Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) Norbika88 válasza do3om (#47700) üzenetére


Norbika88
senior tag

3Dmark 11 alatt sincs sok külbség, crysis3, titanfall multik..
Aida 64 futa közbe, kihasználtágot OSD látom CPU/GPU % ban.
Haladjunk kérem..

[ Szerkesztve ]

(#47702) RazoR


RazoR
veterán

Hmmm... ;] ;] :P ;] ;] AMD4EVER :K

(#47703) MrM94 válasza RazoR (#47702) üzenetére


MrM94
őstag

Ez egy szakmai topic.
Ne offold tele kerlek.

Nem kell a FLAME

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#47704) RazoR válasza MrM94 (#47703) üzenetére


RazoR
veterán

Számítottam ilyesmire de muszáj volt sajnálom! :R

(#47705) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Fx 8320 alá melyik Asus lapot érdemes megvenni hozzá ?

(#47706) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.MEnnyire érné meg az FX6300@4,4ghz-t leváltani egy 8320 vagy 8350-re ami szintén kapna tuningot.Mekkora teljesítménynövekedést eredményezne?Másik:asus m5a97 r2.0-ás lap megbírkózna vele átmenetileg?A gépem többi része:VGA r9 290pcs+;4 db vinyó;8gb hyperx ram;sharkon wpm600 táp,brocken procihűtő,Zalman Z11+ ház.Segíitséget előre is köszönöm.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#47707) lovas001 válasza wukodlak (#47706) üzenetére


lovas001
aktív tag

Érdemleges teljesítménynövekedést abban az esetben érnél el hogyha kihasználod mind a 8 magot programokkal illetve játékkal.Szerencsés példány kifogása esetén igencsak jól fel lehet húzni akár az 5ghz- sem elképzelhetetlen. A többi komponensed tökéletesen megfelel hozzá Viszont abban a lapban a tuningal csak óvatosan. Vga kihajtás szempontjából járnál jobban a 8320/8350-el szerintem.

ZsoZso78: Minimum az M5A97 EVO R2.0 Ez alá nem szabad menni.Amennyiben pénztárcád engedi és esetleg többkártyás rendszerben gondolkozol: Asus M5A99FX PRO R2.0.Persze ettől is van még drágább lap a sabertooth és a ROG.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#47708) Lacielvtárs válasza lovas001 (#47707) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 M5A99FX PRO R2.0
de az EVO is jó neki már az m5a97-es sorozatból :)
de ha a legjobbat akarod a procinak és magadnak akkor a 990FX chipszetet javasoljuk :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#47709) wukodlak válasza lovas001 (#47707) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Köszönöm a válaszod.A lap csak átmenetileg maradnamost alatta.Akkor azt hiszem egy Fx8320 lesz az utód.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#47710) RazoR


RazoR
veterán

Az para, hogy az AI Suit ilyeneket irogat ki néha, hogy WARNING! NB voltage 0,7135V meg DRAM voltage 1,2V???

[ Szerkesztve ]

(#47711) eldiablo válasza RazoR (#47710) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hűűűű! Nem feltétlenül baj, ha nem instabil a géped.
Milyen frekin és időzítésen van a RAM-od?

(#47712) RazoR válasza eldiablo (#47711) üzenetére


RazoR
veterán

Auton van minden, most újítottam Crosshair V Formula lapot és még nem volt időm beállítgatni mindent...

[ Szerkesztve ]

(#47713) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Fx8320 v. 8350-hez melyik deszka javasolt 30-40 e ftos arsavban.Amiket neztem:asrock fatality killer,sabertooth990fx,msi990fx-gd65.vagy mit tudtok meg ajanlani?Bocsi az ekezetert telotol vagyok.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#47714) pipo112 válasza wukodlak (#47713) üzenetére


pipo112
senior tag

Asus

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#47715) Maotun válasza wukodlak (#47713) üzenetére


Maotun
őstag

sabertooth990fx nálam szépen teljesit fx 9590@5,1 ghz alatt is :C

(#47716) ViZion válasza RazoR (#47710) üzenetére


ViZion
félisten

AI suite símán idióta... nem is rakom fel. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47717) gyiku válasza Maotun (#47715) üzenetére


gyiku
nagyúr

Milyen fesszel?

hüllő

(#47718) MrM94 válasza gyiku (#47717) üzenetére


MrM94
őstag

gyikuuuuuuuuuuuuuu

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#47719) EnterR válasza wukodlak (#47713) üzenetére


EnterR
veterán

Az ASRock-ot hanyagold, még LLC sincs benne (nem mintha más lenne). Asusból Sabertooth, vagy Gigabyte-ból UD3 vagy UD5.

PSN ID: marquuard

(#47720) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Akkor marad a sabertooth,de abbol a sima vagy az r2.0-as javasolt.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#47721) EnterR válasza wukodlak (#47720) üzenetére


EnterR
veterán

Két lap közti különbség:

-JMicron SATA controller replaced with ASMedia PCIe controller
-2 more SATA 6Gb/s connectors
-DirectKey Button
-DRCT header
-TPM connector(s)
-AI+ charger
-Remote Go
-ASUS DRAM SPEED

Egyik revízióval sincs gond, de ha jól tudom, a rev2 némelyik helyen még olcsóbb is az elődnél.

PSN ID: marquuard

(#47722) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Na akkor ezt rendeltem:ASUS Sabertooth 990FX (90-MIBFN0-G0EAY00Z)+8350-et.Koszonom a segitseget

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#47723) antikomcsi válasza wukodlak (#47722) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én ha most valamiért ebbe a platformba fektetnék, akkor inkább a 2.0 verziót venném. Már csak a szoftverek miatt is.

(#47724) wukodlak válasza antikomcsi (#47723) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Most nézem mit másoltam be telóról és nem értettem azt amit írtál,de meg van a bibi,mert ezt rendeltem meg:
ASUS Sabertooth 990FX (90-MIBJA0-G0EAY0VZ) és ez elvileg a 2.0-ás.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#47725) RazoR válasza ViZion (#47716) üzenetére


RazoR
veterán

Sejtettem, hogy valami ilyen sunyiság lesz a háttérben!!! :DD

(#47726) Maotun válasza gyiku (#47717) üzenetére


Maotun
őstag

1,475 vcore

(#47727) EnterR


EnterR
veterán

Amúgy nézegettem Gigabyte UD7-et, és nem igazán látom, hogy itt valaki használna ilyet. Árukereső szerint csupán két bolt forgalmazza. Most ha a számot nézzük, akkor Gigabyte olvasatban jobb az UD7 az UD5-nél, de ez vajon gyakorlatban is így lehet? Lapvétel küszöbén állok de a Sabertooth eléggé megdrágult.

PSN ID: marquuard

(#47728) Pancsermeste válasza EnterR (#47727) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én nem vennék már új AM3+ lapot.
Apróról lehet jó áron (~28K) beszerezni Sabert több év garival.
Én is használtan vettem még az első revízióst, teljesen elégedett vagyok vele, az új feature-ök nem igazán érdekelnek, úgyse használnám ki.

-= Pancsermeste® =-

(#47729) ViZion válasza Pancsermeste (#47728) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Az AM3+ alaplapoknak a kezdetektől voltak problémái: melegedő VRM, nincs mITX (normális mATX sincs) és drága. Ezeket a "jó" tulajdonságait őrzi a mai napig... Szal. ma már csak használtan, olcsón, garisan érdemes venni, sok jó deszka van aprón.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47730) EnterR


EnterR
veterán

Előfordulhat, hogy szóba jöhet a használt vétel. Viszont a kérdésem továbbra is adott: Ha Gigabyte felhozatalból választok, akkor UD5-öt, vagy UD7-et vegyek? Mindkettőre van keret, pláne ha a használt vásárlás útját nézzük.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#47731) floax94


floax94
tag

Hali !!

Szeretnék össze tenni magamnak egy gépet 2-3 évre tovább nem kell !!
Mivel most fogok neki állni weblapozásnak ezért elsősorban arra kellene de játszanék is mellette aktívan !!
Nincsenek nagy igényeim , wow és lol lehetőleg jól fusson az újabb játékok elég ha lowon nem szaggatnak !!(tudom sokkal jobban számít a vga de azért a proci is számít)

2 típus között nem tudok dönteni !!

Amd fx 8320 vagy amd fx 6300 !! Szeretnék olcsón kijönni de azért 2-3 évre elég legyen !!

(#47732) AusWolf válasza ViZion (#47729) üzenetére


AusWolf
őstag

Az ASUS 970-es lapjai nem drágák, és viszonylag jók is. Lassan harmadik éve lesz, hogy ezzel tolom, és még legalább 2-3 évig nem is tervezek váltani. De ha most kéne összeraknom egy gépet új alkatrészekből, akkor az biztosan nem AMD-s lenne (annak ellenére, hogy az AMD-vel szimpatizálok jobban).

(#47731) floax94: Ha a kereted engedi, akkor szerintem nem kérdés, hogy 8320.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47733) ViZion válasza AusWolf (#47732) üzenetére


ViZion
félisten

Mondjuk a 10-15k Intel lapokhoz képest még azok is drágák. És 970-ből sincs mITX, de 970/990-ből még mATX sincs... Szal. jelenleg újból csak az Intel, sajnos az AMD elhagyta kicsit a felső szegmenst. Nem mondom, h ma kevés az AM3+, nekem sem az, de csak használtat érdemes jóáron venni már.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47734) AusWolf válasza ViZion (#47733) üzenetére


AusWolf
őstag

Ez mondjuk nekem nem gond, mert én mindig is ATX lapokat használtam. Egyébként egyetértek.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47735) RazoR


RazoR
veterán

Hali. Próbálkoztam kicsit tuningolgatni, de nem tiszta pár dolog. Beállítottam a BIOS-ban a dolgokat úgy ahogy ormányos barátunk leírta az összefoglalóban. Az Aida is 4GHz-et ír a procira, de CPU-Z szerint ugrál a fesz is és a freki is pl. 1,4GHz és 4GHz között.. Jó ez így, hogy nem állandó az órajel amire húztam a leírás alapján?

[ Szerkesztve ]

(#47736) vakond5 válasza RazoR (#47735) üzenetére


vakond5
őstag

Teljesen tökéletes, mivel megy a CnQ, a C1E és a Core C6 State is, összefoglalva az energiagazdálkodási opciók. Így jó :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47737) RazoR válasza vakond5 (#47736) üzenetére


RazoR
veterán

Rendben köszi! :R Akkor megnyugodtam. Egyenlőre belőttem 4GHz-re de majd megyek feljebb is. A tervem 4.5GHz stabilan. Mennyi a max fesz egy FX8320-nak amit bír? Noctua D14-el hűtöm. Crosshair V Formula a lap.

(#47738) vakond5 válasza RazoR (#47737) üzenetére


vakond5
őstag

24/7-re max 1.5V-ig menj, fölé ne.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47739) RazoR válasza vakond5 (#47738) üzenetére


RazoR
veterán

OK. Ahogy láttam a max szorzó 20, utána az FSB-t kell emelni ugye?

(#47740) vakond5 válasza RazoR (#47739) üzenetére


vakond5
őstag

Neeeem, minden FX szorzózár-mentes. Azt emeld, FSB-vel nem kell foglalkozni. Turbo-t kapcsold ki! :K

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47741) RazoR válasza vakond5 (#47740) üzenetére


RazoR
veterán

Turbo kivan már kapcsolva, a leírás alapján van beállítva minden a BIOS-ban. Tesztelni Prime 95 meg IBT? Melyiket hogy állítsam be?

(#47742) vakond5 válasza RazoR (#47741) üzenetére


vakond5
őstag

Stressz tesztelés... lehet hogy a többiek meg fognak kövezni érte, de én azt javaslom hogy hagyd a fenébe, mert csak feleslegesen fűt az egekbe minden komponenst. Én mindig úgy csinálom, hogy elindítom AIDA64-nek a stress test-jét, közben pedig játszok. Azért az AIDA tesztjét hajtom, mert az nem fűti olyan bitangul a dolgokat, viszont játékkal megspékelve ugyanúgy kijön ha nem stabil a cucc. Elég ha a CPU, FPU és Cache van stresszelve.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47743) RazoR válasza vakond5 (#47742) üzenetére


RazoR
veterán

rendben, köszi a segítséget! Majd jövök az eredményekkel!

(#47744) vakond5 válasza RazoR (#47743) üzenetére


vakond5
őstag

Nincs mit, várjuk a fejleményeket :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47745) lee56 válasza EnterR (#47730) üzenetére


lee56
őstag

UD5 rev3. 7-est max extra extrém tuninghoz vennék, értsd rekordkísérletek megdöntése, folyékony gázokkal. :) Amúgy az UD5 is már sabertooth szint majdnem, szóval ennél több nem nagyon kellhet. Látod itteni példákon is; egy jobb 970-es lapban is megy 5GHz-et a megfelelő processzor, ha az ember le bírja hűteni és jó táp adja a kakaót, minek akkor csúcslapra pazarolni a pénzt..

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#47746) hackeeeee válasza lee56 (#47745) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majdnem.. Majdnem, jajj..

Páran hozzuk azt UD3-UD5 award bios-os lappal, amit a szuper Asus-ok tudnak.. De, attól még, majdnem. :o

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47747) Habugi válasza hackeeeee (#47746) üzenetére


Habugi
addikt

Erről eszembe jutott egy pár nagytudású ismerősöm, akik a Gigabyteot jó ideje csak Gagyibájtnak becézik. :D

Amikor pedig mondom nekik, h öcsitojás, tolom egy ideje a hw ipart, de a mostani 3 éves award biosos Giga lapom a legjobb amivel életemben dolgom volt (nem, nem birtoklás only, hanem amivel találkoztam.. :K ), csak néznek mint hal a szatyorban.. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47748) eldiablo válasza lee56 (#47745) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ócskább lapból nem lehet többet kihozni, míg egy jobból kevesebbet igen. Ha megtudja fizetni a jobbat, semmi értelme az olcsóbbnak.
Ne járja végig azt amit én is. Sajnáltam pár ezressel többet a nagyobbra, így buktam végül a bulin.
"Úgy sem kell több!" Honnan tudja bárki, hogy kinek mi lesz az igénye holnap?
Nekem az M5A99FX PRO R2-t ajánlották, sajnos azt is vettem, pedig vacilláltam is, hogy a Sabertooth legyen-e. Aztán pár hónap után cserélnem kellett, mert az alaplap fogta a procit vissza. Alaplap csere és máris 200Mhz-el jutottam tovább.

(#47749) stratova válasza eldiablo (#47748) üzenetére


stratova
veterán

Azért azt tegyük hozzá, hogy egy viszonylag olcsó CPU van a jelenlegi konfigodban árához mérten igencsak elkényeztetve :) a körítés szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#47750) eldiablo válasza stratova (#47749) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Pusztán nincs semmi alul méretezve. A CPU szépen megkerget bármit 5,1Ghz-en és még bőven hűthető is marad.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.