Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) GJ70 válasza cappa72 (#54900) üzenetére


GJ70
tag

A needrom oldaláról töltöttem le olyat is ami sd-ről telepszik - fel is ment próba képpen 2 verzió is, de nem nagyon tetszett.
Illetve olyat is letöltöttem, amit flashtoolal lehet telepiteni,az előbbieket akartam volna lecserélni, de ez meg már nem ment fel a leírt probléma miatt.
Az érdekes az, hogy samsungjaim voltak előtte, ott is csreberéltem sd-ről meg odinnal romokat, ne, volt probléma, sőt még elcseszett félretelepített, romot is sikerült helyrerakni.
Itt meg megállt a tudomány.

(#54902) fodi11 válasza szobipeti199 (#54856) üzenetére


fodi11
csendes tag

Off: Bocsi, nem ide

[ Szerkesztve ]

(#54903) cappa72 válasza gyurci83 (#54899) üzenetére


cappa72
nagyúr

Masik sd kartyaval is ugyanez a helyzet?
(Hatha a foglalat nem jo?)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54904) hzx0 válasza GJ70 (#54898) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ebbe az spft 4032 hibába jó párszor bele futottam már. Ha tudod melyik rom volt rajta eredetileg és el is érhető az csont nélkül fel fog menni. Eddig ez a hiba mindig akkor jött elő ha az eredeti preloader felül lett írva frissítéskor. Az eredetileg telefonon levő rom minden esetbe felment és a telefon újra működöt.

(#54905) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Samsung Galaxy Core DuoS-ről mik a tapasztalatok?
Ár/érték arányban elég jó, de nem tudom más (nem neves) gyártónak milyen hasonló paraméterű készüléke van. Ha írnátok pár konkurens készüléket, azt megköszönném! :R
(min. 1Gb Ram, 2magos proci, 4"-4,3"-4,5" kijelző)

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#54906) cappa72 válasza hzx0 (#54904) üzenetére


cappa72
nagyúr

:K
Ezert javasoltam az xda linket, ott hatha valamelyik az o verzioja.
Remenykedjunk.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54907) tolvaj! válasza dussy (#54905) üzenetére


tolvaj!
őstag

gyakorlatilag szinte minden kínai teló ketté hugyozza a középkategóriás samukat.

THL w100; jiayu G3S-T ez a kettő van ott kijelző méretben amit te szeretnél (4,5" ), de természetesen van nagyobb is, viszont kissebb nem igazán van. esetleg haier W718 (4" ), de abban "csak" 512 ram van.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54908) dussy válasza tolvaj! (#54907) üzenetére


dussy
őstag

Köszi a gyors választ, máris rákeresek a típusokra.
Megbízhatóságuk, beszerzésük, modding az említett telóknak mennyire támogatott?
Esetleg még S4mini DuoS vagy a Lenovo A820?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#54909) kisda válasza Indy1 (#54897) üzenetére


kisda
aktív tag

Az a gond, hogy nincs tapasztalatom ezzel a SoC-al, és nem IPS kijelző. Vagy tévedek?

(#54910) tolvaj! válasza dussy (#54908) üzenetére


tolvaj!
őstag

S4 mini duos egy másik kategória. arra inkább azt tudnám mondani, hogy a felső kategória aljánál kicsit magasabban van. ha azt nézed, hogy a tavalyi csúcsnál több ramot raktak bele, és egy olyan erős kétmagos procit, ami majdnem lenyomja a samu saját 4 magosát.... szóval az egy jó telefon, csak nem éri meg az árát. a samu olyan mint a legtöbb ember.... többet gondol magáról, mint amennyit ér ( kötözködők figyelmébe a legtöbb emberbe én is beletartozom :P ) éppen ezért túlárazza a termékeit.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54911) Zeki válasza gwagen (#54893) üzenetére


Zeki
nagyúr

Persze, vegyél vagy tízet, és akkor eladod őket nagy haszonnal.

Az van, hogy mindig nulla értékeléses friss húsok kezdik ott árulni nagyon olcsón a telókat, aztán ezek valszeg egyszer el is tűnnek. Telefon meg nem lesz.

Anno ezen már valahol dumáltunk, hogy ha az ali csak akkor fizet, ha te jelzed, hogy megérkezett az áru és minden okés, akkor mi ebben a biznisz a kamu eladónak. Nem tudjuk. Lehet az alinak biznisz, addig is jó sokáig ül a pénzeden.

[ Szerkesztve ]

(#54912) kgymac válasza cappa72 (#54906) üzenetére


kgymac
őstag

És a link, amit kapott (Cappa72 #53194-os postja) segíthetett volna a probléma megoldásában, ha figyelmesen olvassák ("...aztán ez volt a baja [link]" win7 driver gondok, winxp-vel ment fel végül, 4032 hiba nélkül)

szerk:
@hzx0: csak hát nincs mentése a saját romjáról (Cappa72 MtkDroidTools leírása alapján sem)

[ Szerkesztve ]

(#54913) dethroner


dethroner
veterán

Jiayu G3T lenne a befutó. Viszont nem értem, van ahol a részletezésnél vannak képek a languages képernyőről, ahol néha van magyar nyelv, néha nincs. Ugyanez a helyzet a táblázatos felsorolásnál is, néha van több tucat nyelv köztük magyar is, néha csak néhány.
Itt lenne eddig a legolcsóbb, de itt megy csak angolul tud, szerintük :F Most akkor hogy is van ez?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54914) Mercutio_ válasza dethroner (#54913) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz be a topicjába, ott megmondják mi a szitu, de valszeg alapból nincs magyar, viszont már portoltak rá olyan rendszert, amiben benne van a magyar nyelv is.

Kérdés: Van kínai 1 sim-es droidos telóknak topicja?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54915) cappa72 válasza gyurci83 (#54899) üzenetére


cappa72
nagyúr

Holnap este 9 utan skype/ teamviewer kombóval rá tudok nézni.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54916) gwagen válasza Zeki (#54911) üzenetére


gwagen
csendes tag

Kösz a korrekt választ

nft1

(#54917) w.miki válasza tolvaj! (#54907) üzenetére


w.miki
veterán

csak ezek nem mennek voda 3g-n :(
volt egy topik, valaki összeszedte, mik mennek voda 3g-n, az melyik is volt? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#54918) tolvaj! válasza w.miki (#54917) üzenetére


tolvaj!
őstag

sacco írására gondolsz. Keress rá kérlek, most nem tudok linkelni. Amúgy nem írta, hogy milyen kártyát használ.

Amúgy butaságot írtál, mennek, csak nem mindenhol! Ez fontos különbség.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54919) w.miki


w.miki
veterán

talán ez, voda 3g
ráadásul a +vám + fa miatt már nem is biztos, hogy jobban megéri külföldről rendelni, mint az edigitalból... :x

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#54920) carbapenem válasza Zeki (#54911) üzenetére


carbapenem
tag

Az Ali akkor fizet 60 napon belül, ha jelzed hogy megjött a cucc, de 60 nap után ha nem jelezted hogy gebasz van, én régebben úgy olvastam, akkor megy a lóvé az eladónak.

(#54921) szili.tamas1 válasza Zeki (#54911) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Már egyszer leírtam, leírom megint. Vannak tapasztalatlan vásárlók és/vagy netes fizetésre alkalmatlan kártyával rendelkezők. Elutalják a pénzt, és helló. Ott nem játszik az alis védelem.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#54922) krisi08


krisi08
tag

Jó estét!

Négy magos 2simes telefont keresek kb 240 dollárig mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm előre is!

(#54923) rep3at


rep3at
őstag

Erről mi a véleményetek?

Így elsőre egész jónak tűnik ezért az árért.

Ezekre használom a telefonom:

- telefonálás
- zenehallgatás
- néha egy-két fénykép főleg telefonon való nézegetésre
- egyszerűbb játékok

Külön előny a gyári "holo" felület, eddig ez nyerte el legjobban a tetszésem a sok közül.

Szerintem ezen az áron hasonló hardverű készüléket keresve sem találok. Garancia nálam nem igazán feltétel, még egy mobil sem romlott el nálam pedig elég sok volt.

Előre is köszi a választ.

Forward thinking. كرر

(#54924) Alone50 válasza rep3at (#54923) üzenetére


Alone50
csendes tag

A feleségem bő 1 hónapja ilyet használ. Csak jót tudok róla mondani.

(#54925) rep3at válasza Alone50 (#54924) üzenetére


rep3at
őstag

Hangminőség fülessel milyen? Ti mennyiért szereztétek?

Kb. 70 dollárért hozzá lehet jutni, szerintem ebben a kategóriában a legjobb vétel.

Forward thinking. كرر

(#54926) cappa72 válasza rep3at (#54923) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én a v889m -et jobbnak érzem.
Igaz, az csak 4.0 Gingerbred-del jön.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54927) tolvaj! válasza cappa72 (#54926) üzenetére


tolvaj!
őstag

:F :F :F

ICS nem? :)

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54928) rep3at válasza cappa72 (#54926) üzenetére


rep3at
őstag

Na igen, bár szerintem túl nagy különbség nincs a kettő között úgy nézem, nekem formára is jobban bejön amit linkeltem. Lehet hogy karácsony után megpróbálkozom egy ilyen rendeléssel (+ fólia + szilikontok persze), céljaimnak tökéletesen megfelel úgy nézem.

Forward thinking. كرر

(#54929) cappa72 válasza tolvaj! (#54927) üzenetére


cappa72
nagyúr

Huuuu.... Itt valamit nagyon megkavart a t9 szotar! ;] :B
Ja igen... ICS.
Bocs.

(Szuletesnap0ztunk picit...)

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54930) vadkörte válasza cappa72 (#54929) üzenetére


vadkörte
addikt

"Szuletesnap0ztunk picit..."

Picit mi? ;] ;] ;]
Másnapocska, aznapocska?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54931) Alone50 válasza rep3at (#54925) üzenetére


Alone50
csendes tag

Nej nem használ fülest, nagyritkán bluetooth-os headsetet. Nem panaszkodott. Pedig nem szokta visszatartani.
70 egynéhány dodó volt.
Ígérem, kipróbálom fülessel.

(#54932) rep3at válasza Alone50 (#54931) üzenetére


rep3at
őstag

Köszi a segítséget. Egyenlőre még nincs meg a pénz de rajta vagyok. Viccesnek tűnik hogy ennyi pénzt nem tudok összeszedni de csak egy telefont szokásom tartani és inkább másra költöm a pénzt mint telefonra, szóval a mostani készülékből fogok kiindulni, lesz ami lesz :)

Forward thinking. كرر

(#54933) kisda


kisda
aktív tag

Feltettem a Star S5-re a Chainfire 3d-t, de nem bootol be a telefon... Mit lehet vele kezdeni?

(#54934) Alone50 válasza Alone50 (#54931) üzenetére


Alone50
csendes tag

Egy Thomson fejhallgatóval kipróbáltam (kosaras, nem a hallójáratban feszül). Ezzel szoktam zenét hallgatni, amikor zenét hallgatok azért, hogy zenét hallgassak.
Kifejezetten jó hangja van.

(#54935) tvamos válasza Zeki (#54871) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt szomoruan olvasom! Akkor igyis, ugyis cserelgetnem kell a sim kartyakat.
Igy tulajdonkeppen akar egy sima 1 simes is eleg lehet...
(Mindketton van 3G, csak nem ugyan abban az orszagban mukodik.)

(#54873) tolvaj!
"vowney v5 sense rommal mindkét kártyán tudja, de nem egyszerre elvileg, viszont kapcsolható."
Termeszetesen nem egyszerre kell menjenek 3G-n, csak tudja mindket kartyahelyen!

(#54869) berigazek
"Hardweraprón van eladó ilyen telefon :-)"
Pontosan melyikre gondolsz?

(#54914) Mercutio_
"Kérdés: Van kínai 1 sim-es droidos telóknak topicja"
Ez engem is erdekelne... Vagy jo lenne itt beszelni roluk. Vagy nem tudom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54936) balazs1022 válasza kisda (#54933) üzenetére


balazs1022
őstag

Sziasztok:
Melyik a jobb választás?
3G internetezni kellene. Meg jó lenne ha lekapcsolna a kijelző telefonáláskor.
Charmpin
HM1

Köszi szépen!

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#54937) KurtCobain válasza tvamos (#54935) üzenetére


KurtCobain
őstag

Mindkét kártyahely alkalmas mobilnetezésre, de nem egyszerre (az már a dual active lenne). Beállításokban ki lehet választani (a legtöbb telefonnál), hogy melyik slot legyen a 3G-s. ThL W100, Lenovo A660, Jiayu G3/S/T legalábbis tuti! ilyen. Ahogy tolvaj! említette, a Vowney fekete bárány, mert alapból csak a microSIM slot tudja a 3G-t, de custom ROM-okkal már választható a másik is.
A legbiztosabb, ha az adott teló topic-jában rákérdezel. Már ha van.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#54938) tvamos válasza KurtCobain (#54937) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ertem. Akkor amit en gondoltam, az csak arra a Vowney-ra volt igaz, es a tobbire nem.
Egyre jobban tetszik a Jiayu G3T, de keresem benne a hibat... Majd megnleez az is!
.... meg mindig olyan dual sim telot keresnek, emire van CM is ...
Mas sem tyalal? Vagy csak en vagyok bena? Lehet 5"-es is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54939) kisda válasza kisda (#54933) üzenetére


kisda
aktív tag

Próbáltam feltenni egy update romot az S5-re, végigfutatta szépen, majd aksit betettem, de nem reagál semmire. Ekor próbáltam újra csinálni a folyamatot,majd ez az ablak fogad:Kép

Ilyenkor mit lehet tenni? :/

(#54940) tolvaj! válasza tvamos (#54938) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem vagy béna, MTK platformra NINCS CM. Majd egyszer lehet lesz, de nem biztos. Cserébe viszont van gravity box. Nemtudom, a qualcomm dual telók hogy vannak elengedve CM -vel, de szerintem azok sem dúskálnak térdig.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#54941) balazs1022


balazs1022
őstag

Ha 3G.s mobil internetre vágyom, akkor milyen márkájú telefont keressek, avgy mit nézzek a specifikációk között? Elég csak annyit h 3G? Mert olyanból a Cubot tetszik.

De akkor miért írja egy Cubotos , hogy 3G-re nem jó?ez a kiszemelt

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#54942) kgymac válasza kisda (#54933) üzenetére


kgymac
őstag

Visszaállítani az aktuális/elmentett romodat + hard reset. Legközelebb figyelmesebben elolvasni (esetleg pluszban infót keresni) a telepítendő apk-ról. Max GB-.ig működik, ICS-től felfelé általában kikészíti a telefonokat.

szerk: a preloader lehetett a hiba. Az eredeti romodat kéne feltenni (amivel kaptad és ugye lementetted?).
Bővebben keress rá a '4032'-re a 'gyorskeresés itt'-be írva, a lap tetején.

[ Szerkesztve ]

(#54943) kgymac válasza balazs1022 (#54941) üzenetére


kgymac
őstag

Minden olyan teló jó, ami wcdma-t tud 2100MHz-n (ez is, de elkerülte a figyelmed, hogy "Out of stock" - nincs raktáron). Ha vodás vagy, hiányozhat az ország egy részén a 900MHz is, de az eléggé helyfüggő. Sok vodásnak elég a 2100, ritkábban lakott helyeken van 900 (előnyösebb nagyobb távolságok esetén). Tré, pannon csak 2100-at használ jelenleg (mert ugye beindult a freki biznisz).

(#54944) Mercutio_ válasza tvamos (#54938) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keress róla tesztet, az építési minőséget mintha kritizálták volna, amúgy a G4 kicsit többért nem lenne jobb?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54945) b0bcat válasza KurtCobain (#54937) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem vitázni szeretnék, hanem komolyan kérdezem: ha ez a helyzet (mármint, hogy te választod ki szoftveresen, hogy melyik kártyáról menjen a 3G), akkor miért van rengeteg telefonon úgy megkülönböztetve a két SIM slot, hogy "GSM" és "WCDMA"? Hiszen akkor mindegy lenne, melyik kártyát melyikbe teszed, nem? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#54946) gyurci83 válasza cappa72 (#54903) üzenetére


gyurci83
újonc

Szia,

Köszi a segítséget, a MicroSD kártyával volt baja a telónak, egy másikkal sikerült.
Érdekes, mert az upg előtt látta kártyát, de az a lényeg, hogy működik.

Gyurci

(#54947) Mercutio_ válasza b0bcat (#54945) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, de a ZTE V970-en is így van mégis bármelyik slotba teheted a 3G-s netes sim-et.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54948) ther


ther
aktív tag

Üdv!

ZTE v889s készüléknél, annak ellenére, hogy ki van kapcsolva az adatkapcsolat, és a 3G egy G betűt jelez a status bar-on (a GPRS miatt, ha jól tudom). Kérdésem az lenne, hogy ezt hogy lehetne ki kapcsolni, illetve biztosnak lenni, hogy nem generál adatforgalmat? Nincs mobilnet előfizetés és nem szeretném ha véletlenül is netet használna wifin kívül.

Hasonlóan jelenik meg, mint itt, bár ez a kép egy Lenovoról van: [link]

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#54949) vadkörte válasza b0bcat (#54945) üzenetére


vadkörte
addikt

Azért, mert bizonyos dualSIM-es telefonoknál - típusokat ne kérj - mindkét SIM slot képes valamelyik 3G szabvány kezelésére. Ezeknél a SIM kezelő menüben TE tudod kiválasztani, hogymelyik SIM legyen a 3G-s SIM.
Emellett vannak olyan telefonok, ahol az egyik slot csak GSM (és természetesen max. EDGE) a másik 3G (TD-SDMA, WCDMA) képes. Itt a gyártó rövidre zárta a dolgot.

(#54948) ther:
Ha a SIM kezelőben kikapcsoltad az adatforgalmat, akkor elméletileg nem lehet adatforgalom, mivel ninsc engedélyezve. Ha a térerőjelzőn van felfelé/lefelé mutató nyilacska és felette abal felső sarokban "E", vagy "H" akkor van adatkapcsolat. A "G" azt jezenti, hogy az adaott slot milyen szabványra van állítva. GSM, vagy 3G.

ui.:
Ha hülyeséget írtam volna a guruk majd kijavítanak.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54950) cappa72 válasza ther (#54948) üzenetére


cappa72
nagyúr

A kijelzés arra vonatkozik, hogy épp milyen hálózat érhető el.
Ez nem jelenti azt, hogy generál adatforgalmat, hiszen az nincs bekapcsolva. Tehát biztos lehetsz benne, hogy nem generál adatforgalmat, ha nem kapcsoltad be.
Ennek az eltüntetése a rendszerprogramok módosításával lehetséges.

szerk.:
@(#54946) gyurci83
:C
Az jó hír, hogy megoldódott, hát ugye a rossz hír, hogy van egy döglött sd kártyád.
Viszont a telefon akkor használhatóvá válik :)

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.