Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105101) janaman01 válasza citkar (#105100) üzenetére


janaman01
addikt

Egy igen részletes tesztet már belinkeltem róla....nos a végén fel van sorolva a negativ , és a pozitiv eredmény..
Negativként egy dolgot emlit , az átlagos kamerát...vannak képek hát valóban átlagos..sőt pl egy meizu m1 jobbakat lő:D

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#105102) citkar válasza janaman01 (#105101) üzenetére


citkar
addikt

Olvastam, de ennél több tapasztalatra várok.
Eddig sajnos úgy tűnik nem éri meg az árát, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#105103) janaman01 válasza citkar (#105102) üzenetére


janaman01
addikt

Valóban többet ér a saját tapasztalat, mondjuk kiváncsi leszek hányan merik bevállalni...:)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#105104) hunaqua válasza janaman01 (#105103) üzenetére


hunaqua
addikt

Ez számomra tipikusan az a telefon,amit majd karácsony után veszek meg 200usd alatt..

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#105105) Blizzardking válasza hunaqua (#105104) üzenetére


Blizzardking
őstag

Melyik karácsony? :DDD

Janaman01 - Rendben vannak azok a képek. A kommenteket nézted? Szó van az S3 és a Meizu kamerájáról. Azt se felejtsd el, hogy a képstabi miatt - bizonyos témáknál - jóval alacsonyabb ISO-n megy, mint a Meizu ugyanott.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#105106) janaman01 válasza Blizzardking (#105105) üzenetére


janaman01
addikt

Persze én ezt értem de azt se felejtsük el hogy kb 150 $ különbség is van :D
Itt legtöbben kb annyiért keresnek telót:)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#105107) Blizzardking válasza janaman01 (#105106) üzenetére


Blizzardking
őstag

Jogos :R
A csipkelődés hunaqua kartársnak szólt, aki fél év múlva féláron szeretné megvenni.
Én a Lenovo P1/P1 Pro-t várom (P70 van a családban, nagyon jóféle, és akkuidőben is eléggé büntet. Ha lenne benne nfc és iránytű (mágneses érzékelő) akkor már vettem volna magamnak is.) Ha a P1 a maga 4-5 Ah-s aksijával kijön, szépen felkavarja majd az állóvizet.
Az igazi "A" brand-hívők meg járjanak csak konnektorról konnektorra :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#105108) hunaqua válasza Blizzardking (#105107) üzenetére


hunaqua
addikt

Nincs ebben semmi különös.A Lenovo csinálja azt,hogy nagyon magas áron kezd,azután pedig esik rendesen.
Mennyiről indult a pl. a Vibe x2? Most tart az 200usd.-nél,de megy az még lejjebb is. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#105109) Blizzardking válasza hunaqua (#105108) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát... legyen igazad. :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#105110) cornholio


cornholio
csendes tag

Hello!
Dual simes telefont keresek, fontos, hogy magyar szamlaval, max 100 ezer forintert. A kovetkezo parametereket szeretnem ha tudna:
- atlagosnal jobb kamera
- max 5,5 col
- min. 2/16 giga
- sotet szin, vagyis Meizu m1 note es mas csicsas keszulekek kizarva.
- nem baj, ha sokaig birja az akksi.
- gyors, mukodo gps
- 4G elony

Minden hasznos valaszt elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#105111) WOT-H-A-C válasza cornholio (#105110) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Honor 4x edigi, lenovo p70 edigi

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105112) #95561216


#95561216
törölt tag

Köszönöm a tippeket a boltokra, dual active telefont is tudnátok ajánlani, lehetőleg nfc-vel? :) Eddig a Honor 6-et találtam, de kicsit drágállom, illetve a http://www.dualsimsmartphones.hu/-ról mi a véleményetek?

(#105113) ctibor válasza cornholio (#105110) üzenetére


ctibor
senior tag

Lenovo Vibe Z2 (5.5"), emag.hu-n 98 ezer Ft.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#105114) bupemko válasza #95561216 (#105112) üzenetére


bupemko
senior tag

Nem tudom mennyire fontos az összes hazai 4G frekvencia, de Honor 6-nak csak az európai piacra szánt single SIM verziója tudja az összes magyar 4G frekit (korábban már volt párszor téma).

(#105115) darksys


darksys
csendes tag

Dual SIM-es Lenovo Vibe Z2 Pro működik csak 1 SIM kártyával is, tehát nem kell 2 SIM bele, attól, hogy Dual SIM-es? :D Bocsi a hülye kérdésért.

(#105116) janaman01 válasza darksys (#105115) üzenetére


janaman01
addikt

Igen működik egy simmel is

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#105117) doongoo válasza maross (#105071) üzenetére


doongoo
addikt

Ha nem kéne a Full HD, akkor ZTE Blade S6 a comebuy.com-ról

(#105118) bb71


bb71
őstag

Aki a MUT-ban állított - halkított - hátlapi hangszórót, az hol állította pontosan és mennyire?

(#105119) maross válasza doongoo (#105117) üzenetére


maross
veterán

Áh, fullhd muszaj, alatta gyotrelem netezni. s6-ot en is neztem, boldogan tekergettem az adatokat amig meg nem lattam hogy ez sajna nem fhd.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#105120) doongoo válasza maross (#105119) üzenetére


doongoo
addikt

Hát az én telóm fullHD, de vissza tudom venni sima HD-re. A felhasználói élményben semmi különbséget nem veszek észre (netezve sem)

(#105121) maross válasza doongoo (#105120) üzenetére


maross
veterán

Kulonbozoek vagyunk, nekem volt mindketto, megvaltas volt a fullhd :). Jatekok alatt nem erdekel, csak lassabb lett a jobb felbontas miatt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#105122) madrac


madrac
őstag

Honor 4x első 1-2 napi tapasztalatok:

előnyök:
- (4.5-el összehasonlítva) nagy és szép kijelző. persze pixelesebb a képe mint ugyanez a felbontás 4.5-ön, de vállalható. fényereje elég nagy, még direkt napsütésben is látszik valamennyire.
- akkuról még nem mernék túl sokat mondani, de egy lemerülés és feltöltés után nem merül olyan gyorsan.
- hátlapi kamerája nagyon szép fotókat készít szerintem összehasonlítva a régebbi Haier w910-emmel, pedig én tényleg kritikus vagyok ilyen téren. tiszta, kontrasztos, a színek a helyükön vannak, az ég sokkal kevésbé hajlamos a beégésre, rossz fényviszonyok között se hajlamos a zajosodásra ami számomra nagyon kellemes meglepetés.
- kamera exponálás hangja kikapcsolható
- extra funkciók, pl dupla érintésre felébresztés, kijelző színhőmérsékletének állíthatósága
- gps fixálás sebessége nagyon jó, pontossága nem rossz, de nem is kiemelkedő.
- nem túl olcsó, de legalább 2 éves hivatalos hazai garival lehet megvenni helyben és azonnal átvehető. a garancia a telemax-hoz szól.

hátrányok:
- érezhetően lassú proci, és ezen még az se segít hogy nem egy full HD felbontású kijelzőt kell meghajtania. érezhetően akadozva görget alkalmazásokban, játék is akadozik, összehasonlítva egy régi 2 magos snapdragon-nal. az adroid és a launcher legalább teljesen folyamatos működésű.
- anyaghasználat, dizájn jó, bár a hátlap nyekergés zavaró lehet használat közben, ami már az elején kijön.
- kirívóan kevés felhasználható belső tárhely (3GB), ahhoz képest hogy 8GB van benne elvileg.
- az értesítő led nagyon jelképes. olyan pici és kis fényű hogy nehéz észrevenni
- igaz hogy LTE képes állítólag, de belső Bp kerületben még 1x se ment fel LTE hálóra valamiért... (elég új sim kártya, domino)
- a menü gombok világításának hiányát továbbra is szokni kell...
- nincs benne gyárilag telefonhívás rögzítő

(#105123) nimfas válasza madrac (#105122) üzenetére


nimfas
addikt

Ez megütötte a szemem:

"- nem túl olcsó, de legalább 2 éves hivatalos hazai garival lehet megvenni helyben és azonnal átvehető. a garancia a telemax-hoz szól."

A telemax-os garancia előnynek számít? Én elég sok rosszat olvastam a garis dolgaikról :(

(#105124) synar válasza madrac (#105122) üzenetére


synar
őstag

4G-képes a SIM kártyád? Lehet, hogy cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#105125) madrac válasza nimfas (#105123) üzenetére


madrac
őstag

a 2 éves hivatalos garancia mindenképpen. nagyon jókat is olvashatsz róluk szerintem. közel sem olyan tróger társaság mint a cordon.

synar: na ezt nem tudom, de szerintem tudnia kéne, ha elég friss a kártya. mindenesetre tényleg gyanús a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#105126) b0bcat válasza madrac (#105122) üzenetére


b0bcat
addikt

"érezhetően akadozva görget alkalmazásokban, játék is akadozik, összehasonlítva egy régi 2 magos snapdragon-nal."

Hát ez elég kiábrándító 66 ezerért... :(

Pedig a világítás nélküli gombokon még csak túl tudná tenni magát az ember... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#105127) madrac válasza b0bcat (#105126) üzenetére


madrac
őstag

elképzelhető hogy tényleg az optimalizálás hiánya okozza, ugyanis ugyanazon facebook hírfolyam görgetése akadozik a facebook lite programban, viszont uc browser alatt meg teljesen folyamatos...

(#105128) madrac válasza synar (#105124) üzenetére


madrac
őstag

Érdekes, hogy talán valamikor tavaly lett cserélve a telekom domino sim kártya, és mégse LTE képes. Most hívtam fel az ügyfélszolgálatot és meg tudták mondani, hogy a sim kártyám nem alkalmas rá...

(#105129) kmarci25 válasza madrac (#105127) üzenetére


kmarci25
veterán

Ja, hogy a facebook akadozik! Miért nem ezzel kezdted... ;] Esküszöm, hogy annál memória zabálóbb app-pal még nem találkoztam: FB és messenger. Ez a lite nem tudom milyen, de ha illik a sorba akkor nem csodálom, hogy megakasztja. :B

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#105130) madrac válasza kmarci25 (#105129) üzenetére


madrac
őstag

Pont azért próbáltam ki, mert azzal hirdetik hogy ez az új lite milyen takarékos meg kicsi... vicc.

[ Szerkesztve ]

(#105131) GIJoe válasza madrac (#105130) üzenetére


GIJoe
addikt

Most te a Honor 4X, meg a P8 liteot hasonlítod össze?

(#105132) medica válasza madrac (#105122) üzenetére


medica
senior tag

Pont ezt nézegettem de ilyet se veszek ha az egyik legtöbbet használt alkalmazással (faszbúk) se bír akkor minek

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#105133) b0bcat válasza medica (#105132) üzenetére


b0bcat
addikt

Engem az "rémített meg", hogy a kolléga - ahogy írta is - a Haier W910-hez mérten érzi lassúcskának a 4X-et, márpedig nekem W910-em van, ami ugyan nem érződik a mindennapi használat során lassúnak számomra (így lassan 2 év után sem), de egy sokkal újabb, 8 magos procival szerelt telefontól láthatóan gyorsabb működést várnék. (De az sem kizárt, hogy én vagyok "elkényeztetve" a 8 magos MTK procik sebességétől... :DDD)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#105134) gyűrű válasza madrac (#105130) üzenetére


gyűrű
addikt

Tényleg kiábrándító lehet ennyiért.. itt majd mindenki kb. ezt ajánlgatja..
Lehet szidni az arckönyv alkalmazásokat, de pl. rajtam kívűl minden ismerősömnél fut, tehát alapnak nevezhető. Ha már ezzel sem birkózik meg, akkor valóban csalódás lehet.

(#105135) madrac válasza gyűrű (#105134) üzenetére


madrac
őstag

Egyelőre csak a Facebook lite-al próbáltam e tekintetben ami akadt. Lehet hogy a program sincs normálisan optimalizálva, és itt jön ki hogy hiába 8 magos egy soc, ha az egyes magok viszont nagyon lassúak.

(#105131) GIJoe: ki beszélt itt P8 lite-ról? Haier W910-el, ahogy másnak is kiderült.

(#105136) Bendegúz98 válasza madrac (#105135) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Light-nak van a logouton egy korabbi irasa, majdnem mindenkinek szaggat.

(#105137) #79335424 válasza madrac (#105135) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudomásom szerint a Light, még csak bizonyos régiókban elérhető próbaüzem stádiumban van. Nálunk, hivatalosan még nem elérhető (legalábbis tegnap még nem volt az.

[ Szerkesztve ]

(#105138) Zeki válasza madrac (#105128) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az LTE képes Domino sim kártyákat idén áprilisban kezdték el forgalmazni. Ingyen cserélik, ha nem LTE képes a Dominos sim kártyád.

(#105139) nyisziati válasza Bendegúz98 (#105136) üzenetére


nyisziati
veterán

THL T6 PRO-n nem szaggat. Se a Firefox, se az Asphalt 8, se a Viber, Skype, Google térkép, Navigator stb. :K
(ja és én az EREDETI Facebook klienst használom, nem a könnyített verziót) ;)
Wifin kb. 3 mp. alatt elindul és be is tölti a hírfolyamot.
Hát igen, ahogy b0bcat is mondta a nyolcmagos MTK-k elkényeztetik a tulajdonost...

[ Szerkesztve ]

(#105140) fecske13


fecske13
tag

Csak félig idevágó :D
Samsung Galaxy Core Prime vagy THL 4000?
Melyik a jobb vétel?

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#105141) beg


beg
veterán

És akkor néha panaszkodunk a kínai csodákra, hogy a 4gb-ból csak másfél szabad.

Sony's bloatware leaves the 8 GB Sony Xperia M4 Aqua with just 1.26 GB of storage space.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105142) alexw801 válasza madrac (#105125) üzenetére


alexw801
senior tag

Ez nem így működik. Mi is cseréltünk egy Domino netes SIM-et, 4G / micro SIM-re, ingyenesen a Telekomnál, a Honor 6 részére. Aztán 10 MBs alatt hozza a 4G-t, a céges net SIM 30 MBs alatt, pedig elvileg 150 is lehetne. Tehát a 4G net sebesség az előfizetett tarifa csomag által van biztosítva - illetve korlátozva.

A 10 MBs tegnap Pilismaróton a strandon 3G-vel jött, 4G nem reagált, a VoIP jól működött vele.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#105143) madrac válasza Bendegúz98 (#105136) üzenetére


madrac
őstag

A Huawei P8 lite-ról van szó? Átfutottam a 2 logout írást, és a 2 fórum témát, de mindenhol csak az áradozást láttam róla hogy milyen gyors és hogy abszolút nem akad... Hol lehet akadásról olvasni?
(ha jól látom azon már Lollerpop android verzió van, a Honor 4x egyelőre csak 4.4.2...)

(#105138) CineDOG1: nem tudtam. úgy gondoltam, hogy a friss, mondjuk tavalyi sim kártyák már mind tudják az lte-t. mindenesetre ma ki is cseréltettem és most már megy a 4G rajta mint az ágyba szarás. H+-ra nem is vált vissza, de ez persze Bp belvárost jelent helyileg.

[ Szerkesztve ]

(#105144) Upo válasza madrac (#105135) üzenetére


Upo
addikt

Milyen facebook lite van fent? Nekem az 1.4.0.6.14 nem akad, de most frissítettem a 1.10.0.55.128-ra, az is ok. Lassabb neten a nagyobb képek lassabban jönnek be, nem instant, de ez a lassabb net miatt van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#105145) Upo válasza Upo (#105144) üzenetére


Upo
addikt

Még mindig facebook lite, nincs fél mega a telepítője, es most hogy végigpörgettem a postokat és értesítéseket, benéztem a chat re, elfoglal 5,5MB memóriát. A nagy facebook nem tudom hogy áll ezekkel, ráadásul még külön van a messenger is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#105146) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Off a dolog, de nem találtam megfelelő topic-ot... (biztos csak vak vagyok)
Szóval olyan Androidos, win8-as lejátszót keresek amin fut a XMBC (Kodi) és nem melegszik-fagyogat mint a PIPO-X7....

Előre is köszönöm a tanácsokat, esetleg a jó topic-ba irányítást! :)

(#105147) cornholio válasza ctibor (#105113) üzenetére


cornholio
csendes tag

Köszönöm!

(#105148) fateless válasza madrac (#105122) üzenetére


fateless
veterán

Facebook esetén ne a lite verziót használd, hanem a normálisat. Az itt levő 4x-en ez nem szaggat. Máshol is éreztél ilyen lassulást (mert én nem, azért kérdem)?

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#105149) #79335424 válasza nimfas (#105146) üzenetére


#79335424
törölt tag

Itt nézz körül!
AML S802 miniPC topik.

(#105150) nimfas válasza #79335424 (#105149) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm... átolvasom :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.