Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) lee56 válasza antikomcsi (#46777) üzenetére


lee56
őstag

Ráadásul, így hogy gyakorlatilag a chip 4/ed-e működik voltak már sokkal jobb tuningeredmények is.. Ha jól rémlik 6 GHz körül volt léghűtéssel, és 8 GHz körül wilágrekord folyékony nitróval. :)
Szóval ez messze nem golden chip, ha csak ennyit tud. :DDD

No Comment

(#46802) eldiablo válasza lee56 (#46801) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem az órajel ami nagy szám, hanem az órajel/ fesz. Hiába "csak" 5800Mhz, ehhez 1,452V is elég volt.
Ha olyan laza dolog, akkor tapétázzátok ki a fórumot jobb eredményekkel. ;]

És amúgy 8700Mhz a WR: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46803) Maotun válasza Habugi (#46711) üzenetére


Maotun
őstag

:R és játszol is vele 5.3 ghz-n?

(#46804) - = Zk = - válasza Maotun (#46803) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az haggyán'.. .de léggel hűti ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46805) lee56 válasza eldiablo (#46802) üzenetére


lee56
őstag

Igen, azt akartam is volna írni; ha nem csináltak volna kétmagost a nyolcból, még jó is lenne az a fesz. ;]

No Comment

(#46806) eldiablo válasza lee56 (#46805) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

.. a hatból. FX-6350-es.
Bizonyára tudsz sokkal jobbat produkálni, azért írod. ;)

(#46807) hackeeeee válasza hackeeeee (#46797) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemjöttössze. :D

2,6/2,6 teszt megy éppen.

Véleményem szubjektív...

(#46808) lee56 válasza eldiablo (#46806) üzenetére


lee56
őstag

...én tévedtem, sorry. De most 6-ból vagy 8-ból, nem mindegy? :D
Bizonyára tudnék, ha letiltok pár core-t, mivel ez is Piledriveres FX, és ha kapnék egy-két válogatott példányt. ;) De talán még ezzel is menne, majd egyszer a poén kedvéért kipróbálom. :)
Amúgymeg nem látom sok értelmét 1 modullal tuningolni :N , superpii versenyeken kívül maximum az ilyen ultimate tuning meg világrekord kísérletek kísértésére jó csak, manapság szerencsére! már a két mag nem elég mindennapi felhasználásra/játékra/munkára sem, főleg nem ha ilyen erős, mint az FX-eké. ;]

No Comment

(#46809) eldiablo válasza lee56 (#46808) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A fesz éhsége alig csökken a procinak a kikapcsolt magok számával.
Ez órajelrekordra készült. A linkelt kép FX-6350 WR második helyezet.
Ezek a beállítások nem napi használatra vannak.

(#46810) lee56 válasza eldiablo (#46809) üzenetére


lee56
őstag

Nem mondod?! Épp ezt magyarázom, hogy én inkább a napi használatú tuningban látok fantáziát. :)

No Comment

(#46811) Habugi válasza Maotun (#46803) üzenetére


Habugi
addikt

Persze!!! 300mhz számít annyit, hogy ne 1.5V-al etessem nyáron az FX-et hanem 1.55V-al.
Mond, hogy ezt nem gondoltad komolyan.. ;] :W

(#46776) eldiablo:

1.6V-os teszt:

Hangyányit megnő az éhsége 5Ghz fölött mint azt már mondtam párszor ugye.. :D
5.5Ghz-en is elindult ezzel a fesszel, de screenshot mentése közben volt pofája lefagyni.

(#46793) hackeeeee:

A CPU feszt nem buheráltam, 1.5V fixen az 5Ghz mellé.
Az FSB/NB buher mellé inkább csak a CPU NB VID értéket állítgattam, mint ugye utóbb a WD mellett kiderült, 1.4V-al érzi jól magát 2600on, úgy "stabil". Ha nem WD-ről van szó, 1.36V-al is vígan ment minden szintetikus teszt/játék. Memória fesz egy érdekes történet, 240es FSB fölött már nem szereti ha a gyári 1.65V-ot adom neki, le kell venni 1.55-1.6V közé.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46812) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok ! tudom nem ide tartozik de hátha tud valaki segíteni. vettem egy Alpinfhön Peter vga hűtőt! és a régi gpu csati van rajta amin 2 furat van és nekem a gtx 285 ömre nem megy rá. nem tudja valaki hol lehetne venni másik felfogatót? voltam boltba nem tudnak semmit ez ügyben.!

ez kéne

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/127138/2/ekl_alpenfhn_peter.jpg

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#46813) BlackPriest válasza zsoleszka17 (#46812) üzenetére


BlackPriest
őstag

hello!

kicsit sem ide tartozik, ez fx proci topik, nem vga...próbáld itt

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46814) zsoleszka17 válasza BlackPriest (#46813) üzenetére


zsoleszka17
tag

köszi :)

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#46815) hackeeeee válasza Habugi (#46811) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbálgattam prime stabillá tenni 4,6 felett, de nem akar jó lenni. :)

A 4,7 még talán meglenne 1,47V-n, de ott is már jóval melegebb az egész vas. Ezért nem erőltetem inkább.

Mondjuk jó volna, ha 24/7-re még tudnék rajta tolni egy kicsit, de úgy néz ki, nem akar jó lenni. :)

Tegnap arra rájöttem, hogy cinebench alatt szépen követhető annak az eredménye, ha feszeled a CPU-NB-t.

Véleményem szubjektív...

(#46816) magellan24


magellan24
csendes tag

Sziasztok! 8320-as proci
Problémám: A windows 2 magot lát. Alaplapom:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4591#ov
op rendszer: win 7 64 bit, 8 gb ram van a gépben. Most frissítettem le az windowst.
msconfig-ban 3 mag max amit be tudnék állítani. everestben 2 magot lát, windows élményindex is kettőt lát. De a bios látja a 8 magot! Megnéztem a gigabyte honlapját, elvileg ennek jónak kellene lenni. google azt írja volt akinek biost kellett frissíteni.
Köszönöm ha valakinek van ötlete:)

(#46817) magellan24 válasza magellan24 (#46816) üzenetére


magellan24
csendes tag

Megy ez:) Már 4 magnál tartok. Most már windows élményindex, everest is 4 nél jár. Msconfigban 8 magot tudok beállítani. Vicces, hogy nem csináltam semmit.

(#46818) Nemt0m12 válasza magellan24 (#46817) üzenetére


Nemt0m12
tag

Minden modul 2 szál szóval ha a windows 4magot ír és 8 szálat akkor minden oké

(#46819) magellan24 válasza Nemt0m12 (#46818) üzenetére


magellan24
csendes tag

Köszi! Lenne még 1 kérdés: hűtés. eddig egy régi 3 magos procim volt, ahhoz jó volt, ez viszont nagyon melegszik. Ár/érték arányban ezt a hűtőt néztem ki. Szerinted?
http://compker.hu/index.php?controller=product&id_product=11981

(#46820) BlackPriest válasza magellan24 (#46819) üzenetére


BlackPriest
őstag

ess neki az első hozzászólásnak, sok kérdést megspórolsz (ami mondjuk 2-3 oldalanként úgyis felmerül). enniyért meg használtan kapsz kis szerencsével bockent pl ami fossá veri ezt az ac-t

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46821) antikomcsi válasza magellan24 (#46819) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Tényleg nem a lelkedbe taposni akarok, de az a hűtő egy f.s az új procidhoz.

Szánj rá egy pár ezressel többet, és vegyél egy rendes hűtőt.

(#46822) do3om válasza magellan24 (#46819) üzenetére


do3om
addikt

Ha nincs pénzed vegyél használtat vagy gyűjts hozzá
[link]
pl ez jó lenne rá.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#46823) magellan24 válasza do3om (#46822) üzenetére


magellan24
csendes tag

Köszi! Tényleg jónak tűnik. Ára is baráti. Vajon olyan magas, hogy a memóriák elférnek alatta? Mert a szélessége miatt rálógna. A 920 gr nem nehéz az alaplapnak? Elég jókat olvasok róla, csendes, hatékony.

(#46824) - = Zk = - válasza magellan24 (#46823) üzenetére


- = Zk = -
félisten

920 gr nem nehéz az alaplapnak?
ugyan.. az enyém 3 ventivel 1,5kiló feletti volt :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46825) do3om válasza magellan24 (#46823) üzenetére


do3om
addikt

Ja hogy magasak a ramok.
Nagyjából 40mm magas ramok férnek be alá, ha nem jó az első két foglalatnak annyi
De most jutott eszembe hogy ez AMD-re csak úgy lehet rakni (ha jól emlékszem) hogy vízszintesen van a venti vagyis nem hátrafelé fúj hanem fel vagy le. Ez abban rosz hogy nem tudod a ventit pakolászni a ramok használhatósága miatt, mert maga a borda széle lóg majd bele.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#46826) hackeeeee válasza magellan24 (#46823) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a CM 612S-em is 1000gramm felett járt 2 ventivel.

Véleményem szubjektív...

(#46827) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Beállítottam a ventit hogy 55 fokig csak 50% on mennyen a procin a venti. (fx8320)
így nem lesz semmi baja? netezés közben legalább így nincs akkora hangja.

(#46828) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok! Ma megjön az FX 8320-am és ha neadj Isten nem menne az Asus Crosshair IV Formulában akkor egy Gigabyte GA-990FXA UD3 lap jó lenne hozzá szerintetek? Kis tuning is bele kéne férjen...

(#46829) hackeeeee válasza RazoR (#46828) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azzal belefér.

Véleményem szubjektív...

(#46830) stratova


stratova
veterán

Ha valaki pepecselni akar magasabb egyszálas teljesítményért és tudja hűteni.

(#46831) hackeeeee válasza stratova (#46830) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most már megkérdezem, mert már múltkor is érdekelt.. :)

Ennél a PSCheck proginál mi mit jelent? Egy részét sejtem, de a zöld, és fehér négyzetek?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46832) stratova válasza hackeeeee (#46831) üzenetére


stratova
veterán

Szemlátomást a fehér részletes beállításokat hozza be, de sajnos pontos választ megfelelő CPU vagy APU hiányában nem tudok adni. Részletes extrém OC leírás a használatával itt.

[ Szerkesztve ]

(#46833) hackeeeee válasza stratova (#46832) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Ez ahogy elnézem a HC szintre ideális program. :)

Véleményem szubjektív...

(#46834) stratova válasza hackeeeee (#46833) üzenetére


stratova
veterán

Illetve finomhangolásra, ahogy Frescho is használta, vagy tették mások a mobil apu-k esetében. Szívesen elszórakoznék vele én is, de nincs mivel. Merthogy kedvtelésre nem veszek hardvert :( (bármennyire is szeretem) az átlagos felhasználásomra meg elég a noti.
Talán ha kollégámmal 1x összefutunk, mikor szalmaözvegy vagyok, némi film meg sör társaságában elbíbelődnék vele A10-5800K-n, de erre egyre kisebb az esély.

Nekem emiatt szimpatikus a megoldás:

[ Szerkesztve ]

(#46835) hackeeeee válasza stratova (#46834) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy egyszer ránézek erre, hogy hogy is van ez, és mit is tud. :)

Véleményem szubjektív...

(#46836) Cseri0058 válasza Cseri0058 (#46827) üzenetére


Cseri0058
őstag

Valaki?

(#46837) hackeeeee válasza Cseri0058 (#46836) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Többünknél tesztek alatt 60-70 fok körül járnak a procik.

Szerintem ez megválaszolja a kérdésed.

A %-ból ítélve ha jól sejtem asrock lapról van szó, ami nem tud voltage, vagy pwm szabályzást, vagy nem pwm-es a venti.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46838) Habugi válasza Cseri0058 (#46836) üzenetére


Habugi
addikt

A világon semmi baja nem lesz attól a beállítástól, 55fok az nudli! ;)

A SilverArrow nálam is úgy van beállítva (nem csak netezésre játékra is..), hogy 62fokig csak 1400as fordulaton mennek a ventik. (Érdemes % helyett rpm-et írni inkább, ahány cpu hűtő annyi féle venti)

(#46830) stratova:

Kössz, nézegettem már a korábbi hozzászólásaidban is ezt a PSCheck progit, halvány elképzelésem sincs hogyan működhet és hackeeeeehez hasonlóan az egyes gombokat/funkciókat sem értem.
Letöltöm és ránézek majd, mert a linkelt postok/videók elég beszédesek. :R

(#46815) hackeeeee:

Ha az emlékezetem nem csal, 4.7-hez az első prime stabil fesz nálam 1.475V volt.
Sokat nem nézegettem ugyan, mert miután felraktam az új hűtőt egyből ostromolni kezdtem az 5öt, előtte pedig 4.5 volt rendszeresítve, ha szeretnéd ránézek majd.
CB mellett ugyan ezt tapasztaltam, nem véletlen került bele a bűvös trióba a restart extravaganza minden egyes "megállójában", tényleg nagyon szépen le lehet követni a változást.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46839) stratova válasza Habugi (#46838) üzenetére


stratova
veterán

A CPU Model Specific Regisztereit piszkálja (BKDG alapján) az AmdMsrTweakerhez hasonlóan (legkésőbbi elvileg verzió Linux only de még a windowsos is támogatja Visherát, vannak erre egyéb programok is csak kevésbé komplexek, CrystalCPUID?).
Akkor hasznos ha nem túl tápos az alaplap vagy kevés az állítási lehetőség (notebookok esetében pedig ezek nélkül ugyebár zéró).
Ha valaki a köztes lépcsőket akarja kitesztelni vagy kevesebb modulra is keresi az elérhető órajeleket az megteheti n+1 újraindítás nélkül (bár korábbi verziókban voltak notiknál stabilitási problémák). Esetleg ha a bios erre lehetőséget ad véglegesíti ott.
Trinity/Richland vonalon BlueAthlon fórumtárs mélyült el jobban a használatában emlékeim szerint. De bizonyára Freschonak sem idegen.

Anno a notim kapcsán olvasgattam a regiszterekről és néztem meg egy-kettő hatását (windowsból is lehetett kezelni). De a notimhoz még komplett megoldást nyújtott a jó öreg RMClock (3 éve alulfeszelve megy, 8 éves).
FX-nél a fogyasztás és turbó miatt piszkálta a csőrömet (lehetne ez a lapka gyárilag jobb is alapon), de nem sokakat érdekelt. :B (azért voltak kivételek Windows és Linux alatt is, utóbbi esetben a kolléga saját maga hegesztett scriptet a rendszer processzorkezelésének vizsgálata után).

[ Szerkesztve ]

(#46840) Cseri0058 válasza hackeeeee (#46837) üzenetére


Cseri0058
őstag

A lap msi 970A-G46
Akkor nem aggódok.
Illetve a gyári hűtő van rajta.

(#46841) hackeeeee válasza Cseri0058 (#46840) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hopp sorry. :R

MSI-nél nincs külön szabályzási lehetőség, csak %-os? Vagy akkor süvít?

Így már érthető a gondod, ha gyári hűtő hűti. :)

Véleményem szubjektív...

(#46842) Habugi válasza Cseri0058 (#46840) üzenetére


Habugi
addikt

Manapság szinte naponta egy ember beír a topicba, akinek 4+1-es lapja van a "8magos" FX mellé, kezdem azt hinni valamelyik nagyobb szaküzletben van egy kőkemény inteles troll az eladósoron és jófejségből mindenkinek ilyen lapokat ad el. :(((

A gyári cucc ami rajtavan, még véletlenül sem csúfolható hűtőnek sajnos! :(
Mielőbbi cseréje erősen ajánlott!

(#46839) stratova:

Thx, a vízből még nem vagyok kint, de már van minimális rálátásom azt illetően mire való! :R
A CrystalCPUID ismerős, mintha Phenom idején játszottam volna vele.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46843) stratova válasza Habugi (#46842) üzenetére


stratova
veterán

Röviden: részben azokat a regisztereket kezeli/módosítja, amiket maga a bios is (nem véletlenül hivatkoztam a BKDG-ra). Ezzel teszi lehetővé a híres/hírhedt szoftveres tuningot (notinál ugye nincs más).
BIOS and Kernel Developer’s Guide
Normál tuningnál inkább a teszteléshez jön jól (nem kell folyamatosan a biosban matatni minden változtatásnál/tesztelésnél), illetve ha egy alaplap kb. semmilyen finomhangolási lehetőséggel nem bír.
Minden p-state beállítható egyedi szorzó és feszültségérték (FX esetén, mobil procinál ez furmányosabb). A BKDG alapján keresték az ezekért felelős regisztereket.

Egyedi turbo boost és p-state by Frescho 125 W-os TDP-re
[Asrock 890GM Pro3 R2.0 + Thermalright HR-01].

vö. gyári FX a PH tesztből:

Ui.: Jester01 kolléga vette saját kézbe a finomhangolást Linux alatt.

[ Szerkesztve ]

(#46844) BlackPriest


BlackPriest
őstag

ha valakit csiklandoz, lehet, hogy megválnék a lap+proci párosomtól

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46845) hackeeeee válasza stratova (#46843) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És akkor, itt magonként külön-külön be lehet lőni a state-eket?

Gondolom ha nincs turbocore, akkor az arra nem vonatkozik, és csak a "standard" módosítható, turbo nélkül.

Véleményem szubjektív...

(#46846) stratova válasza hackeeeee (#46845) üzenetére


stratova
veterán

Úgy tudom legalább egy modulra eső magok között azért függőség van. Ezt részletesen tárgyalja a BKDG.

[ Szerkesztve ]

(#46847) DudeHUN válasza Habugi (#46842) üzenetére


DudeHUN
senior tag

És mit szólsz egy 760G+FX 9370 pároshoz?
[link]

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#46848) pipo112 válasza DudeHUN (#46847) üzenetére


pipo112
senior tag

nem jó a link

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46849) DudeHUN válasza pipo112 (#46848) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Már jó lesz. Telefonról mindig elfelejtem a http-t kivenni.

Gamer for Life

(#46850) pipo112 válasza DudeHUN (#46849) üzenetére


pipo112
senior tag

érdekes egy kombó az biztos :Y

átlag júzer megveszi nyom egy auto oc-t az alaplap meg egy kisebb gombafelhőt

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.