Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) Beretvás válasza ViZion (#50300) üzenetére


Beretvás
addikt

:P MSI is jaó

(#50302) ViZion válasza Beretvás (#50301) üzenetére


ViZion
félisten

Persze, azt vennék én is, ha nem lenne Asus, vagy bármi más alternatíva... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50303) hackeeeee válasza guftabi96 (#50298) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Turbocore-t bekapcsolva kell hagyni, és megszűnik a jelenség.

Szinkronba kell hozni a TC órajelét a normál órajellel, és kész.

@ViZion: És alaplapot nem vennél? Ejjnye. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50304) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Hátha valakit érdekel.
Találtam egy úgy progit hőmérséklet tesztelésre. IBT/prime elbújhat mellette.
Végig core hőmérsékletről írok.
IBT/prime alatt nem éri el a 65fokot a proci.

Ennél a proginál 10mp alatt 35fokról 65re ment fel majd még 5mp és már 70fok volt. Mondom "Tyűűűű"
Újabb teszt:
Gondoltam előtte felmelegítem egy kicsit primmal(5perc) 64fok, majd gyors prime stop új progi indít és az eredmény ugyanaz 70+fok.

És a progi a HandBrake: DVD->mkv/mp4 converter (x264-el minden szűrő off).

Igaz ennek nem sok értelme van, mert még az IBT/Prime terhelését sem éri el a proci egyéb helyzetekben.

ui.: Sokat renderelek Sony Vegassal, de abban az x264 es kódolás alatt is 62fok alatt marad.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#50305) ViZion válasza szivacs1987 (#50304) üzenetére


ViZion
félisten

fixme, de úgy tudom az sok esetben (a legtöbb kódolásnál) csak egy-két magot használ. Mondjuk nem mostanában kellett, de anno tutira volt ilyen nyűg vele.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50306) szivacs1987 válasza ViZion (#50305) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Handbrake: mind a 6 mag maxon ment
Sony Vegas 13 pro: mind a 6 mag 85-95%között ugrál

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#50307) Eclips21 válasza szivacs1987 (#50304) üzenetére


Eclips21
őstag

Nem lehet hogy a vga is max terhelest kap es igy egymast melegitik, mert az igazan gyors konvertalashoz vga-t hasznalnak

(#50308) Szab24


Szab24
tag

SZiasztok, ma vettem egy FX 6300 processzort, milyen feszültségen és mekkora órajelen ajánlott használni, ha csak annyit emelnék rajta amit már hülyeség lenne kihagyni :-)

(#50309) szivacs1987 válasza Eclips21 (#50307) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

A handbrake nem használta a vga-t

Ha maxon menne a vga akkor sem lenne normális, hogy 15mp alatt olyan szintre melegszik a proci, amire még ibt/prime alatt soha.

A cpu hűtő a ház elején levő 3x3,5" os DVD helynél levő 12cmes ventitől kapja direktbe a levegőt. Hűtő mögött meg kapásból 1 12es küldi ki.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#50310) PofaJenö válasza Szab24 (#50308) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Tessék 1-2 kezdés [link] [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50311) MiklosSaS válasza Szab24 (#50308) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Keresd meg 1.40-1.45 V-on a legnagyobb orajelet.....es orulj :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50312) ViZion válasza Szab24 (#50308) üzenetére


ViZion
félisten

Felgördítesz és elolvasod az összefoglalót. Asushoz vannak beállítások, azokból ki tudsz indulni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50313) EnterR válasza Szab24 (#50308) üzenetére


EnterR
veterán

Kiindulási pontnak írd le, hogy mennyi a gyári órajelhez tartozó feszültség. Az összefoglalót mindenképp olvasd el.

PSN ID: marquuard

(#50314) Joke63 válasza Szab24 (#50308) üzenetére


Joke63
csendes tag

Az én lapomban 4.2ghz/1.28v.
4.5ghz-en kell neki 1.32v, így játék alatt (rF2) 51°C volt a proci.
NB és HT 2400mhz

[ Szerkesztve ]

(#50315) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

IBT-t miért obja el? random 2. kör után de van amikor a 4. után. Bf4 CS:GO stabil nem droppol nincs baja hajt mint a cunami.

GTAO: tamadotcom

(#50316) ViZion válasza GeronimoTama (#50315) üzenetére


ViZion
félisten

Kevesli a feszt. Ha máshol nincs baja, akkor maradhat is akár.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50317) GeronimoTama válasza ViZion (#50316) üzenetére


GeronimoTama
tag

Ezzel a fesszel prime alatt 67 a max hőfok de egyébként játék alatt is maximum 46 fok.
Egy lépcső feszt akkor még dobhatok neki? Illetve mennyi a max hőfok ami "megengedett" még?

GTAO: tamadotcom

(#50318) GeronimoTama válasza GeronimoTama (#50317) üzenetére


GeronimoTama
tag

adtam neki még 1 lépcső fesz így már az első után eldobja :D
érdekes dolgok ezek....

GTAO: tamadotcom

(#50319) ViZion válasza GeronimoTama (#50317) üzenetére


ViZion
félisten

AMD prosi szerint 61°C maghő felett már hibázhat a proci. Nem biztos hogy hibázik, de itt már nincs rá garancia. Ha játék alatt nem megy fel, akkor nem para. Ennyire max. nagyobb konvertálás vagy ilyesmi izzasztja meg, amúgy nem nagyon fog folyamatosan ekkora terhelést kapni IRL.

Szerk.: hmmm... akkor ram időzítéseket nézd át, HT link, CPU Nb min vannak?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50320) rtcwfan


rtcwfan
tag

Sziasztok!
Van egy FX-4100-am.
Tuningban szerintetek mennyire jó, van értelme egy gtx 560 ti mellett a tuningnak?
:R

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#50321) GeronimoTama válasza ViZion (#50319) üzenetére


GeronimoTama
tag

egyre jobb, feszt hagytam és szorzóból vettem vissza egyet erre indítom a cinebench testet és ujraindul a gép.. azután restart után 744 pont a cpu és 101,11 az open gl, utána futtattam még egyszer és cpu 728 opengl
88,73 fps. most ezt nemértem.
IBT 6 kör után kampec.

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#50322) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

MSI 970A-G43 + FX6300 .

Jelenleg 4 ghz-n üzemel , auto fesz.el . 4,2 mondjuk mennyi fesz.el lehetne megpróbálni ?:)

Köszönöm szépen előre is a válaszokat !

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#50323) Beretvás válasza ViZion (#50302) üzenetére


Beretvás
addikt

a fene belétek... :P

(#50324) ViZion válasza GeronimoTama (#50321) üzenetére


ViZion
félisten

Ez így rejtélyes... Akkor vissza az alapokhoz...
csak szorzó emelés, ramot 1333-ra, HT link, CPU NB 2200-ra, azok tutira mindent kibírnak. Ezekkel meg kellene találni mi a stabil CPU freki és fesz. Utána CPU NB és HT link emelés, majd ram is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50325) Steven


Steven
addikt

Cpu pont nem látszik 1,39 4600mhz :( nem valami jó eredmény, kevesebb feszel nem fut le az ibt ,viszont a
vga a lényeg! Sima 280 eléggé csúnyán bírja 1,26v al 1240 és 55 fok a gpu.. és még nem értem a végére ;]

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#50326) EnterR válasza newwave0507 (#50322) üzenetére


EnterR
veterán

Auto fesszel sose tuningolj. Instabil lehet és elég magas feszültséget ad a processzornak. Az alaplapodnak nincs VRM hűtése, szóval mindenképp manuálisan kellene nekiállnod a tuningolásnak. Megkeresed 4GHz-hez azt a feszültséget, amin lefut 10 kör IBT Very high teszt, vagy 1-2 óra Prime95 Large FFT teszt. Ha ez megtörtént és stabil a rendszer játékok alatt is, akkor 1-2 lépcsőt még dobj rá BIOS-ban, mert ha ki van centizve a feszültség az adott órajelhez, akkor teljesítmény csökkenést is eredményezhet. Arra figyelj, hogy a mag hőmérséklete (package) ne haladja meg a 61 fokot és a socket hőmérséklet se nagyon nyaldossa a 70 fokot.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50327) lee56 válasza triklin (#50121) üzenetére


lee56
őstag

No kicsit rég jártam erre, erre megdöntitek az 50k-t. :) És ráadásul 500+ hsz-t kellett átnyálaznom, hogy beérjem a topikot, ejnye, ejnye, lassíthatnátok igazán kicsit. ;)

(#50121) triklin & GeronimoTama; Lehet hogy lemaradtam egy-két dologról, de nem rémlik hogy (FSB) Ref clock órajel emeléssel próbálkoztatok volna. Csak a saját példámból tudom, hogy csak szorzóval eleinte én is hasonló falakba ütköztem. Mikor 1.5V-on sem volt stabil 4GHz, akkor én is csak bambultam ki a fejemből, hogy ennyire pecches még én se nem lehetek, egy tuningra született processzorral :N FSB+szorzó+fesz kellett mindenből egy kicsi, de most 4.4GHz 1.36V-al giga stabilan már fél éve a nyári (s tavaszi/őszi) meleget is túlélve. :)
Ja + Geronimo; a BF4 (közismertebb nevén Bugglefield :) ) egy bughalmaz még mindíg sok szempontból, ráadásul nagyon nem mindegy milyen VGA ((átnevezett) 7-es széria van neked is, amint látom) driver-t használsz, az alig öt hónapja várt "csudi" új 14.9, és még az azóta kiszalajtott két új béta is xaraxik vele, olyanokat droppol a FPS nálam is, mint még soha kb.

(#50197) miklosss2012 : +1 és -1 :) Corsair ramjaimmal semmi baj, pedig a lappal együtt vettem 3+ éve, bár való igaz a ráapplikált féligmeddig marketing-hűtő-borda ragasztása mára eleresztett, így kissé mesztelen most, de köszöni szépen jól van. :) És a vengeancokon kívül szerintem még manapság is ritka az 1.5V-on üzemelő normális időzítésen és frekvencián futni tudó ram-modul.

(#50298) guftabi96 : Ahogy hackeeeee mondta a TurboCore bekapcsolása a lényeg (lehet más néven van, de valami hasonló lesz), ha tuningolni is akarsz APM-et úgyis kikapcsolod, és így a turbó sem fog működni (szóval a szinkronba hozása nem lényeges ilyenkor, se az hogy on-ra vagy off-ra van állítva), de UEFI-ben be kell legyen kapcsolva különben többszörösen ujraindul, senki se tudja miért, de valaki már szerencsére megtalálta rá a megoldást, ez volt az. :)

(#50300) ViZion : A szokásos "elfogulatlan" (asus szponzorálta) hozzászólást hallották illetve láthatták hölgyeim és, najó inkább uraim. :) Hozod a formád még mindíg. :) Ellenben a giga (970-ud3p) lap még mindíg olcsóbb, és csak finomhangolás kérdése (UEFI-t túrni meg ott is kell ha tuningol az ember ugyebár), hogy ugyanúgy menjen benne az FX, mint a drága asusban. ;) Vagy talán még jobban is. :DDD

No Comment

(#50328) newwave0507 válasza EnterR (#50326) üzenetére


newwave0507
tag

Köszönöm szépen a válaszod ! Nagyjából mi az a fesz . ahonnét elinduljak ?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#50329) ViZion válasza lee56 (#50327) üzenetére


ViZion
félisten

ehh, lári-fári. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50330) Fisherhun


Fisherhun
tag

Hali !
egy 8320 as fx et hajtok 4ghz en 1.35V on atom stabilan megy. Próbáltam feljebb csavarni az órajelet 4.2 re a feszkót hagytam 1.35 V de ezt már nem bírta. Érdemesebb neki nagyobb feszt adni ? vagy egy gyengébb darabot fogtam ki és inkább hagyjam ? :F

(#50331) EnterR válasza newwave0507 (#50328) üzenetére


EnterR
veterán

Először azt érdemes megnézni, hogy 3,5GHz mekkora feszültséget kap, ha BIOS-ban Manual-ra állítod. Ebből már ki tudunk indulni.

PSN ID: marquuard

(#50332) newwave0507 válasza EnterR (#50331) üzenetére


newwave0507
tag

1.39 V 4 GHZ ? Most így tesztelem.

- manualra nem tudom állítani , auto van , illetve alatta egyből jönnek a váltható fesz.ek .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#50333) Joke63 válasza newwave0507 (#50332) üzenetére


Joke63
csendes tag

Miért nem olvasol vissza egy kicsit? A kérdésed előtt pár hsz.-el írtam valaki másnak, hogy nálam mennyin megy. [link]
Az 1.39v nagyon sok a 4ghz-hez, 1.30v-al próbáld, aztán, ha szerencsés vagy lejjebb is tudsz menni.

[ Szerkesztve ]

(#50334) newwave0507 válasza Joke63 (#50333) üzenetére


newwave0507
tag

köszönöm , rendben :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#50335) EnterR válasza newwave0507 (#50332) üzenetére


EnterR
veterán

1.4V 4GHz-hez elég sok, nálam 4,4GHz-en kér ennyit. 1.3-ra állítsd be és teszteld.

Most vettem észre, már megválaszolták. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#50336) newwave0507 válasza Joke63 (#50333) üzenetére


newwave0507
tag

na most 1,3 4ghz-n megy a teszt :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#50337) GeronimoTama válasza ViZion (#50324) üzenetére


GeronimoTama
tag

Értem köszönöm!

GTAO: tamadotcom

(#50338) Beretvás


Beretvás
addikt

Vissza olvasgattam itt picikét, és kérdésem az volna 7/24-ben nyernék valamit ha fsb-n emelnék kicsit? most nem hajlandó többet menni 4,5 nél 1,432 volton..

(#50339) hackeeeee válasza Beretvás (#50338) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez proci/lapfüggő.

Én pl. hiába emeltem RC-t, akkor sem megy többet azonos feszen, mint csak szorzózással.

Véleményem szubjektív...

(#50340) Beretvás válasza hackeeeee (#50339) üzenetére


Beretvás
addikt

most próbálgattam de még 1.5 volt felett sem hajlandó 4.5 felett menni..:S

(#50341) Duran


Duran
tag

Sziasztok, a napokban hozzájutottam egy FX 8150-es bulldozerhez, ám a proci marhán melegszik. Egy Scythe Big Shuriken próbálkozik lehűteni, de valahogy nincs eredmény. Paszta van, a hűtő jól van rögzítve, a házban olyan a szellőzés, ha közel hajolok hozzá lobog a hajam :D. Vélemény ? Nincs húzva.

Alap hőmérsékletek :

CPU 40 °C (104 °F)
1. CPU / 1. mag 25 °C (77 °F)
1. CPU / 2. mag 25 °C (77 °F)
1. CPU / 3. mag 25 °C (77 °F)
1. CPU / 4. mag 25 °C (77 °F)
1. CPU / 5. mag 25 °C (77 °F)
1. CPU / 6. mag 25 °C (77 °F)
1. CPU / 7. mag 25 °C (77 °F)
1. CPU / 8. mag 25 °C (77 °F)

De ez terhelés alatt felszökik 60 fölé is (úgy, hogy nincs rajta a házon az oldala)

Szeretném visszatenni a ház oldalát, de ha ezt megteszem, akkor simán elér ilyen 75 fokokat is, ha jól tudom ez a proci meg nem igazán szereti a meleget.

Ötleteket előre is köszönöm!!

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#50342) PofaJenö válasza Duran (#50341) üzenetére


PofaJenö
senior tag

A BIOS-ba kapcsold ki a Turbo Core-t :U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#50343) ViZion válasza Duran (#50341) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs fent az oldala... az nem mindig jó. Összefoglalót olvasd el, ott találsz a beállításokhoz kiindulópontot. Ha nincs húzva, akkor lehet, auto-n sok a fesz neki...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50344) Duran válasza PofaJenö (#50342) üzenetére


Duran
tag

Ja most kinyomtam, de tök jó lenne használni.. Vagy nem számít? Nem vagyok egy nagy AMD-s. Sőt semmilyenes. Laptopoztam vagy 3 évig, úgyhogy teljesen kiestem a tuningszakmából :D.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#50345) Duran válasza ViZion (#50343) üzenetére


Duran
tag

Turbo Core kikapcsolva, így 1.344-et adott neki max terhelés alatt (40-50% CS:GO)

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#50346) Duran


Duran
tag

A hűtőborda meleg mint az állat, nem tudom mi az isten lehet a baja.. Turbo Core mellett simán felszökik 70 fokra körülre.. Lehet a hűtő nem elég??? Kéne egy másik?? Ha beállítok egy szobaventilátort a gép oldalába akkor le megy 50 fok körülre.. Aida Stability Test.. 100% terhelés. :C Ha jól sejtem ennyinek kéne lennie bekapcsolt turbo core mellett normális esetben...

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#50347) Balathruin válasza Duran (#50346) üzenetére


Balathruin
veterán

Kéne egy másik??
Szerintem igen. Egy ilyen már jó lenne. :D

(#50348) EnterR válasza Duran (#50346) üzenetére


EnterR
veterán

Előfordulhat, hogy az a topflow hűtés nem dukál egy 8 magos FX mellé, bár ebben nem vagyok biztos.

(#50347) Balathruin: Na az már egy bitang hűtő. :K

PSN ID: marquuard

(#50349) MiklosSaS válasza Balathruin (#50347) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:D :D :D , a hutok kiralya :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50350) NEOSIGNAL válasza Duran (#50346) üzenetére


NEOSIGNAL
tag

érdekes amit írsz mert nekem is volt ilyesmi problémám bár nekem nem a turbo core-al.
Nekem 8300 van és nem sokkal a gép összerakása után vettunk rá egy másik bordát[link]
és megoldódoot a probléma.Ahogy beszereltük ezt gyakorlatilag hideg volt a dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.