remélem a jövöhéten egy jó kis tesztel tudok szolgálni!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#55471) motoflug


motoflug
őstag

Üdv!
Megpróbálom itt is.60-70 körül kellene ajánlanom phabletet (5; 5,3"-nál nagyobbakat). A Concorde 5700, illetve az LG G Pro LITE kivételével tudtok még valamit ajánlani hazai supporttal? Jól sejtem,hogy utóbbi eléggé gyengusz hardveresen? :R

(#55472) Raqueia válasza janakbacsi (#55446) üzenetére


Raqueia
tag

A miui appstoreban van egy olyan app hogy google installer. Azt telepitsd éa utana azzal tudod a playt es egyeb gappsot felrakni. Lehet kell xiaomi account, de azt nem nagy szám rittyenteni egyet.

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#55473) tigri44


tigri44
tag

Bár nem ez az első androidos telefonom de ez az első "echte" kínai,egy xiaocai x9 és eddig ennyire nem kellett belemásznom egyikbe sem :) Szeretném lementeni az eredeti romot és az eddig olvasottak alapján úgy látom hogy rootolás után ,ami megvolt fel kell tennem a cwm-et e szerint [link] majd a cwm-el lementeni a romot e szerint [link] Erősítsen már meg valaki,hogy jól gondolom pls. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55474) cappa72 válasza tigri44 (#55473) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mentesre van link a temaosszefoglaliban. Azzal kezdj.
Es ne elégedj meg egyfele mentessel.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#55475) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
Zte V967S telóra telepítettem a MIUI V5 3.11.29 rom-ot és utána invalid imei üzenet fogad induláskor. Kipróbáltam az imei javításos módszert, de nem segített. Arra gyanakszom, hogy az van a háttérben, hogy a rom telepítéskor valamiért kikapcsolta a mobil egységet a telómban, ugyanis MobileUncleTools-al a CDS info-ba belépve az látom mindkét sim-nél, hogy radio status: radio off.
Tudna valaki abban segíteni, hogy vajon hogyan tudom megoldani a problémát?

(#55476) mariobros


mariobros
tag

Sziasztok!
Nem régiben vettem egy Overmax Veritas-01-es mobilt [link], nagyon megvagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom. Korrekt ár/érték arány, jó teljesítmény, letisztult, teljesen AOSP 4.2.1-es androiddal. Root is meg van, szóval hozzátudok férni a rendszerfájlokhoz. A kérdésem az lenne, hogy vajon meglehet oldani valami okossággal, hogy felcserélje a belső memóriát a külső SD-ével? 2gb belső memória elég kevéske. Előre is köszönöm a választ! :R

Üdv: Dani

(#55477) mariobros válasza mariobros (#55476) üzenetére


mariobros
tag

Közben megoldottam, át kell írni egy root hozzáférésű fájlkezelővel (én Total Commander-t használtam, gond nélkül ment) a következő fájt: system/etc/vold.fstab
Megnyitjuk szöveges szerkesztéshez, és ezt fogjuk látni:

## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat (san@android.com)
##

#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label - Label for the volume
## mount_point - Where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
######################

## Example of a standard sdcard mount for the emulator / Dream
# Mounts the first usable partition of the specified device
dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host
## Example of a dual card setup
# dev_mount left_sdcard /mnt/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host/mmc0
# dev_mount right_sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.2/mmc_host/mmc2

## Example of specifying a specific partition for mounts
# dev_mount sdcard /mnt/sdcard 2 /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

# usb otg disk
dev_mount usbotg /mnt/usbotg auto /devices/platform/mt_usb /devices/platform/musbfsh_hdrc

Írjuk át erre:

## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat (san@android.com)
##

#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label - Label for the volume
## mount_point - Where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
######################

## Example of a standard sdcard mount for the emulator / Dream
# Mounts the first usable partition of the specified device
dev_mount sdcard /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host
## Example of a dual card setup
# dev_mount left_sdcard /mnt/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host/mmc0
# dev_mount right_sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.2/mmc_host/mmc2

## Example of specifying a specific partition for mounts
# dev_mount sdcard /mnt/sdcard 2 /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

# usb otg disk
dev_mount usbotg /mnt/usbotg auto /devices/platform/mt_usb /devices/platform/musbfsh_hdrc

REBOOT! Kész, örülünk :C

[ Szerkesztve ]

Üdv: Dani

(#55478) fotosjani válasza vadkörte (#55467) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Lehet nincs teljes Root jogod.

(#55479) chesterboy


chesterboy
aktív tag

TWRP-ből való mentésnél miket kell menteni?

(#55480) Švejk


Švejk
őstag

Azta, Happy Houron nem árt majd odafigyelni! Az Exynos 4412-s Newman N2 hétfőn 100$ lesz. Röhej. :D

(#55481) fi:zi'k válasza Švejk (#55480) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez most jó vagy rossz? :D
Amúgy pontosan hol is van ez?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#55482) Švejk válasza fi:zi'k (#55481) üzenetére


Švejk
őstag

Ez, kérlekalássan, röhej ár egy ilyen telefonért. 100 dolcsi, miközben tudásra egy Galaxy SIII.
Pandawill.com, illetve annak akciója, a happy hour. Éjfélkor pontosan ha rányomsz az akciós árra, lehet hogy egy akciós példány lesz a tied. És akkor nagyon jól jársz.

(#55483) konigjanos válasza Švejk (#55482) üzenetére


konigjanos
senior tag

Én csak ezt a hetet látom, te hol látod előre?

(#55484) RBJ


RBJ
addikt

Melós telefonnak keresek dual kínai land rover szerűt. Nem találok sehol. Pár hónapja még ömlesztve volt vele az apróhírdetés.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#55485) Thrawn válasza RBJ (#55484) üzenetére


Thrawn
félisten

Runbo X5 :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#55486) Maximum1 válasza Švejk (#55480) üzenetére


Maximum1
őstag

itt 133$ de a Te 100$-osod az MT6589

(#55483) konigjanos ráklikkelsz a hétfőre ;)

[ Szerkesztve ]

(#55487) zsolx


zsolx
tag

Keresek valakit Debrecenben aki nagyon benne van az androidban. Egy Neken N6-ra kellene felrakni CWM-et. Én már feladtam :(

(#55488) KurtCobain válasza konigjanos (#55483) üzenetére


KurtCobain
őstag


Főoldalon, bal oldalt. De ha rákattolok, az e heti jön be..

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#55489) steve1977 válasza KurtCobain (#55488) üzenetére


steve1977
tag

Csak ne játssza el a panda, hogy körönként 5-5 darabot dob be...

(#55490) citkar válasza steve1977 (#55489) üzenetére


citkar
addikt

Hát az alapár is 109.99 USD. Szóval okés, hogy olcsóbban jobb, de már ez az ár igencsak olcsó és kedvező.

(#55491) drr


drr
őstag

Jiayu G3T megrendelve 167.5$-ért. Kösz a semmit segítség terén... :(((

[ Szerkesztve ]

(#55492) fi:zi'k válasza Maximum1 (#55486) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi a tippet.
Egyébként milyen közösségi támogatás van az N2 mögött?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#55493) steve1977 válasza citkar (#55490) üzenetére


steve1977
tag

Bocsi, de valamit nagyon félrenéztél :) [link] Ha valahol tényleg 109$-ért látod, kérlek írj :)

(#55495) steve1977 válasza drr (#55491) üzenetére


steve1977
tag

Itt olvashatsz róla [link], mivel a procisebességen kívül full ugyanaz a teló, a saját topikot ezért nem is használják....

[ Szerkesztve ]

(#55496) citkar válasza steve1977 (#55493) üzenetére


citkar
addikt

Tényleg, egy másik néhánnyal feljebb lévő hozzászólással összekevertem.

(#55497) sodokan válasza steve1977 (#55489) üzenetére


sodokan
tag

ink azt ne játssza el amit a lenovo k900-zal, már égette a zsebem a pénz, aztán amikorra ki volt írva, más telót tettek be :)

(#55498) Švejk válasza Maximum1 (#55486) üzenetére


Švejk
őstag

Ímélben kaptam a Happy Hour hirdetést. Tehát csak tudom ;)

[ Szerkesztve ]

(#55499) Alone50 válasza steve1977 (#55493) üzenetére


Alone50
csendes tag

(#55500) Alone50


Alone50
csendes tag

Hmm? :-)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.