Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105501) b0bcat válasza doongoo (#105500) üzenetére


b0bcat
addikt

Én is rendeltem egyet a lányomnak. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#105502) bb71 válasza Ájvé (#105488) üzenetére


bb71
őstag

Jiayu G2F Coolicool-ról vámbiztosítással 30600,- Ft lett.

(#105503) HSteve válasza egykettő (#105479) üzenetére


HSteve
tag

Sajnos,nem működik.

(#105504) Sanyesz. válasza b0bcat (#105501) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Honnan?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#105505) b0bcat válasza Sanyesz. (#105504) üzenetére


b0bcat
addikt

Coolicool akcióban. Akkor éppen 65 USD-be került. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#105506) BaginZe válasza HSteve (#105503) üzenetére


BaginZe
tag

Kingoroot ?

(#105507) HSteve válasza BaginZe (#105506) üzenetére


HSteve
tag

Próbáltam, nem ment. Volt mikor fél órán keresztül csinálta.

(#105508) cappa72 válasza HSteve (#105507) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha jól látom ez egy 6572w SoC-cal megáldott telefon.
Mivel MTK-s, ezért egy Flashtool-os mentéssel kezdenék.
Még root előtt.

Utána egy insecure kernelt csinálnék az MTKDroiDtools-zal a mentett boot.img-ből.
Aztán fastboot-tal (vagy flashtool-lal) felraknám az insecure kernelt, minekutána már sima ügy ezzel az exe-vel rootolni, csak az usb hibakeresést kell bekapcsolni, és engedni, hogy hozzáférjen az adb a telefonhoz (egy felugró ablakban a telefonon kell engedélyezni)

Másik megoldás, hogy CWM-met csináltatsz a mentésedből szintén az MTKDRoidTools-zal.
Aztán flashtool-lal felteszed, és UpdateSupersu zip-et telepíted CWM-ből.

Még nem volt olyan mtk-s telefon aminél a fenti két módszer nem működött volna alapesetben (vannak kivételek, de azt is meg lehet oldani másképp)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#105509) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok! 7"-on (esetleg 8") milyen phablet ajánlott az alábbi feltételekkel?

ami feltétlenül kell:
Stabil, gyors működés alap felhasználáshoz, játszani nem szoktam
erős akksi, egy napot könnyedén bírjon ki
jó képernyő
3G
GPS
a kamera ne legyen teljesen használhatatlan
OTG
bármilyen USB-ről tölthető legyen
microSD bővíthetőség (vagy bőséges memória gyárilag)

Ami nagyon jó lenne, de ha minden kötél szakad, kompromisszumképes:
dual SIM

Ami jó lenne, de könnyen beáldozható:
LTE
kifejezetten jó kamera
szép külső

A keret 60ezer Ft, de kompromisszumképes.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#105510) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Hogy működik a vámbiztosítás coolicool-on? Sehol sem találok róla semmit a honlapjukon... Bármelyik termékhez lehet kérni? Hogyan? Mennyiért?
Köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#105511) HSteve válasza cappa72 (#105508) üzenetére


HSteve
tag

Köszönöm, este neki fogok...:)

(#105512) KamuMazsola válasza Alabástrom (#105510) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A fizetésnél a küldés módjának kiválasztásánál lehet azt bejelölni. Kb 10-15% a díja, attól is függ milyen szállítással kéred.
Azokra a termékekre érdemes kérni, ami önmagában is áfa alá esik. Ami értekhatár alatt van, azt külön-külön rendeld meg!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#105513) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy amit kinéztem telefont magamnak abban egy MTK6582 Soc teljesít szolgálatot. Mi a véleményetek róla? Szabad ilyet venni? :DDD

A válaszokat előre is köszönöm :R .

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#105514) b0bcat válasza Bj Brooklyn (#105513) üzenetére


b0bcat
addikt

Attól függ, mire kell, és mennyiért adják. ;) (Ha pl. fontos a navigálás, akkor inkább válassz mást! :U) Szerintem vállalható SoC a mai napig, "nyers kraftban" hozza a Snapi 400/410 szintet, de pl. 4G-t sem tud.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#105515) janaman01 válasza Bj Brooklyn (#105513) üzenetére


janaman01
addikt

Inkább a telót linkeld...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#105516) Bj Brooklyn válasza b0bcat (#105514) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

A Navigáció lett volna az egyik fő szempont. Ára annyira nem lenne vészes, mert olyan 32-33K környékén alakulna.

(#105515) janaman01: Azért nem telefontípust adtam meg, mert "nem akartam égeti magam" :DDD ; de tessék itt van. :DDD

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#105517) Upo válasza Taktoj (#105476) üzenetére


Upo
addikt

A szenzornak elég kis jelentősége van, többet jelent az optika és a feldolgozó szoftver/firmware, csak ezek meg nem annyira reklámozható tulajdonságok (bár az optikával néha próbálkoznak). A sony is pl. többféle optikával kínálja a szenzort, sőt van amit megtart saját részre. A samsung és az omnivision is hasonló. Az hogy IMXvalami vagy samsungvalami vagy OVvalami az magában nem jelent se jót, se rosszat, a felhasznált körítés fogja meghatározni.
Sarkított példa: Rakj fel egy Canon EOS-ra egy 25$-os Shengli Electronic CCTV lencsét, lőj vele pár képet, aztán próbáld ugyanezt egy 3000$-os L-es Canon objektívvel. Seggreülsz a különbségtől, pedig ugyanaz a szenzor.
Nem az IMX135-től kell tartózkodni, hanem az igénytelenül összeállított teljes kamerarésztől. Műszaki adatokból ez nem fog kiderülni, ki kell próbálni. Meg még ugye az se biztos hogy tényleg az van benne amit odaírnak, lásd ulefone-elephone-star-umi és társai banda...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#105518) citkar válasza Bj Brooklyn (#105516) üzenetére


citkar
addikt

Hát én másik után néznék, ennyiért sokallom...

(#105519) Bendegúz98 válasza Bj Brooklyn (#105516) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Há méééé? Paintballozas kozben milyen jol mutat az oldalzsebben.

(#105520) Bj Brooklyn válasza Bendegúz98 (#105519) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Nem Paintballozom :DDD

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#105521) janaman01 válasza Bj Brooklyn (#105516) üzenetére


janaman01
addikt

Nem is az a gond ezzel hogy égő, avagy sem hanem az pl hogy ez a teló tuti se nem por se nem cseppálló...hiába a jelzés , de ha csak az miatt veszed mert ez tetszik úgymond akkor miért ne...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#105522) Bj Brooklyn válasza janaman01 (#105521) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Nagyon remélem, hogy ami rá van írva az tudja, mert elsősorban azért venném. Hummer, mint gépjármű eléggé bejön ( sajnos még nincs, de dolgozom rajta :DDD ) és már, több éve egy Hummer H1 IP67 ( első generációs, egymagos ) mobilt használok. Az IP 67-es szabványt bőven teljesíti nem úgy, mint a Sony Z szériája. Tehát én mint márkával, meg vagyok vele elégedve, és ha a H1-et gyártanák Quad Core Soc-al, akkor azt venném, mert a pici kezemnek pont jó a 3,5". GPS meg jó lenne ha lenne benne, mert mos az megadta magát és ha már azt is kell venni, akkor inkább legyen minden egyben. Plusz a H6-ban van Walki-Talki funkció, szóval nagy ritkán mikor vinni kell, akkor azt is megspórolhatom :DDD .

( Amúgy még néztem a H1-es felújított változatát, a H1+-ot amiben egy MT6572 van; az mennyire vállalható? )

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#105523) citkar válasza Bj Brooklyn (#105522) üzenetére


citkar
addikt

Akkor inkább a felújított változatot próbálnám ki.

(#105524) Bj Brooklyn válasza citkar (#105523) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Az jobb választásnak tűnik?

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#105525) egykettő válasza Bj Brooklyn (#105522) üzenetére


egykettő
aktív tag

Ha fontos a gps és autóba használnád külső bluetooth gps vevő erősen ajánlott! :)

(#105526) #79335424 válasza egykettő (#105525) üzenetére


#79335424
törölt tag

Feltéve, hogy a BT. modul képes a stabil kapcsolatra.

(#105527) Ájvé válasza bb71 (#105502) üzenetére


Ájvé
veterán

Mondjuk ez nem rossz tényleg, eléggé kifutó széria már, persze jó. Jó kamera azért némileg kérdés, vagyis felhasználó függő, de nem csinál rossz képeket azért.

(#105489) bupemko:
Hardveresen jó a telefon, bár akkuja gyenge, GG-t nem láttam leírásban, kamera képessége pedig kérdéses.

(#105528) citkar válasza Bj Brooklyn (#105524) üzenetére


citkar
addikt

Számomra, bár se hammer telefonom, sem abból az újabb SoC-ból nem volt készülékem, de arról az újabb SoC-ról jobbakat hallani...bár elég új még...

(#105529) gyűrű válasza Bendegúz98 (#105499) üzenetére


gyűrű
addikt

Blackview Alife S1 :

Holnap megyek érte a postára... kiváncsi vagyok rá nagyon.. :K

Ár: 35.400 + tréfa = 46.900... ez lett a vége..

(#105530) #79335424 válasza gyűrű (#105529) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ok, az utóbbi hetek eseményeinek tükrében sokat halványult az amúgy sem túl szépen csengő, Zopo név. Én csak tudom, mivel épp ráb...ósnak néz ki az ügyem. De ennyire halvány lenne? :D

[ Szerkesztve ]

(#105531) Zeki válasza #79335424 (#105530) üzenetére


Zeki
nagyúr

A ZOPO már nem sláger.

(#105532) gyűrű válasza #79335424 (#105530) üzenetére


gyűrű
addikt

Dehogy is.. a telefon szuper, minden működik, csak elkapott az újdonság szele..
Nem hiszem hogy eladom.. :K

CineDOG1: nem erről szól a beszélgetés. A zopo sosem volt "sláger"
Ez az egy, viszont jól megtervezett , kiváló adottságú telefon, mindegy mi áll a hátoldalon.
Nem valami zete blade ;)

[ Szerkesztve ]

(#105533) Zeki válasza gyűrű (#105532) üzenetére


Zeki
nagyúr

De-de, egy időben hangos volt a topik a zopotól, meg melyik shopból kell rendelni.
Mára senki sem emlegeti. elefón, ulefón, umi... ezek pörögnek. De mi történt a ZOPO-val?

[ Szerkesztve ]

(#105534) b0bcat válasza Zeki (#105533) üzenetére


b0bcat
addikt

Az ár-szolgáltatás aránya nem jó az említettekhez képest. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#105535) wwenigma válasza Zeki (#105533) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A neve elé került egy kicsi "s"... ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#105536) Zeki válasza wwenigma (#105535) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aha. :(
Mondjuk a webshopok sem igazán ezt reklámozzák, szóval van valami a céggel.

(#105537) #79335424 válasza Zeki (#105533) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem nagyon volt olyan teló, ami megfelelt volna az igényeimnek, nem utolsó utáni dzsunka, de nem is a megfizethetetlen kategória (mármint az én pénztárcámnak), viszonylag gyorsan és rizikómentesen beszerezhető és van közösségi, valamint szervíz háttere a kontinensen. Ebből először az ára változott meg (rendesen feltolták). Majd a beszerezhetőség és a szervízháttér. Egyértelmű, hogy így már nem rendelném meg és persze nem is ajánlanám. De a három érvágás a készülék használatára nincs kihatással és ha már megvette az ember, akkor csak az egyik fájó. Az is csak akkor, ha garis gond van vele. Szóval, érthető a Zopo vonal "elnémulása". De nem azért történt, mert maga a készülék lenne szar.

[ Szerkesztve ]

(#105539) Zeki válasza #79335424 (#105537) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

(#105540) riszter


riszter
senior tag

Sziasztok!
Most váltok telefont és a következő a választási lehetőség:

Samsung galaxy s3 neo duos
Samsung galaxy e5 (duos)

Szerintetek melyik a jobb? Melyik a jobb ár-érték arányban?
Az s3 neo 60ezer legolcsóbb szürkeimportos boltis ár, az e5 70ezer legolcsóbban.

:R

Vivere militare est

(#105541) zizol válasza riszter (#105540) üzenetére


zizol
aktív tag

Nehéz választani.... 😢
Főleg ilyen sok pénzért. Ezt a tudást megkapod féláron más márkából. De még inkább kicsit több pénzért lenovo p70. Villamgyors, 4G-s. Nem lemerülős teló.

[ Szerkesztve ]

Üdv, zizol

(#105542) MrChef


MrChef
aktív tag

Szerintem akinek nem mindegy, mennyi pénzt költ telefonra, az lőjön be egy árat és azon belül válassza ki a legjobb értékelést kapott, leginkább támogatott telefont. Felesleges azon gondolkodni, hogy a 4589-es processzor helyett a 4591-es processzorral ellátott telót érdemes megvenni, és csak 5000 Ft-tal drágább, mert hónapok alatt eltűnnek a különbségek. Mindig jön az újabb, gyorsabb, szebb, olcsóbb...

(#105543) vinibali


vinibali
őstag

szokott még valaki kuponokat kapni?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#105544) alázógyík


alázógyík
őstag

Bluetoothos GPS-t milyen csoportban kell hirdetni hardveraprón? :F

(#105545) KamuMazsola válasza alázógyík (#105544) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Esetleg mobiltelefon kiegészítőknél.

Üdv.: KamuMazsola

(#105546) bb71 válasza alázógyík (#105544) üzenetére


bb71
őstag

Nekem publikus az emailem, már küldheted is...

(#105547) alázógyík válasza alázógyík (#105544) üzenetére


alázógyík
őstag

Megoldva.

(#105548) silver10 válasza wwenigma (#105535) üzenetére


silver10
aktív tag

Ezt én is így gondolom. Annak idején legtöbbünk azért is választotta, mert bízott a jó supportban. Eu (Német)service, alkatrész, tartozék ellátás stb. Amikor a lányomnak is rendeltem egy ZP920-at, (73.000 volt össz + akksival) pont azt mondtam én is neki: Remélem a Zopo marad Zopo és nem (S)Zopo(') :) Mielőtt megvettem az enyém, pont befejezte a ZP-k árrúsítását egy másik németországi webáruház, felháborodott hangnemben és az anyacég korrektségét erősen vitatva. Fel is vetetettem anno, hogy rossz ómen, de leintettek. Ez a forgalmazó tutibiztos cég, ez más, valószínű azzal a webáruházzal volt gond. Hát eddig tartott az illúzió. A teló egyébként még rendben teszi a dolgát, de többé nemigen bízok az ilyen EU-s háttérben csájnafonok esetében. Talán a Lenovo kivétel lenne. Off, de ebből is következik. A klímás topicot rengeteget bújtam a napokban. Végül DAIKIN-t vettem. Nem mertem kockáztatni. De ezt csak kizárólag neked írtam. Nehogy vitaindítónak vegye valaki. Nem ide való téma.

(#105549) silver10 válasza silver10 (#105548) üzenetére


silver10
aktív tag

Bocs, az utolsó sorok már. CineDOG1-nak szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#105550) Zeki válasza silver10 (#105549) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, klímából csak Daikint! Ezrelék alatti meghibásodás! :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.