Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105201) cappa72 válasza wolfman (#105169) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először mindenképp ments! Ez egy nagyon fontos dolog!

A Lenovo A916 egy kicsit különlegesebb, mint a többi Lenovo, itt ugyanis elsőre a ROM-tól függ, hogy aktivált-e a dual sim lehetőség, illetve van-e rá lehetőség. Ugyanis van olyan FW (firmware, ROM), amiben nem aktiválható a dual sim opció.
Ilyen az, amikor lehet dual sim:

Nézd meg, hogy van-e root jogosultság. Egy egy eléggé belpiacos telefon, és amelyik romban már van magyar nyelv, az vélhetően módosított ROM, így lehet, hogy van root elérés is.
Ha van root, akkor MTKDroidTools-zal ments.
Ha nincs root, akkor Flashtool-lal.

Tehát először ismerkedj a telefonoddal, ments, és csak utána állj neki a módosításoknak, ha szeretnéd.

(Van hozzá PhilZ recovery-m, de erről majd később)

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#105202) birooo


birooo
tag

Valaki tudna ebben segíteni?

A Coolin nem értem, hogy ha valamelyik termékhez ez van írva: Free shipping from Europe, akkor miért hozza a rendelés lezárásánál, hogy: Add Customs Insurance&Shipping Insurance to your order(Customs Insurance offers premium protection and safety for your valuable items during internationl shipping. We will refund you the tax once package has been caught by the customs or you will undertake all)

Mindezt +15 dollárét.
Lehetséges, hogy EU raktárból történő postázásnál is áfázzák? Nem egészen értem ezt a lehetőséget.

(#105203) Jim74 válasza WOT-H-A-C (#105200) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#105204) rjg válasza Jim74 (#105199) üzenetére


rjg
őstag

Én tőlük vettem egy Nilkin tokkal és tempered glass-al kiegészítve. Két nap alatt meghozták, 27% Áfás magyar számlával.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#105205) Pogika


Pogika
aktív tag

Megèrkezett hozzám az elephone g2 mobil vègre. A 16 napos vámolási folyamatnak hála nincs időm tesztelni, holnap korán reggel meg viszi el a tulaja. Ami gyorsan nyilvánvalòvá vált, a kamera lámpafènyes helyen az elmegy alsò határát sùrolja, a led villanò gyenge, alkalmatlan a sötètben fènykèpezèsre. A rendszer gyors, nem volt akadás a görgetèsben. A kijelző vel nincs problèma, hd-s kijelző után bár a szinei fakòbbnak tünnek, ès azèrt látszik a kissebb felbontás, kèzben tartva nem tűnt rossznak, megfelelően èrzèkel az èrintőpanel. A hátlapja lakkozott műanyag ès elèg vèkony is. Összegezve gyengècske kamera, vicckategòria ledvaku,
Anyaghasználaton látszik a spòrolás, de egyben tetszetősen nèz ki, a hátlapi hangszòròja nagyon hangos, az èrintőgomboknak nincs világìtásuk, a gps a lakásban ablak mellett ülve is villámgyorsan pozicionált, de a glonas holdakat nem látja. Nagyjábòl ennyi kb fèl òrás ismerkedès alatti tapasztalatom.

(#105206) ctibor válasza Jim74 (#105199) üzenetére


ctibor
senior tag

A P70 most itt a legolcsóbb: Mall.hu

76 ezer Ft.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#105207) Jim74 válasza ctibor (#105206) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R

(#105208) zolipapa66


zolipapa66
tag

(#105209) wolfman válasza cappa72 (#105201) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, ezt néztem, ki lehet választani a SIM1 and SIM2 funkciót. Tudok hívni és hívást fogadni mindegyik kártyán. Az első slot adatforgalmával van valami gond. Majd csinálok adatmentést ha oda kerülök.

Root jogosultságot hol lehet megnézni?

Kérdés. Root után milyen gyári frissítésekről kell lemondanom pontosan? Csak mert tudom hogy most az a menő hogy mindnt a készülék csináljon autómatikusan, de én jobb szeretek manuálisan ügyködni, aztán ha csak progi frissítés lesz, akkor az is legyen autómata. Jó mondjuk Chrome böngészőt nem akarok hetente manuálisan törölni feltenni, de ha az oprendszer frissül akkor azt inkább én.

Igen, a Beállítások/Megjelenítés/Switch the System font (mer hogy nekem ez itt angol) alatt állítottam át kínaira véletlen, mivel nem volt csak két kínai lehetőség. :( Hol és hogy tudok letölteni másikat?

(#105191) zolipapa66: Miről beszélsz? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#105210) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok! :)

Az új asus zenfone 2-ről miket tudtok elmondani? Lassan talán esedékes 3 éves okostelefonom cseréje, és eddig a sony xperia Z sorozat volt a favorit, de most úgy néz ki ez a telefon sokkal jobb ár érték aránnyal fog érkezni. Illetve szolgáltatókról van valamelyik topicban diskurzus?

[ Szerkesztve ]

(#105211) zolipapa66 válasza wolfman (#105209) üzenetére


zolipapa66
tag

Beállítások-továbbiak-mobilhálozatok-hozzáférési pontok nevei-vadofone HU-vodafone előfizetés-APN.
erről beszéltem.

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105212) WOT-H-A-C válasza TeebyKay (#105210) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Jobb felső sarok , kereső! :)

Van már teszt is róla.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105213) cappa72 válasza wolfman (#105209) üzenetére


cappa72
nagyúr

Root után milyen gyári frissítésekről kell lemondanom pontosan?
Gyakorlatilag mindegyikről, mivel egy fájl módosítása is azt eredményezi, hogy a gyári frissítés elszáll.
Azonban ne is firssítsd szerintem, mivel a tiéd az már módosított rom, és ha el is fogadja , és meg is csinálja a frissítést, akkor vélhetően egy angol-kínai nyelvet tartalmazó frissített FW-ed lesz. További nyelvek nem lesznek benne.

de ha az oprendszer frissül akkor azt inkább én.
Az oroszok hegesztenek hozzá romot, azokat érdemes figyelni vagy a 4pda-n, vagy a lenovo-forums.hu oldalon.

Az első slot adatforgalmával van valami gond.
Az APN beállításokat kell megnézned, hogy megfelelők-e.
A szolgáltatód honlapján biztosan meg vannak a beállítások, előfizetésedtől függően.

Root jogosultságot hol lehet megnézni?
Letöltöd a Mobileuncletools-t, majd megnyitod, és figyeled a kezdőképernyőjén, hogy bal oldalt fent piros unroot, vagy zölt root felirat jelenik meg.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#105214) TeebyKay válasza WOT-H-A-C (#105212) üzenetére


TeebyKay
őstag

A tesztet hol találom meg? :)

Illetve sok az ilyen külföldről berendelhetőség meg fene tudja még mik, nem igazodtam el rajtuk, az számít valamit?

(#105215) Graphics válasza TeebyKay (#105214) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Google?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#105216) TeebyKay válasza Graphics (#105215) üzenetére


TeebyKay
őstag

Azt hittem prohardveres teszt van róla :)

(#105217) bupemko válasza TeebyKay (#105214) üzenetére


bupemko
senior tag

(#105218) TeebyKay válasza bupemko (#105217) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, köszönöm, ezt már az első üzenet megírása előtt is megtettem, de tesztet akkor se találtam, csak szétdarabolt, rövid leírásokat a telefonról, amiket amúgy is tudtam. A fórumra azért jöttem, hogy azok akik esetleg használnak ilyen telefont, vagy csak jól ismerik, tudnak-e ebben az árban jobb választást, esetleg hasonló minőségű telefont ajánlani, mert saját kútfőből ezt nem fogom tudni kitalálni, az összes elérhető felső-középkategóriás telefont meg nincs lehetőségem átnézni.

(#105219) trebrona válasza TeebyKay (#105218) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#105220) wolfman válasza zolipapa66 (#105191) üzenetére


wolfman
veterán

vitamax.internet.vodafone.net a neve, de nem tudom módosítani. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#105221) TeebyKay válasza trebrona (#105219) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm, már a negyedik ember aki nem képes a kérdésemre válaszolni, csak ugyanazt belinkelgetni amit már 2 órával ezelőtt is megtettem :) Remélem érkezni fog valaki hozzáértő is :)

(#105222) trebrona válasza TeebyKay (#105221) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor még egy kicsit segítek, nyilván a topicjában tudsz érdemi tapasztalatokról olvasni, esetleg célirányosan kérdezni. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#105223) WOT-H-A-C válasza TeebyKay (#105221) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Figyelj.. nem vagy már itt "újonc" némi önnállóság szerintem elvárható!!

1. Fórum kereső->

http://prohardver.hu/temak/okostelefon/keres.php?type=-&stext=zenfone+2&submit=%C2%A0

2. zenfone 2 teszt ->

http://mobilarena.hu/teszt/asus_zenfone_2_agya_mint_egy_planeta/bevezeto.html

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105224) TeebyKay válasza trebrona (#105222) üzenetére


TeebyKay
őstag

Erről a telefonról már találtam elég információt, és jónak tűnik, engem most konkrétan az egyéb lehetőségek érdekelnek ebben az árban. Ha akkor csak valami célirányt adsz hol tudok egy nagyobb összehasonlítást találni a most elérhető felső-középkategóriás telefonokról, vagy hogy mik az ajánlottak jelenleg, azt tényleg meg tudnám köszönni.

(#105225) bupemko válasza TeebyKay (#105224) üzenetére


bupemko
senior tag

Ehhez kellene egy kicsit többet tudni arról, hogy mik a szempontok. Ebben az árkategóriában nyilván kell kötni kompromisszumokat, de pl. alternatíva lehet a Honor 4X (bár mostanában páran panaszkodtak a sebességére). Zenfone 2-nél arra kell nagyon figyelni, hogy US vagy WW modellt vegyél ha fontos a 4G.

[ Szerkesztve ]

(#105226) TeebyKay válasza bupemko (#105225) üzenetére


TeebyKay
őstag

Rendben, akkor ebéd után írok egy szempontlistát nagyjából, köszönöm :)

(#105227) AttyVin válasza #79335424 (#105168) üzenetére


AttyVin
aktív tag

BLN nem indul el "normál' állapotban, de köszönöm, megnézzük.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#105228) AttyVin válasza Bendegúz98 (#105167) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Kösz, ránézek.

Csak a hívás, SMS fontos (esetleg akku), a többinek nálam nincs jelentősége.

Üdv, Vino

(#105229) zolipapa66 válasza wolfman (#105220) üzenetére


zolipapa66
tag

Nem tudom miért nem tudod módosítani.....?!?!

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105230) wolfman válasza zolipapa66 (#105229) üzenetére


wolfman
veterán

image01

image02

És újat se tudok létrehozni. :(

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#105231) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

ismerősnek keresek dual simes telefont, mivel nem áll nagyon jól, 30k a max rá...

nem kell neki a legfrissebb android, meg csili vili, csak egy megbízható készülék

tudnátok ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#105232) beg válasza Remiel (#105231) üzenetére


beg
veterán

100 USD EU raktár.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#105233) Zeki válasza beg (#105232) üzenetére


Zeki
nagyúr

A THL 4000-es telója akciós az edigitalnál, és mégis csak magyar garis. Igaz picit több mint 30.

(#105234) WOT-H-A-C válasza Zeki (#105233) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

+1

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105235) zolipapa66 válasza wolfman (#105230) üzenetére


zolipapa66
tag

Szerintem Te elég sok mindent elállíthattál, nem csak ékezetekkel van ott gond.........

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105236) motoflug


motoflug
őstag

Ha valaki nézte mostanában: Jiayu S3 fehérben hol kapható EU raktárban? :R

(#105237) zolipapa66 válasza zolipapa66 (#105235) üzenetére


zolipapa66
tag

Vagy Találtam ilyet... Billentyű kombináció

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#105238) wolfman válasza zolipapa66 (#105235) üzenetére


wolfman
veterán

Pedig csak annyi történt, hogy angolról átraktam magyarra a nyelvet, aztán meg a betűkészletet. Semmi más.

Betűkészletet tudok valahogy telepíteni vagy csak rootolva? :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#105239) hzx0 válasza wolfman (#105238) üzenetére


hzx0
aktív tag

Toljál neki egy gyari adatok visszaálitását. Mikor ujra indul csak a nyelvet tedd Magyarra

(#105240) #79335424


#79335424
törölt tag

Kipróbáltam a telómon, hogy egy mobilnetes VPN -t, tovább tudok -e osztani hotspot -tal. Működik, ezért arra gondoltam, hogy nézek egy dual SIM -es mifit. Keresnék egy teljes LTE támogatású, stabil, gyors hotspot funkcióval bíró telót. Talán még a "hosszú" akkuidő lenne előny, de a célfunkció miatt, minden egyéb tulajdonság szinte lényegtelen. Úgyhogy jó lenne, minél olcsóbban megúsznii. Van vkinek ötlete?

(#105241) TeebyKay válasza bupemko (#105225) üzenetére


TeebyKay
őstag

Na szóval, túl sok mindent nem tudok feltételnek megadni, nagyon hasonló az okostelefonok tudása, inkább szűrném amikre nincs szükségem. Az elülső oldali kamera felbontása mindegy, nem videótelefonálok és nem készítek szelfiket. Néha képeket lövök esetleg a hátsó kamera lehet jó felbontású. Játékra használom legtöbbet, ezért a procinak nem árt ha van tudása és nem olvad le akár tetemesebb használat mellett, illetve legyen elég belső tárhely a telepített és gyári appoknak is (meg persze microsd bővíthetőség). A dual sim (bár erről szól elvileg a topic) nem feltétlenül elvárás, egyenlőre 1 sim kártyát használok, nem tudom, venném-e hasznát mégegynek. A 4g hálózat annyira nem lényeg, alapból vidéken élek, pest közelébe még viccből se megyek és mire erre is elterjed addigra úgyis cserélni kell ismét a telefont. Szebb dizájnt is el tudok viselni.

Eddig egy sony xperia S arc-ot használtam, és most az asus zenfone 2 illetve a sony z3 telefonokat néztem ki elsődlegesen (utóbbi ha jól tudom valamivel drágább, de árban még nincs biztos keretem, valószínűleg telenoros flotta csomagban lesz vásárolva, ha elérhető benne a választott). Ezek mellé keresek egyéb alternatívákat.

Azt hiszem ennyi, remélem így már tudtok segíteni :)

(#105242) KTU válasza TeebyKay (#105241) üzenetére


KTU
addikt

"telenoros flotta csomagban lesz vásárolva"
:DDD :C
Te, rossz topikba írtál :U

Amúgy meg ha tényleg telenyomortól akarsz vásárolni, miért túráztatod itt a jónépet? :F :U :)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#105243) Graphics válasza KTU (#105242) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alternativat keres, hatha bejon az is :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#105244) TeebyKay válasza KTU (#105242) üzenetére


TeebyKay
őstag

ezért kérdeztem még a legelején, hogy hol lehet a szolgáltatókról diskurálni, mert nekem csak a telekomból van olyan szinten elegem, hogy céget ennyire még nem gyűlöltem, ha a telenor se jobb választás akkor várom az alternatívákat. vodafonnak nem nagyon van itt lefedettsége.

Illetve ha van hely ahonnan olcsóbban be lehet szerezni a telefont mint a szolgáltatótól hűségnyilatkozatban azt is örömmel meghallgatom, teljesen alulművelt vagyok a telefonok és szolgáltatók világában.

[ Szerkesztve ]

(#105245) WOT-H-A-C válasza TeebyKay (#105244) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Zenfone 2, Lenovo P70, Honor 4x, Honor 6 stb... Ha dual sim es erdekel akkor itt a helyed és nézegessed ezeket. Esetleg 1+1. Xiaomi mi3, Xiaomi mi4,

Ha meg telenor akkor inkább a milyen okos telefont vegyek topik.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#105246) #79335424 válasza TeebyKay (#105244) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tessék. Telenor topik. Most ott is megy a fikaözön az áremelés miatt. De nem mindenki elégedetlen. Nekem semmi bajom sincs velük. Igaz, nincs aláírt béklyóm, se előfizetésem és eszem ágában sincs hálózatfüggő telót venni.

(#105247) TeebyKay válasza #79335424 (#105246) üzenetére


TeebyKay
őstag

Továbbra is van topic ahol a szolgáltatókról lehet beszélni, vagy valaki esetleg rálát a dolgokra, hogy mik a lehetőségek? Szívesebben veszek én is független telefont amennyiben nem 3x annyiba kerül mint kártyafüggően megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#105248) #79335424 válasza TeebyKay (#105247) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az imént linkeltem a Telenoros topikot. De a dual SIM eleve necces a szolgáltatóknál. Ha van is, akkor is olyan, aminek mindkét slot -ja függő. Úgy meg nagyon leszűkül a használhatóság.
Hogy ezen a fórumon miről lehet diskurálni és miről nem, azt sztem legfeljebb már csak a modik tudják. Vagy, még ők sem. Vagy, tudják, csak nem árulják el. Vagy..... :)

[ Szerkesztve ]

(#105249) TeebyKay válasza #79335424 (#105248) üzenetére


TeebyKay
őstag

Csak a telenoros topicban nem tudom megmondják-e nekem, hogy mik a telenor hátrányai, érdemesebb-e másik szolgáltatót választani stb.

(#105250) wolfman válasza hzx0 (#105239) üzenetére


wolfman
veterán

Ez töröl valamit a telefonról ilyenkor (névjegyzék, képek, applikációk)?

Közben a mobilnet megoldódott. Kollégám megmutatta hol lehet APKt létrehozni. :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.