Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) honda 1993 válasza pEtii94 (#51200) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hát figyelj.

Ha nem tuningolsz, akkor elég(lehet) de nincs benne már túl sok tartalék.

A tuningot ezzel a táppal felejtsd el, ahoz már mindenképpen nagyobb kell.

De én személy szerint nem merném erre a tápra rábízni a procit.

XD alias IKSZDé

(#51202) Bossp válasza pEtii94 (#51200) üzenetére


Bossp
addikt

Szerintem bőven elég ahhoz a procihoz és kártyához még tuningolva is! Viszont egy erősebb VÉGÉÁVAL már gondban lehet szóval nem árt beújítani egy erősebbet ;)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51203) pEtii94


pEtii94
tag

Azzal tisztában vagyok, hogyha új vga-t akarok vagy tuningolnia cpu-t, ahhoz már kevés a táp, de magához a procihoz elég nem, a többi komponenssel együtt ?

(#51204) Bossp válasza pEtii94 (#51200) üzenetére


Bossp
addikt

És még egy vélemény. Szerintem inkább a VGA-d volt kevés a megfelelő teljesítményhez a BF 4-nél nem pedig az Proci. Főleg ha picit húztad is. Nálam Phenom II X4 3,3 Ghz-el simán futott a BF 4 Full hd-ban is persze nem Ultra grafon egy 1 gigás 6950 mellett.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51205) pEtii94 válasza Bossp (#51204) üzenetére


pEtii94
tag

Nekem néhol (rengetegszer), full hd-ben low beállításokon sem érte el a 60 fps-t, pedig azt illő lett volna, a vga-m meg szerintem tudja azt a teljesítményt produkálni.

(#51206) honda 1993 válasza pEtii94 (#51203) üzenetére


honda 1993
senior tag

Fogjuk rá.

De az előbb is írtad hogy végül is tervezel tuningot is...

Egy chieftec ctg 500 elég lenne neked, ja tuningolni fogsz.

XD alias IKSZDé

(#51207) pEtii94 válasza honda 1993 (#51206) üzenetére


pEtii94
tag

Igen, tervezek tuningot, de majd csak a későbbiekben, nem pedig most. (mivel jelenleg a CPU-ra van csak keret, ha lenne tápra is 100 % hogy azt is újítanám)

[ Szerkesztve ]

(#51208) Bossp válasza pEtii94 (#51207) üzenetére


Bossp
addikt

Én azért megpróbálnék a mostani prociddal egy egészséges fesz emelés nélküli tuningot. APM, TC ki Temp throttling ki ha van Jó hűtőd. és alap feszen szerintem bírni fogja a 4 Ghz et így is nézd meg hogy gyengén megy e az a BF 4. Az a proci elég kell hogy legyen !

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51209) pEtii94 válasza Bossp (#51208) üzenetére


pEtii94
tag

4,5 Ghz-van 1,38-al és így stabil. Így team death match 32 fős élvezhető a bf 4 -ben, de így is bőven 40 fps van sokszor...

(#51210) pEtii94


pEtii94
tag

De akkor a kérdésre visszatérve, elég lesz a táp neki ? Jelenleg semmi tuningot nem tervezek a közeljövőben, csak a későbbiekben, de akkorra már tudok cserélni tápot is, mire az esedékessé válik.

(#51211) Bossp válasza pEtii94 (#51210) üzenetére


Bossp
addikt

Simán! :)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51212) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Egy kis adalék az LLC kérdéséhez.Nekem egy ASUS M5A97 lapom van ebbe hajtok egy 8320-at bekapcsolt LLC-vel offset 0,06875v-al a LINX teszt alatt a lap adott neki 1,5v és 70c

Olvasgattam fórumokat,és azt írták hogy a 970-es lapoknál az LLC nem működik úgy ahogy kellene mivel nem lehet állítani a fesszelés mértékét és bekapcsolva Ultra High beállításon dolgozik amitől instabil lesz a tuning plusz a túlfesz miatt melegszik [link]
Ezért merészen kikapcsoltam az LLC-t és offset 0,15v-al most 1,475v és 62c :C

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#51213) MrM94 válasza pEtii94 (#51210) üzenetére


MrM94
őstag

Van még garid a tápra?én hajtottam CX500 as corsairrel, GTX 580at és FX et hűzva ami 408w ot tudott leadni egy ágon. Néha még a kártyát is húztam kicsit.Játék alatt nemvolt baj. De prime+kombustor vagy furmark alatt elszállt a gép.Most az a 175w vidkaridnak a TDP je az én 250W TDPmhez és az én 580amban nem volt limitátorcsipsem.Egy ideig elég lesz a tápod utána pedig cserélsz.

szerk a te tápod is ugyanannyit ad le egyszálon mint a volt cx500am tehát nó para.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#51214) zs-mate válasza ViZion (#51170) üzenetére


zs-mate
tag

HELP :Y feljebb kiposzoltam egy pár printscreent hogy állítottam a biost, de valamiért szűz windows alatt is lefagy néha (billentyűzetet valamiért hirtelen nem látja), valamikor 3 órán BF4-ezek és semmi baja nincs, kaptam tippet rá hogy ram időítéssel van a baj, ez a beállítás nem jó?

az origi poszt: http://prohardver.hu/tema/amd_fx_bulldozer/hsz_51151-51151.html

M5A97 R2.0
FX-6200
2x4gb kingston 1600mhz cl9

CPU-Z ezt az időzítést javasolja :/

[ Szerkesztve ]

(#51215) MrM94 válasza zs-mate (#51214) üzenetére


MrM94
őstag

próbálj egy 9-9-9-24 et 1,5v al.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#51216) Bossp válasza zs-mate (#51214) üzenetére


Bossp
addikt

Kék halált dob vagy hogy fagy ki?!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51217) zs-mate válasza Bossp (#51216) üzenetére


zs-mate
tag

Ahol éppen vagyok netezek/filmet néztem megáll, semmire nem reagál, és kikapcsol a billentyűzet :C

(#51218) Bossp válasza zs-mate (#51217) üzenetére


Bossp
addikt

Ez nekem is előfordult párszor, Érdekelne hogy mitől lehet. Én a tápra gyanakodtam hogy rosszalkodik. Ha a proci hibázik elvileg kék halállal kéne kidobnia.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51219) zs-mate válasza Bossp (#51218) üzenetére


zs-mate
tag

Visszatettem minden rammal kapcsolatost auto-ra, ugyanúgy fagyott.. bios reset után, gyári beállításokkal tökéletes (találtam egy videó linket, fogalmam sincs hogy de amíg tuningolva volt amint megnyitottam lefagyott) ötlet? :F mi nem lehetett jó abban ahogy csináltam?

(#51220) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok! erre valaki esetleg?
Köszi!

(#51221) Bossp válasza zs-mate (#51219) üzenetére


Bossp
addikt

Lehet gyengus a tápunk a Tuninghoz :P , Mondjuk nekem egy Odin Plus-om van 600 wattos.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51222) Bossp válasza zarew (#51220) üzenetére


Bossp
addikt

Szia! Rev 2.0 -ás vagy 1-.0 -ás?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51223) Picturemaker válasza zarew (#51220) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!
[Itt]
írtam.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#51224) Kutya_7 válasza zarew (#51220) üzenetére


Kutya_7
tag

Az általad linkelt alaplapba max FX-8150-est (Zambezi) vagy FX-6350-est (Vishera)rakhatsz a gyártó szerint.
(persze ott van még az FX-8300 is, de olyat még nem láttam)
Azt is tartsd szem előtt, hogy erősen ajánlott lefelé (alaplap irányába) fújó hűtő az összes FX processzorhoz abban a lapban a gyártó szerint.

[ Szerkesztve ]

Cuccváltás folyamatban: AMD C-60 Asus laptop még működik :)

(#51225) zarew


zarew
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek!
2.0 ás a lap. Igen észrevettem a szél igényét mert a felső vezérlő melegszik mint állat. Tuningban bátor vagyok,de tök tudatlan,valami gyári tuning progival 3800 at ír valahol. Ha tudtok valami jó összefoglalót erről szívesen veszem. Akkor nem sok értelme van procit cserélni a mostani 6100.
Az i5 4400 többet tud ennél?

(#51226) Bossp válasza zarew (#51225) üzenetére


Bossp
addikt

http://ipon.hu/webshop/product/asrock_970_extreme3_r2.0/405603
Ha erről van szó? már pedig nem ezt linkelted Ebben nagyon szépen megy pl egy 8320 vagy 8350-es is tuning nélkül ;)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51227) zarew válasza Bossp (#51226) üzenetére


zarew
senior tag

Bocsánat,igazad van,nem ez van nekem,hanem amit linkeltem.

(#51228) RVR400 válasza zarew (#51225) üzenetére


RVR400
veterán

Ha a 4400E-re gondolsz, akkor az nem tud többet, de amúgy is nehéz belerakni az AM3-as lapba. :DDD

(#51226) Bossp: Azért én nem jelenteném ki ezt ennyire magabiztosan. 8120-szal simán throtthlingol tuning nélkül is. Bár az a sima Ext3 volt, de ez sem néz ki sokkal bizalomgerjesztőbben.

[ Szerkesztve ]

(#51229) Bossp válasza zarew (#51227) üzenetére


Bossp
addikt

De ha gondolod nekem pont ilyen lapom van. Kipróbálhatom benne a 8320-asom egy pár teszt erejéig. De max hétvégén!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51230) zs-mate válasza ViZion (#51170) üzenetére


zs-mate
tag

Visszatettem minden rammal kapcsolatost auto-ra, ugyanúgy fagyott.. bios reset után, gyári beállításokkal tökéletes (találtam egy videó linket, fogalmam sincs hogy de amíg tuningolva volt amint megnyitottam lefagyott, most jó) ötlet? :F mi nem lehetett jó abban ahogy csináltam?

ha a szorzót visszaveszem vagy akárhogy játszok a feszültségekkel, lefagy és nézem a fogyasztásmérőt, 150W-ról másodpercek alatt 60-ra esik vissza :F

(#51231) EnterR válasza zarew (#51225) üzenetére


EnterR
veterán

970 Ex3-ba maximum 6 magos FX-et tennék. Elég silány a VRM bordázata és a tápfázisa sem versenyképes. Nekem R2.0 van ebből a lapból és lassan fél éve mókolt VRM hűtéssel használom a CPU-t 4,8GHz-en, ez az órajel a határ, ahol még semminemű throttling nem fordul elő.

Nem szívesen dicsekszek ezzel a megoldással, mert az igazat megvallva ocsmányul néz ki, de a hatékonyság fordítottan arányos az esztétikummal: amíg nem használtam efféle "moddolást", addig 4,4GHz fölött nem volt ember a talpán, aki stabilizálni tudta volna, mert állandóan throttlingolt (szenvedtem is vele nem keveset). Ehhez a kis buherához még társul egy vékony hajlított fém lap, ami a CPU hűtő két alsó lamellájához van kapcsolva, hogy a CPU hűtő hidege fújja le a meleget a meghosszabbított kis hajlított fém lapokról, amit a hátsó 12cm-es Arctic F12 TC enged szabadjára.

Ha érdekel a tuningolás, akkor a PH-s összefoglalót ajánlom, nagyon jóféle írások vannak ott. :K

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#51232) Picturemaker válasza EnterR (#51231) üzenetére


Picturemaker
őstag

EnterR megoldása multifunkciós, hiszen egy kis szerencsével a karácsonyi tűzijátékot is kiválóan helyettesítheti ráadásul környezetbarát módon, hiszen vegyi anyagok égetése helyett elektromos szikrákkal operál. :DDD

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#51233) EnterR válasza Picturemaker (#51232) üzenetére


EnterR
veterán

Azt nem említettem, hogy ebbe rendesen közrejátszik az is, hogy elég alacsony feszültségen hozza az elvárható teljesítményt. De nem forr, 57 foknál megáll játék alatt, a magok alig 45 fokosak. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#51234) Picturemaker válasza EnterR (#51233) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ne értsd félre, én bírom az ilyen sufni tuningot. :)
Csak meg kell említeni a veszélyeit is, mert lehet, hogy a követők nem elég óvatosak és sokat fogsz csuklani. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#51235) Bossp válasza EnterR (#51231) üzenetére


Bossp
addikt

Szep! *.*

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51236) zarew válasza EnterR (#51231) üzenetére


zarew
senior tag

Hát ez óriási :)) igazából megvan mindenre a folyadékhűtésem,csak most nincs beszerelve. Még régebben ,amikor a hőleadó radiátorom kint volt a mínusz tíz fokban,a haverom aki jobban értett a tuninghoz,az egekig húzta az akkori procimat,és visított a gyönyörtől.

(#51237) zarew válasza Bossp (#51229) üzenetére


zarew
senior tag

Zsirály,és ha megy, jó olcsóért add el nekem a procit! De tényleg,ha megy rendesen,vennék egy ilyet.

(#51238) Bossp válasza zarew (#51237) üzenetére


Bossp
addikt

De akkor nekem semmi sem marad :P

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#51239) ViZion


ViZion
félisten

Ilyenekre (meg mindenre) van az FX OFF topik, tessék oda fáradni. Link jobbra fent.
Ez maradjon az ami a címe, nem hiányzik ismét a "kiemelt moderátori figyelem". :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51240) Eclips21 válasza pEtii94 (#51200) üzenetére


Eclips21
őstag

Nekem 8320@4.3 1,440V es egy asus 280x top et epp elvisz egy Chiftec ctg 450w-os tap, de nagy terheles alatt leall sajnos, jatszani nem lehet talan low grafikan, most veszek masikat, csak eddig nagyon low vga-m volt azzal meg ment. Szoval szerintem birni fogja nalad. Konkretan payday2 low garfikan fut, de maxon megall a gep.

Lehet hogy eddig a tap miatt volt instabil 4.3felett a procim? Bar egyik ag se droppolt egy programba se.

[ Szerkesztve ]

(#51241) lovas001


lovas001
aktív tag

Azt hiszem , hogy többet nem megyek be a "milyen procit vegyek" című topikba...Ahol simán "sokkal erősebb egy 4460 mint a 83xx fx". :((( No meg sokkal hűvösebb is az i5 <--- igen én is így tapasztaltam mikor ki van kapcsolva a gép abszolut.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#51242) RVR400 válasza lovas001 (#51241) üzenetére


RVR400
veterán

Az a "Milyen Intelt ajánlanak a vérpistikék?" topic, csak elfelejtették átnevezni. :DDD Amúgy a 4460-as elvileg tényleg jó cucc, csak az ára is 30%-kal "jobb", mint egy 8320-é.

[ Szerkesztve ]

(#51243) honda 1993 válasza lovas001 (#51241) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hol olvastad ezt ? :U

XD alias IKSZDé

(#51244) rtcwfan


rtcwfan
tag

Sziasztok!
Adott egy fx4100 egy cm hyper tx 103 hűtővel, az a gondom vele, hogy nem hajtja ki a gtx 560ti kártyámat.
Volt emelés nélkül 4,2 ghz-en megy, így ki tudja hajtani a kártyát, 48 fok fölé nem megy a cpu. Így lehet baja? :)

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#51245) ViZion válasza rtcwfan (#51244) üzenetére


ViZion
félisten

IGEN! Ha nem húzod maxra (1,4-1,45 V-on amit bír), akkor megkeresünk! ;] :D

Tuningolt procik a tervezett 50-60 év helyett akár már 20 éves korukban is elhullanak... veszélyeeees. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51246) Lacielvtárs válasza ViZion (#51245) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

20 évig él egy proci?
a terv pedig 50-60 év? :Y
bár így lenne, a próféta szóljon belőled :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#51247) ViZion válasza Lacielvtárs (#51246) üzenetére


ViZion
félisten

Tavaly szereltem (mentettem) régi irodai vasról, amit talán '99-es alaplap működtetett, proci se lehetett sokkal fiatalabb. Valamelyik topikban írtam is róla anno. W98-al összeszedni a cuccokat, tömöríteni, majd Featheer linuxal menteni, mert a win már sem usb-t sem semmit nem nagyon talált.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#51248) Lacielvtárs válasza ViZion (#51247) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az igen, nem semmi...
nem is gondoltam volna hogy ennyi ideig is bírják a procik...
akkor a procik nem pusztulnak hanem elöregednek

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#51249) zs-mate


zs-mate
tag

valaki help :F

http://prohardver.hu/tema/amd_fx_bulldozer/hsz_51230-51230.html

(#51250) honda 1993 válasza zs-mate (#51249) üzenetére


honda 1993
senior tag

Most nincs kedvem visszakeresni hogy mivel kapcsolatban kertel "helpet", linkeld mar be es akkor megprobalok mondani valamit. :C

XD alias IKSZDé

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.