Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105901) beg válasza SamSem58 (#105900) üzenetére


beg
veterán

Ejha :) kicsit messze keveredtünk.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105902) zolipapa66 válasza beg (#105901) üzenetére


zolipapa66
tag

Ez az új OTG biztosítás :)

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105903) zolipapa66 válasza Dexar007 (#105861) üzenetére


zolipapa66
tag

Még valami a neve nincs telefonokról.....elephone p9000

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105904) Bendegúz98 válasza zolipapa66 (#105903) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

A temeto tele van hosokkel, akik valamiben elsok voltak.
De a tisztelet kijar nekik

[ Szerkesztve ]

(#105905) Atomcsirke válasza zolipapa66 (#105903) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

A kínai másodvonalt ismerve, csak ellensúlyozzák majd ezt az előnyt valami jelentős hátránnyal! :D
1800 mAh akksi, vállalhatatlan kamera, el*****ett GPS, ilyesmik... ;)

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#105906) zolipapa66 válasza Bendegúz98 (#105904) üzenetére


zolipapa66
tag

:C

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105907) Mercutio_ válasza #45553408 (#105878) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én Lenovo A820 -ról váltottam V5-re és a mai napig nem esik kézre igazán, ennyit a pár mili nem oszt nem szoroz kérdésről egy másik nézőpontból.:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#105908) zolipapa66 válasza Atomcsirke (#105905) üzenetére


zolipapa66
tag

"Az Elephone mobilja 4 GB RAM-ot, 32GB bővíthető belső tárhelyet, Sony gyártotta 20.7 megapixeles hátlapi, és 5 megapixeles előlapi kamerát kaphat. A megjelenítő felbontása Full HD lesz, a mérete 5.5 hüvelyk, a hosszú üzemidőt pedig egy 3100mAh-s akkumulátor igyekszik majd szavatolni."

Persze csak ígéret.............

Bár ha nem fogja tudni az 5G-t, tök elavult lesz :D

[ Szerkesztve ]

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105909) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Btw, kimondottan "óccsó" (100-130$) szegmensben van-e jó kijelző (4.7 - 5.0") - jó GPS - egynapos akku - bármimásmindegy kombó? Kölök megy Pestre suliba ősszel, de a tájékozódóképessége kritikán aluli.
Olcsó Jiayu-kat nézegettem, de a régebbi MTK-s GPS-ek, hátizé.... :U

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#105910) zolipapa66 válasza Atomcsirke (#105909) üzenetére


zolipapa66
tag

Umi kalapács?

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105911) iMaverick válasza Atomcsirke (#105909) üzenetére


iMaverick
addikt

de a régebbi MTK-s GPS-ek, hátizé.... :U

Ez amolyan hitvilágbeli vita volt/van a mai napig... Az általam 2 évig nyúzott Amoi N828-nak (MT6589) kifejezetten jó GPS-e volt. Bringával többször teszteltem itt Pesten, és merem állítani, nem tévedne el vele a fiad sem... (Oké, néha az úttestről "át tett" a járdára, de ez férjen már bele! Ráadásul gatyazsebben volt, miközben tekertem.)

Persze inkább valami új készüléket (újabb SOC-kal) vegyetek, ne visszafelé tekintgessünk. :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#105912) Atomcsirke válasza iMaverick (#105911) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

A Lenovo P770 ( MT6577) GPS-ére azért nem tenném fel az életem! :D
Ha kedve van elindul, ha nem EPO-file mókolás, GPS-fix, megazisten.
Ha nahálaazégnekvégre, akkor országúton csak-csak, de városban, nagy házak között, netán gyalogosan, aaaaargh ... :DDD

Szóval nem hit-, hanem tapasztalat! :D Most is itt figyel az ablakban, az S5 mellett, keresi a "hódakat", csak épp nem találja, a másik meg már rég fixált. Ennek ellenére a Lenovoba tervezek visszaköltözni, a friss, ropogós S5-öt meg felajánlom valamelyik kollégámnak. Frusztráló a KNOX, hogy minimálisan sem tudsz belepiszkálni a rendszerbe garivesztés nélkül, a Lenovonál megszokott alap-dolgok nem mennek, a bloatware Samsung-droid, na meg ugye egy SIM-es, és hát a Halál mászkáljon két telefonnal.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#105913) Graphics válasza SamSem58 (#105893) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor K3 Note

-

(#105914) KTU válasza iMaverick (#105911) üzenetére


KTU
addikt

Ez nem hitvita, tény.
Volt nálam pár MTK 6582, 6589, 6572, 6577 telefon, Lenovo, Jiayu, ZTE, Zopo, THL
nem csak 1 - 1 darab és nem csak 1 Brand-ből 1 típus.
Ha nem volt vele foglalkozva folyamatosan, (értsd: 1, 2 hónapig rá sem néztek a GPS-re)
és épp szükség lett volna a rá,
akkor nem működött!

Persze ha foglalkoznak vele, rákészülnek a használatra (esőtánc), akkor működik.
De 1 mezei user nem ilyen.

És lehetnek kivételek, de ez erősíti a szabályt!
:D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#105915) Atomcsirke válasza KTU (#105914) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Ááááááááááááááááááááááá, ettől a "kivételek erősítik a szabályt" mondástól a falnak tudok menni! :D

"Minden BKV-ellenőr albínó!"
Ezerből találsz mondjuk egyet, akire rá lehet húzni, és van 999 kivételed.
Vagy éppen egyet sem, és mindenki kivétel.
Akkor ez most egy "erős" szabály, vagy éppenséggel konkrét, hasraütéssel generált baromság? ;)

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#105916) Mercutio_ válasza Atomcsirke (#105915) üzenetére


Mercutio_
félisten

A példádban az állítás valótlan :DDD akit érdekel a mondás eredete és eredeti jelentése.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#105917) Atomcsirke válasza Mercutio_ (#105916) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Valóban, az eredeti - félrefordítás nélküli - jelentésében, teljesen logikus alapvetés! :R
Viszont ahogy a köznyelvben, torz értelmezéssel használjuk - szerintem - se füle, se farka!

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#105918) fateless válasza Mercutio_ (#105907) üzenetére


fateless
veterán

Így igaz. A zsebben valóban csak pár mm a különbség, de míg az A820 hátlapja épp tenyérbeillően volt lekerekítve, addig a V5 esetén csak az élek a széleken voltak ívesek, egyébként sík volt a hátlap, így tenyérben nem csak 1-2 mm-t lehetett érezni különbségként.

iMaverick #105911
Volt még pár készülék, ami jó GPS-szel rendelkezett a régi MTK-s procik közül, mert rendesen megépítették. A ZTE V967s nagyon pontos volt. A Hongmi 1 sem volt elvetendő, még ha egy kicsitt pontatlanabb is volt, de csak minimális hibát vétett.
Sokkal inkább látom úgy ezt az egészet, hogy a régi procikkal alaposan meg kellett tervezni a kivitelezést, hogy jó legyen, az újakkal már a másodvonalbeliek is képesek jó GPS-t kreálni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#105919) Bendegúz98 válasza Mercutio_ (#105916) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Nekem a kedvencem a közös lónak túrós a háta mondás, amit még többen használnak igy értelmetlenül.
Pedig csak egy ékezettel lett több a kelleténél.

(#105920) asdf_ válasza Bendegúz98 (#105919) üzenetére


asdf_
veterán

Ha csatlakozhatom: vaj van a fule mogott (a fejen helyett ugyebar)

(#105921) iMaverick válasza fateless (#105918) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor nagyon "belenyúltam a tutiba" a kis Amoi-val. "Márkátlan" is volt, de nekem valahogy tetszett. Aztán volt rá a 4.2 után hivatalos 4.4 is... Sajnáltam is, amikor megváltunk egymástól.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#105922) Mercutio_ válasza fateless (#105918) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én várom mint a messiást, hogy legyen valami 50k körüli dual-sim teló 5" 720p, 2GB/8-16GB, legalább olyan kamera, megfelelő frekik és a V5-nél jobb fogás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#105923) Ájvé válasza Mercutio_ (#105922) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor 4C esetleg.

(#105924) Bendegúz98 válasza Mercutio_ (#105922) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

(#105925) KTU válasza Ájvé (#105923) üzenetére


KTU
addikt

Ha tudna normális LTE-t már megvettem volna.
Bár a fórumba panaszkodnak hogy gyorsan merül.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#105926) iMaverick válasza Bendegúz98 (#105919) üzenetére


iMaverick
addikt

Személyes kedvenc: Áll, mint Katiban a gyerek... Azt vágom, hogy mit jelent, de ki találta ezt így ki? Miért pont Kati? ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#105927) Ájvé válasza KTU (#105925) üzenetére


Ájvé
veterán

Az mondjuk igaz, B20 nincs. Merülésről még nem hallottam mondjuk.

(#105928) fateless válasza Mercutio_ (#105922) üzenetére


fateless
veterán

TCL m3g 3S?
Berendeltem, de még presale (bár azt nem írták ki több helyen sem)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#105929) Linda1


Linda1
aktív tag

Ez már biztos, hogy a 4c nem tudja a 4G-t?
Most olvastam a Gearbest.com-on, úgy írja, FDD-LTE 1800/2100MHz.
Ti a B20-ról beszéltek...sorry.

[ Szerkesztve ]

(#105930) Mercutio_ válasza fateless (#105928) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valami "nevesebb" gyártót preferálnék.

Bendegúz98: Jiayu megjelenés utáni support terén nem csalódás mostanában? Összeszerelés minősége, optimalizáltság? És az 5" jobb lenne.

Ájvé: Ránézésre nem tűnik slim-ebbnek mint a V5 :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#105931) KTU válasza fateless (#105928) üzenetére


KTU
addikt

Ez is hiányos
FDD-LTE: B1/B3/B7
4G: FDD-LTE: 1800/2100/2600MHz

Nem lennék annyira rajta a 4G-n, ha nem tapasztalom meg hogy mennyivel jobb a VoIP rajta.

(#105930) Mercutio_:
TCL - Alcatel
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#105932) Bendegúz98 válasza Mercutio_ (#105930) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Hat a support ..... Most Jiayu S2 hasznalok support nincs de minek is szerintem, minden flottul megy rajta, a 4.4 frissitest adta ki hozza csak a Jiayu.
S3 rol majd nyilatkoznak a tulajok de rosszat nem olvastam rola
Ha az S4 is ezt koveti nekem megfelel
Persze van akiknek lenyeges a support, a nagyormanyut szidjak sokan kidobja szutyok rendszerrel, az oroszok ugyis gatyaba razzak idovel.
Osszeszereles minosege, szinten csak az enyemrol tudok nyilatkozni, tokeletes hisz egyben van az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#105933) KamuMazsola válasza Bendegúz98 (#105919) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Szerintem alól ezt így használják, többségük még nem látott lovat. (túros - habzik az izzadság)

Üdv.: KamuMazsola

(#105934) BenszeT válasza BenszeT (#105894) üzenetére


BenszeT
tag

Ha netán rossz helyen kérdezem útbaigazítást is elfogadok.

(#105935) fateless válasza KTU (#105931) üzenetére


fateless
veterán

Tudom, hogy nincs benne B20, de a mostani M1 Note-omban sincs, ettől függetlenül boldogan használom. Persze ha lenne, még boldogabb lehetnék, de nem fog ez letaglózni

Mercutio_
Bár már nem akkora név, mint régen volt, de azért a TCL/Alcatel nekem még mindig bizalmat áraszt, és nem szoktam olyan kilengésekkel találkozni náluk, mint pl Jiayu vagy Thl esetén (pedig ezeket is szeretem), hogy a kis márkákat ne is említsem.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#105936) Bendegúz98 válasza KamuMazsola (#105933) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Nem pont igy van de igy se rossz :N

(#105937) Mercutio_ válasza fateless (#105935) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jahogyja :B honnan érdemes rendelni, illetve van már egyáltalán hazai tulaj, tapasztalat? Esetleg esély, hogy itthon is forgalmazzák?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#105938) KamuMazsola válasza Bendegúz98 (#105936) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igazad van, a sok hajtástól ostorcsapástól sebes, stb. Mostmár legalább utánanéztem. :)

Üdv.: KamuMazsola

(#105939) Ájvé válasza Mercutio_ (#105930) üzenetére


Ájvé
veterán

Igaz, V5 kisebb.

(#105940) fateless válasza Mercutio_ (#105937) üzenetére


fateless
veterán

Nem tudok tulajról, mivel még csak presale.
Több boltban is rendelhető, egyes helyeken tisztességesen kiírták, hogy előrendelés, más helyeken pedig azt hazudják, hogy készleten van. Egy ilyen helyről rendeltem meg, ahol aztán bevallották, hogy még nincs, de elvileg a héten kapnak, ezért nem vontam vissza a rendelést.
Ha kivárom és megjön, mesélek róla...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#105941) Mercutio_ válasza fateless (#105940) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#105942) Atomcsirke válasza fateless (#105935) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

TCL / Alcatel valóban korrekt, pl. az Idol 3-ak egész szépen össze lettek rakva.
Szerintem alsótól felső-közép kategóriáig vannak vállalható modelljeik.
Az más kérdés, hogy kinti webshopokban elég ritkák, ahol viszont előfordulnak, ott rendesen megkérik az árukat.

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#105944) eszementális


eszementális
tag

35 ezer HUF környékén mi az ajánlott? A fehér szín elvárás! 4,5-5"-ig, akksi kb 2,5Ah környéki, lehetőleg ne kelljen mókolni. Tudom, sok teló lehet de én ebben az árkategóriában nem nagyon nézelődtem még.

(#105945) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Ezmármiez?
'a másik, hogy amikor visszaküldik a javított telefont (vagy az új cserekészüléket) Kínából, akkor azt újra vámolni fogják'

(#105946) Graphics válasza Bendegúz98 (#105945) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Totál hülye az egészhez az illető, aki írta..

Emellett annyi helyesírási hiba van, hogy az már fáj..

[ Szerkesztve ]

-

(#105947) Áfogat


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

Telefon váltáshoz szeretném azok segítségét kérni, akik használtak, láttak Moto G-t. Egy hasonló/jobb képességű masinát szeretnék, a G-vel (első gen.) teljesen elégedett voltam, de sajnos ez a darab az örök vadászmezőkre távozott.
Kívánalom:
- dual sim
- max. G méret (66 mm széles)
- hasonlóan jó fogás
- kijelző legyen ugyanilyen jó
- kamera nem baj, ha tud makrókat csinálni, a G-nek ez nem ment annyira
- legalább ilyen jó aksi

Nem kell, de már lehet jó, ha van egy mostani készülékbe:
- DSDA
- LTE

Használni főként telefonálásra :), net, fényképezésre szeretném, a G sebessége abszolút elég. A fényképezésen egyszerű, közeli képekre kell gondolni, semmi családi, táj, kutya, macska, stb.
Néztem pár típust, de nem tudok dönteni /Idol 3 (4.7), meizu 2 bár erről eddig csak legendákat láttam, S5 mini duos/, így további ajánlásokat is szívesen fogadok. Nem csak itthon kapható cuccokban gondolkozom, lehet eredeti Made in China is a ketyere. Olyan 80-at gondoltam a célra.

(#105948) asdf_ válasza Bendegúz98 (#105945) üzenetére


asdf_
veterán

Gratulalok neki, hogy meg egy nap multan is benne van ez a hulyeseg. Mondjuk en onvedelembol minden Tuna Juditos cikket skippelek, sokkal jobban jarok en ugy, ez lett a tapasztlat, ebbe csak az nickneven iras miatt futottam bele (fogtami is a fejemet ;) ).

[ Szerkesztve ]

(#105950) tahepa válasza #45553408 (#105949) üzenetére


tahepa
senior tag

Pölö ez nem EU shop ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.