Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) sec0nd válasza UnConnecteD (#54023) üzenetére


sec0nd
tag

Nekem ezt írta, melyiket ajánlod?

(#54102) Dot válasza cappa72 (#54100) üzenetére


Dot
őstag

Igen engedtem neki. Fel is rakta a cwm-et! :)
Tudom mi a baj! Innen rossz csomagot töltöttem le! 4.3-as androidhoz valót! Nem láttam 4.2.1-hez valamiért azt töltöttem le! :D 4.2.2 kell neki! gapps-jb-20130812-signed.zip ez fent is van, jól fogadott, ahogy kell a beállításokkal. Menübe minden rendbe volt kivéve, hogy nem látom a play-t. Az alkalmazások/összes nél ott van a Google Play Szolgáltatások.
Valamit az 1. indításnál nem állíthattam be?

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#54103) zoollerman


zoollerman
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, szerelésben jártas fórumtárstól. Adott egy Lenovo A760, aminek egy hét után meghalni látszik a kijelzője, bár reménykedem hogy még sem. A kép széle halványan villódzik, középen jóval sötétebb a tónus, és az egész szellemképes. A képeken látható "beégés" szerű tünet idővel halványul, de mindig felváltja a később megnyitott, majd háttérbe került kép. Abban reménykedtem hogy esetleg kontakt hiba, de szétkaptam megpiszkáltam a csokit, semmi hiba. A fő kérdések a következők:

1. Azt gondolom hogy ez hardver hiba, de ha kicserélem a kijelzőt (talán menni fog, varrógép műszerész vagyok, az meg ugye majdnem android...) akkor nem fogja egy hét után az új kijelzőt is megfőzni az esetleg hibás vezérlés?

2. Érdemes nekem nekilátni tudva azt, hogy elvben a garanciát vállalná a kínai eladó, viszont az oda vissza kb 2 hónap. Egy kijelzőt beszerzek 2 hét alatt.

3. Elég sok hasonló IdeaPhone screen problémával keresik a Lenovo hivatalos fórumát, pl A780 esetében egyenesen "Mass defect" - ről beszélnek az orosz romgyárosok.

Szóval tud valaki tanácsot adni?

Ps.: Recowery képernyő is ugyanezt csinálja.

(#54104) janaman01


janaman01
addikt

az mt6517 telókat is kellene látnia az mtkdroidtools-nak....mert az istennek nem akarja látni, és igazából, mikor usb n feldugom gépre, , az eszközkezelöben mt6517 mobile ir ki amihez telepiteni kellene a drivert, de ezidáig bármilyen mtk usb drivert raktam rá,egyiket sem fogadta el...valami tipp?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#54105) ÁrPi2 válasza zalman90 (#54092) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Kösse föl a mediatek a gatyáját?

Atomerőműkapacitásigényben is le van maradva meg árban. Ne kösse föl.

( Mt6589t vagy mt6588 (pl. HongMi2 pletyka) nekem már elég 4,5 és 5,5 col közti
fullHD vagy pláne "csak" HD kijelzőkhöz.
Vagy természetesen a Mt6592 is :)

Megj.: A retinám (az alma marketingesei szerint ugye) 326 dpi környéke fölötti sűrűségben már nem igazán különböztet meg képpontokat...

Hát mondjuk topikunknál maradva minek 4k -s videót lejátszani ezeken a col méreteken ?

[ Szerkesztve ]

(#54106) citkar válasza ÁrPi2 (#54105) üzenetére


citkar
addikt

És fogyasztásban is beéri elég kevéssel a MediaTek, aminek sokan örülnek, szerintem elég gazdaságosan fogyasztanak a 6589-esek és hátha még kedvezőbb lesz a 6592-es 8 magosé. Amennyiben így lesz valószínűleg azt választom következőnek is és szerintem lesznek még páran.

(#54107) djnice válasza €uro (#54074) üzenetére


djnice
veterán

Ismert hiba ennél a modellnél. Kilazul az érintőpanel szalagkábelét leszorító csati. Szét kell szedni, visszanyomni a helyére és leragasztani.

(#54108) dlaj


dlaj
őstag

Tudja valaki, hogy manapság, mennyit vonnak a számlámról forintban, ha a paypalon keresztül fizetek 89 dollárt?

(#54109) vadkörte


vadkörte
addikt

Az teljesen normális, hogy az MTK Droid 2.4.8 már lassan egy órája menti a ROM-ot és ebből vagy 50 perce a nodl_protect_f.ext4.tar-nál tart? A Backup userdata and cache nincs bepipálva, hisz még semmiféle testreszabás, apptelepítés nem volt.
Nem merem piszkálni sem a telefont, sem a progit, had dolgozzon.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54110) RVR400 válasza dlaj (#54108) üzenetére


RVR400
veterán

1. Senki sem tudja milyen banknál vagy
2. Azt sem, hogy milyen számlacsomagod van, így fogalmunk sincs, hogy mennyi lehet a devizaváltás
3. Azt sem tudjuk, hogy beállítottad-e, hogy a bankod váltson vagy a paypal

Szóval, ha mindezen infók birtokában leszel, akkor már egyedül is fogod tudni, de a legpontosabban akkor lehet megmondani, ha már kifizetted. :D

(#54111) RVR400 válasza zalman90 (#54092) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor mostantól kezdve átmehet a 3D-s okostévékbe a sok felesleges funkcióval, talán úgy elfogadható árat tudnak mondani rá. :)

(#54112) dlaj válasza RVR400 (#54110) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, még annyit kérdeznék, hogy mi a kedvezőbb, ha a bank vált, vagy ha a paypal?

(#54113) KurtCobain válasza dlaj (#54112) üzenetére


KurtCobain
őstag

A bankod!

Mmm'kay?

(#54114) dlaj válasza KurtCobain (#54113) üzenetére


dlaj
őstag

:R

(#54115) cappa72 válasza vadkörte (#54109) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem az nem nornalis.
Nincs veletlenul egy rejtett ablakban egy uzenet?
Nekem volt mar ilyan hogy vart vart, aztan veletlenul lecsuktam a droidtoolst es ott volt hogy "compress backup?"
Tehat vegzett csak nem lattam.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54116) vadkörte válasza cappa72 (#54115) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem nincs semmi rejtett ablak. Sem a PC-n sem a telefonon. Az elmúlt egy órában kemény 18MB-ot mentett.

Meg gondolom az sem teljesen OK, hogy csak feladatkezelőből tudom leállítani a DroidTools-t... :((
Csak egy 2GB-os microSD-t találtam, nem hiszem, hogy kicsi lenne. A 8-ast nem akarom kivenni az Ace-ből, arról fut a programok 90%-a

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54117) west76 válasza vadkörte (#54116) üzenetére


west76
aktív tag

Valószínű, hogy nálad más a gond, de nekem akkor volt ilyen amikor elfogyott a szabad hely... :) sokat agyaltam mire rájöttem :D

(#54118) vadkörte válasza west76 (#54117) üzenetére


vadkörte
addikt

Tudnám mi a f@&#t mókolt rajt a kicsi sárga előrébb lennék. Most épp a tiklábmintás Recovery menüpontjait fordítom GTranslate-tel, - a másik telefonról - hátha okosodaok valamit.
Az NVRAM-otlementettem, elvileg az IMEI-ket is.
Utána megáll a tudomány.

Üdv. V. Körte

(#54119) vadkörte válasza vadkörte (#54118) üzenetére


vadkörte
addikt

Bocs. Kifutottam. ILYEN a Recovery-je.

Bocs a képminőségért, mobillal készült, vaku nélkül és kézből...

Üdv. V. Körte

(#54120) vadkörte válasza vadkörte (#54119) üzenetére


vadkörte
addikt

A franc se érti ezt. Két ujraindítás után, már a boot.img-nél tart... :U
Még a végén sikerül?

Üdv. V. Körte

(#54121) szabos válasza vadkörte (#54120) üzenetére


szabos
tag

Jó lesz az!
Utánna jöhet a CWM.

(#54122) vadkörte válasza szabos (#54121) üzenetére


vadkörte
addikt

Azóta vagy 5x volt restart, W8 update, megkapta a 8GB-os Samu kártyát, hátha. A saját USB kábelét (eddig az Ace-ét használtam) is kibontottam, hátha. Hisztis egy telefon ez, most már tuti, hogy nő. :)
Basszus irgalmatlan lassú ez a backup... Most épp a recovery.img-nél áll. Ünnepnap lesz, ha egyszer lefut.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54123) Zeki válasza CoolBoy323 (#54066) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont!

Ha paypal egyenleggel fizettél, akkor oda megy a visszautalás, ha a paypallal úgy fizettél, higy a bankkártyádról vonódott le az öszeg, akkor pár napon belül oda megy vissza.

(#54124) dReFiX


dReFiX
senior tag

minideal.net
THL W100S MTK6582 1.3GHZ Android 4.2 4.5inch IPS Screen 138$
THL W200 MTK6589T 1.5GHZ Android 4.2 With 5.0inch IPS screen 179.99$
ThL W8s 2GB/32GB MTK6589T 1.5GHZ Android 4.2 13.0MP Camera 239.99$

[ Szerkesztve ]

(#54125) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Faternak kellene valami 4 magos hardveresen erős kínai csoda, lehetőleg 2giga rammal. Méretben 4,3-4,7 col lenne az ideális. 50k a kitűzött cél árban, full hd meg ilyen marhaságok nem kell. Legyen stabil, kiforrott a rendszer és ne dögöljön meg 3 app telepítése után.

Bármi hasznos tanács? Vámot mennyire szigorították, meg lehet még úszni az ÁFÁt?
Köszönöm!

• Honor Magic5 Pro •

(#54126) citkar válasza fpatrik17 (#54125) üzenetére


citkar
addikt

Ha a két giga RAM-tól eltekintesz épp fölötted (lévő hozzászólásban) van egy jó ajánlat.
Szerintem érdemes átgondolni kell-e az a két giga RAM, mert elég kevés 5 col alatti teló van s ha még ezzel az általában szükségtelen dologgal is szűkíti...nem sokat fog találni.

(#54127) GIJoe válasza dReFiX (#54124) üzenetére


GIJoe
addikt

dReFiX: azt írd oda hogy 27% áfa+kezelési kts a minidealről

fpatrik17: tessék

[ Szerkesztve ]

(#54128) RVR400 válasza GIJoe (#54127) üzenetére


RVR400
veterán

A mindealtől is, meg mindenki mástól is jelenleg.

66-ra fog kijönni a végösszeg, azt is tedd hozzá....

[ Szerkesztve ]

(#54129) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

most akartam eloszor hasznalni a paypal-t es veletlenul rendeltem egy TD-SCDMA -s hongmi-t a geekbuying-rol. hogy tudom torolni a megrendelest?

(#54130) Gyuc válasza UnConnecteD (#54129) üzenetére


Gyuc
aktív tag

hali
írni kell a rendelések email címre és kérni a törlést.

(#54131) RBJ


RBJ
addikt

Haier w718 láz lecsengett?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#54132) pityu8 válasza RBJ (#54131) üzenetére


pityu8
tag

Nem csengett le, teszi a dolgát, nem kell irkálni a fórumba :D

(#54133) djnice


djnice
veterán

Mitől lehet az, hogy egyes készülékeken akadozva megy a launcher? Launcher cseréje pl Holo-ra nem segít. Olyan mintha kb 10-15 fps-re lenne beállítva a képernyőfrissítés alapból. Ilyen telefon pl a Star S9920 ami MTK6577 és most van nálam egy Kuphone I5C MTK6572 (Antutu 9600 pont) az ugyanolyan rossz, pedig a hardver bőven elbírná. Azért gondolom, hogy szoftveres gond ez, mert pl az S9920-ból az első szériáknál még teljesen simán mozgott minden a képernyőn (mint a vaj). Hogy lehetne ezen javítani? Kernel szinten van elrontva a dolog vagy vmi driver okozza ezt?

(#54134) Gyuc


Gyuc
aktív tag

van valami tippetek miért fastbootol a telefon naponta többször?A viberre gyanakszom ha üzenet érkezik az kényszeríti be...van esetleg valami apk ami figyeli mitől bootol be?kösz:D

(#54135) vadkörte válasza szabos (#54121) üzenetére


vadkörte
addikt

No. Sikerült a mentés. Nagy nehezen. De a gyári ROM csak nem akar felmenni. Hogy miért? Mert a behelyezett SD-t nem külső, hanem belső SD-nek látja, mivel a belső tárhelyet megszüntették, az egyész belső tárhely a Data lett... Hurrá!!!
Valahogy át lehet állítani, hogy külső SD-ként kezelje a microSD-t?

Üdv. V. Körte

(#54136) cappa72 válasza vadkörte (#54135) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy működő rendszer alól szeretnéd feltenni a frissítést?
Ne tedd. Lehet, hogy fel sem menne módosított recovery-ből ( a tyúklábas is módosított, mert ahogy néztem, a 6.0.4.0 CWM-hez hasonlatos)
CWM-ből kellene azt megpróbálni, ha zip-es a gyári frissítés.
DE!
Meg kell jegyeznem, hogy a legtöbb gyári frissítéssel eltűnik a többnyelvűség, a root, a CWM és a google szolgáltatások lehetősége. Legalábbis legtöbb kínai belpiacos terméknél ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54137) vikingfight


vikingfight
újonc

Sziasztok!

Valakinek a segítségét szeretném kérni.
Látom hogy itt hozzáértő személyek is vannak, ezért megpróbálom hozzá nem értőként elmagyarázni a problémámat.
Vettem kéz alatt egy Galaxy S3 klónt, aminek a kijelzője elsötétedik ha akár ki- akár bejövő hívás jön létre, ezzel még nem is lenne probléma hiszen ez a normális, vagy nem?
Viszont utána bármit nyomok sehogy nem jön vissza így sem megszakítani nem tudom a hívást se más egyebet nem tudok csinálni.
A fintorgás a dologban hogy a múltkor bepöccentem kicsit és eszeveszettül elkezdtem nyomkodni a home gombot mikor befejeztük a beszélgetést és akkor láss csodát egészen addig jó volt amíg rá nem raktam a billentyűzárat. Aztán feloldani már nem sikerül persze, de rögtön hívás után tudtam mászkálni a menüben.
Már kifolyik a szemem a helyéről annyi fórumot olvasgatok,(angolt is, pedig nem is érteni ííínglish) :D,és láttam itt is volt már másnak is ilyen problémája, de megoldást nem találtam rá.
A Menü--> Beállítások--> Megjelenés menü alatt nekem nincs olyan hogy izé bigyula kiskutya sz@ra kalibrálása, csak Fényerő, Háttérkép, Képernyő autom. elforg., Screen timeout, meg Betűméret.

Mostmár azt se bánnám ha egy jegesmedvével kéne kán-kánt táncolnom, csak valaki susogja már el a megoldást, mert az idegbaj kerülget. :O

Előre is köszöntem a segítséget! Reménykedve várom a megoldást.

(#54138) vadkörte válasza cappa72 (#54136) üzenetére


vadkörte
addikt

Lehet kicsit nyakatekerten fogalmaztam.
Naszóval a telefonban van 8GB háttértár. Ezen osztozik ugyebár a rendszer, a felhasználói programok és a maradék a háttértár.
Esetemben a belső tárhelyet megszüntette a ferdeszemű, a system utáni maradék ~5GB mind Data. Internal SD nincs. A Huawei féle EmotionUI-jal szeretném a telefont használni. Legalábbis egyelőre. Meg jó lenne, ha lenne néhány GB-nyi belső tárhelyem is. A tiklábas Recovery-t is MobileUncle Tools-zal tudam csak lecserélni, az eredeti C3 Recovery-re.

Nem zip-es. a pálcikás pdf-ben az szerepel, hogy a megadott mappában lévü update.app nevű állományt kell az sd gyökerébe másolni, majd a Vol +- + Power gombbal belépni a frissítő menüjébe és a frissítés automatikusan lefut. Ja. ha van külső SD...

A Google app-ok ha jól tudom feltehetően így is, mert ez nem a belpiacos verzió. Ismételten mondom, ha jól tudom. Legalábbis a Huawei kínai oldalán a G700-ból kétféle van. A sima és a "T"-s. Utóbbi a belpiacos.
Az enyém Huawei G700-U00.

Üdv. V. Körte

(#54139) cappa72 válasza vadkörte (#54138) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amit én ekkor szoktam csinálni, az elég bonyi... :B
Megnézem a telepítőkészletet, abból is az installáló szkriptet.
Összevetem a recovery-ben található partíciók csatolásával, amit még összevetek a /proc/dumchar info fájllal.
Ha kell módosítom (volt már rá példa...)
Kinyírom belőle a gyári recovery-visszaállító szkriptet és patch-et is - ha van.
És ha úgy látom, hogy már szerintem jó,akkor engedem rá a telefonra CWM-ből, nem gyáriból.

Én azért tenném fel CWM-ből, mert a ZTE-nél jártam úgy, hogy a gyári frissítés csak CWM-ből ment fel. Utána általában úgyis ugrik a módosított recovery.

A 3e recoverynél valóban fel kellene mennie a frissítésnek akár a belső, akár a külső sd-ről, de azt még megpróbálnám, hogy a /googleota/ könyvtárba tennném azt a zip-et.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54140) vadkörte válasza cappa72 (#54139) üzenetére


vadkörte
addikt

Az első felét inkább hagyjuk. :)

A googleota mappa gondolm az SD-re kell.
XDA-ról vagy egy G700Tools nevű gyűjtemény. Gapps, Recovery-k... Van benne CWM, ami kerek 6MB. Ez ugye használható? MobileUncle-lel fel tudom tenni, a 3E is így ment fel.

Üdv. V. Körte

(#54141) cappa72 válasza vadkörte (#54140) üzenetére


cappa72
nagyúr

A googleota mindegy melyik sd-n van.

A kerek 6MB az gyanúsan jó méret, de mielőtt feltennéd, megnézném, ha linkeled.

Az első felét inkább hagyjuk.
Nem is értem miért. :DDD

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54142) vadkörte válasza cappa72 (#54141) üzenetére


vadkörte
addikt

Huawei G700 CWMRecovery

Üdv. V. Körte

(#54143) cappa72 válasza vadkörte (#54142) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát ebből nem fog felmenni frissítés, ha minden igaz. Ugyanis ez minden bizonnyal egy MTKDroidTools-os CWM, amiből hiányzik a termékkód.
A gyári frissítések pedig tartalmazzák a termékkód ellenőrzését.
A benne lévő default.prop
ro.product.model=Full Android on Emulator
ro.product.brand=Android
ro.product.name=full_MTK
ro.product.device=MTK
ro.product.board=MTK

A fenti helyett valami ilyesminek kellene lennie (nyílván nem A820..., de most ez volt kéznél):
ro.product.model=Lenovo A820
ro.product.brand=Lenovo
ro.product.name=A820
ro.product.device=A820
ro.product.board=A820
ro.product.manufacturer=LENOVO

Na ezért szoktam megnézni...

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54144) vadkörte válasza cappa72 (#54143) üzenetére


vadkörte
addikt

Hurrá... Még jó, hogy nem tettem fel. :R
Van benne egy másik CWM. Erre is ránéznél?

Üdv. V. Körte

(#54145) cappa72 válasza vadkörte (#54144) üzenetére


cappa72
nagyúr

Működött volna maga a mentés/visszaállítás az MTKDroidTools-os CWM-nél, csak frissítésre nem lett volna jó.

A második, amit most linkeltél, az sem tartalmaz termékleírást, de egy picit közelibb a telefonhoz.
Viszont ez a kínai "CWM".

Ezen úgy lehet segíteni, ha ismerjük a telefonodon lévő /system/build.prop fájl tartalmát.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54146) vadkörte válasza cappa72 (#54145) üzenetére


vadkörte
addikt

A nagy nehezen lefutott MTK Droid-os mentés-ből származik:
build.prop

Üdv. V. Körte

(#54147) Rapaz


Rapaz
csendes tag

Valaki tudna segíteni egy picit?
Feltettem a TB.-ot(6.1.4 ingyenes verzió) és el is indul csak mikor pl. rányomok az Alkalmazás tárhely használatának áttekintésére hosszasan gondolkozik majd kilép és nem jeleniti meg az infokat.
Köszi

(#54148) cappa72 válasza vadkörte (#54146) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na itt is vagyunk kéremszépen:
ro.product.model=G700
ro.product.brand=Huawei
ro.product.name=G700
ro.product.device=G700
ro.product.board=G700

Fehéren-feketén ott van, hogy mi micsoda.
És a gyári frissítés tuti, hogy lekérdezi a ro.product.model értékét.
Ha nincs meg, akkor meg elszáll hibával, és nem települ:
assert failed: getprop("ro.product.model") == "G700"
E:Error in /sdcard/googleota/update.zip (status 7)

Szóval kell egy CWM, ami ilyen tartalommal bír.
Igaz, én is csak portolgatom a CWM-meket, de azért ilyenekre már odafigyelek (sőt már másra is, köszönhetően apeelme tanácsainak)

A gyári frissítést is linkelhetnéd, ezek után már abba is belenéznék.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54149) vadkörte válasza cappa72 (#54148) üzenetére


vadkörte
addikt

Az egy közel 800MB-os ZIP file. Mire felmegy a drive-ba reggel lesz. Max. a címét tudom megadni.

Üdv. V. Körte

(#54150) cappa72 válasza vadkörte (#54149) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor változtassunk taktikát ;)
ZIP fájl? Milyen fájlok vannak a zip-ben?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.