Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) rongaucho válasza alexw801 (#54050) üzenetére


rongaucho
tag

Bocs, de nem tudom mi volt OFF, korábban is volt szó a beszerzési forrásokról, akciókról stb ebben a topikban.
"Nyugtával dicsérd a napot!" Ezt hogy érted? Hogy addig ne örüljek, amíg meg nem érkezik a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#54052) Indy1 válasza rongaucho (#54049) üzenetére


Indy1
tag

Az ismerjuk, Tmallbox trukkjei.

Ha a V889+SG post + PP fizetes erdekel:
Pandawill 69.74$
Minideal 71.99$ (13an rendelve, 19en elkuldve)

(#54053) vadkörte válasza rongaucho (#54049) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez itt tényleg off, de mindegy. Tmall-tól ha nem muszály én nem vásárolnék. Csak látszatra olcsó. 1,5 hét alatt sem voltak képesek elindítani a telefonom. Mininek elég volt 2 nap. Ugyanannak a telefonnak a végösszege 2$-ral volt több Mininél.

Alexw801, SG hoz Li-Ion akkut, csak csomagonként egyet. Tuti, mert az én cuccom is velük jött.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54054) rongaucho válasza Indy1 (#54052) üzenetére


rongaucho
tag

Kösz a tippeket!

A pandawillen v889s van 72.29-ért, v889m pedig 126.99-ért, nem találom a te áradat.
A minidealt én is ismerem, azért preferáltam a tmallbox-ot, mert ott már kapásból cappa72 ROM-ja van rajta, míg a minidealesen nem tudom, hogy melyik. És egy kicsit tartok attól, hogy buherálni kelljen a telefont, mert nem vagyok nagy guru.

A v889s-en gondolkodtam még, mert az JB-s (4.1), de sok olyan vélemény van, hogy ahhoz eg kevés az 512 Mb RAM, akkor meg lehet, hogy jobb az ICS-s v889m.

(#54055) Zeki válasza rongaucho (#54054) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fel kéne íratkozni a webshopok levlistáira, és akkor lenne értesülés akciókról!

pandawill, csak ma utoljára, 65.99 usd a zte, az oldalon felül található kuponkóddal

(#54056) vadkörte válasza rongaucho (#54054) üzenetére


vadkörte
addikt

Mini-s madár a G700-ra tett egy multis ROM-ot, ami szép meg jó, de indulásnak már ROM csere lesz. :O
Egyszerűen használhatatlan. Valahogyan vissza kell mókolnom a gyárit. Még ha angol is, a morelocale-lel valamennyire csak magyaríthatom (ez is morelocale-os, csak itt integrálták...)

(#54046) szabos:
Nem tudom milyen Recovery van rajt, illetve nem tudom milyennek kell ű(ene) lennie a gyárinak. Sok menüpontos, de tyúklábmintás.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54057) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok!

Xiaomi Hongmi (Red Rice) vs. Jiayu G4 melyik mellett és ellen mi szól? (És a korábban jósolt 160-170$ helyett miért 210$-ért van a redrice? :O )
Ad annyi plusz bármelyik is egy Lenovo A820-hoz képest, hogy az megérje a 1,5X-es árat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54058) adambox


adambox
tag

Sziasztok! Rendeltem egy terméket, de sajnos nem volt, így a pénzt visszautalják. Már meg is történt, írta a PayPal is. Tehát ezt a pénzt ugyanúgy visszakapom a kártyámra? MasterCard van megadva a PayPal fiókomnál. Szóval a PP azt írja "completed" viszont a bankszámlámon egyenlőre nem látom a pénzt.

( banggood.com az oldal)

[ Szerkesztve ]

(#54059) rongaucho válasza Zeki (#54055) üzenetére


rongaucho
tag

Nagyon kösz a tippet! (nem vagyok feliratkozva külföldi webshopok levlistáira, kb. 2 évente van velük dolgom, de nagyon jó, hogy szóltál!)

Ezt a pandawill-es v889s-et rendlete már meg valaki? Lehet tudni, hogy milyen ROM van rajta, mennyire elég a JB-nek az 512 RAM?

Egyáltalán, ajánlott a pandawill?

Bocs a lámer kérdésekért.

(#54060) szabos válasza vadkörte (#54056) üzenetére


szabos
tag

Nekem tökéletes lett, a linken amit mellékeltem mindent megtalálsz, és minden működik, bár én a CWM -et MTK tools-al tettem föl, csak úgy ment, ha nem boldogulsz keress meg.
Az első próbálkozásomra 2 napig volt tégla a telefonom, csak a tapicskolós recovery volt rajta.

A tyúklábas nem az eredeti recovery! Az eredeti rom csak a gyárival megy fel. Ha fent van a gyári reco letöltöd a kínai oldalról a friss romot, memóriakártya gyökerébe másolod a nagy fájlt és úgy kapcsolod be a telót nyomod vagy a le vagy a fel és le + powert, megtalálja a gyári romot és már teszi is fel.

[ Szerkesztve ]

(#54061) vadkörte válasza szabos (#54060) üzenetére


vadkörte
addikt

"A tyúklábas nem az eredeti recovery!"
Na. Már okosabb vagyok. Az eredeti Recovery-t hogy tudom visszavarázsolni?

Az nem jelent semmit, hogy a letöltött gyári rom - a 142-es verziószámvégű - neve update.app? Ez a teljes ROM igaz?

Üdv. V. Körte

(#54062) kmarci25 válasza adambox (#54058) üzenetére


kmarci25
veterán

Várj egy pár napot, 1-2 munkanap alatt visszamászik a számládra.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#54063) adambox válasza kmarci25 (#54062) üzenetére


adambox
tag

Köszi a gyors választ :)

(#54064) szabos válasza vadkörte (#54061) üzenetére


szabos
tag

Így a jó!

A Recovery-t lehet, hogy csak a FlastTool-al tudod majd cserélni. Azt a pakkot töltsd le, jó sokáig jön majd...

[ Szerkesztve ]

(#54065) zolmesz válasza adambox (#54058) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Szerintem megmarad a PayPal számládon, mert oda kaptad a pénzt (automatikusan nem megy visszafele is), és neked kell majd visszautalnod a bankszámládra. Szerintem.

(#54066) CoolBoy323 válasza adambox (#54058) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha kártyával fizettél, akkor oda fog visszamenni pár nap múlva!

(#54067) Dot


Dot
őstag

Hali!

Itt felvetettem egy problémát, amit ma szeretnék megcsinálni. Sajnos már az elején megakadtam!! Nem jó a driver a telefonhoz! Többet is próbáltam, azaz szerintem ugyan az csak más forrásból, mivel a méret megegyezik. Elvileg MTK6589 drivere kell hozzá, de nem jó, azt írja sikeres driver install, de sárga háromszög van az eszközkezelőbe és recovery módba windows új hardver varázslót indít. MT65XX Android Phone esköz. Próbáltam a 6577es drivert, de azzal sem jó.
ja win xp -ről próbálkozom.

Más: hogy tudom bekapcsolni az USB Debugging-ot? a beállításokba nincs fejlesztői menüpont.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#54068) rongaucho


rongaucho
tag

Tudom, hogy vsz. OFF a kérdésem, de pandawillnél választhatom a 0 USD-s airmail by swisspost-ot? Nem lehet szívás abból, ha nincs tracking?

(#54069) vadkörte válasza Dot (#54067) üzenetére


vadkörte
addikt

A fejlesztői menü előcsalogatásához nyomd 7x a Build Number pontot (a telefonról menüben a legalsó)

(#54068) rongaucho:
Mekkora az érték (a valós) 10$ felett én nem tenném.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54070) alexw801 válasza rongaucho (#54051) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem vagyok moderátor, de van erre külön topik.
Igen, akkor van rendben, amikor átveszed a dobozkát.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#54071) alexw801 válasza rongaucho (#54068) üzenetére


alexw801
senior tag

Nem hinném, hogy ne lenne tracking No.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#54072) Dot válasza vadkörte (#54069) üzenetére


Dot
őstag

Köszönöm szépen! :R

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#54073) vadkörte válasza szabos (#54064) üzenetére


vadkörte
addikt

A linkeden volt egyG700 Tools nevű ~120MB-os RAR fájl. Az abban lévő Recovery-ket lehet használni igaz? (CWM és original)
Az origonalban van egy recovery.img és egy scatter. Gondolom a megfelelő helyre betallózva lehet telepíteni őket.

Bocs a hülye - evidens - kérdésekért, eddig Odin-oztam, (Galaxy Ace) az kicsit egyszerűbb volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54074) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

A páromnak vásároltunk pár hónapja egy Samsung S3 Mini klón mobilt.

A telefon operációs rendszerének jelenlegi adatai:
- Type: 9920
- Android: 4.1.1
- Kernel-verzió: 3.0.1.3
- Build szám: ALPS.ICS2.MP.V1.18
- Egyéni build verzió: 9920.2013.07.02

A párom szerint mostanában rendetlenkedik a telefon. Önállósítja magát, mintha valaki nyomogatná. Néha még hívásokat is kezdeményez. Ti tapasztaltatok már hasonlót?

Az iránt érdeklődöm, hogy ha operációs rendszer cserében gondolkozok, akkor milyen verziót tudtok ajánlani rá? Nem tudom, hogy melyik mobilra milyen ROM-okat lehet feltenni. Fontos, hogy a magyar nyelv megmaradjon.

Előre is köszi.

(#54075) KurtCobain válasza vadkörte (#54073) üzenetére


KurtCobain
őstag

Telóról a Mobile uncle tools-szal is lehet recovery-t feltenni. Play-ről tudod letölteni és root kell hozzá. :)

Mmm'kay?

(#54076) vadkörte válasza KurtCobain (#54075) üzenetére


vadkörte
addikt

:R
Így a tyúklábas helyett az eredetit is fel lehet tenni?

Tényleg bocs a sok nyiglődésért, de a Samutm ismerem már majdnem csavarszinten, a széljárásból is megmondtam, mi a hisztije.

De a G700 az első MT-s telefonom és kicsit drága volt levélnehezéknek.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54077) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Mi a baj WALSUN Kingkong(katt) telefonnal?
105$, igaz csak TFT, de dual core, 512 mb ram társaságában és 1 x 4500mAh Battery/1 x 2000mAh Battery. Valós ez a 4,5k mAh aksi?

(#54078) Dot válasza Dot (#54067) üzenetére


Dot
őstag

E leírás alapján sikerült elvileg root-olnom. Szeretnék rá ply áruházat telepíteni. Hogyan/honnan töltsek le?
Innen töltöttem le "Play áruház (Play store) 4.4.21" ezt, de nem indul el, előjön a fehér ablak, fen kiírja, hogy play, de kapásból bezárul.

Erre(#54074) én is kíváncsi leszek, mert egy másik havernak ilyen telója van.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#54079) kmarci25


kmarci25
veterán

Ez mi ez? :DDD Farkas???

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#54080) fateless válasza grizlisandor (#54077) üzenetére


fateless
veterán

Nem tudok róla, hogy valaki azt mondta volna, hogy baj van vele. Pár hete kuponnal még 90USD körül volt az ára, de már nem emlékszem pontosan. AKkor elgondolkodtam egy rendelésén, de végül nem tettem meg...

#54079
volt már korábban itt vagy a másik fórumban téma - meg az is, hogy az ár nem tűnik hitelesnek (no és persze "no feedback score")

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#54081) KurtCobain válasza vadkörte (#54076) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ha megvan az eredeti, akkor igen. Arra figyelj csak, hogy 6MB-nál egy bájttal se legyen nagyobb az új reco.

Először nekem is kínai :DDD volt minden, de már kezdek belejönni. Annyira hogy múltkor meg egy galaxy minivel szenvedtem.. pedig majdnem 1 évig Ace-em volt..

Mmm'kay?

(#54082) vadkörte válasza €uro (#54074) üzenetére


vadkörte
addikt

NeedROM-on a típusa szerint ez a ROM-ja. Lemented a meglévőt backup-nak, és flasseled ezzel.

(#54081) KurtCobain:
Ami a G700 Tools-ban van az ~5,21 MB

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54083) szabos válasza vadkörte (#54073) üzenetére


szabos
tag

Próbáld ki a csomagban lévő .apk telepítését és először azzal nézd meg, tudod-e tallózni és telepíteni az orig recovery-t. Nekem nem ment, ezért a FlashTool-al raktam fel.

(#54084) €uro válasza vadkörte (#54082) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#54085) RVR400 válasza Dot (#54078) üzenetére


RVR400
veterán

Google Apps letöltés Androidverziónak megfelelőt tölts le, és CWM-ből telepítheted.

(#54086) RVR400 válasza grizlisandor (#54077) üzenetére


RVR400
veterán

Mpai S720 ugyanezt tudja, csak 90 USD-ért.

(#54087) vadkörte válasza szabos (#54083) üzenetére


vadkörte
addikt

:R :R

Na még egy kérdés és megszűnök. (majd ha tégla lett a telefon úgy is jövök...)
Az SP-vel hogy kell reco-t feltenni? Cappa okosságában benne van ez is? Éjjel fél egykor már nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#54088) szabos válasza vadkörte (#54087) üzenetére


szabos
tag

A mentés legyen meg, külön az IMEI mentés is mielőtt bármit csinálsz.
FlashTool-t elindítod, a scattert betallózod, csak a RECOVERY előtt van pipa!!!!, telefont download módba rakod, és nyomod a download gombot. Lehet, hogy majd kér egy drivert, elküldöm ha kéred. Ha minden jól ment az orig recovery van fent, és mehet a gyári rom telepítés, ha utána visszarakod a CWM-et, mentheted a rendszered az SD-re és utána próbálhatod a többi romot is. De, ha az orig előtt felrakod a CWM-et le tudod menteni azt a rendszert is, ami most fent van és utána az orig reco-val mehet rá a gyári.

(#54089) grizlisandor válasza RVR400 (#54086) üzenetére


grizlisandor
addikt

A 2,5k-s aksival. Leginkább a 4,5k-s aksin van a hangsúly... :)

(#54090) Dot válasza RVR400 (#54085) üzenetére


Dot
őstag

Oksa, ezzel viszont ismét problémák lesznek mert. Nem pont CWM recovery van a telón hanem ilyen:

gondolom cwm-et kellene telepítenem?! Ez mennyire bonyolult? Mivel nem valami elterjedt telefon előbb le kéne mentenem a romot?!

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#54091) citkar válasza Dot (#54090) üzenetére


citkar
addikt

Ez is recovery menu, de ez "gagyi", ebből sztem nem futtathatod, CWM-es kell, ha rootolt könnyen feltehető...na ebben Cappa tud segíteni, mit hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#54092) zalman90


zalman90
őstag

MTK kösd fel a gatyád :DDD

"A Qualcomm Technologies bejelentette a következő generációs Qualcomm Snapdragon 805 "Ultra HD" processzort!
Négymagos Krait 450 architektúra, magonként akár 2,5 GHz órajel, Adreno 420 GPU, rendszerszintű UHD felbontás támogatás (4k videó felvétel és lejátszás!), 25,6 GB/másodperc memória sávszélesség, LTE4 támogatás, és még rengeteg újdonság...
"

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#54093) cappa72 válasza Dot (#54090) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez a gyári reco.

Ha MTK-s a dolog, akkor viszonylag könnyen lehet rá hegeszteni cwm-met.
Először is teljes mentés MTKDroidtools-zal.
Azzal még meg is lehet root-olni.
Aztán mehet fel a mobileuncletools, amivel meg a recovery-t lehet feltenni.
Aztán CWM-ből az aktuális rendszer mentése.
Aztán mehet a googleapps CWM-ből.

Persze recovery-t lehet feltenni flashtool-lal is, ahhoz viszont kell a scatter file, amit megintcsak MTKDroidtools-zal lehet készíteni (vagy a /proc/dumchar_info fájl adataiból kiszámolni ;) )

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#54094) GIJoe


GIJoe
addikt

Kicsit offolok, de azért mert valószínűleg itt kaphatok választ.

Adok ugyebár egy Doogee telefon, az írja 4.2.2 android van rajta.
Tegnap érkezett egy remek tablet amin szintén 4.2.2 van, de bizonyos lokális
alkalmazásokat nem lehet telepíteni, azt írja az eszköz nem kompatiblis.
Pl, a Debreceni menetrend, a Mindig TV, a helyszolgáltatás engedélyezve van
idő dátum, GTM minden rendben, mi lehet ennek az oka?

Vmi Kínai android trükkre gyanakszom :B

:R

[ Szerkesztve ]

(#54095) adambox válasza CoolBoy323 (#54066) üzenetére


adambox
tag

€121.66 EUR to MasterCard Credit Card XXXX-XXXX-XXXX-1740
This transaction will appear on your credit card statement as "PAYPAL *BANGGOODTEC".

Ezt írja, most nézem. Ezek szerint a bankszámlára kapom meg a pénzt.

(#54096) dReFiX válasza adambox (#54095) üzenetére


dReFiX
senior tag

Mindig oda megy vissza a refund, ha kártyával fizetsz.

(#54097) RVR400 válasza cappa72 (#54093) üzenetére


RVR400
veterán

Én eddig minden telónál meg tudtam csinálni a CWM-et a DroidTools-szal, amihez nem volt a neten sehol sem, és Téged sem kellett vele zargatnom. :)

(#54098) Dot válasza cappa72 (#54093) üzenetére


Dot
őstag

MTKDroidtools megoldott mindent, csak next-eket kelltt nyomkodnom kb. Viszont emiatt keletkezhetett egy kis hiba: Az andoid billentyűzet leáll. Nincs is billentyűzet. Ezt egy swift key-el pótoltam. Most úgy tűnik teljesen jó. Köszönöm! :R

öö mégse. Elég sok minden nem működik.
szerintem ez lehet: MTK6589 platform esetén VIGYÁZAT!

A CWM a visszaállításkor kinyírja a belső SD tárhelyet (ami az emmc memória részét képezi) !
A telefon újraindításakor sérült telefonmemória hibát dob, ami persze formázással orvosolható, és működik tovább.

Hogy lehetne orvosolni?

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#54099) OberMotz válasza r4dek (#54003) üzenetére


OberMotz
aktív tag

5 darabos "készletük" van belőle, sok szerencsét a vásárláshoz :)

(#54100) cappa72 válasza Dot (#54098) üzenetére


cappa72
nagyúr

MTKDroidtools megoldott mindent, csak next-eket kelltt nyomkodnom kb.
Akkor csináltattál vele recovery-t is és a kernek-patch-et is engedted neki?
Ezeket én még sosem engedtem meg neki, mert nem tudom hogy mit csinál.
(Majd egyszer kipróbálom)

Elég sok minden nem működik
Ez elég tág fogalom.

A belső SD nem minden esetbe sérül meg. Van olyan telefon ahol igen, van ahol nem. Lenovo A820-on, amelyiken Lenovo-based ROM van, ott ez jellemző.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.